bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 17.03.2018 | Vārda dienas: Ģertrūde, Gerda, Gertrūde

Atklāti 10 labākie finanšu noteikumi, kuru ievērošana nodrošinās, ka tev nekad nepietrūkst naudas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

1

Vai par spīti centieniem ietaupīt naudu tu mēneša beigās tāpat nezini, kā savilkt galus kopā?

Naudas pārtērēšana un pārāk maza budžeta ieplānošana ir nozīmīgākās problēmas, ar kurām ikdienā sastopas daudzas ģimenes.

Šie padomi palīdzēs rast labākos risinājumus finanšu jautājumu sakārtošanai:

1. Iemācies sekot līdzi mikro-izmaksām

Karlo Gualandrī, finanšu pakalpojumu uzņēmuma Soldo dibinātājs un izpilddirektors, skaidro, ka mēs kā patērētāji pastāvīgi tērējam naudu, bieži vien pat neapzinoties, cik daudz par ko maksājam.

Viņš saka: «Mūsdienu mikro-izmaksas summējas kopā un veido iespaidīgu summu, piemēram, ja aprēķināsi to, cik daudz naudas mēneša griezumā iztērē katru rītu iegādājoties kafiju, noteikti būsi šokēts.

Pārliecinies, ka apzinies, cik daudz naudas iztērē ikdienas lietām, lai stabilizētu tēriņus. Ja šādi spējat plānot ģimenes budžetu – vēl jo labāk.»

2. Seko līdzi budžetam tā, it kā tu būtu finanšu ministrs

Tas ir vienkārši – seko līdzi visam, kas ienāk un iziet no tava maciņa. Nav nekā spēcīgāka par ģimenes budžeta izveidi un ievērošanu.

Ģimene sastāv no vairākiem indivīdiem, kuriem ir atšķirīgas vēlmes un vajadzības. Tas noteikti jāņem vērā, kā arī budžets jāplāno reālistiski, lai tiktu ņemtas vērā visu ģimenes locekļu vajadzības.

3. Izmanto tehnoloģijas savā labā

Tehnoloģiju laikmetā mums visiem pieejamas dažādas aplikācijas, kas palīdz kontrolēt izmaksas, sekot līdzi budžetam. Tās sniedz vērtīgus padomus finanšu plānošanā.

4. Neaizmirsti par iekrājumiem

«Labākais veids, kā gūt kontroli pār savu dzīvi, ir katru mēnesi atliekt naudu,» apgalvo Karlo.

Lai arī cik daudz naudas tu pelnītu, pieradini sevi pie tā, ka katru mēnesi jāatliek zināma naudas summa. Drīz vien tu būsi pārsteigts par šī pozitīvā ieraduma sniegtajiem rezultātiem – tas kalpo par lielisku piemēru bērniem.

5. Sāc interesēties par finanšu jautājumiem

Negaidi, ka citi tavā vieta pieņems svarīgus lēmumus. Seko līdzi jaunākajai informācijai, kaut vai tās minimumam.

Kur iespējams iegūt labākos kredītnosacījumus? Kurā bankā ir izdevīgāk noguldīt naudu?

6. 2017. gadā centies atbrīvoties no visām parādsaistībām

Lai arī kādas būtu banku procentu likmes, centies izvairīties no kredītiem, kā arī nokārto parādsaistības pēc iespējas ātrāk. Līdzīgi, centies mācīties no pieļautajām kļūdām un izmanto zināšanas, lai vairs nepieļautu finanšu kļūdas.

7. Tērē mazāk nekā pelni

Ja cītīgi seko līdzi saviem izdevumiem, tu noteikti ievērosi, ja sāksi tērēt vairāk nekā vajadzētu. To visu var aprēķināt ar vienkāršu matemātisku formulu.

8. Izmanto tikai skaidras naudas norēķinus

Iespējams, ka šis ir visvecmodīgākais paņēmiens, tomēr tikai skaidras naudas norēķini liks tev saprast naudas patieso vērtību. Tērējot naudu, tā tik tiešām fiziski pazudīs.

Turklāt šādā veidā tu uzreiz zini, cik daudz naudas atlicis makā. Šādi tu novērtē naudas patieso vērtību, ko neviena kredītkarte nespēj sniegt.

9. Pārbaudi veiktās transakcijas

Lai labāk saprastu, kas notiek ar tavu naudu, aplūko iepriekšējā dienā veiktos norēķinus. Šādi pat nedēļas griezumā tu spēsi atklāt, no kā vari atteikties, lai ietaupītu naudu.

10. Izmanto 50/20/30 principu

Sadali savus ikmēneša ienākumus minētajās daļās. Nauda būtu jātērē šādi: 50% jāizmanto dzīvošanas izmaksu segšanai, 20% jānogulda iekrājumos, bet 30% jātērē izklaidei un nepieciešamajiem tēriņiem.

Avots: dailymail.co.uk

zeltene_logo_v1


Pievienot komentāru

  1. ieva teica:

    Labi padomi,bet ar minimalo algu neko nevar no si visa ieverot….

    +1 0 -1 0

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.

Slovākijā pēc slepkavības skandāla nomaina premjerministru Fico

Slovākijā no amata atkāpies premjerministrs Roberts Fico pēc tam, kad žurnālista slapkavība pievērsusi sabiedrības uzmanību korupcijai valstī. Ilggadējais politikas «smagsvars» gan demisionējis ar nosacījumu, ka valdošā koalīcija paliek nemainīga.

Nolemts nerīkot Māras zeme papildkoncertu

Dziesmu un deju svētku mākslinieciskā padome kārtējā sēdē skatīja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma Māras zeme papildus koncerta iespējamību Svētku nedēļas ietvaros. Padome vienbalsīgi pieņēma lēmumu neatbalstīt iniciatīvu rīkot papildus deju lieluzveduma Māras zeme koncertu.

VID izbrāķēto kases aparātu problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro

Valsts ieņēmumu dienests par Ministru kabineta prasībām neatbilstošus atzinis 18 000 kases aparātu, kuros konstatēto problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro.