bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 24.01.2018 | Vārda dienas: Krišs, Eglons, Ksenija
LatviaLatvija

LTV uz Vecgada koncertu aicina viltus mēru Lembergu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Autors: Lita Krone/LETA

Neskatoties uz to, ka jau vairāk nekā piecus gadus smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs saskaņā ar tiesas lēmumu nedrīkst pildīt pilsētas mēra pienākumus, sabiedriskās televīzijas translētajā koncertā Dziesmas – leģendas jeb Viss kā pirmoreiz tieši Lembergs uzaicināts pārstāvēt Ventspils domi, uzmanību vērš Latvijas Radio raidījums Krustpunktā.

LTV vadītāja Ivara Beltes preses sekretārs Klāvs Radziņš radio atzinis, ka smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš pasākumā sēdējis blakus eksprezidentiem un žurnālistiem, kas veido pētnieciskus materiālus, «uz LTV Vecgada koncerta Dziesmas-leģendas jeb Viss kā pirmoreiz ierakstu tika uzaicināts kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, ņemot vērā, ka Ventspils dome un Ventspils pilsēta ir ilggadēji LTV sadarbības partneri un projekta Eirovīzija atbalstītāji.»

Sabiedriskās televīzijas vadītājs Ivars Belte ar preses sekretāra starpniecību Krustpunktiem darīja zināmu, ka negatavojas ielaisties publiskā diskusijā par šo tematu. Savukārt Aija Dulevska-Cālīte no  Nacionālo plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sacīja, ka padome nevar iejaukties televīzijas viesu izvēlē, tas drīzāk esot ētikas un uzticamības jautājums, kādus viesus viņi aicina uz publiski translētiem pasākumiem.

Tāpat padomes pārstāve atzina, ka, pēc viņas domām, vispār neesot pieļaujama pašvaldības naudas līdzdalība medijos, kur nu vēl sabiedriskajā.

Kā zināms, Aivaram Lembergam tiesa noteikusi aizliegumu pildīt kā Ventspils mēra, tā brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu. Aizliegumu pozicionēt sevi kā Ventspils mēru Lembergam izteicis arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. Neskatoties uz to, Ventspils dome turpina ignorēt šo lēmumu un joprojām Lembergu piesaka kā Ventspils domes priekšsēdētāju, iesaistot apsūdzēto politiķi domes lēmumu komentēšanā.

Lai arī Ventspils domes «uzticība» neizbrīna, asu kritiku par tiesas lēmuma neievērošanu izpelnījās valsts sabiedriskais medijs – Latvijas Televīzija.

De Facto žurnāliste Inga Šņore bilst, ka viņai tas bijis negaidīts un nepatīkams pārsteigums, kuru viņa neatbalsta.

Latvijas Radio politisko notikumu komentētājs Eduards Liniņš stāsta, ka viņa pirmā doma ir bijusi, ka Lembergs aicināts kā «iedvesmas avots, mūza». Bet nopietni vērtējot, runa ir par Ventspils pašvaldības sponsorējumu un cik vispār tāds ir pieņemams sabiedriskajam medijam.

Latvijas Radio norāda, ka Lemberga lieta uzmanību saistījusi ne vien ar visai lēno izmeklēšanas un iztiesāšanas tempu, un dīvainām liecinieku nāvēm. Bet arī ar to, ka no amata atbrīvots prokurors Andis Mežsargs, kurš bijis viens no pirmajiem tā sauktās «Lemberga lietas» izmeklēšanas prokuroriem. Mežsargs iepriekš žurnālam Playboy atklājis, lai atteiktos no Ventspils amatpersonu pārbaudes lietas, viņam piedāvāts nodrošinājums vai nu uzreiz uz visu atlikušo dzīvi, vai regulāri līdz mūža beigām. Pirmais piedāvājums bijis 2003.gada nogalē, pēdējais 2008.gadā, kad jau faktiski lieta virzīta uz tiesu.

Ievērības vērts ir arī fakts, ka pirms atvaļināšanās un aiziešanas izdienas pensijā no Mežsarga paskaidrojumus par laikrakstā Neatkarīgā Rīta Avīze publikācijā minētajiem apstākļiem par viņa un Satversmes aizsardzības biroja Iekšējās drošības daļas vadītāja Aigara Sparāna iesaistīšanos biznesa strīda kārtošanā pieprasījis ģenerālprokurors Kalmieers. Prokuratūras preses sekretāre aģentūrai LETA pastāstījusi, ka, iepazīstoties ar paskaidrojumiem, ģenerālprokurors Mežsargam norādījis, ka viņam turpmāk rūpīgāk jāanalizē ārpusdarba kontakti un tikšanās, lai neradītu šķietamas šaubas par prokuroru rīcības ētiskumu.

«Ja kāds gudrinieks nesen ieteica no Lemberga mācīties, kā nozagt miljardu, tagad varētu sekot seriāla turpinājums: kā izvairīties no tiesa noteiktā drošības līdzekļa,» teikts LR raidījumā.

Visbeidzot medijs rezumē: «Nav jau tā, ka tā sauktā Lemberga lieta tiesā nevirzās uz priekšu. No 98 lieciniekiem vairāk nekā piecu gadu laikā skaitās nopratināta aptuveni puse. Prokurors Juris Juriss neprognozē, pēc cik gadiem varēs tikt skaidrībā, cik valstij nozadzis un vai vispār ir pierādāms, ka kaut ko nozadzis Lembergs.»

Ref:103.000.103.4000


Pievienot komentāru

  1. rasa teica:

    Latvijā atgriežas vecās Romas laiki -likumus veido un pieņem tiem,kas vairāk maksā.Bet gan jau Lembergs pats reiz kaklu lauzīs,ja nespēs novākt visus traucējošos elementus.Kauns par LTV!

    +1 0 -1 0

Jaunas vēsmas 21.gadsimta bērnu izglītošanā – izstrādāta vai tikai laba ideja?

Līdz 2018.gada 1.februārim ikviens sabiedrības loceklis var ietekmēt to, ko un kādā veidā turpmāk mācīsies bērni un jaunieši skolās Latvijā. Tikmēr skolotāji jau pauž bažas saistībā ar jauno projektu: parādās jauni priekšmeti, bet kurš tos mācīs? Vai visi latviešu valodas un literatūras skolotāji ir spējīgi mācīt drāmu? Vai viņi drīkstēs to darīt, vai arī būs nepieciešams kāds īpašs apliecinājums, lai to drīkstētu darīt?

Vienkāršos traktortehnikas tiesību kategorijas

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 23.janvārī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz vienkāršot traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas.

Precīzāk noteiks Kanādas karavīru tiesības un pienākumus, uzturoties Latvijā

Lai turpinātu saņemt Kanādas sniegtās kolektīvās aizsardzības garantijas, Aizsardzības ministrija sagatavojusi memorandu, kurā detalizētāk būs noteiktas Kanādas bruņoto spēku un tiem piederošo personu tiesības un pienākumu apjoms, uzturoties Latvijā.

VM: Slimnīcām būs pieejams struktūrfondu finansējums attīstībai

Veselības ministrija izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu, kas paredzēs iespēju slimnīcām piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu savai attīstībai. No Eiropas Savienības fondu līdzekļiem tam paredzēti 15,8 miljoni eiro.

Denacionalizēto dzīvokļu īrnieku pārcelšanās pabalstiem vajadzīgi 7 milj. eiro

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja noteica, ka 2019.gadā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstiem būtu nepieciešami septiņi miljoni eiro. Pēdējo reizi pārcelšanās pabalsti tika izmaksāti 2009.gadā, bet pēc tam valsts visus šos gadus pēc kārtas atteica līdzfinansējumu pabalsta izmaksai.

