bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 23.11.2014 | Vārda dienas: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
LatviaLatvija

Maxima sniedz savu skaidrojumu par notikušo

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ceturtdienas, 21.novembra vakarā, Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima drupās līdz plkst.12:00 atrastas 33 bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas. Taču glābēji vēl nav pārbaudījuši aptuveni 600 kvadrātmetru lielu teritoriju, norādot, ka glābšanas darbi varētu ilgt vēl desmit stundas. SIA Maxima Latvija medijiem sniegusi savu skaidrojumu par notikušo.

SIA Maxima Latvija ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas Maxima veikals, pieder SIA Tinio. Savukārt otra daļa, kurā notika deviņstāvu daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, – SIA Homburg Zolitude, skaidro uzņēmumā.

«No patlaban mūsu rīcībā esošās informācijas izriet, ka uz jumta virs mūsu veikala telpām noritēja būvniecības darbi. Tāpat celtniecības darbi noritēja arī pagrabstāvā, kur bija ieplānota pazemes autostāvvieta deviņstāvu ēkas iedzīvotājiem. SIA Maxima Latvija nebija veicamo darbu pasūtītājs nevienā no šiem gadījumiem,» stāsta uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

«Patlaban mēs pārbaudām visu pieejamo informāciju, kas saistīta ar ugunsdrošības signalizācijas ieslēgšanos traģēdijas dienā. Mums ir zināms, ka tā uz īsu brīdi ieslēdzās ap plkst.16:20. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus,” teic Beseris.

Brīdinājuma signāls atskanēja ēkas pagrabstāvā, kur noritēja celtniecības darbi, pēc kā uzņēmuma apsardzes darbinieks pārbaudīja konkrēto zonu un, pats nekonstatējot nekādus draudus, sazinājās ar SIA Vesmann, kas apkalpo visas ēkas ugunsdrošības sistēmu. Pēc izsaukuma ieradās uzņēmuma pārstāvis, kurš, pārbaudot ēku, konstatēja, ka nekādu draudu nav, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta.

Kā ziņots, Maxima veikals Rīgā, Priedaines ielā 20, tika atklāts 2011.gada 3.novembrī un būvnieku dotās garantijas termiņš ēkai beidzās novembra sākumā. Tādēļ vēl tikai pirms divarpus nedēļām – 5.novembrī celtnieki kopā ar ēkas īpašniekiem veica ēkas tehnisko pārbaudi.

Pēc notikušā Zolitūdes veikalā ārpus kārtas tiks veiktas ekspertīzes un pārbaudes visām uzņēmuma īpašumā esošajām vai nomātajām ēkām un telpām. Lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, kādi ir traģēdijas iemesli, SIA Maxima Latvija talkā aicinās neatkarīgus ekspertus.

Maxima Latvija segs rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem – hospitalizētajiem un neatliekamo medicīnisko palīdzību saņēmušajiem. Palīdzības sniegšana tiks koordinēta ar slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Jau patlaban uzņēmums uztur ciešu kontaktu ar visām slimnīcām, kurās ir nonākuši nelaimē cietušie, un sniedz nepieciešamo atbalstu.

Tāpat uzņēmums segs arī bojā gājušo bēru izdevumus, kā arī sniegs citu nepieciešamo palīdzību viņu tuviniekiem.

102.000.102.5920


Pievienot komentāru

 1. Anna Šadovska saka:

  Kamēr daži mirst negribat aizlaist uz sexiņu? ;d

  +1 0 -1 0

 2. Misters Neizpratne saka:

  Kādā sakarā ēkas celtnieki dod garantiju uz diviem gadiem?
  Elektroprecēm arī ir divu gadu garantija, bet tās tik lielā mērā neietekmē cilvēku dzīvības.
  Gatavais stulbums.
  Tiesāt visus iesaistītos!

  +1 0 -1 0

 3. elvis saka:

  anna tu esi debila govs

  +1 0 -1 0

 4. vita saka:

  sausmas kas noticis cik daudz miljo ir tgd zaudets:(
  izsaku lidzjutibu visiem kam ir tik negaiditi kads atnemts

  +1 0 -1 0

 5. Miss Question saka:

  diez kādu palīdzību viņi sniegs?
  dos pārtiku kādu laiku par brīvu?
  a ko darīt tiem kam mazi berniņi mājas? un kā lai pasaka viņiem ka mamma vai tētis vairāk neatgriezīsies no veikala ar saldumiem?
  Labāk jau tomēr lieku reizi evakuēt nekā visu dzīvi dzīvot ar sirdsapziņas pārmetumiem ka to neizdarīja un ir bojāgājušie!
  :( :(

  +1 0 -1 0

  • ,,, saka:

   ne jau Maxima ir vainīga, izlasiet taču kārtīgi visu ziņu!!! un cik nav bijis, ka veikalos skan trauksme, bet neviens neko? cilvēkiem pašiem arī jābūt galvai uz pleciem, lai pamestu ēku, ja skan sirēnas

   +1 0 -1 0

 6. kristine saka:

  Diemžēl…
  Traģedijas pēdēja laikā notiek…
  Izsaku lidzjutību visiem cietušo tuviniekiem…

  +1 0 -1 0

 7. dace saka:

  Padomājat loģiski , kā bērni tagad dzīvos bez ģimenes .
  Stūlbie lohi atņeēmuši vairākiem cilvēkiem dzīvības .
  nekad negaidīju kad kautkas tāds notiks arī latvijā .
  visus vainīgos , jāarestē uz vairākiem gadiem .
  Cik ugundzēsēji riskējot glāpt citus ir Pazaudējuši arī savējas .

  +1 0 -1 0

 8. katja saka:

  manuprāt pašai maximas vadībai cietušajiem jāpiešķir pabalsts, nejau rīgai.
  izsaku visdziļāko līdzjūtību cietušo radiniekiem!

  +1 0 -1 0

Ekonomikas dienasgrāmata. Komersanti saņems daudzpusīgu atbalstu

Eiropas Komisija oficiāli apstiprinājusi Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmu Izaugsme un nodarbinātība, kuras ietvaros Latvijai būs pieejams finansējums 4,4 miljardu eiro apmērā.

Apstiprināts nākamā gada precizētais Latvijas budžeta plāna projekts

Ministru kabineta sēdē sestdien, 22.novembrī, valdība apstiprināja precizēto Latvijas budžeta plāna projektu 2015.gadam un turpina strādāt pie nākamā gada valsts budžeta projekta.

Rumānijā kukuļošanā vaino ietekmīgu organizētās noziedzības prokurori

Rumānijā ar aizdomām par iesaistīšanos kukuļošanā aizturēta vadoša prokurore, kura vada valdībai pakļautu mafijas, organizētās noziedzības un terorisma izmeklēšanas iestādi.

Vilks: Eiropa ir iesprūdusi 19.gadsimtā

Eiropa ir iestigusi labklājības līmenī ar pārāk augstām izmaksām, tā ir ielaista slimība, uzskata bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

Izmaiņas brīvostu valdēs veiks nākamnedēļ

Trīs ministrijas vienlaicīgi ir pieteikušas ieceri otrdienas, 25.novembra, valdības sēdē veikt valsts pārstāvju nomaiņu Ventspils, Liepājas un Rīgas ostu valdēs.

Pētnieks: Krievija arvien vairāk izspēlēs cilvēktiesību kārti pret Latviju

Krievija noteikti arvien vairāk izspēlēs cilvēktiesību kārti pret Baltijas valstīm un īpaši Latviju, kas nākamajā pusgadā būs Eiropas Savienības prezidējošā dalībvalsts, pārliecināts Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Rinalds Gulbis.

Eksperti: Ukrainas krīze ir iepriekš izplānots Krievijas hibrīdkarš

Ukrainas krīze ir iepriekš izplānots Krievijas hibrīdkarš, kurā karadarbība apvienota ar intensīvu informācijas kampaņu un kiberkaru, teikts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra jaunākajā ziņojumā.

Izveido Lietuvas uzņēmējdarbības karti

Lietuvā uzņēmējdarbības aktivitāte dažādos reģionos krasi atšķiras, secinājuši Lietuvas uzņēmējdarbības kartes veidotāji, kuri atklājuši, ka savus uzņēmumus nebaidās atvērt ne tikai lielo pilsētu iedzīvotāji, bet arī rosīgi cilvēki tūrisma un lauksaimniecības reģionos.

Mainīsies ministriju pārstāvji Ventspils un Rīgas ostu valdēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards plāno nomainīt ministrijas pārstāvjus Ventspils un Rīgas ostu valdēs.

Kaļiņingradas šprotu ražotāji embargo dēļ varētu apturēt ražošanu

Kaļiņingradas zivju konservu ražotāji varētu samazināt šprotu ražošanu un neizslēdz arī ražošanas apturēšanu izejvielu trūkuma dēļ. Izejvielu trūkumu ražotāji skaidro ar Krievijas noteikto lauksaimniecības preču importa embargo.

Latviju pārsteidzis sniegs; autovadītājus aicina uzmanīties

Latviju piektdienas, 21.novembra rītā pārsteidzis sniegs, turklāt, pēc meteorologu prognozēm, snigšana turpināsies visu dienu un nepārstās snigt arī naktī uz sestdienu, 22.novembri. Turpinoties ilgstošai snigšanai, sniega segas biezums vietām var sasniegt 6-10 centimetrus.

