bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 23.11.2017 | Vārda dienas: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
LatviaLatvija

Latvijas nodokļu sistēma – vājā vieta investoru acīs

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Latvijas nodokļu sistēma ir valsts trūkums un vājā vieta investoru piesaistīšanā, tādējādi arī neveicinot uzņēmējdarbības attīstību, intervijā biznesa ziņu portālam BNN.LV norāda Nīderlandes investīciju kompānijas BGF.BV pilnvarotais pārstāvis Artis Dāvidnieks. BGF.BV ar mērķi perspektīvu Latvijas un Baltijas uzņēmumu attīstībā ieguldīt līdz par 50 miljoniem latu darbību šeit uzsāka šī gada augustā.

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU, Artis Dāvidnieks

Artis Dāvidnieks

Cik lielā mērā, Jūsuprāt, ārvalstu investori var ietekmēt Latvijas ekonomisko attīstību?

Ārvalstu kapitāla ieplūšana veicina Latvijas ekonomikas attīstību, nodrošinot papildu finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai, jaunu projektu īstenošanai. Uzņēmumu paplašināšana un jaunu uzņēmumu dibināšana nodrošinās darba vietu radīšanu, nodokļu apjoma palielināšanu, eksporta un citu rādītāju uzlabošanos. Ienākot stratēģiskajam investoram, nereti notiek jaunu tehnoloģiju un zināšanu pārnese no vienas valsts citā. Protams, ārvalstu investīcijas zināmā mērā ir uzticības kredīts mūsu valstij no ārvalstu partneru puses. Savukārt pozitīva pieredze dos pamatu jaunām investīcijām un jauniem investoriem.

Kas ir būtiskākie faktori, kas piesaista ārvalstu investīcijas Latvijā? Ar ko Latvija ir pievilcīgāka ārzemju investoru acīs, salīdzinot ar Igauniju un Lietuvu?

Rietumu investori ļoti skrupulozi pēta investīciju klimatu konkrētajā valstī, tai skaitā kredītreitingus. 2011. gadā Moody’s uzlaboja Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējumu no stabila uz pozitīvu – tas, protams, piesaistīja investoru uzmanību. Tradicionāli ārvalstu investori skatās uz Baltijas valstīm kā vienotu reģionu, tādēļ Latvija, Lietuva un Igaunija ir ne tikai kaimiņi, bet arī konkurenti. Latvijai ir būtiski demonstrēt savas priekšrocības investoru priekšā, izceļot savas stiprās puses, piemēram, tradīcijām bagātas nozares.

Protams, liela loma, pieņemot lēmumu par investēšanu konkrētā reģionā, ir tā politiskajai stabilitātei un saprātīgai nodokļu sistēmai, pie kā Latvijai vēl jāstrādā.

Kādas ir Latvijas vājās vietas un trūkumi investoru acīs, salīdzinot ar pārējām Baltijas reģiona valstīm?

Noteikti nodokļu sistēma, kas diemžēl neveicina uzņēmējdarbības attīstību. Pirmkārt un galvenokārt, būtu nepieciešams ieviest moratoriju nodokļu likumdošanas izmaiņām vismaz uz trim gadiem, lai investori un arī vietējie uzņēmēji varētu mērķtiecīgi plānot turpmāko attīstības.

Vai krīzes periods ir iedrošinājis vai nobiedējis potenciālos investorus?

Nestabilitātes periodā investori meklē drošus aktīvus, līdz ar to stabilu vadošo nozaru uzņēmumi ar labiem rādītājiem var tikt izskatīti kā laba alternatīva kapitāla ieguldīšanai.

Vai investoriem saistošās nozares ir saglabājušās tādas pašas, kādas bijušas pirms krīzes vai mainījušās?

Stratēģiskais investors dos priekšroku savai nozarei neatkarīgi no ekonomikas cikla. Savukārt finanšu investoriem ir būtiski saskatīt uzņēmuma attīstības potenciālu. Ja kādreiz modē bija ieguldījumi operācijās ar nekustamajiem īpašumiem, tagad investoru uzmanību piesaista inovatīvi produkti un risinājumi. Vienlaikus – tradicionālās nozares investoriem ir saistošas vienmēr.

Cik daudz jaunu darba vietu un kādu pienesumu Latvijas ekonomikai varētu radīt BGF.BV investīcijas?

Investīcijas noteikti dos papildu līdzekļus uzņēmumu attīstībai, kā arī – ja uzņēmumi, kuros tiks lemts ieguldīt, būs gana perspektīvi, ar laiku esam gatavi tiem piesaistīt arī stratēģiskos investorus un sniegt ne tikai finansiālu, bet arī praktisku palīdzību, piemēram, ražošanas attīstīšanā vai eksporta tirgu apguvē. Savukārt jaunu darba vietu rašanās atkarīga no tā, kādi būs konkrēto uzņēmumu attīstības plāni.

Kādas izmaiņas Latvijas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Viena no Latvijas pamatproblēmām ir nepārtrauktās izmaiņas tiesību aktos. Tam uzmanību pievērš arī ārvalstu investori un vēlas zināmu stabilitāti šajā jomā. Pieņemot lēmumu par investīcijām, ikviens investors izvērtē attiecīgā brīža tiesisko regulējumu un cer, ka tas netiks strauji mainīts. Visaktuālākais, protams, ir nodokļu sistēmas regulējums, uz kura turpmāku stabilitāti investori cer.

Kā vērtējat valdības īstenoto ekonomikas politiku, lai uzlabotu ekonomisko situāciju valstī?

Latvijai nepieciešama ilgtermiņa attīstības stratēģija vismaz pieciem gadiem, kā arī ar to saskaņots īstermiņa darbības plāns. Tikai tad būtu iespējams izvērtēt katra pieņemtā lēmuma ietekmi uz valsts ilgtermiņa attīstību.


Pievienot komentāru

  1. soma teica:

    jābrīnās, ka te vispār kāds investors nāk un kaut ko dara

    +1 0 -1 0

  2. salna teica:

    ar tādu attieksmi mums būs vēl daudz trūkumu investoru acīs

    +1 0 -1 0

Bosnijas serbu komandieri notiesā par genocīdu Srebrenicā

ANO Starptautiskā Bijušās Dienvidslāvijas Krimināltiesa pasludinājusi bijušo Bosnijas serbu spēku komandieri Radko Mladiču par vainīgu genocīdā un noziegumos pret cilvēci, kas pastrādāti deviņdesmitajos gados, Bosnijas kara laikā.

Tiesībsargs e-veselības sistēmā būtiskus trūkumus nesaskata

Pamatojoties uz Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas iesniegumu, kurā vērsa uzmanību uz nepieciešamību vērtēt Ministru kabineta noteikumus Par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu, tiesībsargs ierosināja pārbaudes lietu, analizēja atsevišķus E-veselības sistēmas aspektus, kā arī sniedza rekomendācijas, ziņo Tiesībsarga birojā.

Eirozonas ekonomikas pieaugums šogad straujākais pēdējos desmit gados

Eirozonas ekonomikas pieaugums šogad ir straujākais pēdējos desmit gados, norāda Eiropas Komisija Eiropas pusgada rudens priekšlikumu kopumā.

Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kritums nekā vidēji ES

Latvijas lauksaimniecības sektora izlaides vērtība pērn bija 1,3 miljardi eiro, kas ir par 8,3% mazāk nekā 2015.gadā, tādējādi reģistrēts straujāks kritums nekā vidēji Eiropas Savienībā kopumā, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati.

Šadurskis: Noteikt kritērijus vidusskolai ir atbildīgs solis izglītības kvalitātes celšanai

Lai veicinātu kvalitatīvas izglītības pieejamību skolēniem visā Latvijas teritorijā, tiks noteikts minimāli pieļaujamais bērnu skaitu klasē. To paredz trešdien, 22.novembrī, Saeimā galīgajā lasījumā apstiprinātie grozījumi Izglītības likumā.

Tretjakovam atņem Sočos izcīnīto zelta medaļu, par čempionu kļūst Martins Dukurs

Starptautiskā Olimpiskā komiteja trešdien, 22.novembrī, atņēma Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu, līdz ar to par olimpisko čempionu kļuvis Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram pienākas bronzas godalga.

Apstiprināts Saeimas analītisko pētījumu plāns 2018.gadam

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 22.novembrī, apstiprināja Saeimas Analītiskajā dienestā veicamo analītisko pētījumu plānu 2018.gadam. Pētījumu izstrādi Analītiskais dienests sāks jau šogad.

Jerošenko: Ušakovs virza neveselīgu politiku, Saskaņa tiek izmantota kā «satelītpartija» Lembergam

«Saskaņas un Aivara Lemberga pakļautībā esošās partijas Zaļo un zemnieku savienība sadarbība ir pastāvējusi vienmēr. Tā tas bija arī pirms Saskaņa parādījās Rīgas domē. Arī Saeimā ir šāda situācija, kaut arī Saskaņa vienmēr atrodas opozīcijā. Tomēr brīžos, kad viens vai otrs jautājums ir svarīgs Lembergam, nav jābūt izcilam politologam, lai ieraudzītu saikni starp šīm partijām. Citreiz šķiet, ka Saskaņa tiek izmantota kā «satelītpartija» Lembergam,» intervijā ar BNN norāda bijušais Saskaņas deputāts, Finansists, uzņēmuma Laika stars īpašnieks Vadims Jerošenko.

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji finansiāli vismazāk aizsargātie Baltijā

Vairāk nekā 66% Latvijas iedzīvotājiem, pamatienākumu zaudēšanas gadījumā, draud palikšana bez jebkādiem iztikas līdzekļiem, secināts SEB bankas veiktajā aptaujā. Lielai daļai (39%) nav nekādu uzkrājumu, ko izmantot, zaudējot darbu, bet 17% aptaujāto līdzekļu pietiks ne vairāk kā mēnesim.

Paredz finansiāli atbalstīt radošas personas – autorus vai izpildītājus

Paredz finansiāli atbalstīt radošas personas – autorus vai izpildītājus, tostarp ar atbalsta maksājumiem laika posmā, kad šīs personas negūst ieņēmumus, tostarp pārejošas darba nespējas laikā. 

Par Gaso valdes priekšsēdētāju iecelta Pētersone-Godmane

Par trešdien, 22.novembrī, dibinātā AS Latvijas gāze meitasuzņēmuma AS Gaso valdes priekšsēdētāju iecelta bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, liecina Latvijas gāzes paziņojums biržai Nasdaq Riga.

EK pozitīvi novērtē Latvijas 2018.gada budžeta projektu

Atbilstoši Eiropas Komisijas vērtējumam Latvijas sagatavotais 2018.gada budžeta projekts pilnībā atbilst Stabilitātes un izaugsmes pakta nosacījumiem. Saskaņā ar Eiropas Komisijas aprēķiniem gan 2017.gadā, gan 2018.gadā Latvijas vispārējās valdības budžeta strukturālā bilance tiek novērtēta -1,8% no iekšzemes kopprodukta, savukārt 2018.gadā vispārējās valdības budžeta izdevumi pieaug par 7,1 procenta punktiem.

Pieaugot minimālajai algai, no nākamā gada palielinās uzturlīdzekļu apmēru par bērniem

Ņemot vērā, ka minimālā alga nākamgad pieaugs līdz 430 eiro, turpmākajos gados pakāpeniski pieaugs arī no Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksāto valsts garantēto uzturlīdzekļu apmērs bērniem un pilngadīgām personām, kuras turpina iegūt izglītību Latvijā.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā oktobrī samazinājās par 0,2%

2017.gada oktobrī salīdzinājumā ar septembri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,5%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,1%.

Vaškevičs Austrijā pret sevi jūtot «skarbu, bet taisnīgu» tiesību sistēmas attieksmi

Kukuļņemšanā apsūdzētais bijušais Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieks Vladimirs Vaškevičs, kura izdošanu tiesāšanai no Austrijas nesekmīgi cenšas panākt Latvijas varasiestādes, Austrijā pret sevi jūtot «skarbu, bet, paldies Dievam, taisnīgu» tiesību sistēmas attieksmi.

Samazinās mediķu pagarinātā normālā darba laika ilgumu

Turpinot atteikties no noteiktā pagarinātā darba laika mediķiem, Saeima pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā. Saskaņā ar grozījumiem tiks samazināts pagarinātā normālā darba laika ilgums, kā arī noteikti tā apmaksas principi 2018. un 2019.gadā.

Antāne: Nepārkrauto Krievijas kravu dēļ Latvija 9 mēnešos zaudējusi teju 50 milj.eiro

Latvijas ekonomika šī gada deviņos mēnešos ir zaudējusi aptuveni 50 miljonus eiro neiegūto Krievijas tranzīta kravu dēļ. Ja gada sākumā asociācijas uzņēmumiem naftas un ogļu kravu nosūtīšanu caur Ventspils ostu Krievijas dzelzceļš apstiprināja 90% apmērā, tad septembra mēnesī tie vairs bija tikai 5%, norāda biedrības BATL prezidente Inga Antāne.

Ziedot.lv: Lai mūsu sirdis ir kā tilts, kas dos cerību Valteram Frīdenbergam

Valters Frīdenbergs ir Latvijā iemīļots mūziķis. Daudzu gadu garumā ar vārdiem Sirds ir kā tilts labdarības akcijās aicinājis palīdzēt smagi slimiem bērniem. Šobrīd palīdzība nepieciešama Valteram pašam, vēsta portāls ziedot.lv.

Elektroauto stilīgs trends vai jaunais pasaules ekonomikas dzinulis?

«Latvijas satiksmē patlaban piedalās ap 350 elektroauto, taču Eiropa ir apņēmusies līdz 2030.gadam lielajās pilsētās uz pusi samazināt ar fosilo degvielu darbināmu mašīnu skaitu. Lai mēs pagūtu tam sagatavoties, laika nemaz nav daudz.»

Sāremā pēta interesi par prāmju satiksmi ar Latviju

Igaunijas lielākās salas pašvaldība vērsusies pie pieciem kuģniecības uzņēmumiem, vai tie nebūtu ieinteresēti uzsākt prāmju satiksmi starp Sāremā un Latviju.

Autovadītāj! Daudzviet uz autoceļiem veidojas apledojums, Kurzemē arī migla

Šorīt uz autoceļiem daudzviet veidojas apledojums, kas apgrūtina braukšanu un atsevišķos rajonos Kurzemē izveidojusies bieza migla. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 86 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Latvija šķīrējtiesas procesa ietvaros atguvusi izdevumus 1,2 milj. eiro apmērā

Latvija no Igaunijas uzņēmēja Indreka Kuivallika atguvusi tiesvedības izdevumus 1,28 miljonu eiro apmērā, kas radušies starptautiskās šķīrējtiesas procesā vēja enerģijas ražotāja Winergy lietā, un atgūtie finanšu līdzekļi ir ieskaitīti valsts budžetā.

Igauņu pilsētiņa vilina iedzīvotājus atpakaļ ar SPA Siguldā un 100 eiro balvu

Keilas pilsētiņa, kas atrodas 25 kilometru attālumā no Tallinas, uzsākusi pusotru mēnesi ilgu kampaņu ar mērķi panākt, ka pilsētas iedzīvotāji, kuri deklarējušies Igaunijas galvaspilsētā, lai saņemtu tiesības braukt sabiedriskajā transportā bez maksas, pārdeklarējas atpakaļ savā dzīvesvietā.

Veselības inspekcijā: Novājinātu ārstu resursu dēļ ieilgst ekspertīžu veikšana

Novājinātā ārstu resursa dēļ Veselības inspekcijā ieilgst ekspertīžu veikšana, intervijā telekanāla LNT raidījumam 900 sekundes teic VI vadītāja Indra Dreika.

Bezdarbnieku vidū pieaug gados vecāko cilvēku un personu ar invaliditāti īpatsvars

Kopējais bezdarbnieku skaits valstī pēdējos gados samazinās, taču reģistrēto bezdarbnieku vidū pieaug gados vecāko cilvēku un personu ar invaliditāti īpatsvars, savukārt ilgstošo bezdarbnieku skaits joprojām saglabājas ievērojami augsts un gandrīz nemainīgs.

Lasītākie

Komentētākie

Jaunākie komentāri