bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.10.2017 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
LatviaLatvija

Kaimiņš: Manuprāt, Aivars Lembergs ir Latvijas lielākā nelaime

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artuss Kaimiņš

Nevienam vairs nav noslēpums, ka «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā piedalās tā sauktie «eksperti», kuri ir saistīti ar politiķi Aivaru Lembergu vai viņa ģimeni. Intervijā ar BNN viens no skaļākajiem Saeimas deputātiem Artuss Kaimiņš izsaka savu viedokli par pēdējo laiku skandalozāko notikumu Latvijā «oligarhu sarunām». Lembergu viņš nosauc par Latvijas lielāko nelaimi.

 «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisija, Kaimiņa vārdiem – «Pilnīgs popkorns»

«Lai kā es gribētu, es šajā komisijā kā loceklis piedalīties nevaru, jo esmu ārpus frakcijām esošs deputāts un tikai no frakcijām esošs deputāts varētu pretendēt uz dalību šajā komisijā,» skaidro Kaimiņš.

Vienlaikus viņš min, ka Saeimas kārtības rullis neliedz viņam piedalīties šajā izmeklēšanas komisijā. «Es uz sēdēm varu iet, es varu klausīties un «tēlot skapi», bet nekādu balsstiesību man nav. Man pat var nedot vārdu, ja komisijas vadītāja tā lemj.»

Atskatoties uz jau notikušajām komisijas sēdēm, Kaimiņš par tām izsakās skarbi un ironiski – «Varētu teikt tā – ķep, ļep ne par ko». Savukārt, kas attiecas uz komisijas piesaistītajiem ekspertiem, Kaimiņš uzsver, ka šiem cilvēkiem bijusi tieša vai netieša saskarsme ar Lembergu.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka komisijas darbā kā eksperts piedalās jurists Aivars Borovkovs, kurš 1993.gadā ar Lembergu esot noslēdzis darījumu par akciju pirkumu. Tāpat kā komisijas konsultants ir izvēlēts jurists Aldis Alliks, kurš savulaik esot saņēmis līdzekļus kā Lemberga dēla Anrija advokāts.

Ziņojumus komisijai sniedz arī publicists Imants Liepiņš, kurš daudzkārt rakstījis laikrakstam Neatkarīgā, kas piederot uzņēmumam, ar kuru esot saistīts, Kaimiņa prāt, Lemberga dēla sievas brālis.

Kaimiņš atklāj: «Esmu redzējis pirms aptuveni pusgada no rīta Lembergu sēžam Radiosson Blu Latvija slēgtā restorānā ar viņa, manuprāt, «personīgo piaristu» Imantu Liepiņu. Viņi abi divi sēdēja un viens no viņiem ļoti uzmanīgi klausījās, ko saka otrs». Tā, šķiet, esot bijusi pirmdiena, tieši pirms Lemberga tiesas sēdes.

Tāpat komisijā savu viedokli paudis arī Edgars Jansons, kurš savukārt ir vadījis uzņēmumu, kas esot daļēji piederējis Lembergam.

Intervijā ar BNN, komentējot izmeklēšanas komisijas locekļus, Kaimiņš saka: «Vienīgais, kas šajā pasākumā pietrūkst ir tas, lai šo komisiju vadītu pats Lembergs. Tad spēlējiet atvērtas kārtis. Tad, lai Lembergs vada komisiju par šo izmeklēšanu, lai viņš pieaicina savu dēlu, savus vietniekus, un nav ko te cilvēkiem miglu pūst acīs.»

«Visi šie iepriekšminētie cilvēki iestājas par Sudrabu, kura tikmēr, pieļauju, vienpersoniski pieņem lēmumus, ko aicināt uz komisiju par ekspertu. Pārējie deputāti, pēc manām domām, vienkārši atsēž,» ar nožēlu saka Kaimiņš.

Turpinot, politiķis norāda: «Skatoties uz visu šo attīstību, kad vasarā sākās šī sarunu printēšana un izveidojās komisija, tad man likās, ka kaut kāda jēga no tā visa varētu izveidoties. Bet, kad Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) sadevās rokās ar Saskaņu un ar No Sirds Latvijai (NSL), nezinu kādā veidā komisijā panākot Sudrabu kā vadītāju, es skatos un domāju – kas tas ir par nonsensu [absurdu – no angļu valodas, Red.]?».

