bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 23.05.2018 | Vārda dienas: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
LatviaLatvija

Lembergs iesaka Latvijai nejaukties Ukrainas krīzē un paklusēt

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+13 vērtējums, 17 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

«Pašreizējā situācija Ukrainā ir ģeopolitisks, objektīvs process, kurā aizvien vairāk, protams, piedalīsies Krievija. Taču krievi šo jautājumu «spēlē» ar saviem reālajiem kaimiņiem, atšķirībā no Amerikas Savienotajām Valstīm, kur līdz kaimiņiem ir desmit stundu lidojums,» savus uzskatus par krīzi Ukrainā pauž noziegumos apsūdzētais politiķis Aivars Lembergs.

«Ja skatās uz pasaules kartes izmaiņām no 1989.gada, 25 gadu jeb vienas paaudzes laikā, redzam, kādas izmaiņas notikušas uz pasaules politiskās kartes. Vispirms jau Eiropā. Tur, kur notiek revolūcija, lielākas valstis parasti sadalās. Tā tas noticis ar Austroungārijas impēriju, carisko, Romas impēriju, britu impēriju. Neviena impērija nav bijusi mūžīga,» Ventas Balsij norāda Lembergs.

Pēc viņa sacītā, «ģeopolitiskā cīņa notiek nemitīgi. Ukraina pati radīja iekšpolitiski situāciju, ka ar spēku tika gāzta likumīgā, ievēlētā vara, ar spēku tika sagrābta vara, radot lielas jukas un revolūciju. Ja ir, kam dalīties, tas dalās. Šobrīd tie, kas sagrābuši varu, pamatā ir nacionālradikāļi un tas būtiski pastiprinās divkopienu valsts veidošanos Ukrainā jau bez Krimas. Kad tas notiks, ir grūti pateikt, tas var būt tuvāko mēnešu, bet arī gadu desmitu jautājums. Ja šī divkopienu valsts turpinās nostiprināties un sadalīties informatīvajā, valodas, attiecību un attieksmes telpā, agri vai vēlu tā sadalīsies, par ko nav ne mazāko šaubu. Savukārt, ja tā ies brīvprātīgu integrācijas un sadarbības ceļu, tas var nenotikt nekad.»

Atšķirībā, piemēram, no eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, kas veltījusi skarbus vārdus Rietumiem par gļēvo noskatīšanos un neiejaukšanos Ukrainas konfliktā, Lembergs uzskata, ka Latvija pārāk daudz jaucas iekšā šajā jautājumā. «Lielie tagad karo – jo tālāk mēs no viņu kājām esam, jo mazāka iespēja, ka mūs samīs. Piemērs ir Zviedrija, Somija. Mēs esam izvēlējušies nepareizu gājienu. Ja tu nostājies vienā pusē, tas nozīmē, ka otra puse ir pret tevi. Ja esi neitrāls, vari panākt, ka ar tevi kopā ir visi, bet pret tevi nav neviens. Mēs esam izvēlējušies būt vienā pusē pret citiem, kas nav izdevīgi mazai valstij,» domā politiķis.

BNN jau vēstīja, ka Vīķe-Freiberga, komentējot starptautisko organizāciju minstināšanos ar stingras nostājas izteikšanu un nenoteiktību saistībā ar Krievijas militārās intervences draudiem Ukrainā, izteikusies: «Man ir tiešām pretīgi skatīties šo gļēvo reakciju no visas pārējās pasaules.»

«Vispirms tā ir nepamatota agresija pret neatkarīgu, suverēnu valsti, kurai tajā brīdī, kad sabruka Padomju Savienība, gan Krievijas Federācija, gan Lielbritānija un Amerikas Savienotās Valstis apsolīja aizsargāt tās teritoriālo integritāti. Tāpēc Ukraina toreiz visus savus kodolieročus nodeva Krievijai un no tiem atsacījās,» Latvijas Televīzijas raidījumam de facto norādījusi eksprezidente.

Vīķe-Freiberga sacījusi, ka Krievija acīm redzami izmanto gan Gruzijas, Abhāzijas un Dienvidosetijas konfliktu scenāriju, gan Staļina 1940.gada taktiku.

