bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 20.01.2018 | Vārda dienas: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
LatviaLatvija

Kamēr NEPLP uztraucas par Krievijas TV saturu, krievi grib pirkt Apollo un Dienu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Kamēr Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izvērtē mediju koncerna Baltijas Mediju alianses (BMA) retranslēto Krievijas televīzijas kanālu saturu un neoficiāla informācija liecina, ka tiek apsvērts uz dažām dienām pārtraukt kanāla PBK retranslēšanu Latvijā, BMA īpašnieks Oļegs Solodovs nule interesējies par uz latviešu auditoriju vērstā portāla Apollo iegādi.

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSIA Baltijas Mediju alianse, kurā Oļegam Solodovam, saskaņā ar Lursoft datiem pieder 50%, nodarbojas ar Krievijas televīzijas kanālu retranslēšanu Latvijā. Koncernā ietilpst tādi ietilpst tādi televīzijas kanāli kā Pirmais Baltijas kanāls (PBK),1. Baltijas Muzikālais kanāls, REN TV Bаltija un NTV Mir Baltic, vēsta portāls Pietiek.

Ņemot vērā informatīvās telpas sašķeltību un šo kanālu lielo auditoriju to Latvijas iedzīvotāju vidū, kuriem dzimtā ir krievu valoda, Solodovs tiek uzskatīts par ļoti ietekmīgu cilvēku ar sakariem politiskajās aprindās, īpaši Saskaņas centra vadībā. Situāciju saasinājusi Krievijas agresija Ukrainā, kam augsne tika gatavota tostarp izmantojot Krievijas televīzijas kanālu propagandu. Tas licis sarosīties arī NEPLP.

Jaunums ir Solodova interese par mediju iegādi, kas orientēta uz latviešu auditoriju. Pēc portāla rīcībā esošajām ziņām no informētiem avotiem, Solodovam bijušas sarunas par portāla Apollo iegādi. 2011. gada vasarā portālu Apollo no tā dibinātaja un attīstītāja uzņēmuma Lattelecom iegādājās Somijas vadošais mediju koncerns Sanoma News. Tagad somi Apollo neformāli «izlikuši pārdošanai».

Pēc portāla rīcībā esošās informācijas sarunas par Apollo iegādi starp somiem un Solodovu apstājušās, jo PBK saimniekam pārāk augsta šķitusi Sanoma News nosauktā cena – 1 miljons eiro. Neoficiāli izskan, ka, uzzinot par Solodova ieinteresētību attīstīt kādu jau esošu latviešu portālu, lai uzrunātu arī latviski runājošo auditoriju, iegādāties savu portālu Puaro viņam bez sekmēm piedāvājis finanšu problēmās nonākušais Jurģis Liepnieks.

Vēl agrāk – pērnā gada nogalē – bez sekmēm beigušās sarunas starp vairāku Latvijā iznākošo krievu laikrakstu faktisko īpašnieku Eduardu Janakovu un laikraksta Diena īpašniekiem par tā iegādi. Arī šīs sarunas vairāku iemeslu dēļ beigušās nesekmīgi. Par tām informēti avoti minējuši, ka prasītā cena – vairāki miljoni eiro, kas ietver arī Dienas radīto zaudējumu kompensēšanu, Janakovam šķitusi pārāk augsta. Janakovu arī neesot apmierinājis, ka ar viņu uz sarunām atsūtīti Dienas patieso īpašnieku menedžeri. Dienas patiesie īpašnieki, kā rakstīts iepriekš, citējot viesnīcā Rīdzenē tiesībsargu noklausītās Aināra Šlesera sarunas, varētu būt Šlesers, Aivars Lembergs un Andris Šķēle, iespējams.

Atšķirībā no Solodova, kuram ir Latvijas pase, Janakovs ir Krievijas pilsonis. Janakovs bijis ievēlēts Krievijas Valsts domē no Vladimira Putina valdošās partijas Vienotā Krievija. Janakovs pēdējos mēnešos aktīvi iesaistīts sarunās par maksātnespējīgā uzņēmuma Liepājas Metalurgs iegādi caur invesotru Daļpolimetal.

102.000.102.6940


Pievienot komentāru

  1. bez vārdiem teica:

    un pēc tam Krievija varēs apelēt pie tā, ka viņiem te tāpat visss pieder, gan uzņēmumi, gan mediji, gan krievu tauta… kurp mēs ejam, bail pat domāt…

    +1 0 -1 0

Aptaujās iedzīvotājus par interneta lietošanas paradumiem

Pirmdien, 22. janvārī, Centrālā statistikas pārvalde uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanas paradumiem 2018 gadā, BNN ziņo pārvaldē.

