bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 23.11.2017 | Vārda dienas: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
LatviaLatvija

Mode biznesā: Kā tikt sadzirdētam mūsdienu pasaulē?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 6 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

TRÉS ideju autores Enija Mugureviča (pa labi) Natalia Rozanska (pa kreisi), Marta Rozanska.

Šķiet, ka mūsdienās strikti noteiktas modes tendences ir «mirušas», jo cilvēki meklē gan to, kas izskatās skaisti, gan arī to, lai būtu ērti. Kā sākt biznesu modes industrijā no «nulles» un tikt sadzirdētam mūsdienu mainīgajā pasaulē, intervijā BNN stāsta jaunā apģērbu zīmola TRÉS viena no ideju autorēm Enija Mugureviča. 

TRÉS ir apģērba zīmols, ko pārstāv trīs tās dibinātājas un uzņēmējas – Enija Mugureviča no Latvijas, Natalia Rozanska un Marta Rozanska no Polijas. Jaunās uzņēmējas viena otru satika, studējot Dānijā, kur arī tapusi ideja par sava apģerba zīmola izveidošanu.

Uzņēmuma vadītājas atzīmē, ka TRÉS galvenais mērķis ir, lai apģērbs apvieno sievišķīgumu un komfortu, pievēršot īpašu uzmanību dizaina detaļām.

«Par spīti tam, ka modes tendences mainās ļoti strauji, mēs gribam radīt tādus produktus, kas drēbju skapī vienmēr būs «goda vietā» – neatkarīgi no sezonu izmaiņām. Iedvesmu visām kolekcijām smēlāmies, lūkojoties uz skandināvu vienkāršību un komfortu, kā arī franču eleganci. Tad šīs īpašības apvienojām, panākot to, ka valkātāja var justies sievišķīgi un ērti, kombinējot kleitas gan ar augstpapēžu kurpēm, gan ērtākiem apaviem,» stāsta jaunā apģērbu zīmola autores.

TRÉS kleita

Vienlaikus Enija stāsta, ka jau ilgu laiku sapņojušas uzsākt biznesu modes pasaulē, vēl studējot Dānijā, uzsākot sarunu, minēja jaunā uzņēmēja. Viņa atklāj, ka visām ir ļoti līdzīga gaume, kas bijusi panākumu atslēga, lai nonāktu pie idejas, kuru viņas tagad tik cītīgi īsteno.

Taujājot par to, kā ideju autores sastrādājas, Enija norāda, ka pats aizraujošākais ir tas, ka viņām ir ļoti līdzīgas gan dzīves, gan stila pamatvērtības, bet vienlaikus katra no ideju autorēm pieliek klāt kaut ko no sevis. «Tādā veidā attīstības process ir gan kvalitatīvs, gan interesants,» uzsver Enija.

Pati ideja, darboties modes biznesā, uzņēmuma vadītājām radās jau sen. Tomēr mudinājums sākt darboties bija ceļojums uz Maroku, lai tur nosvinētu Jauno gadu. «Mēs nodomājām, ka būtu lieliski, ja mums būtu viena kleita gan svinībām, gan ikdienai, gan ceļošanai.»

TRÉS kleitas

Kleitu modelēšana un idejas izstrādāšana aizņēma teju piecus mēnešus. Grūtākais esot bijis piemeklēt audumu. Tāpat viņas atzīst, ka sākumā ir bijis grūti saprast, kā uzrunāt auditoriju. «Tikt sadzirdētam, saprast, cik daudz lietu ap to grozās, atrast īstos materiālus, arī izveidot īsto griezumu. Mums ir bijusi pieredze dizaina veidošanā un modes industrijā kā tādā. Grūtākais ir kaut ko uzsākt, jo uzrodas aizvien jauni izaicinājumi, bet tas laikam ir arī aizraujošākais,» intervijā ar BNN stāsta Enija.

Viņa atkārtoti uzsver, ka pats sarežģītākais ir tikt sadzirdētam, jo cilvēki mūsdienās vairāk seko tam, kas jau ir dzirdēts. «Tomēr jau no paša sākuma mēs jutām, ka cilvēki novērtē, cilvēki novērtē ideju un to, cik tas ir daudzpusīgs apģērbs.»

Jāatzīmē, ka ideju autores īpašu akcentu likušas uz detaļām: muguras V izgriezumam iespējams pievienot papildus «stīpiņu», to var valkāt ar aizsienamu bantīti vai bez.

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

Vēl viens būtisks aspekts ir tas, kā to pasniegt sabiedrībai, jo ir teicies: «Cik cilvēku, tik viedokļu,» uzsver Enija.

Uzņēmējas arī stāsta savu pieredzi par cilvēku reakcijām, parādot pasaulei savu ideju: «Izstāstot ideju sabiedrībai, tu jūti, ka cilvēki ieklausās. Skatoties uz tiem cilvēkiem, kas ir nopirkuši kleitas, arī tagad  var redzēt, ka viņi tiešām seko mūsu pamatdomai – ka to var uzvilkt gan ar kedām, gan ar papēžiem, kombinēt ar dažādām lietām. Kad tevi sadzird īstie cilvēki, uz ko tu tēmē, tad tas arī pamazām aiziet.»

Uzņēmēja atklāj, ka par TRÉS interesi izrādījuši arī vairāki citi uzņēmumi, kas vēloties veidot sadarbību ar jaunajām uzņēmējām.

Tāpat Enija stāsta, ka sociālie tīkli idejas izplatīšanai ir bijis ļoti svarīgs rīks. Tomēr viņa uzsver, ka uzņēmējas savu ideju sākumā nodeva draugiem un paziņām, lai varētu saprast, vai ir nepieciešams ko mainīt.

TRÉS kleitas

Runājot par konkurenci, Enija norāda, ka, neskatoties, ka ir tik daudz apģērbu zīmolu, viņas īpaši neizjūt konkurences spiedienu. «Protams, ka ir daudzi zīmoli, kas ir gan sievišķīgi, gan ērti, bet man šķiet, ka mūsu kleitas joprojām izceļas ar savu «ES». Mēs ne tikai tēmējam, bet ejam uz kvalitāti, ērtumu un sievišķību.»

Pašlaik uzņēmums galvenokārt darbojas Polijā, Dānijā un Latvijā. «Mēs kleitas sūtām uz citām valstīm, šobrīd tā pārsvarā ir Vācija. No nākamā gada domājam uzsākt darbību arī citās valstīs, paplašinot tirgu, ja šobrīd, tā ir Eiropa, tad nākamgad mēs plānojam, lai mūs redz un sadzird arī ārpus tās robežām.»

Ideju autores norāda, ka, ejot smagajam darbam cauri, viens no patīkamākajiem mirkļiem, uzsākot biznesu ir, kad pirmais darbs tiek novērtēts.

Runājot par nākotnes plāniem, Enija pauž, ka pašlaik jau tiek strādāts pie nākamajām kolekcijām, tai skaitā, tiks izveidota arī ziemas kolekcija. Viena no ideju autorēm min, ka galvenais mērķis ir saglabāt uzņēmuma idejas, kas ir, trīs vai četras krāsas apģērbam, neaizmirstot par sākuma pamatvērtību pamatprincipiem – sievišķību, komfortu un detaļas.

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

 

TRÉS kleitas

 


Pievienot komentāru

Kā ogļu Polija gausi palielina atjaunojamo energoresursu īpatsvaru

Polija ir spērusi platus soļus, lai samazinātu oglekļa dioksīdu veidojošo energoresursu īpatsvaru savā enerģētikā, pie viena izaicinot iesakņojušos stereotipus par to kā Eiropas akmeņogļu bastionu, taču pievēršanās atjaunojamiem enerģijas avotiem, šķiet apstājusies 2015.gadā.

Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniedz 2% no iekšzemes kopprodukta

Saeimas apstiprinātais Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta, izpildot NATO ieteikumu dalībvalstīm atvēlēt vismaz divus procentus aizsardzības izdevumiem, informē Aizsardzības ministrija.

Likvidēts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs

Līdz ar šī gada oktobri slēgts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs, apstiprina Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis. Viņš informē, ka centrs ir likvidēts kopš šī gada 1.oktobra un tas ticis likvidēts pēc tā darbības lietderības izvērtēšanas.

Prezentē Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekciju

Prezentēta Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekcija 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā. Katrs sporta komplekts sastāv no apģērba Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem, ikdienai un plaša aksesuāru klāsta, kopā 45 priekšmeti katrā komplektā, vēsta sporta preču zīmols 4F pārstāvji. 

Video: Policija meklē iespējamo degvielas zagli

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka video redzamais vīrietis, iespējams, 2017.gada rudenī regulāri izdarījis zādzības no degvielas uzpildes stacijām Saulkrastu iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot būtiski vairāk līdzekļu veselībai un aizsardzībai

Saeima ceturtdien, 23.novembrī, pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 8,95 miljardu eiro apmērā. Nākamā gada budžetā lielākais līdzekļu pieaugums ir paredzēts veselības aprūpei, savukārt aizsardzības jomas budžets sasniegs NATO prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta.

Ķuzis: 94% gadījumos dzimumnoziegumus paveic bērniem pazīstami cilvēki

Aptuveni puse no seksuālā rakstura noziegumiem, kas ir vērsti pret nepilngadīgajiem, tiek paveikta interneta vidē, preses konferencē par bērnu aizsardzību pret seksuālo vardarbību, teic Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Saeima piešķir papildu līdzekļus augstākajai izglītībai

Apstiprinot nākamā gada budžetu un budžeta ietvaru nākamajiem trim gadiem, Saeima piešķīrusi papildu līdzekļus augstākajai izglītībai, trīs gadu periodā paredzot kopumā 906 750 eiro.

Vadītāju digitālais portrets: Teju puse informāciju biznesa lēmumiem iegūst mobilajās ierīcēs

Latvijas uzņēmumu vadītāji aizvien vairāk uzticas mobilajām tehnoloģijām, un nu jau 43% vadītāju, atrodoties ārpus biroja, iegūst lēmumu pieņemšanai nepieciešamo informāciju, pieslēdzoties uzņēmuma sistēmām no viedtālruņa vai planšetdatora.

Mjanma un Bangladeša slēgs vienošanos par simtiem tūkstošu bēgļu atgriešanos

Dienvidaustrumāzijā Mjanma, no kuras šoruden bēgļu gaitās uz Bangladešu devušies vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju, grasās šonedēļ noslēgt ar kaimiņvalsti vienošanos par bēgļu atgriešanos, tikmēr Rietumos pieaug satraukums par iespējamām militāristu pastrādātām zvērībām.

Pusotra mēneša laikā strauji audzis zādzību skaits no privātmājām

Pēdējā pusotra mēneša laikā Rīgas un Zemgales reģionā novērots, ka strauji pieaudzis zādzību skaits no privātmājām. Pēdējā laika tendence liecina, ka daļa zādzību tiek veiktas brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši signalizāciju, ziņo Valsts policija.

Rīgas dome atgādina: Lai saņemtu samazināto NĪN, dzīvesvietu jādeklarē

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde atgādina - lai 2018.gadā dzīvošanai paredzētajam nekustamajam īpašumam tiktu piemērota samazinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 0,2% - 0,6% no kadastrālās vērtības, tad īpašumā jābūt deklarētai dzīvesvietai.

Apstiprina ES Solidaritātes fonda izmantošanu avansa maksājumiem

Eiropas Parlamenta Budžeta komiteja ir apstiprinājusi EP deputātes Ineses Vaideres virzīto ziņojumu par Eiropas Savienības Solidaritātes fonda izmantošanu avansa maksājumiem 2018.gadā.

BTA: Nepatīkamākos savainojumus cilvēki gūst pavisam ikdienišķās situācijās

Ikdienišķas, šķietami nekaitīgas situācijas nereti mēdz izvērsties nepatīkamos pārdzīvojumos un beigties ar ilgstošu ārstēšanos. AAS BTA Baltic Insurance Company vidēji mēnesī saņem 350 pieteikumus medicīnisko izdevumu atlīdzināšanai pēc visdažādākajiem nelaimes gadījumiem. Oktobrī cilvēki visbiežāk guvuši pirkstu lūzumus, kā arī sasitušies un lauzuši kaulus, krītot no privātmāju jumta vai pārlūzuša trepju pakāpiena.

Atmasko tirdzniecību ar Latvijā un Pasaulē īpaši aizsargātu dzīvnieku izstrādājumiem

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju pēdējā mēneša laikā pastiprinājusi apdraudēto savvaļas sugu izstrādājumu tirdzniecības kontroli un šajā periodā ir izņemtas dažādas preces, kas veidotas no Latvijā un Pasaulē aizsargātiem dzīvniekiem.

Poļu kuģu būvnieku apsūdz kukuļdošanā Igaunijas ostu pārvaldnieka vadībai

Vadošs Polijas kuģubūves uzņēmuma Remontowa Shipbuilding darbinieks apsūdzēts par to, ka devis kukuļus Igaunijas valsts ostu pārvaldnieka Tallina Sadam bijušiem vadības pārstāvjiem.

Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum

Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liecina Swedbank veiktā jauniešu aptauja*, vairāk nekā puse no studiju vecuma jauniešiem vislabprātāk uzsāktu darba gaitas kādā jau sevi apliecinājušā uzņēmumā.

Igaunijā varēs izmantot Somijas zāļu receptes

Igaunijā no 2018.gada vasaras stāsies spēkā kārtība, kas ļaus valstī izmantot Somijā izrakstītas elektroniskās zāļu receptes.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju varētu kļūt Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju varētu kļūt Vienotības deputāte Inese Lībiņa-Egnere, raksta Latvijas Avīze.

Aptauja: Tikai puse no vecākiem runā ar bērniem par seksuālu pāridarījumu riskiem

Par izvairīšanos no seksuālu pāridarījumu riskiem ar saviem bērniem runā tikai 51% vecāku, turklāt pieaugot seksuālas vardarbības riskiem interneta vidē, par tiem ar saviem bērniem runā vien 46% vecāku.liecina Centrs Dardedze aptaujas dati. 

Biržu indeksi pārsvarā krītas, taču naftas cenas pieaug

Divi no trim Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksiem trešdien. 22.novembrī, kritās, bet indekss Nasdaq Composite pieauga līdz jaunam rekordam, savukārt ASV dolāra vērtība samazinājās pēc Federālo rezervju bankas sanāksmes, kurā tika runāts par pastāvīgi zemu inflāciju.

Nogalinātās maltiešu žurnālistes tuvinieki iesūdz tiesā policiju

Maltā nogalinātās žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas ģimene ir vērsusies tiesā pret policiju, uzskatot, ka tā neveic objektīvu nozieguma izmeklēšanu.

Eksperts: NĪ darījumu apmērs Latvijā šogad varētu sasniegt 100 miljonus eiro

Komerciālo nekustamo īpašumu darījumu apmērs šogad Baltijā varētu pārsniegt miljardu eiro, bet Latvija gan šajā ziņā ievērojami atpaliek no savām kaimiņvalstīm un darījumu apmērs varētu sasniegt 100 miljonus eiro, stāsta nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmuma Colliers International izpilddirektors Deniss Kairāns.

Ulbrokā atrasti divi miruši cilvēki ar šautām brūcēm; VP uzsākts kriminālprocess

Valsts policija, ierodoties uz izsaukumu Stopiņu novada Ulbrokā, daudzdzīvokļu nama kāpņutelpā konstatēja mirušu sievieti ar šautām brūcēm, savukārt šī paša nama pagalmā tika atrasts miris vīrietis ar šautām brūcēm.

Valdībai ļauj noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Jaunākie komentāri