bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.05.2018 | Vārda dienas: Emīlija
LatviaLatvija

Jaunais ekonomikas ministrs sadarbosies ar bijušo ministru Pavļutu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vjačeslavs Dombrovskis (no kreisās) un Daniels Pavļuts

Jaunais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis sadarbosies ar bijušo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu, atzinis Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka sadarbība ar Pavļutu vienā vai otrā jautājumā noteikti būs, tomēr vēl nav zināms, kādā lomā un kapacitātē Pavļuts piedalīsies Ekonomikas ministrijas (EM) darbā.

Kā vienu no tuvākajiem risināmajiem darbiem Dombrovskis minēja EM valsts sekretāra meklēšanu. Tiesa, viņš vēl nevarēja pateikt, vai uz šo amatu tiks sludināts konkurss vai eksperts tiks meklēts starp valsts pārvaldē strādājošajiem.

Saistībā ar izmaiņām ekonomikas ministra birojā Dombrovskis atteicās komentēt konkrētas izmaiņas, taču piebilda, ka viņa birojā darbu turpinās puse komandas no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), bet otra puse būs no Pavļuta līdzšinējās komandas.

Dombrovskis vēlreiz uzsvēra, ka ekonomikas ministra amatā turpinās Pavļuta iesāktos darbus būvniecības jomā, elektroenerģijas tirgus atvēršanā un gāzes tirgus liberalizācijā. Tāpat Dombrovskis turpinās IZM iesākto darbu inovācijas platformas radīšanā nākamajiem septiņiem gadiem.

Viņš arī paredz, ka atsevišķu lēmumu pieņemšanā būs jūtams nozaru spiediens, jo «ir vairāk vai mazāk organizēti grupējumi, kas vēlēsies aizstāvēt savas intereses».

1999.gadā Dombrovskis Latvijas Universitātē (LU) ieguva bakalaura grādu ekonomikā un finansēs, 2001.gadā Klarka Universitātē, ASV, ieguvis maģistra grādu ekonomikā, bet 2003.gadā tajā pašā augstskolā Dombrovskis ieguva doktora grādu ekonomikā ar specializāciju valsts finansēs un ekonometrijā.

No 1996.gada līdz 1998.gadam Dombrovskis bijis LU Eirofakultātes pētnieka asistents, 1999.gadā bijis Klarka Universitātes Ekonomikas studiju institūtā pētnieka asistents, no 2000.gada līdz 2002.gadam bijis jaunākais pasniedzējs Klarka Universitātē, bet no 2003.gada vasarai līdz 2004.gada rudenim Dombrovskis bijis Rīgas Biznesa skolas vieslektors.

2002.gada rudenī un 2003.gada rudenī Dombrovskis bija LU vieslektors, 2004.gada martā un aprīlī viņš bija Stokholmas Ekonomikas augstskolas Stokholmas Pārejas ekonomiku institūta viespētnieks, 2007.gada rudenī Dombrovskis bijis Fulbraita stipendiāts Džordža Meisona universitātē, bet 2009.gada decembrī Eiropas Ekonomisko pētījumu centra Manheimā, Vācijā, viespētnieks.

Laika posmā no 2011.gada jūnija līdz augustam Dombrovskis bija Sorosa Fonda Latvijā valdes loceklis, no 2010.gada līdz 2011.gadam viņš bija ES Sadarbības Zinātnē un Tehnoloģijās programmas vadošās komitejas loceklis, bet no 2009.gada līdz 2011.gadam bijis nacionālais eksperts Eiropas Komisijas darba grupā par Uzņēmējdarbības un mazās un vidējās uzņēmējdarbības politikas būtiskajiem pētījumiem.

No 2008.gada līdz 2011.gadam Dombrovskis bija Rīgas Ekonomikas augstskolas Telia Sonera Institūta zinātniskais līdzstrādnieks, bet no 2003.gada janvāra līdz 2011.gada novembrim Baltijas Starptautiskā ekonomikas politikas studiju centra (BICEPS) pētnieciskās grupas loceklis.

2009.gadā Dombrovskis iesaistījās partijas Jaunlatvija dibināšanā, sarakstot tai ekonomisko programmu.

Savukārt 2011.gadā Dombrovskis tika ievēlēts Saeimā no Zatlera reformu partijas (tagad Reformu partija) saraksta. Dombrovskis kļuva par Tautsaimniecības, agrārās, reģionālās un vides politikas komisijas vadītāju.

Kopš 2013.gada maija līdz 2013.gada janvārim Dombrovskis bija izglītības un zinātnes ministrs. Šajā amatā Saeima Dombrovski iecēla pēc tam, kad veselības problēmu dēļ no amata atkāpās Reformu partijas virzītais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Jau ziņots, ka Saeima trešdien, 22.janvārī, apstiprināja jauno Laimdotas Straujumas veidoto valdību. Straujuma ir pirmā sieviete Latvijas vēsturē, kura ieņem Ministru prezidenta amatu. Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam balsoja 64 deputāti, pret bija 27 parlamentārieši, bet atturējās divi deputāti.

102.000.102.6416


Pievienot komentāru

  1. d teica:

    duraki kvadrātā

    +1 0 -1 0

Katoļu arhibīskaps Austrālijā notiesāts par bērnu seksuālas izmantošanas slēpšanu

Tiesa Austrālijā atzinusi kādu katoļu baznīcas arhibīskapu vainīgu par bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu slēpšanu, kas notikusi 1970.gados. Adelaidas arhibīskaps kļuvis par augstāko katoļu garīdznieku pasaulē, kurš apsūdzēts un atzīts par vainīgu šādā noziegumā.

Lindermanu atbrīvo no apcietinājuma

Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 21.maijā, nolēma atbrīvot no apcietinājuma aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu, kā arī par masu nekārtību organizēšanu turēto prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu.

Mentorus bēgļiem par pusmiljonu eiro nodrošinās Latvijas Sarkanais Krusts

Turpmāko pusotru gadu sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu sniegs biedrība Latvijas Sarkanais Krusts, informē Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji.

Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija sasniedz Arktiku

Pēc ceļa cauri Baltijas jūrai, Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija nonākusi Barenca jūras ostā Murmanskā, lai gatavotos tālākam ceļam uz Krievijas tālajiem austrumiem.

Latvijā tuvākajos gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro

Latvijā tuvākajos divos līdz trīs gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro, prezentējot jaunāko bankas Nordic Outlook apskatu, norāda SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Ārvalstu klientu noguldījumu apmērs pirmajā ceturksnī Latvijas bankās sarucis par 27,1%

Latvijas banku piesaistīto ārvalstu klientu noguldījumu apmērs šogad pirmajā ceturksnī samazinājies par 27,1% jeb 2,185 miljardiem eiro un marta beigās veidoja 5,869 miljardus eiro, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Pēc 12 gadiem Latvijā baptistiem jauns bīskaps

Latvijas Baptistu draudžu savienības 19.maija kongresā bīskapa amatā uz nākamajiem četriem gadiem tika ievēlēts mācītājs Kaspars Šterns, vēsta LBDS izpilddirektore Žanna Drūnese.

KP atļauj automašīnu un rezerves daļu vairumtirgotāju apvienošanos

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Auto-Bon Oy iegūst izšķirošu ietekmi pār KW Bruun Baltic OU, iegādājoties tā kapitāldaļas 100% apmērā no Dānijā reģistrētas sabiedrības Interdan Bil A/S.

Plānota plašāka diskusiju par ST sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām

Saeimas Prezidijam lūgts atbalstīt parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas darba grupas sanāksmes organizēšanu par Satversmes tiesas sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām un normatīvo regulējumu.

Nacionālā apvienība premjera amatam kā kandidātu izvirza Robertu Zīli

Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) valde nolēmusi uz 13.Saeimas vēlēšanām Ministru prezidenta amatam kā kandidātu virzīt Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, informē NA.

Emajegi upes aizstāvībai Igaunijā cilvēku ķēdi izveido 4 000 iedzīvotāju

Igaunijā turpinoties cīņai ap miljardu eiro vērtas celulozes rūpnīcas celtniecību, nedēļas nogalē Tartu pilsētā Emajegi upes krastos sapulcējušies ap 4 500 cilvēku, izveidojot dzīvo ķēdi, lai nepieļautu rūpnīcas izveidi, tā pavēstījuši pasākuma rīkotāji.

RD trešo reizi maina nolikumu, jautājumus katrs deputāts varēs uzdot desmit minūtes

Rīgas domes sēdē, saistībā ar jautājumu uzdošanas kārtību, pirmdien, 21.maijā, trešo reizi tika apstiprinātas izmaiņas pašvaldības nolikumā, kas paredz, ka turpmāk domnieki domes sēdēs ziņotājam jautājumus katrs varēs uzdot desmit minūtes.

Ušakovs nevēlas kļūt par partijas Saskaņa premjera amata kandidātu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs darīs visu, lai partija Saskaņa viņu nevirzītu par premjera amata kandidātu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, pirmdien, 21.maijā, Rīgas domes sēdē pauda priekšsēdētājs.

Atkarība no mobilā telefona – viena no izplatītākajām jauniešu vidū

Četriem no pieciem pusaudžiem, kuri pieteikti jaunajai atkarību programmai, ir mobilo telefonu atkarības risks, katrs otrais pārlieku aizraujas ar datoru, bet katrs trešais ir uzsācis smēķēt.

MK komiteja piešķir 3,3 miljonus eiro meliorācijas sistēmu uzturēšanai

Ministru kabineta komiteja pirmdien, 21.maijā, sēdē atbalstīja Zemkopības ministrijas lūgumu pakāpeniski līdz 2021.gadam par kopumā 3 234 187 eiro palielināt ikgadējo valsts budžeta finansējumu meliorācijas sistēmu ekspluatācijai un uzturēšanai.

Saņemot ziņojumus no bankām, VID pievērsīs uzmanību tikai fiziskajām personām ar visaugstāko riska pakāpi

Saņemot ziņojumus no bankām par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro, Valsts ieņēmumu dienests (varēs identificēt fiziskās personas ar visaugstāko riska pakāpi, ka nodokļi nav nomaksāti pilnā apmērā.

Igaunijas ražotāju cenu indekss gadā augšup par 2,1%

Igaunijas ražotāju cenu indekss gada laikā no 2017.gada aprīļa līdz šā gada aprīlim kāpis par 2,1% un to būtiski ietekmējis energoresursu cenu kāpums, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

VDI pārbaudīs būvniecības uzņēmumus; grib mazināt nelaimes gadījumu skaitu

Valsts darba inspekcija uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumu darbā skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām, informē VDI Sadarbības un attīstības nodaļas Vecākā eksperte ārējo sakaru jautājumos Megija Ekkerte.

LAFPA: Kredītu atmaksas rādītāji nebanku patēriņa aizdevumu segmentā uzlabojas

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri patēriņa aizdevumos 2017.gadā izsniedza 180,5 miljonus eiro, liecina asociācijas apkopotie dati.

Vitol: Čaulas kompāniju ierobežošana reāli strādājošus tranzīta uzņēmumus nevar skart

Izmaiņas likumos, kuri skar čaulas kompāniju darbības ierobežošanu, nevar skart reāli strādājošus tranzīta uzņēmumus. Tādēļ nav skaidrs ar ko tika pamatoti apgalvojumi par kaitējumu tranzītam, kuri izskanēja pirms stingrāko likuma prasību pieņemšanas, norāda Vitol Baltics valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

Īslaicīgas mājokļu īres vietne Airbnb Dānijā informēs par īpašnieku ieņēmumiem

Īslaicīgas īres pakalpojuma uzņēmums Airbnb Dānijā piekritis ziņot ieņēmumu dienestam par naudu, ko mājokļu īpašnieki saņēmuši, izīrējot dzīvojamās platības Airbnb vietnē. Vienošanās ir pavērsiens daudzu valstu centienos nepieļaut mājokļu izīrētāju izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Brīvdienās ugunsgrēkos cieta pieci cilvēki, bet izglābi 20

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 19.maija plkst. 6.30 līdz 21.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 107 izsaukumus – 62 uz ugunsgrēku dzēšanu un 32 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Dūklavs: Par depozītu sistēmas ieviešanu joprojām nav saņemta «nopietna atbilde»

Patlaban ar depozītu sistēmu saistītie jautājumi ir pārāk neskaidri, lai varētu spriest par Latvijas lielveikalu lomu tās ieviešanā, atzina Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

Čigāne: Ar ES fondu palīdzību jauniešiem jānodrošina jēgpilnas mācības

«No valsts ik gadu emigrē ap septiņiem līdz astoņiem tūkstošiem jauniešu. Ja pirms desmit gadiem valstī 13 līdz 25 gadus veci jaunieši veidoja teju 20 procentus no valsts iedzīvotāju kopskaita, tad 2017.gadā tie bija vairs tikai 13 procenti,» norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Itālijā vienojas deportēt pusmiljonu migrantu

Itālijā turpinoties koalīcijas un valdības veidošanai, vadošās partijas vienojušās par kopējām politiskām nostādnēm, kas cita starpā paredz no valsts izvest 500 tūkstošus migrantu.

Jaunākie komentāri