bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.10.2017 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
LatviaLatvija

Ķīnieši vislabprātāk pērk īpašumus Rīgā, Ozolniekos, Cēsīs un Talsos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUĀrvalstnieku ieguldījumi Latvijā ar mērķi saņemt termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) kopš 2010.gada veido 455 miljonus latu. No tiem 80% ieguldīti nekustamajos īpašumos, 15% – Latvijas banku subordinētajā kapitālā un 5% – Latvijas uzņēmumos ar piesaistīto kapitālu, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) dati.

«Galvenais TUA skaits un investīciju apjoms ir saistīts ar nekustamo īpašumu, nereti iegādājoties mājokli Latvijā kā alternatīvu vasarnīcai, lai pavadītu brīvdienas kopā ar dzīvesbiedru un bērniem – līdz ar katru investoru uz TUA vidēji piesakās 1,4 ģimenes locekļi. Pēc PMLP datiem, līdz šā gada vidum kopumā pieteikušās 6,9 tūkst. personu, tostarp 2,9 tūkstoši investoru un 4,0 tūkstoši viņu ģimenes locekļu,» norāda Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska.

Laikā no 2010.gada līdz šā gada augusta vidum 71% (5 406 personas) no TUA pieteikumiem ir saņemts no Krievijas pilsoņiem, 7,6% (577) – no Ukrainas, 4,9% (375) – no Kazahstānas, 4,9% (371) – no Ķīnas, 4,4% (336) – no Uzbekistānas, bet 2,4% (180) – no Baltkrievijas.

«Visstraujāk pieaug ķīniešu interese – 2013.gada pirmajos astoņos mēnešos 235 Ķīnas pilsoņu vēlējušies saņemt TUA, kas veido jau 10% no personu kopskaita. Ķīnas pilsoņi vislabprātāk pērk īpašumus Rīgā, Ozolnieku, Cēsu, Iecavas un Talsu novados. Savukārt Krievijas (un arī citu valstu) pilsoņi galvenokārt iegādājas īpašumus Rīgā un Jūrmalā, krietni retāk – Saulkrastu, Ozolnieku un Mārupes novados. Atsevišķi vēl var atzīmēt Uzbekistānas pilsoņu interesi par Garkalnes novadu,» komentē bankas eksperti.

Pēc viņas teiktā, investoru interese par Latviju un motivācija TUA saņemšanai ir atšķirīga. Vidējā nekustamo īpašumu darījumu summa ir būtiski augstāka par TUA izdošanai nepieciešamo īpašuma vērtību – 145 000 latu (kopējā investīciju summa – 335,2 milj. latu, darījumu skaits – 2 318). «Tas vedina domāt, ka TUA saņemšana ne vienmēr ir prioritāra. Vieni jauniegūto mājokli izīrē, Latvijā ierodoties tikai reizi gadā TUA atjaunošanai, citi Latviju apmeklē vairākas reizes gadā, vēl citi – ar ģimenēm apmetas Latvijā uz pastāvīgu dzīvi,» teic Bičevska.

TUA programmas ietvaros gūtie finanšu līdzekļi pērn sasniedza 175 miljonus latu, bet šogad jau varētu veidot 230-240 miljonus latu, prognozē bankas eksperte.

PMLP veiktās investoru aptaujas rezultāti rāda, ka 61% no respondentiem Latvijā plāno uzturēties pāris mēnešu gadā, 19% – pastāvīgi, 18% – pāris nedēļu gadā. Tikai trīs no aptaujātajiem 200 investoriem norādījuši, ka Latvijā ieradīsies tikai tāpēc, lai reģistrētu TUA.

Jautājumā par iegādātā nekustamā īpašuma plānoto izmantošanu 56% no respondentiem norādījuši, ka turpinās uzturēties savā mītnes valstī, bet iegādātajā īpašumā dzīvos uzturēšanās laikā Latvijā, 38% plāno pastāvīgi dzīvot iegādātajā īpašumā, bet 7% šo īpašumu izīrēs citām personām.

Saskaņā ar PMLP aptauju 38% no aptaujātajiem TUA saņēmušajiem investoriem ir konts Latvijas kredītiestādē.

102.000.102.5364


Pievienot komentāru

 1. patriots teica:

  tās ir šausmas! kad reiz to programmu aizklapēs ciet vai vismaz pacels nepieciešamās naudas latiņu augstāk??

  +1 0 -1 0

 2. puma teica:

  Tas ir vairāk kā šausmas!!! Mums drīz būs jāmācās ķīniešu valoda!

  +1 0 -1 0

 3. :) teica:

  kādam tak te ir jādzīvo…

  +1 0 -1 0

 4. Puņķis teica:

  Galīga Kaka galīgs Puņķis!

  +1 0 -1 0

 5. Kristaps teica:

  Priecājos par to. Viņi arī ir cilvēki.
  Vismaz latvijā iedzīvotāju kopskaits pieaugs.

  +1 0 -1 0

 6. ak teica:

  un ķīnieši būs nākamie, kuri gribēs, lai viņu valoda ir Latvijas otrā oficiālā valoda..

  +1 0 -1 0

 7. neķer kreņķi teica:

  Vai tad latviešu tauta ir tik vāja, ka baidīsies no 6900 cilvējiem?

  +1 0 -1 0

 8. Uldis. teica:

  Kīnieši LV būs labvēlīgi, nevajag būt naiviem, viņi iemācīsies latviešu valodu, daudz ātrāk, nekā vienam, otram pat sapņos var rādīties. Nevienam šeit nebūs jāmācās viņu valodu. To pierāda pasaules prakse un tās latvietes, kuras ārzemēs savu turpmāko dzīvi ir saistījuši ar ķīniešiem. Ja nu kādam ir vēlme, jau tagad var mācīties jebkuru svešvalodu, būs poiglots-tas tak ir ļoti pozitīvi. Viņi visur ir lojāli un nepiekopj terorismu, un nav tādi kā islamisti, kuri pat ar varu rietum-Eiropu cenšas padarīt par arābvalsti, pārpludinot ar mošeju jūru, melnajām parandžām un čačvanām. Varbūt daudzi to nezin? Ķīnieši ir ļoti strādīgi, pacietīgi, izdomu bagāti un pats galvenais LV nebūs jāpazūd no kartes, attīstīsies ekonomika. Šausmas ir tās, ka no LV ik gadu pazūd, iedzīvotāju ziņā, viena Cēsu pilsēta. Un tas, tiem, kuriem vajadzētu pieņemt mērus – ir pie kājas. Un te nav jūtams ne mazākais satraukums, ko nevarētu teikt pat Igauniju, kur valsti ir atstājuši 20x mazāk iedzīvotāju. Tas % Igaunijā ir ļoti niecīgs, bet darbojas reālā programma.

  +1 0 -1 0

  • Kaspars teica:

   Un vai tas ir viss ko no migranta vajag? Lai viņš iemācās latviski? Un pielieto šīs prasmes kad viņas tas ir izdevīgi….
   Tāda īstermiņa domāšana.
   Par valstu un tautu lietām domājot ir jāskatās gadsimtiem uz priekšu. Un lai to spētu ir jāzin gadsimtiem (vēlams vēl senāka) sena pagātne…

   +1 0 -1 0

 9. Kaspars teica:

  Valdība šos ārzemnieku pirkumus dēvē par investīcijām. Mans secinājums – šīs investīcijas ir toksiskas (indīgas). Kāpēc? Jo pieprasījuma mākslīgs kāpinājums radapreces sadārdzināšanos. Tātad – katram latviešu pircējam, par iecerēto dzīvoklīti, māju vai ko citu nāksies maksāt dārgāk. Vēl ļaunāk – vairāk nāksies atdot bankai, ja tiks ņemts kredīts…

  +1 0 -1 0

 10. zinu :D teica:

  vecas zinjas vairs jau nepeerk. Paargaajushi uz Griekjiju nu jau nezinu cik meeneshus.

  +1 0 -1 0

Latvijas budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro

Vispārējās valdības budžeta pārpalikums 2016.gadā veidojis 9,5 milj. eiro jeb 0,04 % no iekšzemes kopprodukta. Tikmēr vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds gada beigās bija 10 091,6 milj. eiro jeb 40,6 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tartu atkāpjas mēra vietnieki, kuri aizturēti par iespējamu kukuļņemšanu

Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu no mēra vietnieku amatiem atkāpušies Artjoms Suvorovs un Valvo Semilarskis, kuri šonedēļ aizturēti uz aizdomu pamata par kukuļņemšanu.

Vienota ostu tīkla izveidē Latvijā plānots ieguldīt 5,9 miljonus eiro

Rīgas plānošanas reģiona un Kurzemes plānošanas reģiona ostās tiek uzsākts nozīmīgs tūrisma projekts, kura mērķis ir izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā ar kvalitatīviem pakalpojumiem, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu un piesaistīt ārvalstu burātājus no Skandināvijas un citām valstīm.

Eksperte: Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels «izdegšanas» risks

Latvijā nevalstiskajā sektorā strādājošajiem ir liels izdegšanas risks, intervijā Latvijas Radio sacījusi kādreizējā domnīcas Providus direktore, pilsoniskās sabiedrības eksperte Dace Akule.

Vides piesārņojums pasaulē saistīts ar katru sesto priekšlaicīgas nāves gadījumu

Vides piesārņojums 2015.gadā bijis saistīts ar kopumā deviņiem miljoniem priekšlaicīgas nāves gadījumu, secināts pētījumā, kas kā divus cilvēka veselībai kaitīgākos vides piesārņojuma veidus izcēlis kaitīgu vielu klātbūni gaisā un ūdenī.

Pasaules akciju tirgi izjutuši spiedienu

Pasaules akciju tirgi ceturtdien, 19.oktobrī, izjutuši spiedienu, Volstrītā apsīkstot šonedēļ pieredzētajam akciju cenu pieaugumam, bet biržas Eiropā saskārās ar krīzi Katalonijā.

Producents: Kinoindustrijā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku

Latvijā pēdējos gados sākusi veidoties kinoindustrija, un īpaši priecē tas, ka tajā nāk strādāt daudz gados jaunu cilvēku, intervijā sacījis režisors un producents, kompānijas Film Angels Productions pārstāvis Jānis Kalējs.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, drīzumā uz ceļiem gaidāms «melnais ledus»

Autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības. Meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

Infektoloģe: Gripa nogalina bioloģiski trauslākos, tostarp bērnus un grūtnieces

Gripa ir bērnu un jaunu pieaugušo infekcija, taču tā nogalina bioloģiski trauslākos, pauž Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja infektoloģe Dace Zavadska.

Atvieglo investoru darbību starp Latviju un Vjetnamu

Parakstīts Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem un tā protokols.

Maltas žurnāliste nogalināta ar «tālvadības ierīces detonētu» spridzekli

Maltas amatpersonas pavēstījušas, ka atklāts – žurnāliste Dafne Karuana Galicija nonāvēta, automašīnā, kurā viņa braukusi, palaižot spridzekli ar tālvadības ierīci.

Tuvākajās dienās ieplūdīs aukstāks gaiss, bet nokrišņu būs maz

Kaut arī tuvākajās dienās virs Latvijas dominēs augsta spiediena atzars, tomēr sestdien, 21.oktobrī, Latvijas dienvidu rajonos ir sagaidāmi īslaicīgi nokrišņi ciklona darbības rezultātā virs Polijas teritorijas. Jau tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un, gan dienām, gan naktīm kļūstot vēsākām, iespējams jau nākamnedēļ atsevišķās vietās sagaidīsim pirmo sniegu, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kučinskis: Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus

Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus, ceturtdien, 19.oktobrī, tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru sacījis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Farmaceite: Viltīgā osteoporoze - nešķiro ne vecumu, ne dzimumu

Kaulu trauslums, biežas traumas un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī mazkustīgs dzīvesveids ir ideāla vide, lai veidotos pirmie aizmetņi nopietnām kaulu un locītavu saslimšanām. Tā kā mūsdienās šī problēma kļūst arvien aktuālāka, arī farmaceitiem bieži tiek uzdoti jautājumi saistībā ar kaulu sāpēm, norāda Euroaptiekas farmaceite Daina Bulmeistere.

