bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 20.11.2017 | Vārda dienas: Anda, Andīna
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Senā uguns nakts Baltijas jūras piekrastē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltijas jūras piekrastē – Senā uguns nakts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Baltijas jūras Latvijas piekrastē sestdien, 26.augustā no pulksten 20.30 ar ugunskuru iedegšanu tiks svinēta Senā uguns nakts, informē Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

Viņa skaidro, ka akcijā var piedalīties ikviens kurš vēlas piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru un kopā pavadīt vakaru Baltijas jūras krastā. Pie ugunskuriem iedzīvotāji aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru. Seno ugunskuru nakts pasākumi norisināsies visā Latvijas piekrastē.

Senās uguns nakts tradīcija tika atjaunota 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija jau vairāk nekā desmit gadus tiek atzīmēta Rojā un Pāvilostā.

Nākamgad, Latvijas valsts simtgadē Senā uguns nakts tiks atzīmēta īpaši – vairākās vietās jūras piekrastē uzstāsies jauniešu orķestri un līdz ar Seno uguns nakti turpināsies kampaņa Mana jūra, lai valstij simtgadē dāvinātu tīru piekrasti visā 500 kilometru garumā.

Izvēlētās ugunskura vietas var atzīmēt virtuālā kartē www.senasuguns.lv, papildus ievadot pasākuma rīkotāja kontaktinformāciju un iecerēto aktivitāšu aprakstu.

Kuldīgā – Somijas neatkarības simtgadei veltīts pasākums

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 Šīs nedēļas nogales sestdienā, 26.augustā, no pulksten 19.00 līdz 22.00 Kuldīgas Pilsētas dārzā norisināsies Somijas neatkarības simtgadei veltīts pasākums Somu simtgades pikniks, vēsta pilsētas pašvaldības pārstāvji.

Pašvaldības pārstāvji min arī to, ka Somija savas valsts simtgadi svinēs šī gada 6.decembrī, bet plaši svētku pasākumi norisināsies jau augusta pēdējās nedēļas nogalē, kad visā Somijā tiks iedegti ugunskuri un rīkoti pikniki. Pikniks par godu Somijas simtgadei notiks arī Kuldīgā.

Vairāk par pasākuma norisi stāsta organizatori: «Pasākumā varēs uzzināt, cik patiesi ir mūsu priekšstati par somiem un Somiju. Patiesības meklējumos būs iespēja iet īstā somu pirtī, izcept Karēlijas pīrāgu, nobaudīt arī citus tradicionālos somu ēdienus un dzērienus, izmēģināt spēkus viņiem vien raksturīgos sporta veidos, iepazīt somu nacionālā dizaina īpatnības un mūzikas daudzveidību, dziedāt kopā ar somu bajānistu Marko Ojalu, paciemoties pie Muminiem un spēlēties ar Dusmīgajiem putniem, samīļot haskijus un nodot vēstuli Ziemassvētku vecītim.»

Dobelē – Trenera Visvalža Bozuļa piemiņai veltītais tautas brauciens

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šajā nedēļas nogalē, sestdien, 26.augustā, Dobelē tiek rīkots Dobeles dzirnavnieka kausa riteņbraukšanā izcīņas otrais posms un riteņbraukšanas trenera Visvalža Bozuļa piemiņai veltītais tautas brauciens, kā arī bērnu braucieni, informē riteņbraukšanas sporta klubs Tandēms.

Pasākuma rīkotāji atzīmē, ka sportisti, kuri sacentīsies par Dobeles dzirnavnieka kausu riteņbraukšanā, startēs 60 kilometrus garajā distancē.

Jānorāda arī tas, ka 30 kilometru garajā Visvalža Bozuļa piemiņai veltītājā tautas un bērnu braucienos dalība ir bez maksas, bet pēc pasākuma ikvienam dalībniekam būs iespēja piedalīties Pasta party.

Tautas brauciena dalībniekiem būs jāpieveic asfaltēta distance ceļa posmā Dobele-Krimūnas-Kroņauce-Auri-Dobele.

Pulcēšanās un reģistrācija braucieniem no jau no pulksten 10.00 Dobeles hallē, bet starti tiks doti, sākot ar pulksten 12.00, uzsver organizatori.

Liepājā – Vasaras ražas tirdziņš

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rožu laukums Liepājā

Liepājas Rožu laukumā Vasaras ražas tirdziņā, kurš norisinās jau no piektdienas,25. un turpināsies sestdien, 26.augustā, no pulksten 10.00 līdz pulksten 17.00 pulcēsies latviešu mājražotāji un amatnieki, lai aplūkotu viens otra izaudzēto, iemainītu vai ko praktisku iegādātos rudenim.

Vasaras saulgriežu tirdziņa kontaktpersona atzīmē, ka tad, kad vasaras dārza labumi ir ievākti, darbi teju apdarīti un sēņu grozi pielasīti, latviešu mājražotāji un amatnieki ir sarosījušies – no laukiem un druvām ved uz pilsētu dabas veltes.

