bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna
LatviaLatvija

Kalnozolam pielaide valsts noslēpumam atņemta pārkāpumu dēļ

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimas deputāts Valdis Kalnozols

Saeimas deputātam Valdim Kalnozolam pielaide valsts noslēpumam esot atteikta vairāku pārkāpumu un, iespējams, šantāžas riska dēļ, izriet no parlamentārieša paustā.

No Kalnozola sagatavotās informācijas secināms, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) viņam atteicis pielaidi valsts noslēpumam. Deputāts SAB minētos attiecīgos pārkāpumus vai nu vērtē kā maznozīmīgus, vai arī pauž uzskatu, ka atsevišķs sods vai apsūdzība varētu nebūt pamatota. Viņš uzsver, ka tiesībsargājošās iestādes, arī SAB, izmanto savstarpējo attiecību kārtošanā.

SAB atbildē, kurā Kalnozolam atteikta pielaide valsts noslēpumam, esot uzskaitīti vairāki deputāta pārkāpumi, pret viņu rosinātā lieta vai iesniegums – sods par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu, pret deputātu ierosinātā krimināllieta par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu, iesniegums par izteiktajiem draudiem, seši sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē un sods par nesadarbošanos ar nodokļu administrāciju.

Tāpat atbildē minēts kriminālprocess par maksātnespējas procesa neiesniegšanu, kuram iestājies noilgums, kā arī administratīvais sods par karoga neizkāršanu.

Deputāts pauž pārsteigumu, ka SAB un Ģenerālprokuratūras darbinieki vairākus no minētajiem pārkāpumiem esot interpretējuši kā nelojalitāti Latvijai.

«Atbildē tiek norādīts, ka esmu sodīts par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu,» norāda deputāts. Viņš skaidro, ka jau vairākkārtīgi gan policiju, gan Drošības policiju (DP), gan SAB, gan Ģenerālprokuratūru ir informējis par cilvēku grupu tai skaitā kādu bijušo Valsts drošības komitejas darbinieku, konkrētu advokātu un specdienesta ziņotāju, kuram esot labas attiecības ar plašsaziņas līdzekļiem un kuri veic mērķtiecīgas reputāciju nomelnojušas neslavu ceļošas darbības pret deputātu.

Jautājumā maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu daļa iesniegumu ir strauji virzītas uz priekšu, lai gan apstākļi un pierādījumi nav bijuši (tikai mutiska liecība) vai arī ir bijuši vairāk nekā apšaubāmi, skaidro Kalnozols. «Savukārt policija nav reaģējusi ne uz vienu no maniem iesniegumiem, tai skaitā izkrāptiem naudas līdzekļiem, nodarītajiem miesas bojājumiem ar automašīnu, nodarītiem finanšu zaudējumiem un manu parakstu viltošanu, tiesas nolēmuma nepildīšanu un visbeidzot manu bērnu nolaupīšanu. Kas acīmredzami norāda uz organizētu un korumpētu shēmu, iesaistot iekšlietu struktūras, un specdienestu atbalstu tām,» akcentē politiķis.

Komentējot kriminālprocesu par maksātnespējas procesa neiesniegšanu, kuram iestājies noilgums, Kalnozols norādīja, ka ne SAB, ne Ģenerālprokuratūra, izskatot lietu, par pielaidi valsts noslēpumam augstākai valsts amatpersonai, pat neuzskatīja par vajadzīgu iedziļināties lietā un tajā, kāpēc ir iestājies noilgums, uz kāda pamata policijas darbinieks ierosināja krimināllietu. Deputāts norāda, ka policijas darbinieks, izmantojot dienesta stāvokli, saņemot kukuli, ir safabricējis krimināllietu. Viņš norāda, ka tiesībsargājošo iestāžu darbinieki par attiecīgu samaksu tiek izmantoti savstarpēju attiecību kārtošanā un SAB un Ģenerālprokuratūra faktiski piesedz korupcijas gadījumus tiesībsargājošā sistēmā.

Arī ierosināto krimināllietu par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu deputāts saista ar pret viņu organizētām darbībām no tādas grupas locekļiem, kuriem ir labas attiecības ar Latvijas specdienestiem – SAB un DP. «Līdz šim brīdim neviena no dotajām iestādēm, pat nav uzskatījusi par vajadzīgu uzsākt pārbaudes un izmeklēšanu par šīm darbībām organizētā grupā. Augstāk pieminētā bezdarbība apliecina arī Latvijas specdienestu darbinieku iesaisti dotajās ar likumu sodāmajās darbībās,» pārliecināts Kalnozols.

Reaģējot uz norādījumiem par dažiem citiem minētajiem pārkāpumiem, politiķis arī norāda, ka atbilde uz lūgumu par pielaidi valsts noslēpumam tika sagatavota, pamatojoties uz informāciju, kura atrodama ikkatra ceļu policista automašīnas datorā. «Ne SAB, ne Ģenerālprokuratūras darbinieki necentās iedziļināties, cik patiesa un iespējama ir tur esošā informācija, un vai tiku atzīts par vainīgu,» kritiski tiesībsargājošo iestāžu darbu vērtē parlamentārietis.

