bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 12.12.2017 | Vārda dienas: Otīlija, Iveta
LatviaLatvija

Policija: «Imantas pedofils» varētu būt pat trīs dažādi cilvēki

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs

Tā dēvētais «Imantas pedofils», par kura upuriem šogad kļuva jau piecas meitenes, varēt būt divas vai pat trīs dažādas personas, stāsta Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs. Policija joprojām neizslēdz, ka varmāku kāds slēpj.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ar policijas darbu ir apmierināts un trūkumus tajā pagaidām neredz. Kozlovskis sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu De Facto atzina, ka pieļauj Valsts policijas amatpersonu atlaišanu šīs izmeklēšanas dēļ tikai tad, ja kritika izskanēs no prokuratūras puses.

Kozlovskis atzina, ka Latvijas Iekšlietu ministrija vērsusies pēc palīdzības pie Lietuvas kolēģiem, jo Latvijā šādu noziegumu izmeklēšanai pietrūkst tehniskā nodrošinājuma.

«Latvijā ir jāmodernizē biometrijas datu apstrādes iespējas, kas ļautu uzlabot personu identifikāciju. Esmu vērsies pie Lietuvas kolēģa, lai iegūtu tehnisku atbalstu tieši izmeklēšanas nolūkos, neteikšu kādās darbībās, bet viņiem ir labāka situācija,» atklāja Kozlovskis.

Ministrijā norāda – līdzīga veida noziegumi ilgi izmeklēti arī citās valstīs. Raidījuma apkopotā informācija šo apgalvojumu apstiprina. Sērijveida varmāku uzbrukumi uz ielās vai kāpņu telpās mēdz ieilgt arī ārzemēs, tostarp kaimiņos Lietuvā un Igaunijā.

Tikmēr Imantas iedzīvotāji ar izmeklēšanas ātrumu, šķiet, nav apmierināti. Raidījums novēroja kādas aktīvistu grupas sanāksmi darba dienas vakarā. Sanākušo jauniešu bariņš plānoja ielas patruļas un sprieda par to, kā tieši «Imantas pedofilu» plāno aizturēt, kaut gan Valsts policija skaidri norāda, ka to darīt ir aizliegts.

Šādu brīvprātīgo grupu paliek arvien vairāk. Pavasarī darbojās vien organizācija ar nosaukumu Imantas aizsargi – vietējo skolu audzēkņu vecāki. Tagad iesaistījušās gan apsardzes firmas, gan motoklubi un gadījuma grupas. Imantas aizsargi par savu mērķi pasludina vienkārši nozieguma novēršanu, bet stāvlaukumā sanākušie cer varmāku sagūstīt.

Valsts policijā norāda, ka ik dienu patrulē Pārdaugavas rajonos un ne tikai meklē varmāku, bet arī uzmana brīvprātīgos. «Strādājam Imantā kopā ar viņiem, cenšamies skaidrot – ja viņi pārkāps likumu, stāsies likuma priekšā kā jebkurš cits noziedznieks. Tagad apvienojas arvien jaunas šādas grupas, viņi domā, ka taisīs linča tiesu. Bet viņi pārkāps likumu un nekad nevar būt 100% pārliecība, ka tas ir īstais pedofils,» uzsver Andrejs Sozinovs.

Bažas par policijas darba kvalitāti, izmeklējot tā saukto Imantas pedofila lietu, pastiprinājis kāds precedents. Kāda Pārdaugavas iedzīvotāja raidījumam atklāja, ka viņas mazgadīgajai meitai kāpņu telpā uzbrucis vīrietis, bet tika iztraucēts un ātri vien aizbēga. Savukārt policists, kurš ieradies notikuma vietā, cietušās meitenes vecākiem piedāvājis atteikties no iesnieguma rakstīšanas un kriminālprocesa uzsākšanas.

«Policija ieradās ātri, arī mediķi ieradās, meitenei pratināja, arī mediķi viņu apskatīja, miesas bojājumi nekādi netika konstatēti, un tajā brīdī policijas darbinieks mani pasauca otrā telpā, kur vedināja uz tādām domām, ka nav nekādi nopietni miesas bojājumi, ka nav pamata uz kā ierosināt krimināllietu,» stāstīja mamma.

Meitenes mamma uzstāja notikušo tomēr pienācīgi dokumentēt, un policisti kriminālprocesu ierosināja. Valsts Policijā nekomentē, vai šāda situācija tiešām notikusi, tomēr uzsver, ka tiesībsargi darīja visu iespējamo, lai noziedznieku aizturēt.

Sozinovs apliecināja, ka policija noskaidros notikušā apstākļus, «vai kāds no darbiniekiem bija nepareizi izteicies sarunā ar cietušiem». Sozinovs norādīja – piedāvājumi no policijas darbiniekiem nesākt kriminālprocesu ir pretlikumīgi un katram iedzīvotājam, tādu saņemot, jāziņo valsts policijas vadībai.

Jau ziņots, ka martā policija īpaši vērsās pie iedzīvotājiem, aicinot viņus ziņot par jebkādām aizdomām, kas palīdzētu atklāt Imantas pedofila noziegumus. Tad Imantas mikrorajonā bija noticis jau trešais uzbrukums mazgadīgām meitenēm, varmākam apmierinot dzimumtieksmi daudzstāvu namu liftos. Notikuma vietās tika iegūti noziedznieka DNS paraugi. Un šajā izmeklēšanā tika pārbaudītas vairāk nekā 200 personas.

Pārbaudot aizdomīgas personas, policijai izdevās atklāt noziedznieku grupējumu, kas nodarbojās ar bērnu pornogrāfijas materiālu izplatīšanu un izgatavošanu.

Taču oktobrī Imantas pedofilam kārtējo reizi par upuri kritusi kāda 13 gadu veca meitene. Šis ir jau piektais bērns, pret kuru vērsta seksuāla varmācība. Imantas pedofila meklēšana turpinās.

Ref: 102.000.102.8455


Pievienot komentāru

Saakašvili Ukrainā atbrīvots no apcietinājuma

Ukrainas politikā aktīvais Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili ir atbrīvots no apcietinājuma, taču pret viņu uzsāktā krimināllieta tiek turpināta.

Eksperts: Gaļas cenas Latvijā ietekmē patēriņa tendences Skandināvijā un Ķīnā

Jo ekonomiski stabilāk jutīsies pircēji, jo vairāk viņi pirks un patērēs gaļas produktus - šāda aina iezīmējas arī vēsturiski. Piemēram, pirmskrīzes laikā gaļas patēriņš nemitīgi auga, un arī pašlaik vērojama līdzīga tendence, vistas un cūkgaļas patēriņam arvien pieaugot, pauž HKScan Latvia pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Latvijā uzlabos autopārvadājumu kontroli

Valsts policija autopārvadājumu kontroles veikšanai sāks izmantot autopārvadājumu kontroles uzskaites sistēmu, ar kuras palīdzību VP nodrošinās autopārvadājumu kontroles rezultātā iegūtās informācijas elektronisku apriti.

Latvijas piens pagājušajā finanšu gadā strādāja ar 2,655 miljonu eiro zaudējumiem

Jelgavas rūpnīca Latvijas piens pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,164 miljonu eiro apgrozījumu un 2,655 miljonu eiro zaudējumiem.

Rīgas Stradiņu universitātes rektora amatā apstiprina Aigaru Pētersonu

Ministru kabineta sēdē otrdien, 12.decembrī, Rīgas Stradiņu universitātes rektora amatā apstiprināts profesors Aigars Pētersons. Jaunajā amatā Pētersons darbu uzsāks 2018.gada 1.janvārī.

EP gatavs sākt sarunas ar dalībvalstīm par tiešsaistes TV un radio noteikumiem

Eiropas Parlamenta deputātiem balsojumā dodot zaļo gaismu, EP varēs uzsāk sarunas ar Eiropas Savienības valstu valdībām par jauniem noteikumiem, kas patērētājiem sniegtu lielāku radio un TV programmu izvēli tiešsaistē

Reģionālo pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai piešķir 4,24 miljonus eiro

Valdība atbalstīja papildus finansējuma piešķiršanu 4 240 000 eiro apmērā reģionālo pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai, līdz ar to nodrošinot sabiedriskā transporta pakalpojuma nepārtrauktību šī gada novembrī un decembrī.

Mainīts minimālais ienākumu līmenis trūcīgajiem; to paaugstina par 3,20 eiro

Pēc četru gadu pārtraukuma maina garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgajiem, to paaugstinot par 3,20 eiro. No nākamā gada to palielinās no 49,80 eiro līdz 53 eiro mēnesī, otrdien, 12.decembrī, lēmusi valdība.

Gribi ieviest granātābolu no Āfrikas? Tam būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts

No 2018.gada 1.janvāra tomātu ievešanai no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī granātābolu ievešanai no Āfrikas kontinenta valstīm, Kaboverdes, Sv. Helēnas salas, Madagaskaras, Reinjonas, Maurīcijas un Izraēlas, būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts.

Sola vienkāršāku un taisnīgāku ES lauksaimniecības politiku

Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja noteikumus, kas padarīs vienkāršāku Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku, stiprinās lauksaimnieku iespējas panākt izdevīgus nosacījumus sarunās ar tirgotājiem un palīdzēs tiem labāk sagatavoties neparedzētām situācijām

Šadurskis: Mums nepieciešama plaša un dziļa zināšanu bāze visās zinātņu nozarēs

Valdība pieņēmusi svarīgus lēmumus Latvijas zinātnes attīstībai. Apstiprināti prioritārie zinātnes virzieni 2018. - 2021.gadam. Tāpat apstiprināti arī jaunie fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu izvērtēšanas, finansēšanas un administrēšanas kārtības noteikumi.

Ķemeru nacionālā parka mitrājos atjaunos dabisko hidroloģisko režīmu

Lai mazinātu plūdu un lielo palu riskus, kā arī novērstu neatgriezeniskas izmaiņas dabā, Dabas aizsardzības pārvalde šonedēļ Ķemeru Nacionālajā parkā sāk hidroloģiskā režīma atjaunošanu mitrājos, kur savulaik nesaudzīgi veikta nosusināšana.

Latvijas pilsonībā uzņemt vēl 91 personu

Ministru kabinets izdevis rīkojumu otrdien, 12.decembrī, uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 91 personu, tajā skaitā, četras nepilngadīgas personas, kuras naturalizējušās kopā ar vecākiem, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Vidzemē uziet vērienīgas metadona ražotnes

Valsts policija Allažu un Taurupes pagastos atklājusi divas metadona ražotnes, kopumā par šo noziegumu aizturot deviņas personas,  stāsta Kriminālpolicijas vadība.

Augsta riska grūtniecība: Ginekoloģes skaidrojums un rīcības plāns

Augsta riska grūtniecība ir problēma, kas var skart ikvienu sievieti. Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros ir svarīgi pieminēt, ka grūtniecība, kas iestājusies ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību, vienmēr tiek uzskatīta par augsta riska grūtniecību. Par to, ko nozīmē šis jēdziens un kāds būtu grūtniecei ieteicamais rīcības plāns, stāsta Klīnikas EGV ginekoloģe un dzemdību speciāliste Dr. Inta Dinsberga.

Atliek jautājuma par ievadāmo ķīmijterapijas zāļu centralizētu iepirkšanu

Valdība atlikusi jautājuma par onkoloģisko slimību ārstēšanai lietojamo parenterāli ievadāmo zāļu, kuru iegāde tiks apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, centralizētu iepirkšanu, izskatīšanu.

Latvijā joprojām būtiska problēma ir korupcija publiskajā sektorā

Latvijā noziedzīgu līdzekļu legalizācija un ēnu ekonomika mazinās, tomēr būtiskas problēmas joprojām ir korupcija publiskajā sektorā un kontrabanda, liecina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera publicētais pētījums.

Apstiprina regulējumu starptautiskās palīdzības saņemšanai un sniegšanai

Valdība pieņēma trīs Ministra kabineta noteikumus, kas saistīti ar starptautiskās palīdzības pieprasīšanas kārtību, humānās palīdzības saņemšanas un sniegšanas kārtību, kā arī valsts civilās aizsardzības kontaktpunkta izveidi.

No 2018.gada pieaugs atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem

No nākamā gada 1.janvāra atlīdzības apmērs audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu būs analoģisks atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam - 171 eiro.

Joprojām neatceļ aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas deputāti nespēja vienoties izņemt no Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumiem aizliegumu ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm.

Aptauja: 65% Latvijas ceļotāju cenšas izvairīties no teroraktu reģioniem

Lielākā daļa jeb 65% aptaujāto, izvēloties sava ceļojuma galamērķi, cenšas izvairīties no tādiem reģioniem, kur notiek terorakti vai kuriem raksturīgas dabas katastrofas, liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss.

Rasnačs: Latvija turpinās sniegt atbalstu Maķedonijai tieslietu nozares uzlabošanā

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ticies ar Maķedonijas tieslietu ministru Bilenu Saliji, kurš ieradies darba vizītē Latvijā, lai parakstītu Saprašanās memorandu par sadarbību starp Latvijas Tieslietu ministriju un Maķedonijas Tieslietu ministriju.

Staķis: Ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem

«Bēdīgi slavenais Eiroparlamenta deputāts, Tatjanas Ždanokas cīņubiedrs, Sīrijas diktatora Asada draugs un «Krimnaš» aktīvists Andrejs Mamikins paziņojis, ka dibina jaunu sabiedrisku organizācija un redz iespēju sadarbībai arī ar Kustību Par!.  Partijas vārdā varu paziņot, ka mēs nekad un ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem,» uzsver Kustība Par! valdes loceklis Mārtiņš Staķis.

Eksperte: Nākamajā gadā atvadīsimies no kaitinošajām reklāmām interneta pārlūkos

Pieaugot lietotāju skaitam, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos, Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā «kaitinošas». Balstoties uz šo pētījumu, tiks pieņemtas normas un ar vairākiem kaitinošiem reklāmas formātiem nākamajā gadā vairs nebūs jāsaskaras. Par digitālā mārketinga tendencēm stāsta digitālā mārketinga Triple20 dibinātāja un vadītāja Līga Strazdiņa.

Krievija notiesā igauņu uzņēmēju uz 12 gadiem par spiegošanu

Tiesa Maskavā atzinusi kādu igauņu aviācijas tehnoloģiju uzņēmēju par vainīgu spiegošanā un piespriedusi tam 12 gadus stingra režīma cietumā, tā vēsta krievu mediji.