bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.06.2017 | Vārda dienas: Jānis

Kaujas lauks - supermārkets: kā nenokļūt mārketinga speciālistu «slazdos»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pēdējo gadu laikā tirdzniecības centri kļuvuši ne tikai par populāru tirdzniecības vietu, bet arī par veselu visu iespējamo izklaides kompleksu.

Tajos var pavadīt laiku veselas dienas garumā, sarīkojot sev īstus «hedonisma» svētkus.

Šādu atpūtas veidu ļoti iecienījuši ģimenes cilvēki, kuri kopā ar bērniem iepērkas drēbju un apavu veikalos, iepērkas pārtikas supermārketos, lutina sevi ar visiem iespējamajiem sīkumiem (tēvi – ar gadžetiem, mātes – ar kosmētiku, bet bērni – ar visgardākajiem kārumiem), tāpat skatās filmas kinoteātros un īsina laiku kafejnīcā.

Viss iekārtojums tirdzniecības centros un supermārketos domāts tam, lai pēc iespējas vairāk patērētos, pie tam ne vienmēr vajadzīgām lietām.  Mārketinga speciālisti zina daudz noslēpumu, kas iespaido pircēju zemapziņu un liek iztukšot maku.  Lai nenokļūtu šādā nepatīkamā situācijā, der atcerēties par dažām ēsmām, uz kurām var uzķerties pat rūdīti skopuļi  un skeptiķi.

Sarkanā kalendāra diena

Visi bez izņēmuma zina, ka atlaides pievelk kā magnēts. Atliek tikai pamanīt preci, uz kuras plaukta rēgojas sarkana cena, kā uzreiz gribas to iegādāties – kā nu ne, vajag izmantot izdevīga pirkuma situāciju! Tieši uz to arī visbiežāk uzķeras pircēji.

Patiesībā ne vienmēr sarkana cenu zīme tiešām parāda cenas samazinājumu – to var piespraust arī tām precēm, kuras nav populāras. Pie tam pati cena nesamazinās.

Lai patiešām būtu īsto cenu lietas kursā, vajadzētu izstudēt katalogus un regulāri izskatīt cenas uz jūsu visbiežāk pirktajām precēm.

Vislabākā sula!

Augļi un dārzeņi bieži tiek izvietoti blakus ieejai zālē. Kādēļ?

Lieta tajā, ka augļi un dārzeņi, pie tam svaigi, izskatās ļoti kārdinoši. Tie priecē acis ar savām košajām krāsām un zemapziņas līmenī liek mums nopirkt pāris kilogramus vitamīnu barības. Bet pēc tā duci citu preču, ne pašu veselīgāko.

Paši augļi un dārzeņi ne vienmēr ir simtprocentīgi svaigi – patiesībā tos labākam izskatam apsmidzina ar ūdeni, ja ne ar speciālām ķimikālijām. Tā kā jābūt uzmanīgam un jānosaka svaigumu ne tikai uz aci.

Puķu pušķi un virtenes, kas var izrotāt stendus ar augļiem, arī ir viens no mārketingu speciālistu trikiem. Ieraugot šādu floristikas veidojumu un sajūtot īstu ziedu aromātu, pircējs iegūs savu endorfīnu devu. Bet pēc «laimes hormona» iegūšanas būs vieglāk iztērēties uz vairums citām, ne vienmēr vajadzīgām precēm.

Dolče Vita

Saldu dzīvi grib daudzi, vismaz konditorejas un miltu izstrādājumu veidā. Īpaši apdraudēti «saldajiem kārdinājumiem» ir mazi bērni un pusaudži.

Ņemot vērā viņu psiholoģiju, mārketinga speciālisti piedāvāja supermārketu īpašniekiem izvietot stendus ar konditorijas izstrādājumiem, ceptām smalkmaizītēm un uzkodām tuvāk ieejai, bet šokolādi, košļenes un tamlīdzīgos-  tieši pie kases. Bez tam konfektes un saldumus bieži izvieto zemākajos plauktos, lai mazulis varētu pamanīt viņam interesējošo kārumu un pierunāt vecākus to nopirkt.

Saprāta spēles

Bieži mārketinga speciālisti spēlē uz mūsu alkatības izjūtu, tāpat uz banālu slinkumu. Piemēram, vislētākās preces bieži izvietotas uz viszemākajiem vai visaugstākajiem plauktiem, tālākajās nodaļās.  Tajā pašā laikā dārgas preces atrodas mūsu skatiena līmenī, tās ir vienkāršāk pamanīt un nopirkt.

Nepopulāras preces pircēju starpā dažreiz pārdod kopā ar citām pēc akcijas «2=1», kur divas preces pārdodas it kā par vienas cenu. Patiesībā, tas ir zināms psiholoģisks paņēmiens – reti kurš no pircējiem pārbaudīs reālu divu preču summu. Bet komplekti «2=1» var tikt tirgoti pēc divu preču summas.

Vēl pārdevēji bieži izvieto vienu otrai piemērotas preces blakus – piemēram, dušas želeja un ķermeņa pieniņš, muslis un pasterizēts piens, alus un žāvētu kalmāru iepakojumi.

Gaismas izrāde!

Vēl viens drošs veids, kā piespiest pircēju labprātīgi iztukšot maku – radīt tirdzniecības zālē siltu, patīkamu apgaismojumu. Preces izskatīsies patīkamāk nekā parasti un tās obligāti gribēsies  nopirkt.

«Diskaunts» jeb Akcijas cena –  tā ir reāla atlaide?

Pēc pētījuma datiem atlaižu karte sniedz mums iespēju pirkt preces ar zīmīgu atlaidi, no 5 līdz 50 procentiem. Patiesībā lielākā daļa preču, kas nopirktas ar maksimālo atlaidi, pārdod pēc pašizmaksas. Tā kā reālas atlaides šajā pirkumā nebūs.

Un tomēr ir patīkamāk iegādāties preci lētāk, nekā tā parasti pārdodas. Tā kā, ja ir iespēja noformēt atlaižu karti bezmaksas, tad to var izmantot!

Atcerieties, ka, zinot šos noslēpumus, var zīmīgi ieekonomēt uz pirkumiem jebkuros molos un supermārketos. Nedodiet mārketinga speciālistiem iespēju sevi piemuļķot!

Avots: myjane.ru 


Pievienot komentāru

Nekustamā īpašuma iegādes «sāpju slieksnis» Latvijā - 100 000 eiro

Latvijas iedzīvotāji, apsverot iespēju iegādāties jaunu mājokli, par izmaksu «sāpju slieksni» atzīst 100 tūkstošus eiro, tostarp kritiskā robeža dzīvokļiem jaunā projektā ir 1 300 eiro/m2, sērijveida dzīvokļiem - 1 000 eiro/m2, bet savrupmājām - 1 600 eiro/m2, liecina maijā veiktā AS PrivatBank klientu aptauja.

Pētījums: Ūdens spēj uzlabot atmiņu

Uztura un veselīga dzīvesveida speciālisti gadiem ilgi uzsver nepieciešamību uzņemt pietiekamu daudzumu ūdens, jo tas labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu, precīzāk sakot - prāta spējas.

Lietuva grasās noteikt griestus skaidras naudas maksājumiem 3 000 eiro apmērā

Zemnieku un zaļo vadītā Lietuvas valdība pieņēmusi likumprojektu par ierobežojumu noteikšanu skaidras naudas maksājumiem, tiem nosakot griestus 3 000 eiro apmērā.

Būs jāpublicē arī valsts iestāžu darbinieku atalgojums

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma likuma grozījumus, atbalstot deputāta Inta Dāldera priekšlikumu, ka būs jāpublicē arī valsts iestāžu darbinieku atalgojums.

Par apzināti mainītiem transportlīdzekļa nobraukuma rādītājiem piemēros sodus

Personām, kas apzināti mainījušas transportlīdzekļa nobraukuma rādītājus, varēs piemērot ar administratīvo atbildību un naudas sodu.

Skudra: Prezidents maldās, ja domā, ka tautas vēlēts prezidents ieviesīs uzticamību valdībai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis dziļi maldās, ja domā, ka tautas velēts prezidents palīdzēs celt sabiedrības uzticību prezidenta institūtam, parlamentam un valdībai, saka Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

VPR: Reģioni spēj piedāvāt vairāk nekā metropoles

Reģionu sabalansētu un ilgtspējīgu attīstību iespējams panākt vienīgi ar mērķtiecīgu un pamatotu rīcību. Piemēri no citām ES valstīm parāda, ka vislabākos rezultātus uzrāda tie reģioni, kuros stratēģijas tiek īstenotas ar spēcīgu reģionālo finanšu instrumentu palīdzību, kas mūsu valstī joprojām iztrūkst, pauž Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne.

Ļaunprātīgi izveidotas mājaslapas preventīvos nolūkos varēs uz laiku atslēgt

Lai pilnveidotu mājaslapu atslēgšanas kārtības regulējumu, Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumu Elektronisko sakaru likumā.

«Lembergs: Tev viņus vajag pazemot, pazemot. Lai viņi nāk pie oligarha - lai nāk lūgties pie tā, ko apd****»

Politbiznesmenis Ainārs Šlesers ar saviem sarunu biedriem - Ventspils mēru Aivaru Lembergu, Rīgas domnieku Andri Ameriku, partijas Saskaņa valdes locekli Jāni Urbanoviču, zemkopības ministru Jāni Dūklavu un eksbaņķieri Valēriju Karginu - viesnīcā Rīdzene apspriedis gan Valda Dombrovska valdības gāšanu, gan vairāku augstu valsts amatpersonu nomaiņu, turklāt ar Dūklavu pārrunātas arī iespējas pārdot kādu viņam pastarpināti piederošu zemesgabalu Rīgas brīvostas teritorijā, liecina žurnālā Ir publicētie sarunu atšifrējumi, kas esot iegūti «no avotiem, kas lūdz savu identitāti neatklāt».

Atvieglo prasības izmaiņām būvniecības iecerē

Lai veicinātu būvniecības procesa efektivitāti, Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Būvniecības likumā. Tie paredz atvieglot prasības izmaiņām būvniecības iecerē, kā arī veicināt Būvniecības informācijas sistēmas izmantošanu.

Nacionālie bruņotie spēki nogādās Ukrainā jau septīto labdarības sūtījumu

Nākamnedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies uz Ukrainu, lai nogādātu jau septīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

Sesku atkārtoti ievēl par Liepājas mēru

Notikušajā pirmajā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēdē  piektdien, 22.jūnijā, par Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Uldis Sesks,  informē Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Simona Petrovica.

Policijai daudz darba: Atklātas vairākas nelikumīgas alkohola ražotnes

Valsts policija mērķtiecīga darba rezultātā vairākās vietās Latvijā pagājušajā nedēļas izskaņā vien izņēmusi ievērojamu skaitu nelegālo akcizēto preču. Kopumā šajās dienās likumsargi izņēmuši teju sešas tonnas alkoholiskā dzēriena, kuru izcelsmi skaidros ekspertīzēs un 110 tūkstošus cigarešu bez Latvijas akcīzes markām. Tāpat Pierīgā aizvērtas divas nelikumīgas alkohola ražotnes.

Rumānijā krīt Grindeanu valdība

Pēc mazāk nekā sešiem mēnešiem pie varas Rumānijā gāzta premjerministra Sorina Grindeanu vadītā valdība.

Aizliedz izceļot no valsts personām, kuras apdraud drošību

Lai novērstu radikalizācijas un ekstrēmisma izplatīšanos, izceļot no valsts aizliegs personām, kuras var apdraudēt valsts drošību, BNN informē Saeimas Preses dienestā. Izmaiņas saistītas ar ierobežojumiem militārās un kaujas gūšanas pieredzei ārvalstīs, lai atturētu personas piedalīties šādos pasākumos.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros pārsvarā zemāka par +19 grādiem

Lielākajā daļā upju un ezeru ūdens temperatūra ir +15..+19 grādi pēc Celsija, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ko Saulgriežos iespējams piedzīvot kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā?

Vasaras Saulgriežu un Jāņu svinēšana ir viena no senākajām tradīcijām Baltijas valstīs, ko atzīmē ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. Šajā laikā cilvēki arvien vairāk dodas ārpus pilsētas, lai iepazītu apkārtni un kaimiņu valstis, liecina autonomas uzņēmumā Payless novērojumi.

Alus patēriņš pēdējos gados Latvijā saglabājas nemainīgs; sieru apēd vairāk

Pirms desmit gadiem viens iedzīvotājs alum iztērēja nedaudz vairāk par 15 eiro gadā, bet pēc pēdējiem pieejamiem datiem viens iedzīvotājs alum iztērēja 17,6 eiro gadā, liecina Centrālā statistikas pārvalde apkopotā statistika.

Saeima nosaka indeksācijas pieaugumu pensionāriem ar lielu darba stāžu

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, divos lasījumos kā steidzamas pieņēma Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotās izmaiņas pensiju likumā, nākamgad paredzot pensiju pieaugumu vairākām pensionāru grupām.

Šķērsojot ES robežu, jādeklarē skaidra nauda 10 000 eiro vai vairāk apmērā

Ja persona iebrauc Eiropas Savienībā vai izbrauc no tās un ved skaidru naudu 10 000 eiro apmērā vai vairāk, tā ir jādeklarē, atgādina Valsts ieņēmumu dienests.

Institūts: Valstij jāsaglabā akciju kontrolpakete, taču politiķiem ir bailes šādu soli spert

Pilnīgi neizmantota finansējuma piesaistes iespēja valsts uzņēmumiem ir to akciju daļēja kotācija biržā, atzīst Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs.

Rail Baltica līgums ļaus vilcieniem sasniegt 240 km/h līdzšinējo 120 vietā

Latvijas Republikas Saeima ratificē Rail Baltica līgumu, kurā paredzēts pasažieru vilcieniem sasniegt ātrumu līdz pat 240 kilometriem stundā līdzšinējo 120 vietā un kravas no Tallinas līdz Polijai nogādāt divās dienās līdzšinējo četru vietā. 

Notiesāts neiroķirurgs par nevērību operācijas laikā, kā rezultātā pacients mira

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģija paziņojusi saīsināto spriedumu krimināllietā, ar kuru tika notiesāts SIA Rīgas 1. slimnīca bijušais neiroķirurgs Māris Strazdiņš par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu.

Mamikins: Latvija kļūst par bagāto Eiropas valstu izgāztuvi

Šonedēļ, nelegālās izgāztuves teritorijā Jūrmalā, notika paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Pēc Valsts vides aizsardzības dienesta aplēsēm dega ap 23 tonnām atkritumu, galvenokārt plastmasas atkritumi, uzsver Latvijas eiroparlamentārieša Andrejs Mamikins birojā.

Noderīgi farmaceita padomi drošai līgošanai, ja gadās kāda ķibele

Lai svētkus pavadītu bez raizēm, kārtojot ceļasomas līgošanai, farmaceiti aicina laikus nodrošināties pret sadzīviskām ķibelēm un paredzamām veselības problēmām, proti, ja iedūrusies skabarga, pārēšanās, alerģijas, kukaiņu kodumi un apdegumi ir vienas no biežākajām ķibelēm Saulgriežu laikā.

Jaunākie komentāri