bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.03.2018 | Vārda dienas: Kazimirs, Izidors

Kāpēc Google iegādājas Motorola?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Motorola piedzīvojusi daudzus sev svarīgus brīžus vēl pirms Google paziņojuma par uzņēmuma iegādi. 1983. gadā Motorala bija pirmais ražotājs, kurš sāka savu mobilo tālruņu tirdzniecību ASV, turklāt laikā no 2003. līdz 2007. gadam kompānijas tālruņa modelis Razr bija pasaulē vispārdotākais mobilais telefons.

Google lēmums par Motorola iegādi pievērsa daudzu cilvēku un kompāniju uzmanību. Lūk, pamatojoties uz publicētiem analītiķu un Google izteikumiem, ABCNews apkopo piecus iemeslus, kāpēc tehnoloģiju gigants varētu būt izvēlējies veikt šo darījumu:

1. «Superuzlabotais» Android – šāds paziņojums nāca no Google puses, kas vēloties attīstīt savu Android platformu, kura jau trīs gadus sacenšas ar Apple programmatūru. Šobrīd Android aptver aptuveni 40% no viedtālruņu tirgus, tomēr tas nevar lepoties ar tādu auru, kāda ir Apple. Tāpēc Google vēlētos to mainīt.

Uzņēmuma blogā vadītājs Lerijs Peidžs (Larry Page) raksta: «2008. gadā Motorola paļāvās uz Android kā uz vienīgo viedtālruņu operētājsistēmu. Tas bija gudrs solis, un mēs esam ļoti priecīgi par panākumiem, ko viņi līdz šim sasnieguši. Mēs ticam, ka viņu mobilo tālruņu bizness virzīsies augšup un sasniegs strauju pieaugumu.»

2. Viedtālruņi par brīvu. Līdz ar bezvadu interneta popularitāti, jau gadiem tiek dāļāti «lētā gala» mobilie tālruņi, ņemot vērā to, ka galvenā peļņa tiek iekasēta no zvaniem un lejupielādēm. Vai jūs vēlētos bezmaksas viedtālruni, ar kura palīdzību varētu piezvanīt, klausīties mūziku, spēlēt spēles un «sērfot» internetā?

«Tiek sagaidīts, ka galējais rezultāts novedīs līdz bezmaksas viedtālruņiem un, iespējams, bezmaksas planšetdatoriem,» sacījis Robs Enderle (Rob Endlere) no Enderle Group. «Google netiešā stratēģija ir pārvaldīt un finansēt savus darījumus, izmantojot reklāmu. Šādi tiek balstīts gandrīz viss, ko mēs izmantojam, lai tiktu pie interneta, tai skaitā datori – Chromebooks – un televizori. Visticamāk, paies vēl daži gadi, lai ierīces būtu gandrīz par brīvu, taču ar Motorola palīdzību, tas varētu notikt ātrāk.»

3. Piedāvāt visu vienā. Domājot par datoriem, ko lietojam, piemēram, ja tā ražotājs ir, teiksim, HP, Dell vai Acer (2010. gada tirgus līderi). Tie pārdod jums vien pašu ierīci, taču tā darbojas uz Microsoft Windows programmatūras, tai ir FireFox vai Google Chrome pārlūks, mūzika no Apple iTunes, PDF lasītājs no Adobe utt. Un tad Jūsu datorā ir tik daudz programmu, ka tas jārestartē divreiz dienā.

Salīdzinājumam ar Apple, kurš pārdod iMac vai iPhone vai iPad un saskaņo programmas, kas sadarbojas viena ar otru.

«Iespējams, ka ilgtermiņā Motorola piedāvās Jums iegūt Apple līdzīgu pieredzi, radot ciešu saikni starp aparatūru un programmatūru,» tā Recon Analytics dibinātājs Rodžers Entners (Roger Entner). Citiem vārdiem sakot, Jūsu telefons darbosies bez aizķeršanām, jo tā programmatūra darbosies saskaņā ar to. Vairāk prieka, vairāk uzticības, vieglāk izmantot.

4. Iznīcināt «patentu troļļus», par kādiem sauc cilvēkus, kuri piesaka patentu jaunām idejām, bet brīdī, kad kāda kompānija izgudro uz šo pantentu balstītu reālu ierīci, tie pieprasa kompensāciju, sakot, ka bijuši pirmie.

«Tas nogalina inovāciju un tas bremzē inovāciju,» uzskata Discern Analytics rīkotājdirektors un tehnoloģiju tendenču pētnieks Paulo Saffo (Paulo Saffo).

Google ir iepatikusies Motorola, jo laiku gaitā tā izveidojusi aptuveni 24 000 mobilo tehnoloģiju patentu, kas ir spēcīga munīcija, ja viņu pielieto.

5. Pārņemt pasauli. Varbūt ne gluži pasauli, bet Apple, Microsoft, Amazon un citus sāncenšus.

«Lai izdzīvot, Google nedrīkst neko pārdot, taču, šķiet, ka tā ir vienīgā multi-nacionālā organizācija, kas spējusi saprast, kā panākt, lai par visu maksā reklāmdevēji,» teic Enderle. «Kontrolējot kādu ierīci, viņi varētu sasniegt Apple kvalitāti, taču Apple nespētu līdzināties viņu cenām. Ja tas tiek panākts, Google varētu atņemt Apple mandātu.»


Pievienot komentāru

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.