bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 17.03.2018 | Vārda dienas: Ģertrūde, Gerda, Gertrūde
LatviaLatvija

Saskaņai un tās palīgorganizācijām dāsnas summas ziedo maksātnespējīgie

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes priekšsēdētāja padomniece juridiskajos jautājumos Iveta Strautiņa-Ušakova un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Partijai Saskaņa arī pagājušais – starpvēlēšanu gads – bija ražens. Ziedojumos tā saņēma 76 000 eiro, biedra naudās 27 000. Ražīgs gads bija arī Saskaņas satelītorganizācijām. Partijas birojā reģistrētajai Nila Ušakova bijušās dzīvesbiedres Jeļenas Ušakovas jauniešu organizācijai Young.lv ziedotāji sametuši 70 000, bet organizācijai, kas rīko Uzvaras dienas svinības 9.maijs.lv – 149 000 eiro.

Pārskatot Saskaņas ziedotāju sarakstus, atrodamas trīs maksātnespējīgas personas. Tās spējušas ziedot Saskaņai tik daudz naudas, ka pašiem pāri nav palicis nekādiem tēriņiem, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.

Arturs Pravs, Saskaņas Rīgas koordinators, par maksātnespēju pasludināts 2015.gada novembrī. Strādā kanalizācijas uzņēmumā KTE, kur pēc gada pārskata spriežot, alga nepārsniedz 1 000 eiro mēnesī. Bankām bija palicis parādā 16 000 eiro. Tiesa Pravam atļāva iziet bankrota procedūru, kas prasa pāris gadus atdot kredītsaistību segšanai trešdaļu no ienākumiem. Tiesas materiāli liecina, ka Pravs to godprātīgi darījis, taču pirms maksātnespējas pasludināšanas vēl paspējis samaksāt 5 000 eiro biedra naudā partijai Saskaņa un organizācijai Young.lv – 2 000 eiro ziedojumā. Sanāk, ka partijai un sabiedriskajai organizācijai viņš atdevis vēl vairāk, nekā bija viņa ieņēmumi. Maksātnespējas administratore Lauma Dzelzīte bija pieprasījusi Prava kontu izrakstus. Viņa tur nav atradusi maksājumus ne partijai, ne Young.lv. Administratore sarunā ar Nekā personīga pieļāva, ka maksājumus saskaņietis būtu varējis veikt arī skaidrā naudā.

Otra persona – Jūlija Maļika Grundāne, Saskaņas aktīviste, pēc tiesas materiāliem  ir maksātnespējīga no 2012.gada novembra. No savas 715 eiro algas, viņa ik mēnesi parāda atmaksai atvēlējusi 230 eiro. Atlikušie 500 eiro ienākumi viņai ļāvuši 2015.gadā organizācijai Young.lv noziedot 11 500, 1 950 Saskaņai un tādu pašu summu atvēlēt 9.maijs.lv. Kopā ziedojumos – 15 000 jeb summu, kas divas reizes pārsniedz viņas iztikas līdzekļus.

Un visbeidzot Maksims Tolstojs – partijas Saskaņa Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs. Maksātnespējīgs no 2014.gada novembra. Pēc parāda maksāšanas, viņam ik mēnesi palika 1 700 eiro, un apbrīnojamā kārtā ar šiem ienākumiem pietika, lai Tolstojs Saskaņai 2015.gadā būtu noziedojis 1 995, biedru naudā partijai samaksājis 5 760, organizācijai Young.lv atvēlējis 8 991 un 9.maijam – 9 676 eiro. Kopā 26 422 eiro, kas izdalot pa mēnešiem sanāk 2 201 eiro jeb par 500 eiro vairāk, nekā viņa ieņēmumi.

Tolstoja administrators Ēriks Spurelis neatcerējās, ka Tolstojs būtu viņam ziņojis par ziedojumiem. Viņš arī pauda pārliecību, ka šādus pārskaitījumus maksātnespējīgai personai nebūtu loģiski veikt. Saskaņas vadītājs Rīgas mēs Nils Ušakovs apgalvo, ka neko nezinot par Tolstoja un citu saskaņiešu finanšu problēmām, bet priecājas, ka partijas kasē ienāk nauda. «Katra politiķa, katra partijas biedra pienākums ir attiecīgi vai nu pašam palīdzēt, vai nu attiecīgi atrast cilvēkus, kas varētu atbalstīt finansiāli partijas darbību, tas ir galvenais uzdevums visiem. Ir jāsameklē cilvēki, kam ir finansiālas iespējas un kam ir vēlme palīdzēt politiskam spēkam, mūsu gadījumā partijai Saskaņa,» teic Ušakovs.

Arī organizācijas 9.maijs.lv priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks par ziedojumu izcelsmi neesot interesējies.

Partiju finansēšanas likums paredz, ka ziedotājam ir jāpierāda, ka viņam ir bijuši pieejami legāli līdzekļi ziedojumam. Ja persona to pierādīt nevar, tad ziedojumu var uzskatīt par nelikumīgu un partijai tas jāieskaita valsts budžetā. Par nelikumīgiem ziedojumiem ir runāts arī Krimināllikumā. Ja saskatīs, ka Tolstojs un abi pārējie maksātnespējīgie ziedotāji bijuši starpnieki nelikumīgā partijas finansēšanā, tad viņiem draud kriminālsods, par ko paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem. Savukārt, ja konstatēs, ka partijas vadītājs Nils Ušakovs pieņēmis nelikumīgu finansējumu, viņam varētu draudēt trīs gadu cietumsods, vēsta raidījums.

Ref: 102.000.102.14050


Pievienot komentāru

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.

Slovākijā pēc slepkavības skandāla nomaina premjerministru Fico

Slovākijā no amata atkāpies premjerministrs Roberts Fico pēc tam, kad žurnālista slapkavība pievērsusi sabiedrības uzmanību korupcijai valstī. Ilggadējais politikas «smagsvars» gan demisionējis ar nosacījumu, ka valdošā koalīcija paliek nemainīga.

Nolemts nerīkot Māras zeme papildkoncertu

Dziesmu un deju svētku mākslinieciskā padome kārtējā sēdē skatīja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma Māras zeme papildus koncerta iespējamību Svētku nedēļas ietvaros. Padome vienbalsīgi pieņēma lēmumu neatbalstīt iniciatīvu rīkot papildus deju lieluzveduma Māras zeme koncertu.

VID izbrāķēto kases aparātu problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro

Valsts ieņēmumu dienests par Ministru kabineta prasībām neatbilstošus atzinis 18 000 kases aparātu, kuros konstatēto problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro.