bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 25.06.2016 | Vārda dienas: Maiga, Milija
LatviaLatvija

Maxima sniedz savu skaidrojumu par notikušo

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ceturtdienas, 21.novembra vakarā, Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima drupās līdz plkst.12:00 atrastas 33 bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas. Taču glābēji vēl nav pārbaudījuši aptuveni 600 kvadrātmetru lielu teritoriju, norādot, ka glābšanas darbi varētu ilgt vēl desmit stundas. SIA Maxima Latvija medijiem sniegusi savu skaidrojumu par notikušo.

SIA Maxima Latvija ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas Maxima veikals, pieder SIA Tinio. Savukārt otra daļa, kurā notika deviņstāvu daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, – SIA Homburg Zolitude, skaidro uzņēmumā.

«No patlaban mūsu rīcībā esošās informācijas izriet, ka uz jumta virs mūsu veikala telpām noritēja būvniecības darbi. Tāpat celtniecības darbi noritēja arī pagrabstāvā, kur bija ieplānota pazemes autostāvvieta deviņstāvu ēkas iedzīvotājiem. SIA Maxima Latvija nebija veicamo darbu pasūtītājs nevienā no šiem gadījumiem,» stāsta uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

«Patlaban mēs pārbaudām visu pieejamo informāciju, kas saistīta ar ugunsdrošības signalizācijas ieslēgšanos traģēdijas dienā. Mums ir zināms, ka tā uz īsu brīdi ieslēdzās ap plkst.16:20. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus,” teic Beseris.

Brīdinājuma signāls atskanēja ēkas pagrabstāvā, kur noritēja celtniecības darbi, pēc kā uzņēmuma apsardzes darbinieks pārbaudīja konkrēto zonu un, pats nekonstatējot nekādus draudus, sazinājās ar SIA Vesmann, kas apkalpo visas ēkas ugunsdrošības sistēmu. Pēc izsaukuma ieradās uzņēmuma pārstāvis, kurš, pārbaudot ēku, konstatēja, ka nekādu draudu nav, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta.

Kā ziņots, Maxima veikals Rīgā, Priedaines ielā 20, tika atklāts 2011.gada 3.novembrī un būvnieku dotās garantijas termiņš ēkai beidzās novembra sākumā. Tādēļ vēl tikai pirms divarpus nedēļām – 5.novembrī celtnieki kopā ar ēkas īpašniekiem veica ēkas tehnisko pārbaudi.

Pēc notikušā Zolitūdes veikalā ārpus kārtas tiks veiktas ekspertīzes un pārbaudes visām uzņēmuma īpašumā esošajām vai nomātajām ēkām un telpām. Lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, kādi ir traģēdijas iemesli, SIA Maxima Latvija talkā aicinās neatkarīgus ekspertus.

Maxima Latvija segs rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem – hospitalizētajiem un neatliekamo medicīnisko palīdzību saņēmušajiem. Palīdzības sniegšana tiks koordinēta ar slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Jau patlaban uzņēmums uztur ciešu kontaktu ar visām slimnīcām, kurās ir nonākuši nelaimē cietušie, un sniedz nepieciešamo atbalstu.

Tāpat uzņēmums segs arī bojā gājušo bēru izdevumus, kā arī sniegs citu nepieciešamo palīdzību viņu tuviniekiem.

102.000.102.5920


Pievienot komentāru

 1. Anna Šadovska saka:

  Kamēr daži mirst negribat aizlaist uz sexiņu? ;d

  +1 0 -1 0

 2. Misters Neizpratne saka:

  Kādā sakarā ēkas celtnieki dod garantiju uz diviem gadiem?
  Elektroprecēm arī ir divu gadu garantija, bet tās tik lielā mērā neietekmē cilvēku dzīvības.
  Gatavais stulbums.
  Tiesāt visus iesaistītos!

  +1 0 -1 0

 3. elvis saka:

  anna tu esi debila govs

  +1 0 -1 0

 4. vita saka:

  sausmas kas noticis cik daudz miljo ir tgd zaudets:(
  izsaku lidzjutibu visiem kam ir tik negaiditi kads atnemts

  +1 0 -1 0

 5. Miss Question saka:

  diez kādu palīdzību viņi sniegs?
  dos pārtiku kādu laiku par brīvu?
  a ko darīt tiem kam mazi berniņi mājas? un kā lai pasaka viņiem ka mamma vai tētis vairāk neatgriezīsies no veikala ar saldumiem?
  Labāk jau tomēr lieku reizi evakuēt nekā visu dzīvi dzīvot ar sirdsapziņas pārmetumiem ka to neizdarīja un ir bojāgājušie!
  :( :(

  +1 0 -1 0

  • ,,, saka:

   ne jau Maxima ir vainīga, izlasiet taču kārtīgi visu ziņu!!! un cik nav bijis, ka veikalos skan trauksme, bet neviens neko? cilvēkiem pašiem arī jābūt galvai uz pleciem, lai pamestu ēku, ja skan sirēnas

   +1 0 -1 0

 6. kristine saka:

  Diemžēl…
  Traģedijas pēdēja laikā notiek…
  Izsaku lidzjutību visiem cietušo tuviniekiem…

  +1 0 -1 0

 7. dace saka:

  Padomājat loģiski , kā bērni tagad dzīvos bez ģimenes .
  Stūlbie lohi atņeēmuši vairākiem cilvēkiem dzīvības .
  nekad negaidīju kad kautkas tāds notiks arī latvijā .
  visus vainīgos , jāarestē uz vairākiem gadiem .
  Cik ugundzēsēji riskējot glāpt citus ir Pazaudējuši arī savējas .

  +1 0 -1 0

 8. katja saka:

  manuprāt pašai maximas vadībai cietušajiem jāpiešķir pabalsts, nejau rīgai.
  izsaku visdziļāko līdzjūtību cietušo radiniekiem!

  +1 0 -1 0

Pēc britu lēmuma izstāties Kamerons paziņo par demisiju

Lielbritānijā pēc referenduma galīgo rezultātu paziņošanas, saskaņā ar kuriem vēlētāju vairākums paudis vēlmi izstāties no Eiropas Savienības, premjerministrs Deivids Kamerons 24.jūnijā paziņojis, ka līdz oktobrim atkāpsies no amata.

Šogad vārda dienu svinēs 9 949 Līgas un 52 007 Jāņi

Šī gada 23.jūnijā vārda dienu svinēs 9 949 Līgas, un 24.jūnijā – 52 007 Jāņi, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Šobrīd Latvijā dzīvo 11 636 iedzīvotāji, kuri dzimšanas dienu svin 23. vai 24.jūnijā. No tiem 1 112 jeb 10 % gaviļnieku ir Jāņi un 413 jeb 4 % – Līgas.

Mudina sargāties no viltus jāņuzālēm

Vasaras saulgriežu svinēšana Latvijā nav iedomājama bez pļavās atrodamajām jāņuzālēm, tomēr, dodoties jāņuzāļu «medībās», apdrošināšanas sabiedrība BALTA aicina ievērot arī piesardzību - pļavās sastopamas ne tikai tradicionālās jāņuzāles, bet arī indīgi un aizsargājami augi, turklāt nedrīkst aizmirst par ērcēm un citiem kukaiņiem, kas var pabojāt svētkus.

BATL: Esam pret pašvaldību tiešu ietekmi uz kapitālsabiedrību darbību brīvostās

Biedrība Baltijas Asociācija – transports un loģistika stingri iestājas pret plānotajiem grozījumiem likumā Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās, kas faktiski maina esošo valsts atbalsta sistēmu pēc būtības, nosakot, ka pašvaldība būs tiesīga samazināt piešķiramo nekustamā īpašuma nodokļa atlaides komersantiem. Tas nosaka to, ka katrai pašvaldībai vienpersoniski būs tiesības lemt par nodokļu atlaides piemērošanu vai nepiemērošanu.

Igauņu investori atpērk pensiju fondus no Danske Bank

Igauņu kapitāla pārvaldības uzņēmums LHV Varahaldus par 10,92 miljoniem eiro iegādājies uzņēmumu Danske Capital, tā 22.jūnijā pavēstīts Tallinas biržā.

Aicina izstāšanās referendumus sarīkot visā ES

Francijā galēji labējās partijas Nacionālā fronte līdere Marina Lepēna 21.jūnijā aicinājusi Francijai un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm sekot Lielbritānijas paraugam un sarīkot referendumus par izstāšanos no bloka.

Imantas pedofilam piespriež 25 gadu cietumsodu

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa par seksuāliem noziegumiem pret mazgadīgām meitenēm apsūdzētajam tā dēvētajam Imantas pedofilam piespriedusi 25 gadu cietumsodu.

VNT: Ventspils brīvostas noteikumu izstrādē trūkst caurskatāmības

SIA «Ventspils nafta» termināls uzskata, ka Ventspils brīvostas pārvaldes šī gada 27.maijā ierosinātie grozījumi Ventspils brīvostas noteikumos ir izstrādāti praktiski bez Ventspils brīvostā strādājošo termināļu, tai skaitā VNT, līdzdalības.

SKDS pētījums: Policijas darbu atzinīgāk vērtē krievvalodīgi iedzīvotāji

Policijas darbu vairāk pozitīvi vērtē krievvalodīgie Latvijas iedzīvotāji (34%) nekā latviski runājošā iedzīvotāju daļa (28%). Tikmēr lielākā latviski runājošā iedzīvotāju daļa (38%) uzskata, ka valstī ir izplatīts reiderisms, kamēr tā domā 27% krievvalodīgie, liecina SKDS pētījums.

Latvijas premjers: Izstāšanās no Eiropas Savienības Lielbritānijai neko nedos

Izstāšanās no Eiropas Savienības Lielbritānijai neko nedotu, pārliecināts premjers Māris Kučinskis.

Polijā notiesā drošībnieku saistībā ar Smoļenskas aviokatastrofu

Tiesa Polijā 21.jūnijā ar nosacītu cietumsodu sodījusi bijušo valdības drošībnieku saistībā ar 2010.gadā Krievijā pie Smoļenskas notikušo aviokatastrofu, kurā gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačinskis un vēl 95 cilvēki.

Vēstnieks: Baltijas valstis ir kā flagmanis - ja tām klājas labi, tad arī visa pasaule var būt pārliecināti par nākotni

NATO lielākais drauds ir mūsu pašu inertums un nevēlēšanās aizsargāt savas vērtības, atklāj bijušais ASV vēstnieks NATO un Arizonas štata universitātes Makeina Starptautiskās līderības institūta izpilddirektors Kurts Volkers, kurš Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda piecgades pasākumā uzstājās ar lekciju Kāpēc Amerikai ir svarīga Baltijas drošība?.

Apstrādes rūpniecībā turpinās ražotāju cenu kritums

2016.gada maijā, salīdzinot ar aprīli, ražotāju cenas Latvijā apstrādes rūpniecībā samazinājās par 0,2%, cenām samazinoties vietējā tirgū realizētajai produkcijai par 0,2%, bet eksportētajai produkcijai saglabājoties iepriekšējā mēneša līmenī, liecina Centrālās statistikas biroja dati.

Ventbunkers Ventspils pašvaldības budžetā pērn samaksājis vairāk nekā 1 miljonu eiro

«Tas, ka Ventbunkers pēdējo trīs gadu laikā atzīts par lielāko nodokļu maksātāju Ventspils novadā, ir apliecinājums uzņēmuma produktīvai un sekmīgai darbībai,» teic AS Ventbunkers valdes priekšsēdētājs Alvis Hāze.

Briselē terorisma trauksmi saceļ vīrietis ar cepumu sprāgstvielu jostu

Beļģijas galvaspilsētā Briselē 21.jūnijā pretterorisma operācijā aizturēts vīrietis ar viltus sprāgstvielu jostu, kurā atrasts sāls un cepumi.

Lietuvas jaunā finanšu ministre «mērķē» uz vides un īpašuma nodokli

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite 20.jūnijā finanšu ministres amatā apstiprinājusi Rasu Budbergīti, kura aicinājusi valstī ieviest vides un īpašuma nodokli. Budbergīte 20.jūnijā tikusies ar Lietuvas prezidenti un sarunā uzsvērusi, ka valstij ir jāievēro finanšu disciplīna, kas ir īpaši svarīgi vēlēšanu gadā.

Eurostat: Latvijā pērn sestais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 71,9% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir sestais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

ES pagarina Krievijai noteiktās sankcijas vēl uz pusgadu

Eiropas Savienības ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā vēl sešus mēnešus, otrdien vienojušies bloka vēstnieki, ziņo avoti.

Tallinas iedzīvotājiem arī turpmāk vilciens bez maksas

Tallinas pilsēta un dzelzceļa pasažieru pārvadātājs Elron šonedēļ pagarinājuši termiņu līgumam, kas ļauj Tallinā reģistrētiem pilsētas iedzīvotājiem Igaunijas galvaspilsētas robežās braukt ar vilcienu bez maksas.

Vācijas ekonomikas ministrs Maskavā tiksies ar Putinu

Vācijas ekonomikas ministrs Zigmārs Gabriels grasās nākamajā nedēļā Maskavā tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, lai apspriestu valstu divpusējās attiecības situācijā, kad Vācijas federālajā valdībā ir dalītas jūtas pret tuvināšanos Maskavai.

Latvijas ārlietu ministrs: Gruzija ir izpildījusi nepieciešamās prasības bezvīzu režīmam

«Gruzija ir izpildījusi nepieciešamās prasības bezvīzu režīma ieviešanai. Latvija ir pārliecināta, ka apstiprinātais bezvīzu režīma apturēšanas mehānisms un Gruzijas tiesībaizsardzības institūciju paustā gatavība sadarboties ar Eiropas Savienību ir pietiekams pamats, lai pieņemtu lēmumu par bezvīzu režīma noteikšanu Gruzijas pilsoņiem,» sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ES Ārlietu padomes sanāksmē.

Vācijā izmeklē bijušā Volkswagen vadītāja iespējamus noziedzīgus nodarījumus

Vācijā uzsākta izmeklēšana pret bijušo autoražotāja Volkswagen izpilddirektoru Martinu Vinterkornu uz aizdomu pamata par tirgus manipulācijām.

VeA rektore: Manis atcelšana ir politisks lēmums, kas neatbilst likuma garam

Ventspils Augstskolas rektore aizvien uzskata, ka viņas atcelšana no amata ir politisks lēmums, «kas neatbilst likuma garam».

Soross prognozē mārciņas devalvāciju par 15%, ja briti izstāsies

Ungāru-amerikāņu biznesa magnāts Džordžs Soross brīdinājis, ka Lielbritānijai, 23.jūnija referendumā nobalsojot par izstāšanos no Eiropas Savienības, šis lēmums radītu nopietnas sekas valsts finanšu sektoram un nodarbinātībai.

Pētnieki: Liels atbalsts Krievijas provokācijām Latvijā ir maz ticams

Lai gan Latvijā ir lielas iedzīvotāju grupas, kas atbalsta Krievijas vēstījumus, masu protestu iespējamība un plašs aktīvs atbalsts Krievijas veiktām provokācijām ir maz ticams, secināts Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra veiktajā pētījumā par sabiedrības destabilizācijas iespējamību Latvijā.