bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.05.2018 | Vārda dienas: Marlēna, Ilvija, Ziedone
LatviaLatvija

LA pamazām maina savu kritisko attieksmi pret Saskaņu un GKR, tā raidījumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes opozīcijas partiju «monolītajā blokā» pret Nilu Ušakovu parādījusies plaisa. Partija Latvijas attīstībai (LA) sākusi pamazām mainīt savu kritisko attieksmi pret Saskaņas un Gods kalpot Rīgai (GKR) vadību un meklēt saskares punktus. Tā raidījumā Nekā Personīga.

«Saskares punkti», kas bijuši jau iepriekš: Rīgas brīvosta līdz šim dāsni atbalstījusi Latvijas attīstībai līdera Edgara Jaunupa vadīto basketbola klubu VEF. Pretimnākšanu saņēmis arī kāds partijai pietuvināts uzņēmējs. Viņam piederošo spēļu zāli izslēgs no rekonstrukcijai paredzētās Āgenskalna tirgus teritorijas, turpina raidījumā.

Nekā Personīga: Rīgas domes Satiksmes komitejas 18.aprīļa sēdē notika kas negaidīts. Saskaņas deputāti ierosināja atbalstīt opozīcijas priekšlikumu. Juris Pūce no partijas Latvijas attīstībai bija rosinājis pieprasīt pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme rīcības programmu, ko darīt ar mikroautobusiem Rīgas pilsētā. Tiesa bija nospriedusi, ka ar līdzšinējo pakalpojumu sniedzēju Aleksandra Brandava izveidoto uzņēmumu Rīgas mikroautobusu satiksme līgums jālauž. Risinājums būtu jāmeklē arī bez Pūces priekšlikuma. Tomēr šo soli kā Saskaņas «reveransu» Latvijas attīstībai novērtējuši deputāti no citām partijām.

Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (Vienotība): «Nu, ņemot vērā, ka visu iepriekšējo gadu, gandrīz gadu, ko es strādāju Rīgas domē, nu, īsti, pat, savācot parakstus priekš ārkārtas sēdes ir bijuši pat tādi, es teiktu, pretlikumīgi vai kaut kur uz likuma robežas balansējoši centieni tos jautājumus pastumt malā, nu tādā ziņā, ka labprātīgi opozīcijas jautājumu ieliek darba kārtībā, nu tas vismaz iepriekš tā nav bijis un arī, runājot ar kolēģi, kurš ilgāk strādā, viņš teica, ka arī iepriekšējos sasaukumos vienmēr ir atrasts veids, kā opozīcijas deputātu kaut kādas iniciatīvas nelikt darba kārtībā.»

Pūce uzskata, ka laiks sākt konstruktīvu dialogu ar Rīgas varu, jo līdzšinējā «sakliegšanās» neesot produktīva.

Pūce: «Piemēram, ka mums būs iespēja izjautāt Rīgas satiksmes valdi, kas vēl nekad nebija bijis tāda iespēja un, vispār, tas klimats nedaudz ir uzlabojies.»

No savas puses pret Saskaņu draudzīgāka kļuvusi arī Latvijas attīstībai. Tā atteikusies no, partijasprāt, nepamatotās mēra Nila Ušakova kritizēšanas un neparakstīja Vienotības, Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) un Nacionālās apvienības (NA) kārtējo prasību sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai pretotos Rīgas pašvaldības jaunajam nolikumam, kas paredz ierobežot debašu laiku, uzsver raidījumā.

Pūce: «Mēs nepiekritām ierosinājumam sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai skatītu jautājumu, kuru jau skata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministrs. Domes ārkārtas sēdes sasaukšana neko nerisinātu. Turkāt, vispārīgs mūsu uzskats ir, ka epopeja ar nolikumu ir jābeidz.»

Latvijas attīstībai domē ir deviņi deputāti – tikpat cik JKP. Nacionālajai apvienībai ir seši, bet Vienotībai četri domnieki. Saskaņai un Gods kalpot Rīgai ir neliels vairākums – 32 balsis, tādēļ atbalsts opozīcijā var būt nepieciešams, saka raidījumā.

Nils Ušakovs (Saskaņa): «Latvijas attīstībai ir arī atšķirīgs viedoklis par azartspēlēm. 2017.gada 12.septembra sēdē, kad bija jālemj par azartspēļu vietu slēgšanu Rīgas vēsturiskajā centrā, Latvijas attīstībai nebalsoja par šo priekšlikumu, par ko saņēma Saskaņas publiskus pārmetumus azartspēļu lobēšanā. Arī kolēģi opozīcijā nesaprata, kādēļ Pūces un Bondara partija par azartspēļu ierobežošanu nebalsoja.»

Mārtiņš Bondars (Latvijas attīstībai): «Balsošanas motivācija bija saistīta ar nekorekti noformētu administratīvo aktu, kas rada iespēju tos, kurus skar šī te sfēra, vērsties tiesā un atcelt šo te lēmumu. Vai azartspēļu uzņēmēji neatbalsta jūsu partiju vai kādu deputātu atsevišķi, ģimenes locekli? Vismaz mūsu partijā neviens no azartspēļu uzņēmējiem nav atbalstījis.»

Nekā Personīga ziņo: «Bondara dzīvesbiedre Ieva ir gleznotāja. Bondaru ģimene bieži apmeklē spēļu zāļu Fēnikss un Admirāļu klubs īpašnieka Jāņa Zuzāna mākslinieciskos pasākumos. Zuzāns ir mecenāts un kolekcionārs, nav ziedojis Latvijas attīstībai. Tomēr viņa uzņēmumi SIA Alfor un Admirāļu klubs iemaksājuši domes deputāta Jura Pūces sievas Zaigas biedrības Ascendum kontā 61 000 jeb divas trešdaļas no biedrības ziedojumu kopsummas 2016.gadā.»


Pievienot komentāru

  1. LUCY IMAN teica:

    Hüpata finantskriisist välja. Hankige tagatud, taskukohased laenud, mis on antud maksimaalselt 48 kuuks, 3,5% intressimääraga, mis on lisatud teie peamist tasumata laenu väärtusele … teie arusaamine teie finantsstabiilsus on meie peamine probleem.

    Mēs piedāvājam laenu summasid, ko mūsu klients pelnījis … 100% garantētās aizņēmuma summas, kas iegūtas no kredītām ar iepriekš minētajām sabiedrībām, ar atmaksu par personīgajiem kredītiem …

    Lai iegūtu papildinformāciju, apmeklējiet adresi creditfunding@outlook.com

    +1 0 -1 0

Neatbalsta priekšlikumu par televīzijas kanālu rindošanu pēc ES oficiālajām valodām

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, trešdien, 23.maijā, izskatot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, neatbalsta priekšlikums par kanālu rindošanu telekomunikāciju operatoru pakās pēc Eiropas Savienības oficiālajām valodām.

Baltkrievija izbeidz «lācīšu strīdu» ar Zviedriju, ieceļ vēstnieku

Minska pēc sešus gadus ilgām nesaskaņām ar Zviedriju iecēlusi jauno Baltkrievijas vēstnieku Stokholmā, tā izbeidzot diplomātiskas nesaskaņas, ko 2012.gadā izraisīja demokrātiski noskaņotu rotaļu lācīšu nomešana virs Baltkrievijas.

Rekomendē pārnest nodokļu slogu no zemo algu saņēmējiem uz citām nodokļu bāzēm

Nodokļu slogs zemo algu saņēmējiem Latvijā ir ticis samazināts, tomēr tas joprojām saglabājas augsts, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, norāda Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Apelācijas instances tiesa attaisno abus Krievijas pilsoņus un Lindermanu par incidentu Ādažu bāzē

Rīgas apgabaltiesa trešdien, 23.maijā, attaisnojusi abus Krievijas pilsoņus, kā arī prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu, kuri bija apsūdzēti saistībā ar 2015.gada vasarā notikušo incidentu Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē.

RD neskata jautājumu par spēļu zāļu slēgšanu Rīgā, jo tas esot jārisina Saeimai

Rīgas dome ir noraidījusi opozīcijas deputāta Jura Juraša rosinājumu skatīt jautājumu par visu spēļu zāļu slēgšanu Rīgas pilsētā. Koalīcija balsojumā par jautājuma iekļaušanu atturējās, opozīcija balsoja par, bet viens deputāts atturējās.

Nosaka pagaidu aizliegumu jaunai psihoaktīvai vielai, kas bīstama dzīvībai

No trešdienas, 23.maija, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra noteiktais pagaidu aizliegums jaunai psihoaktīvai vielai 3,4-metilenedioksi-U-47700 un tās saturošiem izstrādājumiem.

Nebanku kreditētāju kopējais kredītportfelis pērn pieaudzis par 16%

Nebanku kredītdevēju kopējais kredītportfelis pagājušajā gadā pieaudzis par 16% salīdzinājumā ar 2016.gadu, sasniedzot 612,21 miljonu eiro, liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārskats par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību 2017.gadā.

Nopludināti latviešu valodas eksāmena – domraksta temati

Vidusskolā skolotāja nopludina latviešu valodas eksāmena domraksta tematus, ir sākts kriminālprocess, vēsta Valsts policijā.

No jūlija OIK fiksētā daļa elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%

No 1.jūlija obligātās iepirkumu komponentes fiksētā daļa visiem elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Turcijā strauji pazeminās nacionālās valūtas vērtība

Turcijas nacionālā valūta lira nedēļas pirmajās dienās zaudējusi piecus procentus no tās vērtības pret Amerikas Savienoto Valstu dolāru. Politiskajā jomā Turcijā spēkā ir ārkārtas stāvoklis, un jūnijā gaidāmas ārkārtas parlamenta un prezidenta vēlēšanas.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā aprīlī palielinājies par 0,6%

Ražotāju cenu līmenis 2018.gada aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijas rūpniecībā palielinājies par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 1%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,3%.

Gadu pirms Eiropas vēlēšanām par tās ieguvumiem pārliecināti 70% iedzīvotāju

Valsts dalība Eiropas Savienībā ir «laba lieta» – atbilstoši jaunākā Eiropas Parlamenta Eirobarometra pētījuma rezultātiem Latvijā tā uzskata 52% iedzīvotāju.

Igaunijas prezidente apmeklē Ukrainas austrumus, kur pastiprinājusies karadarbība

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) devusies oficiālā vizītē uz Ukrainu, kur iecerētas tikšanās ar augstākajām ukraiņu amatpersonām un arī joprojām kara plosītā Donbasa reģiona apmeklējums.

Rosina arī privātajās augstskolās un koledžās noteikt aizliegumu studijām krievu valodā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina privātajām augstskolām un koledžām piemērot valsts augstskolām jau noteiktos ierobežojumus saistībā ar pienākumu studiju programmas īstenot latviešu valodā vai kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām, kas nozīmētu aizliegumu studiju programmas īstenot krievu valodā.

Lauksaimnieki pieteikušies platību maksājumiem: saņemti 57 176 iesniegumi

Līdz šā gada 22.maijam Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā saņemti 57 176 iesniegumus platību maksājumiem bez kavējuma sankcijām. Platību maksājumiem vēl var pieteikties līdz 15.jūnijam, bet šajā gadījumā atbalstu samazina 1% apmērā par katru nokavēto darbadienu.

Tallinā populārāki kļūst diennakts lielveikali

Tallinā pieprasījumu pēc diennakts pārtikas veikaliem ievērojis Somijas lielveikalu tīkls Prisma, kam Igaunijas galvaspilsētā drīzumā būšot trīs mazumtirdzniecības vietas, kuras strādās cauru diennakti un septiņas dienas nedēļā.

Ašeradens: KP un SPRK apvienošana ir īstenojama; tas jāpaveic nākamajai valdībai

Konkurences padomes un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apvienošana ir īstenojama un tas jāpaveic nākamajai valdībai, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Pieaug to uzņēmumu skaits, kuru darbinieki šķiro atkritumus

Noslēgusies AS Latvijas Zaļais punkts, biroja preču tirgotāja SIA Officeday Latvia un SIA Fazer Latvija kopīgā bateriju vākšanas kampaņa. Kampaņas astoņos mēnešos vairāk nekā 100 uzņēmumu savāca 1 104 kg izlietoto bateriju.

AS Augstsprieguma tīkls šogad attīstībā ieguldīs 89,05 miljonu eiro

Latvijas Pārvades sistēmas operators AS Augstsprieguma tīkls šogad attīstībā ieguldīs 89,05 miljonus eiro, no kuriem 29,8 miljoni ir Eiropas Savienības līdzfinansējums.

ASV atteiksies no banku kontroles noteikumiem, kas ieviesti dižķibeles laikā

Amerikas Savienotajam Valstīm tiecoties mīkstināt banku paškontroles un uzraudzības noteikumus, kas tika ieviesti globālās finanšu krīzes iespaidā, ASV Kongress atbalstījis stingro prasību mīkstināšanu.

Biržu indeksi krītas ASV un pieaug Eiropā, naftas cenas sarūk Ņujorkā un kāpj Londonā

ASV biržu indeksi otrdien, 22.maijā, kritušies, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa piezīmēm par tirdzniecību un ģeopolitiku.

Valsts kontrole: Valstī beidzot ir jāsakārto izdienas pensiju sistēma

Latvijā beidzot ir jāsakārto sensitīvā izdienas pensiju sistēma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma teic valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Izglītības komisija virza likumprojektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 22.maijā, lēmusi konceptuāli atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā jaunu likumprojektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam, ziņo Saeimas Preses dienests.

Cukerbergs EP atvainojas par Facebook lomu Cambridge Analytica skandālā

Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs Eiropas Parlamentā ir atvainojies par sociālā tīkla lomu lietotāju datu vākšanas skandālā ap uzņēmumu Cambridge Analytica un par atļaušanu sociālajā tīklā izplatīt viltus ziņas.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā plāno likt iestādīt jaunus

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, konceptuāli lēma Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Jaunākie komentāri