bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 27.04.2018 | Vārda dienas: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: Pasākumi piedzīvojumu meklētājiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

PIEKTDIEN, 26.janvārī

Rīgā sāksies 48 stundu spēļu izstrādes pasākums Global Game Jam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgā piektdien, 26.janvārī, sāksies 48 stundu spēļu izstrādes pasākums Global Game Jam.

Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijā skaidro, ka pasākuma mērķis ir gūt prieku no spēļu izstrādes, pārbaudīt spējas minētajā jomā, pat ja dalībniekam nav iepriekšējas pieredzes, kā arī spēles radīšanas procesā sadarboties komandā ar līdzīgi domājošiem dalībniekiem.

Turklāt pasākumā piedalīties aicināti gan datorspēļu izstrādātāji un interesenti, gan galda spēļu radītāji.

Global Game Jam norisināsies līdz šā gada svētdienai, 28.janvārim, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas Riseba apaļajā ēkā, Meža ielā 3, Rīgā.

Jānorāda, ka pasākuma dalībnieki savlaicīgi var reģistrēties Global Game Jam Riga mājaslapā.

Janvāra Kritiskā masa Rīgā 26.janvārī

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šo piektdien, 26.janvārī, pulksten 18.00 visi, kuri mīl braukt ar velosipēdu aicināti uz ikmēneša Kritiskā masas braucienu Rīgā.

Jānorāda, ka pulksten 18.00 dalībnieki pulcēsies pie Brīvības pieminekļa.

Organizatori aicina: «Pievienojieties, lai sastrēgumos dirnošajiem šoferīšiem parādītu, ka var taču arī ar «ričuku» braukt, un nav jānīkst bleķa kastē, lai atgādinātu, ka arī velo ir satiksme!»

Turklāt dalībnieki aicināti brauciena laikā turēt ieslēgtu Critical Maps mobilo lietotni.

SESTDIEN, 27.janvārī

Ziemas naktis zoodārzā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vēl tikai sestdien, 27.janvārī, un svētdien, 28.janvārī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā būs iespēja apmeklēt Ziemas naktis zoodārzā.

Jānorāda, ka zoodārzā mīt vairāk nekā 3 000. Turklāt pasākuma ietvaros no pulksten 16.00 līdz pulksten 19.00. Ieejas maksa ir 2 eiro.

Pārgājiens gar upi Raunis

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šo sestdien, 27. janvārī, Priekuļu novadā piedzīvojumu meklētāji un dabas mīļi aicināti uz astoņu stundu jeb desmit kilometrus ilgu pārgājienu gar Raunis upi. 

Organizatori vēsta, ka ikvienam būs iespēja pārbaudīt sevi un savas spējas skarbākos apstākļos, nekā ierasts.  Turklāt maršrutā būs iespēja redzēt upes Raunis skaistos un paugurainos krastus ar klinšu atsegumiem, kā arī Vaives dzirnavas – ļoti skaistu un gleznainu vietu ar vairāk nekā 200 gadus senu vēsturi.

Nokļūšana: Tikšanās – Meža ielā 4 pulksten 7.00, kur varēs atstāt savus auto. Tālāk tiks braukts ar organizētāju auto (dalības maksa 23 eiro). Iespēja arī tikties galapunktā pulksten 8.30 (dalības maksa 15 eiro). GPS koordinātas: 57.292611, 25.432488.

Pasākuma rīkotāji uzsver, ka par dalībnieku var kļūt ikviens interesents, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Jauniešiem no 15-18 gadiem var pievienoties ar rakstisku vecāku atļauju.

Jāatgādina, ka pasākuma laikā nepieciešams laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi. Šī un citu jautājumu gadījumā droši var rakstīt: aiga@outdoorlatvia.lv.

Vairāk par to, kā sagatavoties pasākumam, kur pieteikties un kādas ir gaidāmas izmaksas, lasāms pasākuma Facebook lapā.

SVĒTDIEN, 28.janvārī

Lekcija – Rūdolfs Blaumanis dzīve Pēterburgā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jau šo svētdien, 28.janvārī, pulksten 14.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā (Rīgā, Alberta ielā 12-9) notiks Mag. hist. Maijas Ārenas lekcija Rūdolfs Blaumanis Pēterburgā.

Rūdolfa Blaumaņa 155.jubilejas gadā klausītājiem tiek piedāvāta iespēja uzzināt par rakstnieka gaitām Pēterburgā. Lielāko dzīves daļu gan Blaumanis pavadīja mūsdienu Latvijas teritorijā, uz citām Krievijas impērijas daļām ceļojot divas reizes vien.

Lekcijā klausītājiem būs iespēja uzzināt par rakstnieka sabiedrisko dzīvi tā laika Pēterburgā, par draudzību un nesaskaņām ar Andrievu Niedru un Emili Melngaili, par to, kā tika apieta cenzūra, publicējot satīras Purva malā un palīdzot publicēt Raiņa dzejoļu krājumu Tālas noskaņas zilā vakarā.

Biļešu cenas pieaugušajiem – 2,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro.

Teātra sarunas leģendārajos Sējas novada Rūķīšos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas simtgades svinēšanas festivāls Latvijas Goda aplis turpina apceļot un godināt valsts novadus un šajā nedēļas nogalē, 28janvārī, piestās Sējas novada Murjāņu Rūķīšos – leģendārā teātra darbinieku namā.

Pasākumā viesosies un atmiņu stāstus stāstīs gan Jānis Streičs un Ģirts Jakovļevs, gan Līga Liepiņa, Juris Kalniņš un vēl citas labi zināmas personības.

Atmiņu pasākumam dots nosaukums Atkal, atkal ir debesis pušu….  Pasākuma laiks ir no pulksten 15.00 pēcpusdienā.

Pasākumā svētdien, 28.janvārī, tiks sarūpēts teātra darbinieku atpūtas nama ziedu laikiem atbilstošs cienasts un būs iespēja pabaudīt kafiju Lilitas Bērziņas istabā, izmantojot autentiskas tā laika kafijas krūzes.

Pasākums ir bez maksas. Vairāk uzziniet šeit.

Ref: 225.000.103.2680


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: moči, lidojošās zivis un Sansusī

Arī šajā garajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo garo brīvdienu pavadīšanai.

Saeima atbalsta iespēju ārpus kārtas vērtēt tiesnešu profesionalitāti

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja iespēju disciplinārlietas kontekstā nosūtīt tiesnesi uz ārpuskārtas novērtēšanu, ja ir radušās šaubas par viņa profesionalitāti.

KP ļauj UAB Vaizga iegādāties SIA Petrol Property

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru UAB Vaizga ieguvusi izšķirošu ietekmi pār SIA Petrol Property. Atļauja dota, jo apvienošanās rezultātā nemazinās konkurence ietekmētajā tirgū. Vienlaikus KP ir ierosinājusi pārkāpuma lietu par savlaicīgi nepaziņotu apvienošanos.

Strautiņš: Latvijas nākotne atkarīga no iedzīvotāju pacietības; politiķiem nosliece domāt tikai par tuvāko nākotni

«Šobrīd Latvijā cilvēki dzīvo labāk nekā jebkad, bet ienākumu līmenis Rietumeiropā ir un vēl diezgan ilgu laiku būs augstāks.» Kuras prognozes par banku darbu ir piepildījušās, un kas notiek ar «sāpju bērnu», Latvijas tiesu sistēmu? Intervijā ar BNN skaidro Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

FM: Pašvaldības tērē vairāk nekā pērn, jo strauji ievieš ES fondu projektus

Pašvaldību budžetā bija vērojams 74,5 miljonu eiro pārpalikums 2018.gada pirmajā ceturksnī, kas ir par 20,7 miljoniem eiro mazāks nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Mazāks budžeta pārpalikums skaidrojams ar strauju Eiropas Savienības fondu projektu ieviešanu pašvaldībās, ziņo Finanšu ministrija.

Saeima konceptuāli atbalsta likumprojektu Likteņdārza attīstībai

Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij. Likumprojekta mērķis ir nodrošināt Likteņdārza saglabāšanu, aizsardzību, attīstīšanu un pēctecību.

FKTK vadītājs: FinCEN publiskotā paziņojuma mērķis nebija slēgt ABLV Bank

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas februāra vidū publiskotais paziņojums par ABLV Bank netika sagatavots ar mērķi banku slēgt, ceturtdien Eiropas Parlamentā Briselē jaunizveidotās komitejas TAX3 organizētajā publiskajā uzklausīšanā atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Četri aizturētie par noziegumiem maksātnespējas procesā, tostarp, Sprūds

Valsts policija aizdomās par noziedzīgiem nodarījumiem maksātnespējas procesa laikā aizturējusi četras personas, tostarp jau apsūdzētā statusā bijušo maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu.

VM grib ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu līdzvērtīgiem medikamentiem

Veselības ministrija publiskajai apspriedei nodevusi jaunu politisko iniciatīvu, ar kuru plāno ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu.

Nacionālie bruņotie spēki pilnveido medicīniskā atbalsta spēju

Aizsardzības ministrijas centralizētā iepirkumu aģentūra Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs ir noslēdzis vispārīgo vienošanos par karavīru individuālo medicīnas somu un karavīru glābēju somu iegādi, lai pilnveidotu neatliekamās medicīniskās reaģēšanas spēju Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Septiņu gadu laikā ārvalstu ceļotāju skaits Latvijā pieaudzis par 53,2%

Ārvalstu ceļotāji pērn Latvijas robežu šķērsojuši 7,7 miljonus reižu, kas ir par 13,7% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. 2017.gadā ārvalstu ceļotāji valstī iztērēja 691,9 miljonus eiro – par 46,7 miljoniem eiro jeb 7,2% vairāk nekā 2016.gadā.

