bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 22.11.2017 | Vārda dienas: Aldis, Alfons, Aldris
LatviaLatvija

LIDA: Darba laika kārtība nedrīkst negatīvi ietekmēt darbinieku darba samaksu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizvadītās nedēļas sēdē tika skatīts jautājums par izmaiņām Valsts policijas darba laika organizēšanas kārtībā, proti, par pāreju no līdzšinējā 24 stundu darba režīma uz 12 stundu darba režīmu. Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) norāda, ka iestādes darba laika organizēšanas kārtības maiņa nekādā gadījumā nedrīkst negatīvi ietekmēt nodarbināto veselību un darba samaksu.

Jau vēstīts,ka ar šā gada 1.septembri darba laika organizācija mainīsies divās Valsts policijas struktūrvienībās – Galvenās Kārtības policijas pārvaldes (GKPP) Speciālo objektu apsardzes pārvaldē un GKPP Operatīvās vadības birojā un nodaļās (dežūrdaļās), kur amatpersonas no līdzšinējā 24 stundu darba režīma pāries uz 12 stundu darba režīmu.

LIDA priekšsēdētājs Augustāns uzsver: «Mērķis, kas jāsasniedz darba organizācijas jomā, ir līdzsvars starp veselību, nodarbinātā attīstības iespējām profesionālajā un personiskajā jomā, atalgojumu un Valsts policijas efektivitāti. »

Turpinot, viņš saka: «Arodbiedrībai nav tiesību tiešā veidā iejaukties iestāžu, tostarp Valsts policijas, darba organizācijā, taču ir tiesības vērst darba devēja uzmanību uz aspektiem, kas jāņem vērā, lai ievērotu darba ņēmēja intereses – tiesības uz darbu, taisnīgiem, drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem, kā arī uz taisnīgu darba samaksu. Respektīvi – nav runa par darbinieku darba laika organizāciju, bet darba apstākļiem un atbilstošu samaksu par padarīto darbu.»

Arodbiedrība uzskata, ka Valsts policijas pienākums ir veicināt stabilitāti un organizēt darbu tā, lai amatpersonas, kuras nodarbinātas struktūrvienībās, kas nodrošina nepārtrauktu darbu, būtu vienlīdzīgā un tiesiski pamatotā stāvoklī. Nevienlīdzīga attieksme rada nelabvēlīgu iekšējo mikroklimatu, veicina nodarbināto «ceļošanu» no viena dienesta uz citu, meklējot sev izdevīgākus darba nosacījumus.

Tāpat Valsts policijas pienākums ir nodrošināt tādu darba organizāciju un darba apstākļus, lai darbinieks varētu izpildīt viņam noteikto darbu. Nenodrošinot atbilstošus darba apstākļus, darbinieks no Valsts policijas puses tiek pakļauts pārgurumam, stresam, psiholoģiskai spriedzei, kā rezultātā pasliktinās veselības stāvoklis, tiek pieļauti disciplīnas pārkāpumi. Rezultātā darbinieki tiek saukti pie disciplinārās, administratīvās, kriminālās vai civiltiesiskās atbildības, kas rada negatīvas sekas gan darbiniekam, gan iestādei.

Vienlaikus Augustāns pauž: «Nav pieļaujama situācija, ka darbinieki nepamatoti tiek pakļauti apstākļiem, kā dēļ var tikt disciplināri sodīti un atvaļināti no dienesta, pazemināti amatā vai piemēroti citi disciplinārsodi, kas nākotnē viennozīmīgi ietekmē darbinieku materiālo un psiholoģisko stāvokli. Iestādei ir jādara viss, lai šādas situācijas nepieļautu.»

Jau izskanējis, ka lielākās nodarbināto bažas par pāreju no 24 stundu darba režīma uz 12 stundu darba režīmu ir saistītas ar iespējamām izmaiņām ienākumu apjomā, kas var sarukt, piemēram, pieaugot transporta izdevumiem, kas nepieciešami, lai nokļūtu darba vietā.

Taču šajā sēdē Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis apliecināja, ka darīs visu iespējamo, lai darbinieki šo pārmaiņu rezultātā neciestu, proti – darbiniekiem, kuru darba vieta ir tālu no mājām, meklēs iespēju piedāvāt darbu tuvāk dzīves vietai un plānos dienestu tā, lai ievērotu darbinieku intereses.

«Tas ir pozitīvi, ka Valsts policija ir gatava risināt šos jautājumus. Tāpat ceram, ka iepriekš arodbiedrības sniegtie priekšlikumi tiks ņemti vērā un iespēju robežās ieviesti,» saka Augustāns.

LIDA iepriekš pauda savu viedokli par darba organizācijas maiņu atsevišķās policijas struktūrvienībās, kā arī izteica vairākus priekšlikumus, tā piemēram, meklēt iespējas gūt papildus finansējumu atalgojuma palielināšanai, uzlabot sociālās garantijas, rast iespējas nogādāt darbiniekus līdz amata pienākumu izpildes vietai, mainīt darba kārtību kādā notiek maiņu pieņemšana un nodošana, nodrošināt līdzdalību, lai darbinieks varētu ietekmēt veicamo darbu organizāciju, un komunikāciju, kas nepieciešama darba veikšanai, kopā ar citiem meklējot radušos problēmu risinājumus.

Valsts policija sēdē informēja, ka joprojām būs struktūrvienības, kurās tiks turpināts 24 stundu darba režīms. Pamatojums šādam lēmumam ir dienesta pienākumu izpildes specifika Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs.

24 stundu darba režīms joprojām tiks īstenots Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona un specvienības OMEGA amatpersonām. Šo struktūrvienību darbība būtiski atšķiras no citām struktūrvienībām, kurās tiek nodrošināta nepārtraukta darbība, proti, amatpersonas laikā, kad nedodas uz izsaukumiem, strādā pēc noteikta nodarbību plāna.

Ref: 225.000.103.1761


Pievienot komentāru

Turcijā žurnālistam cietumsods par Twitter ierakstu

Tiesa Turcijā žurnālistam no opozīcijas laikraksta piespriesti trīs gadi cietumā par teroristiskas propagandas izplatīšanu saistībā ar ierakstu mikroemuāru vietnē Twitter, kas uz brīdi bijis internetā.

Latvijas pilsonībā uzņem vēl 60 personas

Ministru kabinets izdevis rīkojumu otrdien, 21.novembrī, uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 60 personas, tajā skaitā divus nepilngadīgos, kuri naturalizējušies kopā ar vecākiem, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Apšauba Ogres novada domes ieceri ieviest maksu par iebraukšanu Ogrē

Latvijas valsts ceļi apšauba Ogres novada domes ieceri citu teritoriju iedzīvotājiem piemērot nodevu par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā, norāda LVC pārstāve Anna Kononova.

Pētījums: Latvijā nodokļi uzņēmumiem - pievilcīgākie Baltijas valstīs

Latvijā nodokļu sistēma ir pievilcīgākā Baltijas valstu vidū, bet kopumā 190 pasaules valstu vidū tā ir 13.pievilcīgākā, liecina jaunākais Pasaules Bankas un audita kompānijas PricewaterhouseCoopers ziņojums par nodokļu sistēmām pasaulē. Igaunija reitingā Paying Taxes 2018 ierindojas 14.vietā, bet Lietuva - 18.vietā.

Būvniecībā varēs izmantot EEZ valstu standartiem atbilstošu stiegrojuma tēraudu

Ministru kabinets otrdien, 21.novembra sēdē, apstiprināja grozījumus būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtībā, ar kuriem turpmāk Latvijā būvdarbos tiek atļauts izmantot tādu stiegrojuma tēraudu, kurš ir ieguvis atbilstības novērtējumu ikvienam Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstu standartam, kā arī atbilst noteikumos izvirzītajām minimālajām prasībām.

Decembrī uz «oligarhu lietas» izmeklēšanu aicinās Šķēli, Dūklavu un Ameriku

Decembrī uz «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi aicināts ekspolitiķis Andris Šķēle, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Lai samazinātu OIK izmaksas, mazina atbalstu AS Latvenergo TEC stacijām

Valdība, otrdien, 21.novembra sēdē, nolēma par 75% samazināt atbalstu AS Latvenergo TEC stacijām, nodrošinot elektroenerģijas obligātā iepirkuma izmaksu samazināšanu gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām.

Militāro karjeru sāks vairāk nekā 30 profesionālajā dienestā pieņemto karavīru

Vairāk nekā 30 karavīru, kuri sekmīgi pabeiguši Rekrutēšanas un atlases centra veikto atlasi, trešdien, 22.novembrī, sāks dienestu bruņotajos spēkos, vispirms apgūstot profesijas pamatiemaņas Kājnieku skolā Alūksnē.

FM: Nodokļu reforma nodrošinās atvieglojumus ziedojumiem

Nākamgad spēkā stāsies vērienīga nodokļu reforma, kuras ietvaros tostarp tiks īpaši atbalstīti tie uzņēmumi, kuri labprāt ziedo līdzekļus sabiedriskā labuma organizācijām, pauž Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne.

Latvija 35.vietā pasaulē informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstībā

Latvija šogad sasniegusi 35.vietu pasaulē informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomas attīstībā, liecina publiskotais jaunākais ANO Starptautiskās Telekomunikāciju savienības pētījums.

Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā apstiprināts Aivars Lapiņš

Valdība otrdien, 21.novembri, Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā pārcēla bijušo Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Aivaru Lapiņu, informē ministrijā.

Lietuvā atrod miljona vērtu hašišu, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju

Lietuvas policisti, pārbaudot kādu vieglo automašīnu, atraduši 100 kilogramus hašiša ar «melnā tirgus» vērtību ap miljonu eiro, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju, paziņojusi Lietuvas policija.

Zibmaksājumu infrastruktūra ieviesta Eiropas mērogā

Otrdien, 21.novembrī, zibmaksājumu infrastruktūra tiek ieviesta Eiropas mērogā, darbību sākot Eiropas banku dibinātā uzņēmuma EBA Clearing ātro maksājumu sistēmai RT1. Eiropas līmeņa risinājums ir saslēgts ar Latvijas Bankas Latvijā 2017.augustā ieviesto zibmaksājumu infrastruktūru.

Konstatē atšķirības Latvijā un citās valstīs pieejamos ārvalstu izcelsmes produktos

Atšķirības starp Latvijā pieejamiem ārvalstu izcelsmes pārtikas produktiem un citās valstīs iegādātiem pārtikas produktiem ir, taču tās nav būtiskas, secina Pārtikas un veterinārā dienesta, salīdzinot pārtikas produktu marķējumus un laboratoriski pārbaudot to sastāvu.

Igaunijā valdošā Centra partija izslēdz 31 deputātu par startēšanu no cita saraksta

Centra partija, kuras rokās pašlaik ir gan Igaunijas valdības, gan Tallinas domes groži, pieņēmusi apakšnodaļu priekšlikums par biedriem, kuri 2017.gada pašvaldību vēlēšanās startējuši no atsevišķa saraksta, un izslēgusi no politiskā spēka rindām 31 šādu biedru.

Pārtrauc grupējuma darbību, kas valstij nodarījis zaudējumus 7 miljonu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde, veicot 34 kratīšanas, par aizdomās turētām atzīstot divas personas, šī gada novembrī apturēja noziedzīga grupējuma darbību.

BVKB šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas

Būvniecības valsts kontroles birojs šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas, vēst biroja pārstāvji.

Biržu indeksi kāpj, naftas cenas krītas

Biržu indeksi Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā pirmdien, 21.novembrī, kāpa, bet eiro kritās, valdot bažām par politisko krīzi Vācijā. Spēcīgi rezultāti Volstrītā palīdzējuši stiprināt arī biržu rezultātus Eiropā. Tikmēr eiro vērtība pret dolāru jūtami saruka, un daži analītiķi prognozē turpmāku kritumu.

Reaģējot uz e-tirdzniecības izaugsmi, Omniva steidz Baltijā izvērst pakomātu tīklu

Igaunijas valsts pasta uzņēmums Eesti Post, kas darbojas ar zīmolu Omniva, pavēstījis, ka paplašinās savu pasta paciņu skapīšu tīklu Baltijā un līdz Ziemassvētkiem paplašinās 100 esošos pakomātus.

Zariņš: Deputāti, balsojot par budžetu bez grozījumiem, pārkāps tautai doto zvērestu

Nav pieļaujams, ka Saeimas koalīcija iet Ministru kabineta pavadā un neievēro likumus budžeta pieņemšanas procesā, norāda Saeimas deputāts Ivars Zariņš, piebilstot, ka deputātiem, balsojot par budžetu bez grozījumiem, nāksies pārkāpt Latvijas tautai doto zvērestu.

Eiropā joprojām jāskaidro, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības

Diemžēl arī Eiropas Savienībā joprojām nākas skaidrot, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības, Briselē notiekošajā ikgadējā konferencē Sieviešu tiesības trauksmainajos laikos atzīst ES Pamattiesību aģentūras direktors Maikls O'Flahertijs.

Pabriks: Valsts intereses ir jātur augstāk par partiju interesēm

Latvija nedrīkst atļauties iestigt provinciālismā, un tās interesēs ir saglabāt Eiropas un NATO vērtību kursu. Situācijā, kad centriski un eiropeiski orientēto partiju skaits ir liels, to izdarīt paliek aizvien grūtāk, jo notiek politiskā fragmentācija, kurā galvenais pašmērķis ir 5% vēlēšanu barjeras pārvarēšana, nevis Latvijas izaugsme un attīstība, pauž Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uber un Volvo vienojas par 24 000 pašgājēju automašīnu iegādi

Amerikāņu neformālo taksometru pakalpojumu platformas uzturētājs Uber ir vienojies ar ķīniešu uzņēmējiem piederošo autoražotāju Volvo par 24 000 tādu automašīnu iegādi, kuras sevi vada pašas.

SEB: Vidējais uzkrājums pensiju 2. līmenī vienam dalībniekam pieaudzis par 18%

Ekonomiskās situācijas uzlabošanās, algu pieaugums, kā arī investīcijas stratēģijas pareiza izvēle palīdzējuši šī gada desmit mēnešos kāpināt SEB pārvaldīto pensiju 2. līmeņa plānu dalībnieku kapitālu par 97 miljoniem eiro.

Vācijā izjūk ilgstošas koalīcijas sarunas

Vācijas federālajā parlamentā septembrī iekļuvušās politiskās partijas joprojām nespēj vienoties par koalīcijas un vairākuma valdības izveidi, bet Vācijas kanclere Angela Merkele norādījusi, ka labākas par mazākuma valdību būtu jaunas vēlēšanas.