bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 25.06.2018 | Vārda dienas: Maiga, Milija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Ekskursijas, dziesma, kafijas smarža

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 9.martā

Nacionālā Kafijas pauze

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektdien, 9.martā, ikviens nozares pārstāvis aicināts uz Nacionālo Kafijas pauzi, lai uz pāris minūtēm varētu atvilkt elpu no darbiem un izbaudīt svaigi grauzdētas kafijas garšu! 

Tā ir viena stunda no pulksten 11.00 līdz 12.00, kad visās Caffeine LV kafejnīcās ikvienam būs iespējams iemainīt savu vizītkarti pret jebkuru vidēja izmēra kafiju bez maksas.

Marta blūzs ar Latvian Blues Band MOONshine

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

9.marta vakarā uz MOONShine otrā stāva skatuves ikviens aicināts sagaidīt vienu no populārākajām grupām Latvijas un Eiropas blūza scēnā -blūzmeņu kolektīvu Latvian Blues Band. 

Organizatori sola, ka izskanēs labākie blūza skaņdarbi no pasaules blūza klasikas, kā arī grupas oriģināldziesmas, apvienojumā ar ballītes atmosfēru. Ikviens aicināts pēc lieliskām emocijām.

Tālrunis galdiņu rezervācijām: 371 26656368

SESTDIEN, 10.martā

Sieviešu dienas rallijs 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Gadā ir viena diena, kad jau desmito visas aktīvākās un radošakās daiļā dzimuma pārstāves sapucēsies, izrotās savu spēkratu un kopā ar mammu, māsu vai draudzeni dosies īstā autobraukšanas piedzīvojumā.

Rīkotāji norāda, ka Sieviešu dienas rallijs ir lielākais Sieviešu dienas svinēšanas pasākums Latvijā un Baltijā, kas, tāpat kā šie svētki, ir kļuvis par nemirstīgu tradīciju.

Pirmās vieta ieguvējas saņems divas LG zīmola veļas mašīnas ar žāvētāju un tvaika funkciju, dāvanu karti atpūtai Taka Spa un saldu pārsteigumu no Pure Chocolate. Ikvienai Sieviešu dienas rallija dalībniecei būs iespēja tikt pie balvas, […].

Koru koncerts Dziesmai svētki

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sestdien, 10.martā, pulksten 16.00 Koncertzālē Ave Sol (Citadeles ielā 7) notiks koru koncerts Dziesmai svētki, kurā skanēs daļa no Dziesmu un deju svētku noslēguma pasākuma Zvaigžņu ceļā repertuāra. 

Šis gads ir iesācies Dziesmu un deju svētku zīmē, kad visās Latvijas malās dzied un dejo, lai gatavotos lielajam notikumam – XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kurus izdzīvosim septiņās – pacilātu emociju pilnās – dienās, kad apkārt skanēs dziesmas un rībēs deju soļi.

Tomēr pirms lielā notikuma, vispirms ar labiem rezultātiem jāstartē Rīgas amatieru koru skatēs, tādēļ Kultūras un tautas mākslas centrs Ritums marta mēnesī organizē jau otro koru koncertu, kurā koriem ir iespēja nostiprināt gan Dziesmu svētku koncerta repertuāru, gan pašu koristu balsis, izpildot krāšņākās dziesmas no svētku repertuāra sieviešu un jaukto koru izpildījumā, kā arī dzirdēsim, ko pašiem kora vadītājiem un diriģentiem nozīmē gatavošanās lielajiem svētkiem un dalība XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, teikts kultura.riga.lv publicētajā materiālā.

Jāatzīmē, ka ieeja ir bez maksas.

SVĒTDIEN, 11.martā

Pasākums Noslēpumainā pūču pasaule

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Atzīmējot ANO Pasaules savvaļas sugu dienu, Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) dabas izglītības centrs Meža māja svētdien, 11.martā, aicina uz pasākumu Ķemeru Nacionālajā parkā Noslēpumainā pūču pasaule. Tā būs iespēja vairāk iepazīt šos noslēpumainos putnus, to paradumus, daudzveidību, kā arī iemācīties tumsas apstākļos atpazīt to balsis.

Pasākums notiks no pulksten 17.00 līdz pulksten 19.30 un dalība tajā ir bez maksas. Visiem apmeklētājiem, kuri ir pūču uzvārda brāļi un māsas – īpašas Ķemeru Nacionālā parka dāvanas.

«Pūces ir unikāli un pārsteidzoši putni. Tām piemīt daudzas apbrīnojamas īpašības un tās ir ļoti savdabīgas savā uzvedībā. Vairums cilvēku nepārzina mums šo tuvu mītošo putnu dzīvesveidu un īpatnības, tādēļ pasākumā piedāvāsim uzzināt jaunus faktus par pūcēm, pētīsim ēdienkarti un mācīsim gan atpazīt to balsis, gan pareizi izturēties, dodoties dabā tās klausīties,» pauž Dabas izglītības centra Meža māja vadītāja Agnese Balandiņa.

Ekskursija Rīgas Meža kapos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ikviens interesents aicināts uz ekskursiju Rīgas Meža kapos. Ekskursija gida pavadībā latviešu valodā pulksten 11.00, savukārt ekskursija krievu valodā pulksten 14.00.

Meža kapi izveidojās nu jau tālajā 1913.gadā un pārņēma stafeti no Lielajiem kapiem, kļūstot par galveno un prestižāko pēdējās atdusas vietu Rīgā. Laikam ejot, tie izauga par lielākajiem kapiem Latvijā un šeit apbedīto ievērojamo personu sarakstam nav gala. Uz šejieni savu pēdējo ceļu mērojuši prezidenti, ministri, ģenerāļi, skandalozas personības, ekscentriski mākslinieki un traģēdiju upuri. Tāpēc Meža kapi piedāvā arī lielu daudzumu kapu pieminekļu labā stāvoklī, no kuriem vairāki simti izceļas ar savu māksliniecisko vērtību. 

Reģistrējieties var šeit. Jānorāda, ka tikšanās pie ieejas 1.Meža kapos- Aizsaules ielā 2.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Sperts pirmais solis uz VDK aģentu atklāšanu

Lietuvas Seims ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījis priekšlikumu atklāt šobrīd noslepenotas ziņas par tiem bijušajiem Padomju Valsts Drošības komitejas aģentiem, kuri brīvprātīgi atzinušies sadarbībā ar «Čeku».

BNN nedēļas apkopojums: KNAB vizītes Saeimā. Nedemisonējošais Ašeradens un Rasnačs. DTV spriedums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem. Šoreiz ietvertās tēmas Spriedums; KNAB vizītes; Saeimas uzticība ; Postenis; Cīņa; Kalendārs.

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.