bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.01.2018 | Vārda dienas: Tenis, Dravis
LatviaLatvija

Kaimiņš: Manuprāt, Aivars Lembergs ir Latvijas lielākā nelaime

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artuss Kaimiņš

Nevienam vairs nav noslēpums, ka «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā piedalās tā sauktie «eksperti», kuri ir saistīti ar politiķi Aivaru Lembergu vai viņa ģimeni. Intervijā ar BNN viens no skaļākajiem Saeimas deputātiem Artuss Kaimiņš izsaka savu viedokli par pēdējo laiku skandalozāko notikumu Latvijā «oligarhu sarunām». Lembergu viņš nosauc par Latvijas lielāko nelaimi.

 «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisija, Kaimiņa vārdiem – «Pilnīgs popkorns»

«Lai kā es gribētu, es šajā komisijā kā loceklis piedalīties nevaru, jo esmu ārpus frakcijām esošs deputāts un tikai no frakcijām esošs deputāts varētu pretendēt uz dalību šajā komisijā,» skaidro Kaimiņš.

Vienlaikus viņš min, ka Saeimas kārtības rullis neliedz viņam piedalīties šajā izmeklēšanas komisijā. «Es uz sēdēm varu iet, es varu klausīties un «tēlot skapi», bet nekādu balsstiesību man nav. Man pat var nedot vārdu, ja komisijas vadītāja tā lemj.»

Atskatoties uz jau notikušajām komisijas sēdēm, Kaimiņš par tām izsakās skarbi un ironiski – «Varētu teikt tā – ķep, ļep ne par ko». Savukārt, kas attiecas uz komisijas piesaistītajiem ekspertiem, Kaimiņš uzsver, ka šiem cilvēkiem bijusi tieša vai netieša saskarsme ar Lembergu.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka komisijas darbā kā eksperts piedalās jurists Aivars Borovkovs, kurš 1993.gadā ar Lembergu esot noslēdzis darījumu par akciju pirkumu. Tāpat kā komisijas konsultants ir izvēlēts jurists Aldis Alliks, kurš savulaik esot saņēmis līdzekļus kā Lemberga dēla Anrija advokāts.

Ziņojumus komisijai sniedz arī publicists Imants Liepiņš, kurš daudzkārt rakstījis laikrakstam Neatkarīgā, kas piederot uzņēmumam, ar kuru esot saistīts, Kaimiņa prāt, Lemberga dēla sievas brālis.

Kaimiņš atklāj: «Esmu redzējis pirms aptuveni pusgada no rīta Lembergu sēžam Radiosson Blu Latvija slēgtā restorānā ar viņa, manuprāt, «personīgo piaristu» Imantu Liepiņu. Viņi abi divi sēdēja un viens no viņiem ļoti uzmanīgi klausījās, ko saka otrs». Tā, šķiet, esot bijusi pirmdiena, tieši pirms Lemberga tiesas sēdes.

Tāpat komisijā savu viedokli paudis arī Edgars Jansons, kurš savukārt ir vadījis uzņēmumu, kas esot daļēji piederējis Lembergam.

Intervijā ar BNN, komentējot izmeklēšanas komisijas locekļus, Kaimiņš saka: «Vienīgais, kas šajā pasākumā pietrūkst ir tas, lai šo komisiju vadītu pats Lembergs. Tad spēlējiet atvērtas kārtis. Tad, lai Lembergs vada komisiju par šo izmeklēšanu, lai viņš pieaicina savu dēlu, savus vietniekus, un nav ko te cilvēkiem miglu pūst acīs.»

«Visi šie iepriekšminētie cilvēki iestājas par Sudrabu, kura tikmēr, pieļauju, vienpersoniski pieņem lēmumus, ko aicināt uz komisiju par ekspertu. Pārējie deputāti, pēc manām domām, vienkārši atsēž,» ar nožēlu saka Kaimiņš.

Turpinot, politiķis norāda: «Skatoties uz visu šo attīstību, kad vasarā sākās šī sarunu printēšana un izveidojās komisija, tad man likās, ka kaut kāda jēga no tā visa varētu izveidoties. Bet, kad Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) sadevās rokās ar Saskaņu un ar No Sirds Latvijai (NSL), nezinu kādā veidā komisijā panākot Sudrabu kā vadītāju, es skatos un domāju – kas tas ir par nonsensu [absurdu – no angļu valodas, Red.]?».

Kaimiņš ir neizpratnē par Mārtiņš Šica (LRA) balsojumu, ievēlot Sudrabu par vadītāju, jo tieši viņam bijusi izšķirošā balss.

Par komisijas turpmāko darbu Kaimiņš prognozē: «Es paredzu, ka viņi uzrakstīs savā ziņojumā, ka pazīmes par valsts nozagšanu ir saskatītas, bet tā kā viņi ir komisija, kas var tikai ieteikt, tad viņi ieteiks Lobija likumu. Es domāju, ka sabiedrībai šī lieta jau ir apnikusi, viņi saprot, ka tāpat nekas nemainīsies, un noraugās uz šo situāciju kā uz sliktu hokeja spēli.»

«Dīvaini, ka šajā komisijā runā par un ap Sudrabu nevis par «oligarhu sarunu» dalībniekiem, varbūt pat tāds ir tagadējais komisijas mērķis,» pieļauj Kaimiņš.

Kā, pēc Kaimiņa domām, Lembergs panāk, ka cilvēki strādā viņam par labu

Par Lemberga palīgiem Kaimiņš izsaka vairākas teorijas: «Varbūt viņam [Lembergam] ir kāda kladīte, kurā viņš piefiksējis visu, ko šie cilvēki ir darījuši iepriekš, un tad, ja viņi kaut ko nedarīs viņam pa prātam, Lembergs iznāks ar savu kladīti ārā un atklās visas kārtis par šiem cilvēkiem, tāda čekistu metodes arī pastāv.»

«Tad, protams, ar prastu pārdošanos, materiālu ieinteresētību. Varbūt pat ar neirolingvistisko programmēšanu jeb smadzeņu skalošanu.» Kaimiņa prāt, Lembergs strādā ļoti dažādi, jo viņam ir liela komanda.

Vai Lembergs no visa iziet «sauss»

Kaimiņš atzīmē, ka reizi četros gados ir iespēja latviešu tautai balsot, taču viņš pauž neizpratni, kāpēc ZZS reitingus neietekmē šie skandāli. «Acīmredzot vēlētājus apmierina esošā situācija. Iespējams, ka šī informācija līdz viņiem nenonāk, vai nu viņus tas apmierina un tikai dažus neapmierina. Un tad ir teksts, ko es bieži esmu dzirdējis – «Lembers zog, bet viņš arī dalās» vai arī «Ventspils ir tik skaista pilsēta». Manuprāt, Ventspils ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur tu vakarā pat pliks pa ielām vari staigāt, jo tur gluži vienkārši uz tām vairs nav cilvēku.»

Kaimiņš min arī jau gadiem ieilgušos tiesas procesus pret Lembergu, sakot, ka varbūt uz viņa 100 gadu jubileju kaut kas beidzot «sakustēsies».

Jau vēstīts, ka Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

«Ja mani «novāks», vainīgo atrast nebūs grūti,» tā Kaimiņš

Taujāts par to, vai Kaimiņš nebaidās par savu dzīvību, viņš saka: «Ja mani novāks, vainīgo atrast nebūs grūti. Cik tad ir to cilvēku, kuri netīšām aizgājuši viņsaulē – trīspadsmit, četrpadsmit? Katrā gadījumā, ja ar mani kaut kas notiks, tad, lūdzu, manuprāt, pirmais aizdomās turamais ir zināms.»

Kā liecina BNN apkopotā informācija, Aivara Lemberga «valdīšanas» laikā viņam tuvu stāvošu cilvēku lokā bijuši 13 nāves gadījumi. Tie visi bijuši vai nu pēkšņi, vai dīvaini, bet bieži vien gan pēkšņi, gan dīvaini vienlaikus. Ar pilnu materiāla versiju iespējams iepazīties šeit.

«Es nevaru saprast tikai vienu, ko viņam vēl vajag: Nauda viņam ir, ģimene viņam ir, veselība viņam ir, ko viņam vajag?» retoriski jautā Kaimiņš.

