bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 25.11.2017 | Vārda dienas: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne
LatviaLatvija

NP: Priekšvēlēšanu kampaņa Jūrmalā «sit augstu vilni»; izmeklē KNAB

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis pārbaudi par Zaļo zemnieku savienības (ZZS) aģitācijas  pārkāpumiem  Jūrmalā. Partija izvērsusi plašu kampaņu kūrortpilsētā. Taču  politiskais spēks atsakās uzņemties atbildību par daļu reklāmas, kas izvietota nelikumīgi, vēsta raidījums Nekā personīga.

Norādot arī to, ka par reklāmām esot maksājusi no ZZS izslēgtā eiroparlamentāriete Iveta Grigule. Partiju finanšu kontrolētājs šim stāstam netic un uzskata to par partijas nevis trešo personu reklāmu. Tomēr ZZS kampaņu pārtraukt KNAB neliks.

Bijušais Jūrmalas mērs Gatis Truksni KNAB pirmajā krimināllietā par partiju pretlikumīgu finansēšanu ir viens no aizdomās turētajiem. Viņu aizturēja rudenī kopā ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, kurš Trukšņa laikā uzcēla dzīvojamās mājas Jūrmalā, un  vienā no apartamentiem mājvietu rada arī pats mērs.  Tomēr uz Truksni «mestā ēna» netraucēja Zaļo un zemnieku savienībai šajās vēlēšanās viņu no jauna virzīt mēra amatam, tā raidījumā Nekā personīga izsakās žurnālisti.Tāpat raidījumā teikts, ka atkāpšanās no pašvaldības vadības posteņa Truksnim ļāvusi saglabāt arī vietu partijā. Tā izrādījusies pareiza taktika – ar vēlētājiem Truksnis netiekas, neapmeklē publiskus pasākumus, taču pilsētā viņa seja redzama ik uz stūra. Turpināt labi iesākto Truksnis sola no autobusiem, un ceļmalās izvietotajām vides reklāmām. Tomēr masīvajā ZZS kampaņā Jūrmalā kāds ir pārcenties.

Pirms turpat divām nedēļām tuvu brauktuvei cauri visai Jūrmalai uzradās ap pussimt jaunu  ZZS reklāmas plakātu. Jūrmalas pašvaldība atļauju tam nebija devusi.

Trukšņa sarakstā Rita Sproģe starē ar otro numuru. Domes priekšsēdētāja bijusi atvaļinājumā un šonedēļ uzdevusi pārbaudīt, kā plakāti ar viņas partijas biedra attēlu neatļauti uzradušies pilsētā, vēsta raidījumā.

«Vides objekti nedrīkst traucēt satiksmei, tāpēc atļauju var saņemt tikai tad, ja tie atbilst valdības un domes noteikumiem, kas nosaka plakātu izmērus, attālumus līdz brauktuves malai, nākamajam krustojumam un ceļa zīmēm,» skaidro raidījums.

Tomēr ZZS plakāti pārkāpj visus šos ierobežojumus un pašvaldība tos saskaņot nevar. Pašvaldības policija zina, ka plakāti nav atļauti. Un uzaicinājusi atbildīgos administratīvā soda uzlikšanai.

Ja sākotnēji uzraksts  uz reklāmas plakātiem vēstīja, ka tos apmaksā Zaļo un zemnieku savienība, nedēļu vēlāk kā maksātājs parādījās trešā persona – eiroparlamentāriete Iveta Grigule, norāda Nekā personīga.

No ZZS Eiroparlamentā ievēlētā  deputāte Iveta Grigule no partijas aizgāja šā gada sākumā. Viņa bija aizvainota uz Valsts prezidentu un premjeru, kuri atļāvās viņai pārmest balsojumu Eiroparlamentā pret rezolūciju Krievijas propagandas ierobežošanā.

Tāpat Grigule savulaik strādājusi Jūrmalas pašvaldībā un bijusi precējusies ar Romānu Mežecki. Mežeckis pametis Ingunas Sudrabas vadīto partiju Saeimā, patlaban atkal startē pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā no zaļajiem zemniekiem. Iepriekš netika noliegta viņa dalība  ZZS kampaņā Jūrmalā.

Par ZZS priekšvēlēšanu kampaņu kopumā atbildīgais Armands Krauze raidījumam nav mācējis pateikt, kāpēc no partijas izslēgtā Grigule pēkšņi metusies slavināt ZZS.

Kā plakātu izvietotāja Jūrmalas domē atļauju prasījusi firma Dementy. Reklāmas aģentūra strādājot ar vairāk nekā 100 tūkstoš eiro lielu apgrozījumu. Tā reģistrēta kādā Teikas dzīvoklī. Aģentūra KNAB nav iesniegusi savus izcenojumus. Tas jādara,lai novērstu, ka  politiķi nopērk reklāmas par dempinga cenām, vai mākslīgi par tām pārmaksā.

Grigule KNAB iesniegusi līgumu ar Dementy, norādot, ka 25 plakātu izgatavošana un izvietošana  izmaksājusi 5 700 eiro un viņa  iekļaujas  limitos, kas noteikti trešajām personām.Pārējiem 25 plakātiem finansētājs nav zināms.