Bankā: Katrs sestais iedzīvotājs nav pasargāts pret garnadžiem savā mājoklī

Rūpes par sava mājokļa drošību biežāk raksturīgas privātmāju īpašniekiem, jo tieši viņi izvēlas pasargāt jeb apdrošināt savu īpašumu pret nevēlamu ciemiņu «viesošanos», kamēr dzīvokļus apdrošina tikai divas piektdaļas jeb 38% Latvijas iedzīvotāju.

Čigāne: Izaugsmes laiks ir īstais brīdis reformām

Strukturālās reformas Latvijā jāveic bez liekas kavēšanās. Latvijai jāieklausās Eiropas Komisijas rekomendācijās un tās jāīsteno jau tagad, piektdien, 19.janvārī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Pieaudzis policijas lēmumu skaits par varmākas nošķiršanu no upura

Pērn Valsts policija pieņēma 695 lēmumus par varmākas nošķiršanu no upura, kas ir par gandrīz četrām reizēm vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika pieņemti 184 šādi lēmumi, informē policijas pārstāve Kristīne Lāce-Štrodaha.

Mūrniece: Satversmes tiesas autoritāte var veicināt nepieciešamās reformas

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsver Satversmes tiesas autoritātes nozīmi tiesu sistēmai nepieciešamo reformu īstenošanā un uzticamības vairošanā. Turklāt diskusijas dalībnieki atzinuši, ka Satversmes tiesas un Saeimas sadarbība ir bijusi laba.

Lursoft: Pērn uzņēmumiem piemēroto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%

Pagājušajā gadā juridiskām personām reģistrēti 13 779 jauni nodrošinājumi un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pērn reģistrēto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Latvenergo krimināllietā vairāki apsūdzētie varēs neapmeklēt sēdes

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 19.janvārī, sākot skatīt apjomīgo Latvenergo kukuļošanas pamata krimināllietu pret 12 apsūdzētajiem, atļāva vairākiem no viņiem uz turpmākajām tiesas sēdēm neierasties.

Apdrošinātājs: Divkāršojies atlīdzību skaits par ziemas sporta veidos gūtajām traumām

Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzību skaits par traumām, kas gūtas, nodarbojoties ar ziemas sporta aktivitātēm, palielinājies vairāk nekā divas reizes, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

VUGD atgādina: Šobrīd atrasties uz ledus ir ļoti bīstami

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina ikvienam, ka ziemas periodā ielūzt ledū un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus nedoties uz ledus, jo tas ir bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību.

Ukrainas lēmums iekļaut Latviju nodokļu patvēruma valstu sarakstā nav pamatots, uzskata FM

Ukrainas 2017.gada pēdējās dienās pieņemtais lēmums iekļaut Latviju nodokļu patvēruma valstu sarakstā nav pamatots, norāda Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis.

KP: Iepirkumu rīkotāji var visātrāk pamanīt karteļu pazīmes

Konkurences padome vērš uzmanību uz iepirkumu rīkotāju iespējām pirmajiem pamanīt aizdomīgas sakritības pretendentu piedāvājumos, kas var liecināt par iespējamām uzņēmumu aizliegtām vienošanām. Šādos gadījumos iepirkumu rīkotājiem ir būtiski nepalikt vienaldzīgiem, bet gan par sakritībām ziņot KP.

Lielu izmaksu dēļ mākslīgā ledus slidotavu Bauskā šogad neierīkos

Mākslīgā ledus slidotava, kas Bauskā darbojās pagājušajā ziemā, šogad pilsētā lielu izmaksu dēļ netiks ierīkota.

Alkohola pārdevējus Igaunijā pārbaudīs mazie «policisti»

Lai atrastu pārdevējus, kuri nepilngadīgajiem nelikumīgi pārdod alkoholu vai tabakas izstrādājumus, policija Igaunijā turpmāk drīkstēs darbā iesaistīt nepilngadīgos, kuru uzdevums būs mēģināt nopirkt neatļautās preces.

Patēriņam Latvijā nodoto cigarešu skaits pērn 11 mēnešos samazinājies par 1,4%

Pagājušā gada 11 mēnešos patēriņam Latvijā kopumā nodoti 1,757 miljardi cigarešu, kas ir par 25,642 miljoniem cigarešu jeb 1,4% mazāk nekā 2016.gada 11 mēnešos.

PVD: Biodrošības prasībām Latvijā neatbilst 5-6% mājas cūku novietņu

 Biodrošības prasībām patlaban neatbilst 5-6% no kopējā mājas cūku novietņu skaita Latvijā un tas nozīmē, ka vairums cūkkopju attiecīgās prasības ievēro, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta Novietņu uzraudzības daļas vadītāja Maija Irbe.

Ekonomists: Svarīgākajai reformai jānotiek cilvēku galvās

«No biznesa skolā mācītajām psiholoģijas gudrībām man vislabāk palikusi prātā iekšējās/ārējās kontroles punkta ideja. Ir cilvēki, kuri tic, ka viņi paši nosaka savu likteni, un ir tādi, kuri domā, ka to nosaka ārēji spēki. Man ir ļoti lielas aizdomas, ka Latvijā cilvēki savas veiksmes vai neveiksmes izskaidro ar ārējiem apstākļiem daudz lielākā mērā nekā Šveicē vai citā ilgāk brīvību baudījušā valstī,» komentē Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Valsts kontroliere: Budžeta plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā

Latvijas valsts un pašvaldību budžetu plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā, Rīta panorāmā pauž Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.

Pērn 11 mēnešos Latvijā saražots par 6,3% vairāk alkoholisko dzērienu

Pērnā gada 11 mēnešos Latvijā saražoti 51,52 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu. Salīdzinot ar 2016.gada 11 mēnešiem, pērn saražots par 6,3% vairāk alkoholisko dzērienu, liecina VID apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Sola lielākas algas strādājošajiem un atbalstu Latvijas rūpniecībai

«Ekonomikas ministrijas prioritātes 2018.gadā ir lielākas algas strādājošajiem un atbalsts Latvijas rūpniecībai. Latvijas simtgades gadā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jāsajūt gan valsts, gan savas personīgās labklājības celšanās,» sola ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. 

Tallinas-Helsinku tuneļa iecerei trūkst ambīciju, tā «Dusmīgo putnu» izstrādātājs

Kamēr Somija un Igaunija kaļ plānus zemūdens tunelim starp Tallinu un Helsinkiem, ko varētu īstenot 2030.gados, somu datorspēļu veidotājs Tallinā iepazīstinājis ar ieceri, kas paredz šādu būvi pabeigt jau 2024.gadā.

Skycop: Aviopasažieriem ir tiesības zināt, kas slēpjas aiz iemesla «ārkārtas apstākļi»

Patērētāju uzraudzības biedrības Wich? datu analīze atklāj, ka Lielbritānijā vidēji katrs ceturtais lidojums, kas sasniedz savu galamērķi, ir kavējies. «Ārkārtas apstākļi» kļuvuši par aviosabiedrību iecienītāko attaisnojumu, lai izvairītos no kompensāciju izmaksāšanas, taču patiesā kavēšanās iemesls esot citādāks

Ždanoka biedē krievvalodīgos vēlētājus teju zem Kubas revolūcijas saukļiem

Politiķe Tatjana Ždanoka, atgriežoties Latvijas politikā, plāno organizēt spēcīgu pilsonisko pretošanos iecerētajām izglītības reformām, cilvēkus pulcējos zem saukļiem Tagad vai nekad vai Tēvzeme vai nāve, kas izmantots Kubas revolūcijā.

ASV biržu indeksi krītas pēc bažām par valdības darba apturēšanu

Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksi ceturtdien, 18.janvārī, kritās un saruka arī ASV dolāra vērtība, jo investoru noskaņojumu ietekmēja bažas par iespējamu ASV valdības darba apturēšanu.

Čakša sliecas neatbalstīt priekšlikumu ieviest maksu tikai par receptes izrakstīšanu

Veselības ministre Anda Čakša sliecas neatbalstīt priekšlikumu piemērot samaksu tikai par receptes izrakstīšanu, bet varētu rosināt diskusiju par attālinātās konsultācijas apmaksu.

Latvenergo: Pēdējos trīs gados elektroenerģijas cena kritusies par 30%

Pēdējos gados Latvijā ir strauji kritusies elektroenerģijas cena. No 2014. līdz 2017.gadam vidējā elektrības cena Nord Pool biržā ir kritusies par 30%, ļaujot samazināt galalietotāju izmaksas, vēsta AS Latvenergo.

Jaunākie komentāri