bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.03.2018 | Vārda dienas: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
LatviaLatvija

LIDA: Darba laika kārtība nedrīkst negatīvi ietekmēt darbinieku darba samaksu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizvadītās nedēļas sēdē tika skatīts jautājums par izmaiņām Valsts policijas darba laika organizēšanas kārtībā, proti, par pāreju no līdzšinējā 24 stundu darba režīma uz 12 stundu darba režīmu. Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) norāda, ka iestādes darba laika organizēšanas kārtības maiņa nekādā gadījumā nedrīkst negatīvi ietekmēt nodarbināto veselību un darba samaksu.

Jau vēstīts,ka ar šā gada 1.septembri darba laika organizācija mainīsies divās Valsts policijas struktūrvienībās – Galvenās Kārtības policijas pārvaldes (GKPP) Speciālo objektu apsardzes pārvaldē un GKPP Operatīvās vadības birojā un nodaļās (dežūrdaļās), kur amatpersonas no līdzšinējā 24 stundu darba režīma pāries uz 12 stundu darba režīmu.

LIDA priekšsēdētājs Augustāns uzsver: «Mērķis, kas jāsasniedz darba organizācijas jomā, ir līdzsvars starp veselību, nodarbinātā attīstības iespējām profesionālajā un personiskajā jomā, atalgojumu un Valsts policijas efektivitāti. »

Turpinot, viņš saka: «Arodbiedrībai nav tiesību tiešā veidā iejaukties iestāžu, tostarp Valsts policijas, darba organizācijā, taču ir tiesības vērst darba devēja uzmanību uz aspektiem, kas jāņem vērā, lai ievērotu darba ņēmēja intereses – tiesības uz darbu, taisnīgiem, drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem, kā arī uz taisnīgu darba samaksu. Respektīvi – nav runa par darbinieku darba laika organizāciju, bet darba apstākļiem un atbilstošu samaksu par padarīto darbu.»

Arodbiedrība uzskata, ka Valsts policijas pienākums ir veicināt stabilitāti un organizēt darbu tā, lai amatpersonas, kuras nodarbinātas struktūrvienībās, kas nodrošina nepārtrauktu darbu, būtu vienlīdzīgā un tiesiski pamatotā stāvoklī. Nevienlīdzīga attieksme rada nelabvēlīgu iekšējo mikroklimatu, veicina nodarbināto «ceļošanu» no viena dienesta uz citu, meklējot sev izdevīgākus darba nosacījumus.

Tāpat Valsts policijas pienākums ir nodrošināt tādu darba organizāciju un darba apstākļus, lai darbinieks varētu izpildīt viņam noteikto darbu. Nenodrošinot atbilstošus darba apstākļus, darbinieks no Valsts policijas puses tiek pakļauts pārgurumam, stresam, psiholoģiskai spriedzei, kā rezultātā pasliktinās veselības stāvoklis, tiek pieļauti disciplīnas pārkāpumi. Rezultātā darbinieki tiek saukti pie disciplinārās, administratīvās, kriminālās vai civiltiesiskās atbildības, kas rada negatīvas sekas gan darbiniekam, gan iestādei.

Vienlaikus Augustāns pauž: «Nav pieļaujama situācija, ka darbinieki nepamatoti tiek pakļauti apstākļiem, kā dēļ var tikt disciplināri sodīti un atvaļināti no dienesta, pazemināti amatā vai piemēroti citi disciplinārsodi, kas nākotnē viennozīmīgi ietekmē darbinieku materiālo un psiholoģisko stāvokli. Iestādei ir jādara viss, lai šādas situācijas nepieļautu.»

Jau izskanējis, ka lielākās nodarbināto bažas par pāreju no 24 stundu darba režīma uz 12 stundu darba režīmu ir saistītas ar iespējamām izmaiņām ienākumu apjomā, kas var sarukt, piemēram, pieaugot transporta izdevumiem, kas nepieciešami, lai nokļūtu darba vietā.

Taču šajā sēdē Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis apliecināja, ka darīs visu iespējamo, lai darbinieki šo pārmaiņu rezultātā neciestu, proti – darbiniekiem, kuru darba vieta ir tālu no mājām, meklēs iespēju piedāvāt darbu tuvāk dzīves vietai un plānos dienestu tā, lai ievērotu darbinieku intereses.

«Tas ir pozitīvi, ka Valsts policija ir gatava risināt šos jautājumus. Tāpat ceram, ka iepriekš arodbiedrības sniegtie priekšlikumi tiks ņemti vērā un iespēju robežās ieviesti,» saka Augustāns.

LIDA iepriekš pauda savu viedokli par darba organizācijas maiņu atsevišķās policijas struktūrvienībās, kā arī izteica vairākus priekšlikumus, tā piemēram, meklēt iespējas gūt papildus finansējumu atalgojuma palielināšanai, uzlabot sociālās garantijas, rast iespējas nogādāt darbiniekus līdz amata pienākumu izpildes vietai, mainīt darba kārtību kādā notiek maiņu pieņemšana un nodošana, nodrošināt līdzdalību, lai darbinieks varētu ietekmēt veicamo darbu organizāciju, un komunikāciju, kas nepieciešama darba veikšanai, kopā ar citiem meklējot radušos problēmu risinājumus.

Valsts policija sēdē informēja, ka joprojām būs struktūrvienības, kurās tiks turpināts 24 stundu darba režīms. Pamatojums šādam lēmumam ir dienesta pienākumu izpildes specifika Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs.

24 stundu darba režīms joprojām tiks īstenots Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona un specvienības OMEGA amatpersonām. Šo struktūrvienību darbība būtiski atšķiras no citām struktūrvienībām, kurās tiek nodrošināta nepārtraukta darbība, proti, amatpersonas laikā, kad nedodas uz izsaukumiem, strādā pēc noteikta nodarbību plāna.

Ref: 225.000.103.1761


Pievienot komentāru

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā

No trešdienas, 21.marta, vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.

LPS: pašvaldībām pašām jāorganizē darba kārtība

Latvijas Pašvaldību savienības Valdes sēdē pēc pašvaldību lūguma izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstuli, kurā pašvaldības tiek aicinātas pārskatīt savus nolikumus un neierobežot ne debašu ilgumu, ne deputātu jautājumu skaitu.

Pansionātā Rauda tiesībsargs konstatē virkni normatīvo aktu pārkāpumu

Vairākkārt apmeklējot Engures novada domes pansionātu Rauda, Tiesībsarga biroja pārstāvji konstatējuši virkni pārkāpumu, kas ir pretrunā ne tikai ar normatīvajiem aktiem, bet arī pārkāpj cilvēktiesības.

Slovākijas prezidents noraida jauno valdību

Slovākijā turpinoties politiskam saspīlējumam, tās valsts prezidents Andrejs Kiska ir noraidījis viņam piedāvāto jauno valdības sastāvu, uzskatot, ka tas var būt nepiemērots tam, lai objektīvi uzraudzītu pētnieciskā žurnālista un viņa dzīvesbiedres slepkavību.

Rīgas vides aizsardzības fonds plāno īstenot vairākus projektus, tērējot 824 736 eiro

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē deputāti apstiprināja Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļu izlietojuma programmu 2018.gada pirmās kārtas projektiem. Kopējā summa pirmās kārtas projektiem plānota 824 736 eiro apmērā.

Rinkēvičs: ES jāstrādā pie regulējuma, lai ar sociālajiem tīkliem nevarētu manipulēt

Eiropas Savienībai ir jāreaģē uz Facebook datu skandālu un jāstrādā pie stingra Eiropas regulējuma, lai ar sociālo tīklu palīdzību nevarētu manipulēt ar cilvēkiem,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijas valsts ceļu peļņa pērn pieaugusi par 8,6%

VAS Latvijas valsts ceļi apgrozījums pērn pēc provizoriskiem datiem sasniedzis 14,529 miljonus eiro, kas ir par 10,3% vairāk nekā 2016.gadā, bet peļņa pieaugusi par 8,6% – līdz 59 485 eiro, liecina LVC publiskotais starpperiodu finanšu pārskats.

LLKA: Latvijas piena lopkopji zemo iepirkuma cenu dēļ var tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Latvijas piena lopkopības saimniecības ar pašreizējām piena iepirkuma cenām, kas ir krietni zemākas nekā vidēji Eiropas Savienībā, var tikai izdzīvot, taču ne attīstīties, vēstīja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane.

Francijā aizturēts eksprezidents Sarkozī par sakariem ar Lībiju

Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī otrdien, 20.martā, aizturēts, lai izmeklētāji varētu viņu nopratināt par iespējamu finansējuma saņemšanu 2007.gada vēlēšanu kampaņai no toreizējā Lībijas vadītāja Muamara Kadāfi.