bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 25.11.2017 | Vārda dienas: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne

Kaujas lauks - supermārkets: kā nenokļūt mārketinga speciālistu «slazdos»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pēdējo gadu laikā tirdzniecības centri kļuvuši ne tikai par populāru tirdzniecības vietu, bet arī par veselu visu iespējamo izklaides kompleksu.

Tajos var pavadīt laiku veselas dienas garumā, sarīkojot sev īstus «hedonisma» svētkus.

Šādu atpūtas veidu ļoti iecienījuši ģimenes cilvēki, kuri kopā ar bērniem iepērkas drēbju un apavu veikalos, iepērkas pārtikas supermārketos, lutina sevi ar visiem iespējamajiem sīkumiem (tēvi – ar gadžetiem, mātes – ar kosmētiku, bet bērni – ar visgardākajiem kārumiem), tāpat skatās filmas kinoteātros un īsina laiku kafejnīcā.

Viss iekārtojums tirdzniecības centros un supermārketos domāts tam, lai pēc iespējas vairāk patērētos, pie tam ne vienmēr vajadzīgām lietām.  Mārketinga speciālisti zina daudz noslēpumu, kas iespaido pircēju zemapziņu un liek iztukšot maku.  Lai nenokļūtu šādā nepatīkamā situācijā, der atcerēties par dažām ēsmām, uz kurām var uzķerties pat rūdīti skopuļi  un skeptiķi.

Sarkanā kalendāra diena

Visi bez izņēmuma zina, ka atlaides pievelk kā magnēts. Atliek tikai pamanīt preci, uz kuras plaukta rēgojas sarkana cena, kā uzreiz gribas to iegādāties – kā nu ne, vajag izmantot izdevīga pirkuma situāciju! Tieši uz to arī visbiežāk uzķeras pircēji.

Patiesībā ne vienmēr sarkana cenu zīme tiešām parāda cenas samazinājumu – to var piespraust arī tām precēm, kuras nav populāras. Pie tam pati cena nesamazinās.

Lai patiešām būtu īsto cenu lietas kursā, vajadzētu izstudēt katalogus un regulāri izskatīt cenas uz jūsu visbiežāk pirktajām precēm.

Vislabākā sula!

Augļi un dārzeņi bieži tiek izvietoti blakus ieejai zālē. Kādēļ?

Lieta tajā, ka augļi un dārzeņi, pie tam svaigi, izskatās ļoti kārdinoši. Tie priecē acis ar savām košajām krāsām un zemapziņas līmenī liek mums nopirkt pāris kilogramus vitamīnu barības. Bet pēc tā duci citu preču, ne pašu veselīgāko.

Paši augļi un dārzeņi ne vienmēr ir simtprocentīgi svaigi – patiesībā tos labākam izskatam apsmidzina ar ūdeni, ja ne ar speciālām ķimikālijām. Tā kā jābūt uzmanīgam un jānosaka svaigumu ne tikai uz aci.

Puķu pušķi un virtenes, kas var izrotāt stendus ar augļiem, arī ir viens no mārketingu speciālistu trikiem. Ieraugot šādu floristikas veidojumu un sajūtot īstu ziedu aromātu, pircējs iegūs savu endorfīnu devu. Bet pēc «laimes hormona» iegūšanas būs vieglāk iztērēties uz vairums citām, ne vienmēr vajadzīgām precēm.

Dolče Vita

Saldu dzīvi grib daudzi, vismaz konditorejas un miltu izstrādājumu veidā. Īpaši apdraudēti «saldajiem kārdinājumiem» ir mazi bērni un pusaudži.

Ņemot vērā viņu psiholoģiju, mārketinga speciālisti piedāvāja supermārketu īpašniekiem izvietot stendus ar konditorijas izstrādājumiem, ceptām smalkmaizītēm un uzkodām tuvāk ieejai, bet šokolādi, košļenes un tamlīdzīgos-  tieši pie kases. Bez tam konfektes un saldumus bieži izvieto zemākajos plauktos, lai mazulis varētu pamanīt viņam interesējošo kārumu un pierunāt vecākus to nopirkt.

Saprāta spēles

Bieži mārketinga speciālisti spēlē uz mūsu alkatības izjūtu, tāpat uz banālu slinkumu. Piemēram, vislētākās preces bieži izvietotas uz viszemākajiem vai visaugstākajiem plauktiem, tālākajās nodaļās.  Tajā pašā laikā dārgas preces atrodas mūsu skatiena līmenī, tās ir vienkāršāk pamanīt un nopirkt.

Nepopulāras preces pircēju starpā dažreiz pārdod kopā ar citām pēc akcijas «2=1», kur divas preces pārdodas it kā par vienas cenu. Patiesībā, tas ir zināms psiholoģisks paņēmiens – reti kurš no pircējiem pārbaudīs reālu divu preču summu. Bet komplekti «2=1» var tikt tirgoti pēc divu preču summas.

Vēl pārdevēji bieži izvieto vienu otrai piemērotas preces blakus – piemēram, dušas želeja un ķermeņa pieniņš, muslis un pasterizēts piens, alus un žāvētu kalmāru iepakojumi.

Gaismas izrāde!

Vēl viens drošs veids, kā piespiest pircēju labprātīgi iztukšot maku – radīt tirdzniecības zālē siltu, patīkamu apgaismojumu. Preces izskatīsies patīkamāk nekā parasti un tās obligāti gribēsies  nopirkt.

«Diskaunts» jeb Akcijas cena –  tā ir reāla atlaide?

Pēc pētījuma datiem atlaižu karte sniedz mums iespēju pirkt preces ar zīmīgu atlaidi, no 5 līdz 50 procentiem. Patiesībā lielākā daļa preču, kas nopirktas ar maksimālo atlaidi, pārdod pēc pašizmaksas. Tā kā reālas atlaides šajā pirkumā nebūs.

Un tomēr ir patīkamāk iegādāties preci lētāk, nekā tā parasti pārdodas. Tā kā, ja ir iespēja noformēt atlaižu karti bezmaksas, tad to var izmantot!

Atcerieties, ka, zinot šos noslēpumus, var zīmīgi ieekonomēt uz pirkumiem jebkuros molos un supermārketos. Nedodiet mārketinga speciālistiem iespēju sevi piemuļķot!

Avots: myjane.ru 


Pievienot komentāru

Aizdomās turēto pusaudzi par policista piekaušanu tiesa neapcietina

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 24.novembrī, nolēma neapcietināt 15 gadus veco puisi, kurš ceturtdien, 23.novembrī, Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā dzērumā kāvies ar pašvaldības policistu.

Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos

Šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Kā iespējamos ugunsnelaimju izcelšanās iemeslus var minēt neuzmanīgu smēķēšanu, apkures ierīču nepareizu ekspluatāciju.

Kaimiņš Saeimas debatēs mudina beidzot apcietināt Lembergu

Debatējot par priekšlikumiem nākamā gada budžetam, deputāts Artuss Kaimiņš mudināja apcietināt smagos noziegumos apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Absolūts aizliegums strādāt pedagoģijā par smagiem noziegumiem sodītai personai neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa secinājusi, ka absolūts aizliegums strādāt par pedagogu personai, kura tikusi sodīta par tīšu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, neatbilst Satversmei.

Lietuvā slavenu kinorežisoru vaino par seksuālu uzmākšanos

Kaut arī Lietuvā šoruden seksuālas uzmākšanās gadījumu nav atklājies tik daudz kā Amerikas Savienotajās Valstīs, divas sievietes vainojušas godalgotu lietuviešu kinorežisoru Šarūnu Bartu, ka no viņa puses cietušas ar dzimumattiecībām saistītā rīcībā, kādu viņas nav vēlējušās.

Prostatas vēzis - otrā visbiežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem Latvijā

Palielinoties vecumam, iespējamība saslimt ar prostatas vēzi pieaug. Vīriešiem vecuma grupā no 55 līdz 60 gadiem varbūtība atklāt prostatas vēzi ir līdz 15%, savukārt pēc 60 gadiem - 20%, pēc 70 gadiem - 30% un turpina līdzvērtīgi pieaugt, uzsver uroloģe Natālija Bozotova.

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka, jo, palielinoties amfiteātra leņķim, dzirdamība kļūst labāka, estrādes maketa prezentācijas pasākumā stāsta akustikas eksperts.

Pērn izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauga par 4,2%

Aizvadītajā gadā izdevumi sociālajai aizsardzībai Latvijā bija 3 783,6 milj. eiro, kas ir par 151 milj. eiro jeb 4,2% vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

KNAB atgādina par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem, reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās ir pienākums noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus un nosūtīt tos publiskošanai līdz 2018.gada 9.maijam.

Beļģijā deg vafeļu rūpnīca

Liels ugunsgrēks izcēlies vafeļu rūpnīcā Briselē, radot melnu dūmu mākoni virs Beļģijas galvaspilsētas.

Sola autoceļu jomā uzlabot valsts galvenos un reģionālos ceļus 

Nākamgad papildu piešķirtie 25,6 miljoni eiro garantēs iespēju par 300 km vairāk sakārtot un veikt dažādus uzturēšanas darbus uz valsts vietējiem grants ceļiem, kas pēdējo 25 gadu laikā būs lielākais ieguldījums.

Dārzeņu pārstrādātājs: Pavasarī var veidoties deficīts pēc atsevišķiem dārzeņiem

Vēsie un mitrie laika apstākļi, kas negatīvi iespaidojuši dārzeņu ražu Latvijā, ietekmēs arī dārzeņu pārstrādes sektoru, jo pēc atsevišķām dārzeņu kultūrām pavasarī var veidoties deficīts, stāsta dārzeņu un augļu pārstrādātāja Kronis valdes loceklis Aivars Svarenieks.

Saskaņa un ZZS Lāčplēša dienā piedalījās Žirinovska organizētās sporta spēlēs

Atsevišķi Saeimas deputāti no Saskaņas un Zaļo un zemnieku savienības frakcijām Lāčplēša dienā piedalījušies Krievijas parlamenta atbalstītās biedrības Jaunā līga rīkotajās sporta spēlēs, kuru iniciators ir Krievijas Valsts domes deputāts no Vladimira Žirinovska vadītās Krievijas liberāldemokrātiskās partijas Dmitrijs Sviščevs, raksta Latvijas Avīze.

LDDK: Būtiski panākt efektīvu valsts budžeta līdzekļu investēšanu

Svarīgi, lai valsts budžets 2018.gadam palīdzētu sasniegt kopīgi izvirzītos Nacionālajā attīstības plānā ietvertos mērķus nevis meklēt attaisnojumus, kāpēc kaut kas nav izdevies, uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija, vērtējot nākamā gada budžetu.

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Nešpors

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, informē kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. Apstiprināts arī jauns valdes loceklis - Vilnis Vitkovskis.

Jaunas normas: Kas jāzina autoratlīdzību saņēmējiem un izmaksātājiem?

Viens no vissvarīgākajiem jaunievedumiem, par kuru autoratlīdzības līguma slēdzējiem noteikti jāatceras, ir izmaiņas līdzšinējā kārtībā, kādā tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Latvijas barometrs: Par dzīvošanu Latvijā visvairāk lepojas Zemgales iemītnieki

Noskaidroti Latvijas iedzīvotāju uzskati par valsts simtgades svinībām, kā arī Latvijas sasniegumiem un faktoriem, kas valsti varētu pilnveidot. Jautājumā par «sapņu zemes» ideāla sasniegšanu starp dažādām vecuma grupām krasākās atšķirības vērojamas uzskatā, ka tieši laba, starptautiski atzīta izglītība ir galvenais šķērslis ceļā uz ideālu valsti.

Tiesa apmierina Bauskas Dzīves prasību aizliegt pašvaldības laikrakstā reklāmēt

Administratīvā rajona tiesa ir apmierinājusi SIA Bauskas Dzīve prasību pret Iecavas novada domi par reklāmu publicēšanas aizliegumu pašvaldības finansētajā laikraksta Iecavas Ziņas.

Izglītības un zinātnes ministrija apmierinātā ar 2018.gada budžetu

Nākamā gada Izglītības un zinātnes ministrijas budžets vērtējams kā stabils un labs - nemainīgā līmenī tiks nodrošināts finansējums visu ministrijas pārziņā esošo funkciju veikšanai, kā arī ir panākts finansējuma pieaugums augstskolām, zinātnei, sportam, jaunatnei, kā arī lielāks atbalsts latviskajai izglītībai diasporā un latviešu valodas apguvei.

Eiropas biržu indeksi maz mainās vai pieaug, Volstrītā brīvdiena

Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 23.novembrī, maz mainījās vai pieauga, savukārt Amerikas Savienoto Valstu fondu tirgi bija slēgti, jo ASV bija brīvdiena – Pateicības diena.

Facebook ASV rādīs lietotājiem, kuras to atbalstītās politiskās lapas maldinoši veidotas Krievijā

Populārais sociālais tīkls Amerikas Savienotajās Valstīs apņēmies darīt lietotājiem zināmu, ka tie ar «patīk» atzīmējuši Facebook lapas, kuras laikā ap ASV prezidenta vēlēšanām izveidojušas ārvalstu organizācijas ar mērķi izplatīt propagandu.

Ašeradens: Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas tautsaimniecībā

Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā,. tāpēc nākamo trīs gadu valsts budžeta veidošanā Ekonomikas ministrijas prioritātes ir tautsaimniecības produktivitātes paaugstināšana, eksporta veicināšana, investīciju piesaiste, inovācijas veicināšana un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Deputāti: Latvijai svarīga droša Eiropa

Latvijai svarīga droša un spēcīga Eiropa. Drošība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, turklāt, raugoties uz mūsdienu izaicinājumiem un tehnoloģisko attīstību, īpaši svarīga arī efektīva kiberdrošība, pēc sēdes uzsvērusi Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, paužot atzinīgus vārdus ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektā uzsvērtajam jautājumam par drošību.

Spēlmaņu naktī triumfē aktieri Briķe un Jakovels, režisors Zemļanskis

Spēlmaņu nakts galveno balvu jeb Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde Precības Liepājas teātrī, par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.

Saglabāsies nepastāvīgs laiks, nākamnedēļ atkal kļūs vēsāks

Tuvākajās dienās nav gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas un saglabāsies rudenīgs laiks. Piektdien, 24.novembrī, būs lielākoties mākoņains laiks, daudzviet pa laikam līs un gaisa temperatūra būs +2…+7 grādu robežās pēc Celsija.

Jaunākie komentāri