bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.10.2017 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
LatviaLatvija

Lembergs iesaka Latvijai nejaukties Ukrainas krīzē un paklusēt

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+13 vērtējums, 17 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

«Pašreizējā situācija Ukrainā ir ģeopolitisks, objektīvs process, kurā aizvien vairāk, protams, piedalīsies Krievija. Taču krievi šo jautājumu «spēlē» ar saviem reālajiem kaimiņiem, atšķirībā no Amerikas Savienotajām Valstīm, kur līdz kaimiņiem ir desmit stundu lidojums,» savus uzskatus par krīzi Ukrainā pauž noziegumos apsūdzētais politiķis Aivars Lembergs.

«Ja skatās uz pasaules kartes izmaiņām no 1989.gada, 25 gadu jeb vienas paaudzes laikā, redzam, kādas izmaiņas notikušas uz pasaules politiskās kartes. Vispirms jau Eiropā. Tur, kur notiek revolūcija, lielākas valstis parasti sadalās. Tā tas noticis ar Austroungārijas impēriju, carisko, Romas impēriju, britu impēriju. Neviena impērija nav bijusi mūžīga,» Ventas Balsij norāda Lembergs.

Pēc viņa sacītā, «ģeopolitiskā cīņa notiek nemitīgi. Ukraina pati radīja iekšpolitiski situāciju, ka ar spēku tika gāzta likumīgā, ievēlētā vara, ar spēku tika sagrābta vara, radot lielas jukas un revolūciju. Ja ir, kam dalīties, tas dalās. Šobrīd tie, kas sagrābuši varu, pamatā ir nacionālradikāļi un tas būtiski pastiprinās divkopienu valsts veidošanos Ukrainā jau bez Krimas. Kad tas notiks, ir grūti pateikt, tas var būt tuvāko mēnešu, bet arī gadu desmitu jautājums. Ja šī divkopienu valsts turpinās nostiprināties un sadalīties informatīvajā, valodas, attiecību un attieksmes telpā, agri vai vēlu tā sadalīsies, par ko nav ne mazāko šaubu. Savukārt, ja tā ies brīvprātīgu integrācijas un sadarbības ceļu, tas var nenotikt nekad.»

Atšķirībā, piemēram, no eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, kas veltījusi skarbus vārdus Rietumiem par gļēvo noskatīšanos un neiejaukšanos Ukrainas konfliktā, Lembergs uzskata, ka Latvija pārāk daudz jaucas iekšā šajā jautājumā. «Lielie tagad karo – jo tālāk mēs no viņu kājām esam, jo mazāka iespēja, ka mūs samīs. Piemērs ir Zviedrija, Somija. Mēs esam izvēlējušies nepareizu gājienu. Ja tu nostājies vienā pusē, tas nozīmē, ka otra puse ir pret tevi. Ja esi neitrāls, vari panākt, ka ar tevi kopā ir visi, bet pret tevi nav neviens. Mēs esam izvēlējušies būt vienā pusē pret citiem, kas nav izdevīgi mazai valstij,» domā politiķis.

BNN jau vēstīja, ka Vīķe-Freiberga, komentējot starptautisko organizāciju minstināšanos ar stingras nostājas izteikšanu un nenoteiktību saistībā ar Krievijas militārās intervences draudiem Ukrainā, izteikusies: «Man ir tiešām pretīgi skatīties šo gļēvo reakciju no visas pārējās pasaules.»

«Vispirms tā ir nepamatota agresija pret neatkarīgu, suverēnu valsti, kurai tajā brīdī, kad sabruka Padomju Savienība, gan Krievijas Federācija, gan Lielbritānija un Amerikas Savienotās Valstis apsolīja aizsargāt tās teritoriālo integritāti. Tāpēc Ukraina toreiz visus savus kodolieročus nodeva Krievijai un no tiem atsacījās,» Latvijas Televīzijas raidījumam de facto norādījusi eksprezidente.

Vīķe-Freiberga sacījusi, ka Krievija acīm redzami izmanto gan Gruzijas, Abhāzijas un Dienvidosetijas konfliktu scenāriju, gan Staļina 1940.gada taktiku.

«Ja es teicu, ka baidos, ka notiks tas scenārijs Krimā, tad šodien man jāsaka, ka tāpat es baidos vēl vairāk par to, kas nākamajās dienās var notikt Harkovā un Dombasa reģionā,» uzsvēra Vīķe-Freiberga. Viņa skaidro, ka Ukrainas aizstāvēšanās pret Krievijas militāro intervenci var izraisīt Gruzijas scenārija atkārtošanos, proti, tikko Ukraina sāks aizstāvēties, Krievija ieņems vēl lielāku teritoriju.

Jāpiebilst, ka protestējot pret Krievijas parlamenta 1.marta lēmumu atļaut Krievijai ievest savu karaspēku Ukrainas teritorijā, 2.martā Rīgā, pie Krievijas vēstniecības, bija sapulcējies vairāk nekā pustūkstotis dažādu vecumu un tautību cilvēku.

Protestētāji izkliedza saukļus, paužot atbalstu brīvai Ukrainai un nosodījumu Krievijai, kā arī turēja rokās dažādus plakātus, kas vēsta: «Nē Krievijas agresijai Ukrainā», «Par demokrātiju», «Rokas nost no Ukrainas!», «Nē karam!» u.c. Starp plakātiem, uz kuriem lasāmi diezgan vispārīgi aicinājumi, atrodami arī daži konkrētāki, Krievijas varai nedraudzīgāki vēstījumi, piemēram, «Putins = fašists», «Man kauns par Krievijas okupantiem» un «Krievija lielākais agresors Eiropā». Plakāti bija latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.

Kā zināms, Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts valsts augstāko amatpersonu kopīgā paziņojumā.

Tāpat ziņots, ka pēc tam, kad Krimas amatpersonas oficiāli lūgušas Ukrainai piederošo pussalu pievienot Krievijai, Eiropas Savienības ārlietu ministri vienojušies par sankciju noteikšanu 21 Krievijas un Ukrainas amatpersonai. Savukārt Amerikas Savienotās Valstis ieviesušas sankcijas pret 11 Ukrainas un Krievijas amatpersonām un politiķiem.

102.000.102.6961


Pievienot komentāru

 1. Dina teica:

  Lembergs atkal skaidri parāda savus čekista uzskatus. Bet nu nav jau bijušo….

  +1 0 -1 0

 2. Zina teica:

  To ka viņš ir čekists un krievu aģents lembergs pat vairs necenšas slēpt!

  +1 0 -1 0

 3. tedis teica:

  beidzot kads reali doma par notiekoso , es esu par Lemberga sacito,mums deguns nau jabaz citu darisanas

  +1 0 -1 0

 4. erty teica:

  Un ja krievs ienāks latvijā, tad diezvai latvietis gribēs, lai pārējā pasaule uzskata ‘ nav ko bazt degunu svešās lietās’

  pret tadam salashnam ir jabut vienotiem.

  +1 0 -1 0

  • fack teica:

   krievi sen jau ir latvijaa,domaajams tik dazi nosleepumaini paraksti un cauri….un neizkataas ka kaadam tur baigaa interese ,kautko glaabt vai baazt savu degunu
   krievi jau pamatus sev saceela un turpina to dariit,un to ka latvija jau sen pieder krieviem nesaprot tik pashi latvieshi ,kas tik komentaaros rej viens uz otru un patriotus meetaa,reaali viss jau neatgriezeniskaa pakaljaaa

   +1 0 -1 0

 5. Gudrais teica:

  Zelta vārdi, vienīgais kurš vismaz aizdomājas par sekām!!!

  +1 0 -1 0

 6. Rita teica:

  Vaira Vīķe Freiberga arī radikāli “pauda savus uzskatus”,kad vajadzēja Irāku iznīcināt.Vai viņai par to nekas nepienākas?

  +1 0 -1 0

 7. kapitālists teica:

  Vienā ar Lembergu esmu vienisprāt-visas impērijas sabrūk,arī mazās ,vietējās! Pārējā mums ir viedokļu dažādība!

  +1 0 -1 0

 8. €€€ teica:

  Pilnīgi piekrītu Lembim, jo vairāk leksimies, jo ātrāk dabūsim bietē.

  +1 0 -1 0

 9. !!! teica:

  Nu tad beidzot viens gudrs cilvēks,kas pasaka,ka nav ko bāzt degunu citu valstu darīšanās!vienīgais cilvēks latvijā kuru es cienu un es esmu vienisprātis ar viņu.

  +1 0 -1 0

 10. Mārtiņš teica:

  Es iesaku, Lembergam nejaukties Latvijas lietās un paklusēt. Vecais zaglis un slepkava!

  +1 0 -1 0

 11. zoneklub teica:

  piekriitu

  +1 0 -1 0

 12. ???? teica:

  Pareizi ir!
  Nav ko bazt degunu,kur nevar neko izdarit!
  Labak butu sakopusi savas majas!
  (kuras gan nav vairs pasu majas…)

  +1 0 -1 0

 13. AUSMA teica:

  Pateicoties Lembergam Ventspils ir sakoptākā Latvijas pilsēta! Kaut visi mūsu politiki būtu tādi noziedznieki , kuri paši zog un tautai dod!!!

  +1 0 -1 0

  • Dace teica:

   Pilnīgi piekrītu. Vienīgais cilvēks Latvijā, kurš pēc neatkarības atgūšanas ir strādājis. Tie, kas nedzīvo Ventspilī, tie arī nekad to nesapratīs. Esmu no Liepājas, bet bieži gadās būt Ventspilī. Tur aizbraucot, liekas ka neatrodos Latvijā.

   +1 0 -1 0

 14. anna teica:

  Beidzot viedi vārdi !

  +1 0 -1 0

 15. Jozups teica:

  Šeit viņam var piekrist, tas tikai būtu saprātīgi, stulbie nacionāļi grib ar pliku pakaļu lekt uz ecēšām un raustīt lauvu aiz ūsām. Kamēr nelien pāri robežai tikmēr esi modrs un savu viedokli paturi pie sevis. Kad krievi līdīs, bet tas jau būs nevis vairs Latvijas okupācija bet Eiropas.

  +1 0 -1 0

 16. Anita teica:

  Pareiza viņam nostāja- nav ko riet uz kaimiņu valsti ,kā mopsim uz ziloni,mēs nevaram būt kompetenti šajā jautājumā, to var zināt tikai tie kuriem radi dzīvo Krimā. Mums sniegtā informācija var būt stipri sagrozīta ,gribam draudzēties ar Obamu un nomelnot kaimiņus, sazin ar ko tas var beigties!!!??

  +1 0 -1 0

 17. Andris teica:

  Nav jārej ,bet jāsaprot un jāiztīra Latvija no kaimiņu komunistiskās iekārtas mantojuma un tajā ,cita starpā ietilpst arī lembergs!

  +1 0 -1 0

 18. Santa teica:

  Varētu padomāt – ja klusēsim, tad lācis mūs nepamanīs. Ja plānos būs te līst, tad nekāda pakaļas bučošana un astes kājstarpē žmiegšana nelīdzēs.

  +1 0 -1 0

 19. ilze teica:

  pilnigi piekritu

  +1 0 -1 0

 20. :) teica:

  Beidzot vismaz kads, pilnigi pareizi Lembergs saka :)

  +1 0 -1 0

 21. miška teica:

  Lembergam taisniba!!!

  +1 0 -1 0

 22. PĒTERIS teica:

  Bet mēs jau raduši pakaļas laizīt- mūsu strēlnieki Ļeņinam palīdzēja ,mūsu Pugas un Vosi Maskavā prezidijā sēdēja,tagad Amerikai kājas laizām! Tāds liktenis , vai tāda tai mūsu ,,Zivij” galva???

  +1 0 -1 0

 23. Metals teica:

  Aivaram taisniba ka pelei nav kakim jalec acis jo vienkarsi var apnikt un aprit pa savu uzbasanos kaut ari nav izsalcis beb vienkarsi pa uzbasanos! Seit lai vairak diskute lielvaras un kas vis intresantakais ka pat Vacija salidzinot ar Latviju izturas piesardzigi savosizteikumos nemaz nerunajot pa Franciju un citam lielvaram kuru arsenala ir pat kodolieroci! Nav labi lekt augstak ka pakala atlauj! Tas ir tikai manas domas un nevienam savu viedokli neuzspiezu!

  +1 0 -1 0

 24. Vecais teica:

  Lembergam arī derētu vienreiz paklusēt,pietiekoši ir jau piezīdies nolādētais boļseviks!!!

  +1 0 -1 0

 25. janka teica:

  Bet protams parak daudz Latvija sak jaukties ieksa,ja precizak parak daudz sak lurinat,pakluset vajadzetu,gan jau bez mums tiks gala…..pablaustities pablaustisimies bet labuma nekada nebus tik otradies iznaks,lai pectam nevajadzetu nozelot….dotaja bridi gribetu redzet kurs gribetu ar Krieviju uzsakt karu,ja vienigais uz galvas labi kritis,ta jau nav Iraka paris lidmasinas uzlido bumbas uzmet un tad armijnieki izkontrole teritoriju kur parsvara neka nava vairs,seit jau butu pa istam jakaro,tads variants ka Iraka ar Krieviju nespid,halava…..ta jau ir!

  +1 0 -1 0

  • reku teica:

   Lembergs pareizi uzskata.čigāns nav muļķis jo pretējā gadījumā sen jau sēdētu.Neesmu viņa fans jo uzskatu ka nav viš bez grēka,tomēr šinī jautājumā viņam jāpiekrīt ja daudz maz domā ar galvu.

   +1 0 -1 0

 26. hmm teica:

  Pareizi saka.sitie dirslaizitaji provoce un pec tam blaus vai vai vai mus aiztiek un atsledza gazi.

  +1 0 -1 0

 27. ptix teica:

  un ta vvf labak paklusetu.ka vina nodeva Lv amerikai savam saimniekam un eiropai ,vina labak sedetu un klusetu-Latvijas nodeveja

  +1 0 -1 0

 28. X teica:

  tam varetu piekrist ja vēsture neatkartotos,lembis aizmirsis vai telo ka nezin kas bija 1939,1941g.?

  +1 0 -1 0

 29. aivars teica:

  viedi vardi

  +1 0 -1 0

 30. Virsaitis teica:

  Šajā gadījumā es piekrītu Lembergam,teikt kautko vajag,bet ar apdomu,lai pēctam nebūtu jāvaimanā,ka krievija slēgusi mūsu tirgu ar mums un tāpēc jāsavelk jostas,protams,ne jau ierēdņiem,tas stipri kaitina tautu,politiķi,kur jūsu smadzenes….

  +1 0 -1 0

  • jā, teica:

   Lembergam taisnība. lai varbūt melīgu un sliktu, bet tomēr LIKUMĪGO varu Ukrainā gāza paši ukraiņi. krievi rīkojās tikpat nelikumīgi Krimā. tātad – manuprāt, šeit tomēr vislabākā ir neiejaukšanās, jo ko tad mēs varam prasīt – lai Krievija rīkojas likumīgi, bet ukraiņi ? kaut arī viņiem varbūt simtkārt ir taisnība, bet likumīgā vara tika gāzta un tās vietā nekas likumīgs vēl nebija ( nav) tapis? tur viss ir nelikumīgi, tāpēc kādu no pusēm aizstāvēt nozīmē – nebūt taisnīgam, bet tikai emocionālam. Vējonis pārsteidzās, patiešām. droši vien aiz bailēm. briesmīgi baidāmies latvieši.

   +1 0 -1 0

 31. Baiba teica:

  Piekrītu Lemberga kungam, un neuzkatu tos par čekista, bet gan par reāli domājoša cilvēka uzskatiem. Un kā mums bija ar Abreni? Atdevām klusējot:(

  +1 0 -1 0

 32. JUkums teica:

  Iesaku Lembergam paklusēt.

  +1 0 -1 0

 33. nemo teica:

  ko citu no lideja komunista vareja gaidit..

  +1 0 -1 0

 34. Martzello teica:

  Piekrītu Lembergam! Mums ar Krieviju nav izdevīgi lekties. Latvijā pie varas esošie politiķi danco pēc Vašingtonas un Briseles stabules.Lai viņi vienreiz atklāti pasaka,ka viņu līdz šim realizētā politika ir nodevīga un nav tautas interesēs. Kas tā par demokrātiju?! Drīzāk- genocīds! Mums jāsadarbojas ekonomiski ar Krieviju uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem,bez naida. Nevis tā,kā Eiropa pa šiem pēdējiem gadiem ir mūsu ražošanu iznīcinājusi.

  +1 0 -1 0

 35. Realmaven teica:

  gan jau Putins pieshkiira Lembergam preemiju, lai iestatos par Krievijas “varenibu” :D
  un Lembergs smagi kluudas… ja mes stavesim malinjaa, kaa neitraalie, mes busim vieni un vaargi, bet ja tadi mazie ka mes apvienojamies, mes esam tikpat lieli kaa Krievija, tikai ar atshkiriibu ka mes esam daudz specigaki par Krieviju.

  +1 0 -1 0

 36. pensionēts skolotājs teica:

  Mūsu varenie neapzinājas,ko nozīmēs šis karš. Cietīsim atkal mēs – vienkāršā tauta,pensionāri un bērni. Tāpat kā tas bija krīzes laikā. Biezie maki jau nejuta krīzi.Kā viņi dzīvoja,tā dzīvo un turpina dzīrot. Arī sankcijās pret Krieviju viņiem nekas nekaitēs,grūti atkal būs mums. Naudas konti viņiem ir pilni,uzbaroti. Liela daļa aizlaidīsies uz ārvalstu villām.
  Celiet tik nemieru un izsauciet nelaimi uz savu tautu,to jūs pieprotat un vienmēr piekopjat !
  Lembergs vienīgais politiķis,ko cienu.

  +1 0 -1 0

 37. Signe teica:

  Ja Lembergs atkal te sava gara plurina,bet krievi jau Igaunija sakusi pust savas melu taures pec palidzibas,jo redz vini svesa valsti nevaresot vavulot sava valoda.

  +1 0 -1 0

 38. lv teica:

  …tagad tak nekas nenotiks lv……..bet,tad,ko paši savēlēsim saimā!Krievi izmantos latviešu pasivitāti…jā latviešiem partiju vesels bars….

  +1 0 -1 0

 39. māte teica:

  Visu cieņu,Ventspils mēram. Pilsēta,kura ir pārāka par citām Latvijas pilsētām,tāpēc,ka tur i saimnieks,nevis iznīcinātāji un nodevēji kā valdībā.

  Politiskā lielvara,vai jūs atbildēsiet par to,kas notiks ar parastiem cilvēkiem ????
  Jūs tas neskars,jo politiskie lēmēji nekad necieš,bet cieš vienkāršie cilvēki,bērni. Tas jau ir piedzīvots,kad Vīķe-Freiberga ar citiem bagātajiem aizmuka uz citām zemēm,bet melnais cilvēks palika savā zemē un cieta.
  Vēsture atkārtojas. Kungu mutes ir lielas un žults laužas uz āru.

  +1 0 -1 0

 40. peteris teica:

  piekritu lembergam !vvf pilniga lumba!

  +1 0 -1 0

 41. Aga teica:

  Lembergs par naudu droši vien pat māti pārdos…
  Ne mēs kurinam naidu, ne mēs to apturēsim, ja krievs izdomās Latvijā ko pasākt… Un mēs ģeogrāviski neatrodamies tādā vietā un mums nav nekādu ieroču, lai spētu nosargāt savu neitralitāti… Tāpēc uzskatu, jo vairāk sadarbosimies ar ASV un NATO, jo mums būs labāk, drošāk un tāds Krievs iespējams neuzdrošināsies neko reāli šeit pasākt… Ja man ir jāizvēlas, tad labāk ES, ASV un NATO paspārnē nekā zem krieva…

  +1 0 -1 0

 42. hugo teica:

  Par kādu neitralitāti var būt runa , atrodoties blakus agresīvam kaimiņam , kurš jau vēsturiski nepilda nevienu līgumu un kura vienīgā interese ir izplesties un uzkundzēties citiem . Šādā situācijā ir skaidri jāpauž sava attieksme , lai atrastu reālus sabiedrotos . 1939. gadā Latvija , Lietuva , Igaunija , Somija arī ievēroja neitralitāti un kas no tā iznāca ir zināms .

  +1 0 -1 0

 43. viedoklis teica:

  ja pieturēsimies pie Lemberga taktikas, klusējot, tad arī citas valstis klusēs un neko neteiks, kad lielais krievu lācis sagrābs Baltijas valstiņas. Bet Lembergs laikam to vien gaida…

  +1 0 -1 0

 44. pilsonis teica:

  Lembergu par premjeru…visus citus nost-ja palaiž muti tautas vārdā…

  +1 0 -1 0

 45. BO teica:

  lembergs nolīdzis jaunu studentu baru, piegāzuši visu BNN ar lembergu slavinošiem komentiem

  +1 0 -1 0

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, drīzumā uz ceļiem gaidāms «melnais ledus»

Autovadītājiem jābūt īpaši vērīgiem uz autoceļa un jāpielāgo braukšanas paradumus, ņemot vērā laika apstākļus un ceļa seguma īpašības. Meteorologi prognozē, ka jau šajās brīvdienās naktīs gaisa temperatūra var pazemināties zem nulles, kas nozīmē, ka no rīta autoceļi vietām var būt apledojuši un slideni.

Infektoloģe: Gripa nogalina bioloģiski trauslākos, tostarp bērnus un grūtnieces

Gripa ir bērnu un jaunu pieaugušo infekcija, taču tā nogalina bioloģiski trauslākos, pauž Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja infektoloģe Dace Zavadska.

Atvieglo investoru darbību starp Latviju un Vjetnamu

Parakstīts Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem un tā protokols.

Maltas žurnāliste nogalināta ar «tālvadības ierīces detonētu» spridzekli

Maltas amatpersonas pavēstījušas, ka atklāts – žurnāliste Dafne Karuana Galicija nonāvēta, automašīnā, kurā viņa braukusi, palaižot spridzekli ar tālvadības ierīci.

Tuvākajās dienās ieplūdīs aukstāks gaiss, bet nokrišņu būs maz

Kaut arī tuvākajās dienās virs Latvijas dominēs augsta spiediena atzars, tomēr sestdien, 21.oktobrī, Latvijas dienvidu rajonos ir sagaidāmi īslaicīgi nokrišņi ciklona darbības rezultātā virs Polijas teritorijas. Jau tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un, gan dienām, gan naktīm kļūstot vēsākām, iespējams jau nākamnedēļ atsevišķās vietās sagaidīsim pirmo sniegu, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kučinskis: Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus

Latvijā nevar uzņemt papildu patvēruma meklētājus, ceturtdien, 19.oktobrī, tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru sacījis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Farmaceite: Viltīgā osteoporoze - nešķiro ne vecumu, ne dzimumu

Kaulu trauslums, biežas traumas un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī mazkustīgs dzīvesveids ir ideāla vide, lai veidotos pirmie aizmetņi nopietnām kaulu un locītavu saslimšanām. Tā kā mūsdienās šī problēma kļūst arvien aktuālāka, arī farmaceitiem bieži tiek uzdoti jautājumi saistībā ar kaulu sāpēm, norāda Euroaptiekas farmaceite Daina Bulmeistere.

Barometrs: Nepietiekams materiālais stāvoklis liedz ģimenes pieaugumu

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vēlamais bērnu skaits ģimenē būtu vismaz trīs, bet realitātē vismaz pagaidām visbiežāk ģimenēs ir divi bērni un mazāk. Par iemeslu visbiežāk atzīts nepietiekams materiālais stāvoklis, liecina Baltic International Bank Latvijas barometra aptauja. 

Skandināvi pārpērk tūrisma uzņēmumu Lietuvā, gaidāmas pārmaiņas arī Latvijā

Nīderlandes tiešsaistes ceļojumu organizācija Otravo paplašinās un iegādājas lietuviešu tiešsaistes ceļojumu aģentūru Interno Partneris, tādā veidā piesakot sevi Baltijas tirgū.

Zviedrijas ārlietu ministre: seksuāla uzmākšanās pastāv arī politiskā līmenī

Zviedrijas ārlietu ministre paudusi atbalstu aktuālai sociālo mediju kampaņai, kas pievērš uzmanību seksuālas izmantošanas un uzmākšanās gadījumiem visā pasaulē un aicinājusi arī poltiķus Zviedrijā pievērsties šīs problēmas risināšanai.

DB: Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki

Jau vairāk nekā desmit gadus Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi ABLV Bank bankas īpašnieki, vēsta laikraksta Dienas Bizness izdotais ikgadējais žurnāls 100 Latvijas lielākie pelnītāji.

Abāšins: OCTA adrošināšanas cenu griesti vēl nav sasniegti

Transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas cenu griesti Latvijā vēl nav sasniegti, taču straujam cenu turpmākam kāpumam nav pamata, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teicis Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Tiesībsargs: Desmit gadu laikā nepilsoņu statusa jautājums ir jāatrisina

Turpmākie desmit gadi varētu būt pārejas periods, lai «pieliktu punktu» nepilsoņu statusam Latvijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacījis tiesībsargs Juris Jansons.

Katalonija «neceļ ausi», Spānija draud autonomajā reģionā ieviest tiešu pārvaldi

Separātiskā Spānijas reģiona Katalonijas vadība nav pakļāvusies Madrides ultimātam, līdz ceturtdienas, 19.oktobra, rītam paskaidrot, vai reģions ir pasludinājis neatkarību vai nav. Tā vietā katalonieši pavēstījuši, ka tiešām varētu atdalīties, ja Madride turpinās «apspiešanu».

Par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu desmito reizi atzīts Latvenergo

Arī šogad par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīta AS Latvenergo, kura 2017.gada topā uzrādīja vērtības pieaugumu 34 % apmērā, salīdzinot ar pērno gadu, vēsta Prudentia un Nasdaq Riga veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

CSP: 16,7% uzņēmumu izmanto mākoņdatošanas pakalpojumus

Šī gada sākumā Latvijā 98,7% uzņēmumu ar nodarbināto skaitu 10 un vairāk lietoja internetu, bet pašiem sava tīmekļa vietne bija 62,9% uzņēmumu, liecina dati no Centrālās statistikas pārvaldes aptaujas par informācijas tehnoloģiju lietošanu uzņēmumos.

Jaundzimušo skaits krītas, arī mirušo mazāk

Šī gada deviņos mēnešos Latvijā piedzima 15 723 mazuļi, kas ir par 1113 bērniem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn,liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.

Nākamā gada pavasarī atklās Maxima XXX veikalu Rīga Plaza

Nākamā gada pavasarī centrā Rīga Plaza tiks atvērts lielveikals Maxima XXX, jo ir saņemts Konkurences padomes pozitīvs atzinums. Šī veikala izveidē Maxima Latvija plāno investēt 2,06 miljonus eiro.

KP piemēro saistošos nosacījumus MTG Broadcasting AB iegādei

Konkurences padome lēma atļaut UAB Bite Lietuva iegādāties MTG Broadcasting AB grupas sabiedrības Latvijā.

Apstādījumu saglabāšanas komisija piekrīt 24 koku ciršanai Lidl projekta vietā

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija, izvērtējot koriģēto Lidl projektu, kuru plānots realizēt Dzelzavas ielā 75 B, piekritusi 24 koku ciršanai. Nosacījums - ka to vietā tiks iestādīti 35 dižstādi un tiks uzbūvēts projektā paredzētais bērnu rotaļu laukums, informē Rīgas domē. 

EK sodītie Lietuvas dzelzceļnieki plāno gan apstrīdēt lēmumu, gan, visticamāk, atjaunot sliedes uz Reņģi

Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums, kam Eiropas Komisija noteica 27,87 miljonus eiro lielu naudassodu par konkurences kropļošanu Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posma demontāžu, paudis ieceri, kas liecina gan par savas vainas apzināšanos, jo tiek runāts par iespējamu sliežu ceļa atjaunošanu, gan vienlaikus par vēlmi atspēkot EK konkurences uzraugu secināto.

Solidaritātes nodokļa normu atzīst par neatbilstīgu Satversmei

Satversmes tiesa ceturtdien, 19.oktobrī, atzinusi Solidaritātes nodokļa normu par neatbilstīgu Satversmei.

Latvijas krājbankas administrators septembrī atguvis 1,881 miljonu eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad septembrī atguvis 1,881 miljonu eiro, kas ir par 12,2% mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats. Tostarp 2017.gada septembrī visu naudu bankas administrators atguvis no izsniegtajiem kredītiem.

Aptauja: Visbiežāk pie ārsta dodas rīdzinieki

Regulāras veselības pārbaudes veic trešdaļa jeb 34 % valsts iedzīvotāju, liecina Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss. Turklāt sievietes pret veselības pārbaudēm izturas divtik apzinīgāk nekā vīrieši.

Meteo: Latvijas maksimālo vēja brāzmu rekordam aprit 50 gadi

Eiropas rietumiem un Britu salām tuvojas tropiskā vētra Ofēlija. Tik tālu uz austrumiem Atlantijas okeāna tropiskās vētras ir novērojamas aptuveni reizi 50 gados. Lai gan Latviju tropiskās vētras nevar skart, tomēr arī pie mums ir novērojamas postošas vētras. Atskatoties pagātnē, šogad aprit 50 gadi kopš vētras, kuras laikā Liepājā tika novērots lielākais vēja ātrums brāzmās, kas reģistrēts Latvijā - 48 m/s.