bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.04.2018 | Vārda dienas: Armanda, Armands
LatviaLatvija

Kaimiņš: Manuprāt, Aivars Lembergs ir Latvijas lielākā nelaime

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artuss Kaimiņš

Nevienam vairs nav noslēpums, ka «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā piedalās tā sauktie «eksperti», kuri ir saistīti ar politiķi Aivaru Lembergu vai viņa ģimeni. Intervijā ar BNN viens no skaļākajiem Saeimas deputātiem Artuss Kaimiņš izsaka savu viedokli par pēdējo laiku skandalozāko notikumu Latvijā «oligarhu sarunām». Lembergu viņš nosauc par Latvijas lielāko nelaimi.

 «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisija, Kaimiņa vārdiem – «Pilnīgs popkorns»

«Lai kā es gribētu, es šajā komisijā kā loceklis piedalīties nevaru, jo esmu ārpus frakcijām esošs deputāts un tikai no frakcijām esošs deputāts varētu pretendēt uz dalību šajā komisijā,» skaidro Kaimiņš.

Vienlaikus viņš min, ka Saeimas kārtības rullis neliedz viņam piedalīties šajā izmeklēšanas komisijā. «Es uz sēdēm varu iet, es varu klausīties un «tēlot skapi», bet nekādu balsstiesību man nav. Man pat var nedot vārdu, ja komisijas vadītāja tā lemj.»

Atskatoties uz jau notikušajām komisijas sēdēm, Kaimiņš par tām izsakās skarbi un ironiski – «Varētu teikt tā – ķep, ļep ne par ko». Savukārt, kas attiecas uz komisijas piesaistītajiem ekspertiem, Kaimiņš uzsver, ka šiem cilvēkiem bijusi tieša vai netieša saskarsme ar Lembergu.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka komisijas darbā kā eksperts piedalās jurists Aivars Borovkovs, kurš 1993.gadā ar Lembergu esot noslēdzis darījumu par akciju pirkumu. Tāpat kā komisijas konsultants ir izvēlēts jurists Aldis Alliks, kurš savulaik esot saņēmis līdzekļus kā Lemberga dēla Anrija advokāts.

Ziņojumus komisijai sniedz arī publicists Imants Liepiņš, kurš daudzkārt rakstījis laikrakstam Neatkarīgā, kas piederot uzņēmumam, ar kuru esot saistīts, Kaimiņa prāt, Lemberga dēla sievas brālis.

Kaimiņš atklāj: «Esmu redzējis pirms aptuveni pusgada no rīta Lembergu sēžam Radiosson Blu Latvija slēgtā restorānā ar viņa, manuprāt, «personīgo piaristu» Imantu Liepiņu. Viņi abi divi sēdēja un viens no viņiem ļoti uzmanīgi klausījās, ko saka otrs». Tā, šķiet, esot bijusi pirmdiena, tieši pirms Lemberga tiesas sēdes.

Tāpat komisijā savu viedokli paudis arī Edgars Jansons, kurš savukārt ir vadījis uzņēmumu, kas esot daļēji piederējis Lembergam.

Intervijā ar BNN, komentējot izmeklēšanas komisijas locekļus, Kaimiņš saka: «Vienīgais, kas šajā pasākumā pietrūkst ir tas, lai šo komisiju vadītu pats Lembergs. Tad spēlējiet atvērtas kārtis. Tad, lai Lembergs vada komisiju par šo izmeklēšanu, lai viņš pieaicina savu dēlu, savus vietniekus, un nav ko te cilvēkiem miglu pūst acīs.»

«Visi šie iepriekšminētie cilvēki iestājas par Sudrabu, kura tikmēr, pieļauju, vienpersoniski pieņem lēmumus, ko aicināt uz komisiju par ekspertu. Pārējie deputāti, pēc manām domām, vienkārši atsēž,» ar nožēlu saka Kaimiņš.

Turpinot, politiķis norāda: «Skatoties uz visu šo attīstību, kad vasarā sākās šī sarunu printēšana un izveidojās komisija, tad man likās, ka kaut kāda jēga no tā visa varētu izveidoties. Bet, kad Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) sadevās rokās ar Saskaņu un ar No Sirds Latvijai (NSL), nezinu kādā veidā komisijā panākot Sudrabu kā vadītāju, es skatos un domāju – kas tas ir par nonsensu [absurdu – no angļu valodas, Red.]?».

