bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra

Kaujas lauks - supermārkets: kā nenokļūt mārketinga speciālistu «slazdos»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Pēdējo gadu laikā tirdzniecības centri kļuvuši ne tikai par populāru tirdzniecības vietu, bet arī par veselu visu iespējamo izklaides kompleksu.

Tajos var pavadīt laiku veselas dienas garumā, sarīkojot sev īstus «hedonisma» svētkus.

Šādu atpūtas veidu ļoti iecienījuši ģimenes cilvēki, kuri kopā ar bērniem iepērkas drēbju un apavu veikalos, iepērkas pārtikas supermārketos, lutina sevi ar visiem iespējamajiem sīkumiem (tēvi – ar gadžetiem, mātes – ar kosmētiku, bet bērni – ar visgardākajiem kārumiem), tāpat skatās filmas kinoteātros un īsina laiku kafejnīcā.

Viss iekārtojums tirdzniecības centros un supermārketos domāts tam, lai pēc iespējas vairāk patērētos, pie tam ne vienmēr vajadzīgām lietām.  Mārketinga speciālisti zina daudz noslēpumu, kas iespaido pircēju zemapziņu un liek iztukšot maku.  Lai nenokļūtu šādā nepatīkamā situācijā, der atcerēties par dažām ēsmām, uz kurām var uzķerties pat rūdīti skopuļi  un skeptiķi.

Sarkanā kalendāra diena

Visi bez izņēmuma zina, ka atlaides pievelk kā magnēts. Atliek tikai pamanīt preci, uz kuras plaukta rēgojas sarkana cena, kā uzreiz gribas to iegādāties – kā nu ne, vajag izmantot izdevīga pirkuma situāciju! Tieši uz to arī visbiežāk uzķeras pircēji.

Patiesībā ne vienmēr sarkana cenu zīme tiešām parāda cenas samazinājumu – to var piespraust arī tām precēm, kuras nav populāras. Pie tam pati cena nesamazinās.

Lai patiešām būtu īsto cenu lietas kursā, vajadzētu izstudēt katalogus un regulāri izskatīt cenas uz jūsu visbiežāk pirktajām precēm.

Vislabākā sula!

Augļi un dārzeņi bieži tiek izvietoti blakus ieejai zālē. Kādēļ?

Lieta tajā, ka augļi un dārzeņi, pie tam svaigi, izskatās ļoti kārdinoši. Tie priecē acis ar savām košajām krāsām un zemapziņas līmenī liek mums nopirkt pāris kilogramus vitamīnu barības. Bet pēc tā duci citu preču, ne pašu veselīgāko.

Paši augļi un dārzeņi ne vienmēr ir simtprocentīgi svaigi – patiesībā tos labākam izskatam apsmidzina ar ūdeni, ja ne ar speciālām ķimikālijām. Tā kā jābūt uzmanīgam un jānosaka svaigumu ne tikai uz aci.

Puķu pušķi un virtenes, kas var izrotāt stendus ar augļiem, arī ir viens no mārketingu speciālistu trikiem. Ieraugot šādu floristikas veidojumu un sajūtot īstu ziedu aromātu, pircējs iegūs savu endorfīnu devu. Bet pēc «laimes hormona» iegūšanas būs vieglāk iztērēties uz vairums citām, ne vienmēr vajadzīgām precēm.

Dolče Vita

Saldu dzīvi grib daudzi, vismaz konditorejas un miltu izstrādājumu veidā. Īpaši apdraudēti «saldajiem kārdinājumiem» ir mazi bērni un pusaudži.

Ņemot vērā viņu psiholoģiju, mārketinga speciālisti piedāvāja supermārketu īpašniekiem izvietot stendus ar konditorijas izstrādājumiem, ceptām smalkmaizītēm un uzkodām tuvāk ieejai, bet šokolādi, košļenes un tamlīdzīgos-  tieši pie kases. Bez tam konfektes un saldumus bieži izvieto zemākajos plauktos, lai mazulis varētu pamanīt viņam interesējošo kārumu un pierunāt vecākus to nopirkt.

Saprāta spēles

Bieži mārketinga speciālisti spēlē uz mūsu alkatības izjūtu, tāpat uz banālu slinkumu. Piemēram, vislētākās preces bieži izvietotas uz viszemākajiem vai visaugstākajiem plauktiem, tālākajās nodaļās.  Tajā pašā laikā dārgas preces atrodas mūsu skatiena līmenī, tās ir vienkāršāk pamanīt un nopirkt.

Nepopulāras preces pircēju starpā dažreiz pārdod kopā ar citām pēc akcijas «2=1», kur divas preces pārdodas it kā par vienas cenu. Patiesībā, tas ir zināms psiholoģisks paņēmiens – reti kurš no pircējiem pārbaudīs reālu divu preču summu. Bet komplekti «2=1» var tikt tirgoti pēc divu preču summas.

Vēl pārdevēji bieži izvieto vienu otrai piemērotas preces blakus – piemēram, dušas želeja un ķermeņa pieniņš, muslis un pasterizēts piens, alus un žāvētu kalmāru iepakojumi.

Gaismas izrāde!

Vēl viens drošs veids, kā piespiest pircēju labprātīgi iztukšot maku – radīt tirdzniecības zālē siltu, patīkamu apgaismojumu. Preces izskatīsies patīkamāk nekā parasti un tās obligāti gribēsies  nopirkt.

«Diskaunts» jeb Akcijas cena –  tā ir reāla atlaide?

Pēc pētījuma datiem atlaižu karte sniedz mums iespēju pirkt preces ar zīmīgu atlaidi, no 5 līdz 50 procentiem. Patiesībā lielākā daļa preču, kas nopirktas ar maksimālo atlaidi, pārdod pēc pašizmaksas. Tā kā reālas atlaides šajā pirkumā nebūs.

Un tomēr ir patīkamāk iegādāties preci lētāk, nekā tā parasti pārdodas. Tā kā, ja ir iespēja noformēt atlaižu karti bezmaksas, tad to var izmantot!

Atcerieties, ka, zinot šos noslēpumus, var zīmīgi ieekonomēt uz pirkumiem jebkuros molos un supermārketos. Nedodiet mārketinga speciālistiem iespēju sevi piemuļķot!

Avots: myjane.ru 


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.

Latvijā realizētās degvielas apmērs janvārī pieaudzis par 1%

Šī gada janvārī kopumā Latvijā realizēja 101 130 tonnas naftas produktu, kas ir par 1037 tonnām jeb 1% vairāk nekā attiecīgajā laikā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Konceptuāli atbalsta ES un Armēnijas partnerības nolīguma ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

Vēlas biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot ES finansējumu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām mājām, kas paredz iespēju invalīdu biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot Eiropas Savienība finansējumu.

Atkal noraida pieprasījumus Ašeradenam par EM rīcību OIK sistēmas jautājumos

Saeima kārtējo reizi noraidīja opozīcijas trīs pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tajā skaitā par Ekonomikas ministrijas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, sabiedrības interesēm un valdības noteiktajam «OIK moratorijam».

Lauksaimnieki neapmierināti ar elektroenerģijas problēmjautājumu risināšanu

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā, norāda biedrībā Zemnieku saeima.

Latvijā par teju 90% iespējams samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu

Līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc pusotra gada mazākumtautību skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusksolās

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Dzīve pēc 25.maija. Vai pasākumu foto galerijas vairs nevarēs brīvi publicēt?

Pēc populāra koncerta, plašas konferences vai sporta pasākuma apmeklējuma daudziem no mums patīk klikšķināt fotogrāfiju galerijas portālos un sociālajos tīklos, lai apskatītu pasākuma viesus. No šā gada 25.maija, kad spēkā stāsies Vispārējā datu aizsardzības regula, situācija vairs nebūs tik viennozīmīga - proti, ja persona nebūs piekritusi, tad tās foto vairs nebūs tik vienkārši publicēt. Tomēr attēlu publicēšanu žurnālistikas vajadzībām jaunajam regulējumam nevajadzētu ietekmēt.

Par LDDK prezidentu vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Gavrilovs

Latvijas Darba devēju konfederācijas ikgadējā biedru sapulcē par LDDK prezidentu uz trīs gadiem atkārtoti ievēlēts Vitālijs Gavrilovs.

Nostiprinās tiesisko regulējumu Baltijas sadarbībai katastrofu novēršanas jomā

Saeima ceturtdien, 22.martā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru ratificēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā ar mērķi aizsargāt cilvēkus, vidi un īpašumu, tostarp kultūras mantojumu.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms palielinājies par 18,2%

Šā gada janvārī patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms ir palielinājies par 18,2% salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri.

Vācija nosoda NATO kolēģes Turcijas iebrukumu Sīrijā

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi Turcijas veikto uzbrukumu Sīrijas ziemeļu pilsētai Afrinai, un arī nopēlusi Krieviju, ka tā vienkārši noskatoties, kā Sīrijas valdības spēki turpina uzbrukumu aplenktai austrumu Gutas teritorijai.

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.