«Ja es teicu, ka baidos, ka notiks tas scenārijs Krimā, tad šodien man jāsaka, ka tāpat es baidos vēl vairāk par to, kas nākamajās dienās var notikt Harkovā un Dombasa reģionā,» uzsvēra Vīķe-Freiberga. Viņa skaidro, ka Ukrainas aizstāvēšanās pret Krievijas militāro intervenci var izraisīt Gruzijas scenārija atkārtošanos, proti, tikko Ukraina sāks aizstāvēties, Krievija ieņems vēl lielāku teritoriju.

Jāpiebilst, ka protestējot pret Krievijas parlamenta 1.marta lēmumu atļaut Krievijai ievest savu karaspēku Ukrainas teritorijā, 2.martā Rīgā, pie Krievijas vēstniecības, bija sapulcējies vairāk nekā pustūkstotis dažādu vecumu un tautību cilvēku.

Protestētāji izkliedza saukļus, paužot atbalstu brīvai Ukrainai un nosodījumu Krievijai, kā arī turēja rokās dažādus plakātus, kas vēsta: «Nē Krievijas agresijai Ukrainā», «Par demokrātiju», «Rokas nost no Ukrainas!», «Nē karam!» u.c. Starp plakātiem, uz kuriem lasāmi diezgan vispārīgi aicinājumi, atrodami arī daži konkrētāki, Krievijas varai nedraudzīgāki vēstījumi, piemēram, «Putins = fašists», «Man kauns par Krievijas okupantiem» un «Krievija lielākais agresors Eiropā». Plakāti bija latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.

Kā zināms, Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts valsts augstāko amatpersonu kopīgā paziņojumā.

Tāpat ziņots, ka pēc tam, kad Krimas amatpersonas oficiāli lūgušas Ukrainai piederošo pussalu pievienot Krievijai, Eiropas Savienības ārlietu ministri vienojušies par sankciju noteikšanu 21 Krievijas un Ukrainas amatpersonai. Savukārt Amerikas Savienotās Valstis ieviesušas sankcijas pret 11 Ukrainas un Krievijas amatpersonām un politiķiem.

102.000.102.6961


Pievienot komentāru

 1. Dina teica:

  Lembergs atkal skaidri parāda savus čekista uzskatus. Bet nu nav jau bijušo….

  +1 0 -1 0

 2. Zina teica:

  To ka viņš ir čekists un krievu aģents lembergs pat vairs necenšas slēpt!

  +1 0 -1 0

 3. tedis teica:

  beidzot kads reali doma par notiekoso , es esu par Lemberga sacito,mums deguns nau jabaz citu darisanas

  +1 0 -1 0

 4. erty teica:

  Un ja krievs ienāks latvijā, tad diezvai latvietis gribēs, lai pārējā pasaule uzskata ‘ nav ko bazt degunu svešās lietās’

  pret tadam salashnam ir jabut vienotiem.

  +1 0 -1 0

  • fack teica:

   krievi sen jau ir latvijaa,domaajams tik dazi nosleepumaini paraksti un cauri….un neizkataas ka kaadam tur baigaa interese ,kautko glaabt vai baazt savu degunu
   krievi jau pamatus sev saceela un turpina to dariit,un to ka latvija jau sen pieder krieviem nesaprot tik pashi latvieshi ,kas tik komentaaros rej viens uz otru un patriotus meetaa,reaali viss jau neatgriezeniskaa pakaljaaa

   +1 0 -1 0

 5. Gudrais teica:

  Zelta vārdi, vienīgais kurš vismaz aizdomājas par sekām!!!

  +1 0 -1 0

 6. Rita teica:

  Vaira Vīķe Freiberga arī radikāli “pauda savus uzskatus”,kad vajadzēja Irāku iznīcināt.Vai viņai par to nekas nepienākas?

  +1 0 -1 0

 7. kapitālists teica:

  Vienā ar Lembergu esmu vienisprāt-visas impērijas sabrūk,arī mazās ,vietējās! Pārējā mums ir viedokļu dažādība!

  +1 0 -1 0

 8. €€€ teica:

  Pilnīgi piekrītu Lembim, jo vairāk leksimies, jo ātrāk dabūsim bietē.

  +1 0 -1 0

 9. !!! teica:

  Nu tad beidzot viens gudrs cilvēks,kas pasaka,ka nav ko bāzt degunu citu valstu darīšanās!vienīgais cilvēks latvijā kuru es cienu un es esmu vienisprātis ar viņu.

  +1 0 -1 0

 10. Mārtiņš teica:

  Es iesaku, Lembergam nejaukties Latvijas lietās un paklusēt. Vecais zaglis un slepkava!

  +1 0 -1 0

 11. zoneklub teica:

  piekriitu

  +1 0 -1 0

 12. ???? teica:

  Pareizi ir!
  Nav ko bazt degunu,kur nevar neko izdarit!
  Labak butu sakopusi savas majas!
  (kuras gan nav vairs pasu majas…)

  +1 0 -1 0

 13. AUSMA teica:

  Pateicoties Lembergam Ventspils ir sakoptākā Latvijas pilsēta! Kaut visi mūsu politiki būtu tādi noziedznieki , kuri paši zog un tautai dod!!!

  +1 0 -1 0

  • Dace teica:

   Pilnīgi piekrītu. Vienīgais cilvēks Latvijā, kurš pēc neatkarības atgūšanas ir strādājis. Tie, kas nedzīvo Ventspilī, tie arī nekad to nesapratīs. Esmu no Liepājas, bet bieži gadās būt Ventspilī. Tur aizbraucot, liekas ka neatrodos Latvijā.

   +1 0 -1 0

 14. anna teica:

  Beidzot viedi vārdi !

  +1 0 -1 0

 15. Jozups teica:

  Šeit viņam var piekrist, tas tikai būtu saprātīgi, stulbie nacionāļi grib ar pliku pakaļu lekt uz ecēšām un raustīt lauvu aiz ūsām. Kamēr nelien pāri robežai tikmēr esi modrs un savu viedokli paturi pie sevis. Kad krievi līdīs, bet tas jau būs nevis vairs Latvijas okupācija bet Eiropas.

  +1 0 -1 0

 16. Anita teica:

  Pareiza viņam nostāja- nav ko riet uz kaimiņu valsti ,kā mopsim uz ziloni,mēs nevaram būt kompetenti šajā jautājumā, to var zināt tikai tie kuriem radi dzīvo Krimā. Mums sniegtā informācija var būt stipri sagrozīta ,gribam draudzēties ar Obamu un nomelnot kaimiņus, sazin ar ko tas var beigties!!!??

  +1 0 -1 0

 17. Andris teica:

  Nav jārej ,bet jāsaprot un jāiztīra Latvija no kaimiņu komunistiskās iekārtas mantojuma un tajā ,cita starpā ietilpst arī lembergs!

  +1 0 -1 0

 18. Santa teica:

  Varētu padomāt – ja klusēsim, tad lācis mūs nepamanīs. Ja plānos būs te līst, tad nekāda pakaļas bučošana un astes kājstarpē žmiegšana nelīdzēs.

  +1 0 -1 0

 19. ilze teica:

  pilnigi piekritu

  +1 0 -1 0

 20. :) teica:

  Beidzot vismaz kads, pilnigi pareizi Lembergs saka :)

  +1 0 -1 0

 21. miška teica:

  Lembergam taisniba!!!

  +1 0 -1 0

 22. PĒTERIS teica:

  Bet mēs jau raduši pakaļas laizīt- mūsu strēlnieki Ļeņinam palīdzēja ,mūsu Pugas un Vosi Maskavā prezidijā sēdēja,tagad Amerikai kājas laizām! Tāds liktenis , vai tāda tai mūsu ,,Zivij” galva???

  +1 0 -1 0

 23. Metals teica:

  Aivaram taisniba ka pelei nav kakim jalec acis jo vienkarsi var apnikt un aprit pa savu uzbasanos kaut ari nav izsalcis beb vienkarsi pa uzbasanos! Seit lai vairak diskute lielvaras un kas vis intresantakais ka pat Vacija salidzinot ar Latviju izturas piesardzigi savosizteikumos nemaz nerunajot pa Franciju un citam lielvaram kuru arsenala ir pat kodolieroci! Nav labi lekt augstak ka pakala atlauj! Tas ir tikai manas domas un nevienam savu viedokli neuzspiezu!

  +1 0 -1 0

 24. Vecais teica:

  Lembergam arī derētu vienreiz paklusēt,pietiekoši ir jau piezīdies nolādētais boļseviks!!!

  +1 0 -1 0

 25. janka teica:

  Bet protams parak daudz Latvija sak jaukties ieksa,ja precizak parak daudz sak lurinat,pakluset vajadzetu,gan jau bez mums tiks gala…..pablaustities pablaustisimies bet labuma nekada nebus tik otradies iznaks,lai pectam nevajadzetu nozelot….dotaja bridi gribetu redzet kurs gribetu ar Krieviju uzsakt karu,ja vienigais uz galvas labi kritis,ta jau nav Iraka paris lidmasinas uzlido bumbas uzmet un tad armijnieki izkontrole teritoriju kur parsvara neka nava vairs,seit jau butu pa istam jakaro,tads variants ka Iraka ar Krieviju nespid,halava…..ta jau ir!

  +1 0 -1 0

  • reku teica:

   Lembergs pareizi uzskata.čigāns nav muļķis jo pretējā gadījumā sen jau sēdētu.Neesmu viņa fans jo uzskatu ka nav viš bez grēka,tomēr šinī jautājumā viņam jāpiekrīt ja daudz maz domā ar galvu.

   +1 0 -1 0

 26. hmm teica:

  Pareizi saka.sitie dirslaizitaji provoce un pec tam blaus vai vai vai mus aiztiek un atsledza gazi.

  +1 0 -1 0

 27. ptix teica:

  un ta vvf labak paklusetu.ka vina nodeva Lv amerikai savam saimniekam un eiropai ,vina labak sedetu un klusetu-Latvijas nodeveja

  +1 0 -1 0

 28. X teica:

  tam varetu piekrist ja vēsture neatkartotos,lembis aizmirsis vai telo ka nezin kas bija 1939,1941g.?

  +1 0 -1 0

 29. aivars teica:

  viedi vardi

  +1 0 -1 0

 30. Virsaitis teica:

  Šajā gadījumā es piekrītu Lembergam,teikt kautko vajag,bet ar apdomu,lai pēctam nebūtu jāvaimanā,ka krievija slēgusi mūsu tirgu ar mums un tāpēc jāsavelk jostas,protams,ne jau ierēdņiem,tas stipri kaitina tautu,politiķi,kur jūsu smadzenes….

  +1 0 -1 0

  • jā, teica:

   Lembergam taisnība. lai varbūt melīgu un sliktu, bet tomēr LIKUMĪGO varu Ukrainā gāza paši ukraiņi. krievi rīkojās tikpat nelikumīgi Krimā. tātad – manuprāt, šeit tomēr vislabākā ir neiejaukšanās, jo ko tad mēs varam prasīt – lai Krievija rīkojas likumīgi, bet ukraiņi ? kaut arī viņiem varbūt simtkārt ir taisnība, bet likumīgā vara tika gāzta un tās vietā nekas likumīgs vēl nebija ( nav) tapis? tur viss ir nelikumīgi, tāpēc kādu no pusēm aizstāvēt nozīmē – nebūt taisnīgam, bet tikai emocionālam. Vējonis pārsteidzās, patiešām. droši vien aiz bailēm. briesmīgi baidāmies latvieši.

   +1 0 -1 0

 31. Baiba teica:

  Piekrītu Lemberga kungam, un neuzkatu tos par čekista, bet gan par reāli domājoša cilvēka uzskatiem. Un kā mums bija ar Abreni? Atdevām klusējot:(

  +1 0 -1 0

 32. JUkums teica:

  Iesaku Lembergam paklusēt.

  +1 0 -1 0

 33. nemo teica:

  ko citu no lideja komunista vareja gaidit..

  +1 0 -1 0

 34. Martzello teica:

  Piekrītu Lembergam! Mums ar Krieviju nav izdevīgi lekties. Latvijā pie varas esošie politiķi danco pēc Vašingtonas un Briseles stabules.Lai viņi vienreiz atklāti pasaka,ka viņu līdz šim realizētā politika ir nodevīga un nav tautas interesēs. Kas tā par demokrātiju?! Drīzāk- genocīds! Mums jāsadarbojas ekonomiski ar Krieviju uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem,bez naida. Nevis tā,kā Eiropa pa šiem pēdējiem gadiem ir mūsu ražošanu iznīcinājusi.

