bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 26.02.2018 | Vārda dienas: Mētra, Evelīna, Aurēlija
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Senā uguns nakts Baltijas jūras piekrastē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltijas jūras piekrastē – Senā uguns nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Baltijas jūras Latvijas piekrastē sestdien, 26.augustā no pulksten 20.30 ar ugunskuru iedegšanu tiks svinēta Senā uguns nakts, informē Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

Viņa skaidro, ka akcijā var piedalīties ikviens kurš vēlas piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru un kopā pavadīt vakaru Baltijas jūras krastā. Pie ugunskuriem iedzīvotāji aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru. Seno ugunskuru nakts pasākumi norisināsies visā Latvijas piekrastē.

Senās uguns nakts tradīcija tika atjaunota 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija jau vairāk nekā desmit gadus tiek atzīmēta Rojā un Pāvilostā.

Nākamgad, Latvijas valsts simtgadē Senā uguns nakts tiks atzīmēta īpaši – vairākās vietās jūras piekrastē uzstāsies jauniešu orķestri un līdz ar Seno uguns nakti turpināsies kampaņa Mana jūra, lai valstij simtgadē dāvinātu tīru piekrasti visā 500 kilometru garumā.

Izvēlētās ugunskura vietas var atzīmēt virtuālā kartē www.senasuguns.lv, papildus ievadot pasākuma rīkotāja kontaktinformāciju un iecerēto aktivitāšu aprakstu.

Kuldīgā – Somijas neatkarības simtgadei veltīts pasākums

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 Šīs nedēļas nogales sestdienā, 26.augustā, no pulksten 19.00 līdz 22.00 Kuldīgas Pilsētas dārzā norisināsies Somijas neatkarības simtgadei veltīts pasākums Somu simtgades pikniks, vēsta pilsētas pašvaldības pārstāvji.

Pašvaldības pārstāvji min arī to, ka Somija savas valsts simtgadi svinēs šī gada 6.decembrī, bet plaši svētku pasākumi norisināsies jau augusta pēdējās nedēļas nogalē, kad visā Somijā tiks iedegti ugunskuri un rīkoti pikniki. Pikniks par godu Somijas simtgadei notiks arī Kuldīgā.

Vairāk par pasākuma norisi stāsta organizatori: «Pasākumā varēs uzzināt, cik patiesi ir mūsu priekšstati par somiem un Somiju. Patiesības meklējumos būs iespēja iet īstā somu pirtī, izcept Karēlijas pīrāgu, nobaudīt arī citus tradicionālos somu ēdienus un dzērienus, izmēģināt spēkus viņiem vien raksturīgos sporta veidos, iepazīt somu nacionālā dizaina īpatnības un mūzikas daudzveidību, dziedāt kopā ar somu bajānistu Marko Ojalu, paciemoties pie Muminiem un spēlēties ar Dusmīgajiem putniem, samīļot haskijus un nodot vēstuli Ziemassvētku vecītim.»

Dobelē – Trenera Visvalža Bozuļa piemiņai veltītais tautas brauciens

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šajā nedēļas nogalē, sestdien, 26.augustā, Dobelē tiek rīkots Dobeles dzirnavnieka kausa riteņbraukšanā izcīņas otrais posms un riteņbraukšanas trenera Visvalža Bozuļa piemiņai veltītais tautas brauciens, kā arī bērnu braucieni, informē riteņbraukšanas sporta klubs Tandēms.

Pasākuma rīkotāji atzīmē, ka sportisti, kuri sacentīsies par Dobeles dzirnavnieka kausu riteņbraukšanā, startēs 60 kilometrus garajā distancē.

Jānorāda arī tas, ka 30 kilometru garajā Visvalža Bozuļa piemiņai veltītājā tautas un bērnu braucienos dalība ir bez maksas, bet pēc pasākuma ikvienam dalībniekam būs iespēja piedalīties Pasta party.

Tautas brauciena dalībniekiem būs jāpieveic asfaltēta distance ceļa posmā Dobele-Krimūnas-Kroņauce-Auri-Dobele.

Pulcēšanās un reģistrācija braucieniem no jau no pulksten 10.00 Dobeles hallē, bet starti tiks doti, sākot ar pulksten 12.00, uzsver organizatori.

Liepājā – Vasaras ražas tirdziņš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rožu laukums Liepājā

Liepājas Rožu laukumā Vasaras ražas tirdziņā, kurš norisinās jau no piektdienas,25. un turpināsies sestdien, 26.augustā, no pulksten 10.00 līdz pulksten 17.00 pulcēsies latviešu mājražotāji un amatnieki, lai aplūkotu viens otra izaudzēto, iemainītu vai ko praktisku iegādātos rudenim.

Vasaras saulgriežu tirdziņa kontaktpersona atzīmē, ka tad, kad vasaras dārza labumi ir ievākti, darbi teju apdarīti un sēņu grozi pielasīti, latviešu mājražotāji un amatnieki ir sarosījušies – no laukiem un druvām ved uz pilsētu dabas veltes.

Vienlaikus viņa min: «Daudzinot laiku, kad dabas devums ir pašā pilnbriedā, Rožu laukumā ikvienam būs iespēja iepirkties, atpūsties un priecāties Vasaras ražas labumu tirdziņā, uz kuru būs sabraukuši tirgotāji no visiem Latvijas novadiem.»

Vairāk par rīkoto tirdziņu Liepājā stāsta pārstāve: Tirdziņa laikā liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iegādāties, nobaudīt un pielaikot dažādus mājražotāju izlolotās veltes – gaļas un zivju kūpinājumus, dažāda veida sieru, medu, ceptu lauku maizīti, mājas vīnus, zāļu tējas, veselīgos smiltsērkšķu un produktus un garšvielu maisījumus, uz kārā zoba liekot arī Latvijā ražotas marmelādes, uz vietas grauzdētas mandeles un citus gardumus.»

Turpinot, viņa sola, ka dārza mīļiem tirgotāji piedāvās plašu klāstu ar vasarzaļajiem krūmiem – hortenzijām un citiem dekoratīvajiem augiem, taču čaklie amatnieki būs sarūpējuši gan dažādas rotas, gan apģērbus ar latvisko rakstu zīmēm, bērniem – Liepājā ražotu apģērbu, lina audumus un citus skaistus meistardarbus, kas noderēs gatavojoties skolas gaitām.

Ref: 225.000.103.1702


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Banku drāma. Pārmetumi valdības rīcībspējai. Bronzas medaļa Latvijai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Kritums; Nākotne; Draudi; Bažas; Panākumi.

ECB: ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem

ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien, 24.februārī, paziņojusi Eiropas Centrālā banka.

Maxima: 27% iedzīvotāju par pirkumiem norēķinās pašapkalpošanās kasēs

Aptuveni 27% iedzīvotāju izvēlas par saviem pirkumiem norēķināties pašapkalpošanās kasēs tajos Maxima Latvija veikalos, kuros šīs kases ir pieejamas, BNN vēsta uzņēmumā.

Rīgā iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu

Lai cīnītos ar ilgstošu un ļaunprātīgu nemaksāšanu par Rīgas pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu. To gan plānots pielietot tikai kā galējo līdzekli gadījumā, ja sods par iepriekšējiem pārkāpumiem nebūs samaksāts jau divas reizes.

Latvijā janvārī bijusi augstāka inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada janvārī bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ārvalstu investoru padome pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai

Ārvalstu investoru padome Latvijā pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi par Latvijas Bankas vadītāja iesaistīšanos korupcijā un apsūdzības naudas atmazgāšanā trešajai lielākajai bankai Latvijā.

Pabriks: Valsts naidnieka mērķis ir parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti

Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā, valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā failed state jeb neizdevusies valsts, pauž bijušais aizsardzības un ārlietu ministra un tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uzsākts kriminālprocess par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

Pēc Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Straujuma: Pedagogu izglītība jāpielāgo laikmeta prasībām

«Ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām,» uzsver Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

VK: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

Lielā Talka aicina ziņot par piesārņotām teritorijām dabā

Lai arī laikapstākļi šonedēļ īpaši nelutina, pavasaris lēniem soļiem tuvojas, tāpēc Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus ziņot par piegružotām un piesārņotām teritorijām dabā, lai Lielās Talkas desmitgadē - 28.aprīlī - tās kopīgiem spēkiem sakoptu.

Grausta statuss ēkai, kurā dzīvo bijušie Valsts prezidenti

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā.

Baltijas valstis EK prasa saglabāt finansiāli spēcīgu ES Kohēzijas politiku

Baltijas valstu finanšu ministri ir apvienojušies kopīgā aicinājumā Eiropas Komisijai saglabāt finansiāli spēcīgu Eiropas Savienības Kohēzijas politiku, veidot to stratēģisku un orientētu uz rezultātiem, BNN vēsta Finanšu ministrijā. 

Policija sākusi pārbaudi par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla paziņojumā minēto par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank.

Latkovskis: Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

S&P Global apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu līdzšinējā «A-» līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Globalpārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā «A-» līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma, BNN vēsta Valsts kasē.

Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu

«Konsekvences trūkums - tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos,» izbrīnu pauž Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Valmieras stikla šķiedra: OIK reformai izšķiroša loma apstrādes rūpniecības attīstībā

Obligātās iepirkumu komponentes diferencētā maksājuma ieviešana ir pozitīvs signāls visam rūpniecības sektoram, kas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot uzņēmuma ilgtermiņa darbību Latvijā, paziņo viens no vadošajiem Eiropas stikla šķiedras produktu ražotājiem AS Valmieras stikla šķiedra.

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro

Zaķusalas televīzijas torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro, stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Uztraucas, ka pedagogiem pietrūks laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu

Pedagogiem var pietrūkt laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu, bažas pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. Vanaga pauda viedokli, ka, pārejot uz jauno mācību standartu, pedagogiem vajag dot vairāk laika individuālam darbam, lai sagatavotos stundām, bet tas prasot papildus finanses un līdz ar to par šo aspektu «neviens negrib dzirdēt».

Judins, Loskutovs, Čigāne un Dālderis arī turpmāk strādās Vienotības frakcijā

Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs,  Lolita Čigāne un Ints Dālderis turpinās darbu politiskās partijas Vienotība frakcijā un valdošajā koalīcijā.

No jauna jāvērtē noteiktā summa, kas Dinamo Rīga jāieskaita valsts budžetā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments, 22.februārī, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināts pieteicējas AS Dinamo Rīga pieteikums un atcelts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums.

Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Konkursa nominācijas komisija lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 23. martam.

Atbalsta Dāldera ierosinājumu publiskot Latvijas Bankas darbinieku atlīdzību

Saeima atbalsta vairākus Inta Dāldera priekšlikumus, kas paredz publiskot arī Latvijas Bankas, izglītības iestāžu, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.