bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 17.03.2018 | Vārda dienas: Ģertrūde, Gerda, Gertrūde

Krievijā rosina aizliegt darbu uzņēmumiem no ES, ASV un citām valstīm

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)


Kaut arī Krievija arvien vairāk tuvojas ekonomiskajai krīzei, Maskavā starp parlamentāriešiem ir politiķi, kas ir gatavi pasteidzināt jau tā kritisko situāciju. Trīs Krievijas Valsts domes deputāti ir iesnieguši parlamentā likumprojektu, kas definē, kas ir agresoru valstis un kā pret tām aizsargāt Krievijas ekonomiku un iekšējo tirgu.

Ieceres autori par agresoriem uzskata valstis, kas pret Krieviju ir noteikušas sankcijas – Eiropas Savienību, ASV un citas. Krievu parlamentārieši grib aizliegt šo valstu uzņēmumiem un pilsoņiem strādāt Krievijā, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Krievijas vadošās partijas Vienotā Krievija frakcijas deputāts Jevgēņijs Fjodorovs ir dedzīgs Vladimira Putina atbalstītājs. Viņš samērā bieži parādās vietējos medijos un aktīvi kūda Krievijas iedzīvotājus pret rietumiem. Fjodorovs uzskata, ka Krievija kopš deviņdesmito gadu sākuma ir ASV kolonija un ir zaudējusi savu suverenitāti. Amerikāņu padomnieki, pēc viņa sacītā, arī sarakstījuši Krievijas konstitūciju. Tāpēc tā jāmaina.

«Kāda ir amerikāņu vēstnieka funkcija? Viņš sēž un ieliek ķeksīšus pretī savējiem cilvēkiem, aizpilda tabulas un apstiprina, kuri darbi ir paveikti. Viņš saņem Krievijas ministru ziņojumus par gatavošanos Maidanam. Tāda ir viņa funkcija! Tā ir viņa specialitāte. Viņi [amerikāņi] strādā, lai [Krievijā]būtu krīzes situācija,» uzskata Fjodorovs.

Viņš ar pāris domubiedriem decembra sākumā Valsts Domē iesniedza jaunu likumprojektu. Tā mērķis ir pasargāt Krievijas nacionālo ekonomiku un iekšējo tirgu no agresoru valstīm. Runa ir par Eiropas Savienību un ASV, kas Krievijai, Putinam pietuvinātajiem cilvēkiem un virknei uzņēmumu ir noteikušas sankcijas. Krievijas parlamentārieši vēlas panākt, lai uzņēmumiem, kas ir reģistrēti Eiropas Savienības valstīs un to pilsoņiem, būtu aizliegts strādāt Krievijā.

Politiķis savā likumprojektā rosina vērsties pret konkrētiem starptautiskiem uzņēmumiem, kas strādā Krievijā. Vislielāko nepatiku viņam izraisa ārvalstu auditorkompānijas un konsultāciju firmas, kas esot monopolizējušas krievu biznesu. Likuma autori ir noraizējušies, ka šie uzņēmumi spēlē pārāk nozīmīgu lomu Krievijas ekonomikā un veic auditus lielākajā daļā stratēģiski svarīgo krievu uzņēmumu.

Tāpat likumprojekta autori uzskata, ka ārvalstu auditorkompānijas strādā savu valdību labā. Tāpēc tās varot apzināti sagrozīt krievu organizāciju auditu rezultātus, lai kaitētu Krievijas interesēm.

Iecere ir izraisījusi nosodījumu no Putina pretiniekiem ne tikai Krievijā. Starp tiem ir Modernās Krievijas institūts – Ņujorkā bāzēta nevalstiska organizācija. Tā brīdina, ka likums var izraisīt katastrofālas sekas Krievijas ekonomikai. Proti, ja no tirgus padzīs starptautiskās auditoru firmas, tad no krievu kompānijām novērsīsies vēl vairāk ārvalstu investoru.

Krievijas žurnālistikas interneta vietnes The insider redaktors Romāns Dobrohotovs saka, ka kreisi noskaņotajam Fjodorovam nav autoritātes Krievijas politiskajā elitē. Tā patlaban nenododas pārdomām, kā ierobežot ārvalstu biznesu. «Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka likumprojektam Valsts Domē nav izredžu. Tajā pašā laikā var būt ierobežojumi finanšu jomā. Mūsu [prezidenta] administrācija un parlaments mēģinās ieviest kādus mērus, lai uzlabotu situāciju pēc mūsu nacionālās valūtas sabrukuma,» viņš komentē.

Austrumeiropas politisko pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis stāsta, ka Eiropas Savienības, ASV un citu valstu nodēvēšana par agresoriem nav nekas pārsteidzošs. «Šī te agresora statuss ir Krievijas konstrukcija, lai parādītu, ka Krievija nepārtraukti tiek apdraudēta, ka pastāv uzbrukuma draudi no ārpuses un ka Krievija faktiski ir aizstāvības pozīcijā. Tā kā tas ir vairāk domāts iekšējam patēriņam, lai mobilizētu sabiedrību atkal pret kādu mistisku, faktiski iedomātu ārējo ienaidnieku,» uzskata Cepurītis.

Ja likumprojektu pieņems un tas stāsies spēkā, tad Krievijas valdība būs tiesīga pēc saviem ieskatiem ierobežot arī jebkuru citu uzņēmējdarbības formu, ne tikai auditoru un konsultāciju pakalpojumu kompānijas.

Krievija jau iepriekš ir pieņēmusi rietumvalstīm klaji naidīgus likumus. Krievija nolēma aizliegt amerikāņiem adoptēt krievu bērnus. Šāds solis sekoja kā atbildes reakcija ASV noteiktajām sankcijām pret Krieviju saistībā ar tā dēvēto Sergeja Magņitska lietu.

Ref: 102.000.102.8897


Pievienot komentāru

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.

Slovākijā pēc slepkavības skandāla nomaina premjerministru Fico

Slovākijā no amata atkāpies premjerministrs Roberts Fico pēc tam, kad žurnālista slapkavība pievērsusi sabiedrības uzmanību korupcijai valstī. Ilggadējais politikas «smagsvars» gan demisionējis ar nosacījumu, ka valdošā koalīcija paliek nemainīga.

Nolemts nerīkot Māras zeme papildkoncertu

Dziesmu un deju svētku mākslinieciskā padome kārtējā sēdē skatīja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma Māras zeme papildus koncerta iespējamību Svētku nedēļas ietvaros. Padome vienbalsīgi pieņēma lēmumu neatbalstīt iniciatīvu rīkot papildus deju lieluzveduma Māras zeme koncertu.

VID izbrāķēto kases aparātu problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro

Valsts ieņēmumu dienests par Ministru kabineta prasībām neatbilstošus atzinis 18 000 kases aparātu, kuros konstatēto problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro.