bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 12.12.2017 | Vārda dienas: Otīlija, Iveta
LatviaLatvija

Izbeigta KNAB sāktā lieta par iespējamo kukuļošanu PMLP

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUProkuratūra šā gada oktobrī izbeigusi krimināllietu, kuru pirms diviem gadiem uzsāka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un kurā par kukuļošanu turēja aizdomās divus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) darbiniekus.

Tiesa gan, prokurora pieņemtā lēmuma pamatotību vēl pārbauda augstāka līmeņa prokurors, tādēļ līdz šīs pārbaudes beigām nav zināms lietas izbeigšanas pamatojums, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

2013.gada maijā prokuratūra vienam no PMLP darbiniekiem uzrādīja apsūdzību par kukuļu došanu un ņemšanu, izsniedzot termiņuzturēšanās atļaujas. Apsūdzība bija par kukuļņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Pavisam KNAB pie atbildības lūdza saukt piecus cilvēkus – divus PMLP darbiniekus un trīs kāda uzņēmuma pārstāvjus. Savulaik KNAB sniegtajā informācijā figurēja iespējamā kukuļa summa – 620 latu. Bet kukuļi doti par pieņemtiem lēmumiem sešu ārvalstnieku interesēs.

Ne viena, ne otra PMLP amatpersona, uz kuru krita aizdomas par kukuļņemšanu, darbu PMLP nav pārtraukusi. Tikai šobrīd tās vairs nestrādā ar klientu apkalpošanu.

PMLP darbu pēdējā laikā satricina regulāri korupcijas skandāli, no kuriem lielākā daļa bijusi saistīta ar uzturēšanās atļauju izsniegšanu ārzemniekiem. Pēdējais korupcijas gadījums atklāts pirms nedēļas Ventspilī, ziņo raidījums.

Tāpat šovasar divus PMLP Rīgas nodaļas darbiniekus Drošības policija pieķēra iespējamā kukuļņemšanā un dokumentu viltošanā, lai pagarinātu termiņuzturēšanās atļaujas. Šajā lietā bijis arī kukuļa starpnieks. Lai arī vadītājs uzskata, ka pārkāpti vien iestādes iekšējie noteikumi, darbiniekiem no darba bija jāaiziet. Iespējams, tas nozīmē, ka bijuši vēl citi iemesli vai informācija, lai darba attiecības pārtrauktu.

Savukārt pērn KNAB par kukuļņemšanu lūdza apsūdzēt vēl divus citus pārvaldes darbiniekus, kuri šeit joprojām strādā, lai arī ne ar klientiem. Vienam pat tika uzrādīta apsūdzība, taču nupat, oktobrī kriminālprocess izbeigts. Vai pamatoti – par to pašreiz notiek pārbaude.

Vēl dažus gadus iepriekš par kukuļņemšanu notiesāja Ventspils nodaļas vecāko eksperti. Izņemot pašu jaunāko korupcijas gadījumu, visi pārējie saistīti ar pakalpojumiem ārvalstniekiem un uzturēšanās atļaujām.

Tostarp – pēdējās desmitgades lielākais skandāls šajā iestādē, kad ar ierēdņu palīdzību Latvijas pases tirgoja Krievijas iedzīvotājiem. Te daļa iesaistīto jau notiesāti, taču lieta līdz galam nav izmeklēta. «Ir jāsaprot, ka šī krimināllieta ir ļoti sarežģīta. Informācija, kas jāvērtē šī kriminālprocesa ietvaros, ir ļoti apjomīga un tas prasa, protams, zināmu laiku. Un, ja mēs vēlamies, lai šis process tiktu maksimāli efektīvi izmeklēts, tāpēc mēs sev nekādus laika ierobežojumus īpaši neuzliekam. Galvenais, lai sabiedrības interesēs tā lieta ir izmeklēta,» iepriekš intervijā raidījumam teica Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

PMLP uzsver – tagad dokumentus izsniedz citādi, nodaļās ir video un audio novērošana, lēmumu pieņemšanai vajagot vismaz četrus parakstus, un darbiniekiem skaidro korupcijas riskus.

Bet šie gadījumi vēlreiz apliecina, ka interese par katru cenu saņemt Latvijas dokumentu, ir liela. Uzturēšanās atļaujas ir kļuvušas par daļu no Latvijas iekšējās drošības jautājuma. PMLP uzsver – viņi dara visu, lai riskus izslēgtu. Tai pašā laikā iekšlietu ministrs neuzskata, ka sāktie kriminālprocesi būtu iemesls pārvērtēt arī pārvaldes vadītāja atbilstību amatam. Viņaprāt – notikušais nav uzskatāms par sistēmu. To pašu apliecina arī Drošības policija.

«Tas, ko es darīšu – pilnīgi noteikti mēs apsēdīsimies trijatā – PMLP vadītājs un Drošības policijas priekšnieks, un es gribēšu dzirdēt, pirmkārt šo procedūru aprakstu, un Drošības policijas vērtējumu par procedūrām,» saka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. «Lai izvērtētu iestādes vadītāja atbildību, vajadzētu vispirms radīt procedūras, kas maksimāli izslēdz šo subjektīvo faktoru. Ja tur būts acīmredzama neatbilstība loģikai un šodienas aktualitātēm, tad mēs varam vērtēt dienesta vadītāja atbildību.»

PMLP vadītāja darbu vērtē īpaša komisija reizi divos gados.

Ref: 102.000.102.8675


Pievienot komentāru

Apstiprina regulējumu starptautiskās palīdzības saņemšanai un sniegšanai

Valdība pieņēma trīs Ministra kabineta noteikumus, kas saistīti ar starptautiskās palīdzības pieprasīšanas kārtību, humānās palīdzības saņemšanas un sniegšanas kārtību, kā arī valsts civilās aizsardzības kontaktpunkta izveidi.

No 2018.gada pieaugs atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem

No nākamā gada 1.janvāra atlīdzības apmērs audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu būs analoģisks atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam - 171 eiro.

Joprojām neatceļ aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas deputāti nespēja vienoties izņemt no Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumiem aizliegumu ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm.

Aptauja: 65% Latvijas ceļotāju cenšas izvairīties no teroraktu reģioniem

Lielākā daļa jeb 65% aptaujāto, izvēloties sava ceļojuma galamērķi, cenšas izvairīties no tādiem reģioniem, kur notiek terorakti vai kuriem raksturīgas dabas katastrofas, liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss.

Rasnačs: Latvija turpinās sniegt atbalstu Maķedonijai tieslietu nozares uzlabošanā

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ticies ar Maķedonijas tieslietu ministru Bilenu Saliji, kurš ieradies darba vizītē Latvijā, lai parakstītu Saprašanās memorandu par sadarbību starp Latvijas Tieslietu ministriju un Maķedonijas Tieslietu ministriju.

Staķis: Ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem

«Bēdīgi slavenais Eiroparlamenta deputāts, Tatjanas Ždanokas cīņubiedrs, Sīrijas diktatora Asada draugs un «Krimnaš» aktīvists Andrejs Mamikins paziņojis, ka dibina jaunu sabiedrisku organizācija un redz iespēju sadarbībai arī ar Kustību Par!.  Partijas vārdā varu paziņot, ka mēs nekad un ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem,» uzsver Kustība Par! valdes loceklis Mārtiņš Staķis.

Eksperte: Nākamajā gadā atvadīsimies no kaitinošajām reklāmām interneta pārlūkos

Pieaugot lietotāju skaitam, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos, Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā «kaitinošas». Balstoties uz šo pētījumu, tiks pieņemtas normas un ar vairākiem kaitinošiem reklāmas formātiem nākamajā gadā vairs nebūs jāsaskaras. Par digitālā mārketinga tendencēm stāsta digitālā mārketinga Triple20 dibinātāja un vadītāja Līga Strazdiņa.

Krievija notiesā igauņu uzņēmēju uz 12 gadiem par spiegošanu

Tiesa Maskavā atzinusi kādu igauņu aviācijas tehnoloģiju uzņēmēju par vainīgu spiegošanā un piespriedusi tam 12 gadus stingra režīma cietumā, tā vēsta krievu mediji.

Pētījums: FinTech uzņēmumi plāno darbību izvērst divās līdz piecās jaunās valstīs

Vairākums jeb 87% finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji nākamo trīs gadu laikā plāno apgūt jaunus ārvalstu tirgus, turklāt 57% no aptaujātajiem plāno savu darbību izvērst divās līdz piecās jaunās valstīs. Lielākā daļa jeb 63% aptaujāto norāda, ka nākamā gada laikā plāno piesaistīt nozīmīgas investīcijas uzņēmumu attīstībai.

Vienīgais valsts piedāvājums Pētersonei-Godmanei bijis startēt konkursā uz Austrumu slimnīcas vadītāja amatu

Vienīgais bijušajai Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei izteiktais piedāvājums, lai viņa paliktu strādāt valsts pārvaldē, bijis aicinājums startēt konkursā uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja amatu, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Igaunijā prasa uz reģioniem pārvietot 13 iestāžu centrus

Igaunijai tiecoties pārcelt daļu valsts iestāžu ārpus galvaspilsētas Tallinas, igauņu ministriem šonedēļ atgādināts, ka līdz janvāra vidum tiem jāiesniedz rīcības plāns 13 valsts iestāžu centrālo struktūrvienību pārcelšanai uz reģionu pilsētām.

Kalniņa-Lukaševica uzsver ES vienotības nozīmi Tuvo Austrumumiera procesā

Latvija turpina atbalstīt divu valstu risinājumu, kas panākams Izraēlas un Palestīniešu pašpārvaldes tiešās sarunās, ievērojot abu pušu intereses un Jeruzalemei kļūstot par abu valstu galvaspilsētu.

