bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.06.2018 | Vārda dienas: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
LatviaLatvija

Soda uzņēmumus, kas krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanas obligātajā iepirkumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nekā personīga žurnālisti atklājuši vairākus zaļās enerģijas ražotājus, kas krāpjas ar atļaujām. Turklāt Latvenergo krāpniecību nespējot izskaidrot. Uzņēmumiem, kas pieķerti krāpniecībā ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā, atļaujas netiks pagarinātas, uzsver ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ministrs stāsta, ka jautājums par obligātā iepirkuma komponenti (OIK) ir fundamentāla problēma. «OIK sistēma tika izveidota tā, ka tās ieviešana netika uzraudzīta, turklāt pa vidu notika visādi brīnumi. Tāpēc uzdevu rīkojumu Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) izveidot būvuzraugu pozīciju, kas uzraudzītu šos objektus, pārbaudītu, vai šis iekārtas darbojas utt. Patlaban ir izveidota administratīvā bāze un BVKB inspektori ir apmeklējuši pirmās divas vai trīs stacijas un veikuši pārbaudes,» skaidro Ašeradens.

Viņš skaidro, ka, lai saņemtu atļauju par elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā, uzņēmumiem bija jāizpilda divi nosacījumi – uzsākt elektroenerģijas ražošanu un pēc tam saņemt atbalstu. «Tomēr tika secināts, ka ražošana nav sākta. Tāpēc šodien devu rīkojumu šīs nedēļas laikā apmeklēt visas stacijas, kurās konstatēti pārkāpumi, un pārbaudīt faktisko situāciju, lai saprastu, kā rīkoties tālāk. Viens ir skaidrs – visticamāk atļaujas netiks pagarinātas,» uzsvēra ministrs.

Savukārt situācija ar uzņēmumu Rīgas enerģija, pēc Ašeradena teiktā, ir «daudz smagāka».

«Atšķirībā no situācijas ar iepriekš minētajiem uzņēmumiem, šeit tika atvests dīzeļģenerators, kas pieslēgts sistēmai un nosaukts par darbojošos staciju. Šodien uzrunāju iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V) un droši vien, ka šajā gadījumā tiks rakstīts iesniegums tiesību aizsargājošām iestādēm. Skaidrs, ka tam nav nekāda sakara ar objekta nodošanu ekspluatācijā,» atzīst Ašeradens.

Ekonomikas ministrs svētdien, 15.oktobra, vakarā, sazinājies ar AS Latvenergo vadību un, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, atbildīgās personas no AS Sadales tīkls ir atstādinātas no pienākumu pildīšanas.


Raidījuma Nekā personīga sižets

Valsts apsolītais paaugstinātais tarifs par videi draudzīgā elektrostacijās saražotu elektrību jau gandrīz divdesmit gadus ir bijis pievilcīgs bizness. Tas ir drošs un ienesīgs. Ražotgribētāju vienmēr bijis daudz. 2012.gadā valdība izsludināja moratoriju, lai valsts nebankrotētu. No tā laika jaunas atļaujas būvēt stacijas vairs neizsniedz, bet izsniegtās nepagarina. Pēdējām atļaujām termiņi beidzās šoruden, norāda Nekā personīga.

Turpinot, žurnālisti vēsta, ka liela daļa atļauju īpašnieku nepaguva elektrostacijas uzbūvēt. Daudzi licences zaudēja, bet daži uzņēmēji atrada shēmu, kā valsts atbalstu nezaudēt, uzrādot pilnīgi citas iekārtas, nekā solījušies būvēt. To akceptē arī Ekonomikas ministrija, kam būtu jāsargā patērētāji no pārmērīgi lieliem maksājumiem zaļās enerģijas ražotājiem.

Minot arī  to, ka šoruden beidzas termiņš, kura laikā bija jāpabeidz to zaļo spēkstaciju būvniecība, kuras ekonomikas ministrijas atļaujas saņēma 2012.gadā.

Vienlaikus skaidrots – ja projekts pabeigts un stacija darbojas, īpašnieki saražoto elektroenerģiju var pārdot par pieckārt paaugstinātu cenu. Šo izcili izdevīgo tarifu kā obligātā iepirkuma komponenti samaksā uzņēmumi un mājsaimniecības. Šoruden visiem darbiem jābūt pabeigtiem. Jākūp koģenerācijas staciju skursteņiem, krāsnīs jākuras šķeldai un jāgriežas elektrības turbīnām.

Taču Nekā personīga pārliecinājušies, ka lielā daļā gadījumu darbi nav pabeigti, un vietām pat nemaz nav uzsākti.


Šķeldas koģenerācijas stacijā, ražojot elektrību, rodas blakus produkts – siltums. Ar to var apkurināt dzīvojamās mājas vai izmantot rūpniecībā. Koģenerācijas staciju izdevīgi darbināt, kad ir pieprasījums pēc siltuma. Saražoto elektrību par pieckāršu tarifu uzpērk valsts, tāpēc arī siltuma izmaksas ir mazas, vēsta raidījumā.

Raidījuma attēlots Saldus novads, Druvas ciemats. Vietā ar nosaukumu Kriozes būtu jāatrodas SIA Briedis būve koģenerācijas stacijai. Ekonomikas ministrijas 2012.gadā izsniegtā atļauja celt divu megavatu spēkstaciju paredz, ka tai elektrība bija jāsāk ražot līdz 27.jūlijam.

Starp pašvaldības katlu māju un autoservisu pļavā Saldus novada Druvas pagastā būtu jāatrodas koģenerācijas stacijai. Taču šobrīd šeit nekas par koģenerāciju neliecina, liecina žurnālistu novērojumi.

Minēts arī tas, ka līdz 2013.gada beigām firmai Ekonomikas ministrijā bija jāiesniedz projekta būvatļauja. Saldus būvvaldē saka, ka SIA Briedis būve to nav pat prasījis.


Vienlaikus raidījumā fiksēti fragmenti no Ieriķiem, kurā būtu  jādarbojas  divām spēkstacijām.

Raidījumā minēts, ka katrai no spēkstacijām atļauta gandrīz megavata jauda. Pretspiediena tvaika turbīnām elektrību bija jāsāk ražot jūlijā.

-Cecīļu iela 12, Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads. SIA Tektus ražošana bija jāuzsāk līdz 21.jūlijam.

-Cecīļu iela 16, Drabešu pagasts, Amatas novads. SIA M Parks ražošana jāuzsāk līdz 2017.gada 12.jūlijam.

Videofragmentā norādīts žurnālistu teiktais: «Mēs nākam skatīties, kur te Cecīļu ielā 12 un 16 ir divas koģenerācijas stacijas.»

Uz ko kāda persona teritorijā atbildēja: «Tur nav stacija, tur ir bedre vienkārši izrakta.»

Savukārt Madonā, Cesvaines ielā, SIA Madonas EKO elektrība bija jāsāk ražot maijā. Stacijas maksimālā jauda ir 2,4 megavati. Darbi ir sākti, taču pārtraukti, noskaidrojuši Nekā personīga žurnālisti.

Raidījuma žurnālisti, uzklausot personu Cesvaines ielā, uzzina viedokli: «Mēs jau ar te satraucāmies, te cels, bet ko. Saskaņots nekas nebija. Vienkārši teica, celšot. Bet gadu nostāvēja man jau liekas..»

Uzņēmumam Madonas eko bija jāuzsāk ražošana Madonā, Cesvaines ielā. Ražošana bija jāsāk 9.maijā. Šobrīd šeit ir klajs pamests lauks, un nekas neliecina par to, ka šeit būtu koģenerācijas stacija, vēsta Nekā personīga.


Tāpat noskaidrots arī tas, ka Strenču novada Sedā SIA E Seda saņēmusi atļauju būvēt divas megavatu koģenerācijas stacijas. Elektrību bija jāsāk ražot aprīlī. Strenčos šķeldas koģenerācijas stacija būs blakus pašvaldības katlu mājai. Ir ielieti pamati, bet celtniecība nav pabeigta, vēsta Nekā personīga.

Strenčos Valkas ielā 1a šobrīd tiek steigta koģenerācijas stacijas būvniecība, ko paredzēts pabeigt līdz gada beigām. Taču jau pavasarī sadales tīklu elektriķiem ir izdevies nomērīt, ka te koģenerācija tiek saražoti desmit kilovati strāvas.


Raidījuma rīcībā esošā informācija norāda, ka Strenčos, Sedā Madonā un Vaivē šobrīd būtu jābūt pabeigtām koģenerācijas stacijām, jākuras šķeldas krāsnīm un turbīnām jāražo elektrība. Nekas no tā nenotiek. Tomēr visas šīs stacijas ir saņēmušas valsts akciju sabiedrības Sadales tīkli atzinums, ka elektrības ražošanas fakts ir pārbaudīts un apstiprināts.

AS Sadales tīkli Ziemeļu Ekspluatācijas daļas Tīklu attīstības nodaļas vadītājs Gunārs Plūme, ieraugot raidījuma žurnālistus min: «Par ko tāds gods?»

Raidījuma žurnālisti Plūmem uzdeva jautājumu: «Mums ir jautājumi par tādu lietu, ka jūs esat spējuši konstatēt strāvas ražošanu, kur vēl nekas nav uzbūvēts. Kā tas ir iespējams?»  Atbildot, Plūme teica: «Nu, ziniet, ar TV3 es neesmu pilnvarots runāt.»

