bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 26.04.2018 | Vārda dienas: Rūsiņš, Sandris, Alīna

Novaturas: Vairāk nekā 61 000 Baltijas iedzīvotāju pavadīs vasaras atpūtu ārvalstīs

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUPaaugstinātā interese par ceļošanu liek domāt, ka daudzi Baltijas valstu iedzīvotāji Jaunā Gada atnākšanu svinēja atpūšoties pēc ceļojuma, ceļojot vai plānojot jaunu ceļojumu. Tūroperators Baltijas valstīs Novaturas, kas 2018.gadā plāno debitēt Varšavas un Viļņas fondu biržās, ir novērojis rekordlielu klientu aktivitāti, salīdzinot ar iepriekšējā gada rādītājiem.

Agro rezervāciju skaits gaidāmajai vasaras sezonai ir gandrīz dubultojies, BNN atzīmē uzņēmumā.

Pēc tūroperatoru paustā šobrīd izskatās, ka pieprasījums pēc ceļojumiem 2018.gada vasarā piedzīvo savu augstāko uzplaukumu, pat salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kas bija ļoti aktīvs tūrisma nozarei. Proti, pēdējo trīs mēnešu laikā, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu 2016.gadā, Novaturas klienti 2018.gada vasaras ceļojumiem ir iegādājušies par 84% vairāk biļešu ceļojumiem.

Tas liecina, ka vairāk nekā 61 tūkstotis Baltijas valstu iedzīvotāju jau ir saplānojuši savu vasaras atpūtu ārvalstīs.

«Arvien vairāk un vairāk cilvēku var atļauties doties atpūtā uz ārzemēm vai gada laikā ceļot biežāk. Tāpat pieaug arī ceļojumu laikā iztērēto summu apmēri. Tas ir rezultāts ļoti spēcīgai Baltijas valstu makroekonomikai. Dodoties atpūtā uz ārvalstīm, ceļotājiem tiek garantēti lieliski laika apstākļi. Mēs esam novērojuši, ka, vairāk nekā jebkad iepriekš, šobrīd mūsu klienti savus ceļojumus plāno iepriekš,» atklāj Novaturas izpilddirektors Linas Aldonis.

Saskaņā ar uzņēmuma vadītāja teikto, «pēdējā brīža» ceļojumu medniekiem šis gads diemžēl nebūs īpaši veiksmīgs, jo agro rezervāciju pārdošanas apjomi ir ļoti lieli visās ceļojumu aģentūrās, dažu populārāko kūrortu viesnīcas vasaras sezonā ir gandrīz pilnībā rezervētas. Novaturas jau ir izpārdoti 30% no visas 2018.gada vasaras programmas.

«Ceļotāji ļoti novērtē agrās rezervācijas sniegtās priekšrocības. Tās nodrošina plašu ceļojumu un viesnīcu klāstu, kā arī zemākas cenas. Tāpat klienti augstu vērtē iespēju bez maksas mainīt ceļošanas laiku un galamērķi. Arī pirmā iemaksa ir salīdzinoši neliela. Pēdējo trīs gadu laikā Baltijas valstīs ir strauji audzis pieprasījums pēc agrajām rezervācijām. 2016 gadā agrās rezervācijas iegādājās 20 tūkstoši cilvēku (līdz iepriekšējā gada decembra beigām). 2017.gadam šis skaitlis pieauga gandrīz līdz 33 tūkstošiem, bet 2018.gadam jau līdz 61 tūkstotim,» stāsta uzņēmumā.

Starp trim Baltijas valstīm Lietuvā joprojām ir lielākais tirgus. Lietuvā vien agro rezervāciju skaits 2018.gada vasaras sezonai pieauga par 120%. Lietuvieši jau ir paspējuši iegādāties 34,9 tūkstošus ceļojumu šī gada sezonai.

Pēc uzņēmuma statistikas, Turcija, Grieķija, Bulgārija, Ēģipte un Spānija joprojām ir Baltijas valstu iedzīvotāju pieprasītākās ceļojumu valstis.

«Šīs valstis ir īpaši iecienījušas ģimenes, jo tās apmierina dažādas ceļotāju intereses: atpūta pie baseina vai jūras un sauļošanās. Cilvēki, kuriem patīk pavadīt laiku aktīvāk, var doties apceļot tuvāko apkārtni vai baudīt ūdens atrakcijas,» stāsta Aldonis.

Runājot par lietuviešiem, ir jāatzīmē, ka arī iepriekšējā gada ceļojumu jaunievedumi Horvātija un Melnkalne, arī ir ļoti populāras. To pārdošanas apjomi ir pieauguši visvairāk. 2018.gadā uz šīm valstīm ir plānoto par 155% vairāk ceļojumu. Arī Maroka ir populāra ceļotāju vidū – šogad turp plānoto divreiz vairāk ceļojumu, uzsver Aldonis.

Lietuvieši aktīvi ceļo arī gada aukstajā laikā. Neskatoties uz to, ka ziemas sezona ir tikai pusē, Novaturas jau ir pārdevis divreiz vairāk ceļojumu nekā gadu iepriekš.

