bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra
LatviaLatvija

Kampars: Vienotībai pārmet neiedziļināšanos sabiedrības sāpēs jeb augstprātību, ko radīja Āboltiņas «simbols»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 6 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Partijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars.

«Vienotībā pašlaik notiek milzu pārmaiņas – strukturālas, ļoti dziļas. Mums pārmet par neiedziļināšanos sabiedrības problēmās. Liela daļa pārmet par Vienotības augstprātību. Mēs saprotam, ka tas saistīts gan ar partijas līdzšinējo darbību, gan arī ar bijušo frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu,» BNN atzīst Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Viņaprāt, sabiedrības izpratnē Āboltiņa simbolizē daudzas negatīvās varas īpašības, un partijai tas ir jāakceptē un jāļauj, ka līdera loma pāriet no vienām rokām uz otrām.  Par Āboltiņas aiziešanu Vienotība esot apmierināta un tiek uzskatīts, ka tā ir viena no būtiskākajām pārmaiņām. «Nebūs tā, ka cilvēki mūs uzreiz ļoti mīlēs, bet līdz ar Āboltiņas aiziešanu Vienotībai ir jāspēj parādīt cita veida politika, cita veida ieklausīšanās cilvēkos, jo līdz šim tas ir galvenais, ko sabiedrība mums pārmet. Un Āboltiņa bija Vienotības simbols, kas vienkārši ir jāmaina,» stāsta Kampars.

Viņš novērtē deputātes līdzšinējo ieguldījumu politikā, uzsverot: «Viņa tiešām ir ļoti daudz ko izdarījusi šīs valsts labā.»

«Ir skaidrs tas, ka partijas ietvaros mēs pietiekami labi esam sapratuši šo pamatproblēmu – sabiedrībai viņa nepatīk, pat zinot, ka Āboltiņai izteiktu pārkāpumu, skandālu nav. Ir tāds ļoti iracionāls sabiedrības vērtējums – kas ir viņas personība, kā viņa politikā darbojas. Varbūt tieši šis Āboltiņas augstprātības zīmols bieži vien bija nosēdies sabiedrībā bez gluži loģiska pamatojuma.»

Nesavienojami politiķi un politiskās idejas zem «vienas cepures»

Kā atzinis Kampars, partijas lielākas nesaskaņas ir radušās par nespēju vienoties, kā tai vajadzētu turpināt savu darbību, par skaidru Vienotības pozīciju. Tāpēc Vienotība piedzīvo vairāku politiķu aiziešanu.

Jāatgādina, ka 26.jūlijā tika parakstīts jaunās kustības manifests, ko parakstīja arī visi pieci no Vienotības aizgājušie politiķi: Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.

«Partijā bija divas ļoti spilgtas politiķes – Solvita Āboltiņa un Ilze Viņķele –, kuras, kā jau politikā, ir pietiekami ambiciozas, zinošas un par sevi pārliecinātas. Viņas nespēja sastrādāties, bet tā pamatā bija vairāk personiska nepatika. Partijā tas rada spriedzi, ja nepārtraukti notiek iekšējie ķīviņi. Protams, nesaskaņas atsevišķos gadījumos bija arī par Vienotības pamatproblēmām, tomēr ir jāatzīst, ka  personīgā nesaskaņa  un nespēja sastrādāties radīja šo problēmu.»

Pēc Kampara domām, šāda pieredze partijai kalpos kā paraugs, lai Vienotība atkārtoti neuzkāptu uz tā paša grābekļa, – ka pavisam nesavietojami politiķi un politiskās idejas atnāktu zem vienas «cepures» un atkārtoti notiek šāda veida šķelšanās.

Lielākais izaicinājums – partijas pārmaiņu vērtības apliecināšana sabiedrības acīs

Vienotības politiskie līderi mainās, kas, arī rada neizpratni sabiedrībai: uzticēties vai neuzticēties šai partijai. To Kampars nenoliedz, norādot, ka pašlaik Vienotības mērķis ir izstrādāt partijas Vērtību deklarāciju. Proti, iespējams, jau decembrī sabiedrība varēs redzēt, kāda tad ir Vienotība.

«Es teiktu, ka mēs šobrīd atgriežamies pie mūsu pamatvērtībām: atklātība, profesionalitāte, kompetence un uz izaugsmi, ekonomikas attīstību vērsta politika. Jā, mēs esam labēji centriska partija, kura ikdienā nerunā, kur pārdalīt. Mēs sakām, kur nopelnīt, mēs sakām, kā būt veiksmīgiem globālajā pasaulē. Rādās, ka šobrīd apmēram šādi varētu izskatīties mūsu partijas  nākotnes vīzija. Diemžēl slikto iespaidu, kas saistīts ar bijušo partijas vadītāju kā personību, nebūs viegli mainīt.»

Tāpat Kampars arī uzsver, ka Latvijā visam politiskajam spektram ir jāapzinās, ka sabiedrības uzticība demokrātijai, šai politisko partiju sistēmai, ar katru brīdi krītas.


Pievienot komentāru

  1. Egons teica:

    Kamparam šinī reizē taisnība.

    +1 0 -1 0

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Reirs sola, ka senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Parakstīts savstarpējās sadarbības memorands par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos. Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā.

Ģimenes ārsti saskata nelielus uzlabojumus e-veselības darbībā

E-veselības sistēmas darbībā, tostarp e-recepšu izrakstīšanā, ir vērojami nelieli uzlabojumi, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atzina abu ģimenes ārstu asociāciju vadītājas

Policijas video: Āgenskalnā uz ielas aizmieg pamatīgi piedzēries un bruņots apsargs

Svētdien, 18.martā, neilgi pirms pulksten 23.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Nometņu ielu Āgenskalnā, kur garāmgājēji bija pamanījuši uz ielas guļošu vīrieti

Čigāne: Ķīmisko ieroču lietošana Solsberijā ir uzbrukums drošībai visā ES

«Ķīmisko ieroču izmantošana Solsberijā, Apvienotajā Karalistē, ir nopietns uzbrukums drošībai visā Eiropas Savienības teritorijā. Īstenotais uzbrukums Sergejam Skripaļam un viņa meitai ir smags starptautisko normu un tiesību pārkāpums,» norāda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Igaunija jau apsveikusi Putinu, Lietuva izlēmusi to nedarīt, bet Latvija – vēl domā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav izšķīries, vai apsveikt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu amatā. «Apsveikt vai neapsveikt ir katras valsts izšķiršanās. To valsts dara, pamatojoties uz starptautisko organizāciju atzinumiem par to, vai nav bijuši kādi pārkāpumi vēlēšanu procesā,» skaidro Vējonis.

Liepājas enerģija noslēgusi tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbus

Līdz ar pavasara tuvošanos SIA Liepājas enerģija noslēgusi cauruļvadu izolācijas rekonstrukcijas darbus siltumtīkliem, kas atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos. Šajā apkures sezonā tika veikti pēdējie apjomīgie tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbi, un šobrīd siltumizolācija tranzīta siltumtīkliem atjaunota visos daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos.

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā

No trešdienas, 21.marta, vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.