Deputāts izsaka savas prognozes: «Es domāju, ka Lembergs ir Kremļa cilvēks, bet, kas viņu motivē, es tiešām nezinu, varbūt Kremlī arī ir kladīte par viņu.»

Vai pēc Lemberga nenāks nākamais Lembergs?

Kaimiņš saka, ka ir domājis vairākkārt par Lemberga «troņa» turpinājumu. Viņaprāt, to visu, kas viņam ir, varētu pārņemt tikai viņa sieva Kristīne. «Viņam nav īsta mantinieka, viņam nav uzticamības personas, kuram viņš varētu atdot visu, ko viņš šeit ir sadarījis, tāpēc viņam vienam pašam šobrīd visu ir jāvelk.»

Politiķis prognozē, ka uz nākamajām Ventspils pašvaldību vēlēšanām varētu startēt viņa sieva Kristīne, sakot, ka dēliņš Artūriņš tam ir par mazu: «Tik maziņu jau vēl nevar «likt pie stūres»,» smaidot nosaka Kaimiņš.

Runājot par Lembergu kā par personību, Kaimiņš pieļauj, ka, iespējams, Lembergam ir kāds mazvērtības komplekss. «Visas tās spilgtās drēbes, teksti, ārišķīgie žesti, manuprāt, viņam ir pilna kabata ar skaidru naudu, šķiet ar 500 eiro banknotnēm, kas vienmēr viņam ir līdzi. Viņam patīk «zīmēties» un domāju, ka viņam arī ir uzmanības deficīts, bet par to, lai spriež psihologi. Manuprāt, tas par tādu veselīgu iekšējo pasauli neliecina nemaz.»

Sarunas nobeigumā Kaimiņš uz nākotni tomēr skatās cerīgi, sakot: «Manuprāt, tā būtu lieliska dāvana Latvijai simtgadē, ja mēs varētu iesēdināt Lembergu cietumā, tādā veidā izoperēt šo ļaundabīgo komunisma audzēju. Es vēlreiz atkārtošos, šis cilvēks ir Latvijas lielākā nelaime.»

Ref: 225.000.103.2020


Pievienot komentāru

 1. rasa teica:

  Pilnīgi piekrītu Artusam Kimiņam.Lemberga vārds jau vien izsauc pretīguma sajūtu.Kaimiņa izteiktajām versijām pievienojos,jo grūti būtu atrast citu skaidrojumu pakalpiņu bailēm un pakļautībai.Lemberga saasinātai prātiņš pareizi saaudis šo tīmeklīti no maziem,bet iespaidīgiem mezgliņiem.Izskatās un izklausās,ka DIEVA dotajam(pats tā domā),krāsainajam papagailītim drīz pietrūks jauni argumenti,jo pamazām jāsāk atgremot viss iepriekš teiktais.Žēl,ka mūsu sabiedrībā ir tik daudz pērkamu dvēseļu.

  +1 0 -1 0

 2. leila teica:

  Pilnigi piekritu Artusam……!!!Lai izdodas vinam !!!!

  +1 0 -1 0

 3. Anonīms teica:

  Politiķis prognozē, ka uz nākamajām Ventspils pašvaldību vēlēšanām varētu startēt viņa sieva Kristīne

  +1 0 -1 0

 4. Otra lielākā nelaime teica:

  21% PVN likme maizei-ierēdņu armijas uzturēšanai!

  +1 0 -1 0

 5. madarki teica:

  Pilnīgi sviests , Kaimiņš ir blēdis intrigants , Vienīgais kas ir Taisnīgs tas ir Lembergs , Kaiminš pliks kā baznicas žurka ! Kaimoņam skaudība ka nav naudas nabagam ka Lembergs ir populārs , Kaimiņš nav vajadzīgs ne vienam un Viņš kā Kaimiņš tiešām pats lielākais Nelaime Latvijā , Lembergs Tura savu pilsētu kaiņiņam tas mūžā nav izdarāms ko dara Lembergs . Utainais Stulbais šizofrēniķis Kaimiņš . Vācies no Latvijas projām svolaķ . Dod Lembergam varu Lembergs Būtu labāk Prezidents Latvijā viņš to pelnijis un Viņam Tikai vieta pa prezidentu bet kaimiņu es savā fermā pie teļiem iekšā nelaistu , Nav to vērts lupatlasis pēdējais !!!

  +1 0 -1 0

EP deputāti atzinīgi vērtē aicinājumu veidot demokrātiskāku ES

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars trešdien, 17.janvārī, aizsāka Eiropas nākotnes debašu ciklu, kura ietvaros Eiropas Savienību valstu vadītāji diskutēs ar Eiropas Parlamenra deputātiem. 

Jāstiprina Latvijas valsts budžeta procesa kvalitāte, uzsver Valsts kontrole

«Valsts budžeta plānošanā jāizmanto labākā zināmā prakse un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas vadlīnijas, jāveicina domāšana ilgtermiņā un jāstiprina komandas darbs, kur katrs atbildīgais zina savus pienākumus un uzņemas atbildību par paveiktā kvalitāti. Tikai tad valsts budžets kļūs par valsts attīstības instrumentu un nodrošinās valsts ilgtermiņa mērķu sasniegšanu un iedzīvotāju labklājības pieaugumu.»

BetsafeNo sirds Latvijai atlikušas niecīgas izredzes iekļūt nākamajā Saeimā

Līdz ar No sirds Latvijai Saeimas frakcijas pajukšanu deputātes Ingunas Sudrabas vadītās partijas izredzes tikt ievēlētai nākamajā Saeimas sasaukumā sarukušas līdz minimumam, uzskata Betsafe bukmeikeri. Iespēju, ka partija No sirds Latvijai oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās pārvarēs 5% balsu robežu, bukmeikeri novērtējuši ar 10%.

ES pašlaik pārskata divējādi lietojamu preču eksporta kontroles noteikumus

Eiropas Savienības eksporta kontrole būtu jāpaplašina, tajā iekļaujot arī cilvēktiesību pārkāpumos izmantojamas kibernovērošanas ierīces, trešdien, 17.janvārī, lēmuši Eiropas Parlamenta deputāti. Turklāt EP tagad ir gatavs uzsākt sarunas ar ES dalībvalstu ministriem.

Čigāne: ES Digitālais vienotais tirgus – pamudinājums Latvijai veikt reformas

Eiropas Savienības Digitālā vienotā tirgus stratēģija sniedz jaunas iespējas Latvijas uzņēmējiem aktīvāk piedāvāt savus pakalpojumus citās dalībvalstīs. Turklāt tā var kalpot kā impulss ne vien uzņēmējdarbības videi, bet arī valsts pārvaldei. Stratēģija mudina mūsu valsts pārvaldi straujāk iet reformu ceļu un savest kārtībā vēl nesakārtotās lietas, saka Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Eksperts: Ždanokas lēmums atstāt EP ir precīzi aprēķināts gājiens, lai reanimētu LKS

Līdzšinējās Eiropas Parlamenta deputātes, Latvijas Krievu savienības līderes Tatjanas Ždanokas lēmums atstāt darbu Eiropas Parlamentā, iesaistoties LKS vēlēšanu kampaņā, ir precīzi aprēķināts gājiens, kas ļaus reanimēt partiju, kurai pēdējās vēlēšanās neizdodas iekļūt Saeimā, šādu viedokli pauž Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds.

Maxima Latvija sagaida cenu kritumu līdz pat 15%

Līdz ar Maxima Latvija lēmumu samazināt regulārās cenas teju 1 000 svarīgām ikdienas precēm, sagaidāms, ka līdzīgu soli spers arī citi nozares spēlētāji, tādējādi cenas svarīgām ikdienas precēm tuvākajā laikā mazumtirdzniecības nozarē varētu samazināties līdz pat 15%.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas jauno priekšsēdētāju ievēlēta deputāte Inesi Lībiņu-Egneri, kuras kandidatūru izvirzīja Kārlis Seržants.

Latvijas ekonomikā sasniegts augstākais novērtējums kopš 2015.gada

Iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015.gada jūlija.