Kaimiņš ir neizpratnē par Mārtiņš Šica (LRA) balsojumu, ievēlot Sudrabu par vadītāju, jo tieši viņam bijusi izšķirošā balss.

Par komisijas turpmāko darbu Kaimiņš prognozē: «Es paredzu, ka viņi uzrakstīs savā ziņojumā, ka pazīmes par valsts nozagšanu ir saskatītas, bet tā kā viņi ir komisija, kas var tikai ieteikt, tad viņi ieteiks Lobija likumu. Es domāju, ka sabiedrībai šī lieta jau ir apnikusi, viņi saprot, ka tāpat nekas nemainīsies, un noraugās uz šo situāciju kā uz sliktu hokeja spēli.»

«Dīvaini, ka šajā komisijā runā par un ap Sudrabu nevis par «oligarhu sarunu» dalībniekiem, varbūt pat tāds ir tagadējais komisijas mērķis,» pieļauj Kaimiņš.

Kā, pēc Kaimiņa domām, Lembergs panāk, ka cilvēki strādā viņam par labu

Par Lemberga palīgiem Kaimiņš izsaka vairākas teorijas: «Varbūt viņam [Lembergam] ir kāda kladīte, kurā viņš piefiksējis visu, ko šie cilvēki ir darījuši iepriekš, un tad, ja viņi kaut ko nedarīs viņam pa prātam, Lembergs iznāks ar savu kladīti ārā un atklās visas kārtis par šiem cilvēkiem, tāda čekistu metodes arī pastāv.»

«Tad, protams, ar prastu pārdošanos, materiālu ieinteresētību. Varbūt pat ar neirolingvistisko programmēšanu jeb smadzeņu skalošanu.» Kaimiņa prāt, Lembergs strādā ļoti dažādi, jo viņam ir liela komanda.

Vai Lembergs no visa iziet «sauss»

Kaimiņš atzīmē, ka reizi četros gados ir iespēja latviešu tautai balsot, taču viņš pauž neizpratni, kāpēc ZZS reitingus neietekmē šie skandāli. «Acīmredzot vēlētājus apmierina esošā situācija. Iespējams, ka šī informācija līdz viņiem nenonāk, vai nu viņus tas apmierina un tikai dažus neapmierina. Un tad ir teksts, ko es bieži esmu dzirdējis – «Lembers zog, bet viņš arī dalās» vai arī «Ventspils ir tik skaista pilsēta». Manuprāt, Ventspils ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur tu vakarā pat pliks pa ielām vari staigāt, jo tur gluži vienkārši uz tām vairs nav cilvēku.»

Kaimiņš min arī jau gadiem ieilgušos tiesas procesus pret Lembergu, sakot, ka varbūt uz viņa 100 gadu jubileju kaut kas beidzot «sakustēsies».

Jau vēstīts, ka Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

«Ja mani «novāks», vainīgo atrast nebūs grūti,» tā Kaimiņš

Taujāts par to, vai Kaimiņš nebaidās par savu dzīvību, viņš saka: «Ja mani novāks, vainīgo atrast nebūs grūti. Cik tad ir to cilvēku, kuri netīšām aizgājuši viņsaulē – trīspadsmit, četrpadsmit? Katrā gadījumā, ja ar mani kaut kas notiks, tad, lūdzu, manuprāt, pirmais aizdomās turamais ir zināms.»

Kā liecina BNN apkopotā informācija, Aivara Lemberga «valdīšanas» laikā viņam tuvu stāvošu cilvēku lokā bijuši 13 nāves gadījumi. Tie visi bijuši vai nu pēkšņi, vai dīvaini, bet bieži vien gan pēkšņi, gan dīvaini vienlaikus. Ar pilnu materiāla versiju iespējams iepazīties šeit.

«Es nevaru saprast tikai vienu, ko viņam vēl vajag: Nauda viņam ir, ģimene viņam ir, veselība viņam ir, ko viņam vajag?» retoriski jautā Kaimiņš.

Deputāts izsaka savas prognozes: «Es domāju, ka Lembergs ir Kremļa cilvēks, bet, kas viņu motivē, es tiešām nezinu, varbūt Kremlī arī ir kladīte par viņu.»

Vai pēc Lemberga nenāks nākamais Lembergs?

Kaimiņš saka, ka ir domājis vairākkārt par Lemberga «troņa» turpinājumu. Viņaprāt, to visu, kas viņam ir, varētu pārņemt tikai viņa sieva Kristīne. «Viņam nav īsta mantinieka, viņam nav uzticamības personas, kuram viņš varētu atdot visu, ko viņš šeit ir sadarījis, tāpēc viņam vienam pašam šobrīd visu ir jāvelk.»

Politiķis prognozē, ka uz nākamajām Ventspils pašvaldību vēlēšanām varētu startēt viņa sieva Kristīne, sakot, ka dēliņš Artūriņš tam ir par mazu: «Tik maziņu jau vēl nevar «likt pie stūres»,» smaidot nosaka Kaimiņš.

Runājot par Lembergu kā par personību, Kaimiņš pieļauj, ka, iespējams, Lembergam ir kāds mazvērtības komplekss. «Visas tās spilgtās drēbes, teksti, ārišķīgie žesti, manuprāt, viņam ir pilna kabata ar skaidru naudu, šķiet ar 500 eiro banknotnēm, kas vienmēr viņam ir līdzi. Viņam patīk «zīmēties» un domāju, ka viņam arī ir uzmanības deficīts, bet par to, lai spriež psihologi. Manuprāt, tas par tādu veselīgu iekšējo pasauli neliecina nemaz.»

Sarunas nobeigumā Kaimiņš uz nākotni tomēr skatās cerīgi, sakot: «Manuprāt, tā būtu lieliska dāvana Latvijai simtgadē, ja mēs varētu iesēdināt Lembergu cietumā, tādā veidā izoperēt šo ļaundabīgo komunisma audzēju. Es vēlreiz atkārtošos, šis cilvēks ir Latvijas lielākā nelaime.»

Ref: 225.000.103.2020


Pievienot komentāru

 1. rasa teica:

  Pilnīgi piekrītu Artusam Kimiņam.Lemberga vārds jau vien izsauc pretīguma sajūtu.Kaimiņa izteiktajām versijām pievienojos,jo grūti būtu atrast citu skaidrojumu pakalpiņu bailēm un pakļautībai.Lemberga saasinātai prātiņš pareizi saaudis šo tīmeklīti no maziem,bet iespaidīgiem mezgliņiem.Izskatās un izklausās,ka DIEVA dotajam(pats tā domā),krāsainajam papagailītim drīz pietrūks jauni argumenti,jo pamazām jāsāk atgremot viss iepriekš teiktais.Žēl,ka mūsu sabiedrībā ir tik daudz pērkamu dvēseļu.

  +1 0 -1 0

 2. leila teica:

  Pilnigi piekritu Artusam……!!!Lai izdodas vinam !!!!

  +1 0 -1 0

 3. Anonīms teica:

  Politiķis prognozē, ka uz nākamajām Ventspils pašvaldību vēlēšanām varētu startēt viņa sieva Kristīne

  +1 0 -1 0

 4. Otra lielākā nelaime teica:

  21% PVN likme maizei-ierēdņu armijas uzturēšanai!

  +1 0 -1 0

 5. madarki teica:

  Pilnīgi sviests , Kaimiņš ir blēdis intrigants , Vienīgais kas ir Taisnīgs tas ir Lembergs , Kaiminš pliks kā baznicas žurka ! Kaimoņam skaudība ka nav naudas nabagam ka Lembergs ir populārs , Kaimiņš nav vajadzīgs ne vienam un Viņš kā Kaimiņš tiešām pats lielākais Nelaime Latvijā , Lembergs Tura savu pilsētu kaiņiņam tas mūžā nav izdarāms ko dara Lembergs . Utainais Stulbais šizofrēniķis Kaimiņš . Vācies no Latvijas projām svolaķ . Dod Lembergam varu Lembergs Būtu labāk Prezidents Latvijā viņš to pelnijis un Viņam Tikai vieta pa prezidentu bet kaimiņu es savā fermā pie teļiem iekšā nelaistu , Nav to vērts lupatlasis pēdējais !!!

