bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.06.2018 | Vārda dienas: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
LatviaLatvija

SIA Vaide: ES sankcijas pret Krieviju ietekmētu arī Latvijas apģērbu ražotājus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUEkonomiskās situācijas uzlabošanās un Latvijas iedzīvotāju pirktspējas paaugstināšanās tuvāko gadu laikā būtu labs nosacījums tam, lai pircēji meklētu alternatīvu lētajai produkcijai no Austrumāzijas un vairāk pievērstu uzmanību izstrādājumu kvalitātei. Tā intervijā portālam BNN norāda apģērbu ražotāja Vaide Mārketinga nodaļas vadītāja Marina Griņina, piebilstot, ka ekonomisko apstākļu uzlabošanos, salīdzinot ar pērno gadu, uzņēmums nejūt.

Uzņēmuma galvenā eksportvalsts ir Krievija, tāpēc tās ekonomiskā situācija lielā mērā noteiks arī Vaides izaugsmi un nozarē kopumā daudz kas ir atkarīgs no situācijas kaimiņvalstīs. «Jebkuras ekonomiskās sankcijas pret Krieviju no Eiropas Savienības puses var mūs ļoti ietekmēt, jo Krievija pašlaik ir mūsu galvenais eksporta tirgus. Problēmas var sākties jau transportēšanas posmā – mēs labi atceramies laikus, kad uz Latvijas – Krievijas robežas bija ļoti garas rindas, kas iekavēja produkcijas piegādes laiku. Mums ir ļoti aktuāla un svarīga laicīga produkcijas piegāde, jo apģērbam jānokļūst veikalos sezonas laikā nevis vēlāk,» stāsta Griņina, piemetinot, ka ietekme uz uzņēmumu būs atkarīga arī no tā, kādas sankcijas pret Krieviju varētu tikt vērstas.

«Mēs ceram, ka pircēju pirktspēja paaugstināsies, ko pagaidām izjust mums nav izdevies. Toties apgrozījums Vaide firmas veikalos Latvijā ir audzis, jo 2013.gadā tika mainīts veikalu koncepts. T/c Origo un t/p Alfa veikali ir pārcēlušies uz lielākām telpām, kā rezultātā paplašinājās veikalu sortiments un mainījās veikalu dizains. Tas ļoti labvelīgi ietekmēja mūsu imidžu un piesaistīja jaunus klientus,» uzsver uzņēmuma pārstāve.

«Arī Latvijas politiķu pieņemtie lēmumi mūs ļoti ietekmē, jo esam vietējais ražotājs ar Latvijas kapitālu. Mēs gribētu, lai Latvijā pastāvētu nodokļu atvieglojumi vietējiem ražotājiem un eksportētājiem, taču būtu gandarīti vismaz par PVN likmes samazināšanu elektrībai,» teic Griņina, piebilstot, ka SIA Vaide iepērk visus audumus Eiropas Savienības valstīs, īpaši Itālijā un Vācijā, kur cenas izejvielām aug ar katru sezonu. Turklāt Lietuva šobrīd piedāvā lētāku darba spēku, savukārt Igaunījas apģērbu ražotāji attīsta vairākus spēcīgus apģērbu zīmolus.

Jau tagad, pēc viņas sacītā, uzņēmums izjūt kvalificēta darba spēka trūkumu, jo īpaši grūti atrast ir augsti kvalificētas šūvējas. Visbiežāk uzņēmumam nākas pieņemt darbiniekus ar nelielu darba pieredzi un apmācīt uz vietas. Neskatoties uz to fabrikas gan Rīgā, gan Jelgavā ir pilnībā nodrošinātas ar darbu, ražojot apģērbus tikai saviem zīmoliem.

Jāpiebilst, ka par aktuālajiem krāsu toņiem šai vasarai uzņēmuma Vaide modes dizaineres Sonita Pāvuliņa un Jekaterina Bolšova atzinušas spilgti zilo, ābolu zaļo, koraļļu sarkano un sinepju dzelteno krāsu. Moderni ir arī svītraini audumi, īpaši zilas, zaļas un dzeltenas svītras, mijoties ar baltu. Šīs modes tendences ir pārstāvētas arī jaunajā pavasara-vasaras kolekcijā Summer Garden.

Vaide ir Latvijas apģērbu ražotājs, kas izgatavo pašu veidotas kolekcijas. Šobrīd darbojas 18 firmas veikali ne vien visās Baltijas valstīs, bet arī Ukrainā, Krievijā un Vācijā.

102.000.103.7034


Pievienot komentāru

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Atbalsta Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu. Grozījumi nosaka nacionālo regulējumu, lai sekmētu Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanu.

