bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 24.04.2018 | Vārda dienas: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
LatviaLatvija

«Ko darīt, kad nav ko darīt?» un «Vai spoki eksistē?» – apkopoti Latvijā neparastākie meklējumi Google

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Google ir pārliecinoši populārākā un visvairāk lietotā meklētājprogramma ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā – šeit to izmanto 98% gadījumu, kad nepieciešams atrast internetā atbildi uz kādu jautājumu. Katrā no kategorijām tika atlasīti neparastākie meklējumi, kas vismaz reizi mēnesī tiek veikti meklētājprogrammā Google. Rezultāti ir visnotaļ interesanti; kā izrādās, piemēram, vidēji 60 personu ik mēnesi cenšas noskaidrot, kā apprecēt miljardieri, bet 40 cilvēkiem interesē, kā kļūt par vampīru, vēsta digitālā mārketinga aģentūra Infinitum.

Lai labāk izprastu Latvijas iedzīvotāju paradumus virtuālajā vidē, Infinitum veikusi pētījumu, kurā noskaidroti neparastākie meklējumi Google.

Pētījums tika veidots, izmantojot vairākus analītikas rīkus un veicot atslēgvārdu izpēti piecās dažādās kategorijās:

  • attiecības, ģimene un kopdzīve;
  • eksistenciālie jautājumi;
  • darbs un brīvais laiks;
  • labklājības uzlabošana;
  • ieradumu maiņa.

Katrā no kategorijām tika atlasīti neparastākie meklējumi, kas vismaz reizi mēnesī tiek veikti meklētājprogrammā Google. Rezultāti ir visnotaļ interesanti; kā izrādās, piemēram, vidēji 60 personu ik mēnesi cenšas noskaidrot, kā apprecēt miljardieri, bet 40 cilvēkiem interesē, kā kļūt par vampīru.

Pie neparastākajiem meklējumiem iespējams pieskaitīt arī tādus jautājumus kā «Kāpēc cilvēki strādā?» (desmit meklējumu), «Kā izsekot sievas telefonu?» (70 meklējumu), «Ko sliekas dara ziemā?» (desmit meklējumu) un «Kā laimēt loterijā?» (100 meklējumi).

Attiecības, ģimene un kopdzīve

Vidēji 70 meklējumus mēnesī savāc jautājumi «Ko vēlas sievietes?» un «Kā izsekot sievas telefonu?». 40 reižu Google tiek uzdots jautājums «Par ko runāt ar meiteni?», bet 20 vīriešu cenšas noskaidrot, kādi ir sievas pienākumi.

Taču arī daiļais dzimums neatpaliek – 40 sieviešu ik mēnesi vēlas saprast, kā uzvedas iemīlējies vīrietis, bet 30 sievietēm aktuāls ir jautājums «Kā panākt, lai vīrietis iemīlas?» un tikpat daudzām – «Kā likt vīrietim ilgoties?». Desmit sieviešu ik mēnesi savukārt nomoka situācija, kad vīrs grib šķirties. Un, protams, kā nu attiecībās bez seksa; tieši šī iemesla dēļ vidēji desmit sieviešu un tikpat daudz vīrieši ik mēnesi attiecīgi meklē, kāpēc sieviete vai vīrietis negrib mīlēties.

Eksistenciālie jautājumi

Ne mazāk svarīgi par attiecību līkločiem ir arī eksistenciālas dabas jautājumi. Katru mēnesi 100 cilvēku (visticamāk, gados jaunākie) grib uzzināt, kā rodas bērni. 60 cilvēkiem savukārt interesē, kas ir Zeme, bet vismaz 50 cilvēku cenšas noskaidrot par vienu no jaunākajām teorijām, meklētājā ierakstot frāzi «Zeme ir plakana». Protams, neiztikt bez jautājumiem, uz kuriem arī Google atbildēt ir visai grūti vai pat neiespējami, piemēram, «Kas ir Dievs?» (40 meklējumu), «Kā radās cilvēks?» (30 meklējumu) un «Vai spoki eksistē?» (20 meklējumu).

