bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 20.03.2018 | Vārda dienas: Made, Irbe
LatviaLatvija

Izbeigta KNAB sāktā lieta par iespējamo kukuļošanu PMLP

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUProkuratūra šā gada oktobrī izbeigusi krimināllietu, kuru pirms diviem gadiem uzsāka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un kurā par kukuļošanu turēja aizdomās divus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) darbiniekus.

Tiesa gan, prokurora pieņemtā lēmuma pamatotību vēl pārbauda augstāka līmeņa prokurors, tādēļ līdz šīs pārbaudes beigām nav zināms lietas izbeigšanas pamatojums, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

2013.gada maijā prokuratūra vienam no PMLP darbiniekiem uzrādīja apsūdzību par kukuļu došanu un ņemšanu, izsniedzot termiņuzturēšanās atļaujas. Apsūdzība bija par kukuļņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Pavisam KNAB pie atbildības lūdza saukt piecus cilvēkus – divus PMLP darbiniekus un trīs kāda uzņēmuma pārstāvjus. Savulaik KNAB sniegtajā informācijā figurēja iespējamā kukuļa summa – 620 latu. Bet kukuļi doti par pieņemtiem lēmumiem sešu ārvalstnieku interesēs.

Ne viena, ne otra PMLP amatpersona, uz kuru krita aizdomas par kukuļņemšanu, darbu PMLP nav pārtraukusi. Tikai šobrīd tās vairs nestrādā ar klientu apkalpošanu.

PMLP darbu pēdējā laikā satricina regulāri korupcijas skandāli, no kuriem lielākā daļa bijusi saistīta ar uzturēšanās atļauju izsniegšanu ārzemniekiem. Pēdējais korupcijas gadījums atklāts pirms nedēļas Ventspilī, ziņo raidījums.

Tāpat šovasar divus PMLP Rīgas nodaļas darbiniekus Drošības policija pieķēra iespējamā kukuļņemšanā un dokumentu viltošanā, lai pagarinātu termiņuzturēšanās atļaujas. Šajā lietā bijis arī kukuļa starpnieks. Lai arī vadītājs uzskata, ka pārkāpti vien iestādes iekšējie noteikumi, darbiniekiem no darba bija jāaiziet. Iespējams, tas nozīmē, ka bijuši vēl citi iemesli vai informācija, lai darba attiecības pārtrauktu.

Savukārt pērn KNAB par kukuļņemšanu lūdza apsūdzēt vēl divus citus pārvaldes darbiniekus, kuri šeit joprojām strādā, lai arī ne ar klientiem. Vienam pat tika uzrādīta apsūdzība, taču nupat, oktobrī kriminālprocess izbeigts. Vai pamatoti – par to pašreiz notiek pārbaude.

Vēl dažus gadus iepriekš par kukuļņemšanu notiesāja Ventspils nodaļas vecāko eksperti. Izņemot pašu jaunāko korupcijas gadījumu, visi pārējie saistīti ar pakalpojumiem ārvalstniekiem un uzturēšanās atļaujām.

Tostarp – pēdējās desmitgades lielākais skandāls šajā iestādē, kad ar ierēdņu palīdzību Latvijas pases tirgoja Krievijas iedzīvotājiem. Te daļa iesaistīto jau notiesāti, taču lieta līdz galam nav izmeklēta. «Ir jāsaprot, ka šī krimināllieta ir ļoti sarežģīta. Informācija, kas jāvērtē šī kriminālprocesa ietvaros, ir ļoti apjomīga un tas prasa, protams, zināmu laiku. Un, ja mēs vēlamies, lai šis process tiktu maksimāli efektīvi izmeklēts, tāpēc mēs sev nekādus laika ierobežojumus īpaši neuzliekam. Galvenais, lai sabiedrības interesēs tā lieta ir izmeklēta,» iepriekš intervijā raidījumam teica Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

PMLP uzsver – tagad dokumentus izsniedz citādi, nodaļās ir video un audio novērošana, lēmumu pieņemšanai vajagot vismaz četrus parakstus, un darbiniekiem skaidro korupcijas riskus.

Bet šie gadījumi vēlreiz apliecina, ka interese par katru cenu saņemt Latvijas dokumentu, ir liela. Uzturēšanās atļaujas ir kļuvušas par daļu no Latvijas iekšējās drošības jautājuma. PMLP uzsver – viņi dara visu, lai riskus izslēgtu. Tai pašā laikā iekšlietu ministrs neuzskata, ka sāktie kriminālprocesi būtu iemesls pārvērtēt arī pārvaldes vadītāja atbilstību amatam. Viņaprāt – notikušais nav uzskatāms par sistēmu. To pašu apliecina arī Drošības policija.

«Tas, ko es darīšu – pilnīgi noteikti mēs apsēdīsimies trijatā – PMLP vadītājs un Drošības policijas priekšnieks, un es gribēšu dzirdēt, pirmkārt šo procedūru aprakstu, un Drošības policijas vērtējumu par procedūrām,» saka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. «Lai izvērtētu iestādes vadītāja atbildību, vajadzētu vispirms radīt procedūras, kas maksimāli izslēdz šo subjektīvo faktoru. Ja tur būts acīmredzama neatbilstība loģikai un šodienas aktualitātēm, tad mēs varam vērtēt dienesta vadītāja atbildību.»

PMLP vadītāja darbu vērtē īpaša komisija reizi divos gados.

Ref: 102.000.102.8675


Pievienot komentāru

ES piekrīt britu pārejas periodam

Lielbritānijas izstāšanās sarunās ar Eiropas Savienību panākts pavērsiens. Londona pirmdien, 19.martā, piekritusi, tam, ka starp Īriju un Ziemeļīriju netiks izveidota fiziska robeža, apmaiņā saņemot ES puses atbalstu pārejas periodam pirms īstās izstāšanās, kas britiem uz turpat diviem gadiem ļaus saglabāt vairumu ES priekšrocību.

Apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn sasniedz 16 miljonus eiro

Apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn sasniegusi 16 miljonus eiro, t.sk. nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa bija 15 miljoni eiro, bet dzīvības apdrošināšanas sabiedrības kopumā nopelnīja 1 miljonu eiro. Peļņas pieaugumu galvenokārt nodrošināja nedzīvības apdrošinātāju veiksmīgā apdrošināšanas pamatdarbība, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Rīgas dome piespiedu kārtā nojauks vēl septiņus graustus

Kā pēc apsekojuma konstatējis Rīgas domes Īpašuma departamenta būvinženieris, ēku stāvoklis ir neapmierinošs, tās ir bīstamas un «telpiski nenoturīgas», līdz ar ko, lai sakārtotu attiecīgo teritoriju, pilsētvidi un novērstu draudus iedzīvotāju veselībai vai dzīvībai, būves ieteikts nojaukt. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien, 19.martā, apstiprināja vēl septiņu pilsētā esošu graustu nojaukšanu un sakārtošanu piespiedu kārtā.

Eksperts: Putins caur spēka pozīcijām mēģinās panākt dialogu ar Rietumiem

Amatā uz vēl vienu sešu gadu pilnvaru termiņu ievēlētais Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģinās panākt dialogu ar Rietumiem caur spēka pozīcijām, šādu viedokli pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Elektronisko iepirkumu sistēmā paplašināts programmatūras piedāvājums

Lai nodrošinātu valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī kapitālsabiedrību vajadzībām nepieciešamo standarta programmatūru, Valsts reģionālās attīstības aģentūra Elektronisko iepirkumu sistēmas dalībnieku vajadzībām ir noslēgusi līgumu uz četriem gadiem par standarta programmatūras licenču piegādi un programmatūras apmācību pakalpojumu izmantošanu.

Pērn no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūti vairāk nekā 5,5 miljoni eiro

Pagājušajā gadā valsts budžetā no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūti 5 598 378 eiro, salīdzinājumam 2016.gadā tika atgūti vien 4 295 638 eiro, vēsta Uzturlīdzekļu garantiju fonda pārstāve Evija Pērkone.

Bulduros ar vērienu tērē «neatliekamo» pasākumu līdzekļus

Bulduru dārzkopības vidusskolā ar vērienu tērēti līdzekļi – 1,4 miljoni eiro, kas pērn skolai piešķirti «neatliekamiem pasākumiem». Latvijas Televīzijas raidījums de facto ziņo, ka skola neatliekamības kārtā pirkusi pat baseina sūkņus, lai gan pats baseins nedarbojas jau kopš deviņdesmito gadu sākuma un tehniskā projekta tā atjaunošanai nav.

Latvijā janvārī starp ES valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta kāpumiem

Latvijā šā gada janvārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta pieaugumiem, liecina pirmdien, 19.martā, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Rīgas dome plāno Latvijas Nacionālā teātra ēkas paplašināšanu

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprinājuši lēmumprojektu par Latvijas valstij piederošā nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2B jeb pašreizējo tenisa kortu aiz Latvijas Nacionālā teātra pārņemšanu Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā ar perspektīvu - paplašināt Latvijas Nacionālā teātra telpas.

Līdz ar naftas cenām stabilizējusies Krievijas ekonomika

Augstākas naftas cenas 2017.gadā ļāvušas Krievijas tautsaimniecībai uzrādīt pozitīvus ekonomiskos rādītājus, neraugoties uz Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu sankcijām, un tie savukārt nākuši par labu Krievijas prezidenta Vladimira Putina tēlam vēlētāju acīs, kas viņu pārvēlējuši amatā uz nākamiem sešiem gadiem.

Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi atbalstījuši Putinu vairāk nekā Krievijā

Nedēļas nogalē notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās starp Latvijā balsojušajiem atbalsts līdzšinējam valsts vadītājam Vladimiram Putinam bijis ievērojami lielāks nekā Krievijā un vēlēšanās kopumā. Informācija par vēlēšanu rezultātiem trīs vēlēšanu iecirkņos Rīgā liecina, ka par Putinu tajos balsi atdevis 93,61% jeb 11 878 vēlētāju, vēsta Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Katra trešā nelegāli iegūtā datorprogramma – inficēta

International Data Corporation apkopotie dati liecina: katra trešā datorprogramma, kas iegūta nelegāli, ir inficēta ar ļaunprogrammatūru. Tomēr joprojām 69% patērētāju un 33% uzņēmumu Eiropā savus datorus, līdz ar programmatūru, iegādājas no nedrošiem avotiem.

Investīciju kompānija Novalpina pērk Olympic Entertainment Group

Luksemburgā reģistrētā investīciju kompānija Novalpina gatavojas izteikt piedāvājumu iegādāties visas Igaunijas azartspēļu operatora Olympic Entertainment Group akcijas par 288,4 miljoniem eiro, un OEG lielākie akcionāri Armins Karu un Jāns Korpusovs jau ir piekrituši šim piedāvājumam.

Pērn brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 17,9% jeb 2,6 tūkstošiem

2017.gadā Latvijā vidēji bija 17,0 tūkstoši brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2016.gadu,to skaits ir pieaudzis par 2,6 tūkstoši jeb 17,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas Bankas reģistrētā peļņa pērn 23,9 miljoni eiro

Latvijas Bankas valde ir apstiprinājusi Latvijas Bankas 2017.gada finanšu pārskatus, kuros fiksēts, ka tās peļņa pērn bija 23,9 miljoni eiro, ziņo Latvijas Bankas preses dienests.

Latvijas kosmētikas ražotāji eksportē produkciju aptuveni 20 miljonu eiro apjomā

Vietējie kosmētikas ražotāji gadā eksportē produkciju aptuveni 20 miljonus eiro vērtībā un eksporta apjomu ik gadu pieaug par aptuveni 5%. Galvenie eksporta partneri ir Eiropas Savienības dalībvalstis, taču aizvadītajā gadā strauji ir pieaudzis eksports uz trešajām pasaules valstīm - atsevišķiem uzņēmumiem pat par 60% - 70%, liecina Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācijas apkopotie dati.

BVKB: Gan Vanšu, gan Zemitāna tiltam jānovērtē nestspēja

Gan Vanšu, gan Zemitāna tiltam ir jāveic padziļināta tehniskā izpēte, lai novērtētu tiltu nestspēju, pirmdien, 19.martā, žurnālistiem sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja Svetlana Mjakuškina.

NP: Neskatoties uz aizliegumu, Latvijas valsts ceļi slēgs līgumu ar SIA Reck

Četru miljonu sadārdzinājums par luksoforiem un svēršanas ierīcēm - šāds ir uzņēmumam Latvijas valsts ceļi lēmuma rezultāts, turpinot sadarbību ar uzņēmumu SIA Reck. Lai arī Iepirkumu uzraudzības birojs Latvijas valsts ceļiem bija aizliedzis slēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju, kura pakalpojumi divarpus reizes pārsniedz tēriņiem paredzēto finansējumu, LVC ceļi spītīgi nolēmuši pie šī pretendenta pieturēties.

Ugunsgrēkā gājuši bojā nepilngadīgie, kuri atstāti bez pieaugušo uzraudzības

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada sestdienas, 17.marta, pulksten 6.30 līdz pirmdienas, 19.marta, pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis 150 izsaukumus – 93 uz ugunsgrēku dzēšanu un 29 uz glābšanas darbiem, bet 28 no izsaukumiem bijuši maldinājumi. 

Amerikas Tirdzniecības palāta izsaka bažas, ka politiskā kultūra kopš «Rīdzenes sarunām» Latvijā nav mainījusies

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā: « Esam nobažījušies, ka Latvijas valsts sabiedrība un tās pārvaldes politiskā kultūra varētu vēl nebūt pietiekami augusi un mainījusies kopš minētajiem «Rīdzene sarunu» notikumiem 2009.–2011.gadā un ka tajās paustā «valsts nozagšana» varētu joprojām būt iespējama. Mēs esam pārsteigti par valsts pārvaldes un drošības institūciju lēno un neproduktīvo reakciju uz publiskoto informāciju.» 

Ukraina: Krievijas izraidītie britu diplomāti varētu strādāt Kijevā

Atsaucoties uz Krievijas paziņojumu, ka no Maskavas izraidīs 23 britu diplomātus saistībā strīdu par dubultaģenta indēšanu Anglijā, Ukrainas ārlietu ministrs savam britu kolēģim ieteicis nosūtīt šos diplomātus uz Ukrainu.

Premjers gatavs runāt par OIK sistēmas likvidēšanu

Premjers Māris Kučinskis ir gatavs runāt par elektrības cenu sadārdzinošās obligātā iepirkuma komponentes sistēmas likvidēšanu, bet ne visiem tās atbalstu saņemošajiem uzņēmējiem uzreiz.

Bezmaksas konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem

Tiesu izpildītāju dienās ceturtdien, 22.martā, iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem. Konsultācijas klātienē varēs saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

NATO tikai trīs ES dalībvalstis aizsardzībai velta 2% no IKP

Kaut arī drošības situācija Eiropā Krievijas rīcības dēļ nav spīdoša, no Eiropas Savienības dalībvalstīm tikai trīs NATO locekles 2017.gadā sasniegušas ieteicamo aizsardzības tēriņu slieksni un Baltijā vienīgā no tām ir Igaunija.

KNAB: Saskaņa maksāja par Ušakovu slavinošo Elbakjana filmu Pārgājiens

Pagājušā gada maijā, dažas nedēļas pirms pašvaldību vēlēšanām, kustības Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans paziņoja, ka kopā ar režisoru Māri Martinsonu ir izveidojis filmu par Rīgas mēru Nilu Ušakovu Pārgājiens, kurā vēstīts par viņa ceļu «no Imantas puikas līdz Rīgas mēram». Paši veidotāji par filmu izsakās, ka tā ir «pilsoniskās sabiedrības aktīvistu brīvprātīgi veidota filma ar mērķi veicināt jauniešu politisko atbildību laikā, kad krītas vēlētāju aktivitāte».