bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 24.11.2017 | Vārda dienas: Velta, Velda

Kāpēc Google iegādājas Motorola?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Motorola piedzīvojusi daudzus sev svarīgus brīžus vēl pirms Google paziņojuma par uzņēmuma iegādi. 1983. gadā Motorala bija pirmais ražotājs, kurš sāka savu mobilo tālruņu tirdzniecību ASV, turklāt laikā no 2003. līdz 2007. gadam kompānijas tālruņa modelis Razr bija pasaulē vispārdotākais mobilais telefons.

Google lēmums par Motorola iegādi pievērsa daudzu cilvēku un kompāniju uzmanību. Lūk, pamatojoties uz publicētiem analītiķu un Google izteikumiem, ABCNews apkopo piecus iemeslus, kāpēc tehnoloģiju gigants varētu būt izvēlējies veikt šo darījumu:

1. «Superuzlabotais» Android – šāds paziņojums nāca no Google puses, kas vēloties attīstīt savu Android platformu, kura jau trīs gadus sacenšas ar Apple programmatūru. Šobrīd Android aptver aptuveni 40% no viedtālruņu tirgus, tomēr tas nevar lepoties ar tādu auru, kāda ir Apple. Tāpēc Google vēlētos to mainīt.

Uzņēmuma blogā vadītājs Lerijs Peidžs (Larry Page) raksta: «2008. gadā Motorola paļāvās uz Android kā uz vienīgo viedtālruņu operētājsistēmu. Tas bija gudrs solis, un mēs esam ļoti priecīgi par panākumiem, ko viņi līdz šim sasnieguši. Mēs ticam, ka viņu mobilo tālruņu bizness virzīsies augšup un sasniegs strauju pieaugumu.»

2. Viedtālruņi par brīvu. Līdz ar bezvadu interneta popularitāti, jau gadiem tiek dāļāti «lētā gala» mobilie tālruņi, ņemot vērā to, ka galvenā peļņa tiek iekasēta no zvaniem un lejupielādēm. Vai jūs vēlētos bezmaksas viedtālruni, ar kura palīdzību varētu piezvanīt, klausīties mūziku, spēlēt spēles un «sērfot» internetā?

«Tiek sagaidīts, ka galējais rezultāts novedīs līdz bezmaksas viedtālruņiem un, iespējams, bezmaksas planšetdatoriem,» sacījis Robs Enderle (Rob Endlere) no Enderle Group. «Google netiešā stratēģija ir pārvaldīt un finansēt savus darījumus, izmantojot reklāmu. Šādi tiek balstīts gandrīz viss, ko mēs izmantojam, lai tiktu pie interneta, tai skaitā datori – Chromebooks – un televizori. Visticamāk, paies vēl daži gadi, lai ierīces būtu gandrīz par brīvu, taču ar Motorola palīdzību, tas varētu notikt ātrāk.»

3. Piedāvāt visu vienā. Domājot par datoriem, ko lietojam, piemēram, ja tā ražotājs ir, teiksim, HP, Dell vai Acer (2010. gada tirgus līderi). Tie pārdod jums vien pašu ierīci, taču tā darbojas uz Microsoft Windows programmatūras, tai ir FireFox vai Google Chrome pārlūks, mūzika no Apple iTunes, PDF lasītājs no Adobe utt. Un tad Jūsu datorā ir tik daudz programmu, ka tas jārestartē divreiz dienā.

Salīdzinājumam ar Apple, kurš pārdod iMac vai iPhone vai iPad un saskaņo programmas, kas sadarbojas viena ar otru.

«Iespējams, ka ilgtermiņā Motorola piedāvās Jums iegūt Apple līdzīgu pieredzi, radot ciešu saikni starp aparatūru un programmatūru,» tā Recon Analytics dibinātājs Rodžers Entners (Roger Entner). Citiem vārdiem sakot, Jūsu telefons darbosies bez aizķeršanām, jo tā programmatūra darbosies saskaņā ar to. Vairāk prieka, vairāk uzticības, vieglāk izmantot.

4. Iznīcināt «patentu troļļus», par kādiem sauc cilvēkus, kuri piesaka patentu jaunām idejām, bet brīdī, kad kāda kompānija izgudro uz šo pantentu balstītu reālu ierīci, tie pieprasa kompensāciju, sakot, ka bijuši pirmie.

«Tas nogalina inovāciju un tas bremzē inovāciju,» uzskata Discern Analytics rīkotājdirektors un tehnoloģiju tendenču pētnieks Paulo Saffo (Paulo Saffo).

Google ir iepatikusies Motorola, jo laiku gaitā tā izveidojusi aptuveni 24 000 mobilo tehnoloģiju patentu, kas ir spēcīga munīcija, ja viņu pielieto.

5. Pārņemt pasauli. Varbūt ne gluži pasauli, bet Apple, Microsoft, Amazon un citus sāncenšus.

«Lai izdzīvot, Google nedrīkst neko pārdot, taču, šķiet, ka tā ir vienīgā multi-nacionālā organizācija, kas spējusi saprast, kā panākt, lai par visu maksā reklāmdevēji,» teic Enderle. «Kontrolējot kādu ierīci, viņi varētu sasniegt Apple kvalitāti, taču Apple nespētu līdzināties viņu cenām. Ja tas tiek panākts, Google varētu atņemt Apple mandātu.»


Pievienot komentāru

KNAB atgādina par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem, reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās ir pienākums noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus un nosūtīt tos publiskošanai līdz 2018.gada 9.maijam.

Beļģijā deg vafeļu rūpnīca

Liels ugunsgrēks izcēlies vafeļu rūpnīcā Briselē, radot melnu dūmu mākoni virs Beļģijas galvaspilsētas.

Sola autoceļu jomā uzlabot valsts galvenos un reģionālos ceļus 

Nākamgad papildu piešķirtie 25,6 miljoni eiro garantēs iespēju par 300 km vairāk sakārtot un veikt dažādus uzturēšanas darbus uz valsts vietējiem grants ceļiem, kas pēdējo 25 gadu laikā būs lielākais ieguldījums.

Dārzeņu pārstrādātājs: Pavasarī var veidoties deficīts pēc atsevišķiem dārzeņiem

Vēsie un mitrie laika apstākļi, kas negatīvi iespaidojuši dārzeņu ražu Latvijā, ietekmēs arī dārzeņu pārstrādes sektoru, jo pēc atsevišķām dārzeņu kultūrām pavasarī var veidoties deficīts, stāsta dārzeņu un augļu pārstrādātāja Kronis valdes loceklis Aivars Svarenieks.

Saskaņa un ZZS Lāčplēša dienā piedalījās Žirinovska organizētās sporta spēlēs

Atsevišķi Saeimas deputāti no Saskaņas un Zaļo un zemnieku savienības frakcijām Lāčplēša dienā piedalījušies Krievijas parlamenta atbalstītās biedrības Jaunā līga rīkotajās sporta spēlēs, kuru iniciators ir Krievijas Valsts domes deputāts no Vladimira Žirinovska vadītās Krievijas liberāldemokrātiskās partijas Dmitrijs Sviščevs, raksta Latvijas Avīze.

LDDK: Būtiski panākt efektīvu valsts budžeta līdzekļu investēšanu

Svarīgi, lai valsts budžets 2018.gadam palīdzētu sasniegt kopīgi izvirzītos Nacionālajā attīstības plānā ietvertos mērķus nevis meklēt attaisnojumus, kāpēc kaut kas nav izdevies, uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija, vērtējot nākamā gada budžetu.

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Nešpors

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, informē kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. Apstiprināts arī jauns valdes loceklis - Vilnis Vitkovskis.

Jaunas normas: Kas jāzina autoratlīdzību saņēmējiem un izmaksātājiem?

Viens no vissvarīgākajiem jaunievedumiem, par kuru autoratlīdzības līguma slēdzējiem noteikti jāatceras, ir izmaiņas līdzšinējā kārtībā, kādā tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Latvijas barometrs: Par dzīvošanu Latvijā visvairāk lepojas Zemgales iemītnieki

Noskaidroti Latvijas iedzīvotāju uzskati par valsts simtgades svinībām, kā arī Latvijas sasniegumiem un faktoriem, kas valsti varētu pilnveidot. Jautājumā par «sapņu zemes» ideāla sasniegšanu starp dažādām vecuma grupām krasākās atšķirības vērojamas uzskatā, ka tieši laba, starptautiski atzīta izglītība ir galvenais šķērslis ceļā uz ideālu valsti.

Tiesa apmierina Bauskas Dzīves prasību aizliegt pašvaldības laikrakstā reklāmēt

Administratīvā rajona tiesa ir apmierinājusi SIA Bauskas Dzīve prasību pret Iecavas novada domi par reklāmu publicēšanas aizliegumu pašvaldības finansētajā laikraksta Iecavas Ziņas.

Izglītības un zinātnes ministrija apmierinātā ar 2018.gada budžetu

Nākamā gada Izglītības un zinātnes ministrijas budžets vērtējams kā stabils un labs - nemainīgā līmenī tiks nodrošināts finansējums visu ministrijas pārziņā esošo funkciju veikšanai, kā arī ir panākts finansējuma pieaugums augstskolām, zinātnei, sportam, jaunatnei, kā arī lielāks atbalsts latviskajai izglītībai diasporā un latviešu valodas apguvei.

Eiropas biržu indeksi maz mainās vai pieaug, Volstrītā brīvdiena

Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 23.novembrī, maz mainījās vai pieauga, savukārt Amerikas Savienoto Valstu fondu tirgi bija slēgti, jo ASV bija brīvdiena – Pateicības diena.

Facebook ASV rādīs lietotājiem, kuras to atbalstītās politiskās lapas maldinoši veidotas Krievijā

Populārais sociālais tīkls Amerikas Savienotajās Valstīs apņēmies darīt lietotājiem zināmu, ka tie ar «patīk» atzīmējuši Facebook lapas, kuras laikā ap ASV prezidenta vēlēšanām izveidojušas ārvalstu organizācijas ar mērķi izplatīt propagandu.

Ašeradens: Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas tautsaimniecībā

Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā,. tāpēc nākamo trīs gadu valsts budžeta veidošanā Ekonomikas ministrijas prioritātes ir tautsaimniecības produktivitātes paaugstināšana, eksporta veicināšana, investīciju piesaiste, inovācijas veicināšana un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Deputāti: Latvijai svarīga droša Eiropa

Latvijai svarīga droša un spēcīga Eiropa. Drošība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, turklāt, raugoties uz mūsdienu izaicinājumiem un tehnoloģisko attīstību, īpaši svarīga arī efektīva kiberdrošība, pēc sēdes uzsvērusi Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, paužot atzinīgus vārdus ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektā uzsvērtajam jautājumam par drošību.

Spēlmaņu naktī triumfē aktieri Briķe un Jakovels, režisors Zemļanskis

Spēlmaņu nakts galveno balvu jeb Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde Precības Liepājas teātrī, par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.

Saglabāsies nepastāvīgs laiks, nākamnedēļ atkal kļūs vēsāks

Tuvākajās dienās nav gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas un saglabāsies rudenīgs laiks. Piektdien, 24.novembrī, būs lielākoties mākoņains laiks, daudzviet pa laikam līs un gaisa temperatūra būs +2…+7 grādu robežās pēc Celsija.

LPS: Darbinieku atalgojuma publiskošanas prasību apjoms ir nesamērīgs

Neskatoties uz Saeimas Budžeta un finanšu komisijā un valdībā lemto, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības iebildumiem, Saeimas deputāti atbalstījuši priekšlikumu par atalgojuma publiskošanu vēl plašāk, ne kā tas noticis līdz šim.

Pūce: Rīgas satiksmi glābj tas, ka «labais onkulis» Nils Ušakovs tai uzdāvina rīdzinieku naudu tik, cik grib

Rīgas satiksmi glābj tas, ka «labais onkulis» Nils Ušakovs viņiem uzdāvina rīdzinieku naudu tik, cik grib,» intervijā ar BNN norāda Rīgas domes opozīcijas deputāts un Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce.

Kā ogļu Polija gausi palielina atjaunojamo energoresursu īpatsvaru

Polija ir spērusi platus soļus, lai samazinātu oglekļa dioksīdu veidojošo energoresursu īpatsvaru savā enerģētikā, pie viena izaicinot iesakņojušos stereotipus par to kā Eiropas akmeņogļu bastionu, taču pievēršanās atjaunojamiem enerģijas avotiem, šķiet apstājusies 2015.gadā.

Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniedz 2% no iekšzemes kopprodukta

Saeimas apstiprinātais Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta, izpildot NATO ieteikumu dalībvalstīm atvēlēt vismaz divus procentus aizsardzības izdevumiem, informē Aizsardzības ministrija.

Likvidēts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs

Līdz ar šī gada oktobri slēgts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs, apstiprina Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis. Viņš informē, ka centrs ir likvidēts kopš šī gada 1.oktobra un tas ticis likvidēts pēc tā darbības lietderības izvērtēšanas.

Prezentē Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekciju

Prezentēta Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekcija 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā. Katrs sporta komplekts sastāv no apģērba Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem, ikdienai un plaša aksesuāru klāsta, kopā 45 priekšmeti katrā komplektā, vēsta sporta preču zīmols 4F pārstāvji. 

Video: Policija meklē iespējamo degvielas zagli

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka video redzamais vīrietis, iespējams, 2017.gada rudenī regulāri izdarījis zādzības no degvielas uzpildes stacijām Saulkrastu iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot būtiski vairāk līdzekļu veselībai un aizsardzībai

Saeima ceturtdien, 23.novembrī, pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 8,95 miljardu eiro apmērā. Nākamā gada budžetā lielākais līdzekļu pieaugums ir paredzēts veselības aprūpei, savukārt aizsardzības jomas budžets sasniegs NATO prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta.

Jaunākie komentāri