Kaimiņš ir neizpratnē par Mārtiņš Šica (LRA) balsojumu, ievēlot Sudrabu par vadītāju, jo tieši viņam bijusi izšķirošā balss.

Par komisijas turpmāko darbu Kaimiņš prognozē: «Es paredzu, ka viņi uzrakstīs savā ziņojumā, ka pazīmes par valsts nozagšanu ir saskatītas, bet tā kā viņi ir komisija, kas var tikai ieteikt, tad viņi ieteiks Lobija likumu. Es domāju, ka sabiedrībai šī lieta jau ir apnikusi, viņi saprot, ka tāpat nekas nemainīsies, un noraugās uz šo situāciju kā uz sliktu hokeja spēli.»

«Dīvaini, ka šajā komisijā runā par un ap Sudrabu nevis par «oligarhu sarunu» dalībniekiem, varbūt pat tāds ir tagadējais komisijas mērķis,» pieļauj Kaimiņš.

Kā, pēc Kaimiņa domām, Lembergs panāk, ka cilvēki strādā viņam par labu

Par Lemberga palīgiem Kaimiņš izsaka vairākas teorijas: «Varbūt viņam [Lembergam] ir kāda kladīte, kurā viņš piefiksējis visu, ko šie cilvēki ir darījuši iepriekš, un tad, ja viņi kaut ko nedarīs viņam pa prātam, Lembergs iznāks ar savu kladīti ārā un atklās visas kārtis par šiem cilvēkiem, tāda čekistu metodes arī pastāv.»

«Tad, protams, ar prastu pārdošanos, materiālu ieinteresētību. Varbūt pat ar neirolingvistisko programmēšanu jeb smadzeņu skalošanu.» Kaimiņa prāt, Lembergs strādā ļoti dažādi, jo viņam ir liela komanda.

Vai Lembergs no visa iziet «sauss»

Kaimiņš atzīmē, ka reizi četros gados ir iespēja latviešu tautai balsot, taču viņš pauž neizpratni, kāpēc ZZS reitingus neietekmē šie skandāli. «Acīmredzot vēlētājus apmierina esošā situācija. Iespējams, ka šī informācija līdz viņiem nenonāk, vai nu viņus tas apmierina un tikai dažus neapmierina. Un tad ir teksts, ko es bieži esmu dzirdējis – «Lembers zog, bet viņš arī dalās» vai arī «Ventspils ir tik skaista pilsēta». Manuprāt, Ventspils ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur tu vakarā pat pliks pa ielām vari staigāt, jo tur gluži vienkārši uz tām vairs nav cilvēku.»

Kaimiņš min arī jau gadiem ieilgušos tiesas procesus pret Lembergu, sakot, ka varbūt uz viņa 100 gadu jubileju kaut kas beidzot «sakustēsies».

Jau vēstīts, ka Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

«Ja mani «novāks», vainīgo atrast nebūs grūti,» tā Kaimiņš

Taujāts par to, vai Kaimiņš nebaidās par savu dzīvību, viņš saka: «Ja mani novāks, vainīgo atrast nebūs grūti. Cik tad ir to cilvēku, kuri netīšām aizgājuši viņsaulē – trīspadsmit, četrpadsmit? Katrā gadījumā, ja ar mani kaut kas notiks, tad, lūdzu, manuprāt, pirmais aizdomās turamais ir zināms.»

Kā liecina BNN apkopotā informācija, Aivara Lemberga «valdīšanas» laikā viņam tuvu stāvošu cilvēku lokā bijuši 13 nāves gadījumi. Tie visi bijuši vai nu pēkšņi, vai dīvaini, bet bieži vien gan pēkšņi, gan dīvaini vienlaikus. Ar pilnu materiāla versiju iespējams iepazīties šeit.

«Es nevaru saprast tikai vienu, ko viņam vēl vajag: Nauda viņam ir, ģimene viņam ir, veselība viņam ir, ko viņam vajag?» retoriski jautā Kaimiņš.

Deputāts izsaka savas prognozes: «Es domāju, ka Lembergs ir Kremļa cilvēks, bet, kas viņu motivē, es tiešām nezinu, varbūt Kremlī arī ir kladīte par viņu.»