Jaunzēlandes premjerministrei piedzimst meitiņa

Jaunzēlandiešu politiķe Džesinda Ārderna kļuvusi pār māti, atrodoties premjerministres amatā, kas tālajā Okeānijas valstī ir augstākā pozīcija pēc Jaunzēlandes formālās vadītājas, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II. Sociāldemokrātiski un progresīvi noskaņotā politiķe gan nav pirmā premjerministre, kura dzemdējusi, būdama tik augstā amatā.

Ašeradens iztur neuzticības balsojumu

Saeima noraida opozīcijas deputātu pieprasījumu par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju.

No aprobežojumiem atbrīvo valsts un pašvaldību zemes

Līdz ar izmaiņu stāšanos spēkā no iepriekš noteiktajiem aprobežojumiem tiks atbrīvotas zemes, kas valsts un pašvaldības īpašumā nonākušas valsts un pašvaldības funkciju īstenošanai.

Saeima par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprina Mārtiņu Kazāku

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku, ziņo Saeimas Preses dienests.

Pāvesta vizītes laikā Latvijā būs brīvdiena

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24.septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests Francisks.

Ungārija par palīdzību migrantiem paredz cietumsodu

Ungārijas Nacionālā Asambleja pieņēmusi tiesību aktu kopumu, kas paredz valstī ieviest cietumsodu par palīdzības sniegšanu nelegāliem imigrantiem un tiesības valstij atteikties no ārvalstu iedzīvotāju uzņemšanas.

Saeima atbalsta likumprojektu Likteņdārza attīstībai

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij.

Latvijā IKT speciālistu skaits ir krietni zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa

Latvijā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistu skaits veido vien 2,2% no visiem strādājošajiem, kas ir ievērojami zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa jeb 3,7%. No visām ES dalībvalstīm vēl mazāk nekā Latvijā IKT speciālistu ir tikai Rumānijā un Grieķijā.

Čakša apgalvo, ka Lietuvas izmeklētājus pamatā informējusi par Latvijas pieredzi

Latvijas veselības ministre Anda Čakša Lietuvas dienestus, kuri sākuši lietu par iespējamu korupciju Nacionālajā asins centrā, pamatā informējusi par Latvijas pieredzi un regulējumu asins plazmas savākšanā.

Igaunijā vēlas ražot mīnas un granātas

Igaunijas parlaments jūnijā pieņēmis jaunus noteikumus par militāro ieroču un munīcijas ražošanu valstī, kas papumidinājis igauņu uzņēmumu Eesti Arsenal nākt klajā ar ieceri būvēt rūpnīcu, kur tiktu ražotas mīnas, granātas un citas kara sprāgstvielas.

LLKC: Ražas dārzkopībā – cerības un realitāte

Nepietiekams agro dārzeņu, tostarp – jauno kartupeļu klāsts, kā arī ievērojami zemākas ražas visu uzglabājamo dārzeņu un augļu kategorijā, – tā situāciju pēc ilgstošā sausuma novērtē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Saskaņa vērsīsies Satversmes tiesā, lai nepieļautu pāreju uz mācībām latviešu valodā

«Kāpēc reforma ir nerealizējama? Tādēļ, ka skolas nav gatavas kardinālām izmaiņām vienlaicīgi ar desmitiem citu reformu, kas satricinājušas visu vispārējās izglītības sistēmu valstī. Reformas ieviešana neizbēgami samazinās izglītības kvalitāti, ko mēs arī pierādīsim Satversmes tiesā.»

Laikapstākļu dēļ pieaug sausās zāles ugunsgrēku skaits

Laika posmā no 20.jūnija plkst. 6.30 līdz 21.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 102 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Uz eksāmenu laiku valstī izslēdz internetu – Alžīrijas pieeja

Lai nepieļautu špikošanu un krāpšanos vidusskolas eksāmenu laikā, Ziemeļāfrikas valsts Alžīrija ir nolēmusi izslēgt internetu visā tās teritorijā.

Kaimiņš un Tamužs nav atzīti par aizdomās turētajiem; visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos

Kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš un uzņēmējs Viesturs Tamužs patlaban vēl nav atzīti par aizdomās turētajiem un abi atrodas policijas izolatorā, lai gan, visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos.

Spirta ražošana Latvijā četros mēnešos samazinājusies par 13,4%

Latvijā saražotā spirta apmērs šogad pirmajos četros mēnešos samazinājies par 13,4%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Rinkēvičs: Latvija atbalstīs Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar ES

«Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Jaunākie komentāri