bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.01.2018 | Vārda dienas: Tenis, Dravis
LatviaLatvija

Kristovskis: Lemberga noziegumi turpinās. Tie tālu pārsniedz to apjomu, kuru šķetina tiesa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Aivars Lembergs, saimniekošanas Ventspilī laikā, ir veicis tik daudz prettiesisku, noziedzīgu darījumu, ka nu jau gadu desmita garumā izmeklēšanas un tiesu varas iestādes nespēj tos atšķetināt,» intervijā ar BNN stāsta Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņaprāt, nevar noliegt – šajā Ventspils sagrābšanas un valsts nozagšanas periodā Lembergs pietiekami daudz laika spējis veltīt šķietamai kalpošanai pilsētas attīstības un sabiedrības interesēs, kuras tiesiski domājošo daļu Lembergs dēvē par «lumpenproletariātu». «Ko tādu var atļauties vietējas nozīmes personības kulta apstākļos, tas ir, stipri orveliskā dzīvnieku fermā, kurā iznireļi vienmēr pamanās panākt savu. Diemžēl ir ļaudis, veselas partijas, kuras šāda sadarbība ar smagos noziegumos apsūdzētu personu nesatrauc. «Nav notiesāts, tātad nav zaglis», ir ļoti bīstama partiju nostāja,» teic Kristovskis.

Viņš atzīmē, ka no šīs nostājas cilvēki iespaidojas un tā saēd valsts demokrātiskumu un tiesiskumu. «Politiķu pienākums ir uzturēt standartus un izvirzīt prasības – jo tas, ka nav notiesāts, nebūt nenozīmē, ka nav noticis noziegums! Politiķiem ir nekavējoši jāvēršas pret korupciju, noziegumiem valsts līmenī, pat ja izmeklēšanai un tiesai ir nepieciešams laiks. Ja politiķi gaida, kad noziegumu pierādīs tiesa, tad piedodiet, šādiem cilvēkiem nevajag nodarboties ar valsts pārvaldi un uzdoties par tautas priekšstāvjiem,» pārliecināts Kristovskis.

Apsūdzētā persona, bet joprojām viedokļu veidotājs valstī

Kristovskis uzsver, ka Lembergam Latvijas politikā joprojām ir liela ietekme, lai gan viņš ir apsūdzēts smagos noziegumos un tiesa viņam ir liegusi ieņemt Ventspils domes priekšsēdētāja amatu. «Apsūdzību dēļ Lembergs būtu jādistancē no valdības un Saeimas, taču viņš tur jūtas, kā savās mājās, viņa shēmas kā «paņemt svešu naudu», tur tiek apspriestas un atbalstītas izvešanai dzīvē. Tieši viņš daudzos nozīmīgos valsts politikas, finanšu un saimnieciskajos lēmumos ir viedokļu veidotājs, jo saņem nepārprotamu atbalstu no viņam pietuvinātās Zaļo un zemnieku savienības. Rezultātā Lembergs, kā no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata atstādināts politiķis, ar lielo karoti turpina pirmais nosmet biezo krējumu no Eiropas Savienības līdzekļu katla. Ir tā kā absurdi,» stāsta politiķis.

«Šādu izcilību «atstādinātais» Ventspils mērs gan neparāda pret viņa celto apsūdzību atspēkošanā. Personai, kas jūt atbildību pret valsti, būtu jādara viss, lai maksimāli ātri pierādītu, ka pret viņu izvirzītām apsūdzībām nav pamata. Diemžēl šajā jomā Lemberga izcilību mēs neredzam, un desmit gadu laikā savu nevainīgumu viņam nav bijusi vēlme apliecināt,» piebilst Kristovskis.

Pēc viņa domām, tās varas partijas, kas pieļauj Lemberga ietekmi valsts politiskajā un saimnieciskajā dzīvē, tuvredzīgi un bezatbildīgi pieļauj valsts tālāku nozagšanu un degradāciju ilgtermiņā.

«Šāda politika un šādi spēki mazina sabiedrības ticību valstij kā vērtībai, mazina paļāvību uz tiesisku kārtību, neveicina izpratni, ka tiesiskums ir nozīmīga vērtība.» 

Ventspilī varu sagrābis anti-demokrātisks režīms

Pavērtējot pēdējo mēnešu pieredzi pēc ievēlēšanas Ventspils pilsētas pašvaldībā, politiķis atzīst, ka viņa pašvaldību priekšvēlēšanu laika izteikumi, ka Ventspilī varu ir sagrābis anti-demokrātisks režīms, ir pilnībā apstiprinājušies.

«Tiek lietotas antidemokrātiskas, prettiesiskas metodes, lai režīms noturētu varu. Ar visatļautības un nesodāmības apziņu valdošais režīms maksimāli ierobežo opozīcijas sekmīga darba iespējas. Domes administratīvais aparāts patiesībā strādā tikai no domes vadīšanas «atstatītā» priekšsēdētāja un viņa politiskā spēka ieceru bezierunu izpildei. Deputātu darbā galvenais ir savlaicīga informācija un dalība gaidāmo lēmumu izpētes un sagatavošanas procesā, vienlīdzīgas iespējas savu viedokli izklāstīt ventspilniekiem tajos pašos Ventspils pašvaldības finansētajos plašsaziņas līdzekļos, kuros neierobežoti runā smagos noziegumos apsūdzētā persona Lembergs. «Neceriet! Nepienākas! Tiesības runāt Ventspils pilsētas domes oficiālajā interneta portālā ir tikai kompetentiem domes deputātiem», respektīvi, Lembergam.» Šādā garā uz neskaitāmiem pieprasījumiem atbild pašvaldības administrācija. Mērķis – līdz minimuma samazināt opozīcijas deputātu līdzdalības iespēju lēmumu pieņemšanas procesā. Tāpēc, trīs opozīcijas deputāti – brāļi Landmaņi un es – neesam iekļauti nevienā domes komisijā un padomē, kur notiek domes lēmumu apspriešana,» turpina Kristovskis.

«Rezultātā ne tikai tiek pārkāptas Satversmē nostiprinātās mazākuma jeb opozīcijas tiesības, bet arī opozīcija tiek nostādīta fakta priekšā, tai nākas pieņemt lēmumus pat vairāku miljonu eiro vērtībā, par kuriem materiālu ir iespējams iepazīt vien Finanšu komitejas sēdē, mirkli pirms balsošanas, bez iespējas nopietni izvērtēt finansējuma pamatotību. Tieši tas ir Lemberga režīma mērķis. Režīms spēj tam vitāli svarīgos «kritiskos jautājumus» izdzīt cauri formālām lēmumu pieņemšanas procedūrām».

Šādi paņēmieni gan netraucē pielietot otru viltību, kuru Kristovskis saskata Ventspils domes darbā. «Valdošais spēks nebeidz sludināt opozīcijas kompetences trūkumu un izmantojot par domes, par nodokļu maksātāju naudu finansētos vietējos plašsaziņas līdzekļus, pasniedz pilsētā noteikto pārvaldi pozitīvā gaismā, izceļ tās «sasniegumus», kas gūti ne tikai «smagā cīņā» ar vietējiem opozīcijas ienaidniekiem, bet arī ar valsts mēroga ienaidniekiem – Rīgas partijām, tiesu un prokuratūru».

Kristovska prāt, paradoksālā kārtā šāda dubulto standartu taktika Latvijā pašreiz un joprojām strādā,«jo – Ventspils spēj piekļūt divreiz lielākiem Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kā citas līdzīgas pilsētas». «Rezultātā infrastruktūras attīstības programmām ir rezultāti: ielas bruģētas, izglītība, informācijas tehnoloģijas un ziedu paklāju netrūkst,» piebilst politiķis.

Vienlaikus opozīcija vairākos gadījumos saskata Ventspils domes tieksmi uz pārmaksāšanu – dome rīkojoties izšķērdīgi, tādējādi radot aizdomas par slēptu peļņas sadali. «Šādā lietu ritējumā neapšaubāmi ieinteresēti noteikti cilvēki. Tāpēc tiek apkarotas politiskās alternatīvas, kas varētu mainīt esošo sistēmu pilsētā,» komentē Kristovskis.

Oligarhijas vēlme ietekmēt tiesībsargājošas iestādes

Pēc Kristovska domām, «Lemberga faktora» mazināšanai ir divi skaidri priekšnoteikumi. Pirmkārt, risinājums ir sabiedrības izpratnē un prasīgumā pret valsti. Sabiedrības priekšstāvjiem nevajadzētu atkāpties no demokrātijas pamatvērtībām, gatavībā iestāties par tiem vēlēšanu reizēs.

Otrkārt, izšķiroša nozīme ir Lemberga lietas iztiesāšanai. «Sabiedrība, žurnālisti, pat politiķi var apelēt, izteikt savu viedokli par Lembergu, un to ir jāturpina darīt, taču tiesai tik un tā ir jāsaka savs vārds un jāpieņem atbilstošs spriedums šajā lietā. Ja tāda nebūs, tad tas būs prettiesiskuma triumfs. Diemžēl tieši tā ir oligarhijas vēlme – mēģināt noniecināt Lemberga noziegumu izmeklēšanas pamatotību un gaitu,» tā Kristovskis.


Pievienot komentāru

 1. BNN - opoziicijas rupors teica:

  Kristovskim butu jakluse – ari vins nav tiirs un sveets!

  +1 0 -1 0

 2. laimonis teica:

  Br, Kaudzites ,Mernieku atkartojas !Kenca atzinums-Mazos zaglus liek cietuma ,lielos cel goda! Cik ilgi Tauta to ciettis?

  +1 0 -1 0

 3. opītis teica:

  Kāds eņņģelītis! Nu pilnīgs nokdauns

  +1 0 -1 0

 4. tikai jautājums Kristovskim teica:

  vai Meroni noziegumi neturpinās?

  +1 0 -1 0

 5. Pomps un dubultmorāle teica:

  Bilde jau baigā sašopēta. Bet cīņa ir par ārvalstu oligarhu ietekmi.
  Tikko kā lieta aizies lidz arvalstu oligarhu apkarošanai, ši apkarotaji sāks ne tikai bāzt galvu smiltīs, bet slavēt tos.

  +1 0 -1 0

 6. adata teica:

  Netērējiet velti laiku,līdzekļus un nervus! Latvijas tauta ir garīgi bagāta un lepna-to nespēj nozagt neviens#

  +1 0 -1 0

EP deputāti atzinīgi vērtē aicinājumu veidot demokrātiskāku ES

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars trešdien, 17.janvārī, aizsāka Eiropas nākotnes debašu ciklu, kura ietvaros Eiropas Savienību valstu vadītāji diskutēs ar Eiropas Parlamenra deputātiem. 

Jāstiprina Latvijas valsts budžeta procesa kvalitāte, uzsver Valsts kontrole

«Valsts budžeta plānošanā jāizmanto labākā zināmā prakse un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas vadlīnijas, jāveicina domāšana ilgtermiņā un jāstiprina komandas darbs, kur katrs atbildīgais zina savus pienākumus un uzņemas atbildību par paveiktā kvalitāti. Tikai tad valsts budžets kļūs par valsts attīstības instrumentu un nodrošinās valsts ilgtermiņa mērķu sasniegšanu un iedzīvotāju labklājības pieaugumu.»

BetsafeNo sirds Latvijai atlikušas niecīgas izredzes iekļūt nākamajā Saeimā

Līdz ar No sirds Latvijai Saeimas frakcijas pajukšanu deputātes Ingunas Sudrabas vadītās partijas izredzes tikt ievēlētai nākamajā Saeimas sasaukumā sarukušas līdz minimumam, uzskata Betsafe bukmeikeri. Iespēju, ka partija No sirds Latvijai oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās pārvarēs 5% balsu robežu, bukmeikeri novērtējuši ar 10%.

ES pašlaik pārskata divējādi lietojamu preču eksporta kontroles noteikumus

Eiropas Savienības eksporta kontrole būtu jāpaplašina, tajā iekļaujot arī cilvēktiesību pārkāpumos izmantojamas kibernovērošanas ierīces, trešdien, 17.janvārī, lēmuši Eiropas Parlamenta deputāti. Turklāt EP tagad ir gatavs uzsākt sarunas ar ES dalībvalstu ministriem.

Čigāne: ES Digitālais vienotais tirgus – pamudinājums Latvijai veikt reformas

Eiropas Savienības Digitālā vienotā tirgus stratēģija sniedz jaunas iespējas Latvijas uzņēmējiem aktīvāk piedāvāt savus pakalpojumus citās dalībvalstīs. Turklāt tā var kalpot kā impulss ne vien uzņēmējdarbības videi, bet arī valsts pārvaldei. Stratēģija mudina mūsu valsts pārvaldi straujāk iet reformu ceļu un savest kārtībā vēl nesakārtotās lietas, saka Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Eksperts: Ždanokas lēmums atstāt EP ir precīzi aprēķināts gājiens, lai reanimētu LKS

Līdzšinējās Eiropas Parlamenta deputātes, Latvijas Krievu savienības līderes Tatjanas Ždanokas lēmums atstāt darbu Eiropas Parlamentā, iesaistoties LKS vēlēšanu kampaņā, ir precīzi aprēķināts gājiens, kas ļaus reanimēt partiju, kurai pēdējās vēlēšanās neizdodas iekļūt Saeimā, šādu viedokli pauž Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds.

Maxima Latvija sagaida cenu kritumu līdz pat 15%

Līdz ar Maxima Latvija lēmumu samazināt regulārās cenas teju 1 000 svarīgām ikdienas precēm, sagaidāms, ka līdzīgu soli spers arī citi nozares spēlētāji, tādējādi cenas svarīgām ikdienas precēm tuvākajā laikā mazumtirdzniecības nozarē varētu samazināties līdz pat 15%.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas jauno priekšsēdētāju ievēlēta deputāte Inesi Lībiņu-Egneri, kuras kandidatūru izvirzīja Kārlis Seržants.

Latvijas ekonomikā sasniegts augstākais novērtējums kopš 2015.gada

Iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015.gada jūlija.

Atklāj Latvijā radītu bezmaksas mobilo lietotni vinješu apmaksai

Atklāta un Google Play pieejama pirmā mobilā lietotne Baltijā ātrai un ērtai autoceļu lietošanas nodevu jeb vinješu apmaksai Latvijā. Viglat mobilās lietotnes galvenais uzdevums ir atvieglot šobrīd sarežģīto, dārgo un laikietilpīgo vinješu apmaksas procesu privāto transportlīdzekļu īpašniekiem un komerctransporta vadītājiem, šķērsojot Latvija robežu.

Pērn visaugstākā satiksmes intensitāte bijusi uz Ventspils šosejas Jūrmalas šosejas posmā

Pērn ikgadējā valsts autoceļu tīkla apsekošana veikta 20 208 kilometros valsts autoceļu un konstatēts, ka palielinās labā stāvoklī esošo asfaltēto autoceļu īpatsvars. 2017.gadā labā un ļoti labā tehniskajā stāvoklī bija 57% valsts galveno autoceļu, kas ir par 20% vairāk nekā 2012.gadā, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

96% darba devēju gatavi nodarbināt vecākus pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Lai gan lielākā daļa jeb 96% Latvijas darba devēju pauž gatavību pieņemt atpakaļ darbinieku pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tikai 6% no tiem sniedz atbalstu bērnu uzraudzībai, liecina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un pētījumu kompānijas Kantar TNS jaunākās darba devēju aptaujas rezultāti.

Krievijas sociologi pārtrauc priekšvēlēšanu aptauju publicēšanu

Krievijas vadošā, neatkarīgā socioloģisko pētījumu organizācija Levada-Centrs paziņojis, ka pārtrauc to aptauju rezultātu publicēšanu, kas saistītas ar 18.marta Krievijas prezidenta vēlēšanām, lai organizāciju neslēgtu varasiestādes, kas tās darbu var uztvert kā neatļautu jaukšanos politikā.

Rīgas birža jau šogad cer uz jauniem akciju emitentiem

Jau šogad ir cerības sagaidīt jaunas Latvijas uzņēmumu akciju emisijas biržā, norāda biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Stājies spēkā attaisnojošais spriedums bērnudārza darbiniecēm lietā par meitenītes iekrišanu akā

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments otrdien, 16.janvārī, nolēma atteikt pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru divas bērnudārza darbinieces attaisnotas apsūdzībā par nolaidīgu darbu pirmsskolas mācību iestādē pēc negadījuma, kad 2013.gada pavasarī četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā.

Aizvadītajā diennaktī uguns laupījusi dzīvību četriem cilvēkiem, vēl četri cietuši

Turpinoties salam, pieaug traģisko ugunsnelaimju skaits - aizvadītajā diennaktī uguns dzīvību atņēmusi jau četriem cilvēkiem, bet vēl četri cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija.

McDonald’s iepakojumu, kas nav pārstrādāts, izmantos vēl 7 gadus

Pasaulē lielākā ātrās ēdināšanas ķēde McDonald’s izvirzījusi sev mērķi līdz 2025.gadam nodrošināt, ka tās izmantotie iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātiem vai atjaunojamiem materiāliem.

Latvijas augstskolās studentiem tiks veidota inovāciju grantu sistēma

Lai sekmētu studējošo inovāciju un uzņēmējdarbības spēju attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu studentu grantu sistēmas modeli, kura galvenais mērķis ir atbalstīt studentu inovāciju projektus un pētījumus.

Opel palielina pārdoto auto skaitu

Opel oficiālā zīmola pārstāvja Auto Blitz pārdoto automašīnu skaits 2017.gadā pieaudzis no 519 uz 527 vienībām, un uz gada sākumu jaunu pasūtījumu skaits sastāda 115 jaunas Opel automašīnas.

Tiesa apķīlājusi Bondara bankas kontus un īpašumus

Tiesa ir apķīlājusi Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt 15 miljonus eiro, Latvijas Krājbankas krimināllietā. Raidījums ziņo, ka pret Bondaru rudenī piemērots prasības nodrošinājums, tādējādi apķīlājot visus Bondaram piederošos īpašumus, kā arī viņa algu.

Ināra Mūrniece: Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai

Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai, tiekoties ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un iepazīstoties ar Tieslietu padomes pašreizējo darbu, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.