bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.05.2018 | Vārda dienas: Marlēna, Ilvija, Ziedone
LatviaLatvija

Maršruts nedēļas nogalei: moči, lidojošās zivis un Sansusī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

PIEKTDIEN, 27.aprīlī

Critical Nightride Rīga

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Katra mēneša pēdējā piektdienā visā pasaulē notiek Kritiskās masas braucieni. Līdzsolī ar pasauli iesildīsimies pirms 1.maija brauciena Kritiskā masa Rīgā 2018.

Tikšanās vieta — Dailes teātris
Laipni gaidīti visi, neatkarīgi no tā, kāds kuram ritenis vai fiziskā sagatavotība.
Maršrutu nosaka paši braucēji, balsojot par ieteikumiem.
Par savu drošību atbild katrs pats.
Brauciens notiek tumsā, tāpēc: lampiņas, lampiņas, lampiņas
Ar lampiņām būs gan smukāk, gan drošāk.
Lai kavētāji zinātu, kur meklēt braucējus, ieslēdziet telefonos Critical Maps!
Ja esi iestrēdzis mājās vai jāstrādā naktsmaiņa, seko braucienam šai kartē.

Sansusī vakars Rīgā IV

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pienācis ceturtais Sansusī vakars Rīgā. Šoreiz tas notiks Tallinas ielā 10, angārā, kurš atrodas Free Riga radošajā kvartālā. Šo vietu veidojam par Sansusī filiāli Rīgas koncertiem, izrādēm un citām laikmetīgās mākslas formām. Esam to nosaukuši par Tu jau zini Kur!, stāsta rīkotāji.

Vakara programma ir sekojoša:
19.00 Abu bāru atkorķēšana (un ēdieni no Terapijas)
20.00 Solokoncerts – Jan Jakub Monowid (kontrtenors no Polijas) ar Beata Szebesczyk pie klavierēm
21.30 Objektu teātris. Strange death and perfect bodies (izrāde procesā). Nākotnes arheologi, kas veido attiecības ar mūsdienu objektiem. Mentors – Davide Giovanzana
22.30 Atgriešanās Ata Jākabsona un Annas Ķirses izstādē/performancē Dvēseles tumšā nakts caur Toma Harjo īsfilmu.
23.00 Pianistu Kautiņi Bāros. Ar Agnesi Egliņu un Rihardu Plešanovu.
00.30 Divdesmit Minūšu Diskotēka ar Platonu Buravicki.

Tiekamies Tu jau zini Kur – Tallinas ielas 10 iekšpagalmā.

Biļešu cena: 12 eiro.

RPFF: Rumānijas filmu programma

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piektais RPFF – Rīgas Pasaules filmu festivāls Komiskais nodoms jeb Kā es pārstāju krist depresijā dokumentālo filmu dēļ un iemācījos smieties par dzīvi piedāvā īpašu Rumānijas fokusprogrammu kinoteātrī K.Suns!

Godalgotas Rumānijas režisoru filmas un tikšanās ar Rumānijas lielākā dokumentālo filmu festivāla Astra Film rīkotājiem Dumitru Budralu un Čillu Kato.
Programmā absurda māksla pret politisku vienaldzību, ikdienišķi smiekli par neikdienišķu seksualitāti un brīži, kad jāsmejas, lai nebūtu jāraud…

Plašāka programma apskatāma šeit.

Biļetes pieejamas šeit.

 

SESTDIEN, 28.aprīlī

Liepājas Moto sezonas atklāšana

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Visi moto braucēji tiek aicināti piedalīties Liepājas moto sezonas atklāšanā. Pēc brauciena visus dalībniekus Iron Wolf MC kluba mājā gaidīs siltas uzkodas!

Uz tikšanos 28.aprīlī, pulksten 11.00 koncertzāles Lielais dzintars stāvlaukumā, brauciena sākums pulksten 12.00.

Maršruts: Liepāja–Grobiņa–Aizpute–Kuldīga–Liepāja!

Muzejpedagoģiskā programma Māla pikuča piedzīvojumi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rēzeknē Latgales Kultūrvēstures muzejā sestdien, 28.aprīlī, būs programma pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas skolēniem, kā arī apmeklētājiem ar redzes traucējumiem. 

Pasākuma laiks: no pulksten 10.00 līdz 17.00.

Nodarbības ilgums: 40–50 minūtes, izvēloties veidošanu – 1 stunda 20 min.

Nodarbības laikā:
– Virtuālajā keramikas spēlē Māla pārvērtības skolēni vizuāli iepazīst, kā podnieki atrod mālu, kā to pārstrādā, kā veido keramikas trauku, kāds ir apdedzināšanas process.
– Latvijā un pasaulē lielākās Latgales keramikas ekspozīcijas Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums apskate un uzdevumu pildīšana.
– Suvenīra veidošana no māla. Izveidotos darbus autori paņem sev līdzi, līdz ar to katram ir savs pašdarinātais suvenīrs.

Programmas maksa: katram skolēnam 0,80 €
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622464

 

SVĒTDIEN, 29.aprīlī

Lido zivis Kuldīgā 2018

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kā jau katru gadu, aprīļa beigās visi ceļi ved uz Kuldīgu. Arī šogad jau četrpadsmito reizi ar aizraujošu palu šovu Lido zivis Kuldīgā tiks atklāta vasaras tūrisma sezona. Daudzveidīgajā pasākuma programmā kaut ko sev interesējošu atradīs ikviens. Paralēli pasākumam ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas.

Jau no pulksten 11.00 Liepājas, Pils un Kalna ielā, kā arī Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles sētā darbosies pavasara tirdziņš, kurā būs iegādājamas gan ēdamas, gan dzīvē un saimniecībā noderīgas preces. Savukārt pie Skolas ielas 1.nama pirmoreiz notiks Skolas ielas pagalma svētki, ko rīkos LIAA Kuldīgas biznesa inkubators.

Zivju lidošanas svētkus Pilsētas dārzā pulksten 11.00 ievadīs franču grupa Planète Vapeur ar performanci Ūdenszāļu pinekļos. Šie mākslinieki Latvijā uzstāsies pirmoreiz, un viņu performanci varēs noskatīties 11.00, 12.30 un 14.30. Uz svētku skatuves kāps no tuvienes un tālienes braukuši dziedātāji un dejotāji. Aicinām nepalaist garām Latvijā labi zināmās kuldīdznieku grupas Rumbas kvartets uzstāšanos pulksten 12.45.

Pilsētas dārzā varēs cienāties ar zivju zupu un iegādāties kādu zivtiņu līdzņemšanai. Vides izziņas piestātnē varēs izpētīt pleznas, knābjus un spalvas, uzzināt, kāpēc zivis Kuldīgā lido, kopā ar Latvijas Dabas muzeju spoguļoties zvīņu spoguļos, kā arī iepazīt pasaules neparastās ūdensradības.

Svētku laikā paredzētas daudzas izdarības, ar kurām plašāk var iepazīties šeit.

PIRMDIEN, 30.aprīlī

Džezs pavasara krāsās

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mākslas dienu ietvaros un atzīmējot Starptautisko džeza dienu Latvijā, Vienības nama koncertzāle aicina uz koncertu Džezs pavasara krāsās. Koncertā izskanēs džeza standarti, balādes un latviešu tautas dziesmu apdares džeza stilā.

Kopā ar Daugavpils profesionālo pūšamo instrumentu orķestri Daugava (diriģents Arnolds Grīnberts), un Latviešu kultūras centra Džeza ansambli (vadītāja Irina Grīnberte) koncertu ar savu neatkārtojamo balsi rotās vairāku starptautisku konkursu laureāte, vokālās grupas FRAMEST un muzikālās apvienības Vintāža soliste – Rūta Dūduma.

Koncerta norises laiks: 18.00–20.00
Ieeja koncertā bez maksas.
Informācija: Latviešu kultūras centrā vai pa tālruni 65426691

OTRDIEN, 1.maijā

Vasaras sezonas atklāšana Turaidā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Turaidas pils muzejs aicina uz vasaras atklāšanu vienā no Latvijas skaistākajām vietām – Turaidā. Pirmo reizi būs atvērti pils ziemeļaustrumu stūra pagrabi!

Vēl programmā paredzēts:

– Īpaša orientēšanās spēle ģimenēm Turaidas pilī;
– Elmāra Gaigalnieka darbnīca un portretu gleznošana ar pasteli

Pasākuma norises laiks: 11.00–17.00


Pievienot komentāru

Lietuva uzņems sieviešu politiķu samitu, kur apbalvos Vīķi-Freibergu

Sievietes politiķes, kuras strādājušas augstos politiskos amatos, jūnija sākumā pulcēsies Lietuvā, kur norisināsies Sieviešu politisko līderu galotņu sanāksme. Cita starpā forumā tiks apbalvota bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un bijusī valdības vadīja Laimdota Straujuma.

Pētījums: 23% Latvijas uzņēmumu joprojām nezina, kas ir Vispārīgā datu aizsardzības regula

Par Vispārīgo datu aizsardzības regulu nav informēti 27% Eiropas uzņēmumu. Salīdzinot ar pārējām Eiropas Savienības valstīm, 23% Latvijas uzņēmumu apgalvo, ka vispār nezina, kas ir GDPR, bet Lietuva ierindojas starp valstīm, kurām ir visvājākās zināšanas – 49%. Igaunijas uzņēmumi ir visinformētākie Baltijā – tikai 21% uzņēmumu nav dzirdējuši par GDPR.

Rīgas mežos šopavasar iestādīs 388 hektāru jauna meža

SIA Rīgas meži šopavasar apņēmušies iestādīt 387,93 hektāru jauna meža, kopumā iestādot 1 154 000 jaunu kociņu

Bērnu slimnīcai virsstundu apmaksai saistībā ar ST lēmumu papildu nepieciešams aptuveni miljons eiro

Sākotnējie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas aprēķini liecina, ka gada laikā virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas lēmumu par pagarinātā normālā darba laika atalgojuma neatbilstību Satversmei slimnīcai papildu būtu nepieciešams aptuveni viens miljons, norāda slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Banku izdevumi padomes un valdes atalgojumam pirmajā ceturksnī pieauguši par 1,1%

Latvijas banku izdevumi padomes un valdes atalgojumam šogad pirmajā ceturksnī bijuši 4,007 miljoni eiro, kas ir par 1,1% jeb 44 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, skaidro Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.

Ugunsgrēkā cietušā Tartu dzelzceļa atjaunošana prasīs miljonus

Igaunijā autjaunota dzelzceļa kustība maršrutos uz Tartu pilsētu, kas uz laiku bijusi apturēta, jo pagājušajā nedēļā aizdegās Tartu dzelzceļa stacijas signalizēšanas mezgla vadu sistēma.

Vjetnamā Latvijas uzņēmējiem paredzēts stabils nodokļu maksāšanas režīms

Vjetnamā strādājošiem Latvijas uzņēmējiem turpmāk paredzēts nodrošināt stabilu nodokļu maksāšanas režīmu, ko neietekmēs Vjetnamas normatīvo aktu grozījumi.

Būtiskas izmaiņas lauksaimniecības zemes iegādes atbalsta programmā

Stājas spēkā būtiskas izmaiņas lauksaimniecības zemes iegādes atbalsta programmā, kuru īsteno Attīstības finanšu institūcija Altum. Pateicoties izmaiņām, saimniecības lauksaimniecības zemi ar atvieglotiem nosacījumiem varēs iegādāties arī situācijās, kuras iepriekš neļāva pretendēt uz šīs programmas atbalstu. Izmaiņas stājas spējā no 24.maija..

Saeima dod zaļo gaismu antidopinga regulējuma pilnveidei

Saeima ceturtdien, 24.maijā, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstījusi grozījumus Sporta likumā, kas paredz pilnveidot antidopinga regulējumu Latvijā un nodrošināt lielāku valsts antidopinga organizācijas autonomiju, izveidojot Latvijas Antidopinga biroju.

Latvijas iedzīvotājiem zaļās enerģijas izmantošana šķiet arvien vilinošāka

Attīstoties tehnoloģijām, zaļās enerģijas izmantošana Latvijas iedzīvotājiem šķiet arvien vilinošāka. Vairums aptaujāto norāda, ka tuvāko desmit gadu laikā viņi varētu sākt izmantot biomasu, saules baterijas un pat vēja turbīnas, liecina Jaunākais Baltic International Latvijas barometra pētījuma dati.

Jūlija Skripaļa pirmajā video paziņojumā: «Mums ļoti paveicies, ka izdzīvojām»

Jūlija Skripaļa, Salisberī indēšanas uzbrukuma upuris, dalījusies savās domās pirmajā video paziņojumā kopš pārcietusi slepkavības mēģinājumu, kas politiskajā jomā pastiprinājis Krievijas starptautisko izolāciju.

Atklāj teju 170 tūkstošus kontrabandas cigarešu akmeņogļu un kukurūzas kravās

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 168 400 cigarešu kontrabandu.

Neapstiprina Kušneru uz atkārtotu termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā

Saeimas vairākums nolēma neapstiprināt Edvardu Kušneru uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā.

Ierobežos satiksmi Lucavsalas vasaras sezonas atklāšanas pasākuma laikā

Saistībā ar Lucavsalas vasaras sezonas atklāšanas pasākumu no 25.maija plkst. 7.00 līdz 26.maija plkst. 7.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Laivu ielā, posmā no Lucavsalas ielas līdz Salu tiltam.

Itālijas prezidents pieņem nākamā premjerministra Kontes kandidatūru

Itālijā turpinoties ilgstošiem pūliņiem izveidot valdību, Itālijas prezidents Serdžo Matarella pieņēmis politiska jaunpienācēja kandidatūru premjerministra amatam, par kuru vienojušās divas vadošās partijas.

NA pieprasa Baltijas praidu virzīt prom no Vērmanes dārza

Rīgas domes Nacionālās apvienības deputātu frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis vērsies pie Rīgas pašvaldības izpilddirektora Jura Radzeviča ar vēstuli, pieprasot novirzīt praida gājienu no Vērmanes dārza ārpus galvaspilsētas centra rajona teritorijas un nesaskaņot pasākuma norisi attiecīgajā vietā.

Ritvars Jansons: pašvaldību loma kopējā valsts reemigrācijas politikā ir ļoti būtiska

«Ir jānosaka pašvaldību atbildība valsts kopējā reemigrācijas politikā, jo to loma ir ļoti būtiska. Tāpat jāiesaista arī privātais sektors,» uzsver Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons.

EK ekonomikas izaugsmes atbalstīšanai rosina novirzīt nepilnu pusi nākamā gada budžeta

Eiropas Komisija trešdien, 23.maijā, ierosinājusi apstiprināt Eiropas Savienības 2019.gada budžeta projektu 166 miljardu eiro apmērā, tādējādi nākamais ES budžets šogad būtu par 3% lielāks.

Latvija pārfinansē parādu ar zemākām procentu likmēm

Latvija starptautiskajos finanšu tirgos emitēja vienlaicīgi divu termiņu eiroobligācijas par kopējo summu 650 miljoni eiro.

Neatbalsta priekšlikumu par televīzijas kanālu rindošanu pēc ES oficiālajām valodām

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, trešdien, 23.maijā, izskatot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, neatbalsta priekšlikums par kanālu rindošanu telekomunikāciju operatoru pakās pēc Eiropas Savienības oficiālajām valodām.

Baltkrievija izbeidz «lācīšu strīdu» ar Zviedriju, ieceļ vēstnieku

Minska pēc sešus gadus ilgām nesaskaņām ar Zviedriju iecēlusi jauno Baltkrievijas vēstnieku Stokholmā, tā izbeidzot diplomātiskas nesaskaņas, ko 2012.gadā izraisīja demokrātiski noskaņotu rotaļu lācīšu nomešana virs Baltkrievijas.

Rekomendē pārnest nodokļu slogu no zemo algu saņēmējiem uz citām nodokļu bāzēm

Nodokļu slogs zemo algu saņēmējiem Latvijā ir ticis samazināts, tomēr tas joprojām saglabājas augsts, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, norāda Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Apelācijas instances tiesa attaisno abus Krievijas pilsoņus un Lindermanu par incidentu Ādažu bāzē

Rīgas apgabaltiesa trešdien, 23.maijā, attaisnojusi abus Krievijas pilsoņus, kā arī prokrievisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu, kuri bija apsūdzēti saistībā ar 2015.gada vasarā notikušo incidentu Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē.

RD neskata jautājumu par spēļu zāļu slēgšanu Rīgā, jo tas esot jārisina Saeimai

Rīgas dome ir noraidījusi opozīcijas deputāta Jura Juraša rosinājumu skatīt jautājumu par visu spēļu zāļu slēgšanu Rīgas pilsētā. Koalīcija balsojumā par jautājuma iekļaušanu atturējās, opozīcija balsoja par, bet viens deputāts atturējās.

Nosaka pagaidu aizliegumu jaunai psihoaktīvai vielai, kas bīstama dzīvībai

No trešdienas, 23.maija, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra noteiktais pagaidu aizliegums jaunai psihoaktīvai vielai 3,4-metilenedioksi-U-47700 un tās saturošiem izstrādājumiem.

Jaunākie komentāri