bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 12.12.2017 | Vārda dienas: Otīlija, Iveta
LatviaLatvija

Meroni: Berķa patvaļa un viņa advokātu reiderisms nevar dominēt ES dalībvalstī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Rūdolfs Meroni

Piektdien, 23.martā Ventspilī, Dzintaru ielā 41, Latvijas komerclikumā noteiktajā kārtībā sasauktas leģitīmās a/s Ventbunkers un tās meitasfirmas a/s Latvijas naftas tranzīts uzņēmumu akcionāru sapulces.

Tajās paredzēts izlemt jautājumus par abu uzņēmumu padomes atsaukšanu un jaunas padomes ievēlēšanu, kā arī uzņēmumu statūtu grozījumiem. Uzaicinājums ierasties abu uzņēmumu akcionāru sapulcēs nosūtīts visiem likumīgajiem Latvijas naftas tranzīts un Ventbunkers akcionāriem, tai skaitā arī Olafam Berķim un Oļegam Stepanovam piederošajiem uzņēmumiem, attiecīgi SIA Kement, un SIA Topmar Baltic Investments. Tāpat uzaicinājums piedalīties leģitīmā Ventbunkers sapulcē nosūtīts arī Ventspils uzņēmējiem, Genādijam Ševcovam un Igoram Skokam piederošajai kompānijai SIA Investments Activity. Līdz ar to ievērojot LR komerclikumā noteikto kārtību, piektdien, 23.martā ir sasauktas un notiks gan a/s Ventbunkers, gan a/s Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulces.

Abu uzņēmumu akcionāru sapulces, 23.martā sasaukušas uzņēmuma Ventbunkers valsts interešu pārstāvja, Šveices advokāta Dr. Rudolfa Meroni vadīto padomju ieceltās uzņēmumu valdes.

Meroni ar LR Ģenerālprokuratūras un LR Rīgas apgabaltiesas lēmumu valsts interesēs pārvalda Ventspils mēram Aivaram Lembergam slēpti piederošās īpašuma daļas uzņēmumā Ventbunkers un tās meitasfirmā Latvijas naftas tranzīts, kas krimināllietas ietvaros arestētas par labu Latvijas valstij. Ar tiesas un prokuratūras lēmumu Meroni ir uzticēta Lembergam piederošās mantas, tai skaitā Ventbunkers vairākuma akcionāriem – uzņēmumiem Yelverton Investment un Yelverton Investments – piederošo īpašumu glabāšana un pārvaldība par labu valsts interesēm.

Kā jau Meroni iepriekš ir minējis : «Līdzšinējās darbības, kas ar valdības partijas Vienotība oligarha Berķa un viņa kabatas advokāta Kvēpa rokām tikušas īstenotas, attiecībā uz a/s Ventbunkers un a/s Latvijas naftas tranzīts pārņemšanu, ir klajš LR likumdošanas un valsts interešu pārkāpums. Uzņēmuma pārņemšana ir īstenota, izmantojot klasiska reiderisma metodes. Berķa un viņa rokaspuišu intereses ir vadījuši savtīgi mērķi. Tieksme pēc miljoniem, kurus caur sazarotām ārzonu shēmām var nodrošināt Berķa prettiesiski sagrābtais Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts.»

«Tam ir jāpieliek punkts. Latvija ir ES dalībvalsts, un ES valstī nevar tikt atbalstīts reiderisms, uzņēmumu sagrābšana un dokumentu viltošana, lai atsevišķas, politiķiem pietuvinātas personas, iedzīvotos uz valsts rēķina. Berķa vajadzība pēc naudas ir jānodala no Latvijas kā tiesiskas ES dalībvalsts interesēm. Un Berķa saiknes ar valdošās koalīcijas partiju Vienotība nevar dominēt par LR pamatvērtībām,» tā Meroni.

«Piektdien esam sasaukuši Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulces. Un es tiešām ceru, ka arī Uzņēmumu reģistrs beidzot spēs lemt neatkarīgi, un reģistrēs likumīgu Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts akcionāru sapulču lēmumus, nevis pakļausies politiskajai ietekmei, atstājot spēkā Berķa un Stepanova interesēm pakārtotos un UR iepriekš reģistrētos kaktu akcionāru sapulču lēmumus,» uzsver Meroni.

