bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 26.04.2018 | Vārda dienas: Rūsiņš, Sandris, Alīna
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Putnu dienas, mūzikas instrumentu gatavošana un Zemlika nāk

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 6.aprīlī

 

Kalnciema kvartālā notiks priekšlasījums par plakātu vēsturi Latvijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 6.aprīlī, pulksten 18.00 Kalnciema kvartāla galerijas izstādē Uzskatāmās aģitācijas līdzeklis – plakāts ar priekšlasījumu par plakātu vēsturi Latvijā uzstāsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas centra plakātu kolekcijas glabātājs Raits Lubinskis.

Ar nolūku paplašināt zināšanas par plakātu mākslu Latvijā un ļaut ieraudzīt 20.gadsimta otrās puses parādības vēsturiskā kontekstā, priekšlasījumā speciālists pievērsīsies divām tēmām – plakātu vēsturei Latvijā kopumā, tā kā grafiskā dizaina paraugi mūsdienu Latvijas teritorijā tika radīti, pavairoti un laisti lietā jau 19.gadsimta vidū, un šis process turpinās arī mūsdienās, kopumā veidojot vairāk nekā pusotru gadsimtu šī specifiskā mākslas žanra vēsturē.

Ņemot vērā, ka izstādē Uzskatāmās aģitācijas līdzeklis – plakāts, kas šobrīd norisinās Kalnciema kvartāla galerijā, akcentētas ir tēmas, kas saistītas ar valsts oficiālo kursu, tad Raits Lubinskis savā priekšlasījumā papildus pieskarsies arī nonkonformisma tēmai plakātu mākslā.

Džeza svētki Rīgā ar Riga Jazz Quartet koncertu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 6.aprīlī, pulksten 19.00 kino Splendid Palace, Džeza dienu noslēguma fināla koncertā varēs baudīt 12 labāko un spēcīgāko džeza talantu uzstāšanos, kuri Riga Jazz Quartet pavadījumā izpildīs gan džeza standartus, gan oriģināldarbus.

Koncertā uzstāsies labākie džeza talanti teju no visas pasaules: Krievijas, Francijas, Turcijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas, ASV, Itālijas, Azerbaidžānas u.c. Abonements un biļetes uz visiem konkursa koncertiem pieejamas Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Vakarā, pēc koncerta, ir iespēja doties uz jam session džeza restorānā Trompete, kur ieeja ar koncerta biļeti būs bezmaksas.

Vairāk informācijas mājaslapā.

SESTDIEN, 7.aprīlī

 

Latvijas pilsētās notiks putnu būrīšu darbnīcas, putnu vērošanas ekskursijas Putnu dienu ietvaros

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas simtgades ietvaros Putnu dienu laikā 7. un 8.aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem notiks gan putnu vērošanas ekskursijas, gan radošās un putnu būrīšu darbnīcas. Pasākumu norises vieta ir dažādās Latvijas pilsētās: gan Talsos, gan Līgatnes Dabas takās, gan Kārsavas novadā u.c.

Pirmie pasākumi notiks aprīļa sākumā un turpināsies visu aprīli. Lielākā daļa no vairāk nekā 30 pasākumiem veltīti tam, lai pievērstu uzmanību labākajām putnošanas vietām visā Latvijā.

Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu aprīļa mainīgajos laika apstākļos. Ieteicami visās ekskursijās ir ūdensizturīgi apavi un vēja noturīgas jakas. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus.

Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji, kuri palīdzēs atpazīt dažādās putnu sugas un stāstīs par to dzīves paradumiem. Pasākumu sarakstu un konkrētas norises vietas meklē mājaslapā.

Dalība vairāk nekā 30 Putnu dienu ekskursijās un citās aktivitātēs ir bez maksas, tajās piedalīties tiek aicināts ikviens interesents.

Satiec savu meistaru visā Latvijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Laikā no 6.aprīļa līdz 8.aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji vairāk nekā 152 vietās visā Latvijā aicinās ikvienu interesentu uz pasākumu Satiec savu meistaru!

Lai popularizētu latviešu amatu prasmes, visā Latvijā – gan Vidzemē, gan Latgalē, gan Sēlijā, gan Kurzemē, gan Rīgā –, iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs.

