bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 26.05.2018 | Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards
LatviaLatvija

Kučinska valdība izmanto un tērē Vienotības «ražas augļus», saka Abu Meri

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministru prezidents Māris Kučinskis

«Laikā, kad Laimdota Straujuma bija premjerministre, Vienotība darīja visu, lai valsts budžets būtu ar plus zīmi. Šobrīd, premjera amatu ieņemot Mārim Kučinskim, tiek tērēts un lietots viss, ko paveica Vienotība. Tas ir tā, it kā mēs būtu uzbūvējuši māju no pašiem pamatiem, bet, kad tā pabeigta, mājā sāk dzīvot kāds cits. To, protams, veicinājušas arī Vienotības kļūdas – politiskā spēka iekšējo intrigu dēļ mēs zaudējām valdību, un mūsu «ražas augļus» tagad izmanto Kučinska valdība, intervijā ar BNN atzīst Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Deputāts uzskata, ka Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) kļuva par premjera partiju laikā, kad Vienotība Latvijas ekonomikas galvenās problēmas jau bija atrisinājusi. «Proti, pēckrīzes gados mūsu uzdevums bija sakārtot Latvijas tautsaimniecību no fiskālā viedokļa. Gan Valda Dombrovska, gan Laimdotas Straujumas premjerēšanas laikā netika pieļautas kļūdas – gluži pretēji, ar savu ieguldīto darbu viņi ir uzlabojuši Latvijas ekonomiku. Viņi strādāja pie tā, lai aizsardzībai tiktu atvēlēti vismaz 2% no IKP, lai būtu laba indeksācija pensijām, lai palielinātu minimālās algas. Pēckrīzes laikā Vienotībai vajadzēja izdarīt visu, lai ekonomisko situāciju valstī uzlabotu. Mēs nevarējām tai laikā jau «plūkt augļus». Tas ir kā biznesā – pirmos pāris gadus nav nekādas peļņas – uzņēmumā ir daudz jāiegulda. Tu strādā dienu un nakti un tikai pēc tiem pāris gadiem būs pirmā peļņa. Sanāk, ka tajos gados, kad bijām valdībā, proti, kamēr bija krīze, smagi strādājām, lai uzlabotu esošo situāciju – tad atnāca Kučinska valdība, kas šobrīd sevi pozicionē kā «labi cilvēki, kas dod». Es nesaku, ka viņi atnāca tāpēc, ka gribēja, – tās bija Vienotības kļūdas. Tomēr jāuzsver, ka nodokļu reformas laikā mēs darījām visu, pretojoties vairākiem ZZS nepārdomātiem lēmumiem. Ja mēs to nebūtu darījuši, Latviju piemeklētu katastrofa,» komentē Abu Meri.

Viņš atgādina, ka pastāv risks, ka šogad Latvijas fiskālā telpa būs negatīva. «Jāsaka godīgi – ja Kučinska valdības laikā nebūtu pieņemtas divas ļoti svarīgas reformas, proti, 1) Izglītības likumā ieviešot reformas par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā vispārējā vidējā izglītībā, kas, jāatzīmē, arī tika pieņemts, pateicoties izglītības ministra Kārļa Šadurska stingrajam mugurkaulam, un 2) veselības aprūpes finansēšanas līdzekļu atrašana, tad varu teikt tā – valdība ikdienas darbus dara, veicot tikai nepieciešamos administratīvos pienākumus. Kučinskis ir mierīgs premjers un spēj novērst domstarpības, darot visu, lai valdība būtu stabila. Nevajag aizmirst, ka ar vienu no koalīcijas partijām ikdienā ir ļoti grūti strādāt – Nacionālo apvienību Visu Latvijai!—Tēvzemei un Brīvībai/LNNK.»

Runājot par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, Abu Meri atzīmē, ka viņa politiskais spēks ir gatavs veidot valdību un rast kopīgu valodu gan ar ZZS, gan ar Nacionālo apvienību, taču ne Saskaņu. «Vienotība neredz nekādu iespēju sadarboties vienā koalīcija ar Saskaņu. Jebkurā koalīcijā, kur būs piedāvājums sadarboties ar Saskaņu, mūsu politiskais spēks nepiedalīsies,» atkārtoti uzsver deputāts.

Par Vienotības reitingu kritumu Abu Meri atzīmē, ka tas nenotika vien Solvitas Āboltiņas dēļ. «Daudzi uzskata, ka vienīgais cilvēks, kurš radīja problēmas Vienotības frakcijā, ir Āboltiņa. Viņa ir Vienotības dibinātāja, visu dzīvi veltīja politikai – viņa ir stingra un gudra sieviete. Protams, Āboltiņa kļūdījās, pat vairākas reizes, ko viņa pati ir atzinusi. Tomēr tā nebija tikai Āboltiņa, kas radīja iekšējās nesaskaņas, te bija arī citi iesaistītie.»

Tikmēr, komentējot bijušā Vienotības deputāta Edvarda Smiltēna lēmumu pamest politisko spēku un pievienoties Latvijas Reģionu apvienībai (LRA), Abu Meri norāda: «Man šķiet, ka aizejot Smiltēna kungs neizvēlējās pareizu politisko taktiku. Viņš ir mainījis savus uzskatus. Ja Vienotībā Smiltēns bija tas, kurš atbalstīja Stambulas konvenciju, kā arī atbalstīja, ka nedzemdējušas sievietes var ziedot olšūnas, tad, pievienojoties LRA, viņš pēkšņi to vairs neatbalsta. Šāda nostājas maiņa ir ļoti konservatīva un preteiropeiska. Jāuzsver, ka, ja viņš būtu palicis Vienotībā, viņš kļūtu par Vienotības frakcijas vadītāju, pat neskatoties uz toreizējām pretrunām, kādas bija partijā.»

BNN jau vēstīja, ka partija Vienotība, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu nākusi klajā ar iniciatīvu par partiju apvienības Jaunā Vienotība veidošanu uz 13.Saeimas vēlēšanām.

Abu Meri norāda, ka Jaunā Vienotība būs partiju apvienība, kurā darbosies ne tikai Vienotība, bet arī tādas politiskās partija kā Tukuma pilsētai un novadam, Kuldīgas novadam un Valmierai un Vidzemei, tāpat politiskais spēks paredz runāt par sadarbību arī ar Latgales un Jēkabpils partiju. «Līdz ar to mēs būsim politiskais spēks, kas tiks pārstāvēts visos Latvijas novados. Apvienība strādās gan nacionālajā, gan reģionālajā līmenī.»

Deputāts uzsver, ka šīs apvienības mērķis joprojām ir cīnīties par eiropeiskām vērtībām. «Caur reģionālajām partijām mēs spēsim vairāk pievērsties katram cilvēkam šajā valstī – vairot viņa labklājību, drošību, joprojām runāt par algas celšanu un citiem iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem,» izvirzītos mērķus komentē deputāts.

Tomēr, atbildot uz jautājumu, ar ko Vienotība atšķirsies no LRA, jo arī šis politiskais spēks pievēršas tieši uz reģionālo politiku, Abu Meri atzīmē: «Mēs esam pilnīgi dažādi. LRA ir konservatīva partija; kamēr viņi pievēršas vairāk reģionālajiem jautājumiem, tikmēr par nacionālajiem aizmirst. Ja mēs skatāmies, ko viņi ir izdarījuši nacionālajā līmenī, tad varam redzēt, ka neko – visticamāk, neko arī neizdarīs.» Abu Meri uzskata, ka šis politiskais spēks nodarbojas ar populismu. «Viņu opozīcijas spēle ar likumprojektiem ir ļoti populistiska, sākot ar to, ka tie ir juridiski nekorekti, un beidzot ar to, ka tajos nav paskaidrots finansējuma avots,» pauž Abu Meri, uzsverot, ka šis politiskais spēks labi strādā pašvaldības līmenī, bet viņiem neesot nekāda redzējuma valsts attīstībai.

Runājot par to, kas Vienotībai ir jādara, lai «atkoptos», Abu Meri uzsver: «Vienotībai ir jāstrādā ļoti pārliecinoši. Mūsu frakcijā vairs nav intrigu, kas iepriekš to gremdēja. Šis jautājums mūsu politiskajā spēkā ir izrunāts – ir jāstrādā komandā un citam cits jāciena un jāatbalsta. Tāpat mūsu plāns ir jau tuvākajā laikā izvirzīt mērķus un paskaidrot sabiedrībai, kā tos varam īstenot nākamajos četros gados,» tā Abu Meri.


Pievienot komentāru

  1. Inga teica:

    ko tur visi auklejas ar to Kucinski attaisa durvis un izmet uz ielas to liekedi ,pilna saima ar tiem maitas gabaliem.10 no viniem vajadzetu nosaut bez zelastibas un tad paskatitos ko daritu tie parejie,pasi aizmuktu ka peles no slikstosa kuga

    +1 0 -1 0

  2. rasa teica:

    Ingai taisnība,bet nošaut nevajadzētu,jo nebūtu nekāda vajadzība sēdēt cietumā neliešu,korumpantu,visādu mafiju vadoņu,skaistu runu sacerētāju dēļ.Vajadzētu atcerēties,ka būs vēlēšanas un daudziem vecīšiem sēdēšana mīkstajos krēslos vairs nebūs tik vienkārša.Padomāsim!

    +1 0 -1 0

FKTK ar 455 822 eiro soda Meridian Trade Bank

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ar 455 822 eiro sodījusi Meridian Trade Bank. Banka sodīta par konstatētiem trūkumiem Meridian Trade Bank iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

ABLV Bank piederošās New Hanza Capital zaudējumi pirmajā ceturksnī – 18 000 eiro

ABLV Bank grupas uzņēmuma ieguldījumiem komercīpašumos New Hanza Capital apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 78 100 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājušies 2,2 reizes un bijusši 18 024 eiro.

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

CVK: EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25.maijā

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

VM padotības iestāžu reorganizāciju jūlijā sāks ar Valsts sporta medicīnas centru

Veselības ministrija padotības iestāžu reorganizāciju plāno sākt jūlijā, kad galvenās izmaiņas skars Valsts sporta medicīnas centru, liecina Ministru kabinetā iesniegtais projekts, kuru valdība skatīs nākamnedēļ, 29.maijā.

Satraucoša tendence: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā sastāda 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tāpat vērojama satraucoša tendence – narkotisko vielu izplatība arvien pieaug jauniešu vidū.

Pētījums: Latvija starp Baltijas valstīm ir līdere elitāru īpašumu piedāvājumā

Latvijā, atšķirībā no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, nekustamo īpašumu tirgū dominē salīdzinoši daudz nekustamo īpašumu, kuru cena pārsniedz 200 000 eiro, liecina Igaunijas kompānijas ria.com Marketplaces apkopotā informācija.

NATO dalībvalstis mudina ātrāk un vairāk dalīties ar informāciju

NATO dalībvalstīm ātrāk un vairāk jādalās ar informāciju, lai apsteigtu Krieviju, paziņojis NATO izlūkošanas vadītājs Arnts Freitāgs fon Loringhofens.

VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Pirmdien, 28.maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

Nīderlande un Austrālija uzskata Krieviju par atbildīgu MH17 notriekšanā

Saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā, kas prasījusi 298 cilvēku dzīvības, Nīderlandes valdība piektdien, 25.maijā, oficiāli paziņojusi, ka kopā ar Austrāliju uzskata, ka par noziegumu ir atbildīga Krievija.

Īrija balso abortu referendumā, vai atcelt aizliegumu

Īru vēlētājiem piektdien, 25.maijā, doda iespēja izlemt, vai to katoļticīgajā valstī būtu atceļams aizliegums veikt abortu, kas ierakstīts arī konstitūcijā.

No kurām valstīm atgriežoties visvairāk pieprasa apdrošināšanas atlīdzību?

Dati rāda, ka visuzmanīgākajiem jābūt iedzīvotājiem, kas nolēmuši apmeklēt Itāliju, Spāniju un ASV. Tieši šajās valstīs visbiežāk notiek kāds apdrošināšanas gadījums, liecina Swedbank apkopotie dati par ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem.

Pētījums: Rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, liecina namu apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas namsaimnieks pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

FM: Kopbudžeta ieņēmumos gada pirmajos četros mēnešos vērojams pieaugums

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus, veidojot kopbudžetā pārpalikumu 239,9 miljonu eiro apmērā, kas bijis par 69,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn pirmo četru mēnešu periodā. Pārpalikums veidojies gan valsts konsolidētajā kopbudžetā, gan arī pašvaldību konsolidētajā kopbudžetā.

Tallinā būvē dzīvokļu namus, būvniecības apjoms Igaunijā augšup par 21%

Galvenokārt Tallinas daudzdzīvokļu namu būvniecības iespaidā, celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2018.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājuši darbības apjumu par 21%, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Uzsākta atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveide

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru ir uzsākusi darbu pie atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveides

Būtiskas izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no 28.maija tiks veiktas izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, informē Rīgas satiksme.

Sola karstas brīvdienas – līdz pat +28 grādiem

Šajās brīvdienās laiks Latvijā kļūs karstāks, līdz ar to palielināsies sausums un ugunsbīstamība, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zviedrijā dzimumaktu bez skaidras piekrišanas atzīst par izvarošanu

Zviedrijas parlaments ir pieņēmis tiesību normas, kas noteic, ka stāšanās dzimumattiecībās, nepaužot piekrišanu tām, uzskatāmas par izvarošanu arī gadījumos, ja izvarošanas upurim nav draudēts vai nav izmantots spēks.

Veselības ministrija sola uzlabot hronisko pacientu aprūpi

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Kuldīgā izņem 3,3 miljonus nelegālo cigarešu; atklāj nelegālā alkohola ražotni

Kuldīgas novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas uz aizdomu pamata par akcīzes preču nelegālu apriti aizturējušas vienu personu un izņēmušas turpat 3,3 miljonus nelegālo cigarešu, kas ir lielākais līdz šim izņemtais apjoms Kurzemes reģionā, kā arī atklāja nelegālu degvīna ražotni.

Ziemeļkoreja pēc Trampa atteikuma joprojām gatava tikties

Atsaucoties uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atteikšanos tikties ilgi plānotās sarunās ar Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Čenunu, Phenjana pavēstījusi, ka joprojām ir gatava sarunām, turklāts jebkādā formā.

KM: Datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus, kas nebūtu iekļauti jau esošajā tiesiskajā regulējumā, pēc regulas izvērtējuma secinājusi Kultūras ministrija.

Biržu indeksi un naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 24.maijā, kritušies, jo pastāvošās globālās bažas par tirdzniecības karu pastiprināja ASV prezidenta Donalda Trampa pēkšņais lēmums atcelt samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Visās ES dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu

Ar piektdienu, 25.maiju, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kas paredz stingrākas prasības piekrišanai kā personas datu apstrādes pamatam.

Jaunākie komentāri