Vienlaikus Nekā personīga vēsta, ka 26.aprīlī Sedā Sadales tīklu darbinieki 72 stundas fiksējuši strāvas padevi kopējā elektrības tīklā. Testa laikā fotografētajā attēlā redzams, ka koģenerācijas stacijas vietā atrodas zils konteiners ar skursteni. Minēts arī  tas, ka tas pats konteiners ar to pašu numuru pēc divām nedēļām fiksēts Madonā laikā , kad Sadales tīkli 72 stundas testējušu elektrības ražošanu Madonas eko teritorijā.

Jānorāda, ka raidījumā teikts, ka Sadales tīkla darbinieki neatbild, vai pievērsuši uzmanību, kā elektrība testējamajās stacijās saražota. Vai tur kūrušās krāsnis, kūpējuši skursteņi un griezušās turbīnas – tā neesot viņu atbildība. Galvenais, ka kaut kāda strāva nāk un nenodara kaitējumu kopējam tīklam.

Koģenerācijas staciju uzņēmumi Strenčos, Sedā, Vaivē un Madonā uz pusēm pieder akciju sabiedrībai Nilex grupa un Igaunijā reģistrētai kompānijai Mahnid ja Rahnud. Madonas staciju nopirkuši septembrī, pārējās trīs pagājušā gada decembrī. Visās četrās firmās valdes loceklis ir Andis Dābols.

Vvaldes loceklis Dābols raidījumam komentē: «Kvotas saglābšana, sauksim viņu tā, obligātā iepirkuma, es nedaru neko nelikumīgu. Tādā ziņā, lai teiksim tagad brutāli šmauktos. Nezinu, atvestu iekārtu, kas neatbilst nekam. Arī Sadales tīkls neļauj.

Uzņēmējs neslēpj, ka uz Sadales tīklu testiem noīrējis mazjaudas pārvietojamu elektrostaciju, kas darbojas ar granulu katlu. Tas, ka tā ne visai attāli atgādina plānotās koģenerācijas stacijas, viņaprāt nav nekāds pārkāpums.

Raidījums noskaidrojis, ka Ekonomikas ministrija līdz 2012.gada rudenim izsniedza 560 atļaujas subsidētās elektroenerģijas ražošanai. Līdz šim ministrija lielāko daļu atļauju ir anulējusi, jo stacijas nav uzbūvētas un ražošana nav uzsākta laikā.

Taču Nekā personīga pētītajām firmām Ekonomikas ministrija atļaujas nav atņēmusi. Ministrija saka, ka celtnieku vagoniņa iedzīšana stacijas teritorijā uz jaudas testiem ir atbilstoša noteikumiem.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos Jānis Patmalnieks stāsta: «Šīs te stacijas saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju ir uzsākušas darbību. Viņas ir uzsākušas šo darbību, viņas turpina vai saņem atbalstu tikai tajā brīdī, kad viņas strādā. Pašlaik mums nav informācijas, ka viņas turpinātu darbību.»

Turpinot, viņš saka: «Mēs esam vērtējuši to jautājumu, vai tās stacijas, kuras iziet šo testu ar mazāku jaudu, vai tas būtu juridiski korekti un vai tas atbilst atļaujas nosacījumiem. Tas juristu konsensus ir, ka šādas stacijas atbilst šādiem nosacījumiem.»

Ministrijas ierēdņi nebrauc uz elektrostacijām pārbaudīt, kādu tehnoloģiju tajās izmanto un vai tā atbilst projektā pieteiktajam. Ministrija paļaujas uz Sadales tīklu speciālistu sastādītajiem aktiem, ka stacija ir ražojusi strāvu. Arī Sadales tīkla elektriķi nepārbauda, vai elektrība ir iegūta kā plānots.

Patmalnieks atbild: «Es izskaidroju to loģiku no mūsu puses, ja tā šķiet neakceptējama, tad tas ir saprotams. Tas ko mēs esam vērtējuši, ja mēs vēršamies pret šiem uzņēmumiem, tas prasa papildus resursus ministrijai iet tiesāties ar atļauju saņēmējiem, kur mēs neredzam iespēju arī uzvarēt. Mēs neuzskatām par iespēju tērēt mūsu resursus, lai tiesātos par jautājumiem, kur mēs neuzskatām par iespējamu uzvarēt.»

Šī pētījuma gaitā Nekā personīga apgalvo, ka atklājuši septiņus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, Sadales tīkliem padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora.

SIA Briedis būve, Saldus novads;

SIA Madonas eko, Madona;

SIA Tektus, Amatas pagasts;

SIA M parks, Amatas pagasts;

SIA E Strenči, Strenči;

SIA Elektro Rīdzene, Cēsu novads;

SIA E Seda, Strenču novads.

«Ja šie uzņēmumi uzsāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par pieckāršo cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro OIK maksājumos nākamajos desmit gados,» atklāj Nekā personīga.

Ref: 225.000.103.2368


Pievienot komentāru

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunākie komentāri