bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 24.04.2018 | Vārda dienas: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
LatviaLatvija

Kaimiņa sods nebijis precedents Latvijas vēsturē; «Esmu pārliecināts - man liegs dalību «oligarhu lietas» galaziņojuma nolasīšanā»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

«Cilvēks var gulēt Saeimā, cilvēks kā Saeimas deputāts var rupjiem vārdiem rakstīt sociālos tīklos un interneta portālos un pazemot jebkuru Latvijas iedzīvotāju, cilvēks var personīgu interešu vadīts lūgt valsts pielaidi, kad tiek izskatīts kāds konkrēts likumprojekts, taču, acīmredzot, cilvēks nevar, izsakot viedokli, apšaubīt dažu labu kolēģu psihi,» tā komentējot Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu sodīt deputātu Artusu Kaimiņu ar liegumu apmeklēt vienu Saeimas plenārsēdi, sacījis pats Kaimiņš.

Kaimiņš pārliecināts, ka izvēlētā sēde, uz kuru viņam tiks liegts ierasties, ir gaidāmā «oligarhu lietas» galaziņojuma nolasīšana.

Tas, viņaprāt, izplānots apzināti, tā kā Kaimiņš ir ļoti aktīvi iesaistījies lietas izskatīšanā. Viņš iepriekš vairākkārt norādījis uz komisijā notiekošajām aplamībām, tendenciozām sakritībām, iesaistīto cilvēku un ekspertu interešu konfliktiem, pašam apmeklējot un dokumentējot vairākas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdes.

Jau vēstīts, ka deputāts Valdis Kalnozols Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai uzrakstījis iesniegumu, sūdzoties par Kaimiņa izteikumiem sēdes laikā: «Kad pēdējo reizi savu sievu siti?», «Aizej pie ārsta, ja gribas!», «Tu nodarbojies ar emocionālo vardarbību šeit!», «Tu esi slims!», «Valdi Kalnozol, manuprāt, Jūs tiešām esat traks!»

Izvērtējot iesniegumu, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēma piespriest Artusam Kaimiņam sodu – liegumu apmeklēt vienu Saeimas plenārsēdi.

«Es domāju, ka sods ir nesamērīgs. Proti, ja mēs skatām visus tos pārkāpumus, kas ir bijuši Saeimas ētikas komisijā pēdējos 27 gadus, tad pirmo reizi Latvijas vēsturē kādam deputātam tiek atņemta iespēja, kas ir lielākais sods, apmeklēt Saeimas sēdi. Un šī lielākā soda saņēmējs esmu es – sava privātā viedokļa paušanas dēļ,» BNN komisijas lēmumu komentējis Kaimiņš.

Viņš norāda, ka šāds sods ir nebijis precedents visā Latvijas pastāvēšanas vēsturē. Proti, ir bijuši precedenti, kad deputāts piedzēries ir braucis pie stūres, bijis bīstams sabiedrībai, kad deputāts ir iztērējis vairākus tūkstošus valsts nodokļu maksātāju naudas [Veiko Spolīša vadītās Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas algās iztērētie ~14 500 tūkstoši eiro, tā arī nepabeidzot darbu un nepieņemot galaziņojumu]. Visos šajos gadījumos esot bijis tikai mutvārdu brīdinājums. «Savukārt, kad es izsaku savu viedokli par kādu no pozīcijas, koalīcijas ZZS biedriem, notiek brutālas represijas,» komentē Kaimiņš.

Deputāts ir pilnībā pārliecināts, ka pārkāpuma nav bijis. «Es strikti zinu noteikumus, ko var un ko nevar teikt publiskā vidē. Proti, es esmu teicis savu viedokli. Vienmēr esmu teicis «manuprāt» vai «es domāju, ka». Arī šajā gadījumā es esmu teicis vārdu «manuprāt» vai «domāju, ka». Ir dīvaini, ka ir šāds precedents. Es neesmu nodarījis zaudējumu nevienam cilvēkam, esmu pateicis savas domas. Manuprāt, Kalnozola kungs ir neadekvāts.»

Jautāts, ko viņš gribējis panākt ar šiem visai skarbajiem izteikumiem, Kaimiņš uzsvēris, ka viņam ir nepieņemama Kalnozola izturēšanās un attieksme pret darbu. «Manis fotografētās bildes apliecina, ka šis cilvēks budžeta pieņemšanas laikā vienkārši guļ uz dokumentiem, kamēr citi deputāti strādā. Tāpat arī viņa nihilistiskā attieksme pret sievietēm, uzskatot, ka sievietes nevar būt tiesneses,  jo, cik es saprotu, viņam ir kādas personiskas problēmas.»

Kaimiņš gan necer, ka pēc viņa izteikumiem Kalnozols mainītos. «Viņš bieži vien pārkāpis, manuprāt, pieauguša cilvēka normas. Ja jūs pavērosiet viņa uzstāšanos, tad ir redzams, ka viņš ir nokaitinājis pilnīgi visus. Un varbūt es esmu tas vienīgais ventilis, kas aiziet, uzkāpj tribīnē un pasaka: «Kalnozol, manuprāt, jūs patiešām esat traks».»

Vaicāts, vai Saeimā ir vēl kāds, kas nebaidās šādi izteikt savas domas, Kaimiņš atbild noliedzoši: «Es domāju, ka mūsu partija KPV LV ir drauds attiecīgi pastāvošajai koalīcijai. Un manis sodīšana ir politiska izrēķināšanās. Taču es no tās nebaidos un domāju, ka tas mūsu partijai nāks tikai par labu. Cilvēki saprot, ka tas nav godīgi un tā nedrīkst rīkoties, īpaši par viedokļu paušanu. Viss saliksies pa vietām, tā varbūt ir mazā uzvara cīņā, bet tā nav uzvara kaujā.»

Jautāts, vai viņš spētu saglabāt vēsāku prātu nekā Kalnozola kungs, ja situācija būtu apvērsta otrādi, Kaimiņš atzīst, ka viņam līdzīga situācija nemaz nav jāiedomājas, jo diezgan bieži saņem negatīvus komentārus. «Man viedokļu apmaiņa neliekas tā vērta, lai ietu un «čīkstētu» mandāta un ētikas komisijā. Turklāt vēl, lai sievu vestu līdzi. Kā izteicās deputāts Ivars Brīveris: «Tā ir slēpšanās aiz sieviešu brunčiem»,» saka Kaimiņš.

Runājot par citu deputātu atbalstu, Kaimiņš atzīmē, ka ir daļa, kas viņu atbalsta, arī šajā situācijā, taču tā kā Saeima pielīdzināma «politiskam veikalam», atbalsts domās atšķiras no atbalsta darbos. «Viņi jau nevar tevi tieši atbalstīt, jo tu esi kā pretinieks. Viņi tevi atbalsta «aiz sienas». Zālē var pasmieties un aplaudēt, bet balsojumā nē,» norāda Kaimiņš.

Jāatzīmē, ka 18.janvārī steigā, neskatoties uz iebildumiem, atklātām gramatiskām kļūdām un pārmetumiem par paviršu darbu, komisijai pārceļot sēdi no pulksten 11.00 uz 8.30 un balsojot, apstiprināts «oligarhu lietas» galaziņojums.

Sēdei strauji beidzoties, tā arī neuzklausītais komisijas loceklis Andrejs Judins ar nožēlu sacījis: «Galaziņojums ir nekvalitatīvs, un jautājums nav tikai par valodas kļūdām, bet arī par saturiskām kļūdām. Galaziņojums nesniedz atbildes uz jautājumiem, kas bija uzdoti komisijā. Proti, nebija analizēti jautājumi, kas saistīti ar valsts sagrābšanu.»

Viņš norādījis, ka jautājums par kriminālprocesa kvalitāti analizēts pavirši, un būtībā pie visa, pēc Sudrabas kundzes viedokļa, vainīgi ir izmeklētāji. «Es vēlos izmantot likuma piešķirtas tiesības iesniegt atsevišķas domas. Man ir ļoti žēl, ka par to es varu runāt un stāstīt tikai tad, kad sēde ir slēgta, jo Sudrabas kundzi tas nemaz neinteresē. Tas, kā bija vadīta šodienas sēde, ir manu un citu kolēģu tiesību pārkāpums. Tā nedrīkst strādāt. Jums nebija tiesības,» tā Judins.

