bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 28.04.2015 | Vārda dienas: Terēze, Gundega
LatviaLatvija

Maxima sniedz savu skaidrojumu par notikušo

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ceturtdienas, 21.novembra vakarā, Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima drupās līdz plkst.12:00 atrastas 33 bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas. Taču glābēji vēl nav pārbaudījuši aptuveni 600 kvadrātmetru lielu teritoriju, norādot, ka glābšanas darbi varētu ilgt vēl desmit stundas. SIA Maxima Latvija medijiem sniegusi savu skaidrojumu par notikušo.

SIA Maxima Latvija ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas Maxima veikals, pieder SIA Tinio. Savukārt otra daļa, kurā notika deviņstāvu daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, – SIA Homburg Zolitude, skaidro uzņēmumā.

«No patlaban mūsu rīcībā esošās informācijas izriet, ka uz jumta virs mūsu veikala telpām noritēja būvniecības darbi. Tāpat celtniecības darbi noritēja arī pagrabstāvā, kur bija ieplānota pazemes autostāvvieta deviņstāvu ēkas iedzīvotājiem. SIA Maxima Latvija nebija veicamo darbu pasūtītājs nevienā no šiem gadījumiem,» stāsta uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

«Patlaban mēs pārbaudām visu pieejamo informāciju, kas saistīta ar ugunsdrošības signalizācijas ieslēgšanos traģēdijas dienā. Mums ir zināms, ka tā uz īsu brīdi ieslēdzās ap plkst.16:20. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus,” teic Beseris.

Brīdinājuma signāls atskanēja ēkas pagrabstāvā, kur noritēja celtniecības darbi, pēc kā uzņēmuma apsardzes darbinieks pārbaudīja konkrēto zonu un, pats nekonstatējot nekādus draudus, sazinājās ar SIA Vesmann, kas apkalpo visas ēkas ugunsdrošības sistēmu. Pēc izsaukuma ieradās uzņēmuma pārstāvis, kurš, pārbaudot ēku, konstatēja, ka nekādu draudu nav, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta.

Kā ziņots, Maxima veikals Rīgā, Priedaines ielā 20, tika atklāts 2011.gada 3.novembrī un būvnieku dotās garantijas termiņš ēkai beidzās novembra sākumā. Tādēļ vēl tikai pirms divarpus nedēļām – 5.novembrī celtnieki kopā ar ēkas īpašniekiem veica ēkas tehnisko pārbaudi.

Pēc notikušā Zolitūdes veikalā ārpus kārtas tiks veiktas ekspertīzes un pārbaudes visām uzņēmuma īpašumā esošajām vai nomātajām ēkām un telpām. Lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, kādi ir traģēdijas iemesli, SIA Maxima Latvija talkā aicinās neatkarīgus ekspertus.

Maxima Latvija segs rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem – hospitalizētajiem un neatliekamo medicīnisko palīdzību saņēmušajiem. Palīdzības sniegšana tiks koordinēta ar slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Jau patlaban uzņēmums uztur ciešu kontaktu ar visām slimnīcām, kurās ir nonākuši nelaimē cietušie, un sniedz nepieciešamo atbalstu.

Tāpat uzņēmums segs arī bojā gājušo bēru izdevumus, kā arī sniegs citu nepieciešamo palīdzību viņu tuviniekiem.

102.000.102.5920


Pievienot komentāru

 1. Anna Šadovska saka:

  Kamēr daži mirst negribat aizlaist uz sexiņu? ;d

  +1 0 -1 0

 2. Misters Neizpratne saka:

  Kādā sakarā ēkas celtnieki dod garantiju uz diviem gadiem?
  Elektroprecēm arī ir divu gadu garantija, bet tās tik lielā mērā neietekmē cilvēku dzīvības.
  Gatavais stulbums.
  Tiesāt visus iesaistītos!

  +1 0 -1 0

 3. elvis saka:

  anna tu esi debila govs

  +1 0 -1 0

 4. vita saka:

  sausmas kas noticis cik daudz miljo ir tgd zaudets:(
  izsaku lidzjutibu visiem kam ir tik negaiditi kads atnemts

  +1 0 -1 0

 5. Miss Question saka:

  diez kādu palīdzību viņi sniegs?
  dos pārtiku kādu laiku par brīvu?
  a ko darīt tiem kam mazi berniņi mājas? un kā lai pasaka viņiem ka mamma vai tētis vairāk neatgriezīsies no veikala ar saldumiem?
  Labāk jau tomēr lieku reizi evakuēt nekā visu dzīvi dzīvot ar sirdsapziņas pārmetumiem ka to neizdarīja un ir bojāgājušie!
  :( :(

  +1 0 -1 0

  • ,,, saka:

   ne jau Maxima ir vainīga, izlasiet taču kārtīgi visu ziņu!!! un cik nav bijis, ka veikalos skan trauksme, bet neviens neko? cilvēkiem pašiem arī jābūt galvai uz pleciem, lai pamestu ēku, ja skan sirēnas

   +1 0 -1 0

 6. kristine saka:

  Diemžēl…
  Traģedijas pēdēja laikā notiek…
  Izsaku lidzjutību visiem cietušo tuviniekiem…

  +1 0 -1 0

 7. dace saka:

  Padomājat loģiski , kā bērni tagad dzīvos bez ģimenes .
  Stūlbie lohi atņeēmuši vairākiem cilvēkiem dzīvības .
  nekad negaidīju kad kautkas tāds notiks arī latvijā .
  visus vainīgos , jāarestē uz vairākiem gadiem .
  Cik ugundzēsēji riskējot glāpt citus ir Pazaudējuši arī savējas .

  +1 0 -1 0

 8. katja saka:

  manuprāt pašai maximas vadībai cietušajiem jāpiešķir pabalsts, nejau rīgai.
  izsaku visdziļāko līdzjūtību cietušo radiniekiem!

  +1 0 -1 0

Analizē, kādēļ igauņi strādā vairāk, nopelnot mazāk nekā Nīderlandē

Statistikas dati rāda, ka igauņi strādā krietni vairāk nekā nīderlandieši un vairums citu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalstu iedzīvotāji, tomēr nopelna mazāk.

Lielajā Talkā piedalījušies 175 tūkstoši cilvēku

Šogad Lielās Talkas aktivitātēs piedalījušies aptuveni 175 tūkstoši iedzīvotāju, turklāt aptuveni 40% oficiālo talkas vietu notikusi ne vien atkritumu vākšana, bet arī vides labiekārtošanas darbi.

Kremļa dezinformācijas kampaņa Baltijā mudina ASV atdzīvināt «propagandas rīkus»

Reaģējot uz Krievijas dezinformācijas vilni Austrumeiropā, Amerikas Savienoto Valstu kongresā izskan arvien skaļāki aicinājumi iedvest jaunu dzīvību savos valsts medijos reģionā.

DNB Latvijas barometrs: pavasaris vēl nav atnesis pozitīvu noskaņojumu

Neskatoties uz to, ka tradicionāli, tuvojoties pavasarim, Latvijā iedzīvotāju noskaņojums kļūst optimistiskāks, jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti rāda, ka šoreiz kopējais noskaņojums nedaudz pasliktinājies.

Pēc spridzekļa draudu novēršanas lidostā Rīga atsākta pasažieru apkalpošana

Pēc anonīma zvana saņemšanas par lidostā ievietotu sprādzienbīstamu priekšmetu, lidostā Rīga izsludināta ārkārtas situācija un veikta termināļa evakuācija. Šobrīd, apzinot situāciju un novērošot draudus, lidosta Rīga pilnībā atjaunojusi savu darbību un atgriežas normālā darba režīmā.

Nepālā pieaug postošās zemestrīces upuru skaits

Spēcīgā zemestrīcē, kas notikusi Nepālā sestdien, 25.aprīlī, bojā gājuši vismaz 3 218 cilvēki.

Ekonomikas dienasgrāmata. Divi skandāli, abi ar smaciņu: viens - dūmu, otrs - gāzes

Aizejošajā nedēļā noticis kārtējais gadījums ar šprotēm. Tiesa, šoreiz runa nav par kādu aizliegumu ievest mūsu oriģinālo zivju produkciju. Vietējie zivju produkcijas ražotāji vaino LR Ārlietu ministriju, ka tā «norāvusi» viņu produkcijas piegādes Ķīnai.

Lietuvas notikumu dienasgrāmata. Mobilizācijas mācības sasniedz cerēto rezultātu

Pēc mobilizācijas mācībām valstī Lietuvas bruņoto spēku vadība secinājusi, ka gatavi militārajam dienestam vajadzības gadījumā būtu deviņi no katriem 10 armijas rezervistiem.

Tiesneši plēnumā AT priekšsēdētāja amatam izvirza Bičkoviču

Augstākās tiesas plēnumā tiesneši par AT priekšsēdētāja kandidātu izvirzīja pašreizējo tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču.

Lietuvas liberāļi atdzīvina ieceri par dubultpilsonības referendumu

Lietuvas Liberālā kustība ierosinājusi līdz ar Seima vēlēšanām 2016.gada oktobrī sarīkot arī juridiski saistošu referendumu par dubultpilsonības atļaušanu.

Ziņojums: Pasaulē laimīgākā valsts ir Šveice; Latvija 89.vietā

Šveice kļuvusi par pasaules laimīgāko valsti, bet tai ar nelielu atstarpi seko Islande, Dānija, Norvēģija un Kanāda, liecina ceturtdien publiskotais ANO ekspertu ziņojums.

Reirs: ES strādā, lai Grieķijas izvēle būtu palikšana eirozonā

Eiropas Savienības (ES) ekonomisko un finanšu jautājumu ministru vidu neviens nedomā par sliktāko scenāriju Grieķijas finanšu problēmu risināšanā un tiek strādāts, lai Grieķijas izvēle būtu palikšana eirozonā, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs.

ES vienojas trīskāršot finansējumu imigrantu glābšanas darbiem Vidusjūrā

Trīskāršot finansējumu imigrantu meklēšanas un glābšanas darbiem Vidusjūrā – par šādu lēmumu ceturtdien, 23.aprīlī, tiekoties Briselē, vienojušies Eiropas Savienības dalībvalstu un valdību vadītāji.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā martā samazinājās par 0,1%

Rražotāju cenu līmenis 2015.gada martā salīdzinājumā ar februāri Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

VM četrās slimnīcu valdēs no jauna apstiprina iepriekš bez konkursa jau ieceltos valdes locekļus

Noslēdzies konkurss uz vairāku slimnīcu valdes locekļu amatiem, un Veselības ministrija no jauna amatos apstiprinājusi tos pašus četru slimnīcu valdes locekļus, kurus bez konkursa 18.februārī amatos iecēla VM valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Brisele ierosina pilnvarot dalībvalstis aizliegt ĢMO izmantošanu pārtikas produktos

Piešķirt dalībvalstīm pilnvaras aizliegt cilvēku un dzīvnieku pārtikas produktos izmantot ģenētiski modificētus organismus – tā paredz priekšlikums, ar ko trešdien, 22.aprīlī, nākusi klajā Eiropas Komisija.

Vējonis: Sabiedroto atbalsts ir svarīgs Latvijas drošībai

Turpinot vizīti ASV, vakar, 22.aprīlī, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis tikās ar ASV senatoru Džeku Rīdu, lai pārrunātu ASV īstenoto Eiropas drošības atbalsta iniciatīvu.

Eiro vērtība saglabājas pēdējo nedēļu līmenī, naftas cenas stabilizējas

Eirozonas kvantitatīvajai stimulēšanai ritot pilnā sparā, vienotās valūtas vērtība saglabājas pēdējo nedēļu līmenī.

Bondars: Liepiņa situācijā solidarizējos ar likumīgu metožu izmantošanu pret tiesiskuma trūkumu

Komentējot Saeimas deputāta Daiņa Liepiņa lēmumu nepamest 16.aprīļa Saeimas sēdi, Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars solidarizējas ar to, ka ar likumīgām metodēm ir jāvēršas pret tiesiskuma trūkumu.

Tranzīta cenu cīņā Igaunija zaudē Latvijai un Somijai

Cauri Igaunijai vesto preču tranzīta apjoms samazinās, savukārt Latvija un Somija spējušas nodrošināt pretēju tendenci, vērtē Igaunijas Loģistikas un tranzīta asociācija.

ASV: Krievija Ukrainā izvieto papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas

Amerikas Savienotās Valstis trešdien, 22.aprīlī, vainojušas Krieviju pamiera pārkāpšanā, jo tā Ukrainas austrumos izvieto papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Pieaug noslēgto laulību skaits un dzimstība

Pēdējos četros gados pieaudzis noslēgto laulību skaits – no 10,8 tūkstošiem laulību 2011.gadā līdz 12,5 tūkstošiem laulību 2014.gadā. Šī gada trīs mēnešos jau reģistrētas 1 757 laulības, kas ir par 307 laulībām jeb par 21% vairāk nekā 2014.gada pirmajā ceturksnī, liecina CSP apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji 2014.gadā un 2015.gada pirmajos trīs mēnešos.

Vējonis: Rietumi ir pieļāvuši lielu kļūdu, vērtējot Krieviju pēc saviem standartiem

Rietumvalstis nav pareizi novērtējušas Krievijas uzvedību un attieksmi pret citām valstīm, jo būtībā Krievijas attīstība ir atkarīga tikai un vienīgi no tās iekšējās attīstības dinamikas. Tieši tāpēc ir svarīgi saglabāt stingras pozīcijas un sabiedroto, īpaši ASV, atbalstu Baltijas valstu teritorijā. Tā Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra diskusijā uzsvēris aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Tallinā risinās NATO kiberdrošības mācības

Tallinā šonedēļ notiek ikgadējās NATO kiberdrošības mācības, kur 400 dalībnieki no 16 valstīm pulcējušies, lai vairotu prasmes kiberuzbrukumu atvairīšanā.

Āzijas un Āfrikas valstu vadītāji aicina mainīt «novecojušo» pasaules kārtību

Indonēzijā notiekošajā Āzijas-Āfrikas valstu galotņu sanāksmē izskanējuši aicinājumi mainīt pasaules ekonomisko kārtību, mazinot Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda ietekmi.