bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.03.2018 | Vārda dienas: Kazimirs, Izidors
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ekskursijas, dziesma, kafijas smarža

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 9.martā

Nacionālā Kafijas pauze

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 9.martā, ikviens nozares pārstāvis aicināts uz Nacionālo Kafijas pauzi, lai uz pāris minūtēm varētu atvilkt elpu no darbiem un izbaudīt svaigi grauzdētas kafijas garšu! 

Tā ir viena stunda no pulksten 11.00 līdz 12.00, kad visās Caffeine LV kafejnīcās ikvienam būs iespējams iemainīt savu vizītkarti pret jebkuru vidēja izmēra kafiju bez maksas.

Marta blūzs ar Latvian Blues Band MOONshine

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

9.marta vakarā uz MOONShine otrā stāva skatuves ikviens aicināts sagaidīt vienu no populārākajām grupām Latvijas un Eiropas blūza scēnā -blūzmeņu kolektīvu Latvian Blues Band. 

Organizatori sola, ka izskanēs labākie blūza skaņdarbi no pasaules blūza klasikas, kā arī grupas oriģināldziesmas, apvienojumā ar ballītes atmosfēru. Ikviens aicināts pēc lieliskām emocijām.

Tālrunis galdiņu rezervācijām: 371 26656368

SESTDIEN, 10.martā

Sieviešu dienas rallijs 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Gadā ir viena diena, kad jau desmito visas aktīvākās un radošakās daiļā dzimuma pārstāves sapucēsies, izrotās savu spēkratu un kopā ar mammu, māsu vai draudzeni dosies īstā autobraukšanas piedzīvojumā.

Rīkotāji norāda, ka Sieviešu dienas rallijs ir lielākais Sieviešu dienas svinēšanas pasākums Latvijā un Baltijā, kas, tāpat kā šie svētki, ir kļuvis par nemirstīgu tradīciju.

Pirmās vieta ieguvējas saņems divas LG zīmola veļas mašīnas ar žāvētāju un tvaika funkciju, dāvanu karti atpūtai Taka Spa un saldu pārsteigumu no Pure Chocolate. Ikvienai Sieviešu dienas rallija dalībniecei būs iespēja tikt pie balvas, […].

Koru koncerts Dziesmai svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 10.martā, pulksten 16.00 Koncertzālē Ave Sol (Citadeles ielā 7) notiks koru koncerts Dziesmai svētki, kurā skanēs daļa no Dziesmu un deju svētku noslēguma pasākuma Zvaigžņu ceļā repertuāra. 

Šis gads ir iesācies Dziesmu un deju svētku zīmē, kad visās Latvijas malās dzied un dejo, lai gatavotos lielajam notikumam – XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kurus izdzīvosim septiņās – pacilātu emociju pilnās – dienās, kad apkārt skanēs dziesmas un rībēs deju soļi.

Tomēr pirms lielā notikuma, vispirms ar labiem rezultātiem jāstartē Rīgas amatieru koru skatēs, tādēļ Kultūras un tautas mākslas centrs Ritums marta mēnesī organizē jau otro koru koncertu, kurā koriem ir iespēja nostiprināt gan Dziesmu svētku koncerta repertuāru, gan pašu koristu balsis, izpildot krāšņākās dziesmas no svētku repertuāra sieviešu un jaukto koru izpildījumā, kā arī dzirdēsim, ko pašiem kora vadītājiem un diriģentiem nozīmē gatavošanās lielajiem svētkiem un dalība XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, teikts kultura.riga.lv publicētajā materiālā.

Jāatzīmē, ka ieeja ir bez maksas.

SVĒTDIEN, 11.martā

Pasākums Noslēpumainā pūču pasaule

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Atzīmējot ANO Pasaules savvaļas sugu dienu, Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) dabas izglītības centrs Meža māja svētdien, 11.martā, aicina uz pasākumu Ķemeru Nacionālajā parkā Noslēpumainā pūču pasaule. Tā būs iespēja vairāk iepazīt šos noslēpumainos putnus, to paradumus, daudzveidību, kā arī iemācīties tumsas apstākļos atpazīt to balsis.

Pasākums notiks no pulksten 17.00 līdz pulksten 19.30 un dalība tajā ir bez maksas. Visiem apmeklētājiem, kuri ir pūču uzvārda brāļi un māsas – īpašas Ķemeru Nacionālā parka dāvanas.

«Pūces ir unikāli un pārsteidzoši putni. Tām piemīt daudzas apbrīnojamas īpašības un tās ir ļoti savdabīgas savā uzvedībā. Vairums cilvēku nepārzina mums šo tuvu mītošo putnu dzīvesveidu un īpatnības, tādēļ pasākumā piedāvāsim uzzināt jaunus faktus par pūcēm, pētīsim ēdienkarti un mācīsim gan atpazīt to balsis, gan pareizi izturēties, dodoties dabā tās klausīties,» pauž Dabas izglītības centra Meža māja vadītāja Agnese Balandiņa.

Ekskursija Rīgas Meža kapos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikviens interesents aicināts uz ekskursiju Rīgas Meža kapos. Ekskursija gida pavadībā latviešu valodā pulksten 11.00, savukārt ekskursija krievu valodā pulksten 14.00.

Meža kapi izveidojās nu jau tālajā 1913.gadā un pārņēma stafeti no Lielajiem kapiem, kļūstot par galveno un prestižāko pēdējās atdusas vietu Rīgā. Laikam ejot, tie izauga par lielākajiem kapiem Latvijā un šeit apbedīto ievērojamo personu sarakstam nav gala. Uz šejieni savu pēdējo ceļu mērojuši prezidenti, ministri, ģenerāļi, skandalozas personības, ekscentriski mākslinieki un traģēdiju upuri. Tāpēc Meža kapi piedāvā arī lielu daudzumu kapu pieminekļu labā stāvoklī, no kuriem vairāki simti izceļas ar savu māksliniecisko vērtību. 

Reģistrējieties var šeit. Jānorāda, ka tikšanās pie ieejas 1.Meža kapos- Aizsaules ielā 2.


Pievienot komentāru

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.