bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 18.01.2018 | Vārda dienas: Antis, Antons
LatviaLatvija

Kampars: Vienotībai pārmet neiedziļināšanos sabiedrības sāpēs jeb augstprātību, ko radīja Āboltiņas «simbols»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 6 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Partijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars.

«Vienotībā pašlaik notiek milzu pārmaiņas – strukturālas, ļoti dziļas. Mums pārmet par neiedziļināšanos sabiedrības problēmās. Liela daļa pārmet par Vienotības augstprātību. Mēs saprotam, ka tas saistīts gan ar partijas līdzšinējo darbību, gan arī ar bijušo frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu,» BNN atzīst Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Viņaprāt, sabiedrības izpratnē Āboltiņa simbolizē daudzas negatīvās varas īpašības, un partijai tas ir jāakceptē un jāļauj, ka līdera loma pāriet no vienām rokām uz otrām.  Par Āboltiņas aiziešanu Vienotība esot apmierināta un tiek uzskatīts, ka tā ir viena no būtiskākajām pārmaiņām. «Nebūs tā, ka cilvēki mūs uzreiz ļoti mīlēs, bet līdz ar Āboltiņas aiziešanu Vienotībai ir jāspēj parādīt cita veida politika, cita veida ieklausīšanās cilvēkos, jo līdz šim tas ir galvenais, ko sabiedrība mums pārmet. Un Āboltiņa bija Vienotības simbols, kas vienkārši ir jāmaina,» stāsta Kampars.

Viņš novērtē deputātes līdzšinējo ieguldījumu politikā, uzsverot: «Viņa tiešām ir ļoti daudz ko izdarījusi šīs valsts labā.»

«Ir skaidrs tas, ka partijas ietvaros mēs pietiekami labi esam sapratuši šo pamatproblēmu – sabiedrībai viņa nepatīk, pat zinot, ka Āboltiņai izteiktu pārkāpumu, skandālu nav. Ir tāds ļoti iracionāls sabiedrības vērtējums – kas ir viņas personība, kā viņa politikā darbojas. Varbūt tieši šis Āboltiņas augstprātības zīmols bieži vien bija nosēdies sabiedrībā bez gluži loģiska pamatojuma.»

Nesavienojami politiķi un politiskās idejas zem «vienas cepures»

Kā atzinis Kampars, partijas lielākas nesaskaņas ir radušās par nespēju vienoties, kā tai vajadzētu turpināt savu darbību, par skaidru Vienotības pozīciju. Tāpēc Vienotība piedzīvo vairāku politiķu aiziešanu.

Jāatgādina, ka 26.jūlijā tika parakstīts jaunās kustības manifests, ko parakstīja arī visi pieci no Vienotības aizgājušie politiķi: Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.

«Partijā bija divas ļoti spilgtas politiķes – Solvita Āboltiņa un Ilze Viņķele –, kuras, kā jau politikā, ir pietiekami ambiciozas, zinošas un par sevi pārliecinātas. Viņas nespēja sastrādāties, bet tā pamatā bija vairāk personiska nepatika. Partijā tas rada spriedzi, ja nepārtraukti notiek iekšējie ķīviņi. Protams, nesaskaņas atsevišķos gadījumos bija arī par Vienotības pamatproblēmām, tomēr ir jāatzīst, ka  personīgā nesaskaņa  un nespēja sastrādāties radīja šo problēmu.»

Pēc Kampara domām, šāda pieredze partijai kalpos kā paraugs, lai Vienotība atkārtoti neuzkāptu uz tā paša grābekļa, – ka pavisam nesavietojami politiķi un politiskās idejas atnāktu zem vienas «cepures» un atkārtoti notiek šāda veida šķelšanās.

Lielākais izaicinājums – partijas pārmaiņu vērtības apliecināšana sabiedrības acīs

Vienotības politiskie līderi mainās, kas, arī rada neizpratni sabiedrībai: uzticēties vai neuzticēties šai partijai. To Kampars nenoliedz, norādot, ka pašlaik Vienotības mērķis ir izstrādāt partijas Vērtību deklarāciju. Proti, iespējams, jau decembrī sabiedrība varēs redzēt, kāda tad ir Vienotība.