«Lietuviešu vēlme ceļot pārsniedz mūsu cerības, tāpēc mēs pasūtām papildu lidojumus un rezervējam vairāk vietu populārās viesnīcās, kas nozīmē to, ka tiem, kas cer uz pēdējā brīža ceļojumiem, izvēles iespējas būs ļoti ierobežotas», stāsta  Aldonis.

Daudzi lietuvieši ziemas sezonā izvēlas doties uz siltajām zemēm. «Lietuvieši aukstajā ziemā ilgojas pēc siltas saules, kā rezultātā ceļojumu skaits uz siltajām zemēm pieaug. Uz Ēģipti tika pārdots par 125% vairāk biļešu, ceļojumu skaits uz tālām, eksotiskām zemēm dubultojās, bet braucienu skaits uz slēpošanas kūrortiem pieauga par 15%», atklāj Aldonis. Populārākie ziemas ceļojumu galamērķi ir Ēģipte, Taizeme un Vjetnama.

Ref:224.000.103.3448


Pievienot komentāru

Saeima atbalsta iespēju ārpus kārtas vērtēt tiesnešu profesionalitāti

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja iespēju disciplinārlietas kontekstā nosūtīt tiesnesi uz ārpuskārtas novērtēšanu, ja ir radušās šaubas par viņa profesionalitāti.

KP ļauj UAB Vaizga iegādāties SIA Petrol Property

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru UAB Vaizga ieguvusi izšķirošu ietekmi pār SIA Petrol Property. Atļauja dota, jo apvienošanās rezultātā nemazinās konkurence ietekmētajā tirgū. Vienlaikus KP ir ierosinājusi pārkāpuma lietu par savlaicīgi nepaziņotu apvienošanos.

Strautiņš: Latvijas nākotne atkarīga no iedzīvotāju pacietības; politiķiem nosliece domāt tikai par tuvāko nākotni

«Šobrīd Latvijā cilvēki dzīvo labāk nekā jebkad, bet ienākumu līmenis Rietumeiropā ir un vēl diezgan ilgu laiku būs augstāks.» Kuras prognozes par banku darbu ir piepildījušās, un kas notiek ar «sāpju bērnu», Latvijas tiesu sistēmu? Intervijā ar BNN skaidro Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

FM: Pašvaldības tērē vairāk nekā pērn, jo strauji ievieš ES fondu projektus

Pašvaldību budžetā bija vērojams 74,5 miljonu eiro pārpalikums 2018.gada pirmajā ceturksnī, kas ir par 20,7 miljoniem eiro mazāks nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Mazāks budžeta pārpalikums skaidrojams ar strauju Eiropas Savienības fondu projektu ieviešanu pašvaldībās, ziņo Finanšu ministrija.

Saeima konceptuāli atbalsta likumprojektu Likteņdārza attīstībai

Saeima ceturtdien, 26.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij. Likumprojekta mērķis ir nodrošināt Likteņdārza saglabāšanu, aizsardzību, attīstīšanu un pēctecību.

FKTK vadītājs: FinCEN publiskotā paziņojuma mērķis nebija slēgt ABLV Bank

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas februāra vidū publiskotais paziņojums par ABLV Bank netika sagatavots ar mērķi banku slēgt, ceturtdien Eiropas Parlamentā Briselē jaunizveidotās komitejas TAX3 organizētajā publiskajā uzklausīšanā atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Četri aizturētie par noziegumiem maksātnespējas procesā, tostarp, Sprūds

Valsts policija aizdomās par noziedzīgiem nodarījumiem maksātnespējas procesa laikā aizturējusi četras personas, tostarp jau apsūdzētā statusā bijušo maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu.

VM grib ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu līdzvērtīgiem medikamentiem

Veselības ministrija publiskajai apspriedei nodevusi jaunu politisko iniciatīvu, ar kuru plāno ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu.

Nacionālie bruņotie spēki pilnveido medicīniskā atbalsta spēju

Aizsardzības ministrijas centralizētā iepirkumu aģentūra Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs ir noslēdzis vispārīgo vienošanos par karavīru individuālo medicīnas somu un karavīru glābēju somu iegādi, lai pilnveidotu neatliekamās medicīniskās reaģēšanas spēju Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Septiņu gadu laikā ārvalstu ceļotāju skaits Latvijā pieaudzis par 53,2%

Ārvalstu ceļotāji pērn Latvijas robežu šķērsojuši 7,7 miljonus reižu, kas ir par 13,7% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. 2017.gadā ārvalstu ceļotāji valstī iztērēja 691,9 miljonus eiro – par 46,7 miljoniem eiro jeb 7,2% vairāk nekā 2016.gadā.

Pētījums: Pērn darba samaksa Latvijā pieaugusi straujāk nekā iepriekšējos gados

Ekonomiskās izaugsmes un pieaugošā darbaspēka pieprasījuma rezultātā atalgojuma līmenis Latvijā pagājušā gada laikā ir sasniedzis straujāko pieaugumu pēdējo gadu laikā. Kopumā vidējā neto darba samaksa ir palielinājusies par 6%, sasniedzot 894 eiro, secina interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia ikgadējā atalgojuma pētījumā.

