bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.10.2017 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis
LatviaLatvija

Laulību reģistrēšana turpmāk būs divreiz dārgāka

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValsts nodeva par laulību reģistrāciju turpmāk būs 9,84 lati jeb 14 eiro līdzšinējo piecu latu vietā. To paredz grozījumi «Noteikumos par civilstāvokļa aktu reģistrācijas valsts nodevu».

Kā pamato izmaiņu autori, valsts nodevu likmes par civilstāvokļa aktu reģistrāciju nav pārskatītas kopš 1995.gada, bet tagad tās tiek palielinātas, vienlaicīgi palielinot to personu loku, kas tiek atbrīvotas no nodevas samaksas. Par laulību reģistrāciju valsts nodeva būs 9,84 lati, par civilstāvokļa akta reģistra ieraksta aktualizēšanu vai atjaunošanu – 4,92 lati, atkārtota civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecības izsniegšanu – 4,92 lati. Izmaiņu autori taisnojas, ka gadījumu skaits, kad tiks iekasēta valsts nodeva, ir neliels.

Valsts nodeva tiks iekasēta gadījumos, ja pēc personas iniciatīvas tiesību aktos atļautos gadījumos tiek mainīts bērna vārds, pievienots vai svītrots otrs vārds, reģistra ierakstā atbilstoši tiks mainīts vārds atbilstoši dzimumam, ja persona mainījusi dzimumu. Dzimtsarakstu nodaļu praksē civilstāvokļa aktu reģistru ierakstu papildināšanas un labošanas gadījumos pārsvarā valsts nodevu neiekasē.

Paredzēts, ka no valsts nodevas samaksas turpmāk būs atbrīvotas personas ar pirmo invaliditātes un otro invaliditātes grupu, personas, kuras ir pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā, kā arī personas, kuras normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir atzītas par trūcīgām, bāreņi vai bez vecāku gādības palikuši bērni pēc pilngadības sasniegšanas līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai un daudzbērnu ģimenes, ja tām un vismaz trīs to aprūpē esošiem bērniem, tajā skaitā audžuģimenē ievietotiem un aizbildnībā esošiem, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir noteikta viena deklarētā dzīvesvieta vai papildu adrese.

Tāpat turpmāk valsts nodeva nebūs jāmaksā par dzimšanas reģistra ieraksta aktualizēšanu, ja dzimšanas reģistrā anulē ierakstu par bērna tēvu, kas reģistrēts vēl LPSR Laulības un ģimenes kodeksa paredzētajā kārtībā, ierakstot ziņas par bērna tēvu ar mātes uzvārdu un tautību, bērna tēva vārdu un tēvvārdu pēc mātes norādījuma.

Par atkārtotu civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecību valsts nodevu neiekasēs, ja civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecība nepieciešama uzturlīdzekļu piedziņas, valsts pabalstu un pensijas piešķiršanas lietās, aizbildnības vai aizgādnības nodibināšanas lietās, politiski represēto personu reabilitācijas lietās, notiesāto personu apliecinošu dokumentu izsniegšanas lietās, kā arī uz paritātes pamata par civilstāvokļa akta reģistra ieraksta aktualizēšanu, atjaunošanu un atkārtotas civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecības izsniegšanu pēc ārzemnieka pieprasījuma, ja ar attiecīgo valsti ir noslēgts līgums par savstarpēju tiesisko palīdzību.

Projekta mērķis ir pielāgot noteikumu projektu eiro ieviešanai. Līdz ar to tiks noteiktas šādas valsts nodevu likmes: par laulības reģistrāciju 14 eiro, par civilstāvokļa akta ieraksta aktualizēšanu vai atjaunošanu – septiņi eiro, atkārtotas civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecības izsniegšanu – septiņi eiro.

Tieslietu ministrija (TM) bija sagatavojusi izmaiņas «Noteikumos par civilstāvokļa aktu reģistriem», kas paredz detalizētāk un precīzāk noteikt, kā tiek reģistrēti dzimšanas, laulības noslēgšanas un miršanas fakti. Noteikumu projekta anotācijā ministrija norāda, ka pašreizējais regulējums Latvijā paredz iespēju laulību noslēgt ārpus dzimtsarakstu iestādes, bet tādējādi ir apgrūtināta tās reģistrēšana. Līdz ar to turpmāk būs paredzēts protokols, kurā iekļaujama visa nepieciešamā informācija, tostarp laulāto, liecinieku un dzimtsarakstu iestādes amatpersonas paraksti.

Tāpat plānots precīzāk atspoguļot civilstāvokļa aktu reģistrācijas kārtību, nosakot, ka primāri tā sākama ar informācijas pārbaudi Iedzīvotāju reģistrā. Konstatējot kļūdu, tā tiks izlabota, līdz ar to uzlabosies valsts informācijas sistēmās iekļauto ziņu kvalitāte.

Jaunajos noteikumos arī niansēti paredzēts, kā rīkoties, ja kāda no personām, kas vēlas noslēgt laulību, ir ar veselības traucējumiem. Tādā gadījumā dzimtsarakstu nodaļā atbilstoši personas atrašanās vietai būs jāiesniedz lūgums, kurā būs jānorāda vajadzība iesniegt iesniegumu par laulības noslēgšanu ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām. Šo lūgumu varēs iesniegt jebkura persona.

Dzimtsarakstu nodaļai, saņemot šādu lūgumu, būs jāierodas personas ar veselības traucējumiem atrašanās vietā, kurā, abiem laulājamajiem klātesot, jāpieņem iesniegums par laulības noslēgšanu, jo tiesību akti paredz, ka noteikta parauga kopīgu iesniegumu iesniedz personīgi.

Papildus noteikumu projekts paredz noteikt kārtību, kādā personai nodrošināta iespēja noslēgt laulību ieslodzījuma vietā, ja persona ir nokļuvusi ieslodzījuma vietā pēc iesnieguma iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā, kā arī ja ieslodzītā persona pārvietota uz citu ieslodzījuma vietu.

102.000.102.5432


Pievienot komentāru

  1. opis piebalgā teica:

    būtu jāpriecājas, ka vispār ir cilvēki, kas vēl grib precēties, nevis nodevas jāceļ!

    +1 0 -1 0

  2. reņģēdājs teica:

    Valsts totāli izzagta, tāpēc arī regulēri tiek celti nodokļi un nodevas, komisijas utt.

    +1 0 -1 0

Prasa rast 500 000 eiro svarīgo objektu nodrošināšanai ar alternatīvo enerģijas apgādi krīzes situācijās

Ekonomikas ministrija prasa nākamgad piešķirt vismaz 500 000 eiro svarīgo objektu nodrošināšanai ar alternatīvo enerģijas apgādi krīzes situācijās un valsts apdraudējuma gadījumā.

Gapoņenko sāk tiesāt par nacionālā naida kurināšanu

Uzklausot Saeimas deputātu Eināra Cilinska un Gaida Bērziņa liecības, tiesa pirmdien, 23.oktobrī, sāka skatīt krimināllietu pret nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadoni Aleksandru Gapoņenko par nacionālā naida kurināšanu, izmantojot sociālo tīklu Facebook.

Pabriks: Zaudējot ietekmi airBaltic, Latvijas valsts pieļautu kļūdu

«Ja Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic investoru piesaistes rezultātā notiktu pilnīga aviokompānijas privatizācija, Latvijas valsts no ekonomiskā un drošības viedokļa pieļautu stratēģisku kļūdu,» uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Attīstīt biznesu citā kultūrā - padomi veiksmīgiem komandējumiem Ķīnā un ASV

Eksperti norāda, ka šobrīd pieaug tendence biznesa braucienu skaitam uz Ķīnu un Amerikas Savienotajām Valstīm, aviokompānijas Aeroflot ceļojumu servisa direktore Baltijas valstīs Laura Kārkliņa - Cimdiņa vērš uzmanību praktiskiem aspektiem, kas ir jāņem vērā, dodoties komandējumos uz šīm lielvalstīm.

Reverta emitētās obligācijas izslēgs no regulētā tirgus

Likvidējamās problemātisko aktīvu pārvaldītājas Reverta emitētās obligācijas šonedēļ izslēgs no biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru saraksta, teikts biržas paziņojumā.

Miega ārste: Stresa un miega problēmas - «apburtais» loks, no kura jāizkāpj

Paaugstināts stress arvien ir ļoti izplatīta problēma iedzīvotāju vidū. Diemžēl nereti ar to kopā rodas arī miega traucējumi, kas ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. Turklāt to risināšanai ne vienmēr laikus tiek meklēta palīdzība. Tā vietā - kā īslaicīgu līdzekli izmantojot dažādus alkoholiskos dzērienus. Par to, kā rīkoties, lai izkāptu no šī «apburtā» stresa un miega problēmu loka, stāsta psihiatre, miega ārste Ija Cimdiņa.

NSL un ZZS iespējamās nelikumīgās finansēšanas lietā iesaistīta vēl viena persona

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktajā kriminālprocesā par iespējamo partijas No sirds Latvijai un Zaļo un zemnieku savienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā figurē vēl viena persona, un lietu kriminālvajāšanai varētu nodot tuvāko mēnešu laikā.

Latvijā nodotā piena apmērs septembrī samazinājies par 2,2%

Šogad septembrī nodotā svaigpiena apmērs Latvijā samazinājies par 2,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 72 246 tonnas.

Vēlēšanās Čehijā uzvar policijai izdotā miljardiera Babiša partija

Čehijas parlamenta vēlēšanās, kas aizvadītas pagājušajā nedēļas nogalē, uzvarējusi centriskā partija ANO. To vada miljardieris Andrejs Babišs, kuru Čehijas parlaments šoruden izdeva kriminālvajāšanai par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Savienības lauksaimniecības subsīdiju piesaistē.

Paredz, ka līdz 2035.gadam mirstība no insulta Latvijā pieaugs par 15%.

Lai vērstu uzmanību uz dramatisko insulta izplatību Latvijā, kā arī mudinātu lēmumu pieņēmējus nekavējoties uzlabot insulta profilaksi un ārstēšanu, novirzot tai papildu finansējumu, kardiologi un neirologi aicina uz diskusiju Kā novērst insulta krīzi Latvijā? 25.oktobrī plkst. 11.00 Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas Lielajā konferenču zālē.

Pavļuts: Partiju apvienības būtu vēlamas, bet ne polittehnoloģisku apsvērumu dēļ

Gatavojoties Saeimas vēlēšanām, savstarpēji būtu jāapvienojas vai jāsadarbojas tām partijām, kurām «tiešām ir pa ceļam», nevis apvienības jāveido polittehnoloģisku apsvērumu dēļ, pauž jaunās partijas Kustība Par līderis Daniels Pavļuts.

Uzzini lielākos satiksmes ierobežojumus valsts autoceļu tīklā

Rīgas apvedceļa A4 (Baltezers-Saulkalne) posmā pie tilta pār Mazo Juglu Salaspils novadā remontdarbu dēļ satiksme tiek organizēta pa vienu ceļa joslu un ir palēnināta. Īpaši virzienā uz Saulkalni. VAS Latvijas Valsts ceļi iesaka izmantot citus maršrutus.

Pārmaiņas krievvalodīgajās skolās nepieciešamas vienotas politiskās nācijas izveidei, tā Šadurskis

Latvijā ir vajadzīga vienota politiskā nācija, ko nav iespējams sasniegt, dzīvojot dažādās izglītības telpās, līdz ar to ir dabisks process virzīties uz to, lai mūsu jaunatne mācītos kopā, skaidro izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

CVK vērtēs pārkāpumu ietekmi uz mandātu sadalījumu

Centrālā vēlēšanu komisija saņēmusi Latgales apgabaltiesas 20.jūnija spriedumu krimināllietā par vēlētāju balsu uzpirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās, kas stājies likumīgā spēkā šā gada 22.septembrī.

Spānija noliedz, ka centieni atņemt Katalonijai autonomiju pielīdzināmi «apvērsumam»

Spānijas ārlietu ministrs Alfonso Dastiss noliedzis, ka centrālās valdības tiekšanās ieviest tiešu pārvaldi separātiskajā Katalonijas reģionā uzskatāmi par «apvērsumu», kā to saredz Barselonā.

Rīgas satiksme ierobežo konkurenci; līgumi neļauj ienākt «savā tirgū svešajiem»

Konkurences padome uzskata, ka Rīgas satiksmes līgumi ar privātuzņēmējiem ierobežo konkurenci, jo neļauj tirgū ienākt nevienam citam spēlētājam, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Saglabāsies skaidrs un sauss laiks, tomēr nedēļas otrajā pusē laika apstākļi mainīsies

Gan pirmdien, gan otrdien laika apstākļus noteiks paaugstināta spiediena apgabals - gaidāms lielākoties skaidrs un sauss laiks. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu, dienvidaustrumu vējš, kas Kurzemē līča piekrastē būs brāzmains, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

SM: Ministrija ir atvērta arī pilnīgai airBaltic valsts kapitāldaļu atsavināšanai

Satiksmes ministrija patlaban izskata jau konkrētus piedāvājumus Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic investora piesaistē un nav izslēgta arī uzņēmuma pilnīga privatizācija, stāsta ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Nedēļa Lietuvā. Apdraudēts valsts finansējums liberālai partijai

Lietuvas Centrālās vēlēšanu komisijas darba grupa secinājusi, ka 45 336 eiro , kas tērēti Viļņā valdošās partijas Liberālā kustība apmācību kursiem atzīstami par ziedojumu partijai pakalpojuma veidā.

BNN nedēļas apkopojums: Demogrāfiskie rādītāji Latvijā biedējoši. Spēļu zāļu slēgšana

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne.

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro

Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem izmaksās 14,87 miljonus eiro, paredz Zemkopības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, kas iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā.

Latvijas delegācijas vadītāja: Starptautisko tiesību pamatvērtība ir cilvēks

Starptautisko tiesību lielākā vērtība ir cilvēks, tā neaizskaramais gods un cieņa. Šo un citu Eiropas vērtību kvalitatīva aizsardzība ir nesaraujami saistīta ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumu kvalitāti, kuras pamatā ir tiesnešu profesionalitāte, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre, Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere.

VID piemēro nodokļu atbalsta kārtību par kopējo summu 7,06 miljoniem

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti jau 3 342 pieteikumi. Uz šī gada 19.oktobri pieņemti 1 181 lēmums par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 7 062 601,45 eiro, ziņo Valsts ieņēmumu dienests.

Profesors: Atņemot naudu zinātnei, valsts «šauj sev kājā»

Šobrīd publiskajā telpā būtiski aktualizējies jautājums par nepietiekamo finansējumu zinātnei. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis visai skarbi raksturojis situāciju: Latvija melojusi Eiropas Savienībai un Eiropas Komisijai par to, ka 2020.gadā finansējums zinātnei mūsu valstī sasniegs 1,5% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Krāpšanās iespēju novēršanai veiks OIK saņēmēju auditu

Ekonomikas ministrija veiks obligātās iepirkuma komponentes saņēmēju auditu un ar jaunu regulējumu centīsies izskaust krāpniecības iespējas, informē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.