Atklāj Latvijā radītu bezmaksas mobilo lietotni vinješu apmaksai

Atklāta un Google Play pieejama pirmā mobilā lietotne Baltijā ātrai un ērtai autoceļu lietošanas nodevu jeb vinješu apmaksai Latvijā. Viglat mobilās lietotnes galvenais uzdevums ir atvieglot šobrīd sarežģīto, dārgo un laikietilpīgo vinješu apmaksas procesu privāto transportlīdzekļu īpašniekiem un komerctransporta vadītājiem, šķērsojot Latvija robežu.

Pērn visaugstākā satiksmes intensitāte bijusi uz Ventspils šosejas Jūrmalas šosejas posmā

Pērn ikgadējā valsts autoceļu tīkla apsekošana veikta 20 208 kilometros valsts autoceļu un konstatēts, ka palielinās labā stāvoklī esošo asfaltēto autoceļu īpatsvars. 2017.gadā labā un ļoti labā tehniskajā stāvoklī bija 57% valsts galveno autoceļu, kas ir par 20% vairāk nekā 2012.gadā, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

96% darba devēju gatavi nodarbināt vecākus pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Lai gan lielākā daļa jeb 96% Latvijas darba devēju pauž gatavību pieņemt atpakaļ darbinieku pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tikai 6% no tiem sniedz atbalstu bērnu uzraudzībai, liecina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un pētījumu kompānijas Kantar TNS jaunākās darba devēju aptaujas rezultāti.

Krievijas sociologi pārtrauc priekšvēlēšanu aptauju publicēšanu

Krievijas vadošā, neatkarīgā socioloģisko pētījumu organizācija Levada-Centrs paziņojis, ka pārtrauc to aptauju rezultātu publicēšanu, kas saistītas ar 18.marta Krievijas prezidenta vēlēšanām, lai organizāciju neslēgtu varasiestādes, kas tās darbu var uztvert kā neatļautu jaukšanos politikā.

Rīgas birža jau šogad cer uz jauniem akciju emitentiem

Jau šogad ir cerības sagaidīt jaunas Latvijas uzņēmumu akciju emisijas biržā, norāda biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Stājies spēkā attaisnojošais spriedums bērnudārza darbiniecēm lietā par meitenītes iekrišanu akā

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments otrdien, 16.janvārī, nolēma atteikt pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru divas bērnudārza darbinieces attaisnotas apsūdzībā par nolaidīgu darbu pirmsskolas mācību iestādē pēc negadījuma, kad 2013.gada pavasarī četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā.

Aizvadītajā diennaktī uguns laupījusi dzīvību četriem cilvēkiem, vēl četri cietuši

Turpinoties salam, pieaug traģisko ugunsnelaimju skaits - aizvadītajā diennaktī uguns dzīvību atņēmusi jau četriem cilvēkiem, bet vēl četri cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija.

McDonald’s iepakojumu, kas nav pārstrādāts, izmantos vēl 7 gadus

Pasaulē lielākā ātrās ēdināšanas ķēde McDonald’s izvirzījusi sev mērķi līdz 2025.gadam nodrošināt, ka tās izmantotie iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātiem vai atjaunojamiem materiāliem.

Latvijas augstskolās studentiem tiks veidota inovāciju grantu sistēma

Lai sekmētu studējošo inovāciju un uzņēmējdarbības spēju attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu studentu grantu sistēmas modeli, kura galvenais mērķis ir atbalstīt studentu inovāciju projektus un pētījumus.

Opel palielina pārdoto auto skaitu

Opel oficiālā zīmola pārstāvja Auto Blitz pārdoto automašīnu skaits 2017.gadā pieaudzis no 519 uz 527 vienībām, un uz gada sākumu jaunu pasūtījumu skaits sastāda 115 jaunas Opel automašīnas.

Tiesa apķīlājusi Bondara bankas kontus un īpašumus

Tiesa ir apķīlājusi Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt 15 miljonus eiro, Latvijas Krājbankas krimināllietā. Raidījums ziņo, ka pret Bondaru rudenī piemērots prasības nodrošinājums, tādējādi apķīlājot visus Bondaram piederošos īpašumus, kā arī viņa algu.

Ināra Mūrniece: Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai

Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai, tiekoties ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un iepazīstoties ar Tieslietu padomes pašreizējo darbu, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.