bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna
LatviaLatvija

NP: Priekšvēlēšanu kampaņa Jūrmalā «sit augstu vilni»; izmeklē KNAB

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis pārbaudi par Zaļo zemnieku savienības (ZZS) aģitācijas  pārkāpumiem  Jūrmalā. Partija izvērsusi plašu kampaņu kūrortpilsētā. Taču  politiskais spēks atsakās uzņemties atbildību par daļu reklāmas, kas izvietota nelikumīgi, vēsta raidījums Nekā personīga.

Norādot arī to, ka par reklāmām esot maksājusi no ZZS izslēgtā eiroparlamentāriete Iveta Grigule. Partiju finanšu kontrolētājs šim stāstam netic un uzskata to par partijas nevis trešo personu reklāmu. Tomēr ZZS kampaņu pārtraukt KNAB neliks.

Bijušais Jūrmalas mērs Gatis Truksni KNAB pirmajā krimināllietā par partiju pretlikumīgu finansēšanu ir viens no aizdomās turētajiem. Viņu aizturēja rudenī kopā ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, kurš Trukšņa laikā uzcēla dzīvojamās mājas Jūrmalā, un  vienā no apartamentiem mājvietu rada arī pats mērs.  Tomēr uz Truksni «mestā ēna» netraucēja Zaļo un zemnieku savienībai šajās vēlēšanās viņu no jauna virzīt mēra amatam, tā raidījumā Nekā personīga izsakās žurnālisti.Tāpat raidījumā teikts, ka atkāpšanās no pašvaldības vadības posteņa Truksnim ļāvusi saglabāt arī vietu partijā. Tā izrādījusies pareiza taktika – ar vēlētājiem Truksnis netiekas, neapmeklē publiskus pasākumus, taču pilsētā viņa seja redzama ik uz stūra. Turpināt labi iesākto Truksnis sola no autobusiem, un ceļmalās izvietotajām vides reklāmām. Tomēr masīvajā ZZS kampaņā Jūrmalā kāds ir pārcenties.

Pirms turpat divām nedēļām tuvu brauktuvei cauri visai Jūrmalai uzradās ap pussimt jaunu  ZZS reklāmas plakātu. Jūrmalas pašvaldība atļauju tam nebija devusi.

Trukšņa sarakstā Rita Sproģe starē ar otro numuru. Domes priekšsēdētāja bijusi atvaļinājumā un šonedēļ uzdevusi pārbaudīt, kā plakāti ar viņas partijas biedra attēlu neatļauti uzradušies pilsētā, vēsta raidījumā.

«Vides objekti nedrīkst traucēt satiksmei, tāpēc atļauju var saņemt tikai tad, ja tie atbilst valdības un domes noteikumiem, kas nosaka plakātu izmērus, attālumus līdz brauktuves malai, nākamajam krustojumam un ceļa zīmēm,» skaidro raidījums.

Tomēr ZZS plakāti pārkāpj visus šos ierobežojumus un pašvaldība tos saskaņot nevar. Pašvaldības policija zina, ka plakāti nav atļauti. Un uzaicinājusi atbildīgos administratīvā soda uzlikšanai.

Ja sākotnēji uzraksts  uz reklāmas plakātiem vēstīja, ka tos apmaksā Zaļo un zemnieku savienība, nedēļu vēlāk kā maksātājs parādījās trešā persona – eiroparlamentāriete Iveta Grigule, norāda Nekā personīga.

No ZZS Eiroparlamentā ievēlētā  deputāte Iveta Grigule no partijas aizgāja šā gada sākumā. Viņa bija aizvainota uz Valsts prezidentu un premjeru, kuri atļāvās viņai pārmest balsojumu Eiroparlamentā pret rezolūciju Krievijas propagandas ierobežošanā.

Tāpat Grigule savulaik strādājusi Jūrmalas pašvaldībā un bijusi precējusies ar Romānu Mežecki. Mežeckis pametis Ingunas Sudrabas vadīto partiju Saeimā, patlaban atkal startē pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā no zaļajiem zemniekiem. Iepriekš netika noliegta viņa dalība  ZZS kampaņā Jūrmalā.

