bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 26.05.2018 | Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: improvizācija, mūzika un Mātes diena

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 

PIEKTDIEN, 11.maijā

Prieka Ministrijas sezonas noslēguma izrāde

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vēl tikai viena iespēja redzēt Prieka Ministrijas izrādi mājīgajās Rocketbean telpās, pirms būs jāsāk uzmanīgi sekot līdzi, kur mūs sastapt vasaras sezonā, tāpēc esi ar mums kopā 11. maijā, lai godam noslēgtu šo lielisko sezonu!

Kas šo izrādi padara vēl īpašāku? Tā notiks piektdienā! Jo tas ir labākais veids, kā iesākt nogali.

Vieta: Rocket Bean Roastery, Miera ielā 29/31
Ierašanās no 19.30, izrādes sākums 20.00
Ieejas maksa: 5€

P.S. Ja vēlaties izrādi vērot sēdus, rakstiet uz Prieka Ministrijas Facebook lapu un rezervējiet sēdvietu.

 

SESTDIEN, 12.maijā

Koncerts // Anete Kozlovska

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Anete Kozlovska ir dziesminiece no gleznainās Kurzemes pilsētas Kandavas. Pusaudzes gados sākusi rakstīt pirmos dzejoļus, mūzikas skolas pēdējās klasēs apguvusi ģitārspēles pamatus un vidusskolas vasaras brīvdienās Mazirbes jūrmalā dzejoļi pārtapa dziesmās.

Anete ir izdevusi solo albumu Tik daudz, paralēli solo karjerai spēlē grupā Tramplīni, kā arī ar balsi un klavieru skaņām iekrāsojusi Kārļa Kazāka dziesmas jau trijos albumos.

Par savu solo albumu Anete stāsta tā: «Albumā Tik daudz iekļautās dziesmas tapušas laika posmā no 1996. līdz 2010.gadam un tādēļ tajās ir tik daudz kā no manas dzīves un manas sirds. Katra dziesma ir reāls stāsts par kaut ko piedzīvotu un sajustu – sākot ar pirmo iemīlēšanos un beidzot ar miera, brīvības un patiesas mīlestības meklējumiem un atradumiem.»

Pasākuma norises vieta: Kursas Putni, atrodas Juliannas Pagalmā, Kuģinieku ielā 5/Fr.Brīvzemnieka ielā 7, līdzās restorānam MO Liepāja un alus bāram Miezis un Kompānija

Ieeja: 3 eiro

Norises laiks: 20.00–22.00

Mārupītes kuģīšu regate Mārupītes straumes vārdu spēks

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ar plašu kultūras un aktīvās atpūtas programmu, viesošanos pie novada goda saimniekiem un iespaidīgām Staro Rīga gaismas instalācijām Latvijas Goda aplis piestās Mārupes novadā. Plašās dienas programmas ietvaros notiks arī kuģīšu regate un radošā laboratorija Mārupītes ZEM – ŪDENE.

Tā kā vēsturiski novada nosaukums cēlies no Māras vārda, no Mārupītes, atdosim godu tai un palaidīsim savus sapņu kuģīšus pa upīti kuģīšu regatē Mārupītes straumes vārdu spēks.

No pulksten 15.00 Mārupītes krastā, Pērses ielā 16a, pie bērnudārza Lienīte filiāles, darbosies radošā laboratorija Mārupītes ZEM – ŪDENE, kurā būs iespēja katram izrotāt savu kuģīti un uzzināt ko jaunu par upē mītošajām radībām un ūdensaugiem.

Mārupītes zemūdens organismu izpētes laboratorija – vada ūdens biologs Andris Urtāns. Būs iespēja uzzināt un novērot, kas dzīvo Mārupītes zemūdens pasaulē. Aizraujoši un patiesi stāsti par upītes ūdens iemītniekiem. Varēs tos pētīt gan akvārijā, gan mikroskopā.

Amatnieks Rolands Janeks radošajā darbnīcā vadīs sagatavošanās darbus kuģīšu regatei. «Veidosim un izdaiļosim katrs savu kuģīti,» aicina pasākuma organizatori.

Radošā darbnīca ar vides mākslinieci un dizaineri Inesi Lapiņu. Izzināsim vienu no senākajiem un sīkākajiem upītes iemītniekiem Kramaļģi. Zīmēsim, līmēsim tās dažādās formas un veidosim krāsainus piekariņus, kā dāvanu sev un saviem mīļajiem.

Ap pulksten 16.00 notiks sapņu kuģīšu palaišana pa Mārupīti regatē.

Pasākuma norises laiks: 15.00–17.00

SVĒTDIEN, 13.maijā

Mātes dienas koncerts Baldonē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Par godu Mātes dienai svētdien, 13.maijā, pulksten 11.00 Ceriņu parkā norisināsies koncerts un vēsturiskās skulptūras Ķirzaciņa atklāšana.

Pasākumā ne tikai uzstāsies bērni un pieaugušie ar muzikāliem priekšnesumiem, bet būs arī dažādas radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem, tāpēc aicināts ikviens!

Ģimeņu padarīšana – Mātes diena

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kuldīgas novada muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz radošo darbnīcu Ģimeņu padarīšana, lai kopā svinētu Mātes dienu. «Lai svētkos iepriecinātu katrs savu māmiņu, radošajā darbnīcā gatavosim dāvanas, svētku dzērienus un jauki pavadīsim laiku kopā,» aicina Kuldīgas muzejs.

Mātes diena jeb māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām. Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas. Pirmo reizi Mātes diena maija otrajā svētdienā tika svinēta 1908.gadā ASV, kad svētdienas skolas skolotāja Anna Rīsa Džārvisa, godinot savu māti, rīkoja baznīcu dievkalpojumus.

Plašāka informācija: šeit

Pasākuma norises laiks: 11.00–17.00


Pievienot komentāru

FKTK ar 455 822 eiro soda Meridian Trade Bank

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ar 455 822 eiro sodījusi Meridian Trade Bank. Banka sodīta par konstatētiem trūkumiem Meridian Trade Bank iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

ABLV Bank piederošās New Hanza Capital zaudējumi pirmajā ceturksnī – 18 000 eiro

ABLV Bank grupas uzņēmuma ieguldījumiem komercīpašumos New Hanza Capital apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 78 100 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājušies 2,2 reizes un bijusši 18 024 eiro.

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

CVK: EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25.maijā

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

VM padotības iestāžu reorganizāciju jūlijā sāks ar Valsts sporta medicīnas centru

Veselības ministrija padotības iestāžu reorganizāciju plāno sākt jūlijā, kad galvenās izmaiņas skars Valsts sporta medicīnas centru, liecina Ministru kabinetā iesniegtais projekts, kuru valdība skatīs nākamnedēļ, 29.maijā.

Satraucoša tendence: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā sastāda 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tāpat vērojama satraucoša tendence – narkotisko vielu izplatība arvien pieaug jauniešu vidū.

Pētījums: Latvija starp Baltijas valstīm ir līdere elitāru īpašumu piedāvājumā

Latvijā, atšķirībā no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, nekustamo īpašumu tirgū dominē salīdzinoši daudz nekustamo īpašumu, kuru cena pārsniedz 200 000 eiro, liecina Igaunijas kompānijas ria.com Marketplaces apkopotā informācija.

NATO dalībvalstis mudina ātrāk un vairāk dalīties ar informāciju

NATO dalībvalstīm ātrāk un vairāk jādalās ar informāciju, lai apsteigtu Krieviju, paziņojis NATO izlūkošanas vadītājs Arnts Freitāgs fon Loringhofens.

VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Pirmdien, 28.maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

Nīderlande un Austrālija uzskata Krieviju par atbildīgu MH17 notriekšanā

Saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā, kas prasījusi 298 cilvēku dzīvības, Nīderlandes valdība piektdien, 25.maijā, oficiāli paziņojusi, ka kopā ar Austrāliju uzskata, ka par noziegumu ir atbildīga Krievija.

Īrija balso abortu referendumā, vai atcelt aizliegumu

Īru vēlētājiem piektdien, 25.maijā, doda iespēja izlemt, vai to katoļticīgajā valstī būtu atceļams aizliegums veikt abortu, kas ierakstīts arī konstitūcijā.

No kurām valstīm atgriežoties visvairāk pieprasa apdrošināšanas atlīdzību?

Dati rāda, ka visuzmanīgākajiem jābūt iedzīvotājiem, kas nolēmuši apmeklēt Itāliju, Spāniju un ASV. Tieši šajās valstīs visbiežāk notiek kāds apdrošināšanas gadījums, liecina Swedbank apkopotie dati par ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem.

Pētījums: Rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, liecina namu apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas namsaimnieks pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

FM: Kopbudžeta ieņēmumos gada pirmajos četros mēnešos vērojams pieaugums

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus, veidojot kopbudžetā pārpalikumu 239,9 miljonu eiro apmērā, kas bijis par 69,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn pirmo četru mēnešu periodā. Pārpalikums veidojies gan valsts konsolidētajā kopbudžetā, gan arī pašvaldību konsolidētajā kopbudžetā.

Tallinā būvē dzīvokļu namus, būvniecības apjoms Igaunijā augšup par 21%

Galvenokārt Tallinas daudzdzīvokļu namu būvniecības iespaidā, celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2018.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājuši darbības apjumu par 21%, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Uzsākta atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveide

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru ir uzsākusi darbu pie atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveides

Būtiskas izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no 28.maija tiks veiktas izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, informē Rīgas satiksme.

Sola karstas brīvdienas – līdz pat +28 grādiem

Šajās brīvdienās laiks Latvijā kļūs karstāks, līdz ar to palielināsies sausums un ugunsbīstamība, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zviedrijā dzimumaktu bez skaidras piekrišanas atzīst par izvarošanu

Zviedrijas parlaments ir pieņēmis tiesību normas, kas noteic, ka stāšanās dzimumattiecībās, nepaužot piekrišanu tām, uzskatāmas par izvarošanu arī gadījumos, ja izvarošanas upurim nav draudēts vai nav izmantots spēks.

Veselības ministrija sola uzlabot hronisko pacientu aprūpi

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Kuldīgā izņem 3,3 miljonus nelegālo cigarešu; atklāj nelegālā alkohola ražotni

Kuldīgas novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas uz aizdomu pamata par akcīzes preču nelegālu apriti aizturējušas vienu personu un izņēmušas turpat 3,3 miljonus nelegālo cigarešu, kas ir lielākais līdz šim izņemtais apjoms Kurzemes reģionā, kā arī atklāja nelegālu degvīna ražotni.

Ziemeļkoreja pēc Trampa atteikuma joprojām gatava tikties

Atsaucoties uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atteikšanos tikties ilgi plānotās sarunās ar Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Čenunu, Phenjana pavēstījusi, ka joprojām ir gatava sarunām, turklāts jebkādā formā.

KM: Datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus, kas nebūtu iekļauti jau esošajā tiesiskajā regulējumā, pēc regulas izvērtējuma secinājusi Kultūras ministrija.

Biržu indeksi un naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 24.maijā, kritušies, jo pastāvošās globālās bažas par tirdzniecības karu pastiprināja ASV prezidenta Donalda Trampa pēkšņais lēmums atcelt samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Visās ES dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu

Ar piektdienu, 25.maiju, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kas paredz stingrākas prasības piekrišanai kā personas datu apstrādes pamatam.

Jaunākie komentāri