bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 20.03.2018 | Vārda dienas: Made, Irbe
LatviaLatvija

Landmanis: Kurš palīdz Lembergam pārspēt slavenākos burvju māksliniekus?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 8 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVentspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis nosūtījis vēstuli Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, kurā aicina premjeri publiski skaidrot, kā Aivaram Lembergam izdodas vienā laikā atrasties divās dažādās vietās jeb kurš palīdz Lembergam pārspēt slaveno burvju mākslinieku Hariju Hudini.

«Šādu saziņas veidu izvēlējos, jo neskaitāmas viedokļu apmaiņas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Saeimu un Jūsu vadīto Ministru Kabinetu (MK) nav ieviesušas skaidrību šajā jautājumā, bet gan to vēl vairāk sarežģījušas, liekot uzdot jautājumus par atsevišķu ministriju amatpersonu iespējamo angažētību no smagos amatnoziegumos apsūdzētā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga puses,» vēstulē Straujumai raksta Landmanis.

Viņš turpina: «Jūs noteikti zināt, ka Aivaram Lembergam ar tiesas lēmumu kopš 2007.gada ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu pienākumus. Tāpat Jūs zināt, ka Aivars Lembergs kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs izsakās preses konferencēs un publiskos pasākumos, liekot uzdot jautājumu, vai tiek ievērots viņam piemērotais drošības līdzeklis. Jūs noteikti esat informēta arī par likuma Par pašvaldībām 25. pantā definēto, ka domes darbu vada tās priekšsēdētājs un domes priekšsēdētāja vietnieks aizvietot domes priekšsēdētāju var tikai tā prombūtnes laikā, vai tad, kad domes priekšsēdētājs ir atlaists vai atkāpies no amata pienākumu pildīšanas.

Tātad, gan man un maniem vēlētājiem, gan Jums un Jūsu pārraudzībā esošajam MK, īpaši VARAM un tās ministriem, ir skaidrs, ka Ventspils pilsētas domi kopš 2007. gada var vadīt tikai Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki, turklāt tikai gadījumos, kad tiesiski ierobežotais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atrodas prombūtnē.

Esmu vairākkārtīgi vērsies VARAM ar lūgumu skaidrot, ko likumā Par pašvaldībām 25. pantā nozīmē jēdziens «prombūtne», un vai Aivaram Lembergam, pildot Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, tai pašā laikā Ventspils pilsētas domi ir tiesīgi vadīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki?

Pēdējo reizi skaidrot augstāk minēto situāciju lūdzu arī Jums. Pamatojoties uz Jūsu lūgumu, skaidrojumu sniedza VARAM, kuras ierēdņi, sagatavojot atbildi, kā ierasts bija konsultējušies ar Ventspils pilsētas domi (tātad ar Aivaru Lembergu). VARAM turpina skaidrot, ka Aivaram Lembergam tiesa nav liegusi pildīt Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un ka jēdziens “prombūtne” pieļauj viena cilvēka fiziskā ķermeņa atrašanos vienā laikā divās dažādās vietās, tādējādi apgāžot pasaulē vispār zināmus zinātnes pieņēmumus.»

«Atkārtoti uzrunāt Jūs mani pamudināja vēl viena dīvainība. Esmu informēts, ka VARAM ir lūdzis Tieslietu ministrijai (TM) skaidrot likuma Par pašvaldībām 25. pantā minēto prombūtnes jēdzienu un 2013. gada 23. oktobrī saņēmis atbildi, kurā TM norāda, ja domes priekšsēdētājs, atrodoties ikgadējā atvaļinājumā, pilda deputāta pienākumus, proti, piedalās domes sēdēs, kā arī tās institūciju sēdēs, kuru sastāvā viņš ir ievēlēts un balso par iesniegtajiem lēmuma projektiem, tad šāds gadījums nebūtu traktējams kā «prombūtnē esošs», jo domes priekšsēdētājs atrodas darbavietā un pilda savus amata pienākumus. TM vēstulē norādījusi, ka tai nav saprotams, kā domes priekšsēdētājs var pildīt deputāta pienākumus, nepildot domes priekšsēdētāja pienākumus.

Diemžēl VARAM tās rīcībā esošo TM (2013. gada 23. oktobrī) skaidrojumu slēpj un turpina apgalvot, ka Aivaram Lembergam atrašanās prombūtnē kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam nekādā veidā netraucē atrasties Ventspils pilsētas domē, lai veiktu Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un lai uz Ventspils pilsētas domes izdotas pilnvaras pamata pārstāvētu domes amatpersonas un iestādes.

Šāda VARAM rīcība liek uzdot jautājumu, vai VARAM amatpersonas un ministri nav iesaistīti kriminālās darbībās, kuras saistītas ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzētas personas kārtējās nelikumīgās rīcības legalizēšanu. VARAM, zinot TM viedokli, bez jebkāda juridiska pamatojuma pieļauj, ka ar prombūtni ir saprotama arī kavēta pienākumu pildīšana, kas varētu būt saistīta ar juridiskiem apstākļiem, tādējādi apdraudot citu likumu, normatīvo aktu, starptautisko līgumu un konvenciju tiesisku piemērošanu.

Vēlos uzsvērt, ka VARAM iespējami noziedzīgā «žonglēšana» ar jēdzienu «prombūtne» var radīt neatgriezeniskas sekas, jo visos mūsu valsts likumos, starptautiskajos līgumos un konvencijās jēdziens «prombūtne» tiek skaidrots tikai un vienīgi kā personas fiziska neatrašanās konkrētajā vietā. Lemberga gadījumā Lemberga fiziska neatrašanās Ventspils pilsētas domē attaisnotu vai neattaisnotu iemeslu dēļ,» norādīts vēstulē Straujumai.

Tā kā Straujuma kā valdības vadītāja atbild gan par TM, gan VARAM darbu, Landmanis viņai lūdz iztirzāt un izskaidrot likumu Par pašvaldībām 25. pantā definēto jēdzienu «prombūtne» un atbildēt uz jautājumu, vai Aivaram Lembergam, atrodoties Ventspils pilsētas domē kā Ventspils pilsētas domes deputātam, ir iespējams vienlaikus būt prombūtnē kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam. Tāpat arī atbildēt, vai Ventspils pilsētas domes lēmumi ir tiesiski, ja tie pieņemti Ventspils pilsētas domes darbu vadot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekiem brīžos, kad Aivars Lembergs pilda Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un uz Ventspils pilsētas domes pilnvarojuma pamata pārstāv Ventspils pilsētas domi.

Straujuma arī lūgta izvērtēt, vai pie atbildības nav saucami atbildīgie VARAM ierēdņi un ministri, kuri slēpj TM skaidrojumu, lai pretēji tam apgalvotu, ka Lembergam kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam ir iespējams būt prombūtnē un vienlaikus netraucēti atrasties Ventspils pilsētas domē, lai veiktu Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus, un ka Ventspils pilsētas domes pieņemtie lēmumi, kuri pieņemti Ventspils pilsētas domi vadot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniekiem brīžos, kad Lembergs pilda Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus un uz Ventspils pilsētas domes pilnvarojuma pamata pārstāv Ventspils pilsētas domi, ir tiesiski.

«Esmu pārliecināts, ka Jums, kā valdības vadītājai, ir svarīgi lai mūsu valsts iedzīvotāji būtu likumpaklausīgi, lai tie maksātu nodokļus. Ja tā, tad nepieļaujiet Jums tik zināmā jēdziena «Viens likums – viena taisnība visiem» kropļošanu, valsts pamatu šūpošanu,» premjerei adresētās vēstules nobeigumā raksta Ventspils domes deputāts.

Ref: 102.000.102.8520


Pievienot komentāru

 1. Juris teica:

  «Ētikas pārkāpumiem ir vainas prezumpcija [atšķirībā no nevainīguma prezumpcijas kriminālprocesā]. Ja kāds nespēj ticami izskaidrot, kas ar viņu noticis, tad zaudē uzticību – viņam liedz pieeju valsts noslēpumam, partijas biedri palūdz doties politiskajā pensijā. Sabiedrība apšauba deputāta Zaķa ētikas izpratni – viņš jau ir politiskais līķis,» uzskata valststiesību eksperts Arvīds Dravnieks.
  Vai šādi nevajadzētu attiekties arī pret smagos amatpnoziegumos apsūdzēto Lembergu?
  Kur morāle Kungi, no ZZS, VIENOTĪBA, VISU LATVIJAI -TB.LNNK?

  +1 0 -1 0

 2. Karls teica:

  Autors malacis.

  +1 0 -1 0

 3. Marians teica:

  Kārtējais mūsu valsts “”tiesiskuma”” pierādījums.

  +1 0 -1 0

 4. delfi teica:

  Oligarhu kapusvētku lozungs bija pareizs. Kamēr Latvijas politikā, valsts , pašvaldību, ostu pārvaldē atrodas tiesājama persona, tikmēr Ventspils ir jāignorē. Piedodiet Ventspilnieki, bet Jūs netiekat galā ar Lembergu, tādējādi apdraudot visu valsti. NATO jūrnieku sišana, kā viens no tūkstošiem piemēru.

  +1 0 -1 0

ES piekrīt britu pārejas periodam

Lielbritānijas izstāšanās sarunās ar Eiropas Savienību panākts pavērsiens. Londona pirmdien, 19.martā, piekritusi, tam, ka starp Īriju un Ziemeļīriju netiks izveidota fiziska robeža, apmaiņā saņemot ES puses atbalstu pārejas periodam pirms īstās izstāšanās, kas britiem uz turpat diviem gadiem ļaus saglabāt vairumu ES priekšrocību.

Apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn sasniedz 16 miljonus eiro

Apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn sasniegusi 16 miljonus eiro, t.sk. nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa bija 15 miljoni eiro, bet dzīvības apdrošināšanas sabiedrības kopumā nopelnīja 1 miljonu eiro. Peļņas pieaugumu galvenokārt nodrošināja nedzīvības apdrošinātāju veiksmīgā apdrošināšanas pamatdarbība, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Rīgas dome piespiedu kārtā nojauks vēl septiņus graustus

Kā pēc apsekojuma konstatējis Rīgas domes Īpašuma departamenta būvinženieris, ēku stāvoklis ir neapmierinošs, tās ir bīstamas un «telpiski nenoturīgas», līdz ar ko, lai sakārtotu attiecīgo teritoriju, pilsētvidi un novērstu draudus iedzīvotāju veselībai vai dzīvībai, būves ieteikts nojaukt. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien, 19.martā, apstiprināja vēl septiņu pilsētā esošu graustu nojaukšanu un sakārtošanu piespiedu kārtā.

Eksperts: Putins caur spēka pozīcijām mēģinās panākt dialogu ar Rietumiem

Amatā uz vēl vienu sešu gadu pilnvaru termiņu ievēlētais Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģinās panākt dialogu ar Rietumiem caur spēka pozīcijām, šādu viedokli pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Elektronisko iepirkumu sistēmā paplašināts programmatūras piedāvājums

Lai nodrošinātu valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī kapitālsabiedrību vajadzībām nepieciešamo standarta programmatūru, Valsts reģionālās attīstības aģentūra Elektronisko iepirkumu sistēmas dalībnieku vajadzībām ir noslēgusi līgumu uz četriem gadiem par standarta programmatūras licenču piegādi un programmatūras apmācību pakalpojumu izmantošanu.

Pērn no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūti vairāk nekā 5,5 miljoni eiro

Pagājušajā gadā valsts budžetā no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūti 5 598 378 eiro, salīdzinājumam 2016.gadā tika atgūti vien 4 295 638 eiro, vēsta Uzturlīdzekļu garantiju fonda pārstāve Evija Pērkone.