Barometrs: Nepietiekams materiālais stāvoklis liedz ģimenes pieaugumu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vēlamais bērnu skaits ģimenē būtu vismaz trīs, bet realitātē vismaz pagaidām visbiežāk ģimenēs ir divi bērni un mazāk. Par iemeslu visbiežāk atzīts nepietiekams materiālais stāvoklis, liecina Baltic International Bank Latvijas barometra aptauja. 

Skandināvi pārpērk tūrisma uzņēmumu Lietuvā, gaidāmas pārmaiņas arī Latvijā

Nīderlandes tiešsaistes ceļojumu organizācija Otravo paplašinās un iegādājas lietuviešu tiešsaistes ceļojumu aģentūru Interno Partneris, tādā veidā piesakot sevi Baltijas tirgū.

Zviedrijas ārlietu ministre: seksuāla uzmākšanās pastāv arī politiskā līmenī

Zviedrijas ārlietu ministre paudusi atbalstu aktuālai sociālo mediju kampaņai, kas pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas un uzmākšanās gadījumiem visā pasaulē un aicinājusi arī poltiķus Zviedrijā pievērsties šīs problēmas risināšanai.

DB: Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki

Jau vairāk nekā desmit gadus Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki, vēsta laikraksta Dienas Bizness izdotais ikgadējais žurnāls 100 Latvijas lielākie pelnītāji.

Abāšins: OCTA adrošināšanas cenu griesti vēl nav sasniegti

Transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas cenu griesti Latvijā vēl nav sasniegti, taču straujam cenu turpmākam kāpumam nav pamata, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teicis Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Tiesībsargs: Desmit gadu laikā nepilsoņu statusa jautājums ir jāatrisina

Turpmākie desmit gadi varētu būt pārejas periods, lai «pieliktu punktu» nepilsoņu statusam Latvijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacījis tiesībsargs Juris Jansons.

Katalonija «neceļ ausi», Spānija draud autonomajā reģionā ieviest tiešu pārvaldi

Separātiskā Spānijas reģiona Katalonijas vadība nav pakļāvusies Madrides ultimātam, līdz ceturtdienas, 19.oktobra, rītam paskaidrot, vai reģions ir pasludinājis neatkarību vai nav. Tā vietā katalonieši pavēstījuši, ka tiešām varētu atdalīties, ja Madride turpinās «apspiešanu».

Par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu desmito reizi atzīts Latvenergo

Arī šogad par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīta AS Latvenergo, kura 2017.gada topā uzrādīja vērtības pieaugumu 34 % apmērā, salīdzinot ar pērno gadu, vēsta Prudentia un Nasdaq Riga veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

CSP: 16,7% uzņēmumu izmanto mākoņdatošanas pakalpojumus

Šī gada sākumā Latvijā 98,7% uzņēmumu ar nodarbināto skaitu 10 un vairāk lietoja internetu, bet pašiem sava tīmekļa vietne bija 62,9% uzņēmumu, liecina dati no Centrālās statistikas pārvaldes aptaujas par informācijas tehnoloģiju lietošanu uzņēmumos.

Jaundzimušo skaits krītas, arī mirušo mazāk

Šī gada deviņos mēnešos Latvijā piedzima 15 723 mazuļi, kas ir par 1113 bērniem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn,liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.

Nākamā gada pavasarī atklās Maxima XXX veikalu Rīga Plaza

Nākamā gada pavasarī centrā Rīga Plaza tiks atvērts lielveikals Maxima XXX, jo ir saņemts Konkurences padomes pozitīvs atzinums. Šī veikala izveidē Maxima Latvija plāno investēt 2,06 miljonus eiro.