bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 22.05.2018 | Vārda dienas: Emīlija
LatviaLatvija

LTV uz Vecgada koncertu aicina viltus mēru Lembergu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Autors: Lita Krone/LETA

Neskatoties uz to, ka jau vairāk nekā piecus gadus smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs saskaņā ar tiesas lēmumu nedrīkst pildīt pilsētas mēra pienākumus, sabiedriskās televīzijas translētajā koncertā Dziesmas – leģendas jeb Viss kā pirmoreiz tieši Lembergs uzaicināts pārstāvēt Ventspils domi, uzmanību vērš Latvijas Radio raidījums Krustpunktā.

LTV vadītāja Ivara Beltes preses sekretārs Klāvs Radziņš radio atzinis, ka smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš pasākumā sēdējis blakus eksprezidentiem un žurnālistiem, kas veido pētnieciskus materiālus, «uz LTV Vecgada koncerta Dziesmas-leģendas jeb Viss kā pirmoreiz ierakstu tika uzaicināts kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, ņemot vērā, ka Ventspils dome un Ventspils pilsēta ir ilggadēji LTV sadarbības partneri un projekta Eirovīzija atbalstītāji.»

Sabiedriskās televīzijas vadītājs Ivars Belte ar preses sekretāra starpniecību Krustpunktiem darīja zināmu, ka negatavojas ielaisties publiskā diskusijā par šo tematu. Savukārt Aija Dulevska-Cālīte no  Nacionālo plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sacīja, ka padome nevar iejaukties televīzijas viesu izvēlē, tas drīzāk esot ētikas un uzticamības jautājums, kādus viesus viņi aicina uz publiski translētiem pasākumiem.

Tāpat padomes pārstāve atzina, ka, pēc viņas domām, vispār neesot pieļaujama pašvaldības naudas līdzdalība medijos, kur nu vēl sabiedriskajā.

Kā zināms, Aivaram Lembergam tiesa noteikusi aizliegumu pildīt kā Ventspils mēra, tā brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu. Aizliegumu pozicionēt sevi kā Ventspils mēru Lembergam izteicis arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. Neskatoties uz to, Ventspils dome turpina ignorēt šo lēmumu un joprojām Lembergu piesaka kā Ventspils domes priekšsēdētāju, iesaistot apsūdzēto politiķi domes lēmumu komentēšanā.

Lai arī Ventspils domes «uzticība» neizbrīna, asu kritiku par tiesas lēmuma neievērošanu izpelnījās valsts sabiedriskais medijs – Latvijas Televīzija.

De Facto žurnāliste Inga Šņore bilst, ka viņai tas bijis negaidīts un nepatīkams pārsteigums, kuru viņa neatbalsta.

Latvijas Radio politisko notikumu komentētājs Eduards Liniņš stāsta, ka viņa pirmā doma ir bijusi, ka Lembergs aicināts kā «iedvesmas avots, mūza». Bet nopietni vērtējot, runa ir par Ventspils pašvaldības sponsorējumu un cik vispār tāds ir pieņemams sabiedriskajam medijam.

Latvijas Radio norāda, ka Lemberga lieta uzmanību saistījusi ne vien ar visai lēno izmeklēšanas un iztiesāšanas tempu, un dīvainām liecinieku nāvēm. Bet arī ar to, ka no amata atbrīvots prokurors Andis Mežsargs, kurš bijis viens no pirmajiem tā sauktās «Lemberga lietas» izmeklēšanas prokuroriem. Mežsargs iepriekš žurnālam Playboy atklājis, lai atteiktos no Ventspils amatpersonu pārbaudes lietas, viņam piedāvāts nodrošinājums vai nu uzreiz uz visu atlikušo dzīvi, vai regulāri līdz mūža beigām. Pirmais piedāvājums bijis 2003.gada nogalē, pēdējais 2008.gadā, kad jau faktiski lieta virzīta uz tiesu.

Ievērības vērts ir arī fakts, ka pirms atvaļināšanās un aiziešanas izdienas pensijā no Mežsarga paskaidrojumus par laikrakstā Neatkarīgā Rīta Avīze publikācijā minētajiem apstākļiem par viņa un Satversmes aizsardzības biroja Iekšējās drošības daļas vadītāja Aigara Sparāna iesaistīšanos biznesa strīda kārtošanā pieprasījis ģenerālprokurors Kalmieers. Prokuratūras preses sekretāre aģentūrai LETA pastāstījusi, ka, iepazīstoties ar paskaidrojumiem, ģenerālprokurors Mežsargam norādījis, ka viņam turpmāk rūpīgāk jāanalizē ārpusdarba kontakti un tikšanās, lai neradītu šķietamas šaubas par prokuroru rīcības ētiskumu.

«Ja kāds gudrinieks nesen ieteica no Lemberga mācīties, kā nozagt miljardu, tagad varētu sekot seriāla turpinājums: kā izvairīties no tiesa noteiktā drošības līdzekļa,» teikts LR raidījumā.

Visbeidzot medijs rezumē: «Nav jau tā, ka tā sauktā Lemberga lieta tiesā nevirzās uz priekšu. No 98 lieciniekiem vairāk nekā piecu gadu laikā skaitās nopratināta aptuveni puse. Prokurors Juris Juriss neprognozē, pēc cik gadiem varēs tikt skaidrībā, cik valstij nozadzis un vai vispār ir pierādāms, ka kaut ko nozadzis Lembergs.»

Ref:103.000.103.4000


Pievienot komentāru

  1. rasa teica:

    Latvijā atgriežas vecās Romas laiki -likumus veido un pieņem tiem,kas vairāk maksā.Bet gan jau Lembergs pats reiz kaklu lauzīs,ja nespēs novākt visus traucējošos elementus.Kauns par LTV!

    +1 0 -1 0

Katoļu arhibīskaps Austrālijā notiesāts par bērnu seksuālas izmantošanas slēpšanu

Tiesa Austrālijā atzinusi kādu katoļu baznīcas arhibīskapu vainīgu par bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu slēpšanu, kas notikusi 1970.gados. Adelaidas arhibīskaps kļuvis par augstāko katoļu garīdznieku pasaulē, kurš apsūdzēts un atzīts par vainīgu šādā noziegumā.

Lindermanu atbrīvo no apcietinājuma

Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 21.maijā, nolēma atbrīvot no apcietinājuma aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu, kā arī par masu nekārtību organizēšanu turēto prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu.

Mentorus bēgļiem par pusmiljonu eiro nodrošinās Latvijas Sarkanais Krusts

Turpmāko pusotru gadu sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu sniegs biedrība Latvijas Sarkanais Krusts, informē Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji.

Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija sasniedz Arktiku

Pēc ceļa cauri Baltijas jūrai, Krievijas pirmā peldošā atomelektrostacija nonākusi Barenca jūras ostā Murmanskā, lai gatavotos tālākam ceļam uz Krievijas tālajiem austrumiem.

Latvijā tuvākajos gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro

Latvijā tuvākajos divos līdz trīs gados vidējā neto darba alga varētu sasniegt 1 000 eiro, prezentējot jaunāko bankas Nordic Outlook apskatu, norāda SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Ārvalstu klientu noguldījumu apmērs pirmajā ceturksnī Latvijas bankās sarucis par 27,1%

Latvijas banku piesaistīto ārvalstu klientu noguldījumu apmērs šogad pirmajā ceturksnī samazinājies par 27,1% jeb 2,185 miljardiem eiro un marta beigās veidoja 5,869 miljardus eiro, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Pēc 12 gadiem Latvijā baptistiem jauns bīskaps

Latvijas Baptistu draudžu savienības 19.maija kongresā bīskapa amatā uz nākamajiem četriem gadiem tika ievēlēts mācītājs Kaspars Šterns, vēsta LBDS izpilddirektore Žanna Drūnese.

KP atļauj automašīnu un rezerves daļu vairumtirgotāju apvienošanos

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Auto-Bon Oy iegūst izšķirošu ietekmi pār KW Bruun Baltic OU, iegādājoties tā kapitāldaļas 100% apmērā no Dānijā reģistrētas sabiedrības Interdan Bil A/S.

Plānota plašāka diskusiju par ST sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām

Saeimas Prezidijam lūgts atbalstīt parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas darba grupas sanāksmes organizēšanu par Satversmes tiesas sprieduma ietekmi uz valsts un baznīcu attiecībām un normatīvo regulējumu.

Nacionālā apvienība premjera amatam kā kandidātu izvirza Robertu Zīli

Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) valde nolēmusi uz 13.Saeimas vēlēšanām Ministru prezidenta amatam kā kandidātu virzīt Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, informē NA.

Emajegi upes aizstāvībai Igaunijā cilvēku ķēdi izveido 4 000 iedzīvotāju

Igaunijā turpinoties cīņai ap miljardu eiro vērtas celulozes rūpnīcas celtniecību, nedēļas nogalē Tartu pilsētā Emajegi upes krastos sapulcējušies ap 4 500 cilvēku, izveidojot dzīvo ķēdi, lai nepieļautu rūpnīcas izveidi, tā pavēstījuši pasākuma rīkotāji.

RD trešo reizi maina nolikumu, jautājumus katrs deputāts varēs uzdot desmit minūtes

Rīgas domes sēdē, saistībā ar jautājumu uzdošanas kārtību, pirmdien, 21.maijā, trešo reizi tika apstiprinātas izmaiņas pašvaldības nolikumā, kas paredz, ka turpmāk domnieki domes sēdēs ziņotājam jautājumus katrs varēs uzdot desmit minūtes.

Ušakovs nevēlas kļūt par partijas Saskaņa premjera amata kandidātu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs darīs visu, lai partija Saskaņa viņu nevirzītu par premjera amata kandidātu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, pirmdien, 21.maijā, Rīgas domes sēdē pauda priekšsēdētājs.

Atkarība no mobilā telefona – viena no izplatītākajām jauniešu vidū

Četriem no pieciem pusaudžiem, kuri pieteikti jaunajai atkarību programmai, ir mobilo telefonu atkarības risks, katrs otrais pārlieku aizraujas ar datoru, bet katrs trešais ir uzsācis smēķēt.

MK komiteja piešķir 3,3 miljonus eiro meliorācijas sistēmu uzturēšanai

Ministru kabineta komiteja pirmdien, 21.maijā, sēdē atbalstīja Zemkopības ministrijas lūgumu pakāpeniski līdz 2021.gadam par kopumā 3 234 187 eiro palielināt ikgadējo valsts budžeta finansējumu meliorācijas sistēmu ekspluatācijai un uzturēšanai.

Saņemot ziņojumus no bankām, VID pievērsīs uzmanību tikai fiziskajām personām ar visaugstāko riska pakāpi

Saņemot ziņojumus no bankām par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gadā pārsniedz 15 000 eiro, Valsts ieņēmumu dienests (varēs identificēt fiziskās personas ar visaugstāko riska pakāpi, ka nodokļi nav nomaksāti pilnā apmērā.

Igaunijas ražotāju cenu indekss gadā augšup par 2,1%

Igaunijas ražotāju cenu indekss gada laikā no 2017.gada aprīļa līdz šā gada aprīlim kāpis par 2,1% un to būtiski ietekmējis energoresursu cenu kāpums, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

VDI pārbaudīs būvniecības uzņēmumus; grib mazināt nelaimes gadījumu skaitu

Valsts darba inspekcija uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumu darbā skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām, informē VDI Sadarbības un attīstības nodaļas Vecākā eksperte ārējo sakaru jautājumos Megija Ekkerte.

LAFPA: Kredītu atmaksas rādītāji nebanku patēriņa aizdevumu segmentā uzlabojas

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri patēriņa aizdevumos 2017.gadā izsniedza 180,5 miljonus eiro, liecina asociācijas apkopotie dati.

Vitol: Čaulas kompāniju ierobežošana reāli strādājošus tranzīta uzņēmumus nevar skart

Izmaiņas likumos, kuri skar čaulas kompāniju darbības ierobežošanu, nevar skart reāli strādājošus tranzīta uzņēmumus. Tādēļ nav skaidrs ar ko tika pamatoti apgalvojumi par kaitējumu tranzītam, kuri izskanēja pirms stingrāko likuma prasību pieņemšanas, norāda Vitol Baltics valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

Īslaicīgas mājokļu īres vietne Airbnb Dānijā informēs par īpašnieku ieņēmumiem

Īslaicīgas īres pakalpojuma uzņēmums Airbnb Dānijā piekritis ziņot ieņēmumu dienestam par naudu, ko mājokļu īpašnieki saņēmuši, izīrējot dzīvojamās platības Airbnb vietnē. Vienošanās ir pavērsiens daudzu valstu centienos nepieļaut mājokļu izīrētāju izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Brīvdienās ugunsgrēkos cieta pieci cilvēki, bet izglābi 20

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 19.maija plkst. 6.30 līdz 21.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 107 izsaukumus – 62 uz ugunsgrēku dzēšanu un 32 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Dūklavs: Par depozītu sistēmas ieviešanu joprojām nav saņemta «nopietna atbilde»

Patlaban ar depozītu sistēmu saistītie jautājumi ir pārāk neskaidri, lai varētu spriest par Latvijas lielveikalu lomu tās ieviešanā, atzina Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

Čigāne: Ar ES fondu palīdzību jauniešiem jānodrošina jēgpilnas mācības

«No valsts ik gadu emigrē ap septiņiem līdz astoņiem tūkstošiem jauniešu. Ja pirms desmit gadiem valstī 13 līdz 25 gadus veci jaunieši veidoja teju 20 procentus no valsts iedzīvotāju kopskaita, tad 2017.gadā tie bija vairs tikai 13 procenti,» norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Itālijā vienojas deportēt pusmiljonu migrantu

Itālijā turpinoties koalīcijas un valdības veidošanai, vadošās partijas vienojušās par kopējām politiskām nostādnēm, kas cita starpā paredz no valsts izvest 500 tūkstošus migrantu.

Jaunākie komentāri