Vai pēc Lemberga nenāks nākamais Lembergs?

Kaimiņš saka, ka ir domājis vairākkārt par Lemberga «troņa» turpinājumu. Viņaprāt, to visu, kas viņam ir, varētu pārņemt tikai viņa sieva Kristīne. «Viņam nav īsta mantinieka, viņam nav uzticamības personas, kuram viņš varētu atdot visu, ko viņš šeit ir sadarījis, tāpēc viņam vienam pašam šobrīd visu ir jāvelk.»

Politiķis prognozē, ka uz nākamajām Ventspils pašvaldību vēlēšanām varētu startēt viņa sieva Kristīne, sakot, ka dēliņš Artūriņš tam ir par mazu: «Tik maziņu jau vēl nevar «likt pie stūres»,» smaidot nosaka Kaimiņš.

Runājot par Lembergu kā par personību, Kaimiņš pieļauj, ka, iespējams, Lembergam ir kāds mazvērtības komplekss. «Visas tās spilgtās drēbes, teksti, ārišķīgie žesti, manuprāt, viņam ir pilna kabata ar skaidru naudu, šķiet ar 500 eiro banknotnēm, kas vienmēr viņam ir līdzi. Viņam patīk «zīmēties» un domāju, ka viņam arī ir uzmanības deficīts, bet par to, lai spriež psihologi. Manuprāt, tas par tādu veselīgu iekšējo pasauli neliecina nemaz.»

Sarunas nobeigumā Kaimiņš uz nākotni tomēr skatās cerīgi, sakot: «Manuprāt, tā būtu lieliska dāvana Latvijai simtgadē, ja mēs varētu iesēdināt Lembergu cietumā, tādā veidā izoperēt šo ļaundabīgo komunisma audzēju. Es vēlreiz atkārtošos, šis cilvēks ir Latvijas lielākā nelaime.»

Ref: 225.000.103.2020


Pievienot komentāru

 1. rasa teica:

  Pilnīgi piekrītu Artusam Kimiņam.Lemberga vārds jau vien izsauc pretīguma sajūtu.Kaimiņa izteiktajām versijām pievienojos,jo grūti būtu atrast citu skaidrojumu pakalpiņu bailēm un pakļautībai.Lemberga saasinātai prātiņš pareizi saaudis šo tīmeklīti no maziem,bet iespaidīgiem mezgliņiem.Izskatās un izklausās,ka DIEVA dotajam(pats tā domā),krāsainajam papagailītim drīz pietrūks jauni argumenti,jo pamazām jāsāk atgremot viss iepriekš teiktais.Žēl,ka mūsu sabiedrībā ir tik daudz pērkamu dvēseļu.

  +1 0 -1 0

 2. leila teica:

  Pilnigi piekritu Artusam……!!!Lai izdodas vinam !!!!

  +1 0 -1 0

 3. Anonīms teica:

  Politiķis prognozē, ka uz nākamajām Ventspils pašvaldību vēlēšanām varētu startēt viņa sieva Kristīne

  +1 0 -1 0

 4. Otra lielākā nelaime teica:

  21% PVN likme maizei-ierēdņu armijas uzturēšanai!

  +1 0 -1 0

 5. madarki teica:

  Pilnīgi sviests , Kaimiņš ir blēdis intrigants , Vienīgais kas ir Taisnīgs tas ir Lembergs , Kaiminš pliks kā baznicas žurka ! Kaimoņam skaudība ka nav naudas nabagam ka Lembergs ir populārs , Kaimiņš nav vajadzīgs ne vienam un Viņš kā Kaimiņš tiešām pats lielākais Nelaime Latvijā , Lembergs Tura savu pilsētu kaiņiņam tas mūžā nav izdarāms ko dara Lembergs . Utainais Stulbais šizofrēniķis Kaimiņš . Vācies no Latvijas projām svolaķ . Dod Lembergam varu Lembergs Būtu labāk Prezidents Latvijā viņš to pelnijis un Viņam Tikai vieta pa prezidentu bet kaimiņu es savā fermā pie teļiem iekšā nelaistu , Nav to vērts lupatlasis pēdējais !!!

  +1 0 -1 0

Indijā upes krastā atrasts sakropļots pazudušās Latvijas pilsones līķis

Indijā upes krastā atrasts pirms vairāk nekā mēneša pazudušās Latvijas pilsones Līgas Skromanes līķis, vēsta tīmekļa izdevums India Today.

