bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 16.01.2018 | Vārda dienas: Lida, Lidija
LatviaLatvija

Lembergs iesaka Latvijai nejaukties Ukrainas krīzē un paklusēt

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+13 vērtējums, 17 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

«Pašreizējā situācija Ukrainā ir ģeopolitisks, objektīvs process, kurā aizvien vairāk, protams, piedalīsies Krievija. Taču krievi šo jautājumu «spēlē» ar saviem reālajiem kaimiņiem, atšķirībā no Amerikas Savienotajām Valstīm, kur līdz kaimiņiem ir desmit stundu lidojums,» savus uzskatus par krīzi Ukrainā pauž noziegumos apsūdzētais politiķis Aivars Lembergs.

«Ja skatās uz pasaules kartes izmaiņām no 1989.gada, 25 gadu jeb vienas paaudzes laikā, redzam, kādas izmaiņas notikušas uz pasaules politiskās kartes. Vispirms jau Eiropā. Tur, kur notiek revolūcija, lielākas valstis parasti sadalās. Tā tas noticis ar Austroungārijas impēriju, carisko, Romas impēriju, britu impēriju. Neviena impērija nav bijusi mūžīga,» Ventas Balsij norāda Lembergs.

Pēc viņa sacītā, «ģeopolitiskā cīņa notiek nemitīgi. Ukraina pati radīja iekšpolitiski situāciju, ka ar spēku tika gāzta likumīgā, ievēlētā vara, ar spēku tika sagrābta vara, radot lielas jukas un revolūciju. Ja ir, kam dalīties, tas dalās. Šobrīd tie, kas sagrābuši varu, pamatā ir nacionālradikāļi un tas būtiski pastiprinās divkopienu valsts veidošanos Ukrainā jau bez Krimas. Kad tas notiks, ir grūti pateikt, tas var būt tuvāko mēnešu, bet arī gadu desmitu jautājums. Ja šī divkopienu valsts turpinās nostiprināties un sadalīties informatīvajā, valodas, attiecību un attieksmes telpā, agri vai vēlu tā sadalīsies, par ko nav ne mazāko šaubu. Savukārt, ja tā ies brīvprātīgu integrācijas un sadarbības ceļu, tas var nenotikt nekad.»

Atšķirībā, piemēram, no eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, kas veltījusi skarbus vārdus Rietumiem par gļēvo noskatīšanos un neiejaukšanos Ukrainas konfliktā, Lembergs uzskata, ka Latvija pārāk daudz jaucas iekšā šajā jautājumā. «Lielie tagad karo – jo tālāk mēs no viņu kājām esam, jo mazāka iespēja, ka mūs samīs. Piemērs ir Zviedrija, Somija. Mēs esam izvēlējušies nepareizu gājienu. Ja tu nostājies vienā pusē, tas nozīmē, ka otra puse ir pret tevi. Ja esi neitrāls, vari panākt, ka ar tevi kopā ir visi, bet pret tevi nav neviens. Mēs esam izvēlējušies būt vienā pusē pret citiem, kas nav izdevīgi mazai valstij,» domā politiķis.

BNN jau vēstīja, ka Vīķe-Freiberga, komentējot starptautisko organizāciju minstināšanos ar stingras nostājas izteikšanu un nenoteiktību saistībā ar Krievijas militārās intervences draudiem Ukrainā, izteikusies: «Man ir tiešām pretīgi skatīties šo gļēvo reakciju no visas pārējās pasaules.»

«Vispirms tā ir nepamatota agresija pret neatkarīgu, suverēnu valsti, kurai tajā brīdī, kad sabruka Padomju Savienība, gan Krievijas Federācija, gan Lielbritānija un Amerikas Savienotās Valstis apsolīja aizsargāt tās teritoriālo integritāti. Tāpēc Ukraina toreiz visus savus kodolieročus nodeva Krievijai un no tiem atsacījās,» Latvijas Televīzijas raidījumam de facto norādījusi eksprezidente.

Vīķe-Freiberga sacījusi, ka Krievija acīm redzami izmanto gan Gruzijas, Abhāzijas un Dienvidosetijas konfliktu scenāriju, gan Staļina 1940.gada taktiku.

«Ja es teicu, ka baidos, ka notiks tas scenārijs Krimā, tad šodien man jāsaka, ka tāpat es baidos vēl vairāk par to, kas nākamajās dienās var notikt Harkovā un Dombasa reģionā,» uzsvēra Vīķe-Freiberga. Viņa skaidro, ka Ukrainas aizstāvēšanās pret Krievijas militāro intervenci var izraisīt Gruzijas scenārija atkārtošanos, proti, tikko Ukraina sāks aizstāvēties, Krievija ieņems vēl lielāku teritoriju.

Jāpiebilst, ka protestējot pret Krievijas parlamenta 1.marta lēmumu atļaut Krievijai ievest savu karaspēku Ukrainas teritorijā, 2.martā Rīgā, pie Krievijas vēstniecības, bija sapulcējies vairāk nekā pustūkstotis dažādu vecumu un tautību cilvēku.

Protestētāji izkliedza saukļus, paužot atbalstu brīvai Ukrainai un nosodījumu Krievijai, kā arī turēja rokās dažādus plakātus, kas vēsta: «Nē Krievijas agresijai Ukrainā», «Par demokrātiju», «Rokas nost no Ukrainas!», «Nē karam!» u.c. Starp plakātiem, uz kuriem lasāmi diezgan vispārīgi aicinājumi, atrodami arī daži konkrētāki, Krievijas varai nedraudzīgāki vēstījumi, piemēram, «Putins = fašists», «Man kauns par Krievijas okupantiem» un «Krievija lielākais agresors Eiropā». Plakāti bija latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.

Kā zināms, Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts valsts augstāko amatpersonu kopīgā paziņojumā.

Tāpat ziņots, ka pēc tam, kad Krimas amatpersonas oficiāli lūgušas Ukrainai piederošo pussalu pievienot Krievijai, Eiropas Savienības ārlietu ministri vienojušies par sankciju noteikšanu 21 Krievijas un Ukrainas amatpersonai. Savukārt Amerikas Savienotās Valstis ieviesušas sankcijas pret 11 Ukrainas un Krievijas amatpersonām un politiķiem.

102.000.102.6961


Pievienot komentāru

 1. Dina teica:

  Lembergs atkal skaidri parāda savus čekista uzskatus. Bet nu nav jau bijušo….

  +1 0 -1 0

 2. Zina teica:

  To ka viņš ir čekists un krievu aģents lembergs pat vairs necenšas slēpt!

  +1 0 -1 0

 3. tedis teica:

  beidzot kads reali doma par notiekoso , es esu par Lemberga sacito,mums deguns nau jabaz citu darisanas

  +1 0 -1 0

 4. erty teica:

  Un ja krievs ienāks latvijā, tad diezvai latvietis gribēs, lai pārējā pasaule uzskata ‘ nav ko bazt degunu svešās lietās’

  pret tadam salashnam ir jabut vienotiem.

  +1 0 -1 0

  • fack teica:

   krievi sen jau ir latvijaa,domaajams tik dazi nosleepumaini paraksti un cauri….un neizkataas ka kaadam tur baigaa interese ,kautko glaabt vai baazt savu degunu
   krievi jau pamatus sev saceela un turpina to dariit,un to ka latvija jau sen pieder krieviem nesaprot tik pashi latvieshi ,kas tik komentaaros rej viens uz otru un patriotus meetaa,reaali viss jau neatgriezeniskaa pakaljaaa

   +1 0 -1 0

 5. Gudrais teica:

  Zelta vārdi, vienīgais kurš vismaz aizdomājas par sekām!!!

  +1 0 -1 0

 6. Rita teica:

  Vaira Vīķe Freiberga arī radikāli “pauda savus uzskatus”,kad vajadzēja Irāku iznīcināt.Vai viņai par to nekas nepienākas?

  +1 0 -1 0

 7. kapitālists teica:

  Vienā ar Lembergu esmu vienisprāt-visas impērijas sabrūk,arī mazās ,vietējās! Pārējā mums ir viedokļu dažādība!

  +1 0 -1 0

 8. €€€ teica:

  Pilnīgi piekrītu Lembim, jo vairāk leksimies, jo ātrāk dabūsim bietē.

  +1 0 -1 0

 9. !!! teica:

  Nu tad beidzot viens gudrs cilvēks,kas pasaka,ka nav ko bāzt degunu citu valstu darīšanās!vienīgais cilvēks latvijā kuru es cienu un es esmu vienisprātis ar viņu.

  +1 0 -1 0

 10. Mārtiņš teica:

  Es iesaku, Lembergam nejaukties Latvijas lietās un paklusēt. Vecais zaglis un slepkava!

  +1 0 -1 0

 11. zoneklub teica:

  piekriitu

  +1 0 -1 0

 12. ???? teica:

  Pareizi ir!
  Nav ko bazt degunu,kur nevar neko izdarit!
  Labak butu sakopusi savas majas!
  (kuras gan nav vairs pasu majas…)

  +1 0 -1 0

 13. AUSMA teica:

  Pateicoties Lembergam Ventspils ir sakoptākā Latvijas pilsēta! Kaut visi mūsu politiki būtu tādi noziedznieki , kuri paši zog un tautai dod!!!

  +1 0 -1 0

  • Dace teica:

   Pilnīgi piekrītu. Vienīgais cilvēks Latvijā, kurš pēc neatkarības atgūšanas ir strādājis. Tie, kas nedzīvo Ventspilī, tie arī nekad to nesapratīs. Esmu no Liepājas, bet bieži gadās būt Ventspilī. Tur aizbraucot, liekas ka neatrodos Latvijā.

   +1 0 -1 0

 14. anna teica:

  Beidzot viedi vārdi !

  +1 0 -1 0

 15. Jozups teica:

  Šeit viņam var piekrist, tas tikai būtu saprātīgi, stulbie nacionāļi grib ar pliku pakaļu lekt uz ecēšām un raustīt lauvu aiz ūsām. Kamēr nelien pāri robežai tikmēr esi modrs un savu viedokli paturi pie sevis. Kad krievi līdīs, bet tas jau būs nevis vairs Latvijas okupācija bet Eiropas.

  +1 0 -1 0

 16. Anita teica:

  Pareiza viņam nostāja- nav ko riet uz kaimiņu valsti ,kā mopsim uz ziloni,mēs nevaram būt kompetenti šajā jautājumā, to var zināt tikai tie kuriem radi dzīvo Krimā. Mums sniegtā informācija var būt stipri sagrozīta ,gribam draudzēties ar Obamu un nomelnot kaimiņus, sazin ar ko tas var beigties!!!??

  +1 0 -1 0

 17. Andris teica:

  Nav jārej ,bet jāsaprot un jāiztīra Latvija no kaimiņu komunistiskās iekārtas mantojuma un tajā ,cita starpā ietilpst arī lembergs!

  +1 0 -1 0

 18. Santa teica:

  Varētu padomāt – ja klusēsim, tad lācis mūs nepamanīs. Ja plānos būs te līst, tad nekāda pakaļas bučošana un astes kājstarpē žmiegšana nelīdzēs.

  +1 0 -1 0

 19. ilze teica:

  pilnigi piekritu

  +1 0 -1 0

 20. :) teica:

  Beidzot vismaz kads, pilnigi pareizi Lembergs saka :)

  +1 0 -1 0

 21. miška teica:

  Lembergam taisniba!!!

  +1 0 -1 0

 22. PĒTERIS teica:

  Bet mēs jau raduši pakaļas laizīt- mūsu strēlnieki Ļeņinam palīdzēja ,mūsu Pugas un Vosi Maskavā prezidijā sēdēja,tagad Amerikai kājas laizām! Tāds liktenis , vai tāda tai mūsu ,,Zivij” galva???

  +1 0 -1 0

 23. Metals teica:

  Aivaram taisniba ka pelei nav kakim jalec acis jo vienkarsi var apnikt un aprit pa savu uzbasanos kaut ari nav izsalcis beb vienkarsi pa uzbasanos! Seit lai vairak diskute lielvaras un kas vis intresantakais ka pat Vacija salidzinot ar Latviju izturas piesardzigi savosizteikumos nemaz nerunajot pa Franciju un citam lielvaram kuru arsenala ir pat kodolieroci! Nav labi lekt augstak ka pakala atlauj! Tas ir tikai manas domas un nevienam savu viedokli neuzspiezu!

  +1 0 -1 0

 24. Vecais teica:

  Lembergam arī derētu vienreiz paklusēt,pietiekoši ir jau piezīdies nolādētais boļseviks!!!

  +1 0 -1 0

 25. janka teica:

  Bet protams parak daudz Latvija sak jaukties ieksa,ja precizak parak daudz sak lurinat,pakluset vajadzetu,gan jau bez mums tiks gala…..pablaustities pablaustisimies bet labuma nekada nebus tik otradies iznaks,lai pectam nevajadzetu nozelot….dotaja bridi gribetu redzet kurs gribetu ar Krieviju uzsakt karu,ja vienigais uz galvas labi kritis,ta jau nav Iraka paris lidmasinas uzlido bumbas uzmet un tad armijnieki izkontrole teritoriju kur parsvara neka nava vairs,seit jau butu pa istam jakaro,tads variants ka Iraka ar Krieviju nespid,halava…..ta jau ir!

  +1 0 -1 0

  • reku teica:

   Lembergs pareizi uzskata.čigāns nav muļķis jo pretējā gadījumā sen jau sēdētu.Neesmu viņa fans jo uzskatu ka nav viš bez grēka,tomēr šinī jautājumā viņam jāpiekrīt ja daudz maz domā ar galvu.

   +1 0 -1 0

 26. hmm teica:

  Pareizi saka.sitie dirslaizitaji provoce un pec tam blaus vai vai vai mus aiztiek un atsledza gazi.

  +1 0 -1 0

 27. ptix teica:

  un ta vvf labak paklusetu.ka vina nodeva Lv amerikai savam saimniekam un eiropai ,vina labak sedetu un klusetu-Latvijas nodeveja

  +1 0 -1 0

 28. X teica:

  tam varetu piekrist ja vēsture neatkartotos,lembis aizmirsis vai telo ka nezin kas bija 1939,1941g.?

  +1 0 -1 0

 29. aivars teica:

  viedi vardi

  +1 0 -1 0

 30. Virsaitis teica:

  Šajā gadījumā es piekrītu Lembergam,teikt kautko vajag,bet ar apdomu,lai pēctam nebūtu jāvaimanā,ka krievija slēgusi mūsu tirgu ar mums un tāpēc jāsavelk jostas,protams,ne jau ierēdņiem,tas stipri kaitina tautu,politiķi,kur jūsu smadzenes….

  +1 0 -1 0

  • jā, teica:

   Lembergam taisnība. lai varbūt melīgu un sliktu, bet tomēr LIKUMĪGO varu Ukrainā gāza paši ukraiņi. krievi rīkojās tikpat nelikumīgi Krimā. tātad – manuprāt, šeit tomēr vislabākā ir neiejaukšanās, jo ko tad mēs varam prasīt – lai Krievija rīkojas likumīgi, bet ukraiņi ? kaut arī viņiem varbūt simtkārt ir taisnība, bet likumīgā vara tika gāzta un tās vietā nekas likumīgs vēl nebija ( nav) tapis? tur viss ir nelikumīgi, tāpēc kādu no pusēm aizstāvēt nozīmē – nebūt taisnīgam, bet tikai emocionālam. Vējonis pārsteidzās, patiešām. droši vien aiz bailēm. briesmīgi baidāmies latvieši.

   +1 0 -1 0

 31. Baiba teica:

  Piekrītu Lemberga kungam, un neuzkatu tos par čekista, bet gan par reāli domājoša cilvēka uzskatiem. Un kā mums bija ar Abreni? Atdevām klusējot:(

  +1 0 -1 0

 32. JUkums teica:

  Iesaku Lembergam paklusēt.

  +1 0 -1 0

 33. nemo teica:

  ko citu no lideja komunista vareja gaidit..

  +1 0 -1 0

 34. Martzello teica:

  Piekrītu Lembergam! Mums ar Krieviju nav izdevīgi lekties. Latvijā pie varas esošie politiķi danco pēc Vašingtonas un Briseles stabules.Lai viņi vienreiz atklāti pasaka,ka viņu līdz šim realizētā politika ir nodevīga un nav tautas interesēs. Kas tā par demokrātiju?! Drīzāk- genocīds! Mums jāsadarbojas ekonomiski ar Krieviju uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem,bez naida. Nevis tā,kā Eiropa pa šiem pēdējiem gadiem ir mūsu ražošanu iznīcinājusi.

  +1 0 -1 0

 35. Realmaven teica:

  gan jau Putins pieshkiira Lembergam preemiju, lai iestatos par Krievijas “varenibu” :D
  un Lembergs smagi kluudas… ja mes stavesim malinjaa, kaa neitraalie, mes busim vieni un vaargi, bet ja tadi mazie ka mes apvienojamies, mes esam tikpat lieli kaa Krievija, tikai ar atshkiriibu ka mes esam daudz specigaki par Krieviju.

  +1 0 -1 0

 36. pensionēts skolotājs teica:

  Mūsu varenie neapzinājas,ko nozīmēs šis karš. Cietīsim atkal mēs – vienkāršā tauta,pensionāri un bērni. Tāpat kā tas bija krīzes laikā. Biezie maki jau nejuta krīzi.Kā viņi dzīvoja,tā dzīvo un turpina dzīrot. Arī sankcijās pret Krieviju viņiem nekas nekaitēs,grūti atkal būs mums. Naudas konti viņiem ir pilni,uzbaroti. Liela daļa aizlaidīsies uz ārvalstu villām.
  Celiet tik nemieru un izsauciet nelaimi uz savu tautu,to jūs pieprotat un vienmēr piekopjat !
  Lembergs vienīgais politiķis,ko cienu.

  +1 0 -1 0

 37. Signe teica:

  Ja Lembergs atkal te sava gara plurina,bet krievi jau Igaunija sakusi pust savas melu taures pec palidzibas,jo redz vini svesa valsti nevaresot vavulot sava valoda.

  +1 0 -1 0

 38. lv teica:

  …tagad tak nekas nenotiks lv……..bet,tad,ko paši savēlēsim saimā!Krievi izmantos latviešu pasivitāti…jā latviešiem partiju vesels bars….

  +1 0 -1 0

 39. māte teica:

  Visu cieņu,Ventspils mēram. Pilsēta,kura ir pārāka par citām Latvijas pilsētām,tāpēc,ka tur i saimnieks,nevis iznīcinātāji un nodevēji kā valdībā.

  Politiskā lielvara,vai jūs atbildēsiet par to,kas notiks ar parastiem cilvēkiem ????
  Jūs tas neskars,jo politiskie lēmēji nekad necieš,bet cieš vienkāršie cilvēki,bērni. Tas jau ir piedzīvots,kad Vīķe-Freiberga ar citiem bagātajiem aizmuka uz citām zemēm,bet melnais cilvēks palika savā zemē un cieta.
  Vēsture atkārtojas. Kungu mutes ir lielas un žults laužas uz āru.

  +1 0 -1 0

 40. peteris teica:

  piekritu lembergam !vvf pilniga lumba!

  +1 0 -1 0

 41. Aga teica:

  Lembergs par naudu droši vien pat māti pārdos…
  Ne mēs kurinam naidu, ne mēs to apturēsim, ja krievs izdomās Latvijā ko pasākt… Un mēs ģeogrāviski neatrodamies tādā vietā un mums nav nekādu ieroču, lai spētu nosargāt savu neitralitāti… Tāpēc uzskatu, jo vairāk sadarbosimies ar ASV un NATO, jo mums būs labāk, drošāk un tāds Krievs iespējams neuzdrošināsies neko reāli šeit pasākt… Ja man ir jāizvēlas, tad labāk ES, ASV un NATO paspārnē nekā zem krieva…

  +1 0 -1 0

 42. hugo teica:

  Par kādu neitralitāti var būt runa , atrodoties blakus agresīvam kaimiņam , kurš jau vēsturiski nepilda nevienu līgumu un kura vienīgā interese ir izplesties un uzkundzēties citiem . Šādā situācijā ir skaidri jāpauž sava attieksme , lai atrastu reālus sabiedrotos . 1939. gadā Latvija , Lietuva , Igaunija , Somija arī ievēroja neitralitāti un kas no tā iznāca ir zināms .

  +1 0 -1 0

 43. viedoklis teica:

  ja pieturēsimies pie Lemberga taktikas, klusējot, tad arī citas valstis klusēs un neko neteiks, kad lielais krievu lācis sagrābs Baltijas valstiņas. Bet Lembergs laikam to vien gaida…

  +1 0 -1 0

 44. pilsonis teica:

  Lembergu par premjeru…visus citus nost-ja palaiž muti tautas vārdā…

  +1 0 -1 0

 45. BO teica:

  lembergs nolīdzis jaunu studentu baru, piegāzuši visu BNN ar lembergu slavinošiem komentiem

  +1 0 -1 0

Volkswagen komerctransports uzstādījis jaunu pārdošanas rekordu

Pērn Volkswagen komerctransports visā pasaulē pārdevis gandrīz pusmiljonu jeb 497 900 automašīnas, uzstādot jaunu rekordu.

Pētījums: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju neuzticas līdzcilvēkiem

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka lielākajai daļai cilvēku nevar uzticēties, kamēr pilnībā uzticēties ir gatavi vien 5%. Savukārt lēmumu pieņēmējiem uzticas mazāk nekā piektā daļa Latvijas iedzīvotāju.

Ekonomikas eksperts: Gaidāms labs gads investoriem

«Arī šis gads solās būt labs investoriem, jo globālā ekonomika aug un uzņēmumu peļņa ir ar augšupejošu tendenci,» norāda Luminor ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Rumānijā valdības vadītājs, jau otrais septiņu mēnešu laikā

Rumānijā septiņu mēnešu laikā atkāpies otrais premjerministrs Mihajs Tudose, kurš līdzīgi kā iepriekšējais valdības vadītājs zaudējis paša pārstāvētās Sociāldemokrātiskās partijas atbalstu.

Pilsētas īpašuma komiteja atbalsta vairāku graustu sakārtošanu piespiedu kārtā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti atbalsta vairāku pilsētā atrodošos graustu sakārtošanu piespiedu kārtā. Tās ir būves Bauskas ielā 69, Bauskas ielā 69A, Miera ielā 14 un Jāņa Asara ielā 22.

NA: Domei jāizvērtē partnerības pieeja Āgenskalna tirgus attīstībā

Rīgas domes deputātiem ir jāizvēlas, vai slēgtā Āgenskalna tirgus situācijā svarīgākais ir temps vai kvalitāte. Ir divas iespējas: forsēt slēgtā tirgus attīstību ar izsoli par ilgtermiņa nomas tiesībām vai pirms gala lēmuma veltīt laiku, lai izvērtētu publiskās privātās partnerības modeļa iespēju. To paredz Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas deputātu sagatavotais priekšlikums RD Pilsētas īpašuma komitejas sēdei.

Rubenim mākslinieciskajā jomā svarīgākais ir gatavošanās Nacionālā teātra simtgadei

Mākslinieciskajā jomā svarīgākais ir gatavošanās Nacionālā teātra simtgadei, līdz kurai ir atlicis gads, atzīst teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis.

Eksperts: Graudu cenas lielā mērā ietekmē politiskā situācija pasaulē

Patlaban graudu cenas ir stabilizējušās un joprojām ir salīdzinoši zemas, saka Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža. «Graudu cenas ir tajā pašā zemajā līmenī, kurā tās ir kopš [pagājušā gada] rudens, vasaras,» teic Ruža.

LPS aicina mazināt birokrātisko slogu dokumentu iesniegšanai Zemesgrāmatā

Ministru kabinets neatbalsta Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājumu - atļaut nostiprinājuma lūgumus Zemesgrāmatā iesniegt arī bez notāru starpniecības.

Pērn nedaudz sarucis nodotā piena apmērs; arī govju skaits turpināja samazināties

Pagājušajā gadā zemnieku nodotā svaigpiena apmērs salīdzinājumā ar 2016.gadu ir samazinājies par 0,1% līdz 813 463 043 kilogramiem, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.

Latvijā janvārī-novembrī starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā pērn janvārī-novembrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Kuldīgā, Gulbenē un Balvos pazeminās slimnīcas līmeni, Siguldā, Tukumā, Alūksnē un Preiļos - paaugstinās

No veselības aprūpes sistēmas reformā iecerētajiem četriem slimnīcu aprūpes līmeņiem, Veselības ministrija vēlas pāriet uz pieciem, kā rezultātā Kuldīgā, Gulbenē un Balvos slimnīcas līmenis pazemināsies, bet Siguldā, Tukumā, Alūksnē un Preiļos - paaugstināsies.

Saeimā iesniegti paraksti par Kopdzīves likuma iniciatīvu

Latvijas attīstībai valdes priekšsēdētājs Juris Pūce Saeimā iesniedzis portālā Manabalss savāktos parakstus par Kopdzīves likuma iniciatīvu.

Apdrošinātājs: Katra astotā auto avārija krustojumos ir smaga

Apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company apkopotie dati rāda, ka aptuveni katrā astotajā pērn notikušajā sadursmē krustojumos automašīnas cietušas tik pamatīgi, ka remontā bija nepieciešams ieguldīt vairāk nekā tūkstoti eiro.

Grieķijā streiko par tiesībām streikot

Grieķijā apturēti daļa sabiedriskā transporta pakalpojumu, jo pasažieru pārvadājumos un gaisa satiksmes regulēšanā nodarbinātie grieķi pirmdien, 15.janvārī, devušies streikā, lai protestētu pret to, kas viņu skatījumā ir valdības mēģinājumi ierobežot arodbiedrību tiesības rīkot streikus.

Japānas aģentūra R&I paaugstina Latvijas kredītreitingu uz A-

Japānas kredītreitingu aģentūra Rating and Investment Information, Inc. paziņojusi par Latvijas kredītreitinga paaugstināšanu no BBB+ uz A-, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu, vēsta Valsts kase.

Prognoze: 2018.gadā Eiropas apakšveļas tirgū gaidāms stabils 2-3% pieaugums

Eiropas apakšveļas tirgū pēdējos gados ir bijis mērens pieaugums un 2018.gadā paredzams stabils 2-3% pieaugums, apakšveļas tirgum atgūstot savu vietu pasaules tirgū, prognozē European Lingerie Group AS izpilddirektors Pēters Partma.

KVV Liepājas metalurgu pārdos izsolē

Maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas administrators Guntars Koris pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot izsolē, informē administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Tiesai nodota krimināllieta par mēģinājumu noslepkavot divas personas

Latgales tiesas apgabala prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu par mēģinājumu noslepkavot divas personas sevišķi pastiprinošos apstākļos. Apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, ar šaujamieroci sašāvis divus cietušos, kuri uzturējušies ēkā blakus dzīvojamai mājai. Cietušie palikuši dzīvi.

Tele2 mobilo datu patēriņš pērn audzis 2,5 reizes; viesabonēšanā 6,5 reizes

2017.gadā mobilo sakaru operatora Tele2 klientu patērēto mobilo datu apjoms pieaudzis 2,5 reizes, savukārt viesabonēšanā izlietoto mobilo datu apjoms pieaudzis 6,5 reizes.

Kaimiņvalsts jūras ostu apgrozījums pērn pieaudzis par 9%, Latvijā 2% kritums

«Kopējais apgrozījums Krievijas jūras ostās aizvadītajā gadā pieaudzis līdz 787 milj. tonnu, liecina Krievijas Jūras un upju transporta federālās aģentūras dati. Kaimiņvalsts stividori salīdzinājumā ar 2016.gadu apkalpojuši par 7,2% vairāk lejamkravu, kuru apjoms sasniedzis 414 milj. t. Savukārt sauskravu kopējais apgrozījums pieaudzis par 11,1% līdz 373 milj. t, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Igaunijas jauno ceļa nodokļa apmaksu peļ kravu pārvadātāji

Igaunijā no 2018.gada sākuma spēkā ir jauns ceļa nodoklis kravu pārvadātājiem, un pēc pirmajām divām tā piemērošanas nedēļām Igaunijas Starptautisko Ceļu pārvadātāju asociācija norādījusi, ka būtisks trūkums nodokļa iekasēšanā ir tas, ka maksājumu nevar veikt degvielas uzpildes stacijās.

Ilvess aicina izveidot pasaules kiberdrošības aliansi

Bijušais Igaunijas prezidents, kiberdrošības aktīvists Tomass Hendriks Ilvess norādījis, ka pasaules demokrātiskajām valstīm būtu jāizveido kopīga kiberdrošības organizācija, kuras pamatā būt NATO dalībvalstis.

Rīgas Centrāltirgū 2 gados pasākumiem un reklāmām iztērēts vairāk nekā 104 000 eiro

Nepilnu divu gadu laikā Rīgas Centrāltirgus dažādiem popularizēšanas pasākumiem un reklāmas materiālu izvietošanai iztērējis 104 426 eiro, liecina sniegtā Rīgas domes Finanšu departamenta informācija.

Olaines cietumā plāno būvēt jaunu mācību centru korekcijas dienestu personālam

Šī gada 15. un 16.janvārī Tieslietu ministrijā norisināsies Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021.gada plānošanas perioda sanāksme, kurā pārrunās programmas Uzlabota korekcijas dienestu sistēma īstenošanu, kā ietvaros Olaines cietuma teritorijā iecerēts būvēt jaunu mācību centru korekcijas dienestu darbiniekiem.