Salīdzinoši aktuāli ir arī jautājumi par dzīvajām radībām un dabu – 50 cilvēkiem interesē, ko ēd ezis, 30 – kāpēc mainās gadalaiki, bet desmit cilvēku ik mēnesi meklē, kāpēc izmira dinozauri, kāpēc eglēm nenobirst skujas, kāpēc mainās diena un nakts un ko kurmis vai sliekas dara ziemā.

Darbs un brīvais laiks

Protams – attiecības, ģimene un arī eksistenciāli jautājumi ir svarīga mūsu dzīves komponente, taču bez darba neiztikt. Kā jau zinām, daļa Latvijas iedzīvotāju dodas strādāt uz ārzemēm, un to iespējams secināt, arī analizējot Google meklējumus. 450 cilvēku katru mēnesi atver Google un tajā ieraksta frāzi «Darbs ārzemēs bez valodas zināšanām», bet vēl 350 cilvēku uzdod vispārīgāku jautājumu, proti, «Kur ir darbs?», savukārt 30 personu šim dzīves aspektam pieiet filozofiski, jautājot Google, kas ir darbs; desmit cilvēkiem savukārt interesē, kāpēc cilvēki strādā.

Taču pēc darba laiks atpūtai, un arī šis aspekts ir visai plaši pārstāvēts Google meklējumos. 350 cilvēkiem interesē, ko darīt brīvdienās, savukārt 150 personām brīvā laika ir tik daudz, ka nākas uzdot šādu jautājumu – «Ko darīt, kad nav ko darīt?», bet 20 cilvēku jautā – «Ko darīt, ja ir garlaicīgi?». Desmit cilvēkiem savukārt situācija laikam ir gluži pretēja, un tiek meklēta iespēja atpūsties jebkādiem līdzekļiem, pat ievadot Google meklētājā frāzi «Kā saslimt?». Taču, paturpinot atpūtas tēmu, iespējams secināt, ka nelielai daļai cilvēku brīvo laiku patīk pavadīt, vērojot putnus – uz to norāda meklējums «Putnu vērošana online», ko ik mēnesi veic desmit cilvēku.

Labklājības uzlabošana

Lai gan tieši darbs ļauj celt savu labklājību, tas nav no tiem vienkāršākajiem un ātrākajiem variantiem, tāpēc aktuāli ir arī alternatīvi veidi, kā kļūt turīgam. 100 cilvēui regulāri vēlas noskaidrot, kā laimēt loterijā, un tikpat daudz personu, sekojot jaunākajām finanšu vēsmām, cenšas saprast, kas ir Bitcoin. 80 cilvēkiem interesē, kā pelnīt internetā. 70 cilvēkiem savukārt vēl nav konkrētu ideju, tāpēc Google tiek ievadīta frāze «Kā kļūt bagātam?», bet 30 personu uzdod jautājumu «Kā nopelnīt miljonu?». 50 cilvēku naudas vārdā savukārt ir gatavi veikt arī nelegālas darbības (vai vismaz par šādu iespēju interesējas) – tik unikālu meklējumu ik mēnesi ir frāzei «Kā audzēt marihuānu?».

Ieradumu maiņa

Lai dzīve būtu izdevusies, reizēm nepieciešams atmest kādu nelāgu ieradumu vai mainīt savus ieradumus. Bet kā to darīt? Arī uz šāda tipa jautājumiem Google ir atbildes. Visbiežākais meklējums (350 reizes mēnesī) ir frāzei «Kā notievēt?», savukārt 150 cilvēku vēlas noskaidrot, kā noņemt lāstu. 60 personu savukārt grib tikt galā ar smēķēšanu, attiecīgi meklējot atbildes uz jautājumiem «Kā viegli atmest smēķēšanu?» un «Kā atmest smēķēšanu uz visiem laikiem?». Aktuāls ir arī jautājums par to, kā atmest dzeršanu – to ik mēnesi Google meklētājā ieraksta aptuveni 40 cilvēku.