Fotoieskats Davosas forumā, kur Latviju pārstāvēs Reizniece-Ozola un Kučinskis

Ar moto «sašķeltā pasaulē veidot kopīgu nākotni» 23.janvārī Davosā Šveicē sācies gadskārtējais Pasaules Ekonomiskais forums, kur Latviju pārstāvēs finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un premjers Māris Kučinskis.

RB Rail: Galvenais šī gada fokuss būs Rail Baltica būvprojektēšana

Šogad tiks pabeigti darbi pie vispusīga konsolidētā tehniskā būvprojekta sagatavošanas visās trīs valstīs - apvienoti sākotnējie tehniskie risinājumi, lai attīstītu vienlaidu dzelzceļa koridoru. Šogad pilnībā tiks pabeigti būvprojektēšanas iepirkumi Igaunijā, kā arī daļēji - Latvijā un Lietuvā, informē RB Rail AS.

Aviokompānijām par pasažieru datu nesniegšanu varēs piemērot 5 100 eiro sodu

Valdība atbalstīja grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas aviokompānijām par pasažieru datu nesniegšanu vai nepilnīgu datu sniegšanu Drošības policijai paredz līdz 5 100 eiro sodu.

PVD aicina nelietot uztura bagātinātāju DNP Fatburner

Pārtikas un veterinārais dienests aicina neiegādāties un nelietot Krievijā ražotu uztura bagātinātāju DNP Fatburner, jo tā sastāvā ir toksiska ķīmiska viela - dinitrofenols, kas apdraud patērētāju veselību un dzīvību.

Mainīs pārsūdzēšanas kārtību atteikumam izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu

Lai mainītu pārsūdzēšanas kārtību saistībā ar drošības iestāžu atteikumu izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija noslēdza darbu pie grozījumiem likumā Par valsts noslēpumu.

Turpmāk slimnīcas dalīs piecos līmeņos; daļai slimnīcu līmeni paaugstina

Turpmāk slimnīcas Latvijā tiks iedalītas piecos līmeņos lēma valdība. Kā rezultātā Siguldā, Tukumā, Alūksnē un Preiļos slimnīcas līmenis paaugstināsies.

Ašeradens: Latvijas uzņēmējdarbības vide investoriem kļūst arvien pievilcīgāka

«Aizvadītā gadā īstenotie pasākumi uzņēmējdarbības vides uzlabošanai padarīs to pievilcīgāku gan pašmāju, gan ārvalstu investoriem, kā arī ievērojami atvieglos uzņēmēju darbu ikdienā,» uzskata Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Latvijas piena pārstrāde ir mazefektīva, tā Konkurences padome

Šobrīd piena tirgū konstatējams, ka svaigpiena iepirkuma cenas ietekmē daudzu vietējā un pasaules mēroga tirgus faktoru kopums. Turklāt nelabvēlīgām pieprasījuma un cenu izmaiņām ir tendence kļūt arvien biežākām.

Itālijas populārākā partija atmet eiro referenduma ieceri

Gatavojoties Itālijas parlamenta vēlēšanām, kas gaidāmas 4.martā, valstī populārākā partija Pieczvaigžņu kustība ir nākusi klajā ar savu politisko programmu, kur, par laimi vienotās valūtas atbalstītājiem, vairs nav minēts tās mērķis panākt, lai viena no vadošajām eirozonas ekonomiskām atteiktos no eiro.

Arktisko dīzeļdegvielu bez biodegvielas piejaukuma varēs tirgot tikai ziemas periodā

Ministru kabinets sēdē apstiprināja grozījumus MK 2000.gada 26.septembra noteikumos Par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu, skaidri definējot laika periodu no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim, kurā dīzeļdegviela būs jātirgo ar biodegvielas piejaukumu. Šī norma stāsies spēkā 2018.gada aprīlī.

Civinity: Vajag stingrāku normatīvo regulējumu par ietvju tīrīšanu ziemā

Lai sniegotā laikā visas ietves patiešām būtu labi sakoptas, ir nepieciešama vienota izpratne par notīrītām ietvēm un lielāka sabiedrības iesaiste, uzskata apsaimniekošanas grupas Civinity vadītājs Latvijā Remigijs Valentinavičs. Viņš uzsver, ka iedzīvotājiem trūkst informācijas par to, kādi ir noteikumi par ietvju tīrīšanu, kam var sūdzēties par pārkāpumiem un kādi ir pašu iedzīvotāju pienākumi, lai netraucētu ielu tīrīšanu.

Fotoradari pastiprināti kontrolēs OCTA un tehniskās apskates derīguma termiņus

No 22.janvāra līdz 4.februārim Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs, CSDD un Valsts policija, īstenos sociālu kampaņu. Kampaņas ietvaros paredzēts veikt plašu profilaktisko darbu, skaidrojot autovadītājiem, ka OCTA vai tehniskā apskate nav tikai formalitāte

10 gadu laikā studentu skaits krities par 35%

2017./2018. akadēmiskajā gadā studijās iesaistījušies 81,6 tūkstoši studentu, un gada laikā studējošo skaits ir samazinājies par 1,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Pēdējo desmit gadu laikā, samazinoties iedzīvotāju skaitam, studentu skaits ir sarucis par 43,8 tūkstošiem jeb 35%.

Valdība piekrīt 2019.gadā sākt pāreju uz mācībām latviešu valodā

Ministru kabinets piekrita no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Latvijas krājbankas administrators pērn atguvis 7,198 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators pagājušajā gadā atguvis kopumā 7,198 miljonus eiro, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats.

NA deputāts: Nelielas valstis nevar atļauties viduvējību un dažādu mērogu tiesiskuma un korupcijas skandālus

«Dzīvojot demokrātiskā valstī, katram iedzīvotājam, kuram ir vēlēšanu tiesības, izaicinājums ir sekot politiskajiem procesiem un pamanīt, kurš politiskais spēks aiz kādām interesēm «stāv»,» intervijā ar BNN uzsver Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK Rīgas domes opozīcijas deputāts Jurģis Klotiņš.

Pērn ar zaudējumiem strādājis Igaunijas dzelzceļa kravu pārvadātājs

Igaunijas valsts dzelzceļa uzņēmums EVR Cargo 2017.gadu noslēdzis ar neto zaudējumiem 1,2 miljona eiro apmērā, taču zaudējumus samazināt palīdzējusi gada trešajā ceturksnī gūtā peļņa aptuveni miljona eiro apmērā.

Ierosina mainīt pārbaudes darbu organizēšanu skolās

Iesniegta iniciatīva par to, lai valsts un skolas pārbaudes darbi tiktu organizēti ar minimālu vienas dienas pārtraukumu starp diviem darbiem. Iniciatīvas autors uzskata, ka, ieviešot šādu likumu, tiks uzlaboti pārbaudes darbu rezultāti un samazināsies skolēnu slodze.

Latvija nodod pieredzi Uzbekistānai valsts civildienesta reformu jautājumos

Uzbekistāna ir viena no Latvijas prioritārajām valstīm attīstības sadarbības politikā. Ņemot vērā Uzbekistānā uzsāktās vērienīgās valsts pārvaldes reformas, Latvija ir gatava turpināt sniegt atbalstu un dalīties ar savu uzkrāto pieredzi, apliecina Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Igors Apokins.

Igaunijā būvniecības izmaksu kāpumu visvairāk ietekmē darbaspēka izmaksas

Pērn Igaunijā sadārdzinājušies celtniecības darbi, jo būvniecības izmaksu indekss valstī, salīdzinot ar 2016.gada vidējo līmeni, audzis par 1,5%.