bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.04.2018 | Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs
LatviaLatvija

Kristovskis: Lemberga noziegumi turpinās. Tie tālu pārsniedz to apjomu, kuru šķetina tiesa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Aivars Lembergs, saimniekošanas Ventspilī laikā, ir veicis tik daudz prettiesisku, noziedzīgu darījumu, ka nu jau gadu desmita garumā izmeklēšanas un tiesu varas iestādes nespēj tos atšķetināt,» intervijā ar BNN stāsta Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņaprāt, nevar noliegt – šajā Ventspils sagrābšanas un valsts nozagšanas periodā Lembergs pietiekami daudz laika spējis veltīt šķietamai kalpošanai pilsētas attīstības un sabiedrības interesēs, kuras tiesiski domājošo daļu Lembergs dēvē par «lumpenproletariātu». «Ko tādu var atļauties vietējas nozīmes personības kulta apstākļos, tas ir, stipri orveliskā dzīvnieku fermā, kurā iznireļi vienmēr pamanās panākt savu. Diemžēl ir ļaudis, veselas partijas, kuras šāda sadarbība ar smagos noziegumos apsūdzētu personu nesatrauc. «Nav notiesāts, tātad nav zaglis», ir ļoti bīstama partiju nostāja,» teic Kristovskis.

Viņš atzīmē, ka no šīs nostājas cilvēki iespaidojas un tā saēd valsts demokrātiskumu un tiesiskumu. «Politiķu pienākums ir uzturēt standartus un izvirzīt prasības – jo tas, ka nav notiesāts, nebūt nenozīmē, ka nav noticis noziegums! Politiķiem ir nekavējoši jāvēršas pret korupciju, noziegumiem valsts līmenī, pat ja izmeklēšanai un tiesai ir nepieciešams laiks. Ja politiķi gaida, kad noziegumu pierādīs tiesa, tad piedodiet, šādiem cilvēkiem nevajag nodarboties ar valsts pārvaldi un uzdoties par tautas priekšstāvjiem,» pārliecināts Kristovskis.

Apsūdzētā persona, bet joprojām viedokļu veidotājs valstī

Kristovskis uzsver, ka Lembergam Latvijas politikā joprojām ir liela ietekme, lai gan viņš ir apsūdzēts smagos noziegumos un tiesa viņam ir liegusi ieņemt Ventspils domes priekšsēdētāja amatu. «Apsūdzību dēļ Lembergs būtu jādistancē no valdības un Saeimas, taču viņš tur jūtas, kā savās mājās, viņa shēmas kā «paņemt svešu naudu», tur tiek apspriestas un atbalstītas izvešanai dzīvē. Tieši viņš daudzos nozīmīgos valsts politikas, finanšu un saimnieciskajos lēmumos ir viedokļu veidotājs, jo saņem nepārprotamu atbalstu no viņam pietuvinātās Zaļo un zemnieku savienības. Rezultātā Lembergs, kā no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata atstādināts politiķis, ar lielo karoti turpina pirmais nosmet biezo krējumu no Eiropas Savienības līdzekļu katla. Ir tā kā absurdi,» stāsta politiķis.

«Šādu izcilību «atstādinātais» Ventspils mērs gan neparāda pret viņa celto apsūdzību atspēkošanā. Personai, kas jūt atbildību pret valsti, būtu jādara viss, lai maksimāli ātri pierādītu, ka pret viņu izvirzītām apsūdzībām nav pamata. Diemžēl šajā jomā Lemberga izcilību mēs neredzam, un desmit gadu laikā savu nevainīgumu viņam nav bijusi vēlme apliecināt,» piebilst Kristovskis.

Pēc viņa domām, tās varas partijas, kas pieļauj Lemberga ietekmi valsts politiskajā un saimnieciskajā dzīvē, tuvredzīgi un bezatbildīgi pieļauj valsts tālāku nozagšanu un degradāciju ilgtermiņā.

«Šāda politika un šādi spēki mazina sabiedrības ticību valstij kā vērtībai, mazina paļāvību uz tiesisku kārtību, neveicina izpratni, ka tiesiskums ir nozīmīga vērtība.» 