Zemgalē audēju studijās Valgundē, Līvbērzē un Nākotnē būs iespēja iepazīt aušanas procesu, Mercendarbes muižā apgūt kokles izgatavošanu, kā arī darināt savu pirmo mūzikas instrumentu – klabekli vai dūcējpogu.

Vidzemē bagātīgo pasākuma programmu veidos Vidzemes stāstnieku meistarklase Valmierā, radošās darbnīcas un stāsti par zirgiem Valmiermuižā, Lielvārdes jostu aušanas darbnīca Lielvārdē, iespēja ielūkoties bišu dzīvē Daugmalē.

Raiņa muzejā Berķenelē Latgalē varēs apgūt cepuru šūšanu, Ludzas amatnieku centrā linu auklu pīto apavu – peterņu pīšanu. Vairākās vietās Latgalē meistari pievērsušies cimdu adīšanai – Indrā, Līvānos un jostu aušanai – Rēzeknē, Tilžā, kā arī tautas tērpu detaļu darināšanai Baltinavā.

Kurzemē Tautas lietišķās mākslas studija Liepava piedāvās plašas iespējas apgūt tautastērpu darināšanu Liepājā, tamborēšanas pamatus un rūtiņu tamborēšanu varēs mācīties Tiņģerē, dažādās darbnīcās Tumes kultūras namā un Mērsragā ikviens pasākuma apmeklētājs tiks iepazīstināts ar jūrnieku dzīvi un mezglu siešanas tehnikām.

Augšzemē jeb Sēlijā Viesītes muzejā Sēlija notiks lekcijas un sarunas par ciltskoka veidošanu – praktiski padomi, kā lasīt ierakstus baznīcu grāmatās un tautskaites dokumentos. Muzejā notiks arī nodarbības izšūšanas apgūšanā.

Rīgā plašu programmu piedāvās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs Mazā ģilde, Tautas tērpu centrs Senā Klēts, Kultūras un tautas mākslas centrs Ritums, Rīgas Kultūras centrs Iļģuciems, kā arī citas norišu vietas, kur būs iespējams apgūt dažādu rokdarbu prasmes.

Vairāk informācijas par konkrētiem norišu laikiem meklējiet mājaslapā.

Koncerts Zemlika nāk Durbē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 7.aprīlī, Durbes kultūras namā pasākumu sērijas Zemlika nāk… ietvaros savu pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs bosniešu izcelsmes akordeonists Mario Batkovičs (Mario Batkovic) no Šveices, pasākuma īpašie viesi būs Staņislavs Judins (Stanislav Yudin) un Asnāte Rancāne.

«Es brīvprātīgi esmu izvēlējies ceļu, kurš manu mūziku sagaida ar vislielāko pretestību,» savu oficiālo biogrāfiju iesāk pats Batkovičs. Viņš šķiet apņēmības pilns jo dienas, jo no jauna pārbīdīt cilvēka un instrumenta spēju robežas. Tieši akordeons ir izrādījies īstais palīgs, ar kuru apmierināt savu izziņas kāri un vēlmi izpausties. Citiem vārdiem, tas sniedz to brīvību, kura mūziķa dzīvē ilgu laiku tikusi ierobežota dažādu fizisku, sociālu, kultūras un politisko apstākļu dēļ.

«Ko lai saku? Vien to, ka pēc koncerta bija vēlme uzreiz doties mājup, jo skaidrs, ka neviens tovakar nebūtu varējis pārspēt šo satriecošo priekšnesumu,» pēc pagājušā gada festivāla Le Guess Who? rakstīja kāds apskatnieks.

SVĒTDIEN, 8.aprīlī

 

Izstāde Auto 2018 Ķīpsalas izstāžu hallē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No 6. līdz 8.aprīlim Ķīpsalā notiks Baltijas lielākais un krāšņākais autonozares pasākums – starptautiskā autoindustrijas izstāde Auto 2018.

Auto apvieno četras sadaļas plašam interešu lokam:
– jauno automobiļu izstādi Auto
– transporta un industriālās tehnikas izstādi Transporta tehnika
– auto remonta instrumentu, servisa iekārtu, rezerves daļu, apkopes līdzekļu, aksesuāru izstādi Auto mehānika
– autotūninga šovu Auto Exotica.

Vairāk informācijas mājaslapā.


Pievienot komentāru

Dāņu izgudrotājam mūža ieslodzījums par žurnālistes slepkavību zemūdenē

Tiesa Dānijā atzinusi izgudrotāju Peteru Madsenu par vainīgu zviedru žurnālistes nonāvēšanā un viņas ķermeņa sadalīšanā, kas noticis uz viņa būvētas zemūdenes klāja Kopenhāgenā 2017.gada vasarā.

Eksperts: Latvijas izglītības sistēmā vērojama meiteņu un zēnu segregācija

Latvijas izglītības sistēmā vērojama meiteņu un zēnu segregācija, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, kā arī Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē norāda Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta eksperts Mauricio Moska.

KNAB šonedēļ pamet ilggadējā priekšnieka vietniece Jurča

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju šonedēļ pametīs ilggadējā biroja priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

OECD veiks FKTK un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta lēmumu auditu

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija veiks Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta pieņemto lēmumu auditu, šodien pēc Finanšu sektora attīstības padomes sēdes žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Starp pašvaldību amatpersonām lielākos ienākumus gūst Ameriks un Lembergs

Lielākos ienākumus pagājušajā gadā no Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām ir guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks, apsteidzot Ventspils mēru Aivaru Lembergu, liecina apkopotās amatpersonu deklarācijas.

Latvija Preses brīvības indeksā – augšup par četrām vietām

Prese Latvijā kļuvusi brīvāka, taču šajā demokrātijas aspektā mediju videmūsu valstī turpina apalikt no Igaunijas un Ziemeļvalstīm, tā secinājusi franču starptautiskā organizācija Reportieri bez robežām tās sagatavotajā Pasaules Preses brīvības indeksā 2018.

Rīgā ģimenēm jārēķinās ar dārgākiem dzīves apstākļiem nekā citās Baltijas galvaspilsētās, tā bankā

Lai gan pēdējos gados mājsaimniecību rocība Latvijā turpinājusi augt, vairums ģimeņu joprojām lielāko daļu savu ieņēmumu atvēl pārtikas iegādei, kā arī mājokļa un transporta izdevumu segšanai, vēsta Swedbank Finanšu institūta eksperte Evija Kropa.

Lauksaimniecības produktu cenu līmenis pērn palielinājies par 11,6%

Lauksaimniecības cenu indekss pērn palielinājies par 11,6%, ko galvenokārt ietekmēja lopkopības produkcijas cenu indeksa kāpums par 25,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati. Augkopības produkcijas cenu indekss pieaudzis par 2,2%.

Badastreiku pieteikušais Gapoņenko cietumā atsācis ēst

Apcietinātais nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītājs Aleksandrs Gapoņenko otrdienas, 24.aprīļa, vakarā Rīgas Centrālcietumā atsācis ēst.

51% iedzīvotāju neiegādātos preces, kuru ražošana piesārņo vidi

Videi draudzīgs dzīvesveids Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, kļūst arvien populārāks, un «zaļā domāšana» arvien spēcīgāk ietekmē arī Latvijas iedzīvotāju ikdienas paradumus. Jau 53% Latvijas iedzīvotāju, ikdienā izvēloties preces un pakalpojumus, priekšroku dod zīmoliem, kuri saudzē vidi, liecina AS Latvijas Zaļais punkts veiktā zaļo zīmolu izpēte.

Starptautiskajā nopludināto e-pasta paroļu sarakstā atrod 215 000 igauņu paroļu

Starptautiskajā datubāzē, kur apkopotas internetā nopludinātas e-pasta kastīšu paroles, atrodamas arī paroles, ko, lai piekļūtu savām vēstulēm, lietojuši ap 215 000 Igaunijas interneta lietotāju.

Abu Meri: Parlamentārā izmeklēšanas komisija varētu būt instruments Rīgas domes sistemātiskās korupcijas apkarošanai

«Nila Ušakova politika Rīgas pašvaldībā ir ne tikai nedemokrātiska režīma stilā, bet tajā nepārtraukti notiek sistemātiska korupcija, kas nu jau kļuvusi par tradīciju. Ja nedēļu nav ziņots par kādu skandālu, tad tas jau šķiet ļoti ilgi. Tas ir iemesls, kāpēc domāju par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, lai pētītu korupcijas jautājumus Rīgas domē,» intervijā ar BNN stāsta Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Latvijas karavīri un militārā tehnika piedalās mācībās Combined Resolve Vācijā

No 24.aprīļa līdz 12.maijam Vācijā, Hohenfelsā Latvijas karavīri un militārā tehnika piedalās militārajās mācības Combined Resolve, lai trenētu savietojamību un sadarbību, kā arī spēju plānot un veikt kopējus pilna spektra operāciju taktiskos uzdevumus daudznacionālā vidē.

Spānijas kūrortpilsētā aizliegs izīrēt dzīvokļus atpūtniekiem

Spānijas kūrotpilsētā Palmā, kas atrodas Vidusjūras salā Maljorkā, pašvaldība nolēmusi liegt dzīvokļu īpašniekiem izīrēt savus dzīvokļus atpūtniekiem, tā kļūstot par pirmo vietu Spānijā, kur iecerēts ieviest šādu ierobežojumu.

Dombrovskis aicina uzņēmumus sagatavoties visiem Brexit scenārijiem

Uzņēmumiem un uzraugiem būtu jāturpina darbs, lai sagatavotos visiem iespējamiem Brexit scenārijiem, piedaloties Lielbritānijā notiekošajā starptautiskajā finanšu servisu forumā City Week, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Pasaules Brīvo latviešu apvienība iebilst pret luteriskās baznīcas tiesību monopolizāciju

Pasaules Brīvo latviešu apvienība kategoriski iebilst pret Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas pasludināšanu par vienīgo tiesību pārmantotāju luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam.

FKTK nemaina pretcikliskās kapitāla rezerves normu, atstājot to 0% apmērā

Ņemot vērā makroekonomiskos un finanšu sektora rādītājus, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēmusi atstāt bez izmaiņām pretcikliskās kapitāla rezerves normu riska darījumiem, kuri noslēgti ar Latvijas iekšzemes klientiem, nosakot to 0% apmērā, informē FKTK.

WhatsApp Eiropā paaugstinās lietotāju vecuma slieksni līdz 16 gadiem

Iecienītās ziņapmaiņas lietojumprogrammas WhatsApp uzturētāji apņēmušies Eiropas Savienībā dzīvojošiem lietotājiem paaugstināt no 13 līdz 16 gadiem vecumu, no kura atļauts to lietot. Amerikāņu uzņēmums noteikumus maina, gatavojoties ES Vispārīgās datu aizsardzības regulas ieviešanai.

Valdība gatava dalībai izstādē Expo 2020 Dubai atvēlēt 4,8 miljonus eiro

Valdība ir gatava dalībai starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai atvēlēt 4,8 miljonus eiro, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes atzīmē premjers Māris Kučinskis.

Augstākā tiesa skata Kristovska prasību pret Ventspils domi

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments 25.aprīlī skata divus Ventspils domes deputāta Ģirta Valda Kristovska prasījumus pret Ventspils domi. «Ņemot vērā to, ka lieta tiks skatīta mutvārdu procesā, kurā atbildētājs ir ne tikai Ventspils dome, bet arī VARAM un Pašvaldību savienība, tas būs unikāls, līdz šim nebijis notikums līdzšinējā Latvijas tiesu praksē,» saka Kristovskis.

Slovākijā nominē jaunu iekšlietu ministru, gatavojas mainīt policijas priekšnieku

Slovākijā, kur turpinās žurnālista Jāna Kuceka slepkavības izmeklēšana, pēc otrā iekšlietu ministra atkāpšanās šogad, valdošā partija amatam nominējusi savu pārstāvi. Opozīcijas acīs šāds solis nevairo cerības uz neatkarīgu slepkavības izmeklēšanu, kas metusi ēnu arī valstī valdošo polistko eliti.

Virza iniciatīvu par pabalstu pensionāru atraitņiem

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 24.aprīlī, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus pensiju likumā, kas paredz ieviest pabalstu pensionāru atraitņiem.

Aizturēts iespējamais bijušās prokurores Birutas Lozes slepkava

Valsts policija atradusi iepriekš meklēšanā izsludināto bijušo totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas prokurori Birutu Lozi mirušu ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ir aizturēts 1967.gadā dzimis vīrietis, kuram tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, informē VP.

Nordea nedaudz palielinājusi Latvijas un Igaunijas šā gada IKP pieauguma prognozi

Nordea nedaudz palielinājusi Latvijas un Igaunijas šā gada iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi, vienlaikus samazinot IKP pieauguma prognozi Lietuvai, liecina jaunākais bankas ekonomikas apskats.