Pētījums: Pērn darba samaksa Latvijā pieaugusi straujāk nekā iepriekšējos gados

Ekonomiskās izaugsmes un pieaugošā darbaspēka pieprasījuma rezultātā atalgojuma līmenis Latvijā pagājušā gada laikā ir sasniedzis straujāko pieaugumu pēdējo gadu laikā. Kopumā vidējā neto darba samaksa ir palielinājusies par 6%, sasniedzot 894 eiro, secina interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia ikgadējā atalgojuma pētījumā.

Pauž satraukumu par HIV pacientu ārstēšanas iespēju neizmantošanu

Šā gada pirmajā ceturksnī ārstēto HIV pacientu skaits Latvijā nav būtiski mainījies, kaut gan 2018.gada veselības aprūpes budžetā HIV/AIDS ārstēšanai tika piešķirts ievērojams papildu finansējums. Tas rada bažas, vai tiek pilnībā izmantotas visas HIV pacientu ārstēšanas iespējas, ko sniedz pērn apstiprinātais HIV infekcijas izplatības ierobežošanas plāns, uzsver biedrībā Apvienība HIV.LV .

Saeima nosaka aizliegumu bankām apkalpot čaulas kompānijas

Latvijā reģistrētām bankām turpmāk būs aizliegt sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus. To paredz Saeimā ceturtdien, 26.aprīlī, pieņemtie grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā

Kurzemes uzņēmumi nodokļos samaksājuši 252,88 miljonus eiro

Pērn 12 938 Kurzemē reģistrētie uzņēmumi nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 252,88 miljonus eiro, tostarp 81,80 milj. eiro no iedzīvotāju ienākuma nodoklī, bet 141,11 milj.eiro – valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās, liecina Lursoft aprēķinātie dati.  

Danske Bank klientu apkalpošanu Baltijas valstīs pārtrauks pakāpeniski

Baltijā Danske Bank koncentrēsies tikai un vienīgi uz atbalsta sniegšanu Ziemeļvalstu klientu meitasuzņēmumiem, kā arī globālajām korporācijām ar nozīmīgu biznesa daļu Ziemeļvalstīs. Iziešana no vietējo uzņēmumu, kā arī privātpersonu apkalpošanas tiks īstenota pakāpeniskas apjomu samazināšanas ceļā, informē Danske Bank filiāles Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Zane Strade.

Latvijas galvenā problēma ir vecās paaudzes politiķi, tā Pavļuts

Latvijas galvenā problēma ir vecās paaudzes politiķi, daļa no kuriem jāsūta atpūtā, tāpēc Kustības Par mērķis ir iesaistīt politikā jaunu paaudzi, intervijā stāsta partijas vadītājs Daniels Pavļuts.

Tiesa: Zolitūdes lielveikala jumta nogruvums bija ārpus Maxima kontroles; pret VDI uzvara nav gūta

Mazumtirdzniecības uzņēmumam Maxima Latvija tiesā nav pilnībā izdevies uzvarēt Valsts darba inspekciju (VDI) par tās pieņemtajiem lēmumiem pēc Zolitūdes traģēdijas, tomēr ir izdevies panākt, ka tiesa atzīst, ka lielveikala jumta nogruvums bijis «ārpus jebkādas pieteicēja kontroles un tas šādu gadījumu nevarēja paredzēt».

Danske Bank varētu paziņot par aiziešanu no Baltijas valstīm

Dānijas banku grupas Danske Bank Lietuvas filiāle ceturtdien,26.aprīlī, varētu paziņot par saviem plāniem aiziet no Lietuvas un, iespējams, no visām Baltijas valstīm, ziņu aģentūras BNS Lietuvas birojam apliecinājuši divi savstarpēji nesaistīti avoti.

Dāņu izgudrotājam mūža ieslodzījums par žurnālistes slepkavību zemūdenē

Tiesa Dānijā atzinusi izgudrotāju Peteru Madsenu par vainīgu zviedru žurnālistes nonāvēšanā un viņas ķermeņa sadalīšanā, kas noticis uz viņa būvētas zemūdenes klāja Kopenhāgenā 2017.gada vasarā.

Eksperts: Latvijas izglītības sistēmā vērojama meiteņu un zēnu segregācija

Latvijas izglītības sistēmā vērojama meiteņu un zēnu segregācija, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, kā arī Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē norāda Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta eksperts Mauricio Moska.

KNAB šonedēļ pamet ilggadējā priekšnieka vietniece Jurča

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju šonedēļ pametīs ilggadējā biroja priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Precizēts: OECD veiks FKTK un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbības principu auditu

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija veiks Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta sistēmu vērtēs  kopumā – darbības principus un struktūru –, lai saprastu, vai viņu rokās ir viss nepieciešamais, lai gana stingri vērstos pret naudas atmazgāšanu Latvijā, skaidro finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Starp pašvaldību amatpersonām lielākos ienākumus gūst Ameriks un Lembergs

Lielākos ienākumus pagājušajā gadā no Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām ir guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks, apsteidzot Ventspils mēru Aivaru Lembergu, liecina apkopotās amatpersonu deklarācijas.