bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 20.03.2018 | Vārda dienas: Made, Irbe
LatviaLatvija

Landmanis: Tauta jau sen valsts pārvaldē nevēlas redzēt lembergveidīgos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+13 vērtējums, 13 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs

«Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) šā gada 6.oktobra raidījumā Dombura studija no Vienotības pārstāvja Kārļa Šadurska un Visu Latvijai – TB/LNNK pārstāvja Imanta Parādnieka izskanēja viedoklis, ka šīs valsts politiskā dzīve nav iespējama bez smagos kriminālnoziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga iesaistes, jo tāda esot sabiedrības griba, kuru apliecinot Lemberga augstie reitingi un Zaļo un zemnieku savienības (ZSS) ievēlēšana Saeimā. Kunguprāt, sabiedrībai neesot pieprasījuma pēc augstākiem morāles principiem,» norāda Ventspils domes deputāts Aivis Landmanis.

«Kunguprāt, sabiedrībai neesot pieprasījuma pēc augstākiem morāles principiem. Dzirdot šo, pārņēma bezcerība. Likās, tikko uzgāza samazgas. Esmu pārliecināts, šādas vai līdzīgas sajūtas bija daudziem tā vakara raidījuma skatītājiem, it īpaši tiem, vairāk kā 650 tūkstošiem pilsoņu, kuri kopā ar mani balsoja par 10.Saeimas atlaišanu,» portālam BNN teic deputāts, retoriski vaicājot «cik ilgi tādas Vienotības āboltiņas, šadurski, zaķi, Visu Latvijai – TB/LNNK bērziņi, parādnieki, lūši mūs mānīs? Cik ilgi spēlēsies ar mūsu valsts, mūsu līdzpilsoņu likteņiem?»

Pēc Landmaņa domām, finanšu ministram Andrim Vilkam ir taisnība, kurš nesenā intervijā atzinis, ka «Lemberga ietekme ZZS ir ļoti liela, un ir ļoti grūti teikt, kā viņš liks (darīt). Tur ir spēcīga hierarhija. Es visus šos gadus esmu redzējis Lemberga ietekmi uz šo partiju. Diemžēl tā ir milzīga….. Nebūtu Zolitūdes, būtu kas cits noticis. Galvenais iemesls bija dabūt ZZS valdībā. Krīze beidzās ātrāk, un mēs izgājām straujāk (no recesijas), un Lemberga lielā ietekme Latvijas politikā (nozīmēja, ka) ZZS vienkārši nevarēja būt opozīcijā.»

Vienotībai un Visu Latvijai – TB/LNNK adresētajā vēstulē Ventspils domes deputāts norāda: «Tieši Jūsu bezatbildība grauj Latvijas valstiskumu, pakļauj tās tautu morālai degradācijai un iznīcībai. Tauta jau sen ir pateikusi, ka nevēlas redzēt tādus lembergus valsts pārvaldē, nevēlas noskatīties, kā lembergveidīgie izvaro mūsu valsti. Jums 11.Saeimas laikā, tā saucamās tiesiskuma koalīcijas ietvaros, bija visas iespējas pieņemt likumus, lai apsūdzētas personas līdz tiesas lēmuma pasludināšanai nevarētu ieņemt amatus valsts pārvaldē. Diemžēl Jūsu partijas dažu vadošo personu angažētības rezultātā, tautas griba likumos netika nostiprināta. Tā vietā, lai sakārtotu valsti, Jūs izvēlējāties iznīcināt savu sabiedroto – Reformu partiju. Arī pašreiz Jums nekas neliedz ZZS izvirzīt sabiedrības pieprasītos striktos morāles kritērijus, bez kuru ievērošanas nebūtu iespējama ZZS nokļūšana valdībā. Sabiedrība tiek baidīta ar Putina Krieviju.»

«Bet ko dariet Jūs? Jūs grasāties smagos kriminālnoziegumos apsūdzētajam Lembergam nodot pilnīgi jau tā daļēji viņa kontrolē esošās Satiksmes (SM), Vides un reģionālās attīstības (VARAM), Tieslietu (TM) ministrijas, tādējādi ļaujot Lemberga faktiski vadītajai ZZS nokļūt tiešā interešu konfliktā. Lembergam šīs ministrijas ir svarīgas, lai pastrādātu kārtējos noziegumus: “torpedētu” jebkādas vērā ņemamas lielo ostu pārvalžu reformas; izsaimniekotu SM, VARAM un to pārvaldībā esošo fondu un kapitālsabiedrību līdzekļus; vēl vairāk nodrošināties, lai VARAM nevarētu novērst apsūdzētu personu atrašanos pašvaldību, to kapitālsabiedrību, brīvostu pārvalžu amatos, lai sarūpētu sev labvēlīgu atzinumu un lēmumu pieņemšanu.

Jūs ļaujat valsts izlaupīšanā apsūdzētajam iesaistīties valdības veidošanas procesā. Pieļaujot viņa atrašanos ar valsts pārvaldi saistītajos amatos (Ventspils pilsētas domes deputāts, priekšsēdētājs; Ventspils brīvostas pārvaldes valdes loceklis, priekšsēdētājs), ļaujat viņam ņirgāties par valsti, tās likumiem, tādā veidā pakļaujot valsti izzušanas riskam, kuru atšķirībā no Putina Krievijas apdraudējuma nespēs glābt pat NATO piektais pants,» turpina Landmanis.

«Vai Jums neliekas, ka tieši Jūsu nespējas un gļēvās rīcības rezultātā cilvēki vairs netic savai valstij? Desmitiem tūkstošu mūsu līdzpilsoņu ik gadu aizbrauc uz neatgriešanos, jo vairs netic, ka Latvijā ir iespējams īstenot dzīvē savulaik Sandras Kalnietes, Solvitas Āboltiņas un citu aktīvistu parakstīto Memorandu, kuru 2006.gada 8. un 9.septembrī, protestējot pret Lemberga demonstrēto īpašo izpratni par demokrātiju un cinismu, no Rīgas uz Ventspili nogādāja skrējiena dalībnieki. Diemžēl daudzu šī Memoranda parakstītāju pakalpīgā attieksme pret smagos amatnoziegumos apsūdzēto pašu Memorandu nu jau drīzāk ir pārvērtuši par piesmietās Latvijas kapakmeni.

Cerība mirst pēdējā. Tāpēc aicinu 12.Saeimā ievēlētos visu partiju Latvijas patriotus ieklausīties sirdsbalsī. Jums ir pienākums atgūt valsti no tās patiesā pārvaldītāja Lemberga. Jums ir nekavējoties jātiek vaļā no kangariem, ciniķiem pašu rindās un jāpieņem Latvijas valstiskumu, tiesiskumu nostiprinoši lēmumi, kuri citu starpā aizliegtu amatnoziegumos apsūdzētu personu atrašanos valsts pārvaldes amatos,» teikts vēstulē.

Lembergam kopš 2007.gada ar tiesas lēmumu ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus. Diemžēl korumpēti, angažēti politiķi Lembergam ir līdzējuši neievērot arī šo tiesas lēmumu Atcerieties Sprūdža mēģinājumu atstādināt Lembergu un tābrīža tiesiskuma koalīcijas politiķu Lemberga aizstāvošo reakciju, atgādina Landmanis.

BNN publicē vēstulē pieminētā memoranda tekstu:

Memorands Ar demokrātiju pret cinismu

2006.gada 8.septembrī

/Solvitas Āboltiņas, Sandras Kalnietes un citu ~100 Jaunā Laika biedru un domubiedru paraksti/

«Latvijas tauta pārdzīvo dziļu uzticības krīzi attiecībā pret politiku. To radījis un joprojām padziļina cinisms, ko savā rīcības arsenālā iekļāvuši daudzi politiķi un valsts amatpersonas.

Jau daudzus gadus Latvijas tauta bijusi spiesta noraudzīties, kā ciniski un bezkaunīgi notiek personiskā labuma vairošana uz visas sabiedrības rēķina.

Ciniska un nicīga attieksme pret tiesiskumu daudziem kļuvusi par ierastu praksi.

Ciniska un brutāla varas izmantošana, kā arī rupji meli, attaisnojot mantkāri, godkāri un varaskāri, daudziem kļuvusi par ikdienišķu parādību.

Cinisms ir bīstams jo īpaši tad, ja to praktizē un izplata ciniķiem piederoši vai viņu ietekmēti plašsaziņas līdzekļi.

Cinisms paralizē jebkādus tiesiskuma un morāles principus.

Cinisms ved bezdibenī, kas norobežo politiķus no tautas.

Taču valsts suverēnā vara Latvijā pieder tautai. To iespējams realizēt, vienīgi neatlaidīgi nostiprinot demokrātijas pamatprincipus.

Tāpēc:

mēs vēlamies reāli iemiesot dzīvē vērtību viens likums – viena taisnība visiem;

mēs vēlamies atjaunot godīgumu un tiesiskumu valsts pārvaldē, kur netiktu pieļauta ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, korupcija un valsts nozagšana;

mēs vēlamies dzīvot tādā informācijas telpā, kur plašsaziņas līdzekļi ir patiesi neatkarīgi un vārda brīvība ir pašsaprotama;

mēs vēlamies brīvu, politiski izglītotu un pašapzinīgu pilsonisko sabiedrību;

mēs liekam lielas cerības uz nevalstiskajām organizācijām un katru mūsu valsts pilsoni;

Kopā mums izdosies aizšķērsot ceļu cinismam, neļaujot tam saindēt sabiedrību un vājināt valsti. Kopā mēs spējam iedzīvināt demokrātijas ideālus un attīrīt politisko vidi.

Mēs lepojamies, ka godprātīgi kalpojam Latvijai.»

Ref: 102.000.102.8391


Pievienot komentāru

 1. Juris teica:

  Aboltiņa!
  Kā komentēsite šo rakstu un savu 2006.gada apņemšanos. It īpaši šo:
  mēs vēlamies atjaunot godīgumu un tiesiskumu valsts pārvaldē, kur netiktu pieļauta ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, korupcija un valsts nozagšana.

  +1 0 -1 0

 2. BO teica:

  Latvijas politika klūst arvien nozēlojamāka, politiķi arvien sīkāki, bezprincipiālāki, savtīgāki un blēdīgāki, vienkārši riebj uz to visu skatīties, un tas attiecas pilnīgi uz visām partijām. Ja tā turpināsies, nav ko brīnīties, ka uz nākamām vēlēšanām ieradīsies labi ja 30%. Un arī Vienotība uz kuru daudzi lika lielas cerības, pēc Dombrovska “aiziešanas”, strauji šļūc pa TP iestaigāto ceļu uz kraujas malu, diezin vai princips “a kur jūs paliksiet, tāpat par mums nobalsosiet, citi vēl sliktāki” strādās bezgalīgi ilgi, lai kā negribētos, bet, tas ir jāatzīst, un, sliktākais, ka Vienotības reakcija ir pilnīgākā arogance, mainīties tā negrib vai vairs pat nespēj. Var tikai apskaust Igauniju, viņi ir eiropieši, mēs – sovjetu un “eirazistu” klons, monstrs, ar milzīgu politisko korupciju, un bez kādām morālām bremzēm, saprotams, tas ir vispārināts secinājums, skaidrs, ka dažādi cilvēki ir visur, bet, tas vektors, diemžēl, ir taisni tāds, un 20 gadu laikā nekas, faktiski, uz labo pusi nav mainījies.

  +1 0 -1 0

 3. Karīna teica:

  Šo izlasot patiešām pārņem bezcerība par mūsu valsts nākotni!

  +1 0 -1 0

 4. KGBists teica:

  Komunists Lembergs 1991.gada augusta puču pārlaida PSRS armijas karabāze. Viņam tāda Latvija ir kā govs ko slaukt. Ja pienu vairs nedos – nokaus.

  +1 0 -1 0

 5. Marians teica:

  Nevar nepiekrists

  +1 0 -1 0

 6. Ma teica:

  Visu Lemburģijā regulē šefs cepurē ar lielāmm malām. Kamēr latvieši savā starpā plēšas, tikmēr Lemburģis paliek ar vien biezāks un biezaks.

  +1 0 -1 0

 7. aldis teica:

  Manuprāt, tauta kļūst inteliģentāka, sevišķi Kurzemē, tāpēc tik rupja, lecīga uzpūtība, kādu to demonstrēja Āboltiņa, ļoti daudziem pilnīgi pamatoti nepatika vis. Nemaz jau nerunājot par viņas balsošanu kopā ar SC latviešu tautai būtiskākajos jautājumos un ķiķināšanu ar valsts lielzagli Lembergu un tā kabatas ZZS. Rodas jautājums – kam viņa īstenībā kalpoja? Man liels prieks par šādu vēlētāju izvēli!

  +1 0 -1 0

 8. Ivis teica:

  Man nav pieņememi, kas notiek ap valdības veidošanu. Kāda šiem saucamajiem valdības veidotājiem ir morāle, ētika, loģiskais saprāts u.t.t., ja sēž pie viena galda ar Latvijas lielāko nozadzēju Lembergu. Iedomājaties – konsultējas un dīlo ar personu, kuru tiesā par smagiem, pret valsts izdarītiem noziegumiem. Kur ir mūsu tiesībsargājošās iestādes, te jau ēna vajadzētu krist uz visiem tiem politiķiem, kas ar viņu ved sarunas. Ārprāc, kādā valstī mēs dzīvojam, kāda te uzticība vadošajiem politiķiem……..

  +1 0 -1 0

 9. Matveijs teica:

  Lai cik negribētos atzīt, autora par nožēlu ir taisnība.
  Cerēt, ka veidojot valdības, pārvaldot valsti kopā ar valsts izzagšanā, smagos noziegumos apsūdzēto Latvija īstenos ekonomisko izrāvienu ir tas pats, kas vilkam uzticēt ganīt aitas.
  Diemžēl politiķi mūs uzskata par aitām.
  Pie šādiem apstākļiem ir tiki divas izvēlēs. 1. Pamest valsti;
  2. Uzvesties tā pat kā politiķi – nemaksāt nodokļus, ignorēt likumus u.tt.

  +1 0 -1 0

 10. Ilmārs teica:

  Kas notiek Latvijā?!!! Smagos noziegumos apsūdzētais – valsts izzadzējs un tautas apzadzējs Lembergs pie valdības sastādīšanas, pie tam vēl potenciālais ministru prezidenta kandidāts. Vēl nepietiek! Vēl jākampj un jākampj! Cilvēki, attopieties! Mēs, vienaldzīgi uz to noskatoties, parakstām Latvijai un latviešu tautai nāves spriedumu. Kur ir mūsu inteliģence? Vai tiešām mēs esam kļuvuši tik inerti pret šo kliedzošo negodīgumu? Uz barikādēm! Cik ilgi ļausim sevi apzagt?
  Paldies autoram!

  +1 0 -1 0

 11. alma teica:

  Latvija nevar valdīt pār savu tautu…nemāk….
  Mums vajag citu valsts pārvaldītāju…jo nav ko vairs latvija valdīt,nekā nav.. …tikai naudiņu zagt ,minimumus maksā tautai,un procentus nodokļos ņem,ņem…cik var…??

  +1 0 -1 0

Olainfarm realizācijas apjoms gada laikā pieaudzis par 16%

AS Olainfarm provizoriskie konsolidētie 2018.gada februāra rezultāti liecina, ka produktu realizācija ir sasniegusi 10,69 miljonus eiro, kas ir par 33% vairāk nekā šajā periodā pērn. Lielākais realizācijas pieaugums vērojams Japānā – par 6430%, Lietuvā – par 161%, Gruzijā – par 155%, Kazahstānā – par 118%, un Baltkrievijā, kur realizācija pieaugusi par 92%.

Krievijas vēlēšanu novērotāji saskata izvēles trūkumu, arī pārkāpumus

Krievijas prezidenta vēlēšanu oficiālie rezultāti liecina, ka astoņu kandidātu konkurencē Vladimirs Putins saņēmis virs 76% no visām balsīm. Starptautiskie novērotāji secinājuši, ka vēlēšanas organizētas efektīvi, bet tajās trūcis īstas izvēles.

VARAM pieprasa Rīgas domei atcelt ierobežojumus deputātu jautājumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pieprasa Rīgas domei nekavējoties rīkoties un novērst ministrijas konstatētos demokrātijas principu pārkāpumus pašvaldības nolikuma grozījumos.

Conexus provizoriskā peļņa pērn bija 17,021 miljons eiro

AS Conexus Baltic Grid provizoriskais apgrozījums pērn nepilnos 12 mēnešos veidojis 51,444 miljonus eiro, bet peļņa – 17,021 miljons eiro, liecina Conexus publiskotais nerevidētais finanšu pārskats.

Olainfarm: UIN likums neļauj pretendēt uz nodokļa atlaidi investīciju projektos

Izmaiņas Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, kuras tika pieņemtas nodokļu reformas ietvaros, pašlaik neļauj uzņēmumiem, kuriem iepriekš valdība atļāva par ieguldījumiem investīciju projektos pretendēt uz UIN atlaidēm, tās saņemt, ja vien dividendēs netiek sadalīta uzņēmumu vēsturiski uzkrātā peļņa.

ES piekrīt britu pārejas periodam

Lielbritānijas izstāšanās sarunās ar Eiropas Savienību panākts pavērsiens. Londona pirmdien, 19.martā, piekritusi, tam, ka starp Īriju un Ziemeļīriju netiks izveidota fiziska robeža, apmaiņā saņemot ES puses atbalstu pārejas periodam pirms īstās izstāšanās, kas britiem uz turpat diviem gadiem ļaus saglabāt vairumu ES priekšrocību.

Apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn sasniedz 16 miljonus eiro

Apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn sasniegusi 16 miljonus eiro, t.sk. nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa bija 15 miljoni eiro, bet dzīvības apdrošināšanas sabiedrības kopumā nopelnīja 1 miljonu eiro. Peļņas pieaugumu galvenokārt nodrošināja nedzīvības apdrošinātāju veiksmīgā apdrošināšanas pamatdarbība, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Rīgas dome piespiedu kārtā nojauks vēl septiņus graustus

Kā pēc apsekojuma konstatējis Rīgas domes Īpašuma departamenta būvinženieris, ēku stāvoklis ir neapmierinošs, tās ir bīstamas un «telpiski nenoturīgas», līdz ar ko, lai sakārtotu attiecīgo teritoriju, pilsētvidi un novērstu draudus iedzīvotāju veselībai vai dzīvībai, būves ieteikts nojaukt. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien, 19.martā, apstiprināja vēl septiņu pilsētā esošu graustu nojaukšanu un sakārtošanu piespiedu kārtā.

Eksperts: Putins caur spēka pozīcijām mēģinās panākt dialogu ar Rietumiem

Amatā uz vēl vienu sešu gadu pilnvaru termiņu ievēlētais Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģinās panākt dialogu ar Rietumiem caur spēka pozīcijām, šādu viedokli pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Elektronisko iepirkumu sistēmā paplašināts programmatūras piedāvājums

Lai nodrošinātu valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī kapitālsabiedrību vajadzībām nepieciešamo standarta programmatūru, Valsts reģionālās attīstības aģentūra Elektronisko iepirkumu sistēmas dalībnieku vajadzībām ir noslēgusi līgumu uz četriem gadiem par standarta programmatūras licenču piegādi un programmatūras apmācību pakalpojumu izmantošanu.

Pērn no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūti vairāk nekā 5,5 miljoni eiro

Pagājušajā gadā valsts budžetā no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūti 5 598 378 eiro, salīdzinājumam 2016.gadā tika atgūti vien 4 295 638 eiro, vēsta Uzturlīdzekļu garantiju fonda pārstāve Evija Pērkone.

Bulduros ar vērienu tērē «neatliekamo» pasākumu līdzekļus

Bulduru dārzkopības vidusskolā ar vērienu tērēti līdzekļi – 1,4 miljoni eiro, kas pērn skolai piešķirti «neatliekamiem pasākumiem». Latvijas Televīzijas raidījums de facto ziņo, ka skola neatliekamības kārtā pirkusi pat baseina sūkņus, lai gan pats baseins nedarbojas jau kopš deviņdesmito gadu sākuma un tehniskā projekta tā atjaunošanai nav.

Latvijā janvārī starp ES valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta kāpumiem

Latvijā šā gada janvārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta pieaugumiem, liecina pirmdien, 19.martā, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Rīgas dome plāno Latvijas Nacionālā teātra ēkas paplašināšanu

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprinājuši lēmumprojektu par Latvijas valstij piederošā nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2B jeb pašreizējo tenisa kortu aiz Latvijas Nacionālā teātra pārņemšanu Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā ar perspektīvu - paplašināt Latvijas Nacionālā teātra telpas.

Līdz ar naftas cenām stabilizējusies Krievijas ekonomika

Augstākas naftas cenas 2017.gadā ļāvušas Krievijas tautsaimniecībai uzrādīt pozitīvus ekonomiskos rādītājus, neraugoties uz Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu sankcijām, un tie savukārt nākuši par labu Krievijas prezidenta Vladimira Putina tēlam vēlētāju acīs, kas viņu pārvēlējuši amatā uz nākamiem sešiem gadiem.

Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi atbalstījuši Putinu vairāk nekā Krievijā

Nedēļas nogalē notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās starp Latvijā balsojušajiem atbalsts līdzšinējam valsts vadītājam Vladimiram Putinam bijis ievērojami lielāks nekā Krievijā un vēlēšanās kopumā. Informācija par vēlēšanu rezultātiem trīs vēlēšanu iecirkņos Rīgā liecina, ka par Putinu tajos balsi atdevis 93,61% jeb 11 878 vēlētāju, vēsta Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Katra trešā nelegāli iegūtā datorprogramma – inficēta

International Data Corporation apkopotie dati liecina: katra trešā datorprogramma, kas iegūta nelegāli, ir inficēta ar ļaunprogrammatūru. Tomēr joprojām 69% patērētāju un 33% uzņēmumu Eiropā savus datorus, līdz ar programmatūru, iegādājas no nedrošiem avotiem.

Investīciju kompānija Novalpina pērk Olympic Entertainment Group

Luksemburgā reģistrētā investīciju kompānija Novalpina gatavojas izteikt piedāvājumu iegādāties visas Igaunijas azartspēļu operatora Olympic Entertainment Group akcijas par 288,4 miljoniem eiro, un OEG lielākie akcionāri Armins Karu un Jāns Korpusovs jau ir piekrituši šim piedāvājumam.

Pērn brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 17,9% jeb 2,6 tūkstošiem

2017.gadā Latvijā vidēji bija 17,0 tūkstoši brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2016.gadu,to skaits ir pieaudzis par 2,6 tūkstoši jeb 17,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas Bankas reģistrētā peļņa pērn 23,9 miljoni eiro

Latvijas Bankas valde ir apstiprinājusi Latvijas Bankas 2017.gada finanšu pārskatus, kuros fiksēts, ka tās peļņa pērn bija 23,9 miljoni eiro, ziņo Latvijas Bankas preses dienests.

Latvijas kosmētikas ražotāji eksportē produkciju aptuveni 20 miljonu eiro apjomā

Vietējie kosmētikas ražotāji gadā eksportē produkciju aptuveni 20 miljonus eiro vērtībā un eksporta apjomu ik gadu pieaug par aptuveni 5%. Galvenie eksporta partneri ir Eiropas Savienības dalībvalstis, taču aizvadītajā gadā strauji ir pieaudzis eksports uz trešajām pasaules valstīm - atsevišķiem uzņēmumiem pat par 60% - 70%, liecina Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācijas apkopotie dati.

BVKB: Gan Vanšu, gan Zemitāna tiltam jānovērtē nestspēja

Gan Vanšu, gan Zemitāna tiltam ir jāveic padziļināta tehniskā izpēte, lai novērtētu tiltu nestspēju, pirmdien, 19.martā, žurnālistiem sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja Svetlana Mjakuškina.

NP: Neskatoties uz aizliegumu, Latvijas valsts ceļi slēgs līgumu ar SIA Reck

Četru miljonu sadārdzinājums par luksoforiem un svēršanas ierīcēm - šāds ir uzņēmumam Latvijas valsts ceļi lēmuma rezultāts, turpinot sadarbību ar uzņēmumu SIA Reck. Lai arī Iepirkumu uzraudzības birojs Latvijas valsts ceļiem bija aizliedzis slēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju, kura pakalpojumi divarpus reizes pārsniedz tēriņiem paredzēto finansējumu, LVC ceļi spītīgi nolēmuši pie šī pretendenta pieturēties.

Ugunsgrēkā gājuši bojā nepilngadīgie, kuri atstāti bez pieaugušo uzraudzības

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada sestdienas, 17.marta, pulksten 6.30 līdz pirmdienas, 19.marta, pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis 150 izsaukumus – 93 uz ugunsgrēku dzēšanu un 29 uz glābšanas darbiem, bet 28 no izsaukumiem bijuši maldinājumi. 

Amerikas Tirdzniecības palāta izsaka bažas, ka politiskā kultūra kopš «Rīdzenes sarunām» Latvijā nav mainījusies

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā: « Esam nobažījušies, ka Latvijas valsts sabiedrība un tās pārvaldes politiskā kultūra varētu vēl nebūt pietiekami augusi un mainījusies kopš minētajiem «Rīdzene sarunu» notikumiem 2009.–2011.gadā un ka tajās paustā «valsts nozagšana» varētu joprojām būt iespējama. Mēs esam pārsteigti par valsts pārvaldes un drošības institūciju lēno un neproduktīvo reakciju uz publiskoto informāciju.»