bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.02.2018 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Nabadzības riska grupas nereti saskaras ar neadekvātu atbildīgo iestāžu darbu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUNabadzības riska grupas saskaras ar pārāk augstu birokrātisko slogu un pat pazemojošu attieksmi atbildīgajās institūcijās, piemēram, invaliditātes kārtošanas procedūrās, pabalstu saņemšanā un ienākumu pierādīšanā, teikts Eiropas Pretnabadzības tīkla (EAPN) Latvijas organizācijas EAPN-Latvia vēstulē labklājības ministram Jānim Reiram.

Kā norādījusi organizācija, nabadzības riska grupas nereti saskaras ar neadekvātu atbildīgo iestāžu darbu, kā arī tās pietiekami nesadarbojoties, turklāt ilgstoša atbildīgo institūciju izvairīšanās no šo problēmu risināšanas radot neticību sabiedrībā.

Vienlaikus EAPN-Latvia esot pamats uzskatīt, ka, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) jauniešiem-bezdarbniekiem domātās programmas ir sagatavotas un tiekot īstenotas aģentūras darbinieku vajadzībām, turklāt programmu plānošanā netiekot ņemtas vērā mērķgrupas intereses un vajadzības, kā arī trūcīgo jauniešu situācija un citi būtiski jautājumi.

Līdz ar to EAPN-Latvia pārstāvji aicinājuši Labklājības ministriju (LM) kritiski izvērtēt ministrijas atbildīgo iestāžu amatpersonu pilnvaras un lomu tādu programmu ieviešanā, kas saistītas ar bērnu tiesību un interešu aizsardzību, daudzbērnu ģimeņu sociālo aizsardzