bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna
LatviaLatvija

Meroni: Berķa patvaļa un viņa advokātu reiderisms nevar dominēt ES dalībvalstī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Rūdolfs Meroni

Piektdien, 23.martā Ventspilī, Dzintaru ielā 41, Latvijas komerclikumā noteiktajā kārtībā sasauktas leģitīmās a/s Ventbunkers un tās meitasfirmas a/s Latvijas naftas tranzīts uzņēmumu akcionāru sapulces.

Tajās paredzēts izlemt jautājumus par abu uzņēmumu padomes atsaukšanu un jaunas padomes ievēlēšanu, kā arī uzņēmumu statūtu grozījumiem. Uzaicinājums ierasties abu uzņēmumu akcionāru sapulcēs nosūtīts visiem likumīgajiem Latvijas naftas tranzīts un Ventbunkers akcionāriem, tai skaitā arī Olafam Berķim un Oļegam Stepanovam piederošajiem uzņēmumiem, attiecīgi SIA Kement, un SIA Topmar Baltic Investments. Tāpat uzaicinājums piedalīties leģitīmā Ventbunkers sapulcē nosūtīts arī Ventspils uzņēmējiem, Genādijam Ševcovam un Igoram Skokam piederošajai kompānijai SIA Investments Activity. Līdz ar to ievērojot LR komerclikumā noteikto kārtību, piektdien, 23.martā ir sasauktas un notiks gan a/s Ventbunkers, gan a/s Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulces.

Abu uzņēmumu akcionāru sapulces, 23.martā sasaukušas uzņēmuma Ventbunkers valsts interešu pārstāvja, Šveices advokāta Dr. Rudolfa Meroni vadīto padomju ieceltās uzņēmumu valdes.

Meroni ar LR Ģenerālprokuratūras un LR Rīgas apgabaltiesas lēmumu valsts interesēs pārvalda Ventspils mēram Aivaram Lembergam slēpti piederošās īpašuma daļas uzņēmumā Ventbunkers un tās meitasfirmā Latvijas naftas tranzīts, kas krimināllietas ietvaros arestētas par labu Latvijas valstij. Ar tiesas un prokuratūras lēmumu Meroni ir uzticēta Lembergam piederošās mantas, tai skaitā Ventbunkers vairākuma akcionāriem – uzņēmumiem Yelverton Investment un Yelverton Investments – piederošo īpašumu glabāšana un pārvaldība par labu valsts interesēm.

Kā jau Meroni iepriekš ir minējis : «Līdzšinējās darbības, kas ar valdības partijas Vienotība oligarha Berķa un viņa kabatas advokāta Kvēpa rokām tikušas īstenotas, attiecībā uz a/s Ventbunkers un a/s Latvijas naftas tranzīts pārņemšanu, ir klajš LR likumdošanas un valsts interešu pārkāpums. Uzņēmuma pārņemšana ir īstenota, izmantojot klasiska reiderisma metodes. Berķa un viņa rokaspuišu intereses ir vadījuši savtīgi mērķi. Tieksme pēc miljoniem, kurus caur sazarotām ārzonu shēmām var nodrošināt Berķa prettiesiski sagrābtais Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts.»

«Tam ir jāpieliek punkts. Latvija ir ES dalībvalsts, un ES valstī nevar tikt atbalstīts reiderisms, uzņēmumu sagrābšana un dokumentu viltošana, lai atsevišķas, politiķiem pietuvinātas personas, iedzīvotos uz valsts rēķina. Berķa vajadzība pēc naudas ir jānodala no Latvijas kā tiesiskas ES dalībvalsts interesēm. Un Berķa saiknes ar valdošās koalīcijas partiju Vienotība nevar dominēt par LR pamatvērtībām,» tā Meroni.

«Piektdien esam sasaukuši Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulces. Un es tiešām ceru, ka arī Uzņēmumu reģistrs beidzot spēs lemt neatkarīgi, un reģistrēs likumīgu Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulču lēmumus, nevis pakļausies politiskajai ietekmei, atstājot spēkā Berķa un Stepanova interesēm pakārtotos un UR iepriekš reģistrētos kaktu akcionāru sapulču lēmumus,» uzsver Meroni.

Ventbunkers valde informē, ka jebkādas citas abu uzņēmumu akcionāru sapulces, kuras ar digitālās TV lietā sevišķi smagos noziegumos apsūdzētā advokāta Mārtiņa Kvēpa starpniecību līdz šim jau tikušas un turpmāk var tikt sarīkotas Olafa Berķa un Oļega Stepanova interesēs, nav uzskatāms un nevar tikt uzskatītas par tiesiskām un leģitīmām.

Turklāt jebkāda apsūdzētā Kvēpa vai citu personu uzdošanās par Ventbunkers akcionāru, ārzonu firmu Steropes un Gyges pārstāvjiem ir prettiesiska. No Latvijas nodokļu maksātāju uzrauga, Valsts ieņēmumu dienesta, Britu Virdžīnās paslēptie uzņēmumi Steropes un Gyges nekad nav bijuši, un nekad nav tikuši atzīti par 29,07% Ventbunkers akcionāriem. Abas ārzonu kompānijas tikušas izmantotas bijušo a/s Ventspils nafta (VN) amatpersonu – Skoka un Ševcova – patieso interešu slēpšanai un ar LR noteiktajiem nodokļiem neapliktu ienākumu gūšanai. Turklāt pretēji Kvēpa medijiem sniegtajai informācijai LR Augstākas tiesas Senāts nekad nav pieņēmis spriedumu, ar kuru būtu atzinis, ka abas minētas ārzonu firmas – Steropes un Gyges – ir Ventbunkers akcionāres.

Līdz ar to jebkādas Berķa, viņa advokāta Kvēpa vai viņu pārstāvju norādes un paziņojumi, ka ārzonu kompānijas Steropes un Gyges LR likumos noteiktajā kārtībā esot Ventbunkers akcionāres, ir vērtējamas kā LR valsts institūciju apzināta maldināšana, jo šādi Britu Virdžīnās reģistrēti ofšori, nekad nav bijuši a/s Ventbunkers akcionāri.

«Berķa savtīgo interešu vadītā, un UR reģistrētā pašreizējā Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts padome un valde nav un nevar būt uzskatāma par leģitīmu, jo abi uzņēmumi Berķa kontrolē nonākuši tikai pateicoties Berķa un Lemberga izlīgumam, politiskajam atbalstam un valsts institūciju – UR un Tieslietu ministrijas – tiesiskajai mazspējai,» norāda Meroni.

Vienīgie likumīgie a/s Ventbunkers akcionāri ir Nīderlandē reģistrētie uzņēmumi Yelverton Investment B.V., Yelverton Investments B.V., SIA IAG, Austrijas kompānija IAG Industrieanlagen GmbH, SIA Kement, SIA Topmar Baltic Investments, a/s Optima management, a/s Investment Activity, Aivars Lembergs, Anrijs Lembergs un Līga Lemberga.

Citu likumīgu akcionāru a/s Ventbunkers nav. Britu Virdžīnu salu uzņēmumi Steropes un Gyges nekad nav bijuši a/s Ventbunkers īpašnieki.


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.

Latvijā realizētās degvielas apmērs janvārī pieaudzis par 1%

Šī gada janvārī kopumā Latvijā realizēja 101 130 tonnas naftas produktu, kas ir par 1037 tonnām jeb 1% vairāk nekā attiecīgajā laikā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Konceptuāli atbalsta ES un Armēnijas partnerības nolīguma ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

Vēlas biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot ES finansējumu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām mājām, kas paredz iespēju invalīdu biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot Eiropas Savienība finansējumu.

Atkal noraida pieprasījumus Ašeradenam par EM rīcību OIK sistēmas jautājumos

Saeima kārtējo reizi noraidīja opozīcijas trīs pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tajā skaitā par Ekonomikas ministrijas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, sabiedrības interesēm un valdības noteiktajam «OIK moratorijam».

Lauksaimnieki neapmierināti ar elektroenerģijas problēmjautājumu risināšanu

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā, norāda biedrībā Zemnieku saeima.

Latvijā par teju 90% iespējams samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu

Līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc pusotra gada mazākumtautību skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusksolās

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Dzīve pēc 25.maija. Vai pasākumu foto galerijas vairs nevarēs brīvi publicēt?

Pēc populāra koncerta, plašas konferences vai sporta pasākuma apmeklējuma daudziem no mums patīk klikšķināt fotogrāfiju galerijas portālos un sociālajos tīklos, lai apskatītu pasākuma viesus. No šā gada 25.maija, kad spēkā stāsies Vispārējā datu aizsardzības regula, situācija vairs nebūs tik viennozīmīga - proti, ja persona nebūs piekritusi, tad tās foto vairs nebūs tik vienkārši publicēt. Tomēr attēlu publicēšanu žurnālistikas vajadzībām jaunajam regulējumam nevajadzētu ietekmēt.

Par LDDK prezidentu vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Gavrilovs

Latvijas Darba devēju konfederācijas ikgadējā biedru sapulcē par LDDK prezidentu uz trīs gadiem atkārtoti ievēlēts Vitālijs Gavrilovs.

Nostiprinās tiesisko regulējumu Baltijas sadarbībai katastrofu novēršanas jomā

Saeima ceturtdien, 22.martā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru ratificēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā ar mērķi aizsargāt cilvēkus, vidi un īpašumu, tostarp kultūras mantojumu.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms palielinājies par 18,2%

Šā gada janvārī patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms ir palielinājies par 18,2% salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri.

Vācija nosoda NATO kolēģes Turcijas iebrukumu Sīrijā

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi Turcijas veikto uzbrukumu Sīrijas ziemeļu pilsētai Afrinai, un arī nopēlusi Krieviju, ka tā vienkārši noskatoties, kā Sīrijas valdības spēki turpina uzbrukumu aplenktai austrumu Gutas teritorijai.

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.