Ventspilī varu sagrābis anti-demokrātisks režīms

Pavērtējot pēdējo mēnešu pieredzi pēc ievēlēšanas Ventspils pilsētas pašvaldībā, politiķis atzīst, ka viņa pašvaldību priekšvēlēšanu laika izteikumi, ka Ventspilī varu ir sagrābis anti-demokrātisks režīms, ir pilnībā apstiprinājušies.

«Tiek lietotas antidemokrātiskas, prettiesiskas metodes, lai režīms noturētu varu. Ar visatļautības un nesodāmības apziņu valdošais režīms maksimāli ierobežo opozīcijas sekmīga darba iespējas. Domes administratīvais aparāts patiesībā strādā tikai no domes vadīšanas «atstatītā» priekšsēdētāja un viņa politiskā spēka ieceru bezierunu izpildei. Deputātu darbā galvenais ir savlaicīga informācija un dalība gaidāmo lēmumu izpētes un sagatavošanas procesā, vienlīdzīgas iespējas savu viedokli izklāstīt ventspilniekiem tajos pašos Ventspils pašvaldības finansētajos plašsaziņas līdzekļos, kuros neierobežoti runā smagos noziegumos apsūdzētā persona Lembergs. «Neceriet! Nepienākas! Tiesības runāt Ventspils pilsētas domes oficiālajā interneta portālā ir tikai kompetentiem domes deputātiem», respektīvi, Lembergam.» Šādā garā uz neskaitāmiem pieprasījumiem atbild pašvaldības administrācija. Mērķis – līdz minimuma samazināt opozīcijas deputātu līdzdalības iespēju lēmumu pieņemšanas procesā. Tāpēc, trīs opozīcijas deputāti – brāļi Landmaņi un es – neesam iekļauti nevienā domes komisijā un padomē, kur notiek domes lēmumu apspriešana,» turpina Kristovskis.

«Rezultātā ne tikai tiek pārkāptas Satversmē nostiprinātās mazākuma jeb opozīcijas tiesības, bet arī opozīcija tiek nostādīta fakta priekšā, tai nākas pieņemt lēmumus pat vairāku miljonu eiro vērtībā, par kuriem materiālu ir iespējams iepazīt vien Finanšu komitejas sēdē, mirkli pirms balsošanas, bez iespējas nopietni izvērtēt finansējuma pamatotību. Tieši tas ir Lemberga režīma mērķis. Režīms spēj tam vitāli svarīgos «kritiskos jautājumus» izdzīt cauri formālām lēmumu pieņemšanas procedūrām».

Šādi paņēmieni gan netraucē pielietot otru viltību, kuru Kristovskis saskata Ventspils domes darbā. «Valdošais spēks nebeidz sludināt opozīcijas kompetences trūkumu un izmantojot par domes, par nodokļu maksātāju naudu finansētos vietējos plašsaziņas līdzekļus, pasniedz pilsētā noteikto pārvaldi pozitīvā gaismā, izceļ tās «sasniegumus», kas gūti ne tikai «smagā cīņā» ar vietējiem opozīcijas ienaidniekiem, bet arī ar valsts mēroga ienaidniekiem – Rīgas partijām, tiesu un prokuratūru».

Kristovska prāt, paradoksālā kārtā šāda dubulto standartu taktika Latvijā pašreiz un joprojām strādā,«jo – Ventspils spēj piekļūt divreiz lielākiem Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kā citas līdzīgas pilsētas». «Rezultātā infrastruktūras attīstības programmām ir rezultāti: ielas bruģētas, izglītība, informācijas tehnoloģijas un ziedu paklāju netrūkst,» piebilst politiķis.

Vienlaikus opozīcija vairākos gadījumos saskata Ventspils domes tieksmi uz pārmaksāšanu – dome rīkojoties izšķērdīgi, tādējādi radot aizdomas par slēptu peļņas sadali. «Šādā lietu ritējumā neapšaubāmi ieinteresēti noteikti cilvēki. Tāpēc tiek apkarotas politiskās alternatīvas, kas varētu mainīt esošo sistēmu pilsētā,» komentē Kristovskis.

Oligarhijas vēlme ietekmēt tiesībsargājošas iestādes

Pēc Kristovska domām, «Lemberga faktora» mazināšanai ir divi skaidri priekšnoteikumi. Pirmkārt, risinājums ir sabiedrības izpratnē un prasīgumā pret valsti. Sabiedrības priekšstāvjiem nevajadzētu atkāpties no demokrātijas pamatvērtībām, gatavībā iestāties par tiem vēlēšanu reizēs.

Otrkārt, izšķiroša nozīme ir Lemberga lietas iztiesāšanai. «Sabiedrība, žurnālisti, pat politiķi var apelēt, izteikt savu viedokli par Lembergu, un to ir jāturpina darīt, taču tiesai tik un tā ir jāsaka savs vārds un jāpieņem atbilstošs spriedums šajā lietā. Ja tāda nebūs, tad tas būs prettiesiskuma triumfs. Diemžēl tieši tā ir oligarhijas vēlme – mēģināt noniecināt Lemberga noziegumu izmeklēšanas pamatotību un gaitu,» tā Kristovskis.


Pievienot komentāru

 1. BNN - opoziicijas rupors teica:

  Kristovskim butu jakluse – ari vins nav tiirs un sveets!

  +1 0 -1 0

 2. laimonis teica:

  Br, Kaudzites ,Mernieku atkartojas !Kenca atzinums-Mazos zaglus liek cietuma ,lielos cel goda! Cik ilgi Tauta to ciettis?

  +1 0 -1 0

 3. opītis teica:

  Kāds eņņģelītis! Nu pilnīgs nokdauns

  +1 0 -1 0

 4. tikai jautājums Kristovskim teica:

  vai Meroni noziegumi neturpinās?

  +1 0 -1 0

 5. Pomps un dubultmorāle teica:

  Bilde jau baigā sašopēta. Bet cīņa ir par ārvalstu oligarhu ietekmi.
  Tikko kā lieta aizies lidz arvalstu oligarhu apkarošanai, ši apkarotaji sāks ne tikai bāzt galvu smiltīs, bet slavēt tos.

  +1 0 -1 0

 6. adata teica:

  Netērējiet velti laiku,līdzekļus un nervus! Latvijas tauta ir garīgi bagāta un lepna-to nespēj nozagt neviens#

  +1 0 -1 0

Ķīmisko ieroču izmeklētāji Sīrijā pielaisti ņemt paraugus Dumas pilsētā

Sīrijā, vietu, kur saskaņā ar Francijas, Lielbritānijas un Amerikas Savienoto Valstu pausto militārā uzbrukumā izmantoti ķīmiskie ieroči, apmeklējuši izmeklētāji no Ķīmisko Ieroču aizlieguma organizācijas. Tie paņēmuši paraugus, ko analizēt neatkarīgās laboratorijās.

Kurš izvērtē, cik «kvalitatīva» ir kultūra un cik lietderīgi tiek tērēti valsts līdzekļi kultūras jomai?

Darbības stratēģiju neesamība teātros un koncertorganizācijās, pilnvērtīgas informācijas trūkums par teātra un mūzikas mākslas tirgu, lieka birokrātija, pieprasot formālas atskaites, un atšķirīgi dotāciju aprēķināšanas principi ir apstākļi, kas rada jautājumus par Kultūras ministrijas rīcības efektivitāti profesionālās teātra un mūzikas mākslas jomā, secinājusi Valsts kontrole.

