bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 02.10.2014 | Vārda dienas: Skaidris, Ilma
LatviaLatvija

Maxima sniedz savu skaidrojumu par notikušo

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ceturtdienas, 21.novembra vakarā, Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima drupās līdz plkst.12:00 atrastas 33 bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas. Taču glābēji vēl nav pārbaudījuši aptuveni 600 kvadrātmetru lielu teritoriju, norādot, ka glābšanas darbi varētu ilgt vēl desmit stundas. SIA Maxima Latvija medijiem sniegusi savu skaidrojumu par notikušo.

SIA Maxima Latvija ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas Maxima veikals, pieder SIA Tinio. Savukārt otra daļa, kurā notika deviņstāvu daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, – SIA Homburg Zolitude, skaidro uzņēmumā.

«No patlaban mūsu rīcībā esošās informācijas izriet, ka uz jumta virs mūsu veikala telpām noritēja būvniecības darbi. Tāpat celtniecības darbi noritēja arī pagrabstāvā, kur bija ieplānota pazemes autostāvvieta deviņstāvu ēkas iedzīvotājiem. SIA Maxima Latvija nebija veicamo darbu pasūtītājs nevienā no šiem gadījumiem,» stāsta uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

«Patlaban mēs pārbaudām visu pieejamo informāciju, kas saistīta ar ugunsdrošības signalizācijas ieslēgšanos traģēdijas dienā. Mums ir zināms, ka tā uz īsu brīdi ieslēdzās ap plkst.16:20. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus,” teic Beseris.

Brīdinājuma signāls atskanēja ēkas pagrabstāvā, kur noritēja celtniecības darbi, pēc kā uzņēmuma apsardzes darbinieks pārbaudīja konkrēto zonu un, pats nekonstatējot nekādus draudus, sazinājās ar SIA Vesmann, kas apkalpo visas ēkas ugunsdrošības sistēmu. Pēc izsaukuma ieradās uzņēmuma pārstāvis, kurš, pārbaudot ēku, konstatēja, ka nekādu draudu nav, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta.

Kā ziņots, Maxima veikals Rīgā, Priedaines ielā 20, tika atklāts 2011.gada 3.novembrī un būvnieku dotās garantijas termiņš ēkai beidzās novembra sākumā. Tādēļ vēl tikai pirms divarpus nedēļām – 5.novembrī celtnieki kopā ar ēkas īpašniekiem veica ēkas tehnisko pārbaudi.

Pēc notikušā Zolitūdes veikalā ārpus kārtas tiks veiktas ekspertīzes un pārbaudes visām uzņēmuma īpašumā esošajām vai nomātajām ēkām un telpām. Lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, kādi ir traģēdijas iemesli, SIA Maxima Latvija talkā aicinās neatkarīgus ekspertus.

Maxima Latvija segs rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem – hospitalizētajiem un neatliekamo medicīnisko palīdzību saņēmušajiem. Palīdzības sniegšana tiks koordinēta ar slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Jau patlaban uzņēmums uztur ciešu kontaktu ar visām slimnīcām, kurās ir nonākuši nelaimē cietušie, un sniedz nepieciešamo atbalstu.

Tāpat uzņēmums segs arī bojā gājušo bēru izdevumus, kā arī sniegs citu nepieciešamo palīdzību viņu tuviniekiem.

102.000.102.5920


Pievienot komentāru

 1. Anna Šadovska saka:

  Kamēr daži mirst negribat aizlaist uz sexiņu? ;d

  +1 0 -1 0

 2. Misters Neizpratne saka:

  Kādā sakarā ēkas celtnieki dod garantiju uz diviem gadiem?
  Elektroprecēm arī ir divu gadu garantija, bet tās tik lielā mērā neietekmē cilvēku dzīvības.
  Gatavais stulbums.
  Tiesāt visus iesaistītos!

  +1 0 -1 0

 3. elvis saka:

  anna tu esi debila govs

  +1 0 -1 0

 4. vita saka:

  sausmas kas noticis cik daudz miljo ir tgd zaudets:(
  izsaku lidzjutibu visiem kam ir tik negaiditi kads atnemts

  +1 0 -1 0

 5. Miss Question saka:

  diez kādu palīdzību viņi sniegs?
  dos pārtiku kādu laiku par brīvu?
  a ko darīt tiem kam mazi berniņi mājas? un kā lai pasaka viņiem ka mamma vai tētis vairāk neatgriezīsies no veikala ar saldumiem?
  Labāk jau tomēr lieku reizi evakuēt nekā visu dzīvi dzīvot ar sirdsapziņas pārmetumiem ka to neizdarīja un ir bojāgājušie!
  :( :(

  +1 0 -1 0

  • ,,, saka:

   ne jau Maxima ir vainīga, izlasiet taču kārtīgi visu ziņu!!! un cik nav bijis, ka veikalos skan trauksme, bet neviens neko? cilvēkiem pašiem arī jābūt galvai uz pleciem, lai pamestu ēku, ja skan sirēnas

   +1 0 -1 0

 6. kristine saka:

  Diemžēl…
  Traģedijas pēdēja laikā notiek…
  Izsaku lidzjutību visiem cietušo tuviniekiem…

  +1 0 -1 0

 7. dace saka:

  Padomājat loģiski , kā bērni tagad dzīvos bez ģimenes .
  Stūlbie lohi atņeēmuši vairākiem cilvēkiem dzīvības .
  nekad negaidīju kad kautkas tāds notiks arī latvijā .
  visus vainīgos , jāarestē uz vairākiem gadiem .
  Cik ugundzēsēji riskējot glāpt citus ir Pazaudējuši arī savējas .

  +1 0 -1 0

 8. katja saka:

  manuprāt pašai maximas vadībai cietušajiem jāpiešķir pabalsts, nejau rīgai.
  izsaku visdziļāko līdzjūtību cietušo radiniekiem!

  +1 0 -1 0

Septembra nogale nesusi šīs rudens pirmās salnas

Septembra noslēdzošajā dekādē, kas bija 0,8 grādus siltāka par normu, Latvijā rudenīgs dzestrums mijās ar atvasaras siltumu. Perioda laikā visaukstākie bija 23. un 24.septembris, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīdēja trīs grādus zem normas.

Vislabākā dzīve senioriem ir Norvēģijā; Latvija 35.vietā

Vislabākā dzīve gados veciem cilvēkiem ir Norvēģijā, bet Latvija globālā pētījumā par vecu cilvēku dzīves apstākļiem ierindojas 35.vietā, gada laikā pakāpjoties par desmit pozīcijām.

Retrospekcija: Virkne nāves gadījumu premjera amata kandidāta Lemberga tuvākajā lokā

Kad Ventspils iedzīvotājiem vaicā par to, vai pašreizējam pilsētas saimniekam ir kāds nopietns konkurents šī gada pašvaldību vēlēšanās, lielākā daļa no viņiem atbild: «Kādas muļķības tu runā – viņš taču ir mūžīgs.» To gan nevar sacīt par cilvēkiem ap viņu. Viņi ir mirstīgi, un, kā mēdza teikt Volands slavenajā Bulgakova darbā, reizēm pēkšņi mirstīgi.

Lemberga iesniegums VARAM: Vai mēģinājums izvairīties no tiesas?

Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš saņēmis iesniegumu no pilsoņa Aivara Lemberga, kurā Puzes pagasta iedzīvotājs pieprasa virkni atbilžu uz vērienīgu informācijas apjomu, kas galvenokārt attiecas uz iepriekšējā ministra Edmunda Sprūdža pieprasījumu prokuroram Jurim Jurissam.

