bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 22.01.2018 | Vārda dienas: Austris
LatviaLatvija

Latvijas onkologu organizācijas: Rigvir skandāls pašlaik apkauno Latviju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas vadošās onkologu un veselības organizācijas atteikušās piedalīties veselības ministres Andas Čakšas sasauktajā diskusijā par to, vai Rigvir zālēm ir jābūt valsts zāļu reģistra un kompensējamo zāļu sarakstā (KZS).

Latvijas Onkologu asociācija, Latvijas Onkologu-ķīmijterapeitu asociācija, Latvijas reto slimību speciālistu asociācija un Rīgas Stradiņa universitātes Farmakoloģijas katedras vadītāja iepriekš vērsās ar vēstuli pie Nacionālā Veselības dienesta (NVD), Zāļu Valsts aģentūras (ZVA) un Veselības ministrijas (VM) kā pārraugošās iestādes ar lūgumu izņemt līdzekli Rigvir no Latvijas valsts zāļu reģistra un kompensējamo zāļu saraksta (KZS), kā arī pārskatīt melanomas ārstēšanas vadlīnijas.

Saņemot atbildes vēstuli no ZVA un VM, onkologu organizācijas atteikušās piedalīties veselības ministres Čakšas sasauktajā diskusijā, kas ir paredzēta 3.oktobrī, jo mediķus neapmierina vēstulē paustie argumenti, kāpēc Rigvir zālēm ir jābūt Latvijas valsts zāļu reģistra un kompensējamo zāļu sarakstā.

Onkologu organizācijas skaidro, ka atbilstoši Administratīvā procesa likumam nav saņēmušas atbildi uz galvenajiem NVD, ZVA un VM adresētajiem jautājumiem – kādi pētījumi ir pamatā produkta Rigvir iekļaušanai zāļu reģistrā, vai atsaucēs minētie pētījumi ir leģitīms pamats Rigvir iekļaušanai KZS un melanomas ārstēšanas vadlīnijās (ņemot vērā konkrēto pētījumu analīzi).

Organizācijas arī norāda uz interešu konfliktu, uzdodot retorisku jautājumu – kā ir iespējama objektīva diskusija apstākļos, kad veselības ministres padomniece onkoloģijas jautājumos ir Rigvir holdinga pārstāve dr. Dace Baltiņa.

Latvijas onkologi atklāti pauž sašutumu par izveidojušos situāciju, un uzsver, ka šobrīd Latvijas vārds pasaulē izskan apkaunojošā gaismā.

Amerikāņu onkologs Dr. Dāvids Gorskis (David Gorski) vairākos rakstos analizējis Rigvir pierādījumu bāzi un valsts amatpersonu, tai skaitā veselības ministres izteikumus publiskajā telpā.

«Līdz ar to tā vairs nav tikai pacientu, bet arī godīgu Latvijas ārstu, godprātīga Latvijas medicīnas tūrisma un Latvijas valsts tēla problēma. Tas ir skandāls, kas neapšaubāmi radīs negatīvu starptautisku publicitāti, graujot Latvijas kā valsts un Latvijas farmācijas industrijas un medicīnas tēlu,» norāda Latvijas onkologu organizācijas.

Ref: 225.000.103.2115


Pievienot komentāru

 1. Skandāls teica:

  JOnkologi, jūs neesat nekādi ārsti, bet zāļu tirgoņi, biznesmeņi, viltus ārsti. Nevienam vēžiniekam jūs nevarat reāli palīdzēt cūkas! Tāpēc arī cepaties par savu biznesu.

  +1 0 -1 0

 2. ! teica:

  Jautājums Santai Purviņai…

  Ja jau ir uztraukums par to, ka nav pierādījumu, ka zāles ir zāles, vai tad nevajadzētu visu reģistrēto zāļu sarakstu izskatīt?Katru gadu tiek piereģistrētas desmitiem jaunu zāļu. Ar mūsdienām atbilstošiem pierādījumiem.
  Ja nav pierādījumu, tādu zāļu reģistrāciju apturēt, līdz iesniegs atbilstošus pierādījumus. Vienīgais izņēmums, ja nav analogu un ārsti ir PAR šīm zālēm. Ražotājus tuvumā tam nelaist. Naudas taisīšanu un ārstēšanu ir jāatdala. Un ko saka RSU? Vai nav laiks iesūdzēt valsti? Onkoloģiem ir taču dati par pacientiem. Domājams, vairums no tiem, ir aizsaulē. Taču ir radinieki… Ja jau zāļu reģistrā ir vielas bez mūsdienām atbilstošiem pierādījumiem, tad tā jau ir valsts vaina… Bez tam juridiski tas ir jautājums par cilvēktiesībām. Tiesības uz dzīvību… Tātad Eiropas tiesas kompetence. Līdz ar to Latvijas koruptīvai videi, tai skaitā tiesu sistēmai, nebūs noteicošā nozīme sprieduma taisīšanā. Un ieteikums tam ārstam kardiologam…Negaidīt tiesas sēdi neko nedarot. Bet meklēt domubiedrus…onkologus, citus ārstus, asociācijas, RSU pārstāvjus, slimnīcu vadību. Un kādu juristu ar pieredzi Eiropas tiesā. Izvirzīt pretprasību. Kopā ar juristiem un domubiedriem sastādīt plānu kā rīkoties, lai maksimāli aizsargātu sabiedrības intereses. Iesaistīt maksimāli sabiedriskos mēdijus. Varbūt kādā posmā arī atvērt kontu brīvprātīgiem ziedojumiem tiesu izdevumiem. Jūs esast sastapušies ar kretīnismu un cinismu. Un tas pats par sevi nebeigsies.

  +1 0 -1 0

Mājlopi jāaudzē labturības un ilgtspējas apstākļos, uzskata Igaunija

Lai arī pasaulē pieaug pieprasījums pēc dzīvnieku izcelsmes pārtikas precēm, ir jārūpējas arī par dzīvnieku labturību un lauksaimniecības ilgtspēju, tā uzskata Igaunijas lauku lietu ministrs Tarmo Tamms.

Tiesnešiem par nopietnākiem disciplinārpārkāpumiem varētu uzlikt pienākumu veikt ārkārtas atestāciju

Nākotnē tiesnešiem, kuri ir pieļāvuši nopietnākus disciplinārpārkāpumus, kā papildsodu varētu noteikt pienākumu veikt ārpuskārtas profesionālās darbības atestāciju, intervijā Latvijas Radio pauž Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Valsts policija Daugavpilī atsavina atpazīstamu smaržu viltojumus

Šī gada sākumā Valsts policija, veicot plānotās pārbaudes, Daugavpilī konstatēja tirdzniecību ar pasaulē populāru smaržu viltojumiem. Pārbaudes laikā tika izņemtas 99 pudelītes ar viltotām smaržām, kuru vērtība lēšama aptuveni 5 000 eiro apmērā.

Pabriks: Vēl lielāka ZZS dominance valdībā bremzēs Latvijas attīstību

Ja Zaļo un zemnieku savienība pēc Saeimas vēlēšanām iegūs vēl lielāku pārsvaru valdībā, tad nākotnē Latvijas attīstība tiks bremzēta, izriet no Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika paustā. «ZZS nekad nav izcēlusies ar ļoti aktīvu politiku, bet drīzāk pasīvu, konservatīvu, lēnu, un tas nav veids, kā Latvija var tikt ārā no trešās vietas Baltijā,» izteicās Pabriks.

Nodokļu reformas izaicinājums janvārī: Darbaspēka nodokļu aprēķins

2018.gads Latvijā ir sācies ar vēsturisku nodokļu reformu un konceptuālām izmaiņām, būtiski ietekmējot uzņēmēju, darba devēju un grāmatvežu ikdienas darbu.

Igaunijā informēs iedzīvotājus par rīcību dižķibeles vai kara gadījumā

Igaunija gatavo brošūru, lai izskaidrotu iedzīvotājiem, kā rīkoties ārkārtas situācijās vai kara gadījumā, pavēstījusi augsta armijas amatpersona.

Rīgas dome prēmē arī Barona ielas lietā apsūdzēto, ziņo de facto

Krišjāņa Barona ielas krimināllietā apsūdzētais Jānis Sprinģis ir ne vien saglabājis Būvdarbu vadības nodaļas vadītāja vietnieka amatu Rīgas domes Satiksmes departamentā, bet arī saņēmis prēmiju par labo darbu pagājušajā gadā. Departamenta direktors Emīls Jakrins teic, ka viņam neesot pamata apšaubīt Sprinģa godaprātu, jo darbinieks tagad esot pārdomājis visu savu dzīvi.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā gada sākumā - 1,217 miljardi eiro

Latvijā šogad janvāra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,217 miljardu eiro apmērā, kas ir par 3% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta dati.

Vācijas sociāldemokrāti pauž atbalstu sarunām ar Merkeles konservatīvajiem

Vācijā, kur četrus mēnešus pēc federālā parlamenta vēlēšanām joprojām nav izveidota valdība, koalīcijas sarunām ar kancleres Angelas Merkeles vadīto konservatīvo partiju tandēmu piekritusi Vācijas Sociāldemokrātiskā partija.

Līdz 1.februārim jādeklarē iedzīvotāju veiktie līzinga un/vai kredīta maksājumi

Līdz šī gada 1.februārim tiem nodokļu maksātājiem, kuri sniedz līzinga un kreditēšanas pakalpojumus, ir jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā informatīvā deklarācija par fiziskās personas - Latvijas Republikas rezidenta - veiktajiem līzinga un/vai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumiem.

Latvijai ir cerības atgūt no klasiskā cūku mēra brīvas valsts statusu

Ir cerības, ka Latvija atgūs no klasiskā cūku mēra brīvas valsts statusu, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants.

Raidījumā: Starptautiskā prasība pret valsti saistīta ar bēdīgi slaveno Winergy lietu

Norvik bankas pieteikums pret Latvijas valsti starptautiskā šķīrējtiesā Vašingtonā ir saistīts ar Winergy vēja parka biznesu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Banka pagaidām nav darījusi zināmu, cik lielu summu vēlas no valsts piedzīt. 

Turcija iebrūk Sīrijā, lai vērstos pret kurdu kaujiniekiem

Turcijas sauszemes spēki ir iebrukuši Sīrijas ziemeļos, pastiprinot Ankaras uzbrukumu kurdu kaujinieku vienībām, kuras Turcija uzskata par teroristiskām.

Nedēļas vidū kļūs siltāks un iestāsies atkusnis

Nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt anticiklons. Tikai vietām, galvenokārt valsts ziemeļos, brīžiem gaidāmi nokrišņi - pārsvarā sniegs un slapjš sniegs. Debesis būs mākoņains, tomēr bieži starp mākoņiem uzspīdēs saule, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pastiprinās biļešu kontroli un paplašinās videonovērošanu autobusos

Lai izskaustu negodprātīgus pasažieru autobusu šoferus, kuri mēdz paņemt no pasažiera naudu, neizsniedzot pretī biļeti, Autotransporta direkcija šogad plāno pastiprināt biļešu kontroli un paplašināt videonovērošanas pieejamību autobusos.

Nedēļa Lietuvā. Uzlauž TV3 vietni un paziņo par aizsardzības ministra homoseksualitāti

Lietuvā ceturtdien, 18.janvārī, notikusi ielaušanās ziņu portāla TV3.lt datorsistēmā. Pagaidām nenoskaidroti kibernoziedznieki vietnē publicējuši safantazētu ziņu, kur apgalvots, ka Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis atzinies, ka ir homoseksuāls un uzmācies ziņu radio Žinių Radijas žurnālistam.

BNN nedēļas apkopojums: Nebijis precedents Latvijas vēsturē. Oligarhu lietas galaziņojums. Uzbrukumi pēc pasūtījuma

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Kritums; Viedoklis; Uzbrukums; Nākotne; Izaugsme

Aptaujās iedzīvotājus par interneta lietošanas paradumiem

Pirmdien, 22. janvārī, Centrālā statistikas pārvalde uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanas paradumiem 2018 gadā, BNN ziņo pārvaldē.

Bankā: Katrs sestais iedzīvotājs nav pasargāts pret garnadžiem savā mājoklī

Rūpes par sava mājokļa drošību biežāk raksturīgas privātmāju īpašniekiem, jo tieši viņi izvēlas pasargāt jeb apdrošināt savu īpašumu pret nevēlamu ciemiņu «viesošanos», kamēr dzīvokļus apdrošina tikai divas piektdaļas jeb 38% Latvijas iedzīvotāju.

Čigāne: Izaugsmes laiks ir īstais brīdis reformām

Strukturālās reformas Latvijā jāveic bez liekas kavēšanās. Latvijai jāieklausās Eiropas Komisijas rekomendācijās un tās jāīsteno jau tagad, piektdien, 19.janvārī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Pieaudzis policijas lēmumu skaits par varmākas nošķiršanu no upura

Pērn Valsts policija pieņēma 695 lēmumus par varmākas nošķiršanu no upura, kas ir par gandrīz četrām reizēm vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika pieņemti 184 šādi lēmumi, informē policijas pārstāve Kristīne Lāce-Štrodaha.

Mūrniece: Satversmes tiesas autoritāte var veicināt nepieciešamās reformas

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsver Satversmes tiesas autoritātes nozīmi tiesu sistēmai nepieciešamo reformu īstenošanā un uzticamības vairošanā. Turklāt diskusijas dalībnieki atzinuši, ka Satversmes tiesas un Saeimas sadarbība ir bijusi laba.

Lursoft: Pērn uzņēmumiem piemēroto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%

Pagājušajā gadā juridiskām personām reģistrēti 13 779 jauni nodrošinājumi un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pērn reģistrēto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Latvenergo krimināllietā vairāki apsūdzētie varēs neapmeklēt sēdes

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 19.janvārī, sākot skatīt apjomīgo Latvenergo kukuļošanas pamata krimināllietu pret 12 apsūdzētajiem, atļāva vairākiem no viņiem uz turpmākajām tiesas sēdēm neierasties.

Apdrošinātājs: Divkāršojies atlīdzību skaits par ziemas sporta veidos gūtajām traumām

Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzību skaits par traumām, kas gūtas, nodarbojoties ar ziemas sporta aktivitātēm, palielinājies vairāk nekā divas reizes, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

Jaunākie komentāri