bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.06.2018 | Vārda dienas: Līga
LatviaLatvija

Latvijas PrivatBank auditētie zaudējumi pērn – 6,533 miljoni eiro; revidenta atzinums ar iebildi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas PrivatBank pagājušajā gadā strādāja ar auditētajiem zaudējumiem 6,533 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina bankas publiskotais gada pārskats. Savukārt PrivatBank grupas zaudējumi bija 5,378 miljoni eiro pretstatā peļņai 2016.gadā.

Vienlaikus bankas revidents KPMG Baltics sniedzis atzinumu ar iebildi.

Revidents norāda, ka banka nav izveidojusi uzkrājumus saistībā ar 2016.gadā Itālijas Bankas Finanšu izlūkošanas nodaļas ierosināto administratīvo procesu pret PrivatBank filiāli Itālijā par normatīvo prasību iespējamiem pārkāpumiem.

Pēc revidenta minētā, PrivatBank vadība uzskata, ka maksimālais risks saistībā ar šo procesu atbilstoši Itālijā spēkā esošajam regulējumam ir pieci miljoni eiro, ieskaitot maksu par juristu pakalpojumiem. «Lai arī vadība, balstoties uz 2017.gada 31.decembrī pastāvošajiem faktiem un apstākļiem, ir izvērtējusi, ka minētā procesa iznākums, visdrīzāk, būs nelabvēlīgs, atsevišķajā un konsolidētajā finanšu pārskatā šajā datumā šim procesam nav izveidoti uzkrājumi. Mēs esam pieprasījuši vadībai uzrādīt viņu labākās aplēses par nepieciešamo uzkrājumu apjomu, bet mums tādas netika sniegtas, un mums nebija iespējams noteikt apjomu, kādā atsevišķajā un konsolidētajā finanšu pārskatā pastāv kļūdas, ko izraisa minētā atkāpe no standarta prasībām,» teikts revidenta ziņojumā.

Vienlaikus bankas finanšu pārskatā norādīts, ka 2016.gada 6.oktobrī Itālijas Bankas Finanšu izlūkošanas vienība sāka administratīvo procesu pret PrivatBank Itālijas filiāli saistībā ar iespējamu filiāles neatbilstību atsevišķu Itālijas normatīvo aktu prasībām, kā arī noteiktiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) aspektiem. Itālijas Ekonomikas un finanšu ministrijai līdz 2019.gada 4.oktobrim ir jāpieņem lēmums, vai bankai piemērot sankcijas saistībā ar Finanšu izlūkošanas dienesta apgalvojumiem. «Pamatojoties uz bankas saņemto juridisko atzinumu, lai gan sankciju piemērošanas varbūtība ir vairāk iespējama nekā nē, potenciālo sankciju apmēra diapazona noteikšanu finanšu izteiksmē raksturo liela nenoteiktības pakāpe. Bankas vadība piekrīt saņemtajam juridiskajam atzinumam, un attiecīgi konsolidētajos un atsevišķajos finanšu pārskatos uz 2017.gada beigām koncerns un banka neatzīst uzkrājumus,» teikts pārskatā.

Tāpat revidents norāda, ka 2017.gadā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) veica ierobežota apmēra klātienes pārbaudi PrivatBank ar mērķi novērtēt, kā banka pilda NILLTFN likuma prasības. Pēc pārbaudes 2018.gada februārī FKTK ierosinājusi administratīvo lietu, norādot, ka banka savā darbībā joprojām pārkāpa atsevišķas likuma prasības. «Atsevišķajā un konsolidētajā finanšu pārskatā banka ir atzinusi uzkrājumu, kura apjoms atspoguļo vadības labākās aplēses par to, kāda apmēra soda nauda būs jāmaksā, lai nokārtotu šo lietu. Tomēr šī procesa gala iznākums ir nenoteikts, un FKTK uzliktās soda naudas apmērs var sasniegt maksimālo summu – piecus miljonus eiro. Mūsu atzinums nav modificēts attiecībā uz šo apstākli,» sacīts revidenta ziņojumā.

Vienlaikus PrivatBank finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2017.gads bija sarežģīts gads gan PrivatBank, gan Latvijas bankām kopumā. Tomēr tas bijis arī gads, kura laikā banka apliecinājusi spēju pārvarēt grūtības un, neraugoties uz izaicinājumiem, bankā ieviestas pozitīvas pārmaiņas. «Mēs esam būtiski mainījuši bankas biznesa modeli, turpinot riskanto klientu samazināšanu starptautisko klientu portfelī, pārskatot bankas nekustamo īpašumu kompānijas Amber Real stratēģiju un sākot bezcerīgo parādu portfeļa restrukturizāciju,» teikts vadības ziņojumā.

Bankas vadība informē, ka, īstenojot 2016.gadā pieņemto lēmumu būtiski samazināt risku starptautisko klientu portfelī, PrivatBank ir samazinājusi nerezidentu jeb ārpus Eiropas Savienības (ES) reģistrēto juridisko personu portfeli 11 reizes, proti, no 1 772 klientiem 2016.gada sākumā līdz 159 klientiem 2017.gada beigās. «Kopumā, tikai nedaudz vairāk kā gada laikā, starptautisko klientu juridisko personu portfelī esam pārtraukuši sadarbību ar vairāk nekā 3 000 klientu,» teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka šo klientu skaits samazināts no 3 774 2016.gada vidū līdz 589 klientiem 2017.gada septembrī.

Bankas vadība atzīmē, ka nerezidentu īpatsvars PrivatBank klientu portfelī šobrīd veido 9,1%.

Pēc bankas vadības paustā, lēmums īstenot risku mazināšanas pasākumus šai portfeļa daļai, ir nostiprinājis PrivatBank klientu bāzes kvalitāti, atbilstoši bankas NILLTFN stratēģijai un ļāvis bankai pilnībā koncentrēties uz esošajiem klientiem, kā arī sākt meklēt iespēju paplašināt šo portfeli, papildinot to ar vairākiem augstas kvalitātes klientiem, lai atbilstoši bankas stratēģijai uzturētu lēnu un kontrolētu izaugsmi.

«Pēdējos gados Latvijas finanšu tirgus uzraudzība kļūst stingrāka. Paša tirgus specifika un samērā lielais banku skaits tajā nozīmēja, ka turpmākajai virzībai mums neizbēgami bija jāpielāgo mūsu izmaksu bāze stratēģiskajiem mērķiem, lai realizētu mūsu potenciālu un nodrošinātu stabilu peļņu mūsu akcionāriem. Tāpēc, neskatoties uz būtiskajiem ieguldījumiem bankas speciālistos un sistēmās, kuri ir svarīgs elements bankas stratēģisko mērķu sasniegšanai, pērn banka samazināja savas izmaksas par 14%. Kaut arī turpmākā izmaksu samazināšana ir neizbēgama, stratēģijas mērķos, līdztekus izdevumu samazināšanai, izvirzīta arī ieņēmumu palielināšana,» teikts vadības ziņojumā.

PrivatBank vadība atzīmē, ka pagājušā gada finanšu rezultāti atspoguļo gan problēmas, ar kurām banka saskārās, gan arī iepriekšējo periodu problēmas, kuras izdevies atrisināt. «2017.gada zaudējumi iekļāva izmaksas, kas saistītas ar zaudējumiem no vērtības samazināšanas, juridiskām nodevām, paātrinātu ar pamatdarbību nesaistīto aktīvu samazinājumu, kredītportfeļa pārstrukturēšanu un atlaišanas izmaksām, kuru priekšrocības būs redzamas šogad un nākamajos gados,» piebilsts vadības ziņojumā.

«Pagājušā gada laikā mēs guvām būtiskus panākumus, veidojot spēcīgāku PrivatBank ar mazāk sarežģītu un labāk pārvaldāmu struktūru. Šobrīd mēs īstenojam bankas meitasuzņēmuma SIA PrivatConsulting likvidēšanas procesu ar nolūku racionalizēt un labāk pārvaldīt koncerna darbības izmaksas. Turklāt mēs esam ieguldījuši būtiskus resursus Amber Real un, pēc uzkrājumu palielināšanas šim darbības virzienam 2016.gada beigās, esam restrukturizējuši šī meitasuzņēmuma veco nekustamo īpašumu portfeli, kas šobrīd atspoguļo patieso Amber Real situāciju. Turklāt mēs īstenojam jaunu stratēģiju, kas ļaus mums efektīvi pārvaldīt un realizēt atlikušos šī portfeļa aktīvus, kurus banka ir ieguvusi 2008.gada finanšu krīzes rezultātā,» minēts vadības ziņojumā.

Bankas vadība informē, ka PrivatBank pagājušajā gadā turpināja īstenot bilances risku samazināšanas pasākumus un ir panākts progress bankas ārvalstu filiāļu slēgšanas programmas īstenošanā. «Mēs veiksmīgi slēdzām Itālijas filiāles darbību 2016.gada decembrī, un šobrīd izskatām potenciālu filiāļu pārstrukturēšanas programmu Latvijā, kur pašlaik darbojas 13 filiāles, lai vēl vairāk samazinātu izmaksas,» sacīts vadības ziņojumā.

Pēc bankas vadības vēstītā, PrivatBank turpina modernizēt tehnoloģijas un ieguldīt līdzekļus sistēmās un darbiniekos. «Pēdējo gadu laikā mēs esam veikuši ievērojamus ieguldījumus NILLTFN sistēmās un darīsim to arī turpmāk, vienlaikus neaizmirstot arī par mūsu bankas pamatsistēmām,» teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka 2017.gadā banka iegādājās sistēmu T-24 no Temenos. Banka plāno pabeigt pakāpenisku sistēmas ieviešanu līdz 2018.gada beigām.

«2018.gads būs bankas turpmākās konsolidācijas gads un mēs sagaidām, ka šajā periodā mūsu izmaksas samazināsies, pateicoties 2017.gadā ieviestajām izmaiņām. Nenoliedzami, mūsu progress būs labāk saskatāms tad, kad tiks atrisināta nenoteiktība saistībā ar bankas akcionāriem un tiks pabeigts mūsu tehnoloģiju modernizācijas process,» sacīts vadības ziņojumā.

Gada pārskatā minēts, ka bankas vadība nepārtraukti seko līdzi strauji mainīgajiem notikumiem tirgū, aktīvi sadarbojas ar FKTK un ir rūpīgi izanalizējusi neseno negatīvo notikumu iespējamo ietekmi, kā arī iespējamo nākotnes scenāriju ietekmi uz bankas pašreizējo un potenciālo riska profilu, ja ārējie apstākļi turpinās pasliktināties.

«Ciešā sadarbībā ar FKTK banka ir izstrādājusi un sākusi ieviest īpašu rīcības plānu, lai samazinātu tās atkarību no ārējiem riskiem saistībā ar darījumiem ASV dolāros un samazinātu šos riskus līdz nebūtiskam līmenim. Banka uzrauga arī tās likviditātes līmeni attiecībā pret hipotētiskas straujas noguldījumu aizplūšanas gadījumiem. Papildus banka ir veikusi vairākus stresa testus, pamatojoties uz esošajiem un hipotētiskiem draudiem, kas potenciāli var rasties saistībā ar nesenajiem notikumiem tirgū. Stresa testu scenārijos tika ietverta pēkšņa un būtiska likviditātes krīze un ārkārtas sadarbības izbeigšana ar jebkuriem čaulas veidojumiem un/vai visiem ārzonu klientiem. Šo testu rezultāti liecina, ka, pateicoties savai bilances struktūrai, risku profilam un darbības stratēģijai banka ir spējīga veiksmīgi izturēt šādus potenciālos negatīvos šoka scenārijus un saglabāt savu augsto likviditātes un kapitāla pietiekamības rādītāju līmeni,» teikts pārskatā.

Tajā arī norādīts, ka 2016. un 2017.gadā veikto riska mazināšanas pasākumu rezultātā bankas sadarbība ar ārzonas klientiem ir ierobežota, bet sadarbība ar čaulas veidojumiem ir vērtējama kā nebūtiska. «Pat pie aizlieguma sadarboties ar klientiem, kuri atbilst jebkurām no trim čaulas veidojumu pazīmēm saskaņā ar Latvijā spēkā esošajiem tiesību aktiem (tostarp ar visiem ārzonu klientiem), potenciālais bankas noguldījumu bāzes samazinājums 2018.gada 30.aprīlī nebūtu kritisks, jo šādu noguldījumu apmērs ir mazāks par 6,5% no visa noguldījumu apjoma un bankas likviditātes līmenis ir pietiekams, lai izturētu šādu līdzekļu aizplūšanu,» teikts pārskatā.

Tāpat pārskatā minēts, ka pēc Ukrainas valdības lēmuma nacionalizēt Ukrainas PrivatBank 2016.gada decembrī Ukrainas Finanšu ministrija kļuva par tās vienīgo akcionāru, kurai savukārt pieder 46,54% Latvijas PrivatBank akciju. Gadu vēlāk, 2017.gada decembrī, Ukrainas valdība paziņoja lēmumu pārdot tai piederošās Latvijas PrivatBank akcijas.

«Bankai ir izdevies piesaistīt vairākus potenciālos investorus un tā turpina uzturēt galvenos normatīvos finanšu rādītājus augstā līmenī, kas ir pozitīvs signāls stabila investora piesaistei. Potenciālā akcionāru sastāva maiņa nākotnē varētu sekmēt bankas pozīcijas nostiprināšanos tirgū un biznesa stratēģijas precizēšanu atkarībā no jaunā investora izvirzītajām prioritātēm. Lai sagatavotos nākotnes izaugsmei un attīstībai, kamēr nav skaidrības par bankas potenciālo investoru un tā izvirzītajām prioritātes, banka turpina koncentrēties uz konservatīvu riska profilu un augstiem kapitāla pietiekamības un likviditātes rādītājiem, piesardzīgu uzņēmējdarbības stratēģiju, neveicot būtiskas izmaiņas, kā arī pastāvīgu iekšējās kontroles sistēmas pilnveidošanu,» teikts pārskatā.

PrivatBank aktīvi 2017.gada 31.decembrī bija 226,17 miljonu eiro apmērā, kas ir par 20,2% jeb 57,343 miljoniem eiro mazāk nekā 2016.gada beigās, kad bankas aktīvi bija 283,513 miljoni eiro.

Savukārt bankas kapitāla un rezervju apmērs salīdzinājumā ar 2016.gada beigām samazinājies par 11,7% un 2017.gada beigās bija 45,951 miljons eiro.

2016.gadā PrivatBank peļņa bija 3,001 miljons eiro, bet bankas grupas peļņa bija 3,195 miljoni eiro.

Pēc aktīvu apmēra PrivatBank 2017.gada beigās bija 15.lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati. Bankas lielākais akcionārs ir Ukrainas PrivatBank, kuru 2016.gada decembrī Ukrainas valdība nacionalizēja.

 


Pievienot komentāru

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunākie komentāri