bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 13.12.2017 | Vārda dienas: Veldze, Lūcija
LatviaLatvija

Landmanis: Kurš palīdz Lembergam pārspēt slavenākos burvju māksliniekus?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 8 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVentspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis nosūtījis vēstuli Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, kurā aicina premjeri publiski skaidrot, kā Aivaram Lembergam izdodas vienā laikā atrasties divās dažādās vietās jeb kurš palīdz Lembergam pārspēt slaveno burvju mākslinieku Hariju Hudini.

«Šādu saziņas veidu izvēlējos, jo neskaitāmas viedokļu apmaiņas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Saeimu un Jūsu vadīto Ministru Kabinetu (MK) nav ieviesušas skaidrību šajā jautājumā, bet gan to vēl vairāk sarežģījušas, liekot uzdot jautājumus par atsevišķu ministriju amatpersonu iespējamo angažētību no smagos amatnoziegumos apsūdzētā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga puses,» vēstulē Straujumai raksta Landmanis.

Viņš turpina: «Jūs noteikti zināt, ka Aivaram Lembergam ar tiesas lēmumu kopš 2007.gada ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu pienākumus. Tāpat Jūs zināt, ka Aivars Lembergs kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs izsakās preses konferencēs un publiskos pasākumos, liekot uzdot jautājumu, vai tiek ievērots viņam piemērotais drošības līdzeklis. Jūs noteikti esat informēta arī par likuma Par pašvaldībām 25. pantā definēto, ka domes darbu vada tās priekšsēdētājs un domes priekšsēdētāja vietnieks aizvietot domes priekšsēdētāju var tikai tā prombūtnes laikā, vai tad, kad domes priekšsēdētājs ir atlaists vai atkāpies no amata pienākumu pildīšanas.

Tātad, gan man un maniem vēlētājiem, gan Jums un Jūsu pārraudzībā esošajam MK, īpaši VARAM un tās ministriem, ir skaidrs, ka Ventspils pilsētas domi kopš 2007. gada var vadīt tikai Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki, turklāt tikai gadījumos, kad tiesiski ierobežotais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atrodas prombūtnē.

Esmu vairākkārtīgi vērsies VARAM ar lūgumu skaidrot, ko likumā Par pašvaldībām 25. pantā nozīmē jēdziens «prombūtne», un vai Aivaram Lembergam, pildot Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, tai pašā laikā Ventspils pilsētas domi ir tiesīgi vadīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki?

Pēdējo reizi skaidrot augstāk minēto situāciju lūdzu arī Jums. Pamatojoties uz Jūsu lūgumu, skaidrojumu sniedza VARAM, kuras ierēdņi, sagatavojot atbildi, kā ierasts bija konsultējušies ar Ventspils pilsētas domi (tātad ar Aivaru Lembergu). VARAM turpina skaidrot, ka Aivaram Lembergam tiesa nav liegusi pildīt Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un ka jēdziens “prombūtne” pieļauj viena cilvēka fiziskā ķermeņa atrašanos vienā laikā divās dažādās vietās, tādējādi apgāžot pasaulē vispār zināmus zinātnes pieņēmumus.»

«Atkārtoti uzrunāt Jūs mani pamudināja vēl viena dīvainība. Esmu informēts, ka VARAM ir lūdzis Tieslietu ministrijai (TM) skaidrot likuma Par pašvaldībām 25. pantā minēto prombūtnes jēdzienu un 2013. gada 23. oktobrī saņēmis atbildi, kurā TM norāda, ja domes priekšsēdētājs, atrodoties ikgadējā atvaļinājumā, pilda deputāta pienākumus, proti, piedalās domes sēdēs, kā arī tās institūciju sēdēs, kuru sastāvā viņš ir ievēlēts un balso par iesniegtajiem lēmuma projektiem, tad šāds gadījums nebūtu traktējams kā «prombūtnē esošs», jo domes priekšsēdētājs atrodas darbavietā un pilda savus amata pienākumus. TM vēstulē norādījusi, ka tai nav saprotams, kā domes priekšsēdētājs var pildīt deputāta pienākumus, nepildot domes priekšsēdētāja pienākumus.

Diemžēl VARAM tās rīcībā esošo TM (2013. gada 23. oktobrī) skaidrojumu slēpj un turpina apgalvot, ka Aivaram Lembergam atrašanās prombūtnē kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam nekādā veidā netraucē atrasties Ventspils pilsētas domē, lai veiktu Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un lai uz Ventspils pilsētas domes izdotas pilnvaras pamata pārstāvētu domes amatpersonas un iestādes.

Šāda VARAM rīcība liek uzdot jautājumu, vai VARAM amatpersonas un ministri nav iesaistīti kriminālās darbībās, kuras saistītas ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzētas personas kārtējās nelikumīgās rīcības legalizēšanu. VARAM, zinot TM viedokli, bez jebkāda juridiska pamatojuma pieļauj, ka ar prombūtni ir saprotama arī kavēta pienākumu pildīšana, kas varētu būt saistīta ar juridiskiem apstākļiem, tādējādi apdraudot citu likumu, normatīvo aktu, starptautisko līgumu un konvenciju tiesisku piemērošanu.

Vēlos uzsvērt, ka VARAM iespējami noziedzīgā «žonglēšana» ar jēdzienu «prombūtne» var radīt neatgriezeniskas sekas, jo visos mūsu valsts likumos, starptautiskajos līgumos un konvencijās jēdziens «prombūtne» tiek skaidrots tikai un vienīgi kā personas fiziska neatrašanās konkrētajā vietā. Lemberga gadījumā Lemberga fiziska neatrašanās Ventspils pilsētas domē attaisnotu vai neattaisnotu iemeslu dēļ,» norādīts vēstulē Straujumai.

Tā kā Straujuma kā valdības vadītāja atbild gan par TM, gan VARAM darbu, Landmanis viņai lūdz iztirzāt un izskaidrot likumu Par pašvaldībām 25. pantā definēto jēdzienu «prombūtne» un atbildēt uz jautājumu, vai Aivaram Lembergam, atrodoties Ventspils pilsētas domē kā Ventspils pilsētas domes deputātam, ir iespējams vienlaikus būt prombūtnē kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam. Tāpat arī atbildēt, vai Ventspils pilsētas domes lēmumi ir tiesiski, ja tie pieņemti Ventspils pilsētas domes darbu vadot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekiem brīžos, kad Aivars Lembergs pilda Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un uz Ventspils pilsētas domes pilnvarojuma pamata pārstāv Ventspils pilsētas domi.

Straujuma arī lūgta izvērtēt, vai pie atbildības nav saucami atbildīgie VARAM ierēdņi un ministri, kuri slēpj TM skaidrojumu, lai pretēji tam apgalvotu, ka Lembergam kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam ir iespējams būt prombūtnē un vienlaikus netraucēti atrasties Ventspils pilsētas domē, lai veiktu Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, un ka Ventspils pilsētas domes pieņemtie lēmumi, kuri pieņemti Ventspils pilsētas domi vadot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekiem brīžos, kad Lembergs pilda Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un uz Ventspils pilsētas domes pilnvarojuma pamata pārstāv Ventspils pilsētas domi, ir tiesiski.

«Esmu pārliecināts, ka Jums, kā valdības vadītājai, ir svarīgi lai mūsu valsts iedzīvotāji būtu likumpaklausīgi, lai tie maksātu nodokļus. Ja tā, tad nepieļaujiet Jums tik zināmā jēdziena «Viens likums – viena taisnība visiem» kropļošanu, valsts pamatu šūpošanu,» premjerei adresētās vēstules nobeigumā raksta Ventspils domes deputāts.

Ref: 102.000.102.8520


Pievienot komentāru

 1. Juris teica:

  «Ētikas pārkāpumiem ir vainas prezumpcija [atšķirībā no nevainīguma prezumpcijas kriminālprocesā]. Ja kāds nespēj ticami izskaidrot, kas ar viņu noticis, tad zaudē uzticību – viņam liedz pieeju valsts noslēpumam, partijas biedri palūdz doties politiskajā pensijā. Sabiedrība apšauba deputāta Zaķa ētikas izpratni – viņš jau ir politiskais līķis,» uzskata valststiesību eksperts Arvīds Dravnieks.
  Vai šādi nevajadzētu attiekties arī pret smagos amatpnoziegumos apsūdzēto Lembergu?
  Kur morāle Kungi, no ZZS, VIENOTĪBA, VISU LATVIJAI -TB.LNNK?

  +1 0 -1 0

 2. Karls teica:

  Autors malacis.

  +1 0 -1 0

 3. Marians teica:

  Kārtējais mūsu valsts “”tiesiskuma”” pierādījums.

  +1 0 -1 0

 4. delfi teica:

  Oligarhu kapusvētku lozungs bija pareizs. Kamēr Latvijas politikā, valsts , pašvaldību, ostu pārvaldē atrodas tiesājama persona, tikmēr Ventspils ir jāignorē. Piedodiet Ventspilnieki, bet Jūs netiekat galā ar Lembergu, tādējādi apdraudot visu valsti. NATO jūrnieku sišana, kā viens no tūkstošiem piemēru.

  +1 0 -1 0

Saakašvili Ukrainā atbrīvots no apcietinājuma

Ukrainas politikā aktīvais Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili ir atbrīvots no apcietinājuma, taču pret viņu uzsāktā krimināllieta tiek turpināta.

Eksperts: Gaļas cenas Latvijā ietekmē patēriņa tendences Skandināvijā un Ķīnā

Jo ekonomiski stabilāk jutīsies pircēji, jo vairāk viņi pirks un patērēs gaļas produktus - šāda aina iezīmējas arī vēsturiski. Piemēram, pirmskrīzes laikā gaļas patēriņš nemitīgi auga, un arī pašlaik vērojama līdzīga tendence, vistas un cūkgaļas patēriņam arvien pieaugot, pauž HKScan Latvia pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Latvijā uzlabos autopārvadājumu kontroli

Valsts policija autopārvadājumu kontroles veikšanai sāks izmantot autopārvadājumu kontroles uzskaites sistēmu, ar kuras palīdzību VP nodrošinās autopārvadājumu kontroles rezultātā iegūtās informācijas elektronisku apriti.

Latvijas piens pagājušajā finanšu gadā strādāja ar 2,655 miljonu eiro zaudējumiem

Jelgavas rūpnīca Latvijas piens pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,164 miljonu eiro apgrozījumu un 2,655 miljonu eiro zaudējumiem.

Rīgas Stradiņu universitātes rektora amatā apstiprina Aigaru Pētersonu

Ministru kabineta sēdē otrdien, 12.decembrī, Rīgas Stradiņu universitātes rektora amatā apstiprināts profesors Aigars Pētersons. Jaunajā amatā Pētersons darbu uzsāks 2018.gada 1.janvārī.

EP gatavs sākt sarunas ar dalībvalstīm par tiešsaistes TV un radio noteikumiem

Eiropas Parlamenta deputātiem balsojumā dodot zaļo gaismu, EP varēs uzsāk sarunas ar Eiropas Savienības valstu valdībām par jauniem noteikumiem, kas patērētājiem sniegtu lielāku radio un TV programmu izvēli tiešsaistē

Reģionālo pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai piešķir 4,24 miljonus eiro

Valdība atbalstīja papildus finansējuma piešķiršanu 4 240 000 eiro apmērā reģionālo pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai, līdz ar to nodrošinot sabiedriskā transporta pakalpojuma nepārtrauktību šī gada novembrī un decembrī.

Mainīts minimālais ienākumu līmenis trūcīgajiem; to paaugstina par 3,20 eiro

Pēc četru gadu pārtraukuma maina garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgajiem, to paaugstinot par 3,20 eiro. No nākamā gada to palielinās no 49,80 eiro līdz 53 eiro mēnesī, otrdien, 12.decembrī, lēmusi valdība.

Gribi ieviest granātābolu no Āfrikas? Tam būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts

No 2018.gada 1.janvāra tomātu ievešanai no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī granātābolu ievešanai no Āfrikas kontinenta valstīm, Kaboverdes, Sv. Helēnas salas, Madagaskaras, Reinjonas, Maurīcijas un Izraēlas, būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts.

Sola vienkāršāku un taisnīgāku ES lauksaimniecības politiku

Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja noteikumus, kas padarīs vienkāršāku Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku, stiprinās lauksaimnieku iespējas panākt izdevīgus nosacījumus sarunās ar tirgotājiem un palīdzēs tiem labāk sagatavoties neparedzētām situācijām

Šadurskis: Mums nepieciešama plaša un dziļa zināšanu bāze visās zinātņu nozarēs

Valdība pieņēmusi svarīgus lēmumus Latvijas zinātnes attīstībai. Apstiprināti prioritārie zinātnes virzieni 2018. - 2021.gadam. Tāpat apstiprināti arī jaunie fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu izvērtēšanas, finansēšanas un administrēšanas kārtības noteikumi.

Ķemeru nacionālā parka mitrājos atjaunos dabisko hidroloģisko režīmu

Lai mazinātu plūdu un lielo palu riskus, kā arī novērstu neatgriezeniskas izmaiņas dabā, Dabas aizsardzības pārvalde šonedēļ Ķemeru Nacionālajā parkā sāk hidroloģiskā režīma atjaunošanu mitrājos, kur savulaik nesaudzīgi veikta nosusināšana.

Latvijas pilsonībā uzņemt vēl 91 personu

Ministru kabinets izdevis rīkojumu otrdien, 12.decembrī, uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 91 personu, tajā skaitā, četras nepilngadīgas personas, kuras naturalizējušās kopā ar vecākiem, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Vidzemē uziet vērienīgas metadona ražotnes

Valsts policija Allažu un Taurupes pagastos atklājusi divas metadona ražotnes, kopumā par šo noziegumu aizturot deviņas personas,  stāsta Kriminālpolicijas vadība.

Augsta riska grūtniecība: Ginekoloģes skaidrojums un rīcības plāns

Augsta riska grūtniecība ir problēma, kas var skart ikvienu sievieti. Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros ir svarīgi pieminēt, ka grūtniecība, kas iestājusies ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību, vienmēr tiek uzskatīta par augsta riska grūtniecību. Par to, ko nozīmē šis jēdziens un kāds būtu grūtniecei ieteicamais rīcības plāns, stāsta Klīnikas EGV ginekoloģe un dzemdību speciāliste Dr. Inta Dinsberga.

Atliek jautājuma par ievadāmo ķīmijterapijas zāļu centralizētu iepirkšanu

Valdība atlikusi jautājuma par onkoloģisko slimību ārstēšanai lietojamo parenterāli ievadāmo zāļu, kuru iegāde tiks apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, centralizētu iepirkšanu, izskatīšanu.

Latvijā joprojām būtiska problēma ir korupcija publiskajā sektorā

Latvijā noziedzīgu līdzekļu legalizācija un ēnu ekonomika mazinās, tomēr būtiskas problēmas joprojām ir korupcija publiskajā sektorā un kontrabanda, liecina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera publicētais pētījums.

Apstiprina regulējumu starptautiskās palīdzības saņemšanai un sniegšanai

Valdība pieņēma trīs Ministra kabineta noteikumus, kas saistīti ar starptautiskās palīdzības pieprasīšanas kārtību, humānās palīdzības saņemšanas un sniegšanas kārtību, kā arī valsts civilās aizsardzības kontaktpunkta izveidi.

No 2018.gada pieaugs atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem

No nākamā gada 1.janvāra atlīdzības apmērs audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu būs analoģisks atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam - 171 eiro.

Joprojām neatceļ aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas deputāti nespēja vienoties izņemt no Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumiem aizliegumu ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm.

Aptauja: 65% Latvijas ceļotāju cenšas izvairīties no teroraktu reģioniem

Lielākā daļa jeb 65% aptaujāto, izvēloties sava ceļojuma galamērķi, cenšas izvairīties no tādiem reģioniem, kur notiek terorakti vai kuriem raksturīgas dabas katastrofas, liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss.

Rasnačs: Latvija turpinās sniegt atbalstu Maķedonijai tieslietu nozares uzlabošanā

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ticies ar Maķedonijas tieslietu ministru Bilenu Saliji, kurš ieradies darba vizītē Latvijā, lai parakstītu Saprašanās memorandu par sadarbību starp Latvijas Tieslietu ministriju un Maķedonijas Tieslietu ministriju.

Staķis: Ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem

«Bēdīgi slavenais Eiroparlamenta deputāts, Tatjanas Ždanokas cīņubiedrs, Sīrijas diktatora Asada draugs un «Krimnaš» aktīvists Andrejs Mamikins paziņojis, ka dibina jaunu sabiedrisku organizācija un redz iespēju sadarbībai arī ar Kustību Par!.  Partijas vārdā varu paziņot, ka mēs nekad un ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem,» uzsver Kustība Par! valdes loceklis Mārtiņš Staķis.

Eksperte: Nākamajā gadā atvadīsimies no kaitinošajām reklāmām interneta pārlūkos

Pieaugot lietotāju skaitam, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos, Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā «kaitinošas». Balstoties uz šo pētījumu, tiks pieņemtas normas un ar vairākiem kaitinošiem reklāmas formātiem nākamajā gadā vairs nebūs jāsaskaras. Par digitālā mārketinga tendencēm stāsta digitālā mārketinga Triple20 dibinātāja un vadītāja Līga Strazdiņa.

Krievija notiesā igauņu uzņēmēju uz 12 gadiem par spiegošanu

Tiesa Maskavā atzinusi kādu igauņu aviācijas tehnoloģiju uzņēmēju par vainīgu spiegošanā un piespriedusi tam 12 gadus stingra režīma cietumā, tā vēsta krievu mediji.