bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.10.2017 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
LatviaLatvija

Jūrmalas domnieku un viņiem pietuvināto dzīve pēc vēlēšanām iet uz augšu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis

Pēc nesenām pašvaldību vēlēšanām uz augšu gājusi Jūrmalas domnieku un viņiem pietuvināto dzīve. Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis dubultojis deputātu algas un piešķīris dzīvokli kūrortpilsētā savai padomniecei mārketinga jautājumos.

Starp Dubultu dzelzceļa staciju un pludmali slejas Jūrmalas pašvaldībai piederoši nami. Vienā no tiem nesen izremontēts vairāk nekā 60 kvadrātmetru plašs dzīvoklis. Pie tā nesen tikusi Jūrmalas mēra Gata Trukšņa padomniece Līga Dzirnekle. Viņa izpelnījusies īpašu domes labvēlību, jo tajā pašā dienā dienesta dzīvoklis piešķirts vēl kādai darbiniecei. Taču atšķirībā no Dzirnekles guvuma, miteklis atrodas Jūrmalas nomalē un ir ar daļējām ērtībām, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De Facto.

Turklāt nav tā, ka Dzirneklei nebūtu, kur dzīvot. Viņai pieder īpašums Rīgā. Vienīgi tas ir mazāks nekā domes piešķirtais. Likums pieļauj Dzirneklei piešķirt dienesta dzīvokli. Taču rodas jautājums, cik tas ir ētiski un ekonomiski pamatoti? Piemēram, pārējiem Trukšņa padomniekiem no Rīgas šāda ekstra nav bijusi nepieciešama.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis nemācēja atbildēt, kāds ir atalgojums Dzirneklei. Iespējams, zināja, bet baidījās kļūdīties.«Es vēl nosaukšu kādu atalgojumu pēc atmiņas un es būtu kļūdījies par trīs latiem uz priekšu atpakaļ, būs nesmuki,» tā Truksnis.

Domē De facto uzzināja, ka Dzirnekles mēnešalga ir 1 100 latu. Tā kā pati gatava runāt ar De facto viņa nebija, viedoklis bija jāpauž otram Trukšņa padomniekam Ringoldam Balodim.

«Tās algas nav tik lielas, lai Jūrmalas dome varētu sakārdināt cilvēkus,» uzskata Trukšņa padomnieks, «Iespējams, šis bija pēdējais kārdinājums Dzirnekles kundzei, lai viņa izšķirtos un nāktu uz Jūrmalas domi strādāt.»

De Facto vēlējās sazināties arī Dzīvokļu nodaļas vadītāju Dzintaru Krūmiņu, kura pārziņā ir šie jautājumi. Taču dienā, kad tika gaidīta atbilde par intervijas laiku, domē notika kas negaidīts. Sasauca ārkārtas sēdi, kurā Krūmiņu par iespējamiem pārkāpumiem (saistībā ar kāda dzīvokļa Kauguros piešķiršanu) uz dienesta laiku atstādināja.

Krūmiņa «aizvietotājs» Aivars Paegle gan noliedz, ka notikušajam būtu kāda saistība ar raidījuma interesi. Tāpat tas neesot mēģinājums Krūmiņu pataisīt par vienīgo grēkāzi. Tajā pašā laikā Paegle amatā nonācis tikko un neko daudz pastāstīt nevarēja. Viņš nezinot arī to, cik izmaksāja Dzirneklei piešķirtā dzīvokļa remonts.

Truksnis lutinājis ne tikai padomnieci. Par īpaši lolotiem var uzskatīt visus deputātus. Jau pirmajā domes sēdē, nenostrādājuši ne dienu, deputāti lēma par savu algu dubultošanu, neuzskatot to par slogu Jūrmalas budžetam

Jūnijā notikušajā balsojumā atturējās vien trīs opozīcijā palikušie Saskaņas centra deputāti. Viena no politiķēm toreiz pauda, ka pašvaldības budžetā papildu būs nepieciešami 350 tūkstoši latu gadā.

Vasaras vidū – jūlijā – deputātu algām izlietoti teju desmit ar pusi tūkstoši latu, tikmēr Jelgavā, kurā ir tikpat liels deputātu skaits, deputātiem kopumā izmaksāts krietni mazāk – nepilni septiņi tūkstoši.

Pāris dienu pēc algu palielināšanas, visā valstī spēkā stājās jaunie grozījumi. Tie pašvaldību deputātiem liedza turpmāk savienot virkni amatu. Tādā veidā ar savu balsojumu daļa no Jūrmalas domniekiem izvairījās no savu ienākumu strauja krituma.

Dzirneklei šobrīd jāgaida, kamēr beigsies dienesta izmeklēšana Jūrmalas domes dzīvokļu nodaļā. Tikai tad viņa varēs sākt dzīvot kūrortpilsētā. Apmēram tajā pašā laikā plānots, ka noslēgsies vērienīgas reformas Jūrmalā. Tajās plānots atjaunot vietnieku amatus un izveidot pārvalžu sistēmu. Oficiālais pamatojums: nošķirt lēmējvaru no izpildvaras. Pagaidām gan neatklājot, cik daudz naudas tam būs nepieciešams.

102.000.102.5291


Pievienot komentāru

  1. hrum-hrum teica:

    mantkārības kalngals

    +1 0 -1 0

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro, paredz Zemkopības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, kas iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā.

Latvijas delegācijas vadītāja: Starptautisko tiesību pamatvērtība ir cilvēks

Starptautisko tiesību lielākā vērtība ir cilvēks, tā neaizskaramais gods un cieņa. Šo un citu Eiropas vērtību kvalitatīva aizsardzība ir nesaraujami saistīta ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumu kvalitāti, kuras pamatā ir tiesnešu profesionalitāte, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere.

VID piemēro nodokļu atbalsta kārtību par kopējo summu 7,06 miljoniem

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti jau 3 342 pieteikumi. Uz šī gada 19.oktobri pieņemti 1 181 lēmums par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 7 062 601,45 eiro, ziņo Valsts ieņēmumu dienests.

Profesors: Atņemot naudu zinātnei, valsts «šauj sev kājā»

Šobrīd publiskajā telpā būtiski aktualizējies jautājums par nepietiekamo finansējumu zinātnei. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis visai skarbi raksturojis situāciju: Latvija melojusi Eiropas Savienībai un Eiropas Komisijai par to, ka 2020.gadā finansējums zinātnei mūsu valstī sasniegs 1,5% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Krāpšanās iespēju novēršanai veiks OIK saņēmēju auditu

Ekonomikas ministrija veiks obligātās iepirkuma komponentes saņēmēju auditu un ar jaunu regulējumu centīsies izskaust krāpniecības iespējas, informē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Igaunijā celtnieku algu kāpums – galvenais celtniecības cenu indeksa virzītājs

Celtniecības cenu indekss Igaunijā 2017.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar periodu no aprīļa līdz jūnijam, kāpis par 0,9%, un par 1,7%, ja salīdzina ar pērnā gada trešo ceturksni, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Rail Baltic iepirkumi turpmāk tiks apstrādāti Elektronisko iepirkumu sistēmā

Līdz ar izmaiņām Latvijas Republikas Publisko iepirkumu likumā visi turpmākie RB RAIL AS administrētie Rail Baltica iepirkumi tiks apstrādāti, izmantojot bezmaksas elektronisko informācijas sistēmu un tās e-konkursu apakšsistēmu.

Latvijas budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro

Vispārējās valdības budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro jeb 0,04 % no iekšzemes kopprodukta. Tikmēr vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds gada beigās bija 10 091,6 milj. eiro jeb 40,6 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tartu atkāpjas mēra vietnieki, kuri aizturēti par iespējamu kukuļņemšanu

Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu no mēra vietnieku amatiem atkāpušies Artjoms Suvorovs un Valvo Semilarskis, kuri šonedēļ aizturēti uz aizdomu pamata par kukuļņemšanu.

Vienota ostu tīkla izveidē Latvijā plānots ieguldīt 5,9 miljonus eiro

Rīgas plānošanas reģiona un Kurzemes plānošanas reģiona ostās tiek uzsākts nozīmīgs tūrisma projekts, kura mērķis ir izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā ar kvalitatīviem pakalpojumiem, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu un piesaistīt ārvalstu burātājus no Skandināvijas un citām valstīm.

Eksperte: Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels «izdegšanas» risks

Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels izdegšanas risks, intervijā Latvijas Radio sacījusi kādreizējā domnīcas Providus direktore, pilsoniskās sabiedrības eksperte Dace Akule.

Vides piesārņojums pasaulē saistīts ar katru sesto priekšlaicīgas nāves gadījumu

Vides piesārņojums 2015.gadā bijis saistīts ar kopumā deviņiem miljoniem priekšlaicīgas nāves gadījumu, secināts pētījumā, kas kā divus cilvēka veselībai kaitīgākos vides piesārņojuma veidus izcēlis kaitīgu vielu klātbūni gaisā un ūdenī.

Pasaules akciju tirgi izjutuši spiedienu

Pasaules akciju tirgi ceturtdien, 19.oktobrī, izjutuši spiedienu, Volstrītā apsīkstot šonedēļ pieredzētajam akciju cenu pieaugumam, bet biržas Eiropā saskārās ar krīzi Katalonijā.

Producents: Kinoindustrijā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku

Latvijā pēdējos gados sākusi veidoties kinoindustrija, un īpaši priecē tas, ka tajā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku, intervijā sacījis režisors un producents, kompānijas Film Angels Productions pārstāvis Jānis Kalējs.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, drīzumā uz ceļiem gaidāms «melnais ledus»

Autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības. Meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

Infektoloģe: Gripa nogalina bioloģiski trauslākos, tostarp bērnus un grūtnieces

Gripa ir bērnu un jaunu pieaugušo infekcija, taču tā nogalina bioloģiski trauslākos, pauž Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja infektoloģe Dace Zavadska.

Atvieglo investoru darbību starp Latviju un Vjetnamu

Parakstīts Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem un tā protokols.

Maltas žurnāliste nogalināta ar «tālvadības ierīces detonētu» spridzekli

Maltas amatpersonas pavēstījušas, ka atklāts – žurnāliste Dafne Karuana Galicija nonāvēta, automašīnā, kurā viņa braukusi, palaižot spridzekli ar tālvadības ierīci.

Tuvākajās dienās ieplūdīs aukstāks gaiss, bet nokrišņu būs maz

Kaut arī tuvākajās dienās virs Latvijas dominēs augsta spiediena atzars, tomēr sestdien, 21.oktobrī, Latvijas dienvidu rajonos ir sagaidāmi īslaicīgi nokrišņi ciklona darbības rezultātā virs Polijas teritorijas. Jau tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un, gan dienām, gan naktīm kļūstot vēsākām, iespējams jau nākamnedēļ atsevišķās vietās sagaidīsim pirmo sniegu, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kučinskis: Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus

Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus, ceturtdien, 19.oktobrī, tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru sacījis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Farmaceite: Viltīgā osteoporoze - nešķiro ne vecumu, ne dzimumu

Kaulu trauslums, biežas traumas un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī mazkustīgs dzīvesveids ir ideāla vide, lai veidotos pirmie aizmetņi nopietnām kaulu un locītavu saslimšanām. Tā kā mūsdienās šī problēma kļūst arvien aktuālāka, arī farmaceitiem bieži tiek uzdoti jautājumi saistībā ar kaulu sāpēm, norāda Euroaptiekas farmaceite Daina Bulmeistere.

Barometrs: Nepietiekams materiālais stāvoklis liedz ģimenes pieaugumu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vēlamais bērnu skaits ģimenē būtu vismaz trīs, bet realitātē vismaz pagaidām visbiežāk ģimenēs ir divi bērni un mazāk. Par iemeslu visbiežāk atzīts nepietiekams materiālais stāvoklis, liecina Baltic International Bank Latvijas barometra aptauja. 

Skandināvi pārpērk tūrisma uzņēmumu Lietuvā, gaidāmas pārmaiņas arī Latvijā

Nīderlandes tiešsaistes ceļojumu organizācija Otravo paplašinās un iegādājas lietuviešu tiešsaistes ceļojumu aģentūru Interno Partneris, tādā veidā piesakot sevi Baltijas tirgū.

Zviedrijas ārlietu ministre: seksuāla uzmākšanās pastāv arī politiskā līmenī

Zviedrijas ārlietu ministre paudusi atbalstu aktuālai sociālo mediju kampaņai, kas pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas un uzmākšanās gadījumiem visā pasaulē un aicinājusi arī poltiķus Zviedrijā pievērsties šīs problēmas risināšanai.

DB: Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki

Jau vairāk nekā desmit gadus Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki, vēsta laikraksta Dienas Bizness izdotais ikgadējais žurnāls 100 Latvijas lielākie pelnītāji.