bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 21.08.2017 | Vārda dienas: Linda, Janīna
LatviaLatvija

NP: Priekšvēlēšanu kampaņa Jūrmalā «sit augstu vilni»; izmeklē KNAB

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis pārbaudi par Zaļo zemnieku savienības (ZZS) aģitācijas  pārkāpumiem  Jūrmalā. Partija izvērsusi plašu kampaņu kūrortpilsētā. Taču  politiskais spēks atsakās uzņemties atbildību par daļu reklāmas, kas izvietota nelikumīgi, vēsta raidījums Nekā personīga.

Norādot arī to, ka par reklāmām esot maksājusi no ZZS izslēgtā eiroparlamentāriete Iveta Grigule. Partiju finanšu kontrolētājs šim stāstam netic un uzskata to par partijas nevis trešo personu reklāmu. Tomēr ZZS kampaņu pārtraukt KNAB neliks.

Bijušais Jūrmalas mērs Gatis Truksni KNAB pirmajā krimināllietā par partiju pretlikumīgu finansēšanu ir viens no aizdomās turētajiem. Viņu aizturēja rudenī kopā ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, kurš Trukšņa laikā uzcēla dzīvojamās mājas Jūrmalā, un  vienā no apartamentiem mājvietu rada arī pats mērs.  Tomēr uz Truksni «mestā ēna» netraucēja Zaļo un zemnieku savienībai šajās vēlēšanās viņu no jauna virzīt mēra amatam, tā raidījumā Nekā personīga izsakās žurnālisti.Tāpat raidījumā teikts, ka atkāpšanās no pašvaldības vadības posteņa Truksnim ļāvusi saglabāt arī vietu partijā. Tā izrādījusies pareiza taktika – ar vēlētājiem Truksnis netiekas, neapmeklē publiskus pasākumus, taču pilsētā viņa seja redzama ik uz stūra. Turpināt labi iesākto Truksnis sola no autobusiem, un ceļmalās izvietotajām vides reklāmām. Tomēr masīvajā ZZS kampaņā Jūrmalā kāds ir pārcenties.

Pirms turpat divām nedēļām tuvu brauktuvei cauri visai Jūrmalai uzradās ap pussimt jaunu  ZZS reklāmas plakātu. Jūrmalas pašvaldība atļauju tam nebija devusi.

Trukšņa sarakstā Rita Sproģe starē ar otro numuru. Domes priekšsēdētāja bijusi atvaļinājumā un šonedēļ uzdevusi pārbaudīt, kā plakāti ar viņas partijas biedra attēlu neatļauti uzradušies pilsētā, vēsta raidījumā.

«Vides objekti nedrīkst traucēt satiksmei, tāpēc atļauju var saņemt tikai tad, ja tie atbilst valdības un domes noteikumiem, kas nosaka plakātu izmērus, attālumus līdz brauktuves malai, nākamajam krustojumam un ceļa zīmēm,» skaidro raidījums.

Tomēr ZZS plakāti pārkāpj visus šos ierobežojumus un pašvaldība tos saskaņot nevar. Pašvaldības policija zina, ka plakāti nav atļauti. Un uzaicinājusi atbildīgos administratīvā soda uzlikšanai.

Ja sākotnēji uzraksts  uz reklāmas plakātiem vēstīja, ka tos apmaksā Zaļo un zemnieku savienība, nedēļu vēlāk kā maksātājs parādījās trešā persona – eiroparlamentāriete Iveta Grigule, norāda Nekā personīga.

No ZZS Eiroparlamentā ievēlētā  deputāte Iveta Grigule no partijas aizgāja šā gada sākumā. Viņa bija aizvainota uz Valsts prezidentu un premjeru, kuri atļāvās viņai pārmest balsojumu Eiroparlamentā pret rezolūciju Krievijas propagandas ierobežošanā.

Tāpat Grigule savulaik strādājusi Jūrmalas pašvaldībā un bijusi precējusies ar Romānu Mežecki. Mežeckis pametis Ingunas Sudrabas vadīto partiju Saeimā, patlaban atkal startē pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā no zaļajiem zemniekiem. Iepriekš netika noliegta viņa dalība  ZZS kampaņā Jūrmalā.

Par ZZS priekšvēlēšanu kampaņu kopumā atbildīgais Armands Krauze raidījumam nav mācējis pateikt, kāpēc no partijas izslēgtā Grigule pēkšņi metusies slavināt ZZS.

Kā plakātu izvietotāja Jūrmalas domē atļauju prasījusi firma Dementy. Reklāmas aģentūra strādājot ar vairāk nekā 100 tūkstoš eiro lielu apgrozījumu. Tā reģistrēta kādā Teikas dzīvoklī. Aģentūra KNAB nav iesniegusi savus izcenojumus. Tas jādara,lai novērstu, ka  politiķi nopērk reklāmas par dempinga cenām, vai mākslīgi par tām pārmaksā.

Grigule KNAB iesniegusi līgumu ar Dementy, norādot, ka 25 plakātu izgatavošana un izvietošana  izmaksājusi 5 700 eiro un viņa  iekļaujas  limitos, kas noteikti trešajām personām.Pārējiem 25 plakātiem finansētājs nav zināms.

Konkurējošās partijas līderis apšaubot, ka Grigules nosauktās izmaksas par plakātiem ir patiesas.Viņš uzskata, ka tie  maksā vismaz trīs reizes dārgāk, vēsta raidījums.

Norādot, ka ZZS kampaņu tas  neietekmēs. KNAB ir tiesības to pārtraukt, ja partija pārtērē atļauto priekšvēlēšanu izdevumu limitu. ZZS startē vēlēšanās vairāk nekā 30 pašvaldības un tā kopumā drīkst kampaņai tērēt vairāk nekā trešdaļu miljona. 307 616 eiro. Salīdzinājumam lokālās partijas Jūrmalā drīkst tērēt vien 11 tūkstošus.(11 717)

Tāpat raidījums atgādina, ka priekšvēlēšanu laiks  pašvaldībām ir  arī ienesīgs, jo par katru politisko reklāmu tiek samaksāta nodeva. Pirms iepriekšējām pašvaldības vēlēšanām, Jūrmalas domes budžets papildinājās ar turpat 24 tūkstošiem eiro.

Neilgi pirms vēlēšanām Jūrmalas dome nodevu sešas reizes samazināja, un kopumā saņemti vien nedaudz vairāk kā divi tūkstoši eiro. Par nesen uzstādītājiem  ZZS plakātiem nodeva nav samaksāta vispār, jo pašvaldība atļauju tiem neesot izdevusi. Šīs nedēļas pēdējā darbadienā nelikumīgi izvietotie plakāti esot noņemti, ziņo Nekā personīga.

Ref: 225.000.103.1021


Pievienot komentāru

Advokāts: Maxima cenšas nopelnīt, samazinot traģēdijā izmaksājamo kompensāciju apmērus

SIA Maxima Latvija piekritusi izmaksāt kompensācijas tām personām, kuras Zolitūdes traģēdijā guva dažādas traumas, apstiprina biedrības Zolitude 21.11. vadītāja Regīna Ločmele-Luņova. Savukārt advokāts uzskata, ka tā ir iespēja veikalam tikai nopelnīt.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūlijā palielinājās par 0,4%

Šī gada jūlijā salīdzinājumā ar jūniju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,5 %, savukārt eksportētajai produkcijai pieauga par 0,3%.

Ober-Haus: Otrajā ceturksnī bija zems pieprasījums pēc noliktavu nomas

Noliktavu un ražošanas telpu segmentā šā gada otrais ceturksnis bija ar vidēju aktivitāti, tostarp pieprasījums noliktavu telpu nomai bija zems, teikts nekustamo īpašumu kompānijas Ober-Haus jaunākajā komercplatību tirgus pārskatā.