Pauž satraukumu par HIV pacientu ārstēšanas iespēju neizmantošanu

Šā gada pirmajā ceturksnī ārstēto HIV pacientu skaits Latvijā nav būtiski mainījies, kaut gan 2018.gada veselības aprūpes budžetā HIV/AIDS ārstēšanai tika piešķirts ievērojams papildu finansējums. Tas rada bažas, vai tiek pilnībā izmantotas visas HIV pacientu ārstēšanas iespējas, ko sniedz pērn apstiprinātais HIV infekcijas izplatības ierobežošanas plāns, uzsver biedrībā Apvienība HIV.LV .

Saeima nosaka aizliegumu bankām apkalpot čaulas kompānijas

Latvijā reģistrētām bankām turpmāk būs aizliegt sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus. To paredz Saeimā ceturtdien, 26.aprīlī, pieņemtie grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā

Kurzemes uzņēmumi nodokļos samaksājuši 252,88 miljonus eiro

Pērn 12 938 Kurzemē reģistrētie uzņēmumi nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 252,88 miljonus eiro, tostarp 81,80 milj. eiro no iedzīvotāju ienākuma nodoklī, bet 141,11 milj.eiro – valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās, liecina Lursoft aprēķinātie dati.  

Danske Bank klientu apkalpošanu Baltijas valstīs pārtrauks pakāpeniski

Baltijā Danske Bank koncentrēsies tikai un vienīgi uz atbalsta sniegšanu Ziemeļvalstu klientu meitasuzņēmumiem, kā arī globālajām korporācijām ar nozīmīgu biznesa daļu Ziemeļvalstīs. Iziešana no vietējo uzņēmumu, kā arī privātpersonu apkalpošanas tiks īstenota pakāpeniskas apjomu samazināšanas ceļā, informē Danske Bank filiāles Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Zane Strade.

Latvijas galvenā problēma ir vecās paaudzes politiķi, tā Pavļuts

Latvijas galvenā problēma ir vecās paaudzes politiķi, daļa no kuriem jāsūta atpūtā, tāpēc Kustības Par mērķis ir iesaistīt politikā jaunu paaudzi, intervijā stāsta partijas vadītājs Daniels Pavļuts.

Tiesa: Zolitūdes lielveikala jumta nogruvums bija ārpus Maxima kontroles; pret VDI uzvara nav gūta

Mazumtirdzniecības uzņēmumam Maxima Latvija tiesā nav pilnībā izdevies uzvarēt Valsts darba inspekciju (VDI) par tās pieņemtajiem lēmumiem pēc Zolitūdes traģēdijas, tomēr ir izdevies panākt, ka tiesa atzīst, ka lielveikala jumta nogruvums bijis «ārpus jebkādas pieteicēja kontroles un tas šādu gadījumu nevarēja paredzēt».

Danske Bank varētu paziņot par aiziešanu no Baltijas valstīm

Dānijas banku grupas Danske Bank Lietuvas filiāle ceturtdien,26.aprīlī, varētu paziņot par saviem plāniem aiziet no Lietuvas un, iespējams, no visām Baltijas valstīm, ziņu aģentūras BNS Lietuvas birojam apliecinājuši divi savstarpēji nesaistīti avoti.

Dāņu izgudrotājam mūža ieslodzījums par žurnālistes slepkavību zemūdenē

Tiesa Dānijā atzinusi izgudrotāju Peteru Madsenu par vainīgu zviedru žurnālistes nonāvēšanā un viņas ķermeņa sadalīšanā, kas noticis uz viņa būvētas zemūdenes klāja Kopenhāgenā 2017.gada vasarā.

Eksperts: Latvijas izglītības sistēmā vērojama meiteņu un zēnu segregācija

Latvijas izglītības sistēmā vērojama meiteņu un zēnu segregācija, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas, kā arī Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē norāda Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta eksperts Mauricio Moska.

KNAB šonedēļ pamet ilggadējā priekšnieka vietniece Jurča

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju šonedēļ pametīs ilggadējā biroja priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Precizēts: OECD veiks FKTK un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbības principu auditu

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija veiks Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta sistēmu vērtēs  kopumā – darbības principus un struktūru –, lai saprastu, vai viņu rokās ir viss nepieciešamais, lai gana stingri vērstos pret naudas atmazgāšanu Latvijā, skaidro finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Starp pašvaldību amatpersonām lielākos ienākumus gūst Ameriks un Lembergs

Lielākos ienākumus pagājušajā gadā no Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām ir guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks, apsteidzot Ventspils mēru Aivaru Lembergu, liecina apkopotās amatpersonu deklarācijas.

Latvija Preses brīvības indeksā – augšup par četrām vietām

Prese Latvijā kļuvusi brīvāka, taču šajā demokrātijas aspektā mediju videmūsu valstī turpina apalikt no Igaunijas un Ziemeļvalstīm, tā secinājusi franču starptautiskā organizācija Reportieri bez robežām tās sagatavotajā Pasaules Preses brīvības indeksā 2018.