Vienlaikus viņa min: «Daudzinot laiku, kad dabas devums ir pašā pilnbriedā, Rožu laukumā ikvienam būs iespēja iepirkties, atpūsties un priecāties Vasaras ražas labumu tirdziņā, uz kuru būs sabraukuši tirgotāji no visiem Latvijas novadiem.»

Vairāk par rīkoto tirdziņu Liepājā stāsta pārstāve: Tirdziņa laikā liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iegādāties, nobaudīt un pielaikot dažādus mājražotāju izlolotās veltes – gaļas un zivju kūpinājumus, dažāda veida sieru, medu, ceptu lauku maizīti, mājas vīnus, zāļu tējas, veselīgos smiltsērkšķu un produktus un garšvielu maisījumus, uz kārā zoba liekot arī Latvijā ražotas marmelādes, uz vietas grauzdētas mandeles un citus gardumus.»

Turpinot, viņa sola, ka dārza mīļiem tirgotāji piedāvās plašu klāstu ar vasarzaļajiem krūmiem – hortenzijām un citiem dekoratīvajiem augiem, taču čaklie amatnieki būs sarūpējuši gan dažādas rotas, gan apģērbus ar latvisko rakstu zīmēm, bērniem – Liepājā ražotu apģērbu, lina audumus un citus skaistus meistardarbus, kas noderēs gatavojoties skolas gaitām.

Ref: 225.000.103.1702


Pievienot komentāru

Pārslimota ērču encefalīta sekas - depresija, miega traucējumi un uzvedības izmaiņas

Slikts miegs, uzvedības un garastāvokļu maiņa, produktivitātes kritums darbā un depresija ir dažas no pazīmēm, kas var liecināt par savulaik pārslimotu ērču encefalītu.

Autovadītājus biedē intensīva pilsētas satiksme un apgrūtinoši laikapstākļi

Visbiežāk autovadītājus no sēšanās pie stūres attur bailes no dalības intensīvā pilsētas satiksmē un bailes no apgrūtinošiem laikapstākļiem. Dienas tumšais laiks autovadītājus neietekmē - tikai 3% no aptaujātajiem jūtas droši tikai dienas gaišajā laikā, liecina Circle K un Drošas Braukšanas skolas  aptaujas dati. 

Nedēļa Lietuvā. Seims pieņem «Magņitska likumu»

Lietuvas Seims ceturtdien, 16.novembrī, pieņēmis tiesību normas, ar kurām valstī tiks ieviests tā sauktais «Magņitska likuma» princips, kas paredz liegt valstī ieceļot ārvalstniekiem, kuri iesaistīti liela apmēra korupcijā, naudas atmazgāšanā vai cilvēktiesību pārkāpšanā.

BNN nedēļas apkopojums: Medicīniskā marihuāna Lietuvā. Kravu pārvadājumu antirekordi. Lemberga ietekme ZSS

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne

Kopš neatkarības atgūšanas vērienīgākā militārā parāde godinās Latvijas izveidošanu

18.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst.13:30 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

19.novembris - Ceļu satiksmē bojāgājušo piemiņas diena

Jau svētdien, 19.novembrī, visā pasaulē atzīmēs atceres dienu, kurā pieminēs ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušos cilvēkus.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti 6 194 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti 6 194 pieteikumi. Uz šī gada 16.novembri pieņemti 4 416 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 46 047 157,81 eiro.

Ventspilī joprojām neatklāj, kāpēc pēc kataraktas operācijas cieta desmit cilvēki

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība joprojām klusē saistībā ar Ventspils slimnīcā veiktajiem bakteoroloģiskajiem izmeklējumiem pēc tam, kad pēc katarakta operācijas dažādas nopietnības pakāpes komplikācijas skāra desmit pacientus, kuriem šī operācija tika veikta Ventspilī.

«Oligarhu lietas» izmeklēšanas komisijā izvaicāšanā kārta pienākusi Lembergam

No Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs aicināts 27.novembrī ierasties un atbildēt uz deputātu jautājumiem tā dēvētās «oligarhu lietas» Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē. Viņš kļūs par otro oligarhu, kurš klātienē tiks izvaicāts saistībā ar iepriekš žurnālā Ir publiskotajām tā dēvētajām «Rīdzenes sarunām».

CSDD teorijas eksāmenos iekļaus arī video jautājumus

Ceļu satiksmes drošības direkcija teorētiskajā eksāmenā ieviesīs nebijušu jaunumu – video jautājumus, kas būs pietuvināti reālām dzīves situācijām uz ceļa.

NBS: Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai

Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai, telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Aicina pārdomātāk izvēlēties atbilstošas riepas ziemas sezonai

Ņemot vērā faktu, ka šajā gadalaikā būtiski pagarinās bremzēšanas ceļa garums, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina patērētājus atbildīgi izvēlēties atbilstošas ziemas riepas. Tāpat eksperti uzsver, ka ceļu satiksmes dalībniekiem ir jāatceras, ka neatkarīgi no riepu klases, bremzēšanas ceļa garums uz sausa seguma un uz slidena ceļa var atšķirties pat vairākas reizes.

Eksperti iesaka nelietot antibiotikas nepamatoti; baktērijas var kļūt rezistentas

Pēdējo gadu laikā par vienu no nopietnākajiem sabiedrības veselības apdraudējumiem visā pasaulē tiek uzskatīta antimikrobā rezistence, kad baktēriju izraisītu slimību ārstēšanā antibiotikas vairs nepalīdz, jo baktērijas ir kļuvušas rezistentas jeb nejūtīgas pret antibiotikām.

Eiroparlaments iekustina Polijas sodīšanas procedūru

Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju, aicinot piemērot tā saucamo «atomiespēju» jeb «Līguma par Eiropas Savienību» 7.panta pieļauto sodīšanas procedūru pret Poliju saistībā ar plaši izskanējušām bažām, ka Austrumeiropas lielākajā valstī ir apdraudēta likuma vara.

Kredītu reģistrā ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām

Kredītu reģistrā šogad septembra beigās bija ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām, kas ir par 1,1% vairāk nekā pagājušā gada beigās.

Kā Latvijas valsts svētkus svinēs dažādas latviešu kopienas pasaulē

Latvijas Republikas neatkarības svētki allaž ir bijusi būtiska tradīcija, kas latviešu diasporai visos laikos ir ļāvusi saglabāt saikni ar dzimteni - šogad šis notikums ir vēl gaišāks, jo vienlaikus notiek dažādi valsts simtgadi ieskandinoši pasākumi teju visā pasaulē.

Mazākumtautību skolās nav vienotas latviešu valodas mācību programmas

Krievu skolās šobrīd trūkst latviešu valodas skolotāju, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības eksperte Irina Avdejeva.

Čekas maisu saturs ar nolūku ir izrevidēts, uzsver Vīķe-Freiberga

Tā dēvēto «čekas maisu» saturs ar nolūku ir izrevidēts, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Tas esot darīts ar nolūku «ne jau mums labu darīt», uzskata bijusī prezidente. Viņasprāt, «čekas maisos» ir apslēptas dažādas «dziļbumbas».

LLKC: Ziemāju lauki Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis; izdzīvošana sarežģīta

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, - pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši - tos nāksies pārsēt ar vasarājiem.

Igaunija ar 700 000 eiro atbalsta Somijas-Igaunijas Kultūras fondu

Igaunijas valdība ir nolēmusi piešķirt 700 000 eiro Somijas-Igaunijas Kultūras Fondam, kas kopš 2015.gada veicina abu tautu sadarbību kultūras, radošas ekonomikas un izglītības jomā.

Darba samaksas noteikumu pārkāpšana visbiežāk saistīta ar «aplokšņu» algām

Lai veicinātu sabiedrības informētību, kā arī komercdarbības vides drošību, godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests papildinās VID publiskojamo datu bāzi ar jaunu informāciju par nodokļu maksātājiem.

Vienotības Saeimas frakcijas vadība mainīsies 21.decembrī

«Ir noslēgušās politiskās konsultācijas ar visām Vienotības sadarbības partijām, kas pārstāvētas Saeimas frakcijā, un panākta vienošanās, ka frakcijas vadības maiņa notiks līdz ar Saeimas rudens sesijas beigām 21.decembrī,» norāda partijas Vienotība valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Krievija ANO bloķē Sīrijas ķīmiskā uzbrukuma izmeklēšanas turpināšanu

ANO Drošības padomē Krievija ir izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu rezolūciju, ar ko tiktu ļauts turpināt izmeklēt Sīrijā šopavasar notikušo uzbrukumu ar aizliegtiem ķīmiskiem ieročiem, kas tolaik pamudināja Amerikas Savienotās Valstis ar raķetēm apšaudīt Sīrijas militārās aviācijas bāzi.

EM prognozēto reemigrācijas dinamiku nosauc par utopisku

Ekonomikas ministrijas prognozētā reemigrācijas dinamika ir utopiska, turklāt ar Latvijas pilsoņu atgriešanos dzimtenē ir saistīti dažādi izaicinājumi, ko līdz šim neviens nav uzņēmies risināt, norāda domnīcas PROVIDUS pētniece Agnese Lāce.

Privātās ārstniecības iestādes sašutušas par ierobežojumiem valsts naudas sadalē

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vienbalsīgi ir atbalstījusi ierobežojumus valsts naudas piešķiršanai privātajām ārstniecības iestādēm, kas radījis lielu sašutumu privāto ārstniecības iestāžu īpašnieku vidū.