Konkurējošās partijas līderis apšaubot, ka Grigules nosauktās izmaksas par plakātiem ir patiesas.Viņš uzskata, ka tie  maksā vismaz trīs reizes dārgāk, vēsta raidījums.

Norādot, ka ZZS kampaņu tas  neietekmēs. KNAB ir tiesības to pārtraukt, ja partija pārtērē atļauto priekšvēlēšanu izdevumu limitu. ZZS startē vēlēšanās vairāk nekā 30 pašvaldības un tā kopumā drīkst kampaņai tērēt vairāk nekā trešdaļu miljona. 307 616 eiro. Salīdzinājumam lokālās partijas Jūrmalā drīkst tērēt vien 11 tūkstošus.(11 717)

Tāpat raidījums atgādina, ka priekšvēlēšanu laiks  pašvaldībām ir  arī ienesīgs, jo par katru politisko reklāmu tiek samaksāta nodeva. Pirms iepriekšējām pašvaldības vēlēšanām, Jūrmalas domes budžets papildinājās ar turpat 24 tūkstošiem eiro.

Neilgi pirms vēlēšanām Jūrmalas dome nodevu sešas reizes samazināja, un kopumā saņemti vien nedaudz vairāk kā divi tūkstoši eiro. Par nesen uzstādītājiem  ZZS plakātiem nodeva nav samaksāta vispār, jo pašvaldība atļauju tiem neesot izdevusi. Šīs nedēļas pēdējā darbadienā nelikumīgi izvietotie plakāti esot noņemti, ziņo Nekā personīga.

Ref: 225.000.103.1021


Pievienot komentāru

Aizdomās turēto pusaudzi par policista piekaušanu tiesa neapcietina

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 24.novembrī, nolēma neapcietināt 15 gadus veco puisi, kurš ceturtdien, 23.novembrī, Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā dzērumā kāvies ar pašvaldības policistu.

Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos

Šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Kā iespējamos ugunsnelaimju izcelšanās iemeslus var minēt neuzmanīgu smēķēšanu, apkures ierīču nepareizu ekspluatāciju.

Kaimiņš Saeimas debatēs mudina beidzot apcietināt Lembergu

Debatējot par priekšlikumiem nākamā gada budžetam, deputāts Artuss Kaimiņš mudināja apcietināt smagos noziegumos apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Absolūts aizliegums strādāt pedagoģijā par smagiem noziegumiem sodītai personai neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa secinājusi, ka absolūts aizliegums strādāt par pedagogu personai, kura tikusi sodīta par tīšu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, neatbilst Satversmei.

Lietuvā slavenu kinorežisoru vaino par seksuālu uzmākšanos

Kaut arī Lietuvā šoruden seksuālas uzmākšanās gadījumu nav atklājies tik daudz kā Amerikas Savienotajās Valstīs, divas sievietes vainojušas godalgotu lietuviešu kinorežisoru Šarūnu Bartu, ka no viņa puses cietušas ar dzimumattiecībām saistītā rīcībā, kādu viņas nav vēlējušās.

Prostatas vēzis - otrā visbiežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem Latvijā

Palielinoties vecumam, iespējamība saslimt ar prostatas vēzi pieaug. Vīriešiem vecuma grupā no 55 līdz 60 gadiem varbūtība atklāt prostatas vēzi ir līdz 15%, savukārt pēc 60 gadiem - 20%, pēc 70 gadiem - 30% un turpina līdzvērtīgi pieaugt, uzsver uroloģe Natālija Bozotova.

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka, jo, palielinoties amfiteātra leņķim, dzirdamība kļūst labāka, estrādes maketa prezentācijas pasākumā stāsta akustikas eksperts.

Pērn izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauga par 4,2%

Aizvadītajā gadā izdevumi sociālajai aizsardzībai Latvijā bija 3 783,6 milj. eiro, kas ir par 151 milj. eiro jeb 4,2% vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

KNAB atgādina par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem, reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās ir pienākums noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus un nosūtīt tos publiskošanai līdz 2018.gada 9.maijam.

Beļģijā deg vafeļu rūpnīca

Liels ugunsgrēks izcēlies vafeļu rūpnīcā Briselē, radot melnu dūmu mākoni virs Beļģijas galvaspilsētas.

Sola autoceļu jomā uzlabot valsts galvenos un reģionālos ceļus 

Nākamgad papildu piešķirtie 25,6 miljoni eiro garantēs iespēju par 300 km vairāk sakārtot un veikt dažādus uzturēšanas darbus uz valsts vietējiem grants ceļiem, kas pēdējo 25 gadu laikā būs lielākais ieguldījums.

Dārzeņu pārstrādātājs: Pavasarī var veidoties deficīts pēc atsevišķiem dārzeņiem

Vēsie un mitrie laika apstākļi, kas negatīvi iespaidojuši dārzeņu ražu Latvijā, ietekmēs arī dārzeņu pārstrādes sektoru, jo pēc atsevišķām dārzeņu kultūrām pavasarī var veidoties deficīts, stāsta dārzeņu un augļu pārstrādātāja Kronis valdes loceklis Aivars Svarenieks.

Saskaņa un ZZS Lāčplēša dienā piedalījās Žirinovska organizētās sporta spēlēs

Atsevišķi Saeimas deputāti no Saskaņas un Zaļo un zemnieku savienības frakcijām Lāčplēša dienā piedalījušies Krievijas parlamenta atbalstītās biedrības Jaunā līga rīkotajās sporta spēlēs, kuru iniciators ir Krievijas Valsts domes deputāts no Vladimira Žirinovska vadītās Krievijas liberāldemokrātiskās partijas Dmitrijs Sviščevs, raksta Latvijas Avīze.

LDDK: Būtiski panākt efektīvu valsts budžeta līdzekļu investēšanu

Svarīgi, lai valsts budžets 2018.gadam palīdzētu sasniegt kopīgi izvirzītos Nacionālajā attīstības plānā ietvertos mērķus nevis meklēt attaisnojumus, kāpēc kaut kas nav izdevies, uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija, vērtējot nākamā gada budžetu.

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Nešpors

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, informē kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. Apstiprināts arī jauns valdes loceklis - Vilnis Vitkovskis.

Jaunas normas: Kas jāzina autoratlīdzību saņēmējiem un izmaksātājiem?

Viens no vissvarīgākajiem jaunievedumiem, par kuru autoratlīdzības līguma slēdzējiem noteikti jāatceras, ir izmaiņas līdzšinējā kārtībā, kādā tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Latvijas barometrs: Par dzīvošanu Latvijā visvairāk lepojas Zemgales iemītnieki

Noskaidroti Latvijas iedzīvotāju uzskati par valsts simtgades svinībām, kā arī Latvijas sasniegumiem un faktoriem, kas valsti varētu pilnveidot. Jautājumā par «sapņu zemes» ideāla sasniegšanu starp dažādām vecuma grupām krasākās atšķirības vērojamas uzskatā, ka tieši laba, starptautiski atzīta izglītība ir galvenais šķērslis ceļā uz ideālu valsti.

Tiesa apmierina Bauskas Dzīves prasību aizliegt pašvaldības laikrakstā reklāmēt

Administratīvā rajona tiesa ir apmierinājusi SIA Bauskas Dzīve prasību pret Iecavas novada domi par reklāmu publicēšanas aizliegumu pašvaldības finansētajā laikraksta Iecavas Ziņas.

Izglītības un zinātnes ministrija apmierinātā ar 2018.gada budžetu

Nākamā gada Izglītības un zinātnes ministrijas budžets vērtējams kā stabils un labs - nemainīgā līmenī tiks nodrošināts finansējums visu ministrijas pārziņā esošo funkciju veikšanai, kā arī ir panākts finansējuma pieaugums augstskolām, zinātnei, sportam, jaunatnei, kā arī lielāks atbalsts latviskajai izglītībai diasporā un latviešu valodas apguvei.

Eiropas biržu indeksi maz mainās vai pieaug, Volstrītā brīvdiena

Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 23.novembrī, maz mainījās vai pieauga, savukārt Amerikas Savienoto Valstu fondu tirgi bija slēgti, jo ASV bija brīvdiena – Pateicības diena.

Facebook ASV rādīs lietotājiem, kuras to atbalstītās politiskās lapas maldinoši veidotas Krievijā

Populārais sociālais tīkls Amerikas Savienotajās Valstīs apņēmies darīt lietotājiem zināmu, ka tie ar «patīk» atzīmējuši Facebook lapas, kuras laikā ap ASV prezidenta vēlēšanām izveidojušas ārvalstu organizācijas ar mērķi izplatīt propagandu.

Ašeradens: Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas tautsaimniecībā

Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā,. tāpēc nākamo trīs gadu valsts budžeta veidošanā Ekonomikas ministrijas prioritātes ir tautsaimniecības produktivitātes paaugstināšana, eksporta veicināšana, investīciju piesaiste, inovācijas veicināšana un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Deputāti: Latvijai svarīga droša Eiropa

Latvijai svarīga droša un spēcīga Eiropa. Drošība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, turklāt, raugoties uz mūsdienu izaicinājumiem un tehnoloģisko attīstību, īpaši svarīga arī efektīva kiberdrošība, pēc sēdes uzsvērusi Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, paužot atzinīgus vārdus ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektā uzsvērtajam jautājumam par drošību.

Spēlmaņu naktī triumfē aktieri Briķe un Jakovels, režisors Zemļanskis

Spēlmaņu nakts galveno balvu jeb Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde Precības Liepājas teātrī, par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.

Saglabāsies nepastāvīgs laiks, nākamnedēļ atkal kļūs vēsāks

Tuvākajās dienās nav gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas un saglabāsies rudenīgs laiks. Piektdien, 24.novembrī, būs lielākoties mākoņains laiks, daudzviet pa laikam līs un gaisa temperatūra būs +2…+7 grādu robežās pēc Celsija.

Jaunākie komentāri