VL-TB/LNNK Saeimas sēdē plāno atbalstīt aizliegumu «ofšoriem» piedalīties publiskajos iepirkumos

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK Saeimas sēdē tomēr atbalstīs priekšlikumu, kas paredz aizliegumu publiskajos iepirkumos piedalīties «ofšoriem», vēsta VL-TB/LNNK.

EM: Ražotāju cenas ietekmēs izejvielu cenu dinamika

Apstrādes rūpniecības ražotāju cenas šogad pieaugs līdzīgi kā 2017.gadā. Ražotāju cenu līmeni lielā mērā ietekmēs eksportētās produkcijas ražotāju cenu svārstības, ko pamatā nosaka pasaules izejvielu cenu dinamika, prognozē Ekonomikas ministrija.

Lidostā Rīga ražīgākais marts tās darbības vēsturē

Lidostā Rīga trīs mēnešos apkalpoti jau 1 352 776 pasažieri – par 19,4% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Martā lidostā apkalpoti vairāk nekā pusmiljons pasažieru, kas ir lielākais gada trešajā mēnesī apkalpoto pasažieru skaits lidostas vēsturē. Pasažieru skaits martā, salīdzinot ar 2017.gada martu, pieaudzis par 20,4%, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem šā gada pirmajā ceturksnī.

Lietā par Depo būvniecību Jelgavā zemes īpašnieks prasa noraidīt visu tiesas sastāvu

SIA Auras centrs, kas uz sev piederoša zemesgabala Jelgavā vēlas izbūvēt lielveikalu Depo, Administratīvajā rajona tiesā iesniegusi noraidījumu visam tiesas sastāvam, jo šaubās par tā objektivitāti, izskatot jelgavnieku pieteikumus ar lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumus, ar kuriem atstāta spēkā lielveikala Depo būvēšanai izsniegtā būvatļauja.

Latvijas karavīri piedalīsies Apvienoto reaģēšanas spēku mācībās

No 21.aprīļa līdz 3.maijam, Lielbritānijā, Solsberī poligonā norisināsies Apvienoto reaģēšanas spēku mācības, kurās Latvijas bruņotos spēkus pārstāvēs aptuveni 80 Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīru.

Gapoņenko tiek apcietināts par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma piemērot drošības līdzekli apcietinājumu nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongres vadītajam Aleksandram Gapoņenko.

SPRK: Gaso juridiskā nodalīšana no Latvijas Gāzes atbilst likuma prasībām

Izvērtējot sadales sistēmas operatora iesniegtos dokumentus atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteikumiem un papildu informāciju, SPRK ir atzinusi, ka AS Gaso veiktie pasākumi AS Latvijas Gāze reorganizācijas procesā neatkarības prasību nodrošināšanai ir pietiekami, vēsta SPRK pārstāvji.

No 2.maija būs izmaiņas 34. un 48. autobusa kustības sarakstā

No 2.maija pasažieru ērtībām 34. un 48. autobusa maršrutam tiks mainīts kustības saraksts darba dienām, informē Rīgas satiksme.

Nolemts atteikties ieviest normu, kas apgrūtinātu «ģimenes bankrotu» veikšanu

Skatot piedāvātos grozījumus Maksātnespējas likumā, nolemts atteikties no sākotnēji plānotās normas, kas būtu apgrūtinājusi tā dēvēto «ģimenes bankrotu» veikšanu.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,5%

Šī gada martā, salīdzinot ar 2017.gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,5%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,9%, vēsta CSP dati.

Tiesā nonāk krimināllieta par maksātnespējas administratoru pretlikumīgām darbībām

Latvijas prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par divu maksātnespējas administratoru pretlikumīgām darbībām, tai skaitā izspiešanu, kukuļa pieprasīšanu un pienākumu nepildīšanu.