Lietā, kur deputāts administratīvi sodīts par karoga neizkāršanu, viņš skaidro, ka viņam nepieder konkrētā māja, bet tikai daļa no zemes domājamām daļām. Līdz ar to faktiskais vaininieks esot bijis ēkas īrnieks, taču pašvaldības policists ir izmantojis dienesta stāvokli un noformējis prettiesisku aktu. «Pēc likuma, ja tiesībsargājošo iestāžu darbinieki konstatē likuma pārkāpumu, ko veicis cits policists, viņiem būtu jāreaģē. Cik zinu, dotais pašvaldības policists nav sodīts par pilnvaru pārkāpšanu un attiecīgais akts ir šķērslis man saņemt valsts pielaidi?» savā situācijas izklāstā retoriski vaicā Kalnozols.

Viņš norāda, ka SAB atbildē esot minēts, ka viņš sešas reizes ir sodīts par pārkāpumiem ceļu satiksmē. Politiķis vērš uzmanību, ka tas noticis 30 gadu laikā, kamēr deputātam ir autovadītāja tiesības. «Un dotais, pēc SAB un Ģenerālprokuratūras darbinieku uzskata, norāda uz nelojalitāti Latvijas valstij,» kritisku vērtējumu pauž politiķis.

Sodu par nesadarbošanos ar nodokļu administrāciju viņš skaidro ar to, ka kādam no daudziem uzņēmumiem, kuri jau gadiem neveic nekādu uzņēmējdarbību, grāmatvedis nav savlaicīgi nodevis atskaites.

Atbildē esot arī norādīts, ka kāda persona, kas, saskaņā ar deputāta rīcībā esošo informāciju, ir VDK bijušais darbinieks, par deputātu ir uzrakstījis iesniegumu Valsts policijā par izteiktajiem draudiem. Ogres policijas iecirkņa darbinieki attiecīgajā iesniegumā nav saskatījuši pazīmes ne administratīvi, ne krimināli sodāmām darbībām, pauž politiķis.

SAB atbildē arī paudis, ka pats deputāts teicis, ka viņu var šantažēt, jo viņa bērni esot prettiesiski izvesti uz ASV. Kalnozols gan liek uzsvaru uz citu aspektu, norādot, ka tiesībsargājošās iestādes esot atteikušas meklēt viņa bērnus.

«SAB un ģenerālprokurora atbildi varētu raksturot kā likuma burta tulkošanu sev vēlamā virzienā,» norāda Kalnozols.

Kā ziņots, attiecībā uz pielaides valsts noslēpumam piešķiršanu Kalnozolam pārbaude ir pabeigta, lēmums ir pieņemts un par pieņemto lēmumu persona un tās darba devējs ir informēti,  pavēstīja SAB preses pārstāve Iveta Maura. SAB gan neatklāja, kādu lēmumu pieņēmis.

SAB direktora lēmumu par atteikumu izsniegt speciālo atļauju valsts noslēpumam personai ir tiesības pārsūdzēt ģenerālprokuroram, kura lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams.

Ref:224.000.103.903 


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.

Latvijā realizētās degvielas apmērs janvārī pieaudzis par 1%

Šī gada janvārī kopumā Latvijā realizēja 101 130 tonnas naftas produktu, kas ir par 1037 tonnām jeb 1% vairāk nekā attiecīgajā laikā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Konceptuāli atbalsta ES un Armēnijas partnerības nolīguma ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

Vēlas biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot ES finansējumu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām mājām, kas paredz iespēju invalīdu biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot Eiropas Savienība finansējumu.

Atkal noraida pieprasījumus Ašeradenam par EM rīcību OIK sistēmas jautājumos

Saeima kārtējo reizi noraidīja opozīcijas trīs pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tajā skaitā par Ekonomikas ministrijas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, sabiedrības interesēm un valdības noteiktajam «OIK moratorijam».

Lauksaimnieki neapmierināti ar elektroenerģijas problēmjautājumu risināšanu

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā, norāda biedrībā Zemnieku saeima.

Latvijā par teju 90% iespējams samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu

Līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc pusotra gada mazākumtautību skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusksolās

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Dzīve pēc 25.maija. Vai pasākumu foto galerijas vairs nevarēs brīvi publicēt?

Pēc populāra koncerta, plašas konferences vai sporta pasākuma apmeklējuma daudziem no mums patīk klikšķināt fotogrāfiju galerijas portālos un sociālajos tīklos, lai apskatītu pasākuma viesus. No šā gada 25.maija, kad spēkā stāsies Vispārējā datu aizsardzības regula, situācija vairs nebūs tik viennozīmīga - proti, ja persona nebūs piekritusi, tad tās foto vairs nebūs tik vienkārši publicēt. Tomēr attēlu publicēšanu žurnālistikas vajadzībām jaunajam regulējumam nevajadzētu ietekmēt.

Par LDDK prezidentu vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Gavrilovs

Latvijas Darba devēju konfederācijas ikgadējā biedru sapulcē par LDDK prezidentu uz trīs gadiem atkārtoti ievēlēts Vitālijs Gavrilovs.

Nostiprinās tiesisko regulējumu Baltijas sadarbībai katastrofu novēršanas jomā

Saeima ceturtdien, 22.martā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru ratificēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā ar mērķi aizsargāt cilvēkus, vidi un īpašumu, tostarp kultūras mantojumu.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms palielinājies par 18,2%

Šā gada janvārī patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms ir palielinājies par 18,2% salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri.

Vācija nosoda NATO kolēģes Turcijas iebrukumu Sīrijā

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi Turcijas veikto uzbrukumu Sīrijas ziemeļu pilsētai Afrinai, un arī nopēlusi Krieviju, ka tā vienkārši noskatoties, kā Sīrijas valdības spēki turpina uzbrukumu aplenktai austrumu Gutas teritorijai.

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.