  +1 0 -1 0

 35. Realmaven teica:

  gan jau Putins pieshkiira Lembergam preemiju, lai iestatos par Krievijas “varenibu” :D
  un Lembergs smagi kluudas… ja mes stavesim malinjaa, kaa neitraalie, mes busim vieni un vaargi, bet ja tadi mazie ka mes apvienojamies, mes esam tikpat lieli kaa Krievija, tikai ar atshkiriibu ka mes esam daudz specigaki par Krieviju.

  +1 0 -1 0

 36. pensionēts skolotājs teica:

  Mūsu varenie neapzinājas,ko nozīmēs šis karš. Cietīsim atkal mēs – vienkāršā tauta,pensionāri un bērni. Tāpat kā tas bija krīzes laikā. Biezie maki jau nejuta krīzi.Kā viņi dzīvoja,tā dzīvo un turpina dzīrot. Arī sankcijās pret Krieviju viņiem nekas nekaitēs,grūti atkal būs mums. Naudas konti viņiem ir pilni,uzbaroti. Liela daļa aizlaidīsies uz ārvalstu villām.
  Celiet tik nemieru un izsauciet nelaimi uz savu tautu,to jūs pieprotat un vienmēr piekopjat !
  Lembergs vienīgais politiķis,ko cienu.

  +1 0 -1 0

 37. Signe teica:

  Ja Lembergs atkal te sava gara plurina,bet krievi jau Igaunija sakusi pust savas melu taures pec palidzibas,jo redz vini svesa valsti nevaresot vavulot sava valoda.

  +1 0 -1 0

 38. lv teica:

  …tagad tak nekas nenotiks lv……..bet,tad,ko paši savēlēsim saimā!Krievi izmantos latviešu pasivitāti…jā latviešiem partiju vesels bars….

  +1 0 -1 0

 39. māte teica:

  Visu cieņu,Ventspils mēram. Pilsēta,kura ir pārāka par citām Latvijas pilsētām,tāpēc,ka tur i saimnieks,nevis iznīcinātāji un nodevēji kā valdībā.

  Politiskā lielvara,vai jūs atbildēsiet par to,kas notiks ar parastiem cilvēkiem ????
  Jūs tas neskars,jo politiskie lēmēji nekad necieš,bet cieš vienkāršie cilvēki,bērni. Tas jau ir piedzīvots,kad Vīķe-Freiberga ar citiem bagātajiem aizmuka uz citām zemēm,bet melnais cilvēks palika savā zemē un cieta.
  Vēsture atkārtojas. Kungu mutes ir lielas un žults laužas uz āru.

  +1 0 -1 0

 40. peteris teica:

  piekritu lembergam !vvf pilniga lumba!

  +1 0 -1 0

 41. Aga teica:

  Lembergs par naudu droši vien pat māti pārdos…
  Ne mēs kurinam naidu, ne mēs to apturēsim, ja krievs izdomās Latvijā ko pasākt… Un mēs ģeogrāviski neatrodamies tādā vietā un mums nav nekādu ieroču, lai spētu nosargāt savu neitralitāti… Tāpēc uzskatu, jo vairāk sadarbosimies ar ASV un NATO, jo mums būs labāk, drošāk un tāds Krievs iespējams neuzdrošināsies neko reāli šeit pasākt… Ja man ir jāizvēlas, tad labāk ES, ASV un NATO paspārnē nekā zem krieva…

  +1 0 -1 0

 42. hugo teica:

  Par kādu neitralitāti var būt runa , atrodoties blakus agresīvam kaimiņam , kurš jau vēsturiski nepilda nevienu līgumu un kura vienīgā interese ir izplesties un uzkundzēties citiem . Šādā situācijā ir skaidri jāpauž sava attieksme , lai atrastu reālus sabiedrotos . 1939. gadā Latvija , Lietuva , Igaunija , Somija arī ievēroja neitralitāti un kas no tā iznāca ir zināms .

  +1 0 -1 0

 43. viedoklis teica:

  ja pieturēsimies pie Lemberga taktikas, klusējot, tad arī citas valstis klusēs un neko neteiks, kad lielais krievu lācis sagrābs Baltijas valstiņas. Bet Lembergs laikam to vien gaida…

  +1 0 -1 0

 44. pilsonis teica:

  Lembergu par premjeru…visus citus nost-ja palaiž muti tautas vārdā…

  +1 0 -1 0

 45. BO teica:

  lembergs nolīdzis jaunu studentu baru, piegāzuši visu BNN ar lembergu slavinošiem komentiem

  +1 0 -1 0

No jūlija OIK fiksētā daļa elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%

No 1.jūlija obligātās iepirkumu komponentes fiksētā daļa visiem elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Turcijā strauji pazeminās nacionālās valūtas vērtība

Turcijas nacionālā valūta lira nedēļas pirmajās dienās zaudējusi piecus procentus no tās vērtības pret Amerikas Savienoto Valstu dolāru. Politiskajā jomā Turcijā spēkā ir ārkārtas stāvoklis, un jūnijā gaidāmas ārkārtas parlamenta un prezidenta vēlēšanas.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā aprīlī palielinājies par 0,6%

Ražotāju cenu līmenis 2018.gada aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijas rūpniecībā palielinājies par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 1%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,3%.

Gadu pirms Eiropas vēlēšanām par tās ieguvumiem pārliecināti 70% iedzīvotāju

Valsts dalība Eiropas Savienībā ir «laba lieta» – atbilstoši jaunākā Eiropas Parlamenta Eirobarometra pētījuma rezultātiem Latvijā tā uzskata 52% iedzīvotāju.

Igaunijas prezidente apmeklē Ukrainas austrumus, kur pastiprinājusies karadarbība

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) devusies oficiālā vizītē uz Ukrainu, kur iecerētas tikšanās ar augstākajām ukraiņu amatpersonām un arī joprojām kara plosītā Donbasa reģiona apmeklējums.

Rosina arī privātajās augstskolās un koledžās noteikt aizliegumu studijām krievu valodā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina privātajām augstskolām un koledžām piemērot valsts augstskolām jau noteiktos ierobežojumus saistībā ar pienākumu studiju programmas īstenot latviešu valodā vai kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām, kas nozīmētu aizliegumu studiju programmas īstenot krievu valodā.

Lauksaimnieki pieteikušies platību maksājumiem: saņemti 57 176 iesniegumi

Līdz šā gada 22.maijam Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā saņemti 57 176 iesniegumus platību maksājumiem bez kavējuma sankcijām. Platību maksājumiem vēl var pieteikties līdz 15.jūnijam, bet šajā gadījumā atbalstu samazina 1% apmērā par katru nokavēto darbadienu.

Tallinā populārāki kļūst diennakts lielveikali

Tallinā pieprasījumu pēc diennakts pārtikas veikaliem ievērojis Somijas lielveikalu tīkls Prisma, kam Igaunijas galvaspilsētā drīzumā būšot trīs mazumtirdzniecības vietas, kuras strādās cauru diennakti un septiņas dienas nedēļā.

Ašeradens: KP un SPRK apvienošana ir īstenojama; tas jāpaveic nākamajai valdībai

Konkurences padomes un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apvienošana ir īstenojama un tas jāpaveic nākamajai valdībai, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Pieaug to uzņēmumu skaits, kuru darbinieki šķiro atkritumus

Noslēgusies AS Latvijas Zaļais punkts, biroja preču tirgotāja SIA Officeday Latvia un SIA Fazer Latvija kopīgā bateriju vākšanas kampaņa. Kampaņas astoņos mēnešos vairāk nekā 100 uzņēmumu savāca 1 104 kg izlietoto bateriju.

AS Augstsprieguma tīkls šogad attīstībā ieguldīs 89,05 miljonu eiro

Latvijas Pārvades sistēmas operators AS Augstsprieguma tīkls šogad attīstībā ieguldīs 89,05 miljonus eiro, no kuriem 29,8 miljoni ir Eiropas Savienības līdzfinansējums.

ASV atteiksies no banku kontroles noteikumiem, kas ieviesti dižķibeles laikā

Amerikas Savienotajam Valstīm tiecoties mīkstināt banku paškontroles un uzraudzības noteikumus, kas tika ieviesti globālās finanšu krīzes iespaidā, ASV Kongress atbalstījis stingro prasību mīkstināšanu.

Biržu indeksi krītas ASV un pieaug Eiropā, naftas cenas sarūk Ņujorkā un kāpj Londonā

ASV biržu indeksi otrdien, 22.maijā, kritušies, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa piezīmēm par tirdzniecību un ģeopolitiku.

Valsts kontrole: Valstī beidzot ir jāsakārto izdienas pensiju sistēma

Latvijā beidzot ir jāsakārto sensitīvā izdienas pensiju sistēma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma teic valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Izglītības komisija virza likumprojektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 22.maijā, lēmusi konceptuāli atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā jaunu likumprojektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam, ziņo Saeimas Preses dienests.

Cukerbergs EP atvainojas par Facebook lomu Cambridge Analytica skandālā

Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs Eiropas Parlamentā ir atvainojies par sociālā tīkla lomu lietotāju datu vākšanas skandālā ap uzņēmumu Cambridge Analytica un par atļaušanu sociālajā tīklā izplatīt viltus ziņas.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā plāno likt iestādīt jaunus

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, konceptuāli lēma Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Efektivizēs strīdu izskatīšanu maksātnespējas procesā

Saeimas Juridiskās komisijas deputāti otrdien, 22.maijā, galīgajam lasījumam parlamentā atbalstījuši grozījumus Maksātnespējas likumā un saistītos grozījumus Civilprocesa likumā. Grozījumi paredz efektivizēt esošo kārtību un strīdus par tiesībām kreditoru prasījumu atzīšanas procesā izskatīt paātrinātā un vienkāršotā civilprocesā.

Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta grozījumus Nacionālās drošības likumā

Lai pilnveidotu tiesisko regulējumu valsts aizsardzības jomā, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 22.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Nacionālās drošības likumā. Likumprojektā definēti visaptverošas valsts aizsardzības pamatprincipi, kā arī precizēti gadījumi, kad Ministru kabinets ir tiesīgs pieņemt lēmumu par zemessargu un rezerves karavīru mobilizāciju. 

Sola stratēģiju mediķu iztrūkuma «aizpildīšanai» līdz ar pagarinātā normālā darba laika atcelšanu

Tiek veidota skaidra stratēģija, kā līdz ar Satversmes tiesas sprieduma izpildi nozarē aizpildīt cilvēkresursu iztrūkumu, pēc tikšanās ar slimnīcu pārstāvjiem  norāda veselības ministre Anda Čakša.

DP: Esot brīvībā, Lindermans var kavēt izmeklēšanu lietā pret viņu

Drošības policija uzskata, ka aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu un par masu nekārtību organizēšanu turētais prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans, atrodoties brīvībā, var kavēt pirmstiesas izmeklēšanu.

Ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijā līdz gada beigām var sarukt līdz 19%

Šā gada beigās ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijā varētu samazināties līdz 24%, bet, ja Latvijā neatgriezīsies patlaban iesaldētie ABLV Bank ārvalstu noguldījumi, tad līdz 19%,  Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē prognozē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle, Regulējošo prasību un statistikas departamenta direktore Ludmila Vojevoda.

Ventspils brīvostas prasības pret Kālija parku izskatīšanu atliek līdz novembrim

Kurzemes rajona tiesa Ventspilī otrdien, 22.maijā, līdz 12.novembrim atlika tiesas sēdi, kurā plānots skatīt Ventspils brīvostas pārvaldes prasību lauzt ar AS Kālija parks noslēgtos zemes un piestātņu nomas līgumus, informē tiesā.

Pagarina satiksmes ierobežojumus Matīsa ielā

Saistībā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem no 24.maija līdz 30.maijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Matīsa ielā, 50 m garā posmā no Brīvības ielas.

Latvijas PrivatBank auditētie zaudējumi pērn – 6,533 miljoni eiro; revidenta atzinums ar iebildi

Latvijas PrivatBank pagājušajā gadā strādāja ar auditētajiem zaudējumiem 6,533 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina bankas publiskotais gada pārskats. Savukārt PrivatBank grupas zaudējumi bija 5,378 miljoni eiro pretstatā peļņai 2016.gadā.

Jaunākie komentāri