Aizvadītajā nedēļas nogalē nodeguši vairāk nekā 169 hektāri

Aizvadītajās brīvdienās reģistrēti 167 kūlas ugunsgrēki, laika posmā no 21.aprīļa pulksten 6.30 līdz 23.aprīļa pulksten 6.30, ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 169 hektāri, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Igaunija un Somija caur «kiberdrošu» sistēmu mainīsies medikamentu receptēm

Kamēr pasaulē uzticību datu drošībai internetā grauj skandāls pēc skandāla, Igaunija un Somija gatavojas savienot nacionālos ārsta recepšu interneta reģistrus, lai receptes, kas izrakstītas vienā valstī, varētu aplūkot katrs aptiekārs otrā valstī. Turklāt sistēmas veidotāji jauno starptautisko datu savienojumu uzskata par drošu pret kiberuzbrukumiem.

PTAC atklāj pārkāpumus sporta klubu līgumos

Atveroties arvien jauniem sporta klubiem un pieaugot to popularitātei, patērētājiem diemžēl nākas saskarties ar dažādiem nepatīkamiem pārsteigumiem, kuri rodas izlasot sporta klubu piedāvātos līgumus.

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē vislabāk gājis finanšu sektoram

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē pagājušajā gadā vislabāk gājis Valsts ieņēmumu dienestam un visam finanšu sektoram kopumā, intervijā Latvijas Radio norāda Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Afganistānā traģisks terora akts vēlētāju reģistrācijas centrā

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā nograndis terorista pašnāvnieka sarīkots sprādziens, kurā nonāvēti ne mazāk kā 57 cilvēki un miesas bojājumi nodarīti vēl 119.

Kamēr Saskaņa un ZZS bauda sponsoru labvēlību, NSL saņēmusi vien «piecīti» partiju ziedojumos

Latvijas partijas kopš šī gada sākuma kopā ir saņēmušas vairāk nekā pusmiljonu eiro ziedojumos un biedru naudās. Saskaņā ar KNAB uzturēto partiju finanšu datubāzi, visātrāk maciņi, vismaz pagaidām, pildās valstī un Rīgā pie varas esošajiem spēkiem. Visdāsnākie biedra naudu maksātāji ir partijai Saskaņa, savukārt ziedotāji šogad visvairāk ir iecienījuši Zaļo un Zemnieku savienību, secinājis Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Armēnijā turpinās masu protesti, policija aiztur opozīcijas līderi Pašinjanu

Armēnijā nedēļas nogalē turpinājušies masu protesti pret ilggadējā prezidenta Serža Sargsjana apstiprināšanu premjerministra amatā. Opozīcijas mītiņi Erevānā turpinās jau vairāk nekā nedēļu. Protestu līderis, opozīcijas politiķis Nikols Pašinjans ticis arestēts drīz pēc tam, kad piedalījies televīzijas tiešraides sarunā ar premjerministru Sargsjanu.

Kučinskis: Linuža darījums ar ofšoru prasās pēc izpētes

Satiksmes ministrs Uldis Augulis atteicies komentēt Latvijas Televīzijas raidījuma de facto pirms nedēļas vēstīto, ka projekta Rail Baltica ieviesējs Andris Linužs pirms vairākiem gadiem slēdzis darījumu ar Seišelu salu ofšoru, ko izmanto ietekmīgi uzņēmēji no Sanktpēterburgas. Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis raidījumam minēja, ka «šādi darījumi, kas attiecas uz valsts drošību, ja tādi ir bijuši, tas jau ir jautājums, kas prasa izskatīšanu un izpēti.»

Šonedēļ būs vēss, bet nedēļas nogalē kļūs siltāks

Tuvākajā nedēļā laiks būs nedaudz vēsāks, kā arī gandrīz katru dienu kādā no reģioniem gaidāmi nokrišņi. Laiks sāks pamazām uzlaboties brīvdienās, kad dienas atkal kļūs siltākas un sausākas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijas tenisistes uzvar Krieviju un atkārto 24 gadus senu sasniegumu

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova svētdien, 22.aprīlī, Hantimansijskā nodrošināja uzvaru pārspēlēs par ceļazīmi uz Federāciju kausa pasaules otro grupu, ar 3-1 uzveicot Krieviju.

Nedēļa Lietuvā. Valdība piesaka nodokļu un pensiju sistēmas reformas

Lietuvas valdība aizvadītajā nedēļā nākusi klajā ar ieceri veikt būtiskas reformas nodokļu un pensiju sistēmā.

BNN nedēļas apkopojums: Kučinskim nav risinājuma. Dzimstības līmenis krītas. Neatliekamās palīdzības nepārtrauktība

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Kritums; Izaugsme; Kustība; Vērtējums.

Indijā upes krastā atrasts sakropļots pazudušās Latvijas pilsones līķis

Indijā upes krastā atrasts pirms vairāk nekā mēneša pazudušās Latvijas pilsones Līgas Skromanes līķis, vēsta tīmekļa izdevums India Today.

VL-TB/LNNK Saeimas sēdē plāno atbalstīt aizliegumu «ofšoriem» piedalīties publiskajos iepirkumos

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK Saeimas sēdē tomēr atbalstīs priekšlikumu, kas paredz aizliegumu publiskajos iepirkumos piedalīties «ofšoriem», vēsta VL-TB/LNNK.

EM: Ražotāju cenas ietekmēs izejvielu cenu dinamika

Apstrādes rūpniecības ražotāju cenas šogad pieaugs līdzīgi kā 2017.gadā. Ražotāju cenu līmeni lielā mērā ietekmēs eksportētās produkcijas ražotāju cenu svārstības, ko pamatā nosaka pasaules izejvielu cenu dinamika, prognozē Ekonomikas ministrija.

Lidostā Rīga ražīgākais marts tās darbības vēsturē

Lidostā Rīga trīs mēnešos apkalpoti jau 1 352 776 pasažieri – par 19,4% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Martā lidostā apkalpoti vairāk nekā pusmiljons pasažieru, kas ir lielākais gada trešajā mēnesī apkalpoto pasažieru skaits lidostas vēsturē. Pasažieru skaits martā, salīdzinot ar 2017.gada martu, pieaudzis par 20,4%, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem šā gada pirmajā ceturksnī.

Lietā par Depo būvniecību Jelgavā zemes īpašnieks prasa noraidīt visu tiesas sastāvu

SIA Auras centrs, kas uz sev piederoša zemesgabala Jelgavā vēlas izbūvēt lielveikalu Depo, Administratīvajā rajona tiesā iesniegusi noraidījumu visam tiesas sastāvam, jo šaubās par tā objektivitāti, izskatot jelgavnieku pieteikumus ar lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumus, ar kuriem atstāta spēkā lielveikala Depo būvēšanai izsniegtā būvatļauja.

Latvijas karavīri piedalīsies Apvienoto reaģēšanas spēku mācībās

No 21.aprīļa līdz 3.maijam, Lielbritānijā, Solsberī poligonā norisināsies Apvienoto reaģēšanas spēku mācības, kurās Latvijas bruņotos spēkus pārstāvēs aptuveni 80 Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīru.

Gapoņenko tiek apcietināts par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma piemērot drošības līdzekli apcietinājumu nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongres vadītajam Aleksandram Gapoņenko.

SPRK: Gaso juridiskā nodalīšana no Latvijas Gāzes atbilst likuma prasībām

Izvērtējot sadales sistēmas operatora iesniegtos dokumentus atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteikumiem un papildu informāciju, SPRK ir atzinusi, ka AS Gaso veiktie pasākumi AS Latvijas Gāze reorganizācijas procesā neatkarības prasību nodrošināšanai ir pietiekami, vēsta SPRK pārstāvji.

No 2.maija būs izmaiņas 34. un 48. autobusa kustības sarakstā

No 2.maija pasažieru ērtībām 34. un 48. autobusa maršrutam tiks mainīts kustības saraksts darba dienām, informē Rīgas satiksme.

Nolemts atteikties ieviest normu, kas apgrūtinātu «ģimenes bankrotu» veikšanu

Skatot piedāvātos grozījumus Maksātnespējas likumā, nolemts atteikties no sākotnēji plānotās normas, kas būtu apgrūtinājusi tā dēvēto «ģimenes bankrotu» veikšanu.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,5%

Šī gada martā, salīdzinot ar 2017.gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,5%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,9%, vēsta CSP dati.