Pašvaldība: Pēc tikšanās vasarā British Steel atteicās pirkt KVV Liepājas metalurgu

Pēc tikšanās pagājušā gada augusta beigās Lielbritānijas uzņēmums British Steel, kas pašlaik izrāda interesi par Liepājas metālapstrādes uzņēmumu, atteicās pirkt maksātnespējīgo AS KVV Liepājas metalurgs. Tā apgalvo domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Lielākie valsts amatpersonu ienākumi Spurei un Čakšai, lielākā alga – Rimšēvičam

Īpašumu pārdošanas dēļ lielākos ienākumus starp valsts amatpersonām 2017.gadā ir guvusi Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure un veselības ministre Anda Čakša, bet lielāko algu joprojām ir saņēmis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, liecina apkopotie Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto valsts amatpersonu deklarāciju dati.

Pašvaldības policisti no Hapaka grāvja izceļ 25 metrus garu nelegālu zvejas tīklu

Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, veicot rūpnieciskās zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, Hapaka grāvī atrada un izcēla nemarķētu zvejas rīku.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā – 1,255 miljardi eiro

Latvijā šogad aprīļa sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,255 miljardu eiro apmērā, kas ir par 3,2% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Spānijā teroraktu upuri nepieņem basku separātistu ETA atvainošanos

Spānijā iedzīvotāji, kuri savulaik cietuši basku separātistu organizācijas ETA sarīkotos vardarbīgos uzbrukumos, ir noraidījuši atvainošanos, ko organizācija paudusi šonedēļ attiecībā tiem upuriem, kurus tā negribot nonāvējusi vai ievainojusi.

Noslēdzies astoņus gadus ilgušais Latvijas-Krievijas robežas demarkācijas process

Stājas spēkā Latvijas-Krievijas valsts robežas demarkācijas dokumenti. Līdz ar to 2018.gada 21.aprīlī ir noslēdzies abu valstu kopējā robežposma demarkācijas process, kas ilga astoņus gadus. Demarkācijas procesa gaitā tika veikta 283,6 km garās robežlīnijas iezīmēšana dabā.

Ģenerālprokurors vēršas Satversmes tiesā par OIK regulējuma neatbilstību Satversmei

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers iesniedzis Satversmes tiesai pieteikumu par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes regulējuma neatbilstību Satversmei.

Veģetāro desiņu Francijā aizliegs saukt par «desiņu»

Francijā iecerēts aizliegt no dārzeņiem gatavotus pārtikas produktus pārdot ar nosaukumiem, kas attiecas uz gaļas izstrādājumiem, tā vēršoties pret tādiem apzīmējumiem kā, piemēram, «sojas steiks» un «veģetārā desiņa».

Vienotība varētu kļūt par Jauno Vienotību, bet par premjera kandidātu Kariņš

Līdzšinējā partija Vienotība Saeimas vēlēšanās varētu startēt ar jaunu nosaukumu - Jaunā Vienotība, bet par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīs eiroparlamentārieti Krišjāni Kariņu. Tā vēsta LTV raidījums Panorāma.

Atklās pirmo vēstures grāmatu vācu valodā par Latvijas simtgadi

Berlīnē Latvijas vēstniecība Vācijā pirmdien, 23.aprīlī, notiks Latvijas valsts simtgadei veltītās vēstures grāmatas Lettland 1918-2018. Ein Jahrhundert Staatlicheit atklāšana, kurai sekos augsta līmeņa politiska diskusija par Latvijas, Vācijas un Eiropas nākotni.

Pieaug pārkāpumu intensitāte uz Latvijas valsts robežas

Aprīlī aizturētas divas valsts robežu nelikumīgi šķērsojušas Vjetnamas pilsoņu grupas un konstatēti vairāki cigarešu nelikumīgas pārvietošanas gadījumi, vēsta Latvijas Valsts robežsardze.

Starptautiska organizācija: Latvija «izkrīt» no pasaules demokrātiskāko valstu saimes

Uz Saeimas mēģinājumiem Latvijā ierobežot pilsoņu pamata brīvības, norādījusi starptautiskā organizācija CIVICUS, kas pasaulē novēro pilsoniskās līdzdalības iespējas. CIVICUS reitingā, piecu punktu skalā Latvijas pilsoniskā telpa vairs nav «atvērta», bet gan«sašaurināta».

ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes

Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā projektu atlases otrajā kārtā komersanti vēlas izmantot 51 projekta īstenošanai. Kopumā pieprasītais ERAF līdzfinansējums 64,3 miljonu eiro apmērā par 88% pārsniedz pieejamo līdzfinansējumu. Visvairāk Eiropas Savienības fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes, informē Centrālajā finanšu un līgumu aģentūra.