bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.03.2018 | Vārda dienas: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
LatviaLatvija

LDz tiekas ar potenciālajiem partneriem Indijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

VAS Latvijas dzelzceļš prezidents Edvīns Bērziņš

Turpinot jaunu tirgu apgūšanu Āzijā, VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš un SIA LDz Loģistika valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis šonedēļ devušies vizītē uz Indiju, lai tiktos ar šīs valsts uzņēmējiem un pārrunātu sadarbības iespējas kravu pārvadājumu nodrošināšanā Latvijas virzienā, vēsta LDz pārstāve Ella Pētermane.

Viņa norāda, ka LDz pārstāvju vizītes laikā Indijā, Deli, norisinās transporta loģistikas un sakaru starptautiskā izstāde, kurā piedalās ap 500 organizācijām no 25 pasaules valstīm. «Izstādes moto ir Jauni partneri un izaugsme, tajā piedalās arī Latvijas delegācija, iepazīstinot ar mūsu valsts piedāvājumu kravu pārvadājumu jomā,» uzsver Pētermane.

Indijas Uzņēmēju konfederācijas Loģistikas institūta vadītājs K.V. Mahidžars (K.V.Mahidhar) tikšanās laikā ar Bērziņu izteica atzinību par LDz mērķi paplašināt Latvijas tranzīta ģeogrāfiju, meklējot sadarbības iespējas ar Indijas partneriem. Viņš uzsvēra, ka šajā biznesa jomā vēl ir daudz neapgūtu iespēju. Organizācijas priekšsēdētājs informēja, ka pēdējā gada laikā Indijas valdība ir apstiprinājusi privātā biznesa attīstības programmu, kam vajadzētu veicināt arī transporta loģistikas uzņēmumu attīstību pārvadājumu jomā uz Eiropu.

Pētermane norāda, ka atzinīgi novērtēts LDz izstrādātais perspektīvais maršruts uz Indiju. Gan Bērziņš, gan Mahidžars bija vienisprātis, ka patlaban abu pušu attiecības vēl ir sākumpunktā, bet vienlaikus ir liels potenciāls veidot nopietnu un ilgtspējīgu sadarbību.

«Indija pašlaik sāk spēlēt aizvien lielāku lomu pasaules ekonomikā, tā meklē jaunus tirgus un attiecīgi arī kļūst interesanta pārvadātājiem. Tāpēc strādājam pie iespējām attīstīt jaunus maršrutus, jo kravu plūsma no Indijas uz Eiropu ved caur Irānu, Azerbaidžānu, Krieviju, Gruziju, Baltkrieviju. Mēs esam gatavi papildināt šo loģistikas ķēdi un nodrošināt kravu tālāku kustību uz Eiropas ziemeļiem,» komentē Bērziņš.

LDz, iesaistoties jaunveidojamā Eirāzijas ziemeļu-dienvidu koridora attīstībā, piedāvās potenciālajiem partneriem pieeju Baltijas jūrai, Āzijas valstīm tālāk paverot plašas iespējas nogādāt kravas Rietumvalstīs. Darbs pie koridora attīstīšanas ir viena no LDz meitasuzņēmuma LDz Loģistika prioritātēm, skaidro Pētermane.

Starptautiskā transporta koridora attīstībā ir ieinteresēta Indija, kas saredz iespējas sadarbībā ar kontinenta ziemeļu reģionu valstīm paplašināt savu eksportu Centrālāzijas un Eiropas virzienā.

LDz prezidents arī tikās ar Indijas Transporta un kuģniecības ministrijas valsts sekretāru Radžive Kumāru (Rajive Kumar), lai iepazītos ar Indijas ostu attīstības plāniem. Tāpat Bērziņš tikās ar Indijas Dzelzceļa priekšsēdētāju A.K.Mitālu (A.K.Mital), lai pārrunātu ciešākas sadarbības iespējas nākotnē. Latvijas piedāvājums izraisīja lielu interesi, un Indijas puse atzina, ka sadarbība tranzīta koridoru izveidē ļautu būtiski samazināt kravu transportēšanas laiku un izmaksas.

Vizītes ietvaros LDz delegācija tikās arī ar Indijas Tirdzniecības ministrijas valsts sekretāri Ritu Teotju (Rita Teaotia), lai padziļināti apspriestu Indijas valdības atbalsta pasākumus uzņēmējiem, kas izmantotu Latvijas ostas kā Indijas eksporta preču izplatīšanas centru Ziemeļeiropas, Krievijas un NVS valstu tirgos.

Pētermane skaidro, ka Bērziņš vienlaikus ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) viceprezidents, tādēļ vizītes ietvaros tikās un parakstīja sadarbības memorandu ar Indijas lielāko tirdzniecības kameru FICCI. Memorands paredz kopīgu pasākumu – regulāru tikšanos, semināru, konferenču – organizēšanu jomās, kas skar LTRK un FICCI biedru intereses. FICCI vadība un atzina, ka LTRK ir ļoti progresīva un moderna organizācija, un abām organizācijām ir plašas sadarbības iespējas nākotnē, uzsver LDz pārstāve.

Ref:224.000.373


Pievienot komentāru

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu ierosināto kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā

No trešdienas, 21.marta, vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.

LPS: pašvaldībām pašām jāorganizē darba kārtība

Latvijas Pašvaldību savienības Valdes sēdē pēc pašvaldību lūguma izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstuli, kurā pašvaldības tiek aicinātas pārskatīt savus nolikumus un neierobežot ne debašu ilgumu, ne deputātu jautājumu skaitu.

Pansionātā Rauda tiesībsargs konstatē virkni normatīvo aktu pārkāpumu

Vairākkārt apmeklējot Engures novada domes pansionātu Rauda, Tiesībsarga biroja pārstāvji konstatējuši virkni pārkāpumu, kas ir pretrunā ne tikai ar normatīvajiem aktiem, bet arī pārkāpj cilvēktiesības.

Slovākijas prezidents noraida jauno valdību

Slovākijā turpinoties politiskam saspīlējumam, tās valsts prezidents Andrejs Kiska ir noraidījis viņam piedāvāto jauno valdības sastāvu, uzskatot, ka tas var būt nepiemērots tam, lai objektīvi uzraudzītu pētnieciskā žurnālista un viņa dzīvesbiedres slepkavību.

Rīgas vides aizsardzības fonds plāno īstenot vairākus projektus, tērējot 824 736 eiro

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē deputāti apstiprināja Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļu izlietojuma programmu 2018.gada pirmās kārtas projektiem. Kopējā summa pirmās kārtas projektiem plānota 824 736 eiro apmērā.

Rinkēvičs: ES jāstrādā pie regulējuma, lai ar sociālajiem tīkliem nevarētu manipulēt

Eiropas Savienībai ir jāreaģē uz Facebook datu skandālu un jāstrādā pie stingra Eiropas regulējuma, lai ar sociālo tīklu palīdzību nevarētu manipulēt ar cilvēkiem,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijas valsts ceļu peļņa pērn pieaugusi par 8,6%

VAS Latvijas valsts ceļi apgrozījums pērn pēc provizoriskiem datiem sasniedzis 14,529 miljonus eiro, kas ir par 10,3% vairāk nekā 2016.gadā, bet peļņa pieaugusi par 8,6% – līdz 59 485 eiro, liecina LVC publiskotais starpperiodu finanšu pārskats.

LLKA: Latvijas piena lopkopji zemo iepirkuma cenu dēļ var tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Latvijas piena lopkopības saimniecības ar pašreizējām piena iepirkuma cenām, kas ir krietni zemākas nekā vidēji Eiropas Savienībā, var tikai izdzīvot, taču ne attīstīties, vēstīja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane.

Francijā aizturēts eksprezidents Sarkozī par sakariem ar Lībiju

Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī otrdien, 20.martā, aizturēts, lai izmeklētāji varētu viņu nopratināt par iespējamu finansējuma saņemšanu 2007.gada vēlēšanu kampaņai no toreizējā Lībijas vadītāja Muamara Kadāfi.

Latvijā bijis ES sestais mazākais patvēruma lūgumu skaits pret iedzīvotāju skaitu

Latvijā pērn saņemti 182 pirmreizējie patvēruma lūgumi, rēķinot uz miljonu valsts iedzīvotāju, kas ir sestais mazākais rādītājs Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina publicētie ES statistikas departamenta Eurostat dati.

Samazinās traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 20.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt un tādējādi vienkāršot traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas.

Strautiņš: Investīcijas mājokļos ir neizmantota iespēja

«Investīcijas mājokļos ir neizmantota iespēja, kas pavisam drīz kļūs par nepieciešamību,» iepazīstinot ar Luminor Baltijas ekonomikas jaunāko prognozi, uzsvēra bankas ekonomists Pēteris Strautiņš. «Šobrīd iespējas kreditēšanas kāpumam ir milzīgas. Un tieši mājsaimniecības ar banku starpniecību būs tās, kas galvenokārt nodrošinās finansējumu ieguldījumiem mājokļos.»

LTRK padomes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts Rostovskis

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētāja amatā uz nākamo trīs gadu termiņu ievēlēts līdzšinējais LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

No 1.novembra Latvijā varēs reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē

No šī gada 1.novembra Latvijā būs atļauts reģistrēt automašīnas, kurām stūre atrodas labajā pusē. Tāpat kā līdz šim šādām automašīnām būs jāīsteno virkne tehnisko prasību, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina.

ES piešķir papildu finansējumu izglītības reformu ieviešanai

Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju un ieviešanu, palielinot jaunā satura izstrādei un ieviešanai paredzēto finansējumu.