«Es teiktu, ka mēs šobrīd atgriežamies pie mūsu pamatvērtībām: atklātība, profesionalitāte, kompetence un uz izaugsmi, ekonomikas attīstību vērsta politika. Jā, mēs esam labēji centriska partija, kura ikdienā nerunā, kur pārdalīt. Mēs sakām, kur nopelnīt, mēs sakām, kā būt veiksmīgiem globālajā pasaulē. Rādās, ka šobrīd apmēram šādi varētu izskatīties mūsu partijas  nākotnes vīzija. Diemžēl slikto iespaidu, kas saistīts ar bijušo partijas vadītāju kā personību, nebūs viegli mainīt.»

Tāpat Kampars arī uzsver, ka Latvijā visam politiskajam spektram ir jāapzinās, ka sabiedrības uzticība demokrātijai, šai politisko partiju sistēmai, ar katru brīdi krītas.


Pievienot komentāru

  1. Egons teica:

    Kamparam šinī reizē taisnība.

    +1 0 -1 0

EP deputāti atzinīgi vērtē aicinājumu veidot demokrātiskāku ES

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars trešdien, 17.janvārī, aizsāka Eiropas nākotnes debašu ciklu, kura ietvaros Eiropas Savienību valstu vadītāji diskutēs ar Eiropas Parlamenra deputātiem. 

Jāstiprina Latvijas valsts budžeta procesa kvalitāte, uzsver Valsts kontrole

«Valsts budžeta plānošanā jāizmanto labākā zināmā prakse un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas vadlīnijas, jāveicina domāšana ilgtermiņā un jāstiprina komandas darbs, kur katrs atbildīgais zina savus pienākumus un uzņemas atbildību par paveiktā kvalitāti. Tikai tad valsts budžets kļūs par valsts attīstības instrumentu un nodrošinās valsts ilgtermiņa mērķu sasniegšanu un iedzīvotāju labklājības pieaugumu.»

BetsafeNo sirds Latvijai atlikušas niecīgas izredzes iekļūt nākamajā Saeimā

Līdz ar No sirds Latvijai Saeimas frakcijas pajukšanu deputātes Ingunas Sudrabas vadītās partijas izredzes tikt ievēlētai nākamajā Saeimas sasaukumā sarukušas līdz minimumam, uzskata Betsafe bukmeikeri. Iespēju, ka partija No sirds Latvijai oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās pārvarēs 5% balsu robežu, bukmeikeri novērtējuši ar 10%.

ES pašlaik pārskata divējādi lietojamu preču eksporta kontroles noteikumus

Eiropas Savienības eksporta kontrole būtu jāpaplašina, tajā iekļaujot arī cilvēktiesību pārkāpumos izmantojamas kibernovērošanas ierīces, trešdien, 17.janvārī, lēmuši Eiropas Parlamenta deputāti. Turklāt EP tagad ir gatavs uzsākt sarunas ar ES dalībvalstu ministriem.

Čigāne: ES Digitālais vienotais tirgus – pamudinājums Latvijai veikt reformas

Eiropas Savienības Digitālā vienotā tirgus stratēģija sniedz jaunas iespējas Latvijas uzņēmējiem aktīvāk piedāvāt savus pakalpojumus citās dalībvalstīs. Turklāt tā var kalpot kā impulss ne vien uzņēmējdarbības videi, bet arī valsts pārvaldei. Stratēģija mudina mūsu valsts pārvaldi straujāk iet reformu ceļu un savest kārtībā vēl nesakārtotās lietas, saka Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Eksperts: Ždanokas lēmums atstāt EP ir precīzi aprēķināts gājiens, lai reanimētu LKS

Līdzšinējās Eiropas Parlamenta deputātes, Latvijas Krievu savienības līderes Tatjanas Ždanokas lēmums atstāt darbu Eiropas Parlamentā, iesaistoties LKS vēlēšanu kampaņā, ir precīzi aprēķināts gājiens, kas ļaus reanimēt partiju, kurai pēdējās vēlēšanās neizdodas iekļūt Saeimā, šādu viedokli pauž Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds.

Maxima Latvija sagaida cenu kritumu līdz pat 15%

Līdz ar Maxima Latvija lēmumu samazināt regulārās cenas teju 1 000 svarīgām ikdienas precēm, sagaidāms, ka līdzīgu soli spers arī citi nozares spēlētāji, tādējādi cenas svarīgām ikdienas precēm tuvākajā laikā mazumtirdzniecības nozarē varētu samazināties līdz pat 15%.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas jauno priekšsēdētāju ievēlēta deputāte Inesi Lībiņu-Egneri, kuras kandidatūru izvirzīja Kārlis Seržants.