Uzmanību! Brīvības ielā piecas naktis pēc kārtas notiks ūdensvada remontdarbi

Sākot no pirmdienas, 21.augusta, līdz pat darba nedēļas beigām notiks plānotie ūdensvada remontdarbi Brīvības ielas posmā no Brīvības ielas 154 līdz Pērnavas ielai. Iedzīvotājiem var nākties saskartiem ar paaugstinātu trokšņu līmeni remontdarbu laikā.

Enefit: Latvija samazina elektroenerģijas cenu starpību ar kaimiņvalstīm

Pēdējā gada laikā Latvijai ir izdevies būtiski samazināt elektroenerģijas cenu atšķirības starp Baltijas kaimiņvalstīm, paziņo SIA Enefit valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers.

Augulis: Vietējos autoceļos plānots ieguldīt lielāko finansējumu pēdējo 25 gadu laikā

Grants ceļi visur valstī daudzus gadu ir bijuši pabērna lomā, līdzekļu to uzturēšanai tika atvēlēts ļoti maz, tāpēc vietējās un reģionālās nozīmes ceļu stāvokli nevar nosaukt par labu. Nākamgad ir plānots stipri palielināt finansējumu tieši vietējiem grants ceļiem, novirzot tiem 25 miljonus eiro, paziņo satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Zemnieku saeima: Sviesta cena ilgstoši tik augstā līmenī nesaglabāsies

Latvijā sviesta cena ilgstoši tik augstā līmenī nesaglabāsies, pirmdien, 21.augustā, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes prognozēja biedrības Zemnieku saeima priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Par Vienotības priekšsēdētāju ievēlēts Arvils Ašeradens, domi vadīs Krišjānis Kariņš

Partijas Vienotība kārtējā kongresā par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, savukārt par partijas domes priekšsēdētāju kļuvis Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, viņa vietniece būs Santa Zarāne.

Autotransporta direkcija apgalvo, ka izdevies mazināt pasažieru skaita kritumu

2017.gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos tika pārvadāti vairāk nekā 14,5 miljoni pasažieru, un tas ir par 3% mazāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn, informē SIA Autotransporta direkcija.

LPS vadītājs: Veidojot budžetu, jāgarantē līdzekļu nesamazināšana pašvaldībām

Nākamā gada valsts budžeta veidošanas procesā ir jāgarantē līdzekļu nesamazināšana pašvaldībām, intervijā Latvijas Radio uzsver jaunievēlētais Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Policija rīkos pārbaudes tirdzniecības vietās, vecāki aicināti uzmanīt savas atvases

Sākoties jaunajam mācību gadam, Rīgas pašvaldības policija no pirmdienas, 21.augusta līdz 31.augustam, kā arī pirmajās septembra dienās rīkos plašas pārbaudes veikalos, bāros un kafejnīcās, lai pārliecinātos, ka nepilngadīgajiem netiek tirgots alkohols un tabakas izstrādājumi.

Šonedēļ Latvijā ieplūdīs aizvien vēsāks gaiss, biežāk līs

Šajā nedēļā laika apstākļus noteiks ciklonu darbība virs Ziemeļeiropas, virs Latvijas ieplūdīs vēsāks gaiss. Šonedēļ valsts lielākajā teritorijā gaidāms lietus, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs. 

BNN nedēļas apkopojums: Sarucis bezdarbnieku skaits, satiksmes drošības Rīgas ielās pielīdzināma «haosam»

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne.

Apķīlātas Bank M2M Europe lielākajam īpašniekam Vdovinam piederošās akcijas

Apķīlātas Latvijas Bank M2M Europe lielākajam īpašniekam Andrejam Vdovinam piederošās bankas akcijas, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais tiesu izpildītāja rīkojums.

Krievu teātra direktors: Divkopienu valsts ir problēma un pret to ir jācīnās

Divkopienu sabiedrības un divu informācijas telpu problēma Latvijā patiešām pastāv. Taču tāpat kā teātris cīnās par skatītājiem, tā arī plašsaziņas līdzekļiem ir jācīnās par savu auditoriju, intervijā uzsver Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktors Eduards Cehovals.

Krītas ASV biržu indeksi

Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksi ceturtdien, 17.augustā, kritās, ko veicināja uzņēmēju satraukums par ASV prezidenta Donalda Trampa politiku un ziņa par teroraktu Barselonā.

Ķirsis lūdzis policiju izvērtēt iespējamu Rīgas domes balsojuma viltošanu

Rīgas domes Vienotības frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis vērsies Valsts policijā, lūdzot izvērtēt domes elektroniskās balsošanas sistēmas iespējamu izmantošanu cita domes deputāta vārdā, stāsta politiķis.

Eksperts: Spānijas terorakti apliecina teroristu loģiku pāriet uz vieglāk sasniedzamiem mērķiem

Spānijā šonedēļ notikušie terorakti apliecina teroristu loģiku pāriet uz vieglāk sasniedzamiem mērķiem, kur drošības prasības nav stingras, saka Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.

Pēc četriem gadiem plāno ieviest principiāli jaunus obligātos pārbaudījumus skolās

Pēc četriem gadiem, proti, 2021./2022.mācību gadā skolās plānots ieviest principiāli jaunus obligātos pārbaudījumus, iepazīstinot ar jauno mācību saturu, paziņo Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks.

Jūrmalā uz remonta laiku slēgs dzelzceļa pārbrauktuves Ķemeros, Slokā un Dubultos

Šī gada septembrī un oktobrī Jūrmalā uz remontdarbu laiku tiks slēgtas dzelzceļa pārbrauktuves Ķemeros, Slokā un Dubultos. Lai mazinātu autovadītāju neērtības, tiks izvietotas informatīvās ceļa zīmes slēgto dzelzceļa pārbrauktuvju apbraukšanai

PTAC piemērojis Internet un SS katram 15'000 eiro sodu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir piemērojis SIA Internet un SIA SS katram 15 000 eiro sodu, par negodīgas komercprakses īstenošanu, informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Valsts atbalsta programmas ietvaros jaunas mājas ieguvuši teju 9'000 bērni un to vecāki

Šā gada pirmajā pusgadā valsts sniegto atbalstu mājokļa iegādei izmatojušas 1 527 ģimenes visā Latvijā. Salīdzinot ar 2016.gadu, ģimeņu pieprasījums pēc valsts atbalsta pieaudzis par 6%, saglabājot nemainīgi augstu līmeni.

Prognozes: Vienotību visdrīzāk vadīs Ašeradens

Sīvā konkurencē par Vienotības valdes priekšsēdētāju kļūs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, prognozē Betsafe bukmeikeri. Iespēju, ka Ašeradens 19.augustā gaidāmajā Vienotības kongresā tiks ievēlēts par partijas vadītāju, Betsafe novērtējis ar 45% varbūtību.

VID aptur ekskluzīvu automašīnu tirdzniecības grupējuma darbību

VID Finanšu policijas pārvalde augustā apturējusi organizētas personu grupas darbību, kas nodarbojās ar ekskluzīvu automašīnu un sadzīves tehnikas tirdzniecību. Valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 2,8 miljoni eiro apmērā.

VARAM: Mākslīgi izveidotā «Ušakova kepka» ir bīstama cilvēku dzīvībai

Valsts vides dienests, veicot pārbaudi A.Deglava ielas atkritumu kalnā, konstatējis, ka iedzīvotāji ne tikai brīvi var piekļūt aprakto atkritumu kalnam, bet arī uz tā atrodas pārbaudes laikā, par to VVD savā ziņojumā informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Jaunākie komentāri