  +1 0 -1 0

Producents: Kinoindustrijā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku

Latvijā pēdējos gados sākusi veidoties kinoindustrija, un īpaši priecē tas, ka tajā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku, intervijā sacījis režisors un producents, kompānijas Film Angels Productions pārstāvis Jānis Kalējs.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, drīzumā uz ceļiem gaidāms «melnais ledus»

Autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības. Meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

Infektoloģe: Gripa nogalina bioloģiski trauslākos, tostarp bērnus un grūtnieces

Gripa ir bērnu un jaunu pieaugušo infekcija, taču tā nogalina bioloģiski trauslākos, pauž Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja infektoloģe Dace Zavadska.

Atvieglo investoru darbību starp Latviju un Vjetnamu

Parakstīts Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem un tā protokols.

Maltas žurnāliste nogalināta ar «tālvadības ierīces detonētu» spridzekli

Maltas amatpersonas pavēstījušas, ka atklāts – žurnāliste Dafne Karuana Galicija nonāvēta, automašīnā, kurā viņa braukusi, palaižot spridzekli ar tālvadības ierīci.

Tuvākajās dienās ieplūdīs aukstāks gaiss, bet nokrišņu būs maz

Kaut arī tuvākajās dienās virs Latvijas dominēs augsta spiediena atzars, tomēr sestdien, 21.oktobrī, Latvijas dienvidu rajonos ir sagaidāmi īslaicīgi nokrišņi ciklona darbības rezultātā virs Polijas teritorijas. Jau tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un, gan dienām, gan naktīm kļūstot vēsākām, iespējams jau nākamnedēļ atsevišķās vietās sagaidīsim pirmo sniegu, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kučinskis: Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus

Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus, ceturtdien, 19.oktobrī, tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru sacījis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Farmaceite: Viltīgā osteoporoze - nešķiro ne vecumu, ne dzimumu

Kaulu trauslums, biežas traumas un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī mazkustīgs dzīvesveids ir ideāla vide, lai veidotos pirmie aizmetņi nopietnām kaulu un locītavu saslimšanām. Tā kā mūsdienās šī problēma kļūst arvien aktuālāka, arī farmaceitiem bieži tiek uzdoti jautājumi saistībā ar kaulu sāpēm, norāda Euroaptiekas farmaceite Daina Bulmeistere.

Barometrs: Nepietiekams materiālais stāvoklis liedz ģimenes pieaugumu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vēlamais bērnu skaits ģimenē būtu vismaz trīs, bet realitātē vismaz pagaidām visbiežāk ģimenēs ir divi bērni un mazāk. Par iemeslu visbiežāk atzīts nepietiekams materiālais stāvoklis, liecina Baltic International Bank Latvijas barometra aptauja. 

Skandināvi pārpērk tūrisma uzņēmumu Lietuvā, gaidāmas pārmaiņas arī Latvijā

Nīderlandes tiešsaistes ceļojumu organizācija Otravo paplašinās un iegādājas lietuviešu tiešsaistes ceļojumu aģentūru Interno Partneris, tādā veidā piesakot sevi Baltijas tirgū.

Zviedrijas ārlietu ministre: seksuāla uzmākšanās pastāv arī politiskā līmenī

Zviedrijas ārlietu ministre paudusi atbalstu aktuālai sociālo mediju kampaņai, kas pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas un uzmākšanās gadījumiem visā pasaulē un aicinājusi arī poltiķus Zviedrijā pievērsties šīs problēmas risināšanai.

DB: Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki

Jau vairāk nekā desmit gadus Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki, vēsta laikraksta Dienas Bizness izdotais ikgadējais žurnāls 100 Latvijas lielākie pelnītāji.