Bulduros ar vērienu tērē «neatliekamo» pasākumu līdzekļus

Bulduru dārzkopības vidusskolā ar vērienu tērēti līdzekļi – 1,4 miljoni eiro, kas pērn skolai piešķirti «neatliekamiem pasākumiem». Latvijas Televīzijas raidījums de facto ziņo, ka skola neatliekamības kārtā pirkusi pat baseina sūkņus, lai gan pats baseins nedarbojas jau kopš deviņdesmito gadu sākuma un tehniskā projekta tā atjaunošanai nav.

Latvijā janvārī starp ES valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta kāpumiem

Latvijā šā gada janvārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta pieaugumiem, liecina pirmdien, 19.martā, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Rīgas dome plāno Latvijas Nacionālā teātra ēkas paplašināšanu

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprinājuši lēmumprojektu par Latvijas valstij piederošā nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2B jeb pašreizējo tenisa kortu aiz Latvijas Nacionālā teātra pārņemšanu Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā ar perspektīvu - paplašināt Latvijas Nacionālā teātra telpas.

Līdz ar naftas cenām stabilizējusies Krievijas ekonomika

Augstākas naftas cenas 2017.gadā ļāvušas Krievijas tautsaimniecībai uzrādīt pozitīvus ekonomiskos rādītājus, neraugoties uz Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu sankcijām, un tie savukārt nākuši par labu Krievijas prezidenta Vladimira Putina tēlam vēlētāju acīs, kas viņu pārvēlējuši amatā uz nākamiem sešiem gadiem.

Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi atbalstījuši Putinu vairāk nekā Krievijā

Nedēļas nogalē notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās starp Latvijā balsojušajiem atbalsts līdzšinējam valsts vadītājam Vladimiram Putinam bijis ievērojami lielāks nekā Krievijā un vēlēšanās kopumā. Informācija par vēlēšanu rezultātiem trīs vēlēšanu iecirkņos Rīgā liecina, ka par Putinu tajos balsi atdevis 93,61% jeb 11 878 vēlētāju, vēsta Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Katra trešā nelegāli iegūtā datorprogramma – inficēta

International Data Corporation apkopotie dati liecina: katra trešā datorprogramma, kas iegūta nelegāli, ir inficēta ar ļaunprogrammatūru. Tomēr joprojām 69% patērētāju un 33% uzņēmumu Eiropā savus datorus, līdz ar programmatūru, iegādājas no nedrošiem avotiem.

Investīciju kompānija Novalpina pērk Olympic Entertainment Group

Luksemburgā reģistrētā investīciju kompānija Novalpina gatavojas izteikt piedāvājumu iegādāties visas Igaunijas azartspēļu operatora Olympic Entertainment Group akcijas par 288,4 miljoniem eiro, un OEG lielākie akcionāri Armins Karu un Jāns Korpusovs jau ir piekrituši šim piedāvājumam.

Pērn brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 17,9% jeb 2,6 tūkstošiem

2017.gadā Latvijā vidēji bija 17,0 tūkstoši brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2016.gadu,to skaits ir pieaudzis par 2,6 tūkstoši jeb 17,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas Bankas reģistrētā peļņa pērn 23,9 miljoni eiro

Latvijas Bankas valde ir apstiprinājusi Latvijas Bankas 2017.gada finanšu pārskatus, kuros fiksēts, ka tās peļņa pērn bija 23,9 miljoni eiro, ziņo Latvijas Bankas preses dienests.

Latvijas kosmētikas ražotāji eksportē produkciju aptuveni 20 miljonu eiro apjomā

Vietējie kosmētikas ražotāji gadā eksportē produkciju aptuveni 20 miljonus eiro vērtībā un eksporta apjomu ik gadu pieaug par aptuveni 5%. Galvenie eksporta partneri ir Eiropas Savienības dalībvalstis, taču aizvadītajā gadā strauji ir pieaudzis eksports uz trešajām pasaules valstīm - atsevišķiem uzņēmumiem pat par 60% - 70%, liecina Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācijas apkopotie dati.

BVKB: Gan Vanšu, gan Zemitāna tiltam jānovērtē nestspēja

Gan Vanšu, gan Zemitāna tiltam ir jāveic padziļināta tehniskā izpēte, lai novērtētu tiltu nestspēju, pirmdien, 19.martā, žurnālistiem sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja Svetlana Mjakuškina.

NP: Neskatoties uz aizliegumu, Latvijas valsts ceļi slēgs līgumu ar SIA Reck

Četru miljonu sadārdzinājums par luksoforiem un svēršanas ierīcēm - šāds ir uzņēmumam Latvijas valsts ceļi lēmuma rezultāts, turpinot sadarbību ar uzņēmumu SIA Reck. Lai arī Iepirkumu uzraudzības birojs Latvijas valsts ceļiem bija aizliedzis slēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju, kura pakalpojumi divarpus reizes pārsniedz tēriņiem paredzēto finansējumu, LVC ceļi spītīgi nolēmuši pie šī pretendenta pieturēties.

Ugunsgrēkā gājuši bojā nepilngadīgie, kuri atstāti bez pieaugušo uzraudzības

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada sestdienas, 17.marta, pulksten 6.30 līdz pirmdienas, 19.marta, pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis 150 izsaukumus – 93 uz ugunsgrēku dzēšanu un 29 uz glābšanas darbiem, bet 28 no izsaukumiem bijuši maldinājumi. 

Amerikas Tirdzniecības palāta izsaka bažas, ka politiskā kultūra kopš «Rīdzenes sarunām» Latvijā nav mainījusies

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā: « Esam nobažījušies, ka Latvijas valsts sabiedrība un tās pārvaldes politiskā kultūra varētu vēl nebūt pietiekami augusi un mainījusies kopš minētajiem «Rīdzene sarunu» notikumiem 2009.–2011.gadā un ka tajās paustā «valsts nozagšana» varētu joprojām būt iespējama. Mēs esam pārsteigti par valsts pārvaldes un drošības institūciju lēno un neproduktīvo reakciju uz publiskoto informāciju.» 

Ukraina: Krievijas izraidītie britu diplomāti varētu strādāt Kijevā

Atsaucoties uz Krievijas paziņojumu, ka no Maskavas izraidīs 23 britu diplomātus saistībā strīdu par dubultaģenta indēšanu Anglijā, Ukrainas ārlietu ministrs savam britu kolēģim ieteicis nosūtīt šos diplomātus uz Ukrainu.

Premjers gatavs runāt par OIK sistēmas likvidēšanu

Premjers Māris Kučinskis ir gatavs runāt par elektrības cenu sadārdzinošās obligātā iepirkuma komponentes sistēmas likvidēšanu, bet ne visiem tās atbalstu saņemošajiem uzņēmējiem uzreiz.

Bezmaksas konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem

Tiesu izpildītāju dienās ceturtdien, 22.martā, iedzīvotājiem būs iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem. Konsultācijas klātienē varēs saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

NATO tikai trīs ES dalībvalstis aizsardzībai velta 2% no IKP

Kaut arī drošības situācija Eiropā Krievijas rīcības dēļ nav spīdoša, no Eiropas Savienības dalībvalstīm tikai trīs NATO locekles 2017.gadā sasniegušas ieteicamo aizsardzības tēriņu slieksni un Baltijā vienīgā no tām ir Igaunija.

KNAB: Saskaņa maksāja par Ušakovu slavinošo Elbakjana filmu Pārgājiens

Pagājušā gada maijā, dažas nedēļas pirms pašvaldību vēlēšanām, kustības Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans paziņoja, ka kopā ar režisoru Māri Martinsonu ir izveidojis filmu par Rīgas mēru Nilu Ušakovu Pārgājiens, kurā vēstīts par viņa ceļu «no Imantas puikas līdz Rīgas mēram». Paši veidotāji par filmu izsakās, ka tā ir «pilsoniskās sabiedrības aktīvistu brīvprātīgi veidota filma ar mērķi veicināt jauniešu politisko atbildību laikā, kad krītas vēlētāju aktivitāte».