Par ZZS priekšvēlēšanu kampaņu kopumā atbildīgais Armands Krauze raidījumam nav mācējis pateikt, kāpēc no partijas izslēgtā Grigule pēkšņi metusies slavināt ZZS.

Kā plakātu izvietotāja Jūrmalas domē atļauju prasījusi firma Dementy. Reklāmas aģentūra strādājot ar vairāk nekā 100 tūkstoš eiro lielu apgrozījumu. Tā reģistrēta kādā Teikas dzīvoklī. Aģentūra KNAB nav iesniegusi savus izcenojumus. Tas jādara,lai novērstu, ka  politiķi nopērk reklāmas par dempinga cenām, vai mākslīgi par tām pārmaksā.

Grigule KNAB iesniegusi līgumu ar Dementy, norādot, ka 25 plakātu izgatavošana un izvietošana  izmaksājusi 5 700 eiro un viņa  iekļaujas  limitos, kas noteikti trešajām personām.Pārējiem 25 plakātiem finansētājs nav zināms.

Konkurējošās partijas līderis apšaubot, ka Grigules nosauktās izmaksas par plakātiem ir patiesas.Viņš uzskata, ka tie  maksā vismaz trīs reizes dārgāk, vēsta raidījums.

Norādot, ka ZZS kampaņu tas  neietekmēs. KNAB ir tiesības to pārtraukt, ja partija pārtērē atļauto priekšvēlēšanu izdevumu limitu. ZZS startē vēlēšanās vairāk nekā 30 pašvaldības un tā kopumā drīkst kampaņai tērēt vairāk nekā trešdaļu miljona. 307 616 eiro. Salīdzinājumam lokālās partijas Jūrmalā drīkst tērēt vien 11 tūkstošus.(11 717)

Tāpat raidījums atgādina, ka priekšvēlēšanu laiks  pašvaldībām ir  arī ienesīgs, jo par katru politisko reklāmu tiek samaksāta nodeva. Pirms iepriekšējām pašvaldības vēlēšanām, Jūrmalas domes budžets papildinājās ar turpat 24 tūkstošiem eiro.

Neilgi pirms vēlēšanām Jūrmalas dome nodevu sešas reizes samazināja, un kopumā saņemti vien nedaudz vairāk kā divi tūkstoši eiro. Par nesen uzstādītājiem  ZZS plakātiem nodeva nav samaksāta vispār, jo pašvaldība atļauju tiem neesot izdevusi. Šīs nedēļas pēdējā darbadienā nelikumīgi izvietotie plakāti esot noņemti, ziņo Nekā personīga.

Ref: 225.000.103.1021


Pievienot komentāru

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.

265 valsts autoceļos ar grants segumu ieviesti masas ierobežojumi

Latvijā 265 valsts autoceļu ar grants segumu posmos ir ieviesti transporta masas ierobežojumi. Šajos posmos ir liegta satiksme kravas transportam, kura svars pārsniedz desmit  tonnas, jo pārmitrināti grants segumi ir zaudējuši savu nestspēju.

Latvijas kredītņēmēju asociācijā: Cilvēku parādu jūgs ir milzīgs un kuru katru brīdi var izraisīt krahu

«Saeimai un valdībai daudzkārt ir uzsvērts, ka, nepieņemot striktāku regulējumu, iedzīvotāji apzināti tiek grūsti parādu jūga. Tas vēlāk daudzus spiež arī bēgt no valsts – strādājot ar saviem klientiem to redzam katru dienu,» uzmanību uz aizvien briestošo problēmu vērš Latvijas kredītņēmēju asociācijas valdes loceklis Jānis Āboliņš.

Šadurskis: Mācīties vienotā izglītības sistēmā valsts valodā ir pašsaprotami

Izglītība valsts valodā ir mūsu ceļš pašapzinīgas un patstāvīgas nācijas attīstībai ilgtermiņā, uzsver izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis.

