bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 11.02.2016 | Vārda dienas: Laima, Laimdota
LatviaLatvija

Maxima sniedz savu skaidrojumu par notikušo

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ceturtdienas, 21.novembra vakarā, Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima drupās līdz plkst.12:00 atrastas 33 bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas. Taču glābēji vēl nav pārbaudījuši aptuveni 600 kvadrātmetru lielu teritoriju, norādot, ka glābšanas darbi varētu ilgt vēl desmit stundas. SIA Maxima Latvija medijiem sniegusi savu skaidrojumu par notikušo.

SIA Maxima Latvija ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas Maxima veikals, pieder SIA Tinio. Savukārt otra daļa, kurā notika deviņstāvu daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, – SIA Homburg Zolitude, skaidro uzņēmumā.

«No patlaban mūsu rīcībā esošās informācijas izriet, ka uz jumta virs mūsu veikala telpām noritēja būvniecības darbi. Tāpat celtniecības darbi noritēja arī pagrabstāvā, kur bija ieplānota pazemes autostāvvieta deviņstāvu ēkas iedzīvotājiem. SIA Maxima Latvija nebija veicamo darbu pasūtītājs nevienā no šiem gadījumiem,» stāsta uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

«Patlaban mēs pārbaudām visu pieejamo informāciju, kas saistīta ar ugunsdrošības signalizācijas ieslēgšanos traģēdijas dienā. Mums ir zināms, ka tā uz īsu brīdi ieslēdzās ap plkst.16:20. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus,” teic Beseris.

Brīdinājuma signāls atskanēja ēkas pagrabstāvā, kur noritēja celtniecības darbi, pēc kā uzņēmuma apsardzes darbinieks pārbaudīja konkrēto zonu un, pats nekonstatējot nekādus draudus, sazinājās ar SIA Vesmann, kas apkalpo visas ēkas ugunsdrošības sistēmu. Pēc izsaukuma ieradās uzņēmuma pārstāvis, kurš, pārbaudot ēku, konstatēja, ka nekādu draudu nav, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta.

Kā ziņots, Maxima veikals Rīgā, Priedaines ielā 20, tika atklāts 2011.gada 3.novembrī un būvnieku dotās garantijas termiņš ēkai beidzās novembra sākumā. Tādēļ vēl tikai pirms divarpus nedēļām – 5.novembrī celtnieki kopā ar ēkas īpašniekiem veica ēkas tehnisko pārbaudi.

Pēc notikušā Zolitūdes veikalā ārpus kārtas tiks veiktas ekspertīzes un pārbaudes visām uzņēmuma īpašumā esošajām vai nomātajām ēkām un telpām. Lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, kādi ir traģēdijas iemesli, SIA Maxima Latvija talkā aicinās neatkarīgus ekspertus.

Maxima Latvija segs rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem – hospitalizētajiem un neatliekamo medicīnisko palīdzību saņēmušajiem. Palīdzības sniegšana tiks koordinēta ar slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Jau patlaban uzņēmums uztur ciešu kontaktu ar visām slimnīcām, kurās ir nonākuši nelaimē cietušie, un sniedz nepieciešamo atbalstu.

Tāpat uzņēmums segs arī bojā gājušo bēru izdevumus, kā arī sniegs citu nepieciešamo palīdzību viņu tuviniekiem.

102.000.102.5920


Pievienot komentāru

 1. Anna Šadovska saka:

  Kamēr daži mirst negribat aizlaist uz sexiņu? ;d

  +1 0 -1 0

 2. Misters Neizpratne saka:

  Kādā sakarā ēkas celtnieki dod garantiju uz diviem gadiem?
  Elektroprecēm arī ir divu gadu garantija, bet tās tik lielā mērā neietekmē cilvēku dzīvības.
  Gatavais stulbums.
  Tiesāt visus iesaistītos!

  +1 0 -1 0

 3. elvis saka:

  anna tu esi debila govs

  +1 0 -1 0

 4. vita saka:

  sausmas kas noticis cik daudz miljo ir tgd zaudets:(
  izsaku lidzjutibu visiem kam ir tik negaiditi kads atnemts

  +1 0 -1 0

 5. Miss Question saka:

  diez kādu palīdzību viņi sniegs?
  dos pārtiku kādu laiku par brīvu?
  a ko darīt tiem kam mazi berniņi mājas? un kā lai pasaka viņiem ka mamma vai tētis vairāk neatgriezīsies no veikala ar saldumiem?
  Labāk jau tomēr lieku reizi evakuēt nekā visu dzīvi dzīvot ar sirdsapziņas pārmetumiem ka to neizdarīja un ir bojāgājušie!
  :( :(

  +1 0 -1 0

  • ,,, saka:

   ne jau Maxima ir vainīga, izlasiet taču kārtīgi visu ziņu!!! un cik nav bijis, ka veikalos skan trauksme, bet neviens neko? cilvēkiem pašiem arī jābūt galvai uz pleciem, lai pamestu ēku, ja skan sirēnas

   +1 0 -1 0

 6. kristine saka:

  Diemžēl…
  Traģedijas pēdēja laikā notiek…
  Izsaku lidzjutību visiem cietušo tuviniekiem…

  +1 0 -1 0

 7. dace saka:

  Padomājat loģiski , kā bērni tagad dzīvos bez ģimenes .
  Stūlbie lohi atņeēmuši vairākiem cilvēkiem dzīvības .
  nekad negaidīju kad kautkas tāds notiks arī latvijā .
  visus vainīgos , jāarestē uz vairākiem gadiem .
  Cik ugundzēsēji riskējot glāpt citus ir Pazaudējuši arī savējas .

  +1 0 -1 0

 8. katja saka:

  manuprāt pašai maximas vadībai cietušajiem jāpiešķir pabalsts, nejau rīgai.
  izsaku visdziļāko līdzjūtību cietušo radiniekiem!

  +1 0 -1 0

Pēdējo gadu laikā uzņēmumos visvairāk audzis kibernoziegumu risks

Pēdējo divu gadu laikā uzņēmējiem visvairāk audzis kibernoziegumu risks, ko par pieaugušu apdraudējumu atzīst 62 % aptaujāto uzņēmumu vadītāju, kam seko kukuļdošanas un korupcijas risks un uzņēmumu iekšējās krāpšanas riski, kurus par pieaugušiem atzinuši attiecīgi 44% un 42% aptaujāto.

Apstiprināta Māra Kučinska valdība

Saeimas ārkārtas sēdē ceturtdien, 11.februārī, izteikta uzticība Māra Kučinska izveidotajam Ministru kabinetam.

Saxo Bank: Investorus gaida jaunu tirgus svārstību gads

Izejvielas sagaida grūts ceturksnis, valūtu tirgu – neziņa, bet kapitāla vērtspapīriem 2016.gads var izvērsties veiksmīgs, norāda Saxo Bank, prognozējot norises globālajos akciju tirgos.

Uber taksistiem Igaunijā vajadzīga licence

Igaunijas policija atzinusi, ka neformālo taksometru pakalpojumu sniedzējiem, kuri izmanto mobilo lietojumprogrammu Uber, ir jābūt atbilstošai darbības licencei tāpat kā citiem pasažieru pārvadātājiem, un ka pakalpojuma sniegšana bez licences ir sodāma kā likumpārkāpums.

Rīgā atrisināta ķīlnieku krīze, kurā draudēts trīs bērniem

Policija ceturtdienas, 11.februāra rītā Rīgā, Pļavniekos, atrisinājusi ķīlnieku krīzi, kurā ķīlnieku lomā bija nokļuvuši trīs bērni.

SVF draud Ukrainai pārtraukt aizdevuma izmaksu nezūdošās korupcijas dēļ

Starptautiskais Valūtas fonds brīdinājis Ukrainas valdību par iespēju pārtraukt aizdevuma izmaksu finanšu grūtībās esošajai valstij, jo Kijeva sasniegusi nepietiekamus rezultātus kukuļošanas apkarošanā.

Apmeklētāju un garāmgājēju drošībai nekavējoties slēgs Rīgas cirka ēku

Būvniecības valsts kontroles birojs un Kultūras ministrija pēc atkārtotas Rīgas cirka apsekošanas ir pieņēmuši kopīgu lēmumu nekavējoties aizliegt ēkas ekspluatāciju. Atkārtotā biroja pārbaudē iegūta papildu informācija par ēkas tālākas izmantošanas bīstamību, tāpēc apmeklētāju un garāmgājēju drošībai ēka nekavējoties tiks slēgta.

Regulators: februārī siltuma tarifi samazināsies

Februārī, dabasgāzes tirdzniecības cenai samazinoties līdz 192,09 EUR/ tūkst.nm3, komersantu siltumenerģijas tarifi, kas noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, būs līdz pat 19% zemāki, salīdzinot ar aizvadītā gada februāri.

Saeima pieņem jaunu Tiesu ekspertu likumu

Saeima ceturtdien, 11.februārī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma jaunu Tiesu ekspertu likumu, kas paredz noteikt vienotu tiesu ekspertīžu veikšanas kārtību visās ekspertīžu iestādēs, kā arī novērst līdz šim praksē konstatētās nepilnības. Jaunais regulējums aizstāj līdzšinējo Tiesu ekspertu likumu, kas ir spēkā no 2007.gada.

Topošā valdība gados vecāka par iepriekšējo

Māra Kučinska topošās valdības vidējais vecums būs nedaudz lielāks nekā Laimdotas Straujumas valdībai tās apstiprināšanas brīdī. Liela daļa ministru ir daudzbērnu vecāki.

Tiesai nodod krimināllietu par viltotu monētu izgatavošanu un izplatīšanu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors 1.februārī tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par to, ka viņš izgatavoja viltotas Latvijas Republikā apgrozībā esošas monētas nolūkā tās izplatīt, kā arī atbalstīja šāda viltojuma izplatīšanu. Savukārt minētā vīrieša dzīvesbiedre saukta pie kriminālatbildības par to, ka viņa atbalstīja viltotu monētu izgatavošanu nolūkā tās izplatīt, kā arī izplatīja šādus viltojumus.

Zināmi gāzes tirgus atvēršanas principi; Latvijas Gāzi sadalīs divos uzņēmumos

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi Enerģētikas likuma grozījumus, nosakot gāzes tirgus principus ikvienam tirgotājam, nosakot dabasgāzes tirgus principus, kā arī paredzot tiesības mājsaimniecībām izvēlēties gāzes piegādātāju. Saistībā ar šo lēmumu uzņēmumam Latvijas Gāze līdz 2017.gada 3.aprīlim ir jānodala gāzes pārvade un uzglabāšana no sadales un tirdzniecības, izveidojot divus uzņēmumus.

Saeima FKTK priekšsēdētāja amatā ieceļ Putniņu

Saeima ceturtdien, 11.februārī, Pēteri Putniņu iecēla Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja amatā. Par Putniņa iecelšanu amatā nobalsoja 92 deputāti. Putniņa kandidatūru FKTK priekšsēdētāja amatam izvirzījis finanšu ministrs Jānis Reirs un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Vācijā tiesās Aušvices sargu par 170 000 cilvēku nonāvēšanu

Vācijā 10.februārī tiks sākts tiesas process pret kādu 94 gadus vecu bijušo Aušvices koncentrācijas nometnes sargu par ne mazāk kā 170 000 cilvēku slepkavībām. Nacistiskā Vācija Aušvices koncentrācijas nometnē Otrā Pasaules kara laikā kopumā nonāvēja 1,1 miljonu cilvēku, lielākoties ebrejus.

NATO vienojas pastiprināt alianses spēku klātbūtni austrumu dalībvalstīs

NATO dalībvalstu aizsardzības ministri vienojušies par klātbūtnes pastiprināšanu alianses austrumu dalībvalstīs. Tā 10 janvārī NATO dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksmē norādījis organizācijas ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

LTV vēršas policijā un prokuratūrā, aicinot pārbaudīt deputāta Liepiņa izteikumus

VSIA Latvijas Televīzija vērsusies Valsts policijā un Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā ar aicinājumu pārbaudīt Saeimas deputāta Daiņa Liepiņa publiski pausto informāciju, ka Latvijas Televīzijas darbinieki veic negodprātīgas un, iespējams, krimināli sodāmas rīcības.

Jauns princips administratīvo sodu politikā un citi lēmumi, ko Saeima skata šonedēļ

Saeima ceturtdien, 11.februārī, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz ieviest jaunu principu administratīvo sodu politikā - tas, kurš atzīst sevi par vainīgu un sodu samaksā laikus, maksā mazāk.

ZM plāno aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs

Zemkopības ministrija, ņemot vērā iesaistīto valstisko un nevalstisko organizāciju priekšlikumus, plāno virzīt grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, paredzot aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs. Plānots, ka aizliegums neattieksies uz priekšnesumiem, kuros uzstāsies suņi, kaķi, zirgi vai citi lauksaimniecības dzīvnieki.

EK pārmet Latvijai un Igaunijai nepareizu patvēruma noteikumu īstenošanu

Eiropas Komisija pastiprinājusi spiedienu pret Latviju un vēl sešām valstīm par nepareizi īstenotiem noteikumiem, kas regulē patvēruma piešķiršanu.

Aizvadītais janvāris bijis teju četrus grādus aukstāks par normu

Ar vidējo gaisa temperatūru -7,1 grāds pēc Celsija šā gada pirmais mēnesis Latvijā bijis par 3,9 grādiem aukstāks par ilggadīgo normu. 2016.gada janvāris pēc aukstuma ilggadīgajā gada pirmo mēnešu datu rindā ir ierindojies 23.vietā.

Par patvaļīgu piekļūšanu ar militāro drošību saistītiem datiem apcietina VNĪ darbinieku

Pagājušās nedēļas beigās Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki novērsuši VAS Valsts nekustamie īpašumi informācijas sistēmas drošības incidentu saistībā ar valsts ekonomisko un militāro drošību. Viena persona aizturēta, un tai ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Eiropas biržu indeksi rāpjas ārā no «bedres»

Eiropas uzņēmumu akciju vērtība 10.februārī atkal kāpusi pēc tam, kad 9.februārī biržu indeksi nokrituši līdz zemākajam punktam pēdējos divos gados.

Ceturtdien plānota Saeimas sēde par uzticības izteikšanu Kučinska valdībai

Ceturtdien, 11.februārī, Saeimas namā notiks 12.Saeimā pārstāvēto un Ministru kabinetu veidojošo politisko partiju - Zaļo un Zemnieku savienība, Vienotība un Visu Latvijai!—Tēvzemei un Brīvībai/LNNK - sadarbības līguma un Deklarācijas par Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību svinīgā parakstīšana.

Vidējais patēriņa cenu līmenis sarucis par 0,3%

Vidējais patēriņa cenu līmenis šā gada janvārī, salīdzinot ar 2015. gada janvāri, samazinājās par 0,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Precēm cenas samazinājās par 1,2%, bet pakalpojumiem pieauga par 2,1%.

Jau tuvākajā laikā prokuratūrai plāno nodot Imantas pedofila lietu

Valsts policija jau tuvākajā laikā plāno nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai tā dēvēto Imantas pedofila lietu, trešdien, 10.februārī, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pastāstīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.