bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.01.2018 | Vārda dienas: Tenis, Dravis
LatviaLatvija

Mārtiņš Bondars aicina rīdziniekus «gāzt» Nilu Ušakovu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas mēra kandidāti Mārtiņš Bondars un Nils Ušakovs

Politisko spēku Latvijas Reģionu apvienības un Latvijas attīstībai apvienības ieskatā tagadējais Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs ir reāls slogs Rīgas attīstībai, tāpēc viens no vēlēšanu galvenajiem mērķiem ir «gāzt» Ušakovu, savu nostāju stingri pauž Latvijas Reģionu apvienība.

«Mēs aicinām ikvienu, kam rūp mūsu galvaspilsētas Rīgas turpmākais liktenis, mums pievienoties un paust attieksmi pret pašreizējo Rīgas mēru Nilu Ušakovu savos sociālajos kontos. Nila Ušakova vadītā Rīgas dome ir kļuvusi par slogu rīdziniekiem un par simbolu – simbolu nesaimnieciskumam, neprofesionalitātei un korupcijai. Un kā zināms, šādi simboli agrāk vai vēlāk tiek gāzti. Tāpat kā 1991.gada 24.augustā rīdzinieki gāza Ļeņina pieminekli Rīgā Brīvības ielā, tā šodien mēs gribam apvienot visus spēkus un gāzt šo nesaimnieciskuma un apzinātas nolaidības simbolu. Izšķirošais solis būs pašvaldību vēlēšanas 3. jūnijā, un mēs esam pārliecināti, ka šī ir iespēja atbrīvoties no Ušakova uz visiem laikiem, tāpat kā no Ļeņina pieminekļa,» savu pārliecību pauž Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Bondars.

Politologs Ivars Ījabs portālam la.lv par Bondaru izteicies šādi: «Bondars ir azartisks cilvēks, un viņa starts Rīgas domes vēlēšanās šo pasākumu noteikti padarīs krāsaināku. Ar programmu Rīgai gan nevajadzētu vilkt garumā – zem pagaidām nosauktajiem punktiem (godīgums, sakārtota vide un ģimenes) var saprast jebko. Ušakova un Bondara saķeršanās tiešajā ēterā noteikti būs televīzijas nagla. Taču – saturu studijā!»

Savukārt par līdzšinējo Rīgas mēru Ījabs uzskata, ka Ušakova programma ir pats Ušakovs vēl uz četriem gadiem. «Viņš pie sava tēla visus šos gadus ir strādājis tik rūpīgi, ka teju vai brīnums, kādēļ veikalos vēl nav parādījies degvīns Ušakovka. Viņš, protams, ir pats jaudīgākais kandidāts. Saturs šeit ir pabaiss – tā pati čomu saimniecība un viegli sarkans paternālisms. Taču komunikācija ir efektīva un reitings – labs.»

BNN iepriekš vēstīja, ka Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas Latvijas attīstībai (LA) kopējais saraksts dažas nedēļas pēc paziņojuma cīnīties par varu Rīgā pašvaldību vēlēšanās varētu gūt 6,1% rīdzinieku atbalstu, liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Latvijas Reģionu apvienības mērķis «gāzt» Ušakovu pamatots ar septiņiem pamatotiem iemesliem, kā pauž pats politiskais spēks:

1.Ušakovs ir dārgs – Rīgā gandrīz dubultā pieaugušas izmaksas par sabiedrisko transportu, nekustamā īpašuma nodokli, auto stāvvietām;

2.Ušakovs ir nekārtīgs – Barona ielas remonts tam ir spilgts piemērs, par to liecina arī citu Rīgas ielu un pagalmu stāvoklis;

3.Ušakovs visur liek savējos – nevis pēc kompetences un spējām, bet pēc piederības partijai vai tai tuvu stāvošiem;

4.Ušakovs neprot skaitīt – kredītsaistību procenti ir neatbilstoši mūsdienu iespējām kreditēties, tie ir desmiti miljoni eiro zaudējumu rīdziniekiem;

5.Ušakovs vienmēr pārmaksā – pat Polijas mediji atzīmē, ka Rīgā ir pasaulē dārgākie tramvaji, nemaz nerunājot par nanoūdeni un citām afērām;

6.Ušakovs nedomā par rītdienu – viņš uzņemas arvien jaunas un jaunas kredītsaistības, kuras būs jāatdod mūsu bērniem;

7.Ušakovs, iespējams, piesedz korupciju – viņa valdīšanas laikā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir aizturējis vismaz astoņus Rīgas domes sistēmas darbiniekus.

Latvijas Reģionu apvienības savā ziņojumā lēš, ka socioloģiskās aptaujas dati liecina, ka 58% rīdzinieku vēlas jaunu Rīgas mēru. Kā aptaujā norāda rīdzinieki, starp pieteiktajiem Rīgas mēra kandidātiem Mārtiņš Bondars ieguvis 29% balsu.

«Pie tam, ir virkne būtisku iemeslu, kāpēc Mārtiņš Bondars ir labāks mērs par Ušakovu,» ar spilgtu citātu savu viedokli pauž politiskais spēks  Latvijas Reģionu apvienība:

1.Viņam labāka izglītība – Bondars ir studējis tieši publisko pārvaldību prestižajā Hārvarda universitātē Amerikas Savienotajās Valstīs;

2.Bondars ir ieguvis ne tikai vietējo, bet arī starptautisko pieredzi, vadot valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas kanceleju, kas ļāvis iegūt ļoti plašus augstākā līmeņa starptautiskos kontaktus, kas palīdzēs Rīgai attīstīties;

3.Viņam ir izpratne par ekonomiku un kreditēšanu, kas ir ļoti aktuāli pašreizējā Rīgas situācijā;

4.Ir definēti ļoti skaidri un pārdomāti ilgtermiņa mērķi, kas Rīgā ir jāpanāk un ir izpratne, kā to īstenot;

5. Bondaram ir reāls vēlētāju atbalsts, un, kā liecina aptaujas, viņš ir populārākais mēra kandidāts un reāla alternatīva Ušakovam.

BNN atgādina, ka strauji tuvojas 2017.gada 3.jūnija sestdiena, kad Latvijā notiks republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas, kurās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti.

Ref: 225.000.103.


Pievienot komentāru

  1. Pindzele teica:

    Vai Tevi pašu nevajaga gāzt – BONDARA kungs ? Cik Jums visiem gribās tikt pie tā siltā krēsla ! Ēd vai nost dzīvu to Ušakovu. Bet vai pats esi labāks par viņu ?

    +1 0 -1 0

  2. ome teica:

    Es rīdziniece redzu, ko N.Ušakovs ir paveicis mūsu labā bet neredzu ko būtu paveicis Bondara kungs. Tā kā turēšos pie N.Ušakova kunga, jo jau esmu pārliecinājusies kad no tiem latviešiem nekādas jēgas nav, tukši solījumi.

    +1 0 -1 0

EP deputāti atzinīgi vērtē aicinājumu veidot demokrātiskāku ES

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars trešdien, 17.janvārī, aizsāka Eiropas nākotnes debašu ciklu, kura ietvaros Eiropas Savienību valstu vadītāji diskutēs ar Eiropas Parlamenra deputātiem. 

Jāstiprina Latvijas valsts budžeta procesa kvalitāte, uzsver Valsts kontrole

«Valsts budžeta plānošanā jāizmanto labākā zināmā prakse un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas vadlīnijas, jāveicina domāšana ilgtermiņā un jāstiprina komandas darbs, kur katrs atbildīgais zina savus pienākumus un uzņemas atbildību par paveiktā kvalitāti. Tikai tad valsts budžets kļūs par valsts attīstības instrumentu un nodrošinās valsts ilgtermiņa mērķu sasniegšanu un iedzīvotāju labklājības pieaugumu.»

BetsafeNo sirds Latvijai atlikušas niecīgas izredzes iekļūt nākamajā Saeimā

Līdz ar No sirds Latvijai Saeimas frakcijas pajukšanu deputātes Ingunas Sudrabas vadītās partijas izredzes tikt ievēlētai nākamajā Saeimas sasaukumā sarukušas līdz minimumam, uzskata Betsafe bukmeikeri. Iespēju, ka partija No sirds Latvijai oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās pārvarēs 5% balsu robežu, bukmeikeri novērtējuši ar 10%.

ES pašlaik pārskata divējādi lietojamu preču eksporta kontroles noteikumus

Eiropas Savienības eksporta kontrole būtu jāpaplašina, tajā iekļaujot arī cilvēktiesību pārkāpumos izmantojamas kibernovērošanas ierīces, trešdien, 17.janvārī, lēmuši Eiropas Parlamenta deputāti. Turklāt EP tagad ir gatavs uzsākt sarunas ar ES dalībvalstu ministriem.

Čigāne: ES Digitālais vienotais tirgus – pamudinājums Latvijai veikt reformas

Eiropas Savienības Digitālā vienotā tirgus stratēģija sniedz jaunas iespējas Latvijas uzņēmējiem aktīvāk piedāvāt savus pakalpojumus citās dalībvalstīs. Turklāt tā var kalpot kā impulss ne vien uzņēmējdarbības videi, bet arī valsts pārvaldei. Stratēģija mudina mūsu valsts pārvaldi straujāk iet reformu ceļu un savest kārtībā vēl nesakārtotās lietas, saka Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Eksperts: Ždanokas lēmums atstāt EP ir precīzi aprēķināts gājiens, lai reanimētu LKS

Līdzšinējās Eiropas Parlamenta deputātes, Latvijas Krievu savienības līderes Tatjanas Ždanokas lēmums atstāt darbu Eiropas Parlamentā, iesaistoties LKS vēlēšanu kampaņā, ir precīzi aprēķināts gājiens, kas ļaus reanimēt partiju, kurai pēdējās vēlēšanās neizdodas iekļūt Saeimā, šādu viedokli pauž Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds.

Maxima Latvija sagaida cenu kritumu līdz pat 15%

Līdz ar Maxima Latvija lēmumu samazināt regulārās cenas teju 1 000 svarīgām ikdienas precēm, sagaidāms, ka līdzīgu soli spers arī citi nozares spēlētāji, tādējādi cenas svarīgām ikdienas precēm tuvākajā laikā mazumtirdzniecības nozarē varētu samazināties līdz pat 15%.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas jauno priekšsēdētāju ievēlēta deputāte Inesi Lībiņu-Egneri, kuras kandidatūru izvirzīja Kārlis Seržants.

Latvijas ekonomikā sasniegts augstākais novērtējums kopš 2015.gada

Iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015.gada jūlija.

Atklāj Latvijā radītu bezmaksas mobilo lietotni vinješu apmaksai

Atklāta un Google Play pieejama pirmā mobilā lietotne Baltijā ātrai un ērtai autoceļu lietošanas nodevu jeb vinješu apmaksai Latvijā. Viglat mobilās lietotnes galvenais uzdevums ir atvieglot šobrīd sarežģīto, dārgo un laikietilpīgo vinješu apmaksas procesu privāto transportlīdzekļu īpašniekiem un komerctransporta vadītājiem, šķērsojot Latvija robežu.

Pērn visaugstākā satiksmes intensitāte bijusi uz Ventspils šosejas Jūrmalas šosejas posmā

Pērn ikgadējā valsts autoceļu tīkla apsekošana veikta 20 208 kilometros valsts autoceļu un konstatēts, ka palielinās labā stāvoklī esošo asfaltēto autoceļu īpatsvars. 2017.gadā labā un ļoti labā tehniskajā stāvoklī bija 57% valsts galveno autoceļu, kas ir par 20% vairāk nekā 2012.gadā, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

96% darba devēju gatavi nodarbināt vecākus pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Lai gan lielākā daļa jeb 96% Latvijas darba devēju pauž gatavību pieņemt atpakaļ darbinieku pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tikai 6% no tiem sniedz atbalstu bērnu uzraudzībai, liecina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un pētījumu kompānijas Kantar TNS jaunākās darba devēju aptaujas rezultāti.

Krievijas sociologi pārtrauc priekšvēlēšanu aptauju publicēšanu

Krievijas vadošā, neatkarīgā socioloģisko pētījumu organizācija Levada-Centrs paziņojis, ka pārtrauc to aptauju rezultātu publicēšanu, kas saistītas ar 18.marta Krievijas prezidenta vēlēšanām, lai organizāciju neslēgtu varasiestādes, kas tās darbu var uztvert kā neatļautu jaukšanos politikā.

Rīgas birža jau šogad cer uz jauniem akciju emitentiem

Jau šogad ir cerības sagaidīt jaunas Latvijas uzņēmumu akciju emisijas biržā, norāda biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Stājies spēkā attaisnojošais spriedums bērnudārza darbiniecēm lietā par meitenītes iekrišanu akā

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments otrdien, 16.janvārī, nolēma atteikt pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru divas bērnudārza darbinieces attaisnotas apsūdzībā par nolaidīgu darbu pirmsskolas mācību iestādē pēc negadījuma, kad 2013.gada pavasarī četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā.

Aizvadītajā diennaktī uguns laupījusi dzīvību četriem cilvēkiem, vēl četri cietuši

Turpinoties salam, pieaug traģisko ugunsnelaimju skaits - aizvadītajā diennaktī uguns dzīvību atņēmusi jau četriem cilvēkiem, bet vēl četri cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija.

McDonald’s iepakojumu, kas nav pārstrādāts, izmantos vēl 7 gadus

Pasaulē lielākā ātrās ēdināšanas ķēde McDonald’s izvirzījusi sev mērķi līdz 2025.gadam nodrošināt, ka tās izmantotie iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātiem vai atjaunojamiem materiāliem.

Latvijas augstskolās studentiem tiks veidota inovāciju grantu sistēma

Lai sekmētu studējošo inovāciju un uzņēmējdarbības spēju attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu studentu grantu sistēmas modeli, kura galvenais mērķis ir atbalstīt studentu inovāciju projektus un pētījumus.

Opel palielina pārdoto auto skaitu

Opel oficiālā zīmola pārstāvja Auto Blitz pārdoto automašīnu skaits 2017.gadā pieaudzis no 519 uz 527 vienībām, un uz gada sākumu jaunu pasūtījumu skaits sastāda 115 jaunas Opel automašīnas.

Tiesa apķīlājusi Bondara bankas kontus un īpašumus

Tiesa ir apķīlājusi Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt 15 miljonus eiro, Latvijas Krājbankas krimināllietā. Raidījums ziņo, ka pret Bondaru rudenī piemērots prasības nodrošinājums, tādējādi apķīlājot visus Bondaram piederošos īpašumus, kā arī viņa algu.

Ināra Mūrniece: Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai

Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai, tiekoties ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un iepazīstoties ar Tieslietu padomes pašreizējo darbu, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.