bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 21.06.2018 | Vārda dienas: Monvīds, Egita, Emīls
LatviaLatvija

Laulību reģistrēšana turpmāk būs divreiz dārgāka

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValsts nodeva par laulību reģistrāciju turpmāk būs 9,84 lati jeb 14 eiro līdzšinējo piecu latu vietā. To paredz grozījumi «Noteikumos par civilstāvokļa aktu reģistrācijas valsts nodevu».

Kā pamato izmaiņu autori, valsts nodevu likmes par civilstāvokļa aktu reģistrāciju nav pārskatītas kopš 1995.gada, bet tagad tās tiek palielinātas, vienlaicīgi palielinot to personu loku, kas tiek atbrīvotas no nodevas samaksas. Par laulību reģistrāciju valsts nodeva būs 9,84 lati, par civilstāvokļa akta reģistra ieraksta aktualizēšanu vai atjaunošanu – 4,92 lati, atkārtota civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecības izsniegšanu – 4,92 lati. Izmaiņu autori taisnojas, ka gadījumu skaits, kad tiks iekasēta valsts nodeva, ir neliels.

Valsts nodeva tiks iekasēta gadījumos, ja pēc personas iniciatīvas tiesību aktos atļautos gadījumos tiek mainīts bērna vārds, pievienots vai svītrots otrs vārds, reģistra ierakstā atbilstoši tiks mainīts vārds atbilstoši dzimumam, ja persona mainījusi dzimumu. Dzimtsarakstu nodaļu praksē civilstāvokļa aktu reģistru ierakstu papildināšanas un labošanas gadījumos pārsvarā valsts nodevu neiekasē.

Paredzēts, ka no valsts nodevas samaksas turpmāk būs atbrīvotas personas ar pirmo invaliditātes un otro invaliditātes grupu, personas, kuras ir pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā, kā arī personas, kuras normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir atzītas par trūcīgām, bāreņi vai bez vecāku gādības palikuši bērni pēc pilngadības sasniegšanas līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai un daudzbērnu ģimenes, ja tām un vismaz trīs to aprūpē esošiem bērniem, tajā skaitā audžuģimenē ievietotiem un aizbildnībā esošiem, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir noteikta viena deklarētā dzīvesvieta vai papildu adrese.

Tāpat turpmāk valsts nodeva nebūs jāmaksā par dzimšanas reģistra ieraksta aktualizēšanu, ja dzimšanas reģistrā anulē ierakstu par bērna tēvu, kas reģistrēts vēl LPSR Laulības un ģimenes kodeksa paredzētajā kārtībā, ierakstot ziņas par bērna tēvu ar mātes uzvārdu un tautību, bērna tēva vārdu un tēvvārdu pēc mātes norādījuma.

Par atkārtotu civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecību valsts nodevu neiekasēs, ja civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecība nepieciešama uzturlīdzekļu piedziņas, valsts pabalstu un pensijas piešķiršanas lietās, aizbildnības vai aizgādnības nodibināšanas lietās, politiski represēto personu reabilitācijas lietās, notiesāto personu apliecinošu dokumentu izsniegšanas lietās, kā arī uz paritātes pamata par civilstāvokļa akta reģistra ieraksta aktualizēšanu, atjaunošanu un atkārtotas civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecības izsniegšanu pēc ārzemnieka pieprasījuma, ja ar attiecīgo valsti ir noslēgts līgums par savstarpēju tiesisko palīdzību.

Projekta mērķis ir pielāgot noteikumu projektu eiro ieviešanai. Līdz ar to tiks noteiktas šādas valsts nodevu likmes: par laulības reģistrāciju 14 eiro, par civilstāvokļa akta ieraksta aktualizēšanu vai atjaunošanu – septiņi eiro, atkārtotas civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecības izsniegšanu – septiņi eiro.

Tieslietu ministrija (TM) bija sagatavojusi izmaiņas «Noteikumos par civilstāvokļa aktu reģistriem», kas paredz detalizētāk un precīzāk noteikt, kā tiek reģistrēti dzimšanas, laulības noslēgšanas un miršanas fakti. Noteikumu projekta anotācijā ministrija norāda, ka pašreizējais regulējums Latvijā paredz iespēju laulību noslēgt ārpus dzimtsarakstu iestādes, bet tādējādi ir apgrūtināta tās reģistrēšana. Līdz ar to turpmāk būs paredzēts protokols, kurā iekļaujama visa nepieciešamā informācija, tostarp laulāto, liecinieku un dzimtsarakstu iestādes amatpersonas paraksti.

Tāpat plānots precīzāk atspoguļot civilstāvokļa aktu reģistrācijas kārtību, nosakot, ka primāri tā sākama ar informācijas pārbaudi Iedzīvotāju reģistrā. Konstatējot kļūdu, tā tiks izlabota, līdz ar to uzlabosies valsts informācijas sistēmās iekļauto ziņu kvalitāte.

Jaunajos noteikumos arī niansēti paredzēts, kā rīkoties, ja kāda no personām, kas vēlas noslēgt laulību, ir ar veselības traucējumiem. Tādā gadījumā dzimtsarakstu nodaļā atbilstoši personas atrašanās vietai būs jāiesniedz lūgums, kurā būs jānorāda vajadzība iesniegt iesniegumu par laulības noslēgšanu ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām. Šo lūgumu varēs iesniegt jebkura persona.

