bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 12.12.2017 | Vārda dienas: Otīlija, Iveta
LatviaLatvija

Landmanis: Tauta jau sen valsts pārvaldē nevēlas redzēt lembergveidīgos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+13 vērtējums, 13 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs

«Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) šā gada 6.oktobra raidījumā Dombura studija no Vienotības pārstāvja Kārļa Šadurska un Visu Latvijai – TB/LNNK pārstāvja Imanta Parādnieka izskanēja viedoklis, ka šīs valsts politiskā dzīve nav iespējama bez smagos kriminālnoziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga iesaistes, jo tāda esot sabiedrības griba, kuru apliecinot Lemberga augstie reitingi un Zaļo un zemnieku savienības (ZSS) ievēlēšana Saeimā. Kunguprāt, sabiedrībai neesot pieprasījuma pēc augstākiem morāles principiem,» norāda Ventspils domes deputāts Aivis Landmanis.

«Kunguprāt, sabiedrībai neesot pieprasījuma pēc augstākiem morāles principiem. Dzirdot šo, pārņēma bezcerība. Likās, tikko uzgāza samazgas. Esmu pārliecināts, šādas vai līdzīgas sajūtas bija daudziem tā vakara raidījuma skatītājiem, it īpaši tiem, vairāk kā 650 tūkstošiem pilsoņu, kuri kopā ar mani balsoja par 10.Saeimas atlaišanu,» portālam BNN teic deputāts, retoriski vaicājot «cik ilgi tādas Vienotības āboltiņas, šadurski, zaķi, Visu Latvijai – TB/LNNK bērziņi, parādnieki, lūši mūs mānīs? Cik ilgi spēlēsies ar mūsu valsts, mūsu līdzpilsoņu likteņiem?»

Pēc Landmaņa domām, finanšu ministram Andrim Vilkam ir taisnība, kurš nesenā intervijā atzinis, ka «Lemberga ietekme ZZS ir ļoti liela, un ir ļoti grūti teikt, kā viņš liks (darīt). Tur ir spēcīga hierarhija. Es visus šos gadus esmu redzējis Lemberga ietekmi uz šo partiju. Diemžēl tā ir milzīga….. Nebūtu Zolitūdes, būtu kas cits noticis. Galvenais iemesls bija dabūt ZZS valdībā. Krīze beidzās ātrāk, un mēs izgājām straujāk (no recesijas), un Lemberga lielā ietekme Latvijas politikā (nozīmēja, ka) ZZS vienkārši nevarēja būt opozīcijā.»

Vienotībai un Visu Latvijai – TB/LNNK adresētajā vēstulē Ventspils domes deputāts norāda: «Tieši Jūsu bezatbildība grauj Latvijas valstiskumu, pakļauj tās tautu morālai degradācijai un iznīcībai. Tauta jau sen ir pateikusi, ka nevēlas redzēt tādus lembergus valsts pārvaldē, nevēlas noskatīties, kā lembergveidīgie izvaro mūsu valsti. Jums 11.Saeimas laikā, tā saucamās tiesiskuma koalīcijas ietvaros, bija visas iespējas pieņemt likumus, lai apsūdzētas personas līdz tiesas lēmuma pasludināšanai nevarētu ieņemt amatus valsts pārvaldē. Diemžēl Jūsu partijas dažu vadošo personu angažētības rezultātā, tautas griba likumos netika nostiprināta. Tā vietā, lai sakārtotu valsti, Jūs izvēlējāties iznīcināt savu sabiedroto – Reformu partiju. Arī pašreiz Jums nekas neliedz ZZS izvirzīt sabiedrības pieprasītos striktos morāles kritērijus, bez kuru ievērošanas nebūtu iespējama ZZS nokļūšana valdībā. Sabiedrība tiek baidīta ar Putina Krieviju.»

«Bet ko dariet Jūs? Jūs grasāties smagos kriminālnoziegumos apsūdzētajam Lembergam nodot pilnīgi jau tā daļēji viņa kontrolē esošās Satiksmes (SM), Vides un reģionālās attīstības (VARAM), Tieslietu (TM) ministrijas, tādējādi ļaujot Lemberga faktiski vadītajai ZZS nokļūt tiešā interešu konfliktā. Lembergam šīs ministrijas ir svarīgas, lai pastrādātu kārtējos noziegumus: “torpedētu” jebkādas vērā ņemamas lielo ostu pārvalžu reformas; izsaimniekotu SM, VARAM un to pārvaldībā esošo fondu un kapitālsabiedrību līdzekļus; vēl vairāk nodrošināties, lai VARAM nevarētu novērst apsūdzētu personu atrašanos pašvaldību, to kapitālsabiedrību, brīvostu pārvalžu amatos, lai sarūpētu sev labvēlīgu atzinumu un lēmumu pieņemšanu.

Jūs ļaujat valsts izlaupīšanā apsūdzētajam iesaistīties valdības veidošanas procesā. Pieļaujot viņa atrašanos ar valsts pārvaldi saistītajos amatos (Ventspils pilsētas domes deputāts, priekšsēdētājs; Ventspils brīvostas pārvaldes valdes loceklis, priekšsēdētājs), ļaujat viņam ņirgāties par valsti, tās likumiem, tādā veidā pakļaujot valsti izzušanas riskam, kuru atšķirībā no Putina Krievijas apdraudējuma nespēs glābt pat NATO piektais pants,» turpina Landmanis.

«Vai Jums neliekas, ka tieši Jūsu nespējas un gļēvās rīcības rezultātā cilvēki vairs netic savai valstij? Desmitiem tūkstošu mūsu līdzpilsoņu ik gadu aizbrauc uz neatgriešanos, jo vairs netic, ka Latvijā ir iespējams īstenot dzīvē savulaik Sandras Kalnietes, Solvitas Āboltiņas un citu aktīvistu parakstīto Memorandu, kuru 2006.gada 8. un 9.septembrī, protestējot pret Lemberga demonstrēto īpašo izpratni par demokrātiju un cinismu, no Rīgas uz Ventspili nogādāja skrējiena dalībnieki. Diemžēl daudzu šī Memoranda parakstītāju pakalpīgā attieksme pret smagos amatnoziegumos apsūdzēto pašu Memorandu nu jau drīzāk ir pārvērtuši par piesmietās Latvijas kapakmeni.

Cerība mirst pēdējā. Tāpēc aicinu 12.Saeimā ievēlētos visu partiju Latvijas patriotus ieklausīties sirdsbalsī. Jums ir pienākums atgūt valsti no tās patiesā pārvaldītāja Lemberga. Jums ir nekavējoties jātiek vaļā no kangariem, ciniķiem pašu rindās un jāpieņem Latvijas valstiskumu, tiesiskumu nostiprinoši lēmumi, kuri citu starpā aizliegtu amatnoziegumos apsūdzētu personu atrašanos valsts pārvaldes amatos,» teikts vēstulē.

Lembergam kopš 2007.gada ar tiesas lēmumu ir liegts pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja, Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus. Diemžēl korumpēti, angažēti politiķi Lembergam ir līdzējuši neievērot arī šo tiesas lēmumu Atcerieties Sprūdža mēģinājumu atstādināt Lembergu un tābrīža tiesiskuma koalīcijas politiķu Lemberga aizstāvošo reakciju, atgādina Landmanis.

BNN publicē vēstulē pieminētā memoranda tekstu:

Memorands Ar demokrātiju pret cinismu

2006.gada 8.septembrī

/Solvitas Āboltiņas, Sandras Kalnietes un citu ~100 Jaunā Laika biedru un domubiedru paraksti/

«Latvijas tauta pārdzīvo dziļu uzticības krīzi attiecībā pret politiku. To radījis un joprojām padziļina cinisms, ko savā rīcības arsenālā iekļāvuši daudzi politiķi un valsts amatpersonas.

Jau daudzus gadus Latvijas tauta bijusi spiesta noraudzīties, kā ciniski un bezkaunīgi notiek personiskā labuma vairošana uz visas sabiedrības rēķina.

Ciniska un nicīga attieksme pret tiesiskumu daudziem kļuvusi par ierastu praksi.

Ciniska un brutāla varas izmantošana, kā arī rupji meli, attaisnojot mantkāri, godkāri un varaskāri, daudziem kļuvusi par ikdienišķu parādību.

Cinisms ir bīstams jo īpaši tad, ja to praktizē un izplata ciniķiem piederoši vai viņu ietekmēti plašsaziņas līdzekļi.

Cinisms paralizē jebkādus tiesiskuma un morāles principus.

Cinisms ved bezdibenī, kas norobežo politiķus no tautas.

Taču valsts suverēnā vara Latvijā pieder tautai. To iespējams realizēt, vienīgi neatlaidīgi nostiprinot demokrātijas pamatprincipus.

Tāpēc:

mēs vēlamies reāli iemiesot dzīvē vērtību viens likums – viena taisnība visiem;

mēs vēlamies atjaunot godīgumu un tiesiskumu valsts pārvaldē, kur netiktu pieļauta ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, korupcija un valsts nozagšana;

mēs vēlamies dzīvot tādā informācijas telpā, kur plašsaziņas līdzekļi ir patiesi neatkarīgi un vārda brīvība ir pašsaprotama;

mēs vēlamies brīvu, politiski izglītotu un pašapzinīgu pilsonisko sabiedrību;

mēs liekam lielas cerības uz nevalstiskajām organizācijām un katru mūsu valsts pilsoni;

Kopā mums izdosies aizšķērsot ceļu cinismam, neļaujot tam saindēt sabiedrību un vājināt valsti. Kopā mēs spējam iedzīvināt demokrātijas ideālus un attīrīt politisko vidi.

Mēs lepojamies, ka godprātīgi kalpojam Latvijai.»

Ref: 102.000.102.8391


Pievienot komentāru

 1. Juris teica:

  Aboltiņa!
  Kā komentēsite šo rakstu un savu 2006.gada apņemšanos. It īpaši šo:
  mēs vēlamies atjaunot godīgumu un tiesiskumu valsts pārvaldē, kur netiktu pieļauta ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, korupcija un valsts nozagšana.

  +1 0 -1 0

 2. BO teica:

  Latvijas politika klūst arvien nozēlojamāka, politiķi arvien sīkāki, bezprincipiālāki, savtīgāki un blēdīgāki, vienkārši riebj uz to visu skatīties, un tas attiecas pilnīgi uz visām partijām. Ja tā turpināsies, nav ko brīnīties, ka uz nākamām vēlēšanām ieradīsies labi ja 30%. Un arī Vienotība uz kuru daudzi lika lielas cerības, pēc Dombrovska “aiziešanas”, strauji šļūc pa TP iestaigāto ceļu uz kraujas malu, diezin vai princips “a kur jūs paliksiet, tāpat par mums nobalsosiet, citi vēl sliktāki” strādās bezgalīgi ilgi, lai kā negribētos, bet, tas ir jāatzīst, un, sliktākais, ka Vienotības reakcija ir pilnīgākā arogance, mainīties tā negrib vai vairs pat nespēj. Var tikai apskaust Igauniju, viņi ir eiropieši, mēs – sovjetu un “eirazistu” klons, monstrs, ar milzīgu politisko korupciju, un bez kādām morālām bremzēm, saprotams, tas ir vispārināts secinājums, skaidrs, ka dažādi cilvēki ir visur, bet, tas vektors, diemžēl, ir taisni tāds, un 20 gadu laikā nekas, faktiski, uz labo pusi nav mainījies.

  +1 0 -1 0

 3. Karīna teica:

  Šo izlasot patiešām pārņem bezcerība par mūsu valsts nākotni!

  +1 0 -1 0

 4. KGBists teica:

  Komunists Lembergs 1991.gada augusta puču pārlaida PSRS armijas karabāze. Viņam tāda Latvija ir kā govs ko slaukt. Ja pienu vairs nedos – nokaus.

  +1 0 -1 0

 5. Marians teica:

  Nevar nepiekrists

  +1 0 -1 0

 6. Ma teica:

  Visu Lemburģijā regulē šefs cepurē ar lielāmm malām. Kamēr latvieši savā starpā plēšas, tikmēr Lemburģis paliek ar vien biezāks un biezaks.

  +1 0 -1 0

 7. aldis teica:

  Manuprāt, tauta kļūst inteliģentāka, sevišķi Kurzemē, tāpēc tik rupja, lecīga uzpūtība, kādu to demonstrēja Āboltiņa, ļoti daudziem pilnīgi pamatoti nepatika vis. Nemaz jau nerunājot par viņas balsošanu kopā ar SC latviešu tautai būtiskākajos jautājumos un ķiķināšanu ar valsts lielzagli Lembergu un tā kabatas ZZS. Rodas jautājums – kam viņa īstenībā kalpoja? Man liels prieks par šādu vēlētāju izvēli!

  +1 0 -1 0

 8. Ivis teica:

  Man nav pieņememi, kas notiek ap valdības veidošanu. Kāda šiem saucamajiem valdības veidotājiem ir morāle, ētika, loģiskais saprāts u.t.t., ja sēž pie viena galda ar Latvijas lielāko nozadzēju Lembergu. Iedomājaties – konsultējas un dīlo ar personu, kuru tiesā par smagiem, pret valsts izdarītiem noziegumiem. Kur ir mūsu tiesībsargājošās iestādes, te jau ēna vajadzētu krist uz visiem tiem politiķiem, kas ar viņu ved sarunas. Ārprāc, kādā valstī mēs dzīvojam, kāda te uzticība vadošajiem politiķiem……..

  +1 0 -1 0

 9. Matveijs teica:

  Lai cik negribētos atzīt, autora par nožēlu ir taisnība.
  Cerēt, ka veidojot valdības, pārvaldot valsti kopā ar valsts izzagšanā, smagos noziegumos apsūdzēto Latvija īstenos ekonomisko izrāvienu ir tas pats, kas vilkam uzticēt ganīt aitas.
  Diemžēl politiķi mūs uzskata par aitām.
  Pie šādiem apstākļiem ir tiki divas izvēlēs. 1. Pamest valsti;
  2. Uzvesties tā pat kā politiķi – nemaksāt nodokļus, ignorēt likumus u.tt.

  +1 0 -1 0

 10. Ilmārs teica:

  Kas notiek Latvijā?!!! Smagos noziegumos apsūdzētais – valsts izzadzējs un tautas apzadzējs Lembergs pie valdības sastādīšanas, pie tam vēl potenciālais ministru prezidenta kandidāts. Vēl nepietiek! Vēl jākampj un jākampj! Cilvēki, attopieties! Mēs, vienaldzīgi uz to noskatoties, parakstām Latvijai un latviešu tautai nāves spriedumu. Kur ir mūsu inteliģence? Vai tiešām mēs esam kļuvuši tik inerti pret šo kliedzošo negodīgumu? Uz barikādēm! Cik ilgi ļausim sevi apzagt?
  Paldies autoram!

  +1 0 -1 0

 11. alma teica:

  Latvija nevar valdīt pār savu tautu…nemāk….
  Mums vajag citu valsts pārvaldītāju…jo nav ko vairs latvija valdīt,nekā nav.. …tikai naudiņu zagt ,minimumus maksā tautai,un procentus nodokļos ņem,ņem…cik var…??

  +1 0 -1 0

Barometrs: Latvieši Ziemassvētku svinēšanai procentuāli tērē vairāk nekā ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Vācijā

Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 171,97 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Latvijas valstī dzīvojošie joprojām gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā teju visās ziemeļvalstīs, Nīderlandē, Vācijā un Horvātijā aptaujātie cilvēki, liecina šī gada Ferratum Ziemassvētku barometra rezultāti.

Lielākā daļa valsts budžeta līdzekļu nākamajam gadam atvēlēta sociālajai aizsardzībai

Veselībai nākamajā gadā novirzīti 11,1% no nākamā gada budžeta, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018, 2 miljoni eiro. Savukārt aizsardzībai paredzēts novirzīt 6,4% jeb 574,8 miljonus eiro budžeta līdzekļu, kā arī sabiedriskajai kārtībai – 6,4% jeb 571,2 miljonus eiro, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.

Reirs no amata atbrīvo sociālās aprūpes centra Rīga filiāles vadītāju

Labklājības ministrs Jānis Reirs parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra Rīga filiāles Rīga vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, norāda Labklājības ministrijā.

NVA: Bezdarba līmenis Latvijā novembrī pieaudzis līdz 6,7%

Novembrī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 6,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā oktobrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotā informācija.

Loskutovs: Tuvākajiem cilvēkiem ir tiesības slimības gadījumā būt līdzās pacientam

«Cilvēkiem, kas nav reģistrējuši savas attiecības, ir liegtas tiesības vairākās dzīves jomās, tostarp kritiskās situācijās.Šobrīd, ja pacients veselības dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību, to darīt viņa vietā var tikai laulātais vai radinieks, kas ne vienmēr nozīmē viņa interešu pārstāvēšanu un no tā var būt atkarīga pat cilvēka dzīvība,» uzskata Kustības Par! biedrs un Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs.

Slepkavība Mālpilī: Policija aiztur par plānotu slepkavību aizdomās turētu vīrieti

Aizvadītās nedēļas Mālpilī pie kāda uzņēmuma tika atrasts 28 gadus vecs miris vīrietis ar vairākām durtām brūcēm. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu izdarījis vīrieša paziņa, ar kuru viņam bijis konflikts saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, informē Valsts policija.

Mamikins pieļauj savas partijas dibināšanu

«Partija Saskaņa ir novērsusies no Latvijas krievu kopienas,» pauž Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, kuram Saskaņas vadība ir izteikusi neuzticību. Mamikins tagad dibinās savu sabiedrisko organizāciju, uz kuras bāzes varētu izveidoties arī partija, bet par savu tuvošanos EP deputātes Tatjanas Ždanokas vadītājai Latvijas Krievu savienībai politiķis joprojām runā aplinkus.

Novembrī dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgā kopumā samazinājās par 3,8%

Šā gada novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 3,8% bet piedāvājumu skaits Arco Real Estate analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos novembrī samazinājās par 7,9%, teikts Arco Real Estate jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Astoņās SEB bankas filiāles tiek mainīti darba laiki

No 2018.gada 2.janvāra SEB bankas filiāles Talsos, Alūksnē, Jelgavā, Siguldā, Madonā un Smiltenē, kā ar finanšu konsultāciju centrs Kuldīgā pāries uz klientiem ērtāku darba laiku.

Ameriks neatdzīst, ka Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs»

Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē noliedza, ka bijušais politiķis Ainārs Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs».

Pētījums: Liekā daļa skolēnu labprāt padziļināti apgūtu programmēšanu

Katrs devītais datorikas skolotājs vēlētos piedalīties kursos/semināros, kur būtu iespēja apgūt programmēšanas prasmes. Savukārt 79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu.

Oktobrī preču ārējās tirdzniecības apgrozījums par 10,3% lielāks nekā pērn

Šī gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,31 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 10,3% vairāk nekā 2016. gada oktobrī, tai skaitā preču eksporta vērtība – par 9,7% un importa vērtība – par 10,9% lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati.

Igaunija turpinās piecu skolas brīvlaiku kārtību, izziņo datumus līdz 2021.gadam

Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija ir izplānojusi un darījusi zināmus skolas brīvlaiku datumus trim mācību gadiem uz priekšu, nolemts arī turpināt jaunieviesto piecu skolas brīvlaiku kārtību.

Veselības dienests: E-veselības līgumu noslēguši jau 83% ģimenes ārstu

Nepilnu mēnesi līdz obligātajam e-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanas termiņam - 2018.gada 1.janvārim - jau 83% ģimenes ārstu ir noslēguši līgumu par e-veselības lietošanu. Visaktīvāk līgumi tiek slēgti Vidzemē, šobrīd sasniedzot 96%, vēsta Nacionālais veselības dienests.

KP pieņem lēmumu ļaut Maximai nomāt Irbis A piederošās telpas

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut SIA Maxima Latvija iegūt tiesības izmantot mazumtirdzniecības telpas SIA Irbis A piederošajā īpašumā Grostonas ielā 1, Rīgā. Pēc ekonomiskās analīzes veikšanas KP paredz, ka plānotais darījums nenodarīs kaitējumu konkurencei.

Tiesībsargs: Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs

Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs, tik kritiski par šobrīd Saeimā izskatīšanā esošo Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu intervijā LNT raidījumā 900 sekundes izsakās tiesībsargs Juris Jansons.

Uzņēmēji: Jau tagad trūkst darbaspēka, aicina darba tirgū integrēt ārvalstu studentus

Lielākā daļa jeb 61,2% uzņēmēju jau izjūt problēmas ar kvalificēta darbaspēka atrašanu, bet vairāk nekā piektdaļa paredz, ka tādas drīzumā gaidāmas. No aptaujātajiem komersantiem 79,7% pauž ka atbalsta ārvalstu studentu integrēšanu Latvijas darba tirgū, liecina iegūtie dati no Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, aptaujājot 225 uzņēmumu vadītājus.

Atsauc Lactalis zīdaiņu piena pulveri saistībā ar salmonellas uzliesmojumu Francijā

Francijas zīdaiņu piena pulvera ražotājs Lactalis licis daudzviet pasaulē atsaukt tā produkciju saistībā ar bažām par iespējumu salmonellas baktēriju klātbūtni piena pulvera produktos, kuri tiek pārdoti ar zīmoliem Milumel, Picot un Celi.

Dombrovskis: EK piedāvā papildu atbalstu ES dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā

Eiropas Komisija piedāvā papildu atbalstu tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā, atzīst EK priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis

Cik Latvijai izmaksā vardarbība pret sievietēm?

Ar partneru vardarbību pret sievietēm saistītās izmaksas Latvijā varētu sasniegt 442 miljonus eiro gadā, atsaucoties uz Eiropas dzimumu līdztiesības institūta datiem, norāda Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Viktorija Boļšakova.

Rinkēvičs: Jāveicina mazo komersantu iesaiste starptautiskajā tirdzniecībā

«Ir jāturpina atbalstīt daudzpusējā tirdzniecības sistēma, saglabājot Pasaules Tirdzniecības organizācijas centrālo lomu starptautisko tirdzniecības noteikumu izstrādē un īstenošanā,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

«Eiropas Oskaru» ceremonijā dominē satīriskā drāma «Kvadrāts»

Berlīnē aizvadīta Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana, kur sešās nominācijās par labāko atzīta Zviedrijas, Dānijas un Vācijas kopražojums «Kvadrāts» par kādu mākslas muzeja darbinieku, kurš piedzīvo grūtības izskaidrot laikmetīgās mākslas darba būtību.

Nekā personīga: OIK saņēmēju vidū lieli Vienotības un ZZS ziedotāji

Pērn Latvenergo iepirka elektrību par paaugstinātu cenu no vairāk nekā 100 atjauno resursu uzņēmumiem, kas elektroenerģiju ražo no biogāzes un biomasas. Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka liela daļa šo firmu īpašnieku un pārvaldnieku reizē ir arī valdošo partiju Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības sponsori, uzsvērts raidījumā Nekā personīga.

LTV: Par Rail Baltica projektu atbildīgā Linuža uzņēmums figurē krāpšanas lietā

Jaunajam Eiropas Dzelzceļa līniju vadītājam Andrim Linužam piederošs uzņēmums iesaistīts kriminālprocesā par krāpšanu un dokumentu viltošanu, saņemot valsts naudu vēja enerģijas iekārtu iegādei. Nominācijas komisijai, kas viņu izraudzījās augstajam amatam, šis fakts neesot bijis zināms.

Ušakovs: Darījumu kvartāls New Hanza veicinās pilsētas attīstību

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, apmeklējot jaunattīstāmo darījumu un dzīvojamo kvartālu New Hanza, uzsvēris, ka katrs šāds projekts paaugstina dzīves līmeni pilsētā, gan radot jaunas telpas dzīvokļiem un ofisiem, gan veidojot jaunas darbavietas, gan sabiedriski nozīmīgas būves, turklāt arī «pavelk» uz augšu apkārtējās teritorijas.