Ref.103.000.103.45632


Pievienot komentāru

 1. HA- HA -HA teica:

  Par naudu velns danco un Sudraba ari!!! Tads rezultats jau bija gaidams!!!

  +1 0 -1 0

 2. Nekad teica:

  Latvijas tauta iet uz iznīcību un to veicina itkā tautas vēlēti deputāti! Turies, Kaimiņ! Daudzi cer,ka Tev izdosies!

  +1 0 -1 0

 3. lai arī ko teica:

  Es nekad savā dzīvē neticēšu, ka tautas balsojums spēj mainīt deputātu sejas vai daudzumu saeimā. Tie ir klaji meli, lai turpinātu smērēties pa melno. Un neviens mani nepārliecinās iet balsot.tikai ar akemni logā

  +1 0 -1 0

 4. Taisnība... teica:

  Kalnozolu atlaist no darba un samaksāt algu atpakaļ ,ko nav pelnijis par gulešanu darba! Kas ņirgajas Latvijas Valsti un Latvijas Tautu ,tādus visus atlaist no Seimas nav cīnīgi tur atrasties par Deputātiem! Kaimiņam visu cieņu,turies!!!

  +1 0 -1 0

 5. Letiņš teica:

  Tiem, kas saka, ka Artusam nav vietas saeimā, kas domā par viņu negatīvi, es jautāju, tad jūs atbalstāt tos ~ 30, kam nav viedokļa, neko nav ierosinājuši, izteikuši savas domas utt., tad tie ”deputāti – bikšu deldētāji” ir ok? Kaimiņš ir tikai viens no simta, bet kādu spēj rezonansi veidot, ceru, ka zombiju kastes vērotājiem atvērsies acis, sapratīs, ka tiek ar mēsliem baroti! Priekšvēlēšanu laiks ir sācies, vēl daudz mēslu būs, tā māja – kuģis ir piemērs, tā pēkšņi tikai šogad attapās, dīvaini? ;)

  +1 0 -1 0

Armēnijā negaidīti atkāpjas premjerministrs Sargsjans

Armēnijā pēc ilgstošiem masu protestiem no premjerministra amata pirmdien, 23.aprīlī, negaidīti atkāpies eksprezidents Seržs Sargsjans.

Reirs: Labojumi pensiju likumā palīdzēs atraitņos palikušajiem

Tiks izskatīti grozījumi likumā Par valsts pensijām, kurā viens no būtiskajiem punktiem ir noteikt tiesības miruša pensijas saņēmēja laulātajam 12 mēnešus saņemt pabalstu 50% apmērā no mirušā laulātā pensijas pašreizējā vienreizējo pabalstu divu pensiju apmērā.

LKS piketā Gapoņenko atbalstam pulcējušies aptuveni 30 cilvēki

Latvijas Krievu savienības rīkotajā piketā pirmdien, 23.aprīlī, pie Drošības policijas ēkas, pieprasot atbrīvot apcietināto nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko, pulcējušies aptuveni 30 protestētāji.

Izskatīšanai valdībā virza jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu

Ministru kabineta komiteja nolēma virzīt izskatīšanai valdībā Ekonomikas ministrijas izstrādāto jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu.

Latvijā pērn bijis otrs mazākais budžeta deficīts ES

Latvijā pērn bija otrs mazākais vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret iekšzemes kopproduktu Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina pirmdien publicētie ES statistikas departamenta Eurostat sākotnējie dati.

Teju pusmiljons kontrabandas cigarešu konfiscēts ceļā uz Vāciju

Valsts robežsardzes amatpersonas Liepājas ostā 22.aprīlī aizturēja kādu Latvijas pilsoni, kurš ar prāmi uz Vāciju grasījās nelikumīgi izvest teju pusmiljons kontrabandas cigarešu, informē Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Infektoloģijas centrā atrasta pirmā ar encefalītu inficētā ērce

Šogad Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā pārbaudīta pirmā ar encefalīta vīrusu inficētā ērce, informē slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

«Ministrija, kas nevēlas vērsties pret sev draudzīgiem politiskajiem spēkiem»; Tiesā iesniegti Ventspils domes pārkāpumi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nav nekādas ietekmes un brīžiem, šķiet, nav arī vēlēšanās realizēt tai piešķirtās tiesības un uzliktos pienākumus. Šo situāciju, visticamāk, rada tas, ka VARAM vada ministrs, kurš arī pārstāv konkrētu politisko spēku jeb partiju. Līdz ar to ministrs, kā arī pati ministrija nevēlas vērsties pret pašvaldībām, kuras vada tas pats vai tam draudzīgs politiskais spēks. No tā var secināt, ka Latvijā nepastāv efektīvs tiesisks mehānisms, kas risinātu Ventspilī radušos opozīcijas deputātu tiesību ierobežojumus, uzskata Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Ar Memoranda parakstīšanu grib veicināt Latvijas rūpniecības attīstību

Kaut gan šobrīd rūpniecība attīstās dinamiski, Latvijas ekonomikas modelis joprojām galvenokārt balstās uz darbaspēka zemo izmaksu priekšrocībām. Tāpēc Ekonomikas ministrija radījusi vairāku pasākumu kopumu rūpniecības atbalstam un vietējās rūpniecības un ražošanas uzņēmumu konkurētspējas celšanai, tostarp energoefektivitātes veicināšanai un energoresursu izmaksu samazināšanai, vēsta ministrija.

Latvijas iedzīvotājs kosmētikai gadā iztērē aptuveni 81 eiro

Latvijas iedzīvotāji kosmētikai gadā vidēji tērē 81 eiro, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropā. Arī salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm Latvijas iedzīvotāji kosmētikai atvēl mazāk līdzekļu, liecina Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācijas apkopotie dati.

Māris Bremze: Eiropā velosipēds jau ir izgudrots, mums tikai tas jāpārņem

Ventspils dzelzceļa mezglā 13.aprīlī notika zināmā mērā vēsturisks notikums – pirmo reizi atjaunotās Latvijas valsts dzelzceļa transporta nozares vēsturē privātais kravu pārvadātājs – AS Baltijas Ekspresis nogādāja vagonus ne tikai līdz Ventspils 1 stacijai, kā tika praktizēts līdz šim, bet arī līdz kravu izkraušanas vietai termināla privātajā infrastruktūrā. Kāpēc šis notikums ir tik būtisks, un kāda ir dzelzceļa kravu pārvadājumu nākotne? – saruna ar AS Baltijas Ekspresis valdes priekšsēdētāju Māri Bremzi.

Parīzes iespējamo teroristu Abdeslamu notiesā par slepkavības mēģinājumu

Salahu Abdeslamu, kuru Francijā uzskata par vienīgo izdzīvojušo 2015.gada Parīzes teroraktu vaininieku, tiesa Beļgijā atzinusi par vainīgu policista slepkavības mēģinājumā, kad 2016.gada martā Briselē viņš iesaistījies apšaudē ar policiju.

Rail Baltica infrastruktūras pārvaldības modeli pētīs britu uzņēmums Atkins

Baltijas valstu kopuzņēmums RB RAIL AS izziņojis uzvarētāju novembrī izsludinātajā atklātajā konkursā par Rail Baltica infrastruktūras pārvaldības modeļa pētījumu. Tā uzvarētājs ir britu projektēšanas, inženierijas un projektu vadības konsultāciju uzņēmums Atkins – SNC-Lavalin Group grupas uzņēmums.

Ķīmisko ieroču izmeklētāji Sīrijā pielaisti ņemt paraugus Dumas pilsētā

Sīrijā, vietu, kur saskaņā ar Francijas, Lielbritānijas un Amerikas Savienoto Valstu pausto militārā uzbrukumā izmantoti ķīmiskie ieroči, apmeklējuši izmeklētāji no Ķīmisko Ieroču aizlieguma organizācijas. Tie paņēmuši paraugus, ko analizēt neatkarīgās laboratorijās.

Kurš izvērtē, cik «kvalitatīva» ir kultūra un cik lietderīgi tiek tērēti valsts līdzekļi kultūras jomai?

Darbības stratēģiju neesamība teātros un koncertorganizācijās, pilnvērtīgas informācijas trūkums par teātra un mūzikas mākslas tirgu, lieka birokrātija, pieprasot formālas atskaites, un atšķirīgi dotāciju aprēķināšanas principi ir apstākļi, kas rada jautājumus par Kultūras ministrijas rīcības efektivitāti profesionālās teātra un mūzikas mākslas jomā, secinājusi Valsts kontrole.

Aizvadītajā nedēļas nogalē nodeguši vairāk nekā 169 hektāri

Aizvadītajās brīvdienās reģistrēti 167 kūlas ugunsgrēki, laika posmā no 21.aprīļa pulksten 6.30 līdz 23.aprīļa pulksten 6.30, ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 169 hektāri, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Igaunija un Somija caur «kiberdrošu» sistēmu mainīsies medikamentu receptēm

Kamēr pasaulē uzticību datu drošībai internetā grauj skandāls pēc skandāla, Igaunija un Somija gatavojas savienot nacionālos ārsta recepšu interneta reģistrus, lai receptes, kas izrakstītas vienā valstī, varētu aplūkot katrs aptiekārs otrā valstī. Turklāt sistēmas veidotāji jauno starptautisko datu savienojumu uzskata par drošu pret kiberuzbrukumiem.

PTAC atklāj pārkāpumus sporta klubu līgumos

Atveroties arvien jauniem sporta klubiem un pieaugot to popularitātei, patērētājiem diemžēl nākas saskarties ar dažādiem nepatīkamiem pārsteigumiem, kuri rodas izlasot sporta klubu piedāvātos līgumus.

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē vislabāk gājis finanšu sektoram

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē pagājušajā gadā vislabāk gājis Valsts ieņēmumu dienestam un visam finanšu sektoram kopumā, intervijā Latvijas Radio norāda Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Afganistānā traģisks terora akts vēlētāju reģistrācijas centrā

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā nograndis terorista pašnāvnieka sarīkots sprādziens, kurā nonāvēti ne mazāk kā 57 cilvēki un miesas bojājumi nodarīti vēl 119.

Kamēr Saskaņa un ZZS bauda sponsoru labvēlību, NSL saņēmusi vien «piecīti» partiju ziedojumos

Latvijas partijas kopš šī gada sākuma kopā ir saņēmušas vairāk nekā pusmiljonu eiro ziedojumos un biedru naudās. Saskaņā ar KNAB uzturēto partiju finanšu datubāzi, visātrāk maciņi, vismaz pagaidām, pildās valstī un Rīgā pie varas esošajiem spēkiem. Visdāsnākie biedra naudu maksātāji ir partijai Saskaņa, savukārt ziedotāji šogad visvairāk ir iecienījuši Zaļo un Zemnieku savienību, secinājis Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Armēnijā turpinās masu protesti, policija aiztur opozīcijas līderi Pašinjanu

Armēnijā nedēļas nogalē turpinājušies masu protesti pret ilggadējā prezidenta Serža Sargsjana apstiprināšanu premjerministra amatā. Opozīcijas mītiņi Erevānā turpinās jau vairāk nekā nedēļu. Protestu līderis, opozīcijas politiķis Nikols Pašinjans ticis arestēts drīz pēc tam, kad piedalījies televīzijas tiešraides sarunā ar premjerministru Sargsjanu.

Kučinskis: Linuža darījums ar ofšoru prasās pēc izpētes

Satiksmes ministrs Uldis Augulis atteicies komentēt Latvijas Televīzijas raidījuma de facto pirms nedēļas vēstīto, ka projekta Rail Baltica ieviesējs Andris Linužs pirms vairākiem gadiem slēdzis darījumu ar Seišelu salu ofšoru, ko izmanto ietekmīgi uzņēmēji no Sanktpēterburgas. Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis raidījumam minēja, ka «šādi darījumi, kas attiecas uz valsts drošību, ja tādi ir bijuši, tas jau ir jautājums, kas prasa izskatīšanu un izpēti.»

Šonedēļ būs vēss, bet nedēļas nogalē kļūs siltāks

Tuvākajā nedēļā laiks būs nedaudz vēsāks, kā arī gandrīz katru dienu kādā no reģioniem gaidāmi nokrišņi. Laiks sāks pamazām uzlaboties brīvdienās, kad dienas atkal kļūs siltākas un sausākas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijas tenisistes uzvar Krieviju un atkārto 24 gadus senu sasniegumu

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova svētdien, 22.aprīlī, Hantimansijskā nodrošināja uzvaru pārspēlēs par ceļazīmi uz Federāciju kausa pasaules otro grupu, ar 3-1 uzveicot Krieviju.