Dzimtsarakstu nodaļai, saņemot šādu lūgumu, būs jāierodas personas ar veselības traucējumiem atrašanās vietā, kurā, abiem laulājamajiem klātesot, jāpieņem iesniegums par laulības noslēgšanu, jo tiesību akti paredz, ka noteikta parauga kopīgu iesniegumu iesniedz personīgi.

Papildus noteikumu projekts paredz noteikt kārtību, kādā personai nodrošināta iespēja noslēgt laulību ieslodzījuma vietā, ja persona ir nokļuvusi ieslodzījuma vietā pēc iesnieguma iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā, kā arī ja ieslodzītā persona pārvietota uz citu ieslodzījuma vietu.

102.000.102.5432


Pievienot komentāru

  1. opis piebalgā teica:

    būtu jāpriecājas, ka vispār ir cilvēki, kas vēl grib precēties, nevis nodevas jāceļ!

  2. reņģēdājs teica:

    Valsts totāli izzagta, tāpēc arī regulēri tiek celti nodokļi un nodevas, komisijas utt.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Atbalsta Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu. Grozījumi nosaka nacionālo regulējumu, lai sekmētu Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanu.

Jaunzēlandes premjerministrei piedzimst meitiņa

Jaunzēlandiešu politiķe Džesinda Ārderna kļuvusi pār māti, atrodoties premjerministres amatā, kas tālajā Okeānijas valstī ir augstākā pozīcija pēc Jaunzēlandes formālās vadītājas, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II. Sociāldemokrātiski un progresīvi noskaņotā politiķe gan nav pirmā premjerministre, kura dzemdējusi, būdama tik augstā amatā.

Ašeradens iztur neuzticības balsojumu

Saeima noraida opozīcijas deputātu pieprasījumu par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju.

No aprobežojumiem atbrīvo valsts un pašvaldību zemes

Līdz ar izmaiņu stāšanos spēkā no iepriekš noteiktajiem aprobežojumiem tiks atbrīvotas zemes, kas valsts un pašvaldības īpašumā nonākušas valsts un pašvaldības funkciju īstenošanai.

Saeima par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprina Mārtiņu Kazāku

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku, ziņo Saeimas Preses dienests.

Pāvesta vizītes laikā Latvijā būs brīvdiena

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24.septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests Francisks.

Ungārija par palīdzību migrantiem paredz cietumsodu

Ungārijas Nacionālā Asambleja pieņēmusi tiesību aktu kopumu, kas paredz valstī ieviest cietumsodu par palīdzības sniegšanu nelegāliem imigrantiem un tiesības valstij atteikties no ārvalstu iedzīvotāju uzņemšanas.

Saeima atbalsta likumprojektu Likteņdārza attīstībai

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij.

Latvijā IKT speciālistu skaits ir krietni zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa

Latvijā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistu skaits veido vien 2,2% no visiem strādājošajiem, kas ir ievērojami zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa jeb 3,7%. No visām ES dalībvalstīm vēl mazāk nekā Latvijā IKT speciālistu ir tikai Rumānijā un Grieķijā.

Čakša apgalvo, ka Lietuvas izmeklētājus pamatā informējusi par Latvijas pieredzi

Latvijas veselības ministre Anda Čakša Lietuvas dienestus, kuri sākuši lietu par iespējamu korupciju Nacionālajā asins centrā, pamatā informējusi par Latvijas pieredzi un regulējumu asins plazmas savākšanā.

Igaunijā vēlas ražot mīnas un granātas

Igaunijas parlaments jūnijā pieņēmis jaunus noteikumus par militāro ieroču un munīcijas ražošanu valstī, kas papumidinājis igauņu uzņēmumu Eesti Arsenal nākt klajā ar ieceri būvēt rūpnīcu, kur tiktu ražotas mīnas, granātas un citas kara sprāgstvielas.

LLKC: Ražas dārzkopībā – cerības un realitāte

Nepietiekams agro dārzeņu, tostarp – jauno kartupeļu klāsts, kā arī ievērojami zemākas ražas visu uzglabājamo dārzeņu un augļu kategorijā, – tā situāciju pēc ilgstošā sausuma novērtē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Saskaņa vērsīsies Satversmes tiesā, lai nepieļautu pāreju uz mācībām latviešu valodā

«Kāpēc reforma ir nerealizējama? Tādēļ, ka skolas nav gatavas kardinālām izmaiņām vienlaicīgi ar desmitiem citu reformu, kas satricinājušas visu vispārējās izglītības sistēmu valstī. Reformas ieviešana neizbēgami samazinās izglītības kvalitāti, ko mēs arī pierādīsim Satversmes tiesā.»

Laikapstākļu dēļ pieaug sausās zāles ugunsgrēku skaits

Laika posmā no 20.jūnija plkst. 6.30 līdz 21.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 102 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Uz eksāmenu laiku valstī izslēdz internetu – Alžīrijas pieeja

Lai nepieļautu špikošanu un krāpšanos vidusskolas eksāmenu laikā, Ziemeļāfrikas valsts Alžīrija ir nolēmusi izslēgt internetu visā tās teritorijā.

Kaimiņš un Tamužs nav atzīti par aizdomās turētajiem; visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos

Kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš un uzņēmējs Viesturs Tamužs patlaban vēl nav atzīti par aizdomās turētajiem un abi atrodas policijas izolatorā, lai gan, visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos.

Spirta ražošana Latvijā četros mēnešos samazinājusies par 13,4%

Latvijā saražotā spirta apmērs šogad pirmajos četros mēnešos samazinājies par 13,4%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Rinkēvičs: Latvija atbalstīs Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar ES

«Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Jaunākie komentāri