bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 15.12.2017 | Vārda dienas: Jana, Johanna, Hanna
LatviaLatvija

Saskaņa un GKR groza pašvaldības nolikumu, lai spētu nodrošinātu vairākumu komitejās arī nākamajā domes sasaukumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no kreisās) un Rīgas vicemērs Andris Ameriks

Partiju Saskaņa un Gods kalpot Rīgai (GKR) koalīcija aizejošā Rīgas domes sasaukuma pēdējā sēdē trešdien, 21.jūnijā, veica priekšdarbus, lai spētu nodrošināt stabilu vairākumu visās Rīgas domes komitejās arī nākamajā sasaukumā, kurā abas partijas būtiski zaudējušas pozīcijas, tādējādi līdzšinējā nolikuma apstākļos tas būtu apgrūtinoši

Saskaņa un Gods kalpot Rīgai trešdien nolēma grozīt Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumu, paredzot, ka turpmāk katrs deputāts varēs darboties vairāk nekā divās domes komitejās.

Rīgas domes valdošās koalīcijas deputāti šodien domes ārkārtas sēdē atbalstīja grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā. Līdz šim katrs domes deputāts varēja būt tikai divās domes pastāvīgajā komitejās, bet noteikumu grozījumi paredz, ka katrs deputāts varēs darboties vairākās pastāvīgajās komitejās.

Rīgas domē ir astoņas pastāvīgās komitejas – Finanšu un administrācijas lietu komiteja, Sociālo jautājumu komiteja, Pilsētas attīstības komiteja, Mājokļu un vides komiteja, Pilsētas īpašuma komiteja, Izglītības, kultūras un sporta komiteja, Satiksmes un transporta lietu komiteja un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja. Katrā no tām varēs būt līdz 20 deputātiem.

Iepriekš Finanšu un administrācijas lietu komitejās darbojās 16 deputāti, Sociālo jautājumu komitejā – 16 deputāti, Pilsētas attīstības komitejā – 14 deputāti, Mājokļu un vides komitejā – 13 deputāti, Pilsētas īpašuma komitejā – 15 deputāti, Izglītības, kultūras un sporta komitejā – 20 deputāti, Satiksmes un transporta lietu komitejā – 15 deputāti, bet Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā – 11 deputāti.

Ja iepriekš katrs deputāts varēja darboties divās komitejās, tad tagad daļa deputātu varēs darboties pat trīs vai četrās komitejās.

Deputāts Olafs Pulks (V) ziņotājam, Rīgas domes Juridiskās pārvaldes direktoram Jānim Liepiņam jautāja, kāpēc šādi grozījumi vajadzīgi. Kā atbildēja Liepiņš, apspriežoties ar komiteju priekšsēdētājiem, esot noskaidrots, ka deputāti vēlas strādāt vairāk un darboties vairāk komitejās, tāpēc nolemts, ka deputātiem jādod iespēja darboties vairākās komitejās. Pulks vēlējās precizēt, kuru un cik komiteju vadītāji iesaistījās šajās diskusijās, un saņēma atbildi, ka tas neesot svarīgi, bet esot bijuši vismaz divi vai trīs komiteju vadītāji.

Gan Pulks, gan Ieva Holma (VL-TB/LNNK) un Jurģis Klotiņš (VL-TB/LNNK) vērsa uzmanību uz to, ka šādā veidā komitejās tiks radīts mākslīgs pārsvars partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai. Liepiņš atbildēja, ka to nevarot komentēt, jo par kādu komiteju sastāvu nobalsos dome, tā arī būs.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) apgalvoja, ka pārmaiņu mērķis esot sakārtot komiteju sistēmu. Ja iepriekš dažās komitejās bija vairāk, bet dažās – mazāk deputātu, tad tagad visās būšot vienādi, jo visas jomas esot vienlīdz būtiskas. Komitejās cilvēki tikšot sadalīti tā, lai tiktu proporcionāli pārstāvēti visu frakciju cilvēki.

Pulks debatēs aicināja saglabāt esošo sistēmu un pauda, ka šo lēmumu noteikti apstrīdēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Arī deputāts Uģis Rotbergs (V) uzsvēra, ka šādā veidā komitejās tiks pārkāpts demokrātijas un proporcionalitātes princips. Arī Sarmīte Ēlerte (V) uzsvēra, ka šādā veidā ar demokrātijas metodēm tiks veikta manipulācija ar demokrātiju, un faktiski tikšot sagrozīti vēlēšanu rezultāti. «Mēs zinām, ar ko 20.gadsimta vēsturē beidzās manipulācija ar demokrātiju, kura tiek sagrauta ar demokrātijas metodēm,» pauda Ēlerte. «Ja VARAM neapstrīdēs šo domes lēmumu, aicinu kolēģus vērsties Satversmes tiesā,» aicināja Ēlerte.

Savukārt vicemērs Andris Ameriks (GKR) apgalvoja, ka katra dome ir grozījusi nolikumu un komiteju skaitu. Viņaprāt, būtiski esot, lai deputāti būtu pārstāvēti vairākās nozarēs, par kurām interesējas. Tāpat viņš apgalvoja, ka grozījumi neesot tapuši tāpēc, lai nodrošinātu vairākumu visās komitejās, jo arī esošajā sistēmā komitejā koalīcijas pārstāvjiem būtu astoņas vietas, bet opozīcijai – septiņas vietas.

Ref:244.000.103.1544


Pievienot komentāru

Latvijā gaidāmas sniegotas brīvdienas

Latvijas centrālajos un austrumu rajonos izveidosies sniega sega, kas saglabāsies līdz nākamās nedēļas vidum, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Nabadzībai pakļauto iedzīvotāju īpatsvars Latvijā augstāks par ES vidējo

Nabadzībai un sociālajai atstumtībai pakļauto iedzīvotāju īpatsvars Latvijā ir augstāks par Eiropas Savienībā vidējo, liecina ES statistikas biroja Eurostat dati, kas apkopoti par aizvadīto gadu un aptver 27 no 28 bloka valstīm.

2019.gadā sāks darboties valsts obligātā veselības apdrošināšana, lemj Saeima

Saeima ceturtdien, 14.decembrī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēmusi Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz reformēt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu un ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu.

Līdz 15.decembrim jādeklarē ienākumi no kapitāla pieauguma novembrī

Līdz šī gada 15.decembrim Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma tām personām, kurām ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas 2017.gada novembrī pārsniedza 711,44 eiro.

Lietuvas budžetā uzsvars uz pārvaldes tēriņu samazināšanu, NATO saistībām un sociālo atbalstu

Lietuvas budžets 2018.gadam, ko Seims pieņēmis šonedēļ, ieies vēsturē ar to, ka, pirmoreiz, pēdējo gadu laikā tiek samazināti tēriņi valsts sektorā, aizsardzībai iecerēts tērēt naudas summu, kas līdzvērtīga NATO dalībvalstij vēlamajiem diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta. Tiesa, neiztrūks arī sociālā atbalsta palielinājums.

Kozlovskis: Traģisku avāriju mazināšanai jāpārdomā ceļu būvniecības stratēģiju

Traģisku avāriju mazināšanai tikai ar ceļu policistiem un fotoradariem nebūs līdzēts, tāpēc nepieciešams ieguldīt līdzekļus arī atbilstošā ceļu infrastruktūrā, teic iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Mežu īpašnieki vīlušies Zemkopības ministrijā

«Situācijā, kad, tuvojoties vēlēšanām, racionālas diskusijas vietā notiek melu un biedēšanas kampaņa, Latvijas Meža īpašnieku biedrība savā vakardienas kopsapulcē ir pieņēmusi lēmumu lūgt Zemkopības ministriju apturēt priekšlikumu virzību un diskusiju organizēšanu par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Par koku ciršanu mežā un Meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumi

Veselības dienests: Mīti un patiesība par E-veselību

Tuvojoties E-veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laikam, Nacionālais veselības dienests ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E-veselības lietošanu.

Prioritātes būvniecībā - Administratīvā sloga un ēnu ekonomikas mazināšana

Latvijai 2017.gadā ir pamats lepoties ar būvniecības nozari - tā ir kāpinājusi eksportu vēsturiski augstākajā līmenī, tā ir ieviesusi elektronisko darba laika uzskaiti lielos objektos rekordātros tempos, izstrādājusi būvniecības nozares stratēģiju, kā arī spējusi apkalpot pieaugošo pieprasījumu valstī pēc būvniecības pakalpojumiem, vērtējot šogad notikušo būvniecības nozarē uzsver Ekonomikas ministrija.

AT: Latvijas Gāzei jāsedz zaudējumi, kas rodas alternatīvu apkures sistēmu dēļ

Latvijas Gāzei jāsedz zaudējumi, kas patērētājam rodas, ierīkojot alternatīvu apkures sistēmu, piegādātājai atsakot dabasgāzes piegādes līguma noslēgšanu, norāda Augstākā tiesa.

Rīgas satiksme vēl nezina, vai lūgt atzīt sevi par cietušo nanotehnoloģiju krimināllietā

Rīgas satiksme vēl nav iepazinusies ar lēmumu par tā dēvētās nanotehnoloģiju krimināllietas nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai, tādēļ vēl nav varējusi pieņemt lēmumu par to, vai lūgs sevi atzīt par cietušo šajā krimināllietā.

Darba devējiem būs dati par nelaimes gadījumā darbā cietušu darbinieku veselību

Darba devējiem, kuru darbinieki cietuši nelaimes gadījumā darbā, būs tiesības bez darbinieka piekrišanas saņemt informāciju par viņa veselības stāvokli.

Veidiņa: Pamazām Rīga kļūst pieejamāka visiem iedzīvotājiem

Jau desmit gadus darbojas Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvā padome, kas savas darbības laikā paveikusi daudz, lai atvieglotu ikdienu tiem cilvēkiem, kam tas ir visvairāk vajadzīgs, pauž Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

Pavļuts: Latvijā ierobežos veselības aprūpi 300 tūkstošiem cilvēku

Kustība Par! nosūtījusi vēstuli valsts prezidentam Raimondam Vējonim, aicinot atgriezt Saeimā tikko pieņemto likumu par Veselības finansēšanas likumprojektu. Pēc partijas domām, pieņemtais likums ierobežo veselības aprūpi 300 tūkstošiem cilvēku Latvijā.

SEB: Pasaules ekonomika iegājusī spēcīgas izaugsmes posmā

Pasaules ekonomika šobrīd izskatās iegājusī spēcīgas izaugsmes posmā. Neskatoties uz politisko nenoteiktību, veselīgā ekonomiskā izaugsme varētu turpināties vēl dažus gadus bez būtiska inflācijas pieauguma, secināts jaunajā SEB Investīciju apskatā.

LLKC: Lielā mitruma dēļ visvairāk cieš ziemāju lauki Kurzemē

Ziemāju sējumos situācija šobrīd Latvijā ir atšķirīga, bet lielā mitruma dēļ visvairāk cieš ziemāju lauki Kurzemē, kur sējumi daudzviet ir applūduši un gājuši bojā, saka Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vadītājs Oskars Balodis.

EM: Rīgas siltuma iecere iegādāties Rīgas BioEnerģijas kapitāldaļas pretrunā ar sabiedrības interesēm

AS Rīgas siltums iecere iegādāties SIA Rīgas BioEnerģija kapitāldaļas par 25% sadārdzinātu cenu ir pretrunā uzņēmuma un sabiedrības interesēm, BNN norāda Ekonomikas ministrijā.

Eiropas Savienības valstīm jāpastiprina cīņa pret bērnu seksuālu izmantošanu

Eiropas Savienības dalībvalstīm jāstiprina sadarbība un ciešāk jāsadarbojas ar Eiropolu un Informācijas tehnoloģijas nozari, lai apkarotu bērnu seksuālu izmantošanu, norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Aizdomās par centralizēto eksāmenu tematu izpaušanu tur Rīgas skolas amatpersonu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi kriminālprocesu par 12.klašu latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu tematu izpaušanu. Par aizdomās turēto šajā lietā ir atzīta viena perona - kāda Rīgas vidusskolas amatpersona.

Pie Rimi piketēs par dējējvistu labturību

Sestdien, 16.decembrī visās Baltijas valstīs vienlaicīgi notiks dzīvnieku aizsardzības organizāciju rīkoti piketi, aicinot Rimi lielveikalu tīklu īstenot sociāli atbildīgu politiku un atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības.

Brīdina mazumtirgotājus nedot atlaides kibernoziedzniekiem izpārdošanās

Pēdējos 12 mēnešos vairāk nekā 77% uzņēmumu cietuši no kāda kiberuzbrukuma, liecina Kaspersky Lab informācijas tehnoloģiju drošības ekonomikas pārskats. Uzbrukumu skaita pieaugums novērots tieši Ziemassvētku pārdošanas periodā, kad veikalos ir vairāk pircēju nekā parasti un pārdošanas apjoma palielināšanās padara mazumtirgotāju ienākumus par pievilcīgu mērķi kibernoziedzniekiem.

Saeima izskata iniciatīvu mainīt PVN likmes pārtikas produktiem

Saeima pieņēmusi lēmumu par kolektīvo iesniegumu, kas mudina samazināt PVN ikdienā nepieciešamajiem, veselīgajiem produktiem, un palielināt kaitīgajiem.

Tiesību aktu izmaiņas no 2018.gada; Kur meklēt?

No nākamā gada spēkā stājas vairāk nekā 100 tiesību aktu, to skaitā vairāk nekā 40 likumu. Vienkopus ar šo sarakstu var iepazīties vietnē Likumi.lv. Savukārt LV portālā apkopoti praktiski noderīgi skaidrojumi par tiesiskā regulējuma izmaiņām, vēsta oficiālā izdevuma Latvijas Vēstnesis.

Lielvārdes vekseļa lietā aizdomās turētais kļuvis par Daugavpils mēra padomnieku

Par Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Riharda Eigima padomnieku ekonomikas jautājumos kļuvis Jānis Čakstiņš. Jānis Čakstiņš figurē arī kā viens no aizdomās turamajiem tā dēvētajā Lielvārdes 200 miljonu vekseļa lietā. Komentējot šo faktu, Čakstiņš atzina, ka aizdomās turamā statuss viņam joprojām nav noņemts, taču ir atcelts aizliegums izbraukšanai no valsts un noņemta policijas uzraudzība.

Aicina autovadītājus biežāk izmantot saskaņotos paziņojumus

Pieaugot nelielo ceļu satiksmes negadījumu skaitam, kas galvenokārt saistīts ar nepastāvīgajiem laika apstākļiem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs aicina autovadītājus biežāk izmantot saskaņotos paziņojumus ceļu satiksmes negadījumu apstākļu fiksēšanai.

Jaunākie komentāri