bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.03.2018 | Vārda dienas: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
LatviaLatvija

Mode biznesā: Kā tikt sadzirdētam mūsdienu pasaulē?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 6 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

TRÉS ideju autores Enija Mugureviča (pa labi) Natalia Rozanska (pa kreisi), Marta Rozanska.

Šķiet, ka mūsdienās strikti noteiktas modes tendences ir «mirušas», jo cilvēki meklē gan to, kas izskatās skaisti, gan arī to, lai būtu ērti. Kā sākt biznesu modes industrijā no «nulles» un tikt sadzirdētam mūsdienu mainīgajā pasaulē, intervijā BNN stāsta jaunā apģērbu zīmola TRÉS viena no ideju autorēm Enija Mugureviča. 

TRÉS ir apģērba zīmols, ko pārstāv trīs tās dibinātājas un uzņēmējas – Enija Mugureviča no Latvijas, Natalia Rozanska un Marta Rozanska no Polijas. Jaunās uzņēmējas viena otru satika, studējot Dānijā, kur arī tapusi ideja par sava apģerba zīmola izveidošanu.

Uzņēmuma vadītājas atzīmē, ka TRÉS galvenais mērķis ir, lai apģērbs apvieno sievišķīgumu un komfortu, pievēršot īpašu uzmanību dizaina detaļām.

«Par spīti tam, ka modes tendences mainās ļoti strauji, mēs gribam radīt tādus produktus, kas drēbju skapī vienmēr būs «goda vietā» – neatkarīgi no sezonu izmaiņām. Iedvesmu visām kolekcijām smēlāmies, lūkojoties uz skandināvu vienkāršību un komfortu, kā arī franču eleganci. Tad šīs īpašības apvienojām, panākot to, ka valkātāja var justies sievišķīgi un ērti, kombinējot kleitas gan ar augstpapēžu kurpēm, gan ērtākiem apaviem,» stāsta jaunā apģērbu zīmola autores.

TRÉS kleita

Vienlaikus Enija stāsta, ka jau ilgu laiku sapņojušas uzsākt biznesu modes pasaulē, vēl studējot Dānijā, uzsākot sarunu, minēja jaunā uzņēmēja. Viņa atklāj, ka visām ir ļoti līdzīga gaume, kas bijusi panākumu atslēga, lai nonāktu pie idejas, kuru viņas tagad tik cītīgi īsteno.

Taujājot par to, kā ideju autores sastrādājas, Enija norāda, ka pats aizraujošākais ir tas, ka viņām ir ļoti līdzīgas gan dzīves, gan stila pamatvērtības, bet vienlaikus katra no ideju autorēm pieliek klāt kaut ko no sevis. «Tādā veidā attīstības process ir gan kvalitatīvs, gan interesants,» uzsver Enija.

Pati ideja, darboties modes biznesā, uzņēmuma vadītājām radās jau sen. Tomēr mudinājums sākt darboties bija ceļojums uz Maroku, lai tur nosvinētu Jauno gadu. «Mēs nodomājām, ka būtu lieliski, ja mums būtu viena kleita gan svinībām, gan ikdienai, gan ceļošanai.»

TRÉS kleitas

Kleitu modelēšana un idejas izstrādāšana aizņēma teju piecus mēnešus. Grūtākais esot bijis piemeklēt audumu. Tāpat viņas atzīst, ka sākumā ir bijis grūti saprast, kā uzrunāt auditoriju. «Tikt sadzirdētam, saprast, cik daudz lietu ap to grozās, atrast īstos materiālus, arī izveidot īsto griezumu. Mums ir bijusi pieredze dizaina veidošanā un modes industrijā kā tādā. Grūtākais ir kaut ko uzsākt, jo uzrodas aizvien jauni izaicinājumi, bet tas laikam ir arī aizraujošākais,» intervijā ar BNN stāsta Enija.

Viņa atkārtoti uzsver, ka pats sarežģītākais ir tikt sadzirdētam, jo cilvēki mūsdienās vairāk seko tam, kas jau ir dzirdēts. «Tomēr jau no paša sākuma mēs jutām, ka cilvēki novērtē, cilvēki novērtē ideju un to, cik tas ir daudzpusīgs apģērbs.»

Jāatzīmē, ka ideju autores īpašu akcentu likušas uz detaļām: muguras V izgriezumam iespējams pievienot papildus «stīpiņu», to var valkāt ar aizsienamu bantīti vai bez.

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

Vēl viens būtisks aspekts ir tas, kā to pasniegt sabiedrībai, jo ir teicies: «Cik cilvēku, tik viedokļu,» uzsver Enija.

Uzņēmējas arī stāsta savu pieredzi par cilvēku reakcijām, parādot pasaulei savu ideju: «Izstāstot ideju sabiedrībai, tu jūti, ka cilvēki ieklausās. Skatoties uz tiem cilvēkiem, kas ir nopirkuši kleitas, arī tagad  var redzēt, ka viņi tiešām seko mūsu pamatdomai – ka to var uzvilkt gan ar kedām, gan ar papēžiem, kombinēt ar dažādām lietām. Kad tevi sadzird īstie cilvēki, uz ko tu tēmē, tad tas arī pamazām aiziet.»

Uzņēmēja atklāj, ka par TRÉS interesi izrādījuši arī vairāki citi uzņēmumi, kas vēloties veidot sadarbību ar jaunajām uzņēmējām.

Tāpat Enija stāsta, ka sociālie tīkli idejas izplatīšanai ir bijis ļoti svarīgs rīks. Tomēr viņa uzsver, ka uzņēmējas savu ideju sākumā nodeva draugiem un paziņām, lai varētu saprast, vai ir nepieciešams ko mainīt.

TRÉS kleitas

Runājot par konkurenci, Enija norāda, ka, neskatoties, ka ir tik daudz apģērbu zīmolu, viņas īpaši neizjūt konkurences spiedienu. «Protams, ka ir daudzi zīmoli, kas ir gan sievišķīgi, gan ērti, bet man šķiet, ka mūsu kleitas joprojām izceļas ar savu «ES». Mēs ne tikai tēmējam, bet ejam uz kvalitāti, ērtumu un sievišķību.»

Pašlaik uzņēmums galvenokārt darbojas Polijā, Dānijā un Latvijā. «Mēs kleitas sūtām uz citām valstīm, šobrīd tā pārsvarā ir Vācija. No nākamā gada domājam uzsākt darbību arī citās valstīs, paplašinot tirgu, ja šobrīd, tā ir Eiropa, tad nākamgad mēs plānojam, lai mūs redz un sadzird arī ārpus tās robežām.»

Ideju autores norāda, ka, ejot smagajam darbam cauri, viens no patīkamākajiem mirkļiem, uzsākot biznesu ir, kad pirmais darbs tiek novērtēts.

Runājot par nākotnes plāniem, Enija pauž, ka pašlaik jau tiek strādāts pie nākamajām kolekcijām, tai skaitā, tiks izveidota arī ziemas kolekcija. Viena no ideju autorēm min, ka galvenais mērķis ir saglabāt uzņēmuma idejas, kas ir, trīs vai četras krāsas apģērbam, neaizmirstot par sākuma pamatvērtību pamatprincipiem – sievišķību, komfortu un detaļas.

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

 


Pievienot komentāru

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Reirs sola, ka senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Parakstīts savstarpējās sadarbības memorands par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos. Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā.

Ģimenes ārsti saskata nelielus uzlabojumus e-veselības darbībā

E-veselības sistēmas darbībā, tostarp e-recepšu izrakstīšanā, ir vērojami nelieli uzlabojumi, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atzina abu ģimenes ārstu asociāciju vadītājas

Policijas video: Āgenskalnā uz ielas aizmieg pamatīgi piedzēries un bruņots apsargs

Svētdien, 18.martā, neilgi pirms pulksten 23.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Nometņu ielu Āgenskalnā, kur garāmgājēji bija pamanījuši uz ielas guļošu vīrieti

Čigāne: Ķīmisko ieroču lietošana Solsberijā ir uzbrukums drošībai visā ES

«Ķīmisko ieroču izmantošana Solsberijā, Apvienotajā Karalistē, ir nopietns uzbrukums drošībai visā Eiropas Savienības teritorijā. Īstenotais uzbrukums Sergejam Skripaļam un viņa meitai ir smags starptautisko normu un tiesību pārkāpums,» norāda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Igaunija jau apsveikusi Putinu, Lietuva izlēmusi to nedarīt, bet Latvija – vēl domā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav izšķīries, vai apsveikt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu amatā. «Apsveikt vai neapsveikt ir katras valsts izšķiršanās. To valsts dara, pamatojoties uz starptautisko organizāciju atzinumiem par to, vai nav bijuši kādi pārkāpumi vēlēšanu procesā,» skaidro Vējonis.

Liepājas enerģija noslēgusi tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbus

Līdz ar pavasara tuvošanos SIA Liepājas enerģija noslēgusi cauruļvadu izolācijas rekonstrukcijas darbus siltumtīkliem, kas atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos. Šajā apkures sezonā tika veikti pēdējie apjomīgie tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbi, un šobrīd siltumizolācija tranzīta siltumtīkliem atjaunota visos daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos.

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā

No trešdienas, 21.marta, vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.