bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 04.05.2016 | Vārda dienas: Viola, Vizbulīte, Vijolīte
LatviaLatvija

Maxima sniedz savu skaidrojumu par notikušo

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ceturtdienas, 21.novembra vakarā, Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima drupās līdz plkst.12:00 atrastas 33 bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas. Taču glābēji vēl nav pārbaudījuši aptuveni 600 kvadrātmetru lielu teritoriju, norādot, ka glābšanas darbi varētu ilgt vēl desmit stundas. SIA Maxima Latvija medijiem sniegusi savu skaidrojumu par notikušo.

SIA Maxima Latvija ir traģēdijā cietušās ēkas nomnieks. Tā ēkas daļa, kurā atrodas Maxima veikals, pieder SIA Tinio. Savukārt otra daļa, kurā notika deviņstāvu daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, – SIA Homburg Zolitude, skaidro uzņēmumā.

«No patlaban mūsu rīcībā esošās informācijas izriet, ka uz jumta virs mūsu veikala telpām noritēja būvniecības darbi. Tāpat celtniecības darbi noritēja arī pagrabstāvā, kur bija ieplānota pazemes autostāvvieta deviņstāvu ēkas iedzīvotājiem. SIA Maxima Latvija nebija veicamo darbu pasūtītājs nevienā no šiem gadījumiem,» stāsta uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

«Patlaban mēs pārbaudām visu pieejamo informāciju, kas saistīta ar ugunsdrošības signalizācijas ieslēgšanos traģēdijas dienā. Mums ir zināms, ka tā uz īsu brīdi ieslēdzās ap plkst.16:20. Šāda veida ugunsdrošības signalizācija aktivizējas, fiksējot paaugstinātu temperatūru, uguni, dūmus vai putekļus,” teic Beseris.

Brīdinājuma signāls atskanēja ēkas pagrabstāvā, kur noritēja celtniecības darbi, pēc kā uzņēmuma apsardzes darbinieks pārbaudīja konkrēto zonu un, pats nekonstatējot nekādus draudus, sazinājās ar SIA Vesmann, kas apkalpo visas ēkas ugunsdrošības sistēmu. Pēc izsaukuma ieradās uzņēmuma pārstāvis, kurš, pārbaudot ēku, konstatēja, ka nekādu draudu nav, tādēļ cilvēku evakuācija netika veikta.

Kā ziņots, Maxima veikals Rīgā, Priedaines ielā 20, tika atklāts 2011.gada 3.novembrī un būvnieku dotās garantijas termiņš ēkai beidzās novembra sākumā. Tādēļ vēl tikai pirms divarpus nedēļām – 5.novembrī celtnieki kopā ar ēkas īpašniekiem veica ēkas tehnisko pārbaudi.

Pēc notikušā Zolitūdes veikalā ārpus kārtas tiks veiktas ekspertīzes un pārbaudes visām uzņēmuma īpašumā esošajām vai nomātajām ēkām un telpām. Lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, kādi ir traģēdijas iemesli, SIA Maxima Latvija talkā aicinās neatkarīgus ekspertus.

Maxima Latvija segs rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem – hospitalizētajiem un neatliekamo medicīnisko palīdzību saņēmušajiem. Palīdzības sniegšana tiks koordinēta ar slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Jau patlaban uzņēmums uztur ciešu kontaktu ar visām slimnīcām, kurās ir nonākuši nelaimē cietušie, un sniedz nepieciešamo atbalstu.

Tāpat uzņēmums segs arī bojā gājušo bēru izdevumus, kā arī sniegs citu nepieciešamo palīdzību viņu tuviniekiem.

102.000.102.5920


Pievienot komentāru

 1. Anna Šadovska saka:

  Kamēr daži mirst negribat aizlaist uz sexiņu? ;d

  +1 0 -1 0

 2. Misters Neizpratne saka:

  Kādā sakarā ēkas celtnieki dod garantiju uz diviem gadiem?
  Elektroprecēm arī ir divu gadu garantija, bet tās tik lielā mērā neietekmē cilvēku dzīvības.
  Gatavais stulbums.
  Tiesāt visus iesaistītos!

  +1 0 -1 0

 3. elvis saka:

  anna tu esi debila govs

  +1 0 -1 0

 4. vita saka:

  sausmas kas noticis cik daudz miljo ir tgd zaudets:(
  izsaku lidzjutibu visiem kam ir tik negaiditi kads atnemts

  +1 0 -1 0

 5. Miss Question saka:

  diez kādu palīdzību viņi sniegs?
  dos pārtiku kādu laiku par brīvu?
  a ko darīt tiem kam mazi berniņi mājas? un kā lai pasaka viņiem ka mamma vai tētis vairāk neatgriezīsies no veikala ar saldumiem?
  Labāk jau tomēr lieku reizi evakuēt nekā visu dzīvi dzīvot ar sirdsapziņas pārmetumiem ka to neizdarīja un ir bojāgājušie!
  :( :(

  +1 0 -1 0

  • ,,, saka:

   ne jau Maxima ir vainīga, izlasiet taču kārtīgi visu ziņu!!! un cik nav bijis, ka veikalos skan trauksme, bet neviens neko? cilvēkiem pašiem arī jābūt galvai uz pleciem, lai pamestu ēku, ja skan sirēnas

   +1 0 -1 0

 6. kristine saka:

  Diemžēl…
  Traģedijas pēdēja laikā notiek…
  Izsaku lidzjutību visiem cietušo tuviniekiem…

  +1 0 -1 0

 7. dace saka:

  Padomājat loģiski , kā bērni tagad dzīvos bez ģimenes .
  Stūlbie lohi atņeēmuši vairākiem cilvēkiem dzīvības .
  nekad negaidīju kad kautkas tāds notiks arī latvijā .
  visus vainīgos , jāarestē uz vairākiem gadiem .
  Cik ugundzēsēji riskējot glāpt citus ir Pazaudējuši arī savējas .

  +1 0 -1 0

 8. katja saka:

  manuprāt pašai maximas vadībai cietušajiem jāpiešķir pabalsts, nejau rīgai.
  izsaku visdziļāko līdzjūtību cietušo radiniekiem!

  +1 0 -1 0

Nodibināta deputāta Kaimiņa partija

Partija KPV noslēgs jaunu sociālo līgumu starp nodokļu maksātājiem un valsti, otrdien, 3.maijā partijas dibināšanas kopsapulcē par politiskā spēka mērķi izteicās partijas veidošanas iniciators, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Kaimiņa partijai prognozē lielāku dalībnieku skaitu par minimāli nepieciešamo

Pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa topošās partijas KPV dibināšanā varētu piedalīties lielāks skaits personu par minimāli nepieciešamo politiskā spēka izveidošanai.

Čerņeckis pārcelts Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktora amatā

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis pārcelts VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktora amatā, līdz ar to patlaban ģenerāldirektora vietnieka noziedzības apkarošanas jomā amats ir vakants, otrdien, 3.maijā preses konferencē par veiktajiem pasākumiem VID darbības efektivitātes uzlabošanai un korupcijas risku mazināšanai sacīja dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Samazināta eirozonas ekonomikas izaugsmes prognoze

Eiropas Komisija otrdien, 3.maijā, samazināja eirozonas ekonomikas pieauguma prognozi šim gadam, brīdinot par globālajiem riskiem, kas ietver Ķīnas ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos un iespējamu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Konceptuāli atbalsta iespēju laulību reģistrēt arī pie notāra

Personas, kuras vēlēsies reģistrēt savu laulību, turpmāk to varēs darīt arī pie zvērināta notāra. To paredz Saeimas Juridiskajā komisijā otrdien, 3.maijā, konceptuāli atbalstītie grozījumi Civillikumā. Saistītus grozījumus Juridiskā komisija konceptuāli atbalstījusi arī Notariāta likumā un Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā.

Vējonis: Latvijas ekonomiskās izaugsmes rādītāji nav apmierinoši

«Latvijas ekonomiskās izaugsmes rādītāji šī gada pirmajā ceturksnī nav apmierinoši. Turpinoties šādām tendencēm, valsts tuvināšanos Eiropas Savienības vidējam attīstības līmenim panākt būs ļoti grūti. Lai varētu atļauties vairāk naudas novirzīt prioritārajām nozarēm, it īpaši veselības aprūpei, nepieciešams palielināt valsts budžeta ieņēmumus. To iespējams panākt, efektīvāk cīnoties ar ēnu ekonomiku un izvairīšanos no nodokļu nomaksas,» sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 3.maijā, tiekoties ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu.

Igaunijā neielaiž Krievijas TV žurnālistus

Igaunijas robežsardze 2.maijā anulējusi vīzas un liegusi valstī iebraukt trim Krievijas televīziju žurnālistiem, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs.

Spānijā atlaidīs parlamentu, kas četros mēnešos neizveido valdību

Politiķiem, kuri Spānijas parlamentā tika ievēlēti pērn 20.decembrī notikušajās vēlēšanās, nav izdevies līdz 2.maija termiņam izveidot valdību, tādēļ Dienvideiropas valstī 26.jūnijā tiks rīkotas ārkārtas vēlēšanas.

NATO apsver 4 000 karavīru dislocēšanu Baltijas valstīs un Polijā

NATO apsver iespēju Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā dislocēt 4 000 karavīru, paziņojis ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

Rīkos Vienotības priekšsēdētāja kandidātu publiskās debates

Partija Vienotība pirms 4.jūnijā gaidāmā ārkārtas kongresa rīkos priekšsēdētāja amata kandidātu - Andra Piebalga un Edvarda Smiltēna - publiskās debates.

ES apstiprina nopludināto ASV-ES tirdzniecības dokumentu autentiskumu

Brīvās tirdzniecības nolīgums, ko ilgstošās sarunās apspriež Eiropas Savienība un Amerikas Savienotās Valstis, grautu pastāvošos pārtikas drošības un vides aizsardzības standartus, tā pēc konfidenciālu sarunu dokumentu publicēšanas vērtē organizācija Greenpeace.

Bitcoin nozare skeptiska par elektroniskās valūtas izgudrotāja «pieteikšanos»

Austrāliešu uzņēmējs Kreigs Vraits šonedēļ paziņojis, ka ir noslēpumainais elektroniskās valūtas Bitcoin izgudrotājs, kurš kopš 2009.gada darbojies ar pseidonīmu Satoši Nakamoto.

Gauss: airBaltic kļuvusi par lielāko aviokompāniju Igaunijā

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kļuvusi par lielāko aviokompāniju Igaunijā, aprīlī sasniedzot izaugsmi 64% apmērā un apkalpojot 28 474 pasažierus ceļojumos uz un no Igaunijas.

Swedbank aizdos Latvijas dzelzceļam 32 miljonus lokomotīvju modernizācijai

Swedbank AS ir noslēgusi līgumu ar VAS Latvijas dzelzceļš par divu ilgtermiņa kredītu piešķiršanu uz desmit un 15 gadiem ar kopējo summu 32,26 miljoni eiro lokomotīvju modernizācijas finansēšanai.

Baltic Taxi radījis sistēmu, kā nemaksāt valstij PVN

Baltic taxi izmanto uz mikrouzņēmumiem būvētu shēmu, kas ļauj apiet pievienotās vērtības nodokļa maksāšanu, kā arī nenodrošina sociālās garantijas pašiem šoferiem. Savukārt Panda taxi zīmola dīleri jautājumā par nodokļu maksāšanu kļūst gaužām nerunīgi.

EK Turcijai piešķirs bezvīzu režīmu, neraugoties uz prasību neizpildi

Eiropas Komisija šonedēļ ar atrunām dos savu piekrišanu Turcijas-Šengenas zonas bezvīzu režīmam, kaut arī Ankara pret valdības pretiniekiem vēršas ar drīzāk autokrātiskām, ne demokrātiskām metodēm.

Šodien paredzēta Kaimiņa jaunās partijas dibināšana

Rīgā, Lielajā ģildē, otrdien, 3.maijā, notiks pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa jaunās topošās partijas KPV dibināšanas kopsapulce.

Pabeigta airBaltic akciju kapitāla palielināšana

Latvijas lidsabiedrības airBaltic akcionāru sanāksmē pirmdien, 2.maijā, pieņemts lēmums atbalstīt uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu par 131 152 036 akcijām, katras akcijas nominālajai vērtībai veidojot vienu eiro. Tikko apstiprinātais airBaltic pamatkapitāls tagad atbildīs 256 472 824 eiro, kas veidots no 256 472 824 akcijām.

Tallinas lidostā sāk atjaunošanas un paplašināšanas darbus

Tallinas lidostā Igaunijā 1.maijā sākti apjomīgi atjaunošanas un paplašināšanas darbi, no kuriem vairumu plānots veikt naktī, lai netraucētu lidostas darbību.

Pētījums: Puse pasaulē lielāko ieguldītāju ignorē klimata pārmaiņas

Veikts pētījums, lai noskaidrotu, kā investē pasaulē 500 lielākie pensiju fondi, apdrošinātāji un citi ieguldījumu fondi - kuri pārvalda kopumā 33 triljonus eiro -, un secināts, ka gandrīz puse šo ieguldītāju nedara neko, lai mazinātu klimata pārmaiņas.

RSU zinātnieki radījuši jaunu sirds vārstuļa protēzi

Latvijas zinātniekiem izdevies izskaitļot ideālo materiālu sirds vārstuļa protēzes izgatavošanai, turklāt tādu, kurš nenolietotos - šis jaunais un unikālais materiāls pamazām apaugtu ar cilvēka organisma šūnām, kuras ar laiku pilnībā pārņemtu mākslīgo protēzi.

DP: Krievijas uzņēmēji pērn turpināja investēt Latvijas tranzīta nozarē

Valsts ekonomiskās drošības intereses var nelabvēlīgi ietekmēt apstāklis, ka starp Latvijas ostu sadarbības partneriem ir uzņēmumi, kuru īpašnieki ir pietuvināti Krievijas politiskajai elitei. Tas rada risku, ka gadījumā, ja Krievijas elite pieņems lēmumu pārvirzīt kravas uz citām ostām, tai lojālie uzņēmēji, visticamāk, sekos šai norādei, prognozē Drošības policija.

Dzērājšoferim neizdodas piekukuļot policistus, dodot 2 000 eiro

Bauskas novadā Gailīšu pagastā par 2 000 eiro kukuļdošanu aizturēts 1951.gadā dzimis vīrietis, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde.

Ieilgstot piena krīzei, Food Union atkārtoti samazina produktu cenas

Saistībā ar turpinošos piena krīzi, svaigpiena pārprodukcijai Latvijā sasniedzot rekordapjomus un tālāku iepirkuma cenu samazināšanos, piena pārstrādes uzņēmums Food Union atkārtoti nolēmis samazināt cenas piena produktiem.

VK: Pienācis laiks lemt par privatizācijas pabeigšanu

2005.gadā tika pieņemts Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums, radot normatīvo bāzi, kam vajadzēja sekmēt privatizācijas procesa drīzu pabeigšanu. Tomēr termiņi privatizācijas pabeigšanai tā arī netika noteikti un privatizācija joprojām turpinās, norāda Valsts kontrole.

Jaunākie komentāri