bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 22.06.2018 | Vārda dienas: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
LatviaLatvija

Latvijas onkologu organizācijas: Rigvir skandāls pašlaik apkauno Latviju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas vadošās onkologu un veselības organizācijas atteikušās piedalīties veselības ministres Andas Čakšas sasauktajā diskusijā par to, vai Rigvir zālēm ir jābūt valsts zāļu reģistra un kompensējamo zāļu sarakstā (KZS).

Latvijas Onkologu asociācija, Latvijas Onkologu-ķīmijterapeitu asociācija, Latvijas reto slimību speciālistu asociācija un Rīgas Stradiņa universitātes Farmakoloģijas katedras vadītāja iepriekš vērsās ar vēstuli pie Nacionālā Veselības dienesta (NVD), Zāļu Valsts aģentūras (ZVA) un Veselības ministrijas (VM) kā pārraugošās iestādes ar lūgumu izņemt līdzekli Rigvir no Latvijas valsts zāļu reģistra un kompensējamo zāļu saraksta (KZS), kā arī pārskatīt melanomas ārstēšanas vadlīnijas.

Saņemot atbildes vēstuli no ZVA un VM, onkologu organizācijas atteikušās piedalīties veselības ministres Čakšas sasauktajā diskusijā, kas ir paredzēta 3.oktobrī, jo mediķus neapmierina vēstulē paustie argumenti, kāpēc Rigvir zālēm ir jābūt Latvijas valsts zāļu reģistra un kompensējamo zāļu sarakstā.

Onkologu organizācijas skaidro, ka atbilstoši Administratīvā procesa likumam nav saņēmušas atbildi uz galvenajiem NVD, ZVA un VM adresētajiem jautājumiem – kādi pētījumi ir pamatā produkta Rigvir iekļaušanai zāļu reģistrā, vai atsaucēs minētie pētījumi ir leģitīms pamats Rigvir iekļaušanai KZS un melanomas ārstēšanas vadlīnijās (ņemot vērā konkrēto pētījumu analīzi).

Organizācijas arī norāda uz interešu konfliktu, uzdodot retorisku jautājumu – kā ir iespējama objektīva diskusija apstākļos, kad veselības ministres padomniece onkoloģijas jautājumos ir Rigvir holdinga pārstāve dr. Dace Baltiņa.

Latvijas onkologi atklāti pauž sašutumu par izveidojušos situāciju, un uzsver, ka šobrīd Latvijas vārds pasaulē izskan apkaunojošā gaismā.

Amerikāņu onkologs Dr. Dāvids Gorskis (David Gorski) vairākos rakstos analizējis Rigvir pierādījumu bāzi un valsts amatpersonu, tai skaitā veselības ministres izteikumus publiskajā telpā.

«Līdz ar to tā vairs nav tikai pacientu, bet arī godīgu Latvijas ārstu, godprātīga Latvijas medicīnas tūrisma un Latvijas valsts tēla problēma. Tas ir skandāls, kas neapšaubāmi radīs negatīvu starptautisku publicitāti, graujot Latvijas kā valsts un Latvijas farmācijas industrijas un medicīnas tēlu,» norāda Latvijas onkologu organizācijas.

Ref: 225.000.103.2115


Pievienot komentāru

  1. Skandāls teica:

    JOnkologi, jūs neesat nekādi ārsti, bet zāļu tirgoņi, biznesmeņi, viltus ārsti. Nevienam vēžiniekam jūs nevarat reāli palīdzēt cūkas! Tāpēc arī cepaties par savu biznesu.

  2. ! teica:

    Jautājums Santai Purviņai…

    Ja jau ir uztraukums par to, ka nav pierādījumu, ka zāles ir zāles, vai tad nevajadzētu visu reģistrēto zāļu sarakstu izskatīt?Katru gadu tiek piereģistrētas desmitiem jaunu zāļu. Ar mūsdienām atbilstošiem pierādījumiem.
    Ja nav pierādījumu, tādu zāļu reģistrāciju apturēt, līdz iesniegs atbilstošus pierādījumus. Vienīgais izņēmums, ja nav analogu un ārsti ir PAR šīm zālēm. Ražotājus tuvumā tam nelaist. Naudas taisīšanu un ārstēšanu ir jāatdala. Un ko saka RSU? Vai nav laiks iesūdzēt valsti? Onkoloģiem ir taču dati par pacientiem. Domājams, vairums no tiem, ir aizsaulē. Taču ir radinieki… Ja jau zāļu reģistrā ir vielas bez mūsdienām atbilstošiem pierādījumiem, tad tā jau ir valsts vaina… Bez tam juridiski tas ir jautājums par cilvēktiesībām. Tiesības uz dzīvību… Tātad Eiropas tiesas kompetence. Līdz ar to Latvijas koruptīvai videi, tai skaitā tiesu sistēmai, nebūs noteicošā nozīme sprieduma taisīšanā. Un ieteikums tam ārstam kardiologam…Negaidīt tiesas sēdi neko nedarot. Bet meklēt domubiedrus…onkologus, citus ārstus, asociācijas, RSU pārstāvjus, slimnīcu vadību. Un kādu juristu ar pieredzi Eiropas tiesā. Izvirzīt pretprasību. Kopā ar juristiem un domubiedriem sastādīt plānu kā rīkoties, lai maksimāli aizsargātu sabiedrības intereses. Iesaistīt maksimāli sabiedriskos mēdijus. Varbūt kādā posmā arī atvērt kontu brīvprātīgiem ziedojumiem tiesu izdevumiem. Jūs esast sastapušies ar kretīnismu un cinismu. Un tas pats par sevi nebeigsies.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Atbalsta Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu. Grozījumi nosaka nacionālo regulējumu, lai sekmētu Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanu.

Jaunzēlandes premjerministrei piedzimst meitiņa

Jaunzēlandiešu politiķe Džesinda Ārderna kļuvusi pār māti, atrodoties premjerministres amatā, kas tālajā Okeānijas valstī ir augstākā pozīcija pēc Jaunzēlandes formālās vadītājas, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II. Sociāldemokrātiski un progresīvi noskaņotā politiķe gan nav pirmā premjerministre, kura dzemdējusi, būdama tik augstā amatā.

Ašeradens iztur neuzticības balsojumu

Saeima noraida opozīcijas deputātu pieprasījumu par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju.

No aprobežojumiem atbrīvo valsts un pašvaldību zemes

Līdz ar izmaiņu stāšanos spēkā no iepriekš noteiktajiem aprobežojumiem tiks atbrīvotas zemes, kas valsts un pašvaldības īpašumā nonākušas valsts un pašvaldības funkciju īstenošanai.

Saeima par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprina Mārtiņu Kazāku

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku, ziņo Saeimas Preses dienests.

Pāvesta vizītes laikā Latvijā būs brīvdiena

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24.septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests Francisks.

Ungārija par palīdzību migrantiem paredz cietumsodu

Ungārijas Nacionālā Asambleja pieņēmusi tiesību aktu kopumu, kas paredz valstī ieviest cietumsodu par palīdzības sniegšanu nelegāliem imigrantiem un tiesības valstij atteikties no ārvalstu iedzīvotāju uzņemšanas.

Saeima atbalsta likumprojektu Likteņdārza attīstībai

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij.

Latvijā IKT speciālistu skaits ir krietni zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa

Latvijā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistu skaits veido vien 2,2% no visiem strādājošajiem, kas ir ievērojami zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa jeb 3,7%. No visām ES dalībvalstīm vēl mazāk nekā Latvijā IKT speciālistu ir tikai Rumānijā un Grieķijā.

Čakša apgalvo, ka Lietuvas izmeklētājus pamatā informējusi par Latvijas pieredzi

Latvijas veselības ministre Anda Čakša Lietuvas dienestus, kuri sākuši lietu par iespējamu korupciju Nacionālajā asins centrā, pamatā informējusi par Latvijas pieredzi un regulējumu asins plazmas savākšanā.

Igaunijā vēlas ražot mīnas un granātas

Igaunijas parlaments jūnijā pieņēmis jaunus noteikumus par militāro ieroču un munīcijas ražošanu valstī, kas papumidinājis igauņu uzņēmumu Eesti Arsenal nākt klajā ar ieceri būvēt rūpnīcu, kur tiktu ražotas mīnas, granātas un citas kara sprāgstvielas.

LLKC: Ražas dārzkopībā – cerības un realitāte

Nepietiekams agro dārzeņu, tostarp – jauno kartupeļu klāsts, kā arī ievērojami zemākas ražas visu uzglabājamo dārzeņu un augļu kategorijā, – tā situāciju pēc ilgstošā sausuma novērtē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Saskaņa vērsīsies Satversmes tiesā, lai nepieļautu pāreju uz mācībām latviešu valodā

«Kāpēc reforma ir nerealizējama? Tādēļ, ka skolas nav gatavas kardinālām izmaiņām vienlaicīgi ar desmitiem citu reformu, kas satricinājušas visu vispārējās izglītības sistēmu valstī. Reformas ieviešana neizbēgami samazinās izglītības kvalitāti, ko mēs arī pierādīsim Satversmes tiesā.»

Laikapstākļu dēļ pieaug sausās zāles ugunsgrēku skaits

Laika posmā no 20.jūnija plkst. 6.30 līdz 21.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 102 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Uz eksāmenu laiku valstī izslēdz internetu – Alžīrijas pieeja

Lai nepieļautu špikošanu un krāpšanos vidusskolas eksāmenu laikā, Ziemeļāfrikas valsts Alžīrija ir nolēmusi izslēgt internetu visā tās teritorijā.

Kaimiņš un Tamužs nav atzīti par aizdomās turētajiem; visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos

Kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš un uzņēmējs Viesturs Tamužs patlaban vēl nav atzīti par aizdomās turētajiem un abi atrodas policijas izolatorā, lai gan, visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos.

Spirta ražošana Latvijā četros mēnešos samazinājusies par 13,4%

Latvijā saražotā spirta apmērs šogad pirmajos četros mēnešos samazinājies par 13,4%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Rinkēvičs: Latvija atbalstīs Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar ES

«Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Jaunākie komentāri