Ventbunkers valde informē, ka jebkādas citas abu uzņēmumu akcionāru sapulces, kuras ar digitālās TV lietā sevišķi smagos noziegumos apsūdzētā advokāta Mārtiņa Kvēpa starpniecību līdz šim jau tikušas un turpmāk var tikt sarīkotas Olafa Berķa un Oļega Stepanova interesēs, nav uzskatāms un nevar tikt uzskatītas par tiesiskām un leģitīmām.

Turklāt jebkāda apsūdzētā Kvēpa vai citu personu uzdošanās par Ventbunkers akcionāru, ārzonu firmu Steropes un Gyges pārstāvjiem ir prettiesiska. No Latvijas nodokļu maksātāju uzrauga, Valsts ieņēmumu dienesta, Britu Virdžīnās paslēptie uzņēmumi Steropes un Gyges nekad nav bijuši, un nekad nav tikuši atzīti par 29,07% Ventbunkers akcionāriem. Abas ārzonu kompānijas tikušas izmantotas bijušo a/s Ventspils nafta (VN) amatpersonu – Skoka un Ševcova – patieso interešu slēpšanai un ar LR noteiktajiem nodokļiem neapliktu ienākumu gūšanai. Turklāt pretēji Kvēpa medijiem sniegtajai informācijai LR Augstākas tiesas Senāts nekad nav pieņēmis spriedumu, ar kuru būtu atzinis, ka abas minētas ārzonu firmas – Steropes un Gyges – ir Ventbunkers akcionāres.

Līdz ar to jebkādas Berķa, viņa advokāta Kvēpa vai viņu pārstāvju norādes un paziņojumi, ka ārzonu kompānijas Steropes un Gyges LR likumos noteiktajā kārtībā esot Ventbunkers akcionāres, ir vērtējamas kā LR valsts institūciju apzināta maldināšana, jo šādi Britu Virdžīnās reģistrēti ofšori, nekad nav bijuši a/s Ventbunkers akcionāri.

«Berķa savtīgo interešu vadītā, un UR reģistrētā pašreizējā Ventbunkers un Latvijas naftas tranzīts padome un valde nav un nevar būt uzskatāma par leģitīmu, jo abi uzņēmumi Berķa kontrolē nonākuši tikai pateicoties Berķa un Lemberga izlīgumam, politiskajam atbalstam un valsts institūciju – UR un Tieslietu ministrijas – tiesiskajai mazspējai,» norāda Meroni.

Vienīgie likumīgie a/s Ventbunkers akcionāri ir Nīderlandē reģistrētie uzņēmumi Yelverton Investment B.V., Yelverton Investments B.V., SIA IAG, Austrijas kompānija IAG Industrieanlagen GmbH, SIA Kement, SIA Topmar Baltic Investments, a/s Optima management, a/s Investment Activity, Aivars Lembergs, Anrijs Lembergs un Līga Lemberga.

Citu likumīgu akcionāru a/s Ventbunkers nav. Britu Virdžīnu salu uzņēmumi Steropes un Gyges nekad nav bijuši a/s Ventbunkers īpašnieki.


Pievienot komentāru

Joprojām neatceļ aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas deputāti nespēja vienoties izņemt no Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumiem aizliegumu ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm.

Aptauja: 65% Latvijas ceļotāju cenšas izvairīties no teroraktu reģioniem

Lielākā daļa jeb 65% aptaujāto, izvēloties sava ceļojuma galamērķi, cenšas izvairīties no tādiem reģioniem, kur notiek terorakti vai kuriem raksturīgas dabas katastrofas, liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss.

Rasnačs: Latvija turpinās sniegt atbalstu Maķedonijai tieslietu nozares uzlabošanā

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ticies ar Maķedonijas tieslietu ministru Bilenu Saliji, kurš ieradies darba vizītē Latvijā, lai parakstītu Saprašanās memorandu par sadarbību starp Latvijas Tieslietu ministriju un Maķedonijas Tieslietu ministriju.

Staķis: Ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem

«Bēdīgi slavenais Eiroparlamenta deputāts, Tatjanas Ždanokas cīņubiedrs, Sīrijas diktatora Asada draugs un «Krimnaš» aktīvists Andrejs Mamikins paziņojis, ka dibina jaunu sabiedrisku organizācija un redz iespēju sadarbībai arī ar Kustību Par!.  Partijas vārdā varu paziņot, ka mēs nekad un ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem,» uzsver Kustība Par! valdes loceklis Mārtiņš Staķis.

Eksperte: Nākamajā gadā atvadīsimies no kaitinošajām reklāmām interneta pārlūkos

Pieaugot lietotāju skaitam, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos, Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā «kaitinošas». Balstoties uz šo pētījumu, tiks pieņemtas normas un ar vairākiem kaitinošiem reklāmas formātiem nākamajā gadā vairs nebūs jāsaskaras. Par digitālā mārketinga tendencēm stāsta digitālā mārketinga Triple20 dibinātāja un vadītāja Līga Strazdiņa.

Krievija notiesā igauņu uzņēmēju uz 12 gadiem par spiegošanu

Tiesa Maskavā atzinusi kādu igauņu aviācijas tehnoloģiju uzņēmēju par vainīgu spiegošanā un piespriedusi tam 12 gadus stingra režīma cietumā, tā vēsta krievu mediji.

Pētījums: FinTech uzņēmumi plāno darbību izvērst divās līdz piecās jaunās valstīs

Vairākums jeb 87% finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji nākamo trīs gadu laikā plāno apgūt jaunus ārvalstu tirgus, turklāt 57% no aptaujātajiem plāno savu darbību izvērst divās līdz piecās jaunās valstīs. Lielākā daļa jeb 63% aptaujāto norāda, ka nākamā gada laikā plāno piesaistīt nozīmīgas investīcijas uzņēmumu attīstībai.

Vienīgais valsts piedāvājums Pētersonei-Godmanei bijis startēt konkursā uz Austrumu slimnīcas vadītāja amatu

Vienīgais bijušajai Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei izteiktais piedāvājums, lai viņa paliktu strādāt valsts pārvaldē, bijis aicinājums startēt konkursā uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja amatu, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Igaunijā prasa uz reģioniem pārvietot 13 iestāžu centrus

Igaunijai tiecoties pārcelt daļu valsts iestāžu ārpus galvaspilsētas Tallinas, igauņu ministriem šonedēļ atgādināts, ka līdz janvāra vidum tiem jāiesniedz rīcības plāns 13 valsts iestāžu centrālo struktūrvienību pārcelšanai uz reģionu pilsētām.

Kalniņa-Lukaševica uzsver ES vienotības nozīmi Tuvo Austrumumiera procesā

Latvija turpina atbalstīt divu valstu risinājumu, kas panākams Izraēlas un Palestīniešu pašpārvaldes tiešās sarunās, ievērojot abu pušu intereses un Jeruzalemei kļūstot par abu valstu galvaspilsētu.

Rietumeiropā stipras snigšanas dēļ atceļ lidojumus, traucēta ceļu satiksme

Stipra snigšana Beniluksa valstīs, kā arī Vācijā un Lielbritānijā likusi atcelt pasažieru avioreisus, bet ceļu satiksmi apgrūtinājuši autoavāriju radīti sastrēgumi.

Uztraucas, ka lauku tūrismu uzņēmējdarbību apdraud negodīga konkurence 

Lauku tūrisma uzņēmējdarbību apdraud negodīga konkurence un pieaugoša birokrātija, uzsver Latvijas Lauku tūrisma asociācijā Lauku ceļotājs pēc šā gada sezonas rezultātu pārrunāšanas četros reģionālos uzņēmēju semināros.

FM: Oktobrī preču eksports sasniedzis jaunu rekordu

Eksporta apjoms novembrī turpinājis pieaugt un sasniedzis 1 070,6 miljonus eiro, tādējādi uzstādot preču eksporta vērtības rekordu viena mēneša ietvaros. Šāda eksporta vērtība ir augstākā statistikas uzskaites vēsturē, analizējot Centrālās statistikas pārvaldes datus, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā.

Amnesty International: ES valdības zina par migrantu spīdzināšanu Lībijā

Eiropas Savienības dalībvalstu valdības, cilvēktiesību organizācijas Amnesty International skatījumā, ir līdzzinātājas spīdzināšanas un cilvēku ekspluatācijas praksē, kāda Lībijā tiek vērsta pret afrikāņu migrantiem ar bloka finansiālu atbalstu, ko ES sniedz, lai mazinātu migrācijas plūsmu uz Itāliju.

Naftas cenas un dolāra vērtība kāpj, biržu indeksiem dažādas tendences

Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksi Dow Jones Industrial Average un Standard & Poor's 500 pirmdien, 11.decembrī, sasniedza jaunus rekordus, kāpumu piedzīvojot tehnoloģiju kompāniju akciju cenām.

VVD Nordic Recycling piemērojis sodu par nepārstrādātiem atkritumiem

Valsts vides dienests ir pabeidzis izvērtēt SIA Nordic Recycling iesniegtos pārskatus par atkritumu apsaimniekošanas sistēmu darbību aizvadītajā gadā un šobrīd ir nonācis pie slēdziena, ka SIA Nordic Recycling elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanas sistēma neatbilst normatīvo aktu prasībām.

Barometrs: Latvieši Ziemassvētku svinēšanai procentuāli tērē vairāk nekā ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Vācijā

Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 171,97 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Latvijas valstī dzīvojošie joprojām gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā teju visās ziemeļvalstīs, Nīderlandē, Vācijā un Horvātijā aptaujātie cilvēki, liecina šī gada Ferratum Ziemassvētku barometra rezultāti.

Lielākā daļa valsts budžeta līdzekļu nākamajam gadam atvēlēta sociālajai aizsardzībai

Veselībai nākamajā gadā novirzīti 11,1% no nākamā gada budžeta, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018, 2 miljoni eiro. Savukārt aizsardzībai paredzēts novirzīt 6,4% jeb 574,8 miljonus eiro budžeta līdzekļu, kā arī sabiedriskajai kārtībai – 6,4% jeb 571,2 miljonus eiro, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.

Reirs no amata atbrīvo sociālās aprūpes centra Rīga filiāles vadītāju

Labklājības ministrs Jānis Reirs parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra Rīga filiāles Rīga vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, norāda Labklājības ministrijā.

NVA: Bezdarba līmenis Latvijā novembrī pieaudzis līdz 6,7%

Novembrī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 6,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā oktobrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotā informācija.

Loskutovs: Tuvākajiem cilvēkiem ir tiesības slimības gadījumā būt līdzās pacientam

«Cilvēkiem, kas nav reģistrējuši savas attiecības, ir liegtas tiesības vairākās dzīves jomās, tostarp kritiskās situācijās.Šobrīd, ja pacients veselības dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību, to darīt viņa vietā var tikai laulātais vai radinieks, kas ne vienmēr nozīmē viņa interešu pārstāvēšanu un no tā var būt atkarīga pat cilvēka dzīvība,» uzskata Kustības Par! biedrs un Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs.

Slepkavība Mālpilī: Policija aiztur par plānotu slepkavību aizdomās turētu vīrieti

Aizvadītās nedēļas Mālpilī pie kāda uzņēmuma tika atrasts 28 gadus vecs miris vīrietis ar vairākām durtām brūcēm. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu izdarījis vīrieša paziņa, ar kuru viņam bijis konflikts saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, informē Valsts policija.

Mamikins pieļauj savas partijas dibināšanu

«Partija Saskaņa ir novērsusies no Latvijas krievu kopienas,» pauž Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, kuram Saskaņas vadība ir izteikusi neuzticību. Mamikins tagad dibinās savu sabiedrisko organizāciju, uz kuras bāzes varētu izveidoties arī partija, bet par savu tuvošanos EP deputātes Tatjanas Ždanokas vadītājai Latvijas Krievu savienībai politiķis joprojām runā aplinkus.

Novembrī dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgā kopumā samazinājās par 3,8%

Šā gada novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 3,8% bet piedāvājumu skaits Arco Real Estate analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos novembrī samazinājās par 7,9%, teikts Arco Real Estate jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Astoņās SEB bankas filiāles tiek mainīti darba laiki

No 2018.gada 2.janvāra SEB bankas filiāles Talsos, Alūksnē, Jelgavā, Siguldā, Madonā un Smiltenē, kā ar finanšu konsultāciju centrs Kuldīgā pāries uz klientiem ērtāku darba laiku.