Kā norāda Infinitum izpilddirektors Andis Stafeckis, šāds pētījums ir noderīgs vairāku iemeslu dēļ: «Protams, ir interesanti noskaidrot, kādi bijuši paši neparastākie un amizantākie meklējumi Google, taču šie dati patiesībā ir ar pievienoto vērtību, jo ar to palīdzību iespējams noteikt arī sabiedrībā valdošās tendences; saprast, kas cilvēkiem šobrīd ir aktuāli. Tas atspoguļojas arī mūsu pētījumā – piemēram, 450 cilvēkiem aktuāls bijis jautājums par darbu ārzemēs bez valodu zināšanām, bet vismaz 100 cilvēku ik mēnesi cenšas iegūt papildu informāciju par Bitcoin – tas tikai apstiprina, ka šobrīd globāli karstie temati cilvēkus interesē arī Latvijā.»

Šāda informācija ir ļoti noderīga arī digitālajā mārketingā, it īpaši satura veidošanā, jo «radot saturu mājaslapām, blogiem un citām platformām, ir svarīgi iedziļināties un saprast, kādu informāciju un preces cilvēki vēlas iegūt. «Ja mēs to zinām un ņemam vērā, radītais saturs ir ar pievienoto vērtību, un ieguvēji no tā ir visi – gan mūsu klienti, gan cilvēki, kuri patērē mūsu klientu preces vai pakalpojumus, kā arī mūsu radīto saturu», stāsta Stafeckis.


Pievienot komentāru

Armēnijā negaidīti atkāpjas premjerministrs Sargsjans

Armēnijā pēc ilgstošiem masu protestiem no premjerministra amata pirmdien, 23.aprīlī, negaidīti atkāpies eksprezidents Seržs Sargsjans.

Reirs: Labojumi pensiju likumā palīdzēs atraitņos palikušajiem

Tiks izskatīti grozījumi likumā Par valsts pensijām, kurā viens no būtiskajiem punktiem ir noteikt tiesības miruša pensijas saņēmēja laulātajam 12 mēnešus saņemt pabalstu 50% apmērā no mirušā laulātā pensijas pašreizējā vienreizējo pabalstu divu pensiju apmērā.

LKS piketā Gapoņenko atbalstam pulcējušies aptuveni 30 cilvēki

Latvijas Krievu savienības rīkotajā piketā pirmdien, 23.aprīlī, pie Drošības policijas ēkas, pieprasot atbrīvot apcietināto nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko, pulcējušies aptuveni 30 protestētāji.

Izskatīšanai valdībā virza jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu

Ministru kabineta komiteja nolēma virzīt izskatīšanai valdībā Ekonomikas ministrijas izstrādāto jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu.

Latvijā pērn bijis otrs mazākais budžeta deficīts ES

Latvijā pērn bija otrs mazākais vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret iekšzemes kopproduktu Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina pirmdien publicētie ES statistikas departamenta Eurostat sākotnējie dati.

Teju pusmiljons kontrabandas cigarešu konfiscēts ceļā uz Vāciju

Valsts robežsardzes amatpersonas Liepājas ostā 22.aprīlī aizturēja kādu Latvijas pilsoni, kurš ar prāmi uz Vāciju grasījās nelikumīgi izvest teju pusmiljons kontrabandas cigarešu, informē Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Infektoloģijas centrā atrasta pirmā ar encefalītu inficētā ērce

Šogad Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā pārbaudīta pirmā ar encefalīta vīrusu inficētā ērce, informē slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

«Ministrija, kas nevēlas vērsties pret sev draudzīgiem politiskajiem spēkiem»; Tiesā iesniegti Ventspils domes pārkāpumi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nav nekādas ietekmes un brīžiem, šķiet, nav arī vēlēšanās realizēt tai piešķirtās tiesības un uzliktos pienākumus. Šo situāciju, visticamāk, rada tas, ka VARAM vada ministrs, kurš arī pārstāv konkrētu politisko spēku jeb partiju. Līdz ar to ministrs, kā arī pati ministrija nevēlas vērsties pret pašvaldībām, kuras vada tas pats vai tam draudzīgs politiskais spēks. No tā var secināt, ka Latvijā nepastāv efektīvs tiesisks mehānisms, kas risinātu Ventspilī radušos opozīcijas deputātu tiesību ierobežojumus, uzskata Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Ar Memoranda parakstīšanu grib veicināt Latvijas rūpniecības attīstību