Latvijas ekonomikā sasniegts augstākais novērtējums kopš 2015.gada

Iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015.gada jūlija.

Atklāj Latvijā radītu bezmaksas mobilo lietotni vinješu apmaksai

Atklāta un Google Play pieejama pirmā mobilā lietotne Baltijā ātrai un ērtai autoceļu lietošanas nodevu jeb vinješu apmaksai Latvijā. Viglat mobilās lietotnes galvenais uzdevums ir atvieglot šobrīd sarežģīto, dārgo un laikietilpīgo vinješu apmaksas procesu privāto transportlīdzekļu īpašniekiem un komerctransporta vadītājiem, šķērsojot Latvija robežu.

Pērn visaugstākā satiksmes intensitāte bijusi uz Ventspils šosejas Jūrmalas šosejas posmā

Pērn ikgadējā valsts autoceļu tīkla apsekošana veikta 20 208 kilometros valsts autoceļu un konstatēts, ka palielinās labā stāvoklī esošo asfaltēto autoceļu īpatsvars. 2017.gadā labā un ļoti labā tehniskajā stāvoklī bija 57% valsts galveno autoceļu, kas ir par 20% vairāk nekā 2012.gadā, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

96% darba devēju gatavi nodarbināt vecākus pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Lai gan lielākā daļa jeb 96% Latvijas darba devēju pauž gatavību pieņemt atpakaļ darbinieku pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tikai 6% no tiem sniedz atbalstu bērnu uzraudzībai, liecina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un pētījumu kompānijas Kantar TNS jaunākās darba devēju aptaujas rezultāti.

Krievijas sociologi pārtrauc priekšvēlēšanu aptauju publicēšanu

Krievijas vadošā, neatkarīgā socioloģisko pētījumu organizācija Levada-Centrs paziņojis, ka pārtrauc to aptauju rezultātu publicēšanu, kas saistītas ar 18.marta Krievijas prezidenta vēlēšanām, lai organizāciju neslēgtu varasiestādes, kas tās darbu var uztvert kā neatļautu jaukšanos politikā.

Rīgas birža jau šogad cer uz jauniem akciju emitentiem

Jau šogad ir cerības sagaidīt jaunas Latvijas uzņēmumu akciju emisijas biržā, norāda biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Stājies spēkā attaisnojošais spriedums bērnudārza darbiniecēm lietā par meitenītes iekrišanu akā

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments otrdien, 16.janvārī, nolēma atteikt pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru divas bērnudārza darbinieces attaisnotas apsūdzībā par nolaidīgu darbu pirmsskolas mācību iestādē pēc negadījuma, kad 2013.gada pavasarī četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā.

Aizvadītajā diennaktī uguns laupījusi dzīvību četriem cilvēkiem, vēl četri cietuši

Turpinoties salam, pieaug traģisko ugunsnelaimju skaits - aizvadītajā diennaktī uguns dzīvību atņēmusi jau četriem cilvēkiem, bet vēl četri cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija.

McDonald’s iepakojumu, kas nav pārstrādāts, izmantos vēl 7 gadus

Pasaulē lielākā ātrās ēdināšanas ķēde McDonald’s izvirzījusi sev mērķi līdz 2025.gadam nodrošināt, ka tās izmantotie iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātiem vai atjaunojamiem materiāliem.

Latvijas augstskolās studentiem tiks veidota inovāciju grantu sistēma

Lai sekmētu studējošo inovāciju un uzņēmējdarbības spēju attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu studentu grantu sistēmas modeli, kura galvenais mērķis ir atbalstīt studentu inovāciju projektus un pētījumus.

Opel palielina pārdoto auto skaitu

Opel oficiālā zīmola pārstāvja Auto Blitz pārdoto automašīnu skaits 2017.gadā pieaudzis no 519 uz 527 vienībām, un uz gada sākumu jaunu pasūtījumu skaits sastāda 115 jaunas Opel automašīnas.

Tiesa apķīlājusi Bondara bankas kontus un īpašumus

Tiesa ir apķīlājusi Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt 15 miljonus eiro, Latvijas Krājbankas krimināllietā. Raidījums ziņo, ka pret Bondaru rudenī piemērots prasības nodrošinājums, tādējādi apķīlājot visus Bondaram piederošos īpašumus, kā arī viņa algu.

Ināra Mūrniece: Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai

Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai, tiekoties ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un iepazīstoties ar Tieslietu padomes pašreizējo darbu, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.

Jaunākie komentāri