Rietumeiropā stipras snigšanas dēļ atceļ lidojumus, traucēta ceļu satiksme

Stipra snigšana Beniluksa valstīs, kā arī Vācijā un Lielbritānijā likusi atcelt pasažieru avioreisus, bet ceļu satiksmi apgrūtinājuši autoavāriju radīti sastrēgumi.

Uztraucas, ka lauku tūrismu uzņēmējdarbību apdraud negodīga konkurence 

Lauku tūrisma uzņēmējdarbību apdraud negodīga konkurence un pieaugoša birokrātija, uzsver Latvijas Lauku tūrisma asociācijā Lauku ceļotājs pēc šā gada sezonas rezultātu pārrunāšanas četros reģionālos uzņēmēju semināros.

FM: Oktobrī preču eksports sasniedzis jaunu rekordu

Eksporta apjoms novembrī turpinājis pieaugt un sasniedzis 1 070,6 miljonus eiro, tādējādi uzstādot preču eksporta vērtības rekordu viena mēneša ietvaros. Šāda eksporta vērtība ir augstākā statistikas uzskaites vēsturē, analizējot Centrālās statistikas pārvaldes datus, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā.

Amnesty International: ES valdības zina par migrantu spīdzināšanu Lībijā

Eiropas Savienības dalībvalstu valdības, cilvēktiesību organizācijas Amnesty International skatījumā, ir līdzzinātājas spīdzināšanas un cilvēku ekspluatācijas praksē, kāda Lībijā tiek vērsta pret afrikāņu migrantiem ar bloka finansiālu atbalstu, ko ES sniedz, lai mazinātu migrācijas plūsmu uz Itāliju.

Naftas cenas un dolāra vērtība kāpj, biržu indeksiem dažādas tendences

Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksi Dow Jones Industrial Average un Standard & Poor's 500 pirmdien, 11.decembrī, sasniedza jaunus rekordus, kāpumu piedzīvojot tehnoloģiju kompāniju akciju cenām.

VVD Nordic Recycling piemērojis sodu par nepārstrādātiem atkritumiem

Valsts vides dienests ir pabeidzis izvērtēt SIA Nordic Recycling iesniegtos pārskatus par atkritumu apsaimniekošanas sistēmu darbību aizvadītajā gadā un šobrīd ir nonācis pie slēdziena, ka SIA Nordic Recycling elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanas sistēma neatbilst normatīvo aktu prasībām.

Barometrs: Latvieši Ziemassvētku svinēšanai procentuāli tērē vairāk nekā ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Vācijā

Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 171,97 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Latvijas valstī dzīvojošie joprojām gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā teju visās ziemeļvalstīs, Nīderlandē, Vācijā un Horvātijā aptaujātie cilvēki, liecina šī gada Ferratum Ziemassvētku barometra rezultāti.

Lielākā daļa valsts budžeta līdzekļu nākamajam gadam atvēlēta sociālajai aizsardzībai

Veselībai nākamajā gadā novirzīti 11,1% no nākamā gada budžeta, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018, 2 miljoni eiro. Savukārt aizsardzībai paredzēts novirzīt 6,4% jeb 574,8 miljonus eiro budžeta līdzekļu, kā arī sabiedriskajai kārtībai – 6,4% jeb 571,2 miljonus eiro, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.

Reirs no amata atbrīvo sociālās aprūpes centra Rīga filiāles vadītāju

Labklājības ministrs Jānis Reirs parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra Rīga filiāles Rīga vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, norāda Labklājības ministrijā.

NVA: Bezdarba līmenis Latvijā novembrī pieaudzis līdz 6,7%

Novembrī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 6,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā oktobrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotā informācija.

Loskutovs: Tuvākajiem cilvēkiem ir tiesības slimības gadījumā būt līdzās pacientam

«Cilvēkiem, kas nav reģistrējuši savas attiecības, ir liegtas tiesības vairākās dzīves jomās, tostarp kritiskās situācijās.Šobrīd, ja pacients veselības dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību, to darīt viņa vietā var tikai laulātais vai radinieks, kas ne vienmēr nozīmē viņa interešu pārstāvēšanu un no tā var būt atkarīga pat cilvēka dzīvība,» uzskata Kustības Par! biedrs un Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs.

Slepkavība Mālpilī: Policija aiztur par plānotu slepkavību aizdomās turētu vīrieti

Aizvadītās nedēļas Mālpilī pie kāda uzņēmuma tika atrasts 28 gadus vecs miris vīrietis ar vairākām durtām brūcēm. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu izdarījis vīrieša paziņa, ar kuru viņam bijis konflikts saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, informē Valsts policija.

Mamikins pieļauj savas partijas dibināšanu

«Partija Saskaņa ir novērsusies no Latvijas krievu kopienas,» pauž Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, kuram Saskaņas vadība ir izteikusi neuzticību. Mamikins tagad dibinās savu sabiedrisko organizāciju, uz kuras bāzes varētu izveidoties arī partija, bet par savu tuvošanos EP deputātes Tatjanas Ždanokas vadītājai Latvijas Krievu savienībai politiķis joprojām runā aplinkus.