bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 13.12.2017 | Vārda dienas: Veldze, Lūcija

Latvijas politikas kalendārs. 2012.gada 26.–30.marts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

26.marts, pirmdiena.

– Saeimā notiek Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju tikšanās.

– Juridiskās komisijas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisija apspriež likumprojektu «Grozījumi Pilsonības likumā» pirms otrā lasījuma.

– Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekas ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu.

– Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Čehijas parlamentu priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs tiekas ar Čehijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pavolu Šepeļāku.

– Norit pirmā Stratēģiskās attīstības komisijas sēde.

– Rīgas Latviešu biedrības namā norisinas Raiņa un Aspazijas fonda iniciēta diskusija «Politiskā kultūra un korupcija Eiropā».

– Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dodas darba vizītē uz Japānu.

– Latvijas Republikas Saeimas deputāti Tallinā piedalās Baltijas, Ziemeļvalstu un Polijas parlamentu aizsardzības komisiju sanāksmē. Darbakārtībā apspriešanai iekļauti jautājumi, kas saistīti ar reģiona drošību, tajā skaita arī kiberdrošības jautājumi.

27.marts, otrdiena.

– Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš sniedz interviju tiešraidē LNT raidījumam «900 sekundes», tiekas ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Raimondu Graubi un ar Turkmenistānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Berdimuratu Redžepovu.

– Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma izskata grozījumus likumā «Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu»;

Publisko izdevumu un revīzijas komisija iepazīstas ar informāciju par Veselības ministrijas un Labklājības ministrijas faktisko ESF fondu apguvi 2007.–2013.gada plānošanas periodā un prognozēto apguvi līdz 2015.gadam.

– Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Irākas parlamentu dibināšanas sanāksme.

– Latvijas Lauksaimniecības universitātē ar publisku lekciju par jaunu dienaskārtību starpvalstu attiecībās uzstāsies Lietuvas vēstnieks Latvijā Ričards Degutis.

– Latvijas Kara muzejā notiek ANO Ģeogrāfisko nosaukumu ekspertu grupas Baltijas nodaļas 15.sanāksme.

28.marts, trešdiena.

– Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sniedz interviju tiešraidē LNT raidījumam «900 sekundes» un lasa lekciju Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes mācību kursā «Latvijas valdības».

– Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma izskata grozījumus Civillikumā un «Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā»;

– Publisko izdevumu un revīzijas komisija izskatīs revīzijā «Valsts kancelejas darbības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām, pildot starpniekinstitūcijas funkcijas Eiropas Sociālā fonda ieviešanā un īstenojot ES fonda projektus 2007.–2013.gada plānošanas periodā» konstatētos trūkumus.

– Notiek Latvijas Pašvaldību savienības domes sēde.

– Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalās tiesnešu svinīgā solījuma nodošanas ceremonijā un tiekas ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

– Notiek Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Valdes un Padomes sēdes.

– Zemkopības ministre Laimdota Straujuma tiekas ar Krievijas Federācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, lai pārrunātu dzīvo cūku importa aizliegumu Krievijā.

– Notiek Nacionālās drošības komisijas sēde.

– Noris Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēde.

29.marts, ceturtdiena.

– Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalās Latvijas kontingenta Starptautisko drošības atbalsta spēku mācībās Ādažu poligonā, tiekas ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi un vakariņo ar ES Reģionālās politikas komisāru Johanesu Hānu.

– Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš strādā ar Apžēlošanas dienestu, bet vēlāk piedalās «Pašvaldību ģerboņu svētkos».

– Zemkopības ministre tiekas ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Klausu Burkhartu.

– Viesnīcā Radisson BLU Rīdzene Hotel norisinās diskusija «Latvija NATO. Kāpēc negribam maksāt par savu vienīgo drošības garantu?»

30.marts, piektdiena.

– Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiekas ar ES Reģionālās politikas komisāru Johanesu Hānu un rīko kopīgu preses konferenci, kā arī apmeklē uzņēmumu Olainfarm.


Pievienot komentāru

Saakašvili Ukrainā atbrīvots no apcietinājuma

Ukrainas politikā aktīvais Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili ir atbrīvots no apcietinājuma, taču pret viņu uzsāktā krimināllieta tiek turpināta.

Eksperts: Gaļas cenas Latvijā ietekmē patēriņa tendences Skandināvijā un Ķīnā

Jo ekonomiski stabilāk jutīsies pircēji, jo vairāk viņi pirks un patērēs gaļas produktus - šāda aina iezīmējas arī vēsturiski. Piemēram, pirmskrīzes laikā gaļas patēriņš nemitīgi auga, un arī pašlaik vērojama līdzīga tendence, vistas un cūkgaļas patēriņam arvien pieaugot, pauž HKScan Latvia pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Latvijā uzlabos autopārvadājumu kontroli

Valsts policija autopārvadājumu kontroles veikšanai sāks izmantot autopārvadājumu kontroles uzskaites sistēmu, ar kuras palīdzību VP nodrošinās autopārvadājumu kontroles rezultātā iegūtās informācijas elektronisku apriti.

Latvijas piens pagājušajā finanšu gadā strādāja ar 2,655 miljonu eiro zaudējumiem

Jelgavas rūpnīca Latvijas piens pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,164 miljonu eiro apgrozījumu un 2,655 miljonu eiro zaudējumiem.

Rīgas Stradiņu universitātes rektora amatā apstiprina Aigaru Pētersonu

Ministru kabineta sēdē otrdien, 12.decembrī, Rīgas Stradiņu universitātes rektora amatā apstiprināts profesors Aigars Pētersons. Jaunajā amatā Pētersons darbu uzsāks 2018.gada 1.janvārī.

EP gatavs sākt sarunas ar dalībvalstīm par tiešsaistes TV un radio noteikumiem

Eiropas Parlamenta deputātiem balsojumā dodot zaļo gaismu, EP varēs uzsāk sarunas ar Eiropas Savienības valstu valdībām par jauniem noteikumiem, kas patērētājiem sniegtu lielāku radio un TV programmu izvēli tiešsaistē

Reģionālo pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai piešķir 4,24 miljonus eiro

Valdība atbalstīja papildus finansējuma piešķiršanu 4 240 000 eiro apmērā reģionālo pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai, līdz ar to nodrošinot sabiedriskā transporta pakalpojuma nepārtrauktību šī gada novembrī un decembrī.

Mainīts minimālais ienākumu līmenis trūcīgajiem; to paaugstina par 3,20 eiro

Pēc četru gadu pārtraukuma maina garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgajiem, to paaugstinot par 3,20 eiro. No nākamā gada to palielinās no 49,80 eiro līdz 53 eiro mēnesī, otrdien, 12.decembrī, lēmusi valdība.

Gribi ieviest granātābolu no Āfrikas? Tam būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts

No 2018.gada 1.janvāra tomātu ievešanai no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī granātābolu ievešanai no Āfrikas kontinenta valstīm, Kaboverdes, Sv. Helēnas salas, Madagaskaras, Reinjonas, Maurīcijas un Izraēlas, būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts.

Sola vienkāršāku un taisnīgāku ES lauksaimniecības politiku

Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja noteikumus, kas padarīs vienkāršāku Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku, stiprinās lauksaimnieku iespējas panākt izdevīgus nosacījumus sarunās ar tirgotājiem un palīdzēs tiem labāk sagatavoties neparedzētām situācijām

Šadurskis: Mums nepieciešama plaša un dziļa zināšanu bāze visās zinātņu nozarēs

Valdība pieņēmusi svarīgus lēmumus Latvijas zinātnes attīstībai. Apstiprināti prioritārie zinātnes virzieni 2018. - 2021.gadam. Tāpat apstiprināti arī jaunie fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu izvērtēšanas, finansēšanas un administrēšanas kārtības noteikumi.

Ķemeru nacionālā parka mitrājos atjaunos dabisko hidroloģisko režīmu

Lai mazinātu plūdu un lielo palu riskus, kā arī novērstu neatgriezeniskas izmaiņas dabā, Dabas aizsardzības pārvalde šonedēļ Ķemeru Nacionālajā parkā sāk hidroloģiskā režīma atjaunošanu mitrājos, kur savulaik nesaudzīgi veikta nosusināšana.

Latvijas pilsonībā uzņemt vēl 91 personu

Ministru kabinets izdevis rīkojumu otrdien, 12.decembrī, uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 91 personu, tajā skaitā, četras nepilngadīgas personas, kuras naturalizējušās kopā ar vecākiem, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Vidzemē uziet vērienīgas metadona ražotnes

Valsts policija Allažu un Taurupes pagastos atklājusi divas metadona ražotnes, kopumā par šo noziegumu aizturot deviņas personas,  stāsta Kriminālpolicijas vadība.

Augsta riska grūtniecība: Ginekoloģes skaidrojums un rīcības plāns

Augsta riska grūtniecība ir problēma, kas var skart ikvienu sievieti. Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros ir svarīgi pieminēt, ka grūtniecība, kas iestājusies ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību, vienmēr tiek uzskatīta par augsta riska grūtniecību. Par to, ko nozīmē šis jēdziens un kāds būtu grūtniecei ieteicamais rīcības plāns, stāsta Klīnikas EGV ginekoloģe un dzemdību speciāliste Dr. Inta Dinsberga.

Atliek jautājuma par ievadāmo ķīmijterapijas zāļu centralizētu iepirkšanu

Valdība atlikusi jautājuma par onkoloģisko slimību ārstēšanai lietojamo parenterāli ievadāmo zāļu, kuru iegāde tiks apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, centralizētu iepirkšanu, izskatīšanu.

Latvijā joprojām būtiska problēma ir korupcija publiskajā sektorā

Latvijā noziedzīgu līdzekļu legalizācija un ēnu ekonomika mazinās, tomēr būtiskas problēmas joprojām ir korupcija publiskajā sektorā un kontrabanda, liecina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera publicētais pētījums.

Apstiprina regulējumu starptautiskās palīdzības saņemšanai un sniegšanai

Valdība pieņēma trīs Ministra kabineta noteikumus, kas saistīti ar starptautiskās palīdzības pieprasīšanas kārtību, humānās palīdzības saņemšanas un sniegšanas kārtību, kā arī valsts civilās aizsardzības kontaktpunkta izveidi.

No 2018.gada pieaugs atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem

No nākamā gada 1.janvāra atlīdzības apmērs audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu būs analoģisks atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam - 171 eiro.

Joprojām neatceļ aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas deputāti nespēja vienoties izņemt no Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumiem aizliegumu ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm.

Aptauja: 65% Latvijas ceļotāju cenšas izvairīties no teroraktu reģioniem

Lielākā daļa jeb 65% aptaujāto, izvēloties sava ceļojuma galamērķi, cenšas izvairīties no tādiem reģioniem, kur notiek terorakti vai kuriem raksturīgas dabas katastrofas, liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss.

Rasnačs: Latvija turpinās sniegt atbalstu Maķedonijai tieslietu nozares uzlabošanā

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ticies ar Maķedonijas tieslietu ministru Bilenu Saliji, kurš ieradies darba vizītē Latvijā, lai parakstītu Saprašanās memorandu par sadarbību starp Latvijas Tieslietu ministriju un Maķedonijas Tieslietu ministriju.

Staķis: Ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem

«Bēdīgi slavenais Eiroparlamenta deputāts, Tatjanas Ždanokas cīņubiedrs, Sīrijas diktatora Asada draugs un «Krimnaš» aktīvists Andrejs Mamikins paziņojis, ka dibina jaunu sabiedrisku organizācija un redz iespēju sadarbībai arī ar Kustību Par!.  Partijas vārdā varu paziņot, ka mēs nekad un ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem,» uzsver Kustība Par! valdes loceklis Mārtiņš Staķis.

Eksperte: Nākamajā gadā atvadīsimies no kaitinošajām reklāmām interneta pārlūkos

Pieaugot lietotāju skaitam, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos, Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā «kaitinošas». Balstoties uz šo pētījumu, tiks pieņemtas normas un ar vairākiem kaitinošiem reklāmas formātiem nākamajā gadā vairs nebūs jāsaskaras. Par digitālā mārketinga tendencēm stāsta digitālā mārketinga Triple20 dibinātāja un vadītāja Līga Strazdiņa.

Krievija notiesā igauņu uzņēmēju uz 12 gadiem par spiegošanu

Tiesa Maskavā atzinusi kādu igauņu aviācijas tehnoloģiju uzņēmēju par vainīgu spiegošanā un piespriedusi tam 12 gadus stingra režīma cietumā, tā vēsta krievu mediji.