Kaut gan šobrīd rūpniecība attīstās dinamiski, Latvijas ekonomikas modelis joprojām galvenokārt balstās uz darbaspēka zemo izmaksu priekšrocībām. Tāpēc Ekonomikas ministrija radījusi vairāku pasākumu kopumu rūpniecības atbalstam un vietējās rūpniecības un ražošanas uzņēmumu konkurētspējas celšanai, tostarp energoefektivitātes veicināšanai un energoresursu izmaksu samazināšanai, vēsta ministrija.

Latvijas iedzīvotājs kosmētikai gadā iztērē aptuveni 81 eiro

Latvijas iedzīvotāji kosmētikai gadā vidēji tērē 81 eiro, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropā. Arī salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm Latvijas iedzīvotāji kosmētikai atvēl mazāk līdzekļu, liecina Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācijas apkopotie dati.

Māris Bremze: Eiropā velosipēds jau ir izgudrots, mums tikai tas jāpārņem

Ventspils dzelzceļa mezglā 13.aprīlī notika zināmā mērā vēsturisks notikums – pirmo reizi atjaunotās Latvijas valsts dzelzceļa transporta nozares vēsturē privātais kravu pārvadātājs – AS Baltijas Ekspresis nogādāja vagonus ne tikai līdz Ventspils 1 stacijai, kā tika praktizēts līdz šim, bet arī līdz kravu izkraušanas vietai termināla privātajā infrastruktūrā. Kāpēc šis notikums ir tik būtisks, un kāda ir dzelzceļa kravu pārvadājumu nākotne? – saruna ar AS Baltijas Ekspresis valdes priekšsēdētāju Māri Bremzi.

Parīzes iespējamo teroristu Abdeslamu notiesā par slepkavības mēģinājumu

Salahu Abdeslamu, kuru Francijā uzskata par vienīgo izdzīvojušo 2015.gada Parīzes teroraktu vaininieku, tiesa Beļgijā atzinusi par vainīgu policista slepkavības mēģinājumā, kad 2016.gada martā Briselē viņš iesaistījies apšaudē ar policiju.

Rail Baltica infrastruktūras pārvaldības modeli pētīs britu uzņēmums Atkins

Baltijas valstu kopuzņēmums RB RAIL AS izziņojis uzvarētāju novembrī izsludinātajā atklātajā konkursā par Rail Baltica infrastruktūras pārvaldības modeļa pētījumu. Tā uzvarētājs ir britu projektēšanas, inženierijas un projektu vadības konsultāciju uzņēmums Atkins – SNC-Lavalin Group grupas uzņēmums.

Ķīmisko ieroču izmeklētāji Sīrijā pielaisti ņemt paraugus Dumas pilsētā

Sīrijā, vietu, kur saskaņā ar Francijas, Lielbritānijas un Amerikas Savienoto Valstu pausto militārā uzbrukumā izmantoti ķīmiskie ieroči, apmeklējuši izmeklētāji no Ķīmisko Ieroču aizlieguma organizācijas. Tie paņēmuši paraugus, ko analizēt neatkarīgās laboratorijās.

Kurš izvērtē, cik «kvalitatīva» ir kultūra un cik lietderīgi tiek tērēti valsts līdzekļi kultūras jomai?

Darbības stratēģiju neesamība teātros un koncertorganizācijās, pilnvērtīgas informācijas trūkums par teātra un mūzikas mākslas tirgu, lieka birokrātija, pieprasot formālas atskaites, un atšķirīgi dotāciju aprēķināšanas principi ir apstākļi, kas rada jautājumus par Kultūras ministrijas rīcības efektivitāti profesionālās teātra un mūzikas mākslas jomā, secinājusi Valsts kontrole.

Aizvadītajā nedēļas nogalē nodeguši vairāk nekā 169 hektāri

Aizvadītajās brīvdienās reģistrēti 167 kūlas ugunsgrēki, laika posmā no 21.aprīļa pulksten 6.30 līdz 23.aprīļa pulksten 6.30, ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 169 hektāri, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Igaunija un Somija caur «kiberdrošu» sistēmu mainīsies medikamentu receptēm

Kamēr pasaulē uzticību datu drošībai internetā grauj skandāls pēc skandāla, Igaunija un Somija gatavojas savienot nacionālos ārsta recepšu interneta reģistrus, lai receptes, kas izrakstītas vienā valstī, varētu aplūkot katrs aptiekārs otrā valstī. Turklāt sistēmas veidotāji jauno starptautisko datu savienojumu uzskata par drošu pret kiberuzbrukumiem.

PTAC atklāj pārkāpumus sporta klubu līgumos

Atveroties arvien jauniem sporta klubiem un pieaugot to popularitātei, patērētājiem diemžēl nākas saskarties ar dažādiem nepatīkamiem pārsteigumiem, kuri rodas izlasot sporta klubu piedāvātos līgumus.

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē vislabāk gājis finanšu sektoram

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē pagājušajā gadā vislabāk gājis Valsts ieņēmumu dienestam un visam finanšu sektoram kopumā, intervijā Latvijas Radio norāda Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Afganistānā traģisks terora akts vēlētāju reģistrācijas centrā

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā nograndis terorista pašnāvnieka sarīkots sprādziens, kurā nonāvēti ne mazāk kā 57 cilvēki un miesas bojājumi nodarīti vēl 119.

Kamēr Saskaņa un ZZS bauda sponsoru labvēlību, NSL saņēmusi vien «piecīti» partiju ziedojumos

Latvijas partijas kopš šī gada sākuma kopā ir saņēmušas vairāk nekā pusmiljonu eiro ziedojumos un biedru naudās. Saskaņā ar KNAB uzturēto partiju finanšu datubāzi, visātrāk maciņi, vismaz pagaidām, pildās valstī un Rīgā pie varas esošajiem spēkiem. Visdāsnākie biedra naudu maksātāji ir partijai Saskaņa, savukārt ziedotāji šogad visvairāk ir iecienījuši Zaļo un Zemnieku savienību, secinājis Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Armēnijā turpinās masu protesti, policija aiztur opozīcijas līderi Pašinjanu

Armēnijā nedēļas nogalē turpinājušies masu protesti pret ilggadējā prezidenta Serža Sargsjana apstiprināšanu premjerministra amatā. Opozīcijas mītiņi Erevānā turpinās jau vairāk nekā nedēļu. Protestu līderis, opozīcijas politiķis Nikols Pašinjans ticis arestēts drīz pēc tam, kad piedalījies televīzijas tiešraides sarunā ar premjerministru Sargsjanu.

Kučinskis: Linuža darījums ar ofšoru prasās pēc izpētes

Satiksmes ministrs Uldis Augulis atteicies komentēt Latvijas Televīzijas raidījuma de facto pirms nedēļas vēstīto, ka projekta Rail Baltica ieviesējs Andris Linužs pirms vairākiem gadiem slēdzis darījumu ar Seišelu salu ofšoru, ko izmanto ietekmīgi uzņēmēji no Sanktpēterburgas. Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis raidījumam minēja, ka «šādi darījumi, kas attiecas uz valsts drošību, ja tādi ir bijuši, tas jau ir jautājums, kas prasa izskatīšanu un izpēti.»

Šonedēļ būs vēss, bet nedēļas nogalē kļūs siltāks

Tuvākajā nedēļā laiks būs nedaudz vēsāks, kā arī gandrīz katru dienu kādā no reģioniem gaidāmi nokrišņi. Laiks sāks pamazām uzlaboties brīvdienās, kad dienas atkal kļūs siltākas un sausākas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijas tenisistes uzvar Krieviju un atkārto 24 gadus senu sasniegumu

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova svētdien, 22.aprīlī, Hantimansijskā nodrošināja uzvaru pārspēlēs par ceļazīmi uz Federāciju kausa pasaules otro grupu, ar 3-1 uzveicot Krieviju.