Pret Strīķi ierosina vēl vienu disciplinārlietu

Pret bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vietnieci Jutu Strīķi ir ierosināta vēl viena disciplinārlieta. Disciplinārlieta ierosināta šonedēļ - laikā, kad Strīķe devusies atvaļinājumā. Disciplinārlieta esot ierosināta par darba pienākumu nepildīšanu.

VK: Latvijas ostu pārvaldība joprojām ir pārlieku politizēta un neprofesionāla

Atsevišķu locekļu nomaiņa brīvostu valdēs nepadarīs ostu pārvaldi profesionālāku, efektīvāku un atbildīgāku, uzskata valsts kontroliere Elita Krūmiņa. Viņa aicina valdību nekavējoties veikt izmaiņas ostu pārvaldes regulējumā.

FOTO: Piemin Zolitūdes traģēdijas pirmo gadadienu

Pieminot pirms gada notikušo traģēdiju Zolitūdē, kurā, sabrūkot lielveikalam, gāja bojā 54 cilvēki, piektdien, 21.novembrī, pie Rīgas domes, tās struktūrvienību, tai pakļauto izpildinstitūciju, iestāžu, uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību ēkām, kā arī pie pašvaldībai piederošām dzīvojamām ēkām pacelts valsts karogs sēru noformējumā.

ANO: Ukrainā pamiera laikā nonāvēti gandrīz 1 000 cilvēku

Laika posmā kopš 5.septembra pamiera noslēgšanas Ukrainas austrumos kara darbība vidēji dienā prasījusi 13 cilvēku dzīvību, aplēsusi ANO Cilvēktiesību padome. Astoņās nedēļās, kas aizvadītas, kopš spēkā stājās karojošo pušu un vidutāju noslēgtais pamiers, pēc ANO aplēsēm, nonāvēti 957 cilvēki.

Novembra vidus Latvijā bijis divus grādus siltāks nekā parasti

Novembra vidus Latvijā bija divus grādus siltāks par normu. Mēneša otrās dekādes laikā temperatūra pakāpeniski slīdēja uz leju un dekādes beigās jau vēstīja par ziemas tuvumu.

Ūdens boileros atrod 4,5 miljonus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta muitas amatpersonas uz prāmja, kas kursē maršrutā Liepāja–Travemunde, šomēnes atklājušas vairāk nekā 4,5 miljonus kontrabandas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, novēršot kaitējumu valsts budžetam aptuveni 677 000 eiro apmērā.

Jaunuzbūvētā kazarmā Ādažos iegulda 2,5 miljonus

Svinīgā ceremonijā šonedēļ atklāta pirmā no kopumā četrām Ādažu militārajā bāzē plānotajām kazarmām. Vairāk nekā 3 000 kvadrātmetru lielās trīs stāvu ēkas būvniecības izmaksas ir 2,5 miljoni eiro.

Iespējamos vainīgos Zolitūdes traģēdijā varētu nosaukt jau mēneša laikā

Lielveikala Maxima ēkas deformācija Zolitūdē sākās pirms gandrīz diviem gadiem, tāpēc izmeklēšanas laikā Valsts policija apzina arī tos cilvēkus, kuri varēja novērst traģēdiju.

Aprit gads kopš traģēdijas Zolitūdes lielveikalā Maxima

Piektdien, 21.novembrī, aprit gads kopš Zolitūdes lielveikalā Maxima, sabrūkot jumta konstrukcijām, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī paši glābēji.

Winergy vērsies pret Latviju, pieprasot vismaz 51 miljonu

Vēja parku attīstītāja SIA Winergy īpašnieks Indreks Kuivaliks sācis starptautiskās šķīrējtiesas procesu pret Latvijas valsti, prasot ne mazāk kā 51 miljona eiro kompensāciju.

Putina runasvīrs apspriež valsts apvērsuma iespējamību Latvijā

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs intervijā raidorganizācijai BBC par krīzi Ukrainā un tās ietekmi uz Rietumu un Maskavas attiecībām apspriedis teorētisku valsts apvērsuma iespējamību Latvijā.

Sportisti Biedriņš un Ozoliņš pievienojušies «savādajiem» miljonāriem

Latvijas miljonāru Top 100 veidotāji sportistus Andri Biedriņu un Sandi Ozoliņu ierindojuši «savādo» miljonāru sarakstā.

Lembergu ģimenes īpašumu vērtība sarukusi par 28 miljoniem

Latvijas bagātākā ģimene joprojām ir Lembergu ģimene - Aivars, Anrijs un Līga, kuru īpašumu kopvērtība gada laikā samazinājusies par 28 miljoniem eiro - līdz 171 miljonam eiro.

Jauno audzēkņu skaits profesionālās izglītības iestādēs audzis par 1,6%

2014./2015. mācību gadā 11,7 tūkstoši audzēkņu uzsāka mācības 62 profesionālās izglītības iestādēs, kā arī 14 koledžās Latvijā, kuras realizē profesionālās izglītības programmas.

Jaunākie komentāri