Abāšins: OCTA adrošināšanas cenu griesti vēl nav sasniegti

Transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas cenu griesti Latvijā vēl nav sasniegti, taču straujam cenu turpmākam kāpumam nav pamata, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teicis Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Tiesībsargs: Desmit gadu laikā nepilsoņu statusa jautājums ir jāatrisina

Turpmākie desmit gadi varētu būt pārejas periods, lai «pieliktu punktu» nepilsoņu statusam Latvijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacījis tiesībsargs Juris Jansons.

Katalonija «neceļ ausi», Spānija draud autonomajā reģionā ieviest tiešu pārvaldi

Separātiskā Spānijas reģiona Katalonijas vadība nav pakļāvusies Madrides ultimātam, līdz ceturtdienas, 19.oktobra, rītam paskaidrot, vai reģions ir pasludinājis neatkarību vai nav. Tā vietā katalonieši pavēstījuši, ka tiešām varētu atdalīties, ja Madride turpinās «apspiešanu».

Par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu desmito reizi atzīts Latvenergo

Arī šogad par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīta AS Latvenergo, kura 2017.gada topā uzrādīja vērtības pieaugumu 34 % apmērā, salīdzinot ar pērno gadu, vēsta Prudentia un Nasdaq Riga veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

CSP: 16,7% uzņēmumu izmanto mākoņdatošanas pakalpojumus

Šī gada sākumā Latvijā 98,7% uzņēmumu ar nodarbināto skaitu 10 un vairāk lietoja internetu, bet pašiem sava tīmekļa vietne bija 62,9% uzņēmumu, liecina dati no Centrālās statistikas pārvaldes aptaujas par informācijas tehnoloģiju lietošanu uzņēmumos.

Jaundzimušo skaits krītas, arī mirušo mazāk

Šī gada deviņos mēnešos Latvijā piedzima 15 723 mazuļi, kas ir par 1113 bērniem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn,liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.

Nākamā gada pavasarī atklās Maxima XXX veikalu Rīga Plaza

Nākamā gada pavasarī centrā Rīga Plaza tiks atvērts lielveikals Maxima XXX, jo ir saņemts Konkurences padomes pozitīvs atzinums. Šī veikala izveidē Maxima Latvija plāno investēt 2,06 miljonus eiro.

KP piemēro saistošos nosacījumus MTG Broadcasting AB iegādei

Konkurences padome lēma atļaut UAB Bite Lietuva iegādāties MTG Broadcasting AB grupas sabiedrības Latvijā.

Apstādījumu saglabāšanas komisija piekrīt 24 koku ciršanai Lidl projekta vietā

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija, izvērtējot koriģēto Lidl projektu, kuru plānots realizēt Dzelzavas ielā 75 B, piekritusi 24 koku ciršanai. Nosacījums - ka to vietā tiks iestādīti 35 dižstādi un tiks uzbūvēts projektā paredzētais bērnu rotaļu laukums, informē Rīgas domē. 

EK sodītie Lietuvas dzelzceļnieki plāno gan apstrīdēt lēmumu, gan, visticamāk, atjaunot sliedes uz Reņģi

Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums, kam Eiropas Komisija noteica 27,87 miljonus eiro lielu naudassodu par konkurences kropļošanu Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posma demontāžu, paudis ieceri, kas liecina gan par savas vainas apzināšanos, jo tiek runāts par iespējamu sliežu ceļa atjaunošanu, gan vienlaikus par vēlmi atspēkot EK konkurences uzraugu secināto.

Solidaritātes nodokļa normu atzīst par neatbilstīgu Satversmei

Satversmes tiesa ceturtdien, 19.oktobrī, atzinusi Solidaritātes nodokļa normu par neatbilstīgu Satversmei.

Latvijas krājbankas administrators septembrī atguvis 1,881 miljonu eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad septembrī atguvis 1,881 miljonu eiro, kas ir par 12,2% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats. Tostarp 2017.gada septembrī visu naudu bankas administrators atguvis no izsniegtajiem kredītiem.

Aptauja: Visbiežāk pie ārsta dodas rīdzinieki

Regulāras veselības pārbaudes veic trešdaļa jeb 34 % valsts iedzīvotāju, liecina Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss. Turklāt sievietes pret veselības pārbaudēm izturas divtik apzinīgāk nekā vīrieši.