bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 27.07.2017 | Vārda dienas: Marta, Dita

Katru gadu ES zaudē vismaz 8 miljardus eiro ģeobloķēšanas dēļ

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Komisijā (EK) turpinās skatīt jautājumu par ģeogrāfiskās bloķēšanas novēršanu (geo-blocking), lai sekmētu vienlīdzību tirdzniecībā, par sēdi, kas norisināsies trešdien, 12.jūnijā, informē EK. 

74% sūdzību, kuras saņem Eiropas Patērētāju tiesību centru tīkls, saistītas ar cenu starpību vai ģeogrāfisko bloķēšanu atkarībā no pircēja atrašanās valsts.

Komisijas pārstāvji norāda, ka no vienas puses, uzņēmējiem tiktu novērsti ierobežojumi konkrētai darbībai kādā no ES dalībvalstīm. No otras puses, iedzīvotāji jebkur Eiropā varētu iepirkties tikpat efektīvi kā savā valstī. Ģeobloķēšanas iespaidā bez objektīvi pamatotiem iemesliem tiek diskriminēti uzņēmēji un patērētāji no dažādām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm pēc izmantotās IP adreses.

Zināms, ka ES ir pasaulē lielākais vienotais tirgus, norāda Komisija.

«Tajā vajadzētu varēt brīvi pārvietoties cilvēkiem, precēm, pakalpojumiem un naudai. Tā tam vajadzētu būt arī virtuālajā vidē. EK apsekoja 1 0537 interneta veikalos un iespējas iepirkties 143 valstu pāros. Ģeobloķēšana konstatēta 63% gadījumu. Tikai mazliet vairāk nekā trešdaļa mēģinājumu veikt pārrobežu pirkumu ir sekmīgi (37%). Pārējos gadījumos tīmekļa vietne aizliegusi klientiem no citas valsts veikt pirkumu vai saņemt pakalpojumu,» par datiem informē Komisija.

Ģeobloķēšana un citi ģeogrāfiski ierobežojumi, liedzot veikt pirkumus tiešsaistē, ietekmē pārrobežu tirdzniecību, neļauj patērētājiem un uzņēmumiem gūt labumu no tiešsaistes priekšrocībām vienotajā tirgū, ja tie atrodas citā ES valstī. Piemēram, BBC var skatīties online tikai no Lielbritānijā reģistrētas IP adreses, bet nevar Parīzē (Francijā), pat Lielbritānijas pilsonis.

Arī Latvijas pilsonis pat ziņu raidījumus nevar skatīties citu valstu mājaslapās, jo tās tiek bloķētas it kā autortiesību dēļ. Katru gadu ES tiek zaudēti vairāk kā astoņi miljardi eiro ieņēmumu no darījumu aizliegšanas. Filmu un mūzikas ražotāji ģeobloķēšanas dēļ zaudē līdz 48% ieņēmumu, potenciāliem skatītājiem/ klausītājiem bloķēto materiālu atrodot pirātu vietnēs, skaidro EK.

Vienlaikus norādot, ka lielākoties šīs iespējas internetā bloķē uzņēmēji, galvenokārt globālie, lai varētu dažādās valstīs par vienu un to pašu produktu vai pakalpojumu prasīt atšķirīgas, pēc iespējas augstākas cenas. Arī valsts nereti nosaka ierobežojumus savu valstu uzņēmējiem kādu konkrētu preču pārrobežu tirdzniecībā.

«Tā, piemēram, Latvijas uzņēmumiem tiešsaistē aizliegts pārdot e-cigaretes citu valstu pilsoņiem. Savukārt mūsu kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā un cituviet tas atļauts,» min EK pārstāvji.

Tāpēc EK un Eiropas Parlaments stingri nolēmis novērst šādu patērētāju un uzņēmumu diskrimināciju, vienādojot patērētāju un uzņēmēju tiesības reālajā un virtuālajā vidē.

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs pauž savu viedokli šajā jautājumā: «Uzņēmējiem un patērētājiem jābūt tādām pašām tiesībām uz preču iegādi un pakalpojumiem iepērkoties tieši konkrētā valstī, gan iegādājoties tās pašas preces un pakalpojumus no šīs valsts attālināti.»

Turpinot, viņš saka: «Valstis nedrīkst diskriminēt pilsoņus, viņiem jānodrošina iespējas vienotā tirgus ietvaros iegādāties preces un pakalpojumus par tādām pašām cenām kā reālā vidē, bez papildus administratīvām barjerām, aizliegumiem un nodevām. Tāpēc jau mūs valdības aicināja atbalstīt dalību ES.»

Ref: 225.000.103.1239


Pievienot komentāru

EK sāks juridisku procedūru pret Poliju par tieslietu reformu

Eiropas Komisijas paziņojusi, ka uzsākts juridisku procedūru pret Poliju saistībā ar aktuālu tiesu varas reformu, kas Eiropas Savienības izpildvaras vērtējumā valstī grauj tiesnešu neatkarību un attiecīgi arī ir pretrunā ES tiesību normām.

Citskovskis: Straujāku štata samazinājumu veicinātu pašvaldību iesaiste

 Lai panāktu straujāku valsts iestāžu štata samazinājumu, šajā procesā jāiesaistās arī pašvaldībām, savu uzskatu publiski paudis Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Kopumā Valsts kancelejas iecere paredz, ka valsts pārvaldē tiktu nodarbināti 5% no valstī nodarbinātajiem. Patlaban valsts pārvaldē strādā gandrīz 7% no visiem valstī nodarbinātajiem.

Rajevskis: Jaunajai politiskajai kustībai Par vajag līderus katrā reģionā

Jaunās politiskās kustības Par komanda ir laba, tomēr tai nepieciešami stipri un jaudīgi politiskie līderi, kas varētu «vilkt» šo partiju, norāda abiedrisko attiecību aģentūras Mediju tilts līdzīpašnieks politologs Filips Rajevskis.

Deputāti: Veselības aprūpes finansēšanas likums saliks visu «pa plauktiņiem»

Ar nākamo gadu par saimniecisko darbību un autoratlīdzībām valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 5% apmērā veiks pensiju 1.līmenī, trešdien, 26.jūlijā, nolēma Sociālo un darba lietu komisija, galīgajam lasījumam gatavojot grozījumus likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu.

Krievijas un Ķīnas flotes rīko mācības Baltijas jūrā

Krievijas un Ķīnas kara flotes šonedēļ rīko pirmās kopīgās militārās mācības Baltijas jūrā, kurām līdzi seko arī Baltijas valstis, Polija un Somija.

Turpina pieņemt darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei

Nodarbinātības valsts aģentūras darba devējiem piedāvā iespēju piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, izveidojot subsidētās darba vietas un nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus.

VVD vērsīsies policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu apsaimniekošanā Stigmās

Valsts vides dienests vērsīsies policijā ar lūgumu sākt kriminālprocesu par nelikumībām atkritumu apsaimniekošanā Ozolnieku novada Stigmās.

Zemnieku saeima: Liellopu gaļas nozare Latvijā nav pietiekami attīstījusies

Biedrība Zemnieku saeima uzskata, ka gaļas liellopu nozare Latvijā nav pietiekami attīstījusies un esošās saimniecības vēl nav pietiekami ekonomiski nostabilizējušās, daudzām no saimniecībām ir lielas kredītsaistības, kā rezultātā nozarei katrs atbalsts it ļoti svarīgs.

Vējonis piešķir NBS komandierim Ģenerālleitnanta pakāpi

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir piešķīris Nacionālo bruņoto spēku komandierim Leonīdam Kalniņam Ģenerālleitnanta militārā dienesta pakāpi.

Izveido jauno politisko kustību - Mēs par, kurā iestājas Vienotības aizgājušie politiķi 

Jaunajā politiskajā kustībā Mēs par apvienojušies pieci no partijas Vienotība aizgājušie Saeimas deputāti - Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis. Partijā iesaistīsies arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, matemātiķis Andris Ambainis, mācītājs Juris Cālītis un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Saliedēts kolektīvs ir otra svarīgākā darbinieku motivācija aiz atalgojuma

Teju trešdaļai aptaujāto Latvijas iedzīvotāju galvenā motivācija darba vietā ir atalgojums, savukārt otru nozīmīgāko lomu spēlē saliedēts kolektīvs.

Atliek diskusijas par autoratlīdzību un algu vienlaicīgajiem saņēmējiem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija trešdien, 26.jūlijā, vienojās uz nākamā gada valsts budžeta veidošanas un pieņemšanas laiku atlikt diskusiju par ierosinājumu noteikt pienākumu maksāt vismaz minimālo darba algu cilvēkiem, kuri šajā pašā darba vietā saņem arī autoratlīdzības.

Pūce: Latvijai Stambulas konvenciju jāratificē bez atrunām

Partija Latvijas attīstībai vērsusies pie Labklājības ministrijas, aicinot pēc iespējas ātrāk ratificēt Stambulas konvenciju bez labojumiem, ņemot vērā vardarbības satraucošos rādītājus Latvijā.

Vairāk nekā puse Latvijas uzņēmēju strādā arī nedēļas nogalē; noskaidrots pētījumā

Uzņēmēji darbam vidēji velta astoņas stundas un piecas minūtes dienā, un vairāk nekā puse jeb 58% Latvijas uzņēmēju strādā arī nedēļas nogalēs, liecina jaunākais Citadele Index pētījums, kurā katru ceturksni savu viedokli izsaka 750 Latvijas uzņēmumu īpašnieki un vadītāji.

Izsniegs sertifikātu personām, kas veic dzīvnieku mākslīgo apsēklošanu

Valdība atbalstījusi grozījumus, kas nosaka dzīvnieku vērtēšanas, pārraudzības un mākslīgās apsēklošanas speciālista apmācības, kā arī sertifikāta un apliecības izsniegšanas un anulēšanas kārtību.

Konkurences padome ļauj SIA Latvijas propāna gāze īpašnieku maiņu

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut Areti International Group Limited iegādāties SIA Latvijas propāna gāze.

Krievijas pilsonim par drona palaišanu virs AM var piemērot sodu līdz pat 700 eiro

Civilās aviācijas aģentūra gaida informāciju no Valsts policijas saistībā ar tālvadības lidaparāta jeb drona palaišanu virs Aizsardzības ministrijas, uzsver CAA direktora pienākumu izpildītājs Māris Čerņonoks.

Veiks būtiskākās izmaiņas par jauno pedagogu darba samaksas modeli

Lai izvērtētu jauno pedagogu darba samaksas modeli, 2016./2017.mācību gada laikā Izglītības un zinātnes ministrija analizēja Valsts izglītības informācijas sistēmā apstiprinātās pedagogu tarifikācijas un pašvaldību iesniegtos pārskatus par finansējuma izlietojumu, un veica finanšu analīzi.

Lauksaimnieki: Graudaugu raža šogad solās būt pozitīva, pateicoties laika apstākļiem

Zemgalē labības kulšana sākās pirms nedēļas, un patlaban ziemas mieži jau gandrīz ir novākti. Savukārt citviet Latvijā graudu varētu sākt vākt tikai augustā, prognozē lauksaimnieki.

Igaunijā nav gaidāms būtisks nodokļu ieņēmumu kritums, uzskata ministrs

Atsaucoties uz Igaunijas Pārtikas ražotāju asociācijas pesimistisko prognozi, ka akcīzes nodokļa celšanas dēļ 2018.gadā valsts budžets zaudēs ieņēmumus 170 miljonu eiro apmērā, Igaunijas finanšu ministrs Tomass Tiniste skaidrojis šogad ir novērots ieņēmumu kāpums, kam vajadzētu turpināties arī nākamgad.

Mūrniece mudina ZZS apsvērt Dūklava jeb tā sauktā «Ļimoņčika» nomaiņu

«Politikā esot tā, ka iesaukas pielīpot, un, ņemot vērā, ka  Dūklavam pielipusi iesauka no šīm sarunām, ZZS būtu jāvērtē, kā šo situāciju risināt,» uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Papildina ĀCM likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību

Turpmāk transporta operatoriem būs ar informatīviem plakātiem jāinformē savi klienti par to, ka no Latvijas teritorijas nav atļauts izvest, tostarp rokas bagāžā, mājas cūku un savvaļas cūku izcelsmes pārtikas produktus, ja šie pārtikas produkti ir marķēti ar rombveida identifikācijas marķējumu.

Akcīzes nodoklis dīzeļdegvielai ir nevis jāpalielina, bet jāsamazina, tā Antāne

«Diemžēl, pieņemot lēmumu par akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanu dīzeļdegvielai, valdība nav izvērtējusi visus iespējamos riskus, ko tas var nest transporta un loģistikas nozarei un valsts ekonomikai kopumā,» BNN uzsver Biedrība Baltijas asociācija – Transports un Loģistika prezidente Inga Antāne.

Atklāj vairākas nelegālas komercprakses uztura bagātinātāju pārdošanā

Uzturētais aizdomīgo interneta vietņu saraksts pēdējā mēneša laikā ir papildināts ar četrām tīmekļvietnēm, kas pārdod uztura bagātinātājus, kas nav paziņoti un iekļauti Pārtikas un veterinārā dienesta uztura bagātinātāju reģistrā.

Lielbritānija plāno no 2040.gada aizliegt jaunus dīzeļa un benzīnmotora auto

Lielbritānija, cīnoties ar gaisa piesārņojumu, plāno noteikt, ka no 2040.gada valstī tiks aizliegtas jaunas dīzeļmotora un benzīnmotora vieglās automašīnas un mikroautobusi.