ES lietu portāls Dombrovski sauc par «fiskālo vanagu», kas pieskatīs Francijas finanšu ministru

Ziņu portāls EU Observer, kas internetā ir otrais visvairāk citētais ziņu avots par Eiropas Savienības aktualitātēm, Latvijas pārstāvi Eiropas Komisijā Valdi Dombrovski nosaucis par «fiskālo vanagu», kam būs dalītas pilnvaras ar bijušo Francijas finanšu ministru.

Lašu un taimiņu nārsta laikā pastiprināti kontrolēs iekšzemes un jūras ūdeņus

Latvijas upēs sācies lašu un taimiņu nārsts, tāpēc zivju resursu nosargāšanai rudenī Valsts vides dienests uzsācis intensīvu iekšzemes un jūras ūdeņu kontroli.

Vilks: Ienākumu nevienlīdzības mazināšana nevar palikt tikai lozungu līmenī

«Nodokļu politikas stabilitāte ir jautājums, par kuru jābūt atbildīgiem visiem – gan politikas veidotājiem, gan nodokļu maksātājiem un sabiedrībai kopumā. Tas ir viens no priekšnoteikumiem sekmīgai valsts izaugsmei,» norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

ASV pirmais Ebolas gadījums; pacientam sākotnēji atteikta hospitalizācija

Laikā, kad Rietumāfrikā turpinās Ebolas vīrusa saslimšanas epidēmija, pirmais saslimšanas gadījums konstatēts arī Amerikas Savienotajās Valstīs. Ārstēt saslimšanu, kas bieži beidzas letāli, Dalasā uzsākts novēloti.

Latvijā noteiks pieļaujamo transtaukskābju daudzumu pārtikā

Lai nodrošinātu veselīgāka uztura pieejamību, pārtikas produktos turpmāk tiks noteikts pieļaujamais transtaukskābju daudzums. To paredz Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā otrdien, 30.septembrī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā.

Kohvers tiks iemainīts, pārliecināts sagūstītā igauņu drošībnieka advokāts

Sagūstītais igauņu pretizlūkošanas dienesta darbinieks Estons Kohvers, kam izvirzītas apsūdzības Maskavā, agri vai vēlu tiks iemainīts pret kādu apcietinātu Krievijas amatpersonu, norādījis Jevgēnijs Aksjonovs – advokāts, ko Krievijas valsts iecēlusi par Kohvera advokātu tiesas procesā.

No šodienas vēlētāji var nodot balsi glabāšanā

No trešdienas, 1.oktobra, 61 no 953 Latvijas vēlēšanu iecirkņiem varēs nodot balsi glabāšanā 12.Saeimas vēlēšanās. Šo iespēju vēlētāji aicināti izmantot, ja šajās dienās dosies izbraukumā uz ārvalstīm vai vēlēšanu dienā nevarēs ierasties iecirknī darba dēļ.

Vienotība cer iegūt teju trešdaļu vietu jaunajā Saeimā

Vienotība pēc 12.Saeimas vēlēšanām varētu iegūt 25 līdz 30 vietām parlamentā, prognozē partija līdere Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Honkongā protesti turpinās arī Ķīnas valsts svētkos

Honkongā protesta kustība, kurā iedzīvotāji pauž atbalstu demokrātiskai reģiona pārvaldei, turpinās arī 1.oktobrī – Ķīnas valsts svētkos, kas veltīti komunistiskās Ķīnas izveidei 1949.gadā. Protestu līderi cer, ka brīvdienā pilsētas ielās izies līdz šim lielākais skaits cilvēku.

Igauņu eiroparlamentāriešu prioritāte - digitālā vienotā tirgus attīstīšana

Eiropas Parlamentā strādā seši deputāti no Igaunijas. Lai arī tie pārstāv piecus atšķirīgus politiskos spēkus, par vienu no galvenajiem darba uzdevumiem visi uzskata digitālā vienotā tirgus attīstīšanu.

Jau šonedēļ parakstīs līgumu par Liepājas metalurga pārdošanu

«Pēc nozīmīga un intensīva darba ar maksātnespējīgo Liepājas metalurgu \varu paziņot, ka jau šonedēļ tiks parakstīts līgums ar investoriem par uzņēmuma pārdošanu,» norāda finanšu ministrs Andris Vilks, kuram Ministru kabinets ir izsniedzis mandātu valsts vārdā parakstīt vienošanos ar pārējiem kreditoriem.

Latvijas muitnieki atrod kokaīnu pusmiljona eiro vērtībā

Latvijas muitnieki pagājušajā nedēļā ir atraduši un konfiscējuši aptuveni astoņus kilogramus kokaīna, kura vērtība melnajā tirgū varētu būt apmēram pusmiljons eiro.

Latvijā sākta iedzīvotāju vakcinācija pret gripu

Latvijas Infektoloģijas centrs uzsācis iedzīvotāju vakcināciju pret sezonālo gripu. Gripa Latvijā izplatās rudens/ziemas periodā, tādēļ šobrīd ir labākais laiks veikt vakcināciju, neatliekot to uz brīdi, kad gripa jau būs sākusi izplatīties.

Pētnieki: Savvaļas dzīvnieku populācija 40 gados sarukusi uz pusi

Pēdējās četrās desmitgadēs dzīvnieku populācija pasaulē sarukusi straujāk nekā aplēsts iepriekš, liecina pētījums, ko veikusi Londonas Zooloģijas biedrība Lielbritānijā.

Mazumtirdzniecībā 3,9% kāpums gadā

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājās par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms samazinājās par 0,9%, bet nepārtikas preču apgrozījums pieauga par 0,3%.

Latvijas IKP otrajā ceturksnī audzis par 2,3%

Iekšzemes kopprodukts Latvijā šā gada otrajā ceturksnī faktiskajās cenās ir 5,9 miljardi eiro. Pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem šā gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2013. gada otro ceturksni IKP salīdzināmajās cenās palielinājies par 2,3%.

Vēsturiskajiem spēkratiem nebūs jāveic tehniskā apskate

No periodiskās tehniskās apskates veikšanas turpmāk būs atbrīvoti transportlīdzekļi, kuri izgatavoti līdz 1944.gada 31.decembrim, un kam ir piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss.

Atbalsta svētku dienas statusa piešķiršanu Dziesmu svētku noslēguma dienai

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 30.septembrī, nolēma likumprojektu par svētku dienas statusa piešķiršanu Dziesmu svētku noslēguma dienai virzīt izskatīšanai Saeimā galīgajā lasījumā 2.oktobrī.

Radīts pievilcīgs Facebook sāncensis - Ello

«Vienkāršs, skaists un bez reklāmām» - ar šādu moto sevi piesaka sociālais tīkls Ello, kas, neraugoties uz to, ka pagaidām darbojas Beta versijā, saņem aptuveni 35 000 reģistrēšanās pieprasījumu stundā.

Prognozē cenu sarukumu 150 000 eiro vērtiem īpašumiem

Augusts Rīgas centra dzīvokļu segmentā bija aktīvs kā darījumu skaita, tā arī cenu pieauguma ziņā. Nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte skaidrojama ar faktu, ka augusts bija pēdējais mēnesis, kurā nerezidenti varēja iegādāties nekustamos īpašumus Latvijā un saņemt termiņuzturēšanās atļauju vēl pirms Imigrācijas likuma grozījumu stāšanās spēkā.

Ekonomists: Samazinoties naftas cenām, aug pasaules ekonomika

Naftas cenas pasaulē kopš jūnija vidus samazinājušās par aptuveni 16%, kas ir straujākais naftas cenu kritums kopš finanšu krīzes sākuma. Pastāv dažādi viedokļi par to, vai cenu kritumu izraisījusi pārprodukcija vai mazāks pieprasījums pēc tās.