bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.04.2018 | Vārda dienas: Vēsma, Fanija
LatviaLatvija

Maxima divus mēnešus pēc traģēdijas: Solījumi darbiniekiem un divi jauni veikali

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUKopš Zolitūdes traģēdijas pagājuši divi mēneši, un to laikā no uzņēmuma Maxima izskanējuši vairāki solījumi. Piemēram, vēl decembrī viens no uzņēmuma akcionāriem solīja piebremzēt ar attīstības plāniem, bet tagad Maxima meklē darbiniekus diviem jauniem veikaliem.

Vadības solītos darba apstākļu uzlabojumus Maximā strādājošie gan pagaidām vēl neizjūt, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls.

Kopš traģēdijas nu pagājuši divi mēneši un Maxima ir atcēlusi «stopkrāna režīmu» nākotnes plāniem. Tā gatava vērt vaļā divus jaunus veikalus. Darba sludinājumu portālos uzņēmums aktīvi meklē darbiniekus topošajai Mežciema Maximai Biķernieku ielā un veikalam Imantā Dammes ielā.

Mežciema Maxima ir to pašu Zolitūdes Maxima attīstītāju Homburg grupas uzņēmuma projekts. Latvijas Radio sazvanīts, Maxima akcionārs Igns Staškevičs stāsta par topošajiem veikaliem. «Mēs tagad gatavojamies atvērt divus veikalus, kas pērn bija apturēti uz laiku. Veikaliem Dammes un Biķernieku ielā jau bija jābūt atvērtiem pērnā gada beigās. Bet mēs izlēmām un arī institūcijas rekomendēja apturēt atvēršanu uzreiz pēc traģēdijas, un tagad vēl mēs neesam pārliecināti, kad tos atvērs. Taču mums ir vienošanās saistībā ar šīm telpām, tā ir parakstīta jau pirms diviem vai trim gadiem, un mēs esam apņēmušies atvērt šos veikalus, kad būsim gatavi.» Staškevičs norāda, ka jāsaņem visas nepieciešamās atļaujas un jāpārliecinās par ēku drošību. Vienu no veikaliem, viņaprāt, varētu atvērt jau pēc mēneša vai diviem.

Taču uz jautājumu, kā veicies ar Maxima esošās saimniecības sakārtošanu, atbilde nav tik viennozīmīga. Pagaidām darbinieki saka – nekas daudz nav mainījies. Drošībai gan tagad pievērš lielāku vērību – pēc signalizācijas atskanēšanas uzreiz evakuē un tagad arī no precēm atbrīvotas evakuācijas izejas veikalos. Tiesa, pēc traģēdijas Staškevičs arī vairākkārt publiski solīja uzlabot Maxima darbinieku apstākļus. Staškeviča solījums par labākiem Ziemassvētkiem nozīmēja svētku dienā nedaudz īsākas darba stundas darbiniekiem.

Tagad, pēc darbinieku neoficiāli stāstītā, samaksa ir tā pati – minimālā stundas tarifa likme. Šai pamatalgai klāt nāk darbiniekiem neizprotama prēmiju sistēma. Pēc viņu teiktā, virsstundas faktiski apmaksā prēmiju veidā. Pēc neoficiālām ziņām, alga ir vidēji ap 200 latiem uz rokas, piemēram, kasieriem.

Tāpat darbinieki stāsta, ka tā kā Maxima veikalos darbinieku trūkst, nereti viņiem nākas strādāt pēc kārtas vairāk nekā piecas dienas pa 10, 11 stundām. Tipisku ainu no uzņēmuma dzīves iezīmē kāda bijusī Maxima darbiniece. «Tāpēc, ka es jau teicu – viņi taupa uz strādniekiem, ja trīs strādnieku vietā strādā viens strādnieks. Ja zina, ka atbrauks lietuvieši pārbaudīt, uzreiz tiek izsauktas visas divas maiņas, visi uzreiz ir veikalā. Lietuvieši atbrauc – jā, strādnieku pilns veikals. Viņi taču nezina, ka viens cilvēks strādā pa diviem, pa trijiem, viņi taču nezina, ka cilvēks nav izgulējies, ka cilvēks jūk prātā,» stāsta darbiniece.

Taču izmaiņas būs un pavisam drīz – tā sola Maxima akcionārs Staškevičs. Turklāt uzlabojumus redzēšot ne tikai Maxima darbinieki, bet arī veikalu apmeklētāji. Turpina Staškevičs: «Vispirms jau mums jāpadara mūsu esošie veikali pircējiem pievilcīgāki, tas nozīmē, ka ir jāsamazina rindas pie kases, mūsu kasieriem ir jāsmaida, jājūtas ērti, jājūtas droši. Runa nav tikai par algām, bet par kopējo atmosfēru un attieksmi, bet algas jautājums ir svarīgs, un mēs izmantosim šo rīku, lai varētu sacensties darba tirgū, liekot mūsu veikaliem izskatīties labāk.»

Viņš arī akcentē, ka Maxima darbiniekus sagaida lielākas algas. «No februāra būs izmaiņas apmaksas sistēmā Latvijas veikalu darbiniekiem. Kopumā apmaksa būs vienkāršāka, labāk izprotama, cilvēki labāk sapratīs, kāda ir saistība starp nostrādātajām stundām un saņemto naudu, kā arī izmaiņas apmaksas sistēmā par brīvdienām un naktīm. Šīs izmaiņas februārī iekļaus arī algu paaugstināšanu,» bilst Maxima pārstāvis.

No Staškeviča teiktā izriet, ka vidējais algu pielikums būs neliels – vidēji aptuveni septiņi procenti. Tas gan skars tikai pamatalgu, nevis prēmijas. Staškevičs iepazīstina ar vēl citām izmaiņām. «Būs jaunas drēbes mūsu darbiniekiem, jaunas ērtākas uniformas veikala personālam. Kasieriem būs jauni krēsli. Tie eksperimenta veidā dažos veikalos jau izmēģināti, un tagad ir pieņemts lēmums visās darbavietās visā Latvijā lietot šos krēslus. Tas ir jauns ergonomiskā krēsla standarts, diezgan dārgs, bet cilvēki, kas izmēģināja šos krēslus, bija laimīgi. Teica, ka it kā tāds nieks, bet ērtības kasierim.»

Kā uzņēmumam veiksies ar pārmaiņām, rādīs tuvākie mēneši. Zināms vien, ka vairākos veikalos darbinieku tērpi jau ir desmit un vairāk gadu veci.

Savukārt par jaunajiem diviem Maxima veikaliem Latvijas Radio jautāja Rīgas pilsētas būvvaldē. Izrādās, ka pavisam nesen janvārī būvvalde saņēmusi iesniegumu ar lūgumu pieņemt ekspluatācijā Maxima veikalu Mežciemā Biķernieku ielā. Ēka vēl nav pieņemta ekspluatācijā, jo būvvaldē vēl nav pilnībā iesniegti ģeodēziskie mērījumi.

Šis projekts izpelnījās lielu vietējo iedzīvotāju pretestību, savukārt Homburg pārstāvji atrada politiķu atbalstu, lai mainītu būvniecības apstrīdēšanas iespējas. Savukārt par otru Maxima veikalu Imantā būvvalde informē, ka pērn decembrī būvvaldē ir iesniegts izmaiņu projekts, līdz ar to ir atcelts būvdarbu aizliegums.

102.000.102.6398


Pievienot komentāru

Lietuvas politiskās kukuļošanas lieta atklāj «korupcijas sistēmu»

Tiesā Lietuvā šonedēļ nonākusi liela politiskās korupcijas lieta, kurā ierauti divi politiskie spēki, Darba partija un Liberālā kustība, kā arī viena lielākajām uzņēmumu grupām valstī MG Baltic.

Pieņemts lēmums par «Rīgas slavenākā grausta» piespiedu sakārtošanu

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 16.aprīlī, atbalstījusi lēmumprojektu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu, dodot ēkas īpašniekiem četrus mēnešus laika izstrādāt ēkas sakārtošanas būvprojektu.

Maksātnespējas procesam beidzoties bez saistību dzēšanas, jaunam varēs pieteikties tikai pēc gada

Saeima atbalstīja grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz noteikt, ka maksātnespējas procesam beidzoties bez saistību dzēšanas, jaunam varēs pietiekties tikai gadu pēc iepriekšējā procesa pasludināšanas.

Mediķi: apdraudēta neatliekamās palīdzības nepārtrauktība

Valdības un Saeimas bezdarbība jau drīzumā var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības nepārtrauktības pārrāvumiem, šādas bažas pauž Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

AHK brīdina: investoru skatījumā Latvijas novērtējums pasliktinājies; vājie punkti ir korupcija un nodokļi

Izvērtējot uzņēmējdarbības vidi, 21 valsts konkurencē augstāku vērtējumu par vidējo Latvija ieguvusi 14 punktos. Īpaši labu novērtējumu Latvija saņēmusi par vietējo ražotāju piegāžu kvalitāti, darba izmaksām, maksājumu disciplīnu un augstskolu izglītības sistēmu. Latvijas vājie punkti, salīdzinot ar citām valstīm, ir korupcijas apkarošana un nodokļu sistēma, vēsta Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) konjunktūras aptaujas rezultāti.

EP veicina naudas atmazgāšanas ierobežojumus ar jaunu direktīvu

Eiropas Parlaments plenārsesijā Strasbūrā ir atbalstījusi jauno Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas direktīvu. Direktīva ir daļa no plašākiem centieniem veicināt pārredzamību, lai novērstu nodokļu nemaksāšanu. Tiek lēsts, ka naudas atmazgāšanas apjomi veido līdz pat 5% no pasaules kopējā kopprodukta.

Rīgas satiksme šovasar cer saņemt visus 20 jaunos zemās grīdas tramvajus; Kad tie būs pieejami pasažieriem?

SIA Rīgas satiksme šovasar cer saņemt visus 20 jaunos Škoda zemās grīdas tramvajus, taču vēl nemin precīzu laiku, kad ar tiem sāks pārvadāt pasažierus.

Saeima konceptuāli atbalsta piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas likumprojektu

Saeima pirmajā lasījumā pieņēma likumprojektu, kas paredz kārtību, kādā uzsākams un īstenojams vienota īpašuma izveidošanas process piespiedu dalītā īpašuma gadījumā, ja uz citai personai piederoša zemes īpašuma atrodas daudzdzīvokļu māja ar privatizētu dzīvokļu īpašumiem

Plāno uzlabot infrastruktūru 22 Latvijas slimnīcās

Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, turpinās Eiropas Savienības fondu programma par investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Programmas trešajā atlases kārtā projektu īstenošanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro.

Bioloģiskā pārtika: deputāti pieņem stingrākus noteikumus

Eiropas Parlaments pieņem jaunus noteikumus, kam jānodrošina augstas kvalitātes bioloģiskā pārtika un jāveicina tās ražošana

Vēlas, lai Latvijas karogu būtu pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās

Saeimas Juridiskā komisija galīgajam lasījumam parlamentā atbalstīja grozījumus Latvijas valsts karoga likumā, kas nosaka, ka turpmāk Latvijas karogs būs pastāvīgi jānovieto arī robežšķērsošanas vietās un vietās, kur valsts galvenie autoceļi šķērso iekšējo robežu.

Dzimstības līmenis krītas – provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir 1 miljons 925 tūkstoši

2018.gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 4 612 bērni – ir par 336 mazuļiem mazāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā tupina samazināties – 2017.gadā dzīvi dzimušo skaits varētu būt par apmēram tūkstoti mazāks nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. 

Būtiski palielinājies ātruma kontroles maratonā pieķerto pārkāpēju skaits

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā fiksēto ātruma pārkāpumu skaits ir palielinājies. Salīdzinoši, ja pērn likumsargi fiksējuši 430 ātrumpārkāpējus, tad šogad – 636.

East Capital pārvaldīts fonds iegādājies tirdzniecības centru Galleria Riga – pirkuma summu neizpauž

Aktīvu pārvaldītāja East Capital nekustamo īpašumu fonds East Capital Baltic Property Fund III  pabeidzis un noslēdzis darījumu, ar kuru iegādājies tirdzniecības centru Galleria Riga.

Aptauja: piektajai daļai iedzīvotāju ir svarīgi ātri pārskaitīt naudu, lietojot tālruni

Arvien vairāk iedzīvotāju dažādus ar finansēm saistītus darījumus vēlētos veikt savā mobilajā tālrunī, liecina Swedbank aptaujas dati. Šādā veidā 40% iedzīvotāju vēlētos savā mobilajā bankas lietotnē saņemt visu informāciju par būtiskākajām finanšu lietām, savukārt teju trešdaļa jeb 29% iedzīvotāju izteikuši vēlmi savā mobilajā telefonā veikt pilnībā visus ar finansēm saistītos pakalpojumus.

Krievija cauri Baltijas jūrai vilks peldošu atomelektrostaciju

Igaunijas atbildīgo iestāžu pastiprinātu uzmanību piesaistījusi Krievijas iecere caur Baltijas jūras Somu līci pārvietot peldošo atomelektrostaciju «Akadēmiķis Lomonosovs», kuras ceļu no Sanktpēterburgas uz Murmansku Krievijas ziemeļrietumos plānots sākt piektdien, 20.aprīlī.

Pērn Latvenergo nopelnījis 925,6 miljonus

Latvenergo koncernā ir saražots viens no vēsturiski lielākajiem elektroenerģijas apjomiem, un tas ir nodrošinājis 925,6 miljonus eiro lielus ieņēmumus pērnajā gadā. Par 38% ir pieaugusi koncerna EBITDA, sasniedzot 541,7 miljoniem eiro, un tādējādi 2017.gads ir bijis īpaši veiksmīgs, norāda Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Saeima ratificē Eiropas Savienības un Armēnijas partnerības nolīgumu

Saeima ratificē Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

39% igauņu pērn iegādājušies alkoholu Latvijā, liecina aptauja

Igaunijas alkohola akcīzes nodokļa likmēm esot krietni augstākām nekā Latvijā, nesen Igaunijā veiktā aptaujā noskaidrots, ka pēdējo 12 mēnešu laikā kopumā 39% iedzīvotāju vai nu iegādājušies grādīgos dzērienus Latvijā vai arī lūguši līdzcilvēkus to izdarīt viņu vietā.

LM rosina palielināt valsts atbalstu pensiju nodrošinājumā ģimenēm ar bērniem

Labklājības ministrija rosina veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai no valsts pamatbudžeta 20 procentu apmērā no vecāku pabalsta apmēra par nestrādājošām personām, kuras kopj bērnu, kas nav sasniedzis gada vai pusotra gada vecumu.

Spure joprojām cer uz jaunu cietumu; atzīst neskaidrību par projekta finansējumu

Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure joprojām cer, ka pārskatāmā nākotnē jauns cietums Latvijā tiks uzcelts, tomēr atzīst, ka skaidrības par finansējumu projektam nav.

Kuba izvēlas pirmo prezidentu pēc brāļiem Kastro

Karību jūras salu valsts Kubas parlaments prezidenta Raula Kastro nomaiņai ir izvēlējies citu Komunistiskās partijas locekli, lai tas stātos viņa vietā, tā noslēdzot Kastro ģimenes ilgo valdīšanas laiku.

Ieceļošana Latvijā liegta vairākiem ārzemniekiem

Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 34 likumpārkāpējus. Uz ārējām robežām konstatēti 19 robežpārkāpēji, tajā skaitā – aizturēti divi meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi.

Kurai partijai vēlētājs ir uzticīgs «līdz kapa malai» un muļķīgie reemigrācijas plāni. Saruna ar politologu Ojāru Skudru

No jaunajām partijām tikai Jaunajai konservatīvajai partijai ir izredzes iekļūt 13.Saeimā; Zaļo un zemnieku savienības reitingus neietekmēšot publiskotās «oligarhu sarunas»; un Vienotība līdz vēlēšanām atkopsies, paceļot reitingu līdz 5%, par 13.Saeimas vēlēšanām spriež Latvijas Universitātes asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra intervijā ar BNN. 

Lielākā daļa no vardarbības ģimenē cietušo nevēršas policijā

Par vardarbību ģimenē policijā nav vērsušies 56% cietušo, liecina pēc Valsts policijas pasūtījuma veiktais pētījums.

Jaunākie komentāri