Latvija nosoda Solsberijā īstenoto nervu sistēmu paralizējošo vielu lietošanu

Ministru prezidents Māris Kučinskis kopā ar 27 pārējo Eiropas Savienības valstu un valdību vadītājiem apspriedis 4.martā Lielbritānijā piedzīvoto nervu sistēmu paralizējošo vielu lietošanu.

Bondars grib izveidot komisiju, kas izvērtē RD tēriņus sabiedrisko attiecību jomā

Mārtiņš Bondars, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts, sagatavojis un iesniedzis lēmumprojektu skatīšanai Rīgas domē, kas paredz izveidot komisiju Rīgas domes nodibinājumu un kapitālsabiedrību sabiedrisko attiecību tēriņu likumības un pamatotības izvērtēšanai.

Pārtrauc grupējuma darbību, kas nodarbojās ar gaļas vairumtirdzniecību

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kas veica fiktīvus darījumus, un laika periodā no 2016.gada augusta līdz novembrim radīja valsts budžetam zaudējumus vismaz 160 000 eiro apmērā.

Sīrijas karā pamieru piesaka aplenktās austrumu Gutas nemiernieki

Aplenktajā austrumu Gutas teritorijā Sīrijā, kurai jau mēnesi ar aviācijas uzlidojumiem un artilēriju uzbrukuši Krievijas atbalstītie Sīrijas valdības spēki, pamieram piekrituši vairāki opozīcijas spēku grupējumi.

Šogad dzēsti jau vairāk nekā 150 kūlas ugunsgrēki, tā VUGD

Laika posmā no 22.marta plkst. 6.30 līdz 23.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 49 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu un 15 uz glābšanas darbu veikšanu, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

ES dalībvalstis par Skripaļa indēšanu: «Ļoti iespējams», ka atbildīga Krievija

Eiropas Savienība ir uz laiku atsaukusi savu vēstnieku no Maskavas pēc tam, kad dalībvalstu un valdību vadītāji vienojušies, ka ir «ļoti iespējams», ka par krievu-britu dubultaģenta Sergeja Skripaļa indēšanu ar ķīmisko ieroci ir atbildīga Krievija.

Konceptuāli atbalsta pilnvaru ierobežojumus Latvijas Bankas prezidentam

Saeima pirmajā lasījumā atbalsta grozījumus Latvijas Bankas likumā. Tie paredz, ka bankas prezidenta, viņa vietnieka un padomes locekļu pilnvaru termiņš ir pieci gadi.

Pērn pieaugusi aktivitāte privātās apbūves sektorā Rīgā un ap

Rīgas un tās apkārtnes privātapbūves sektorā 2017.gadā novērots aktivitātes pieaugums – reģistrēto darījumu skaits pieaudzis gan privātapbūves zemes, gan privātmāju segmentā.

Rubesa paliek Rail Baltica izpilddirektores amatā

AS RB Rail izpilddirektore un valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa saglabās savu amatu. Par to vienojušies akcionāri kopsapulcē. «Uzraudzības padome jau iepriekš ir atzīmējusī uzņēmuma vadītājas snieguma trūkumus, bet mēs atradīsim tiem risinājumus un turpināsim aktīvi ieviest Rail Baltica projektu,» atzīmējusi RB Rail uzraudzības padomes priekšsēdētāja Rīa Silave.

Reaģējot uz Skripaļu saindēšanu, Lietuva var izraidīt Krievijas diplomātus

Reaģējot uz dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Lielbritānijā, Lietuva varētu izraidīt Krievijas diplomātus, kas nodarbojas ar spiegošanu, vai paplašināt tā dēvēto Magņitska sarakstu, paziņo Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Biržu indeksi un naftas cenas krītas

Amerikas Savienoto Valstu un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 22.martā, kritās, atjaunojoties bažām par tirdzniecības karu, kad tika paziņots par ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu piemērot tarifus Ķīnas precēm apmēram 50 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Līdz Lieldienām Latvijā gaiss vēl nekļūs būtiski siltāks, gaidāma arī snigšana

Pēc siltākām dienām šīs nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā, nedēļas vidū atkal ir gaidāms vēss laiks, kad daudzviet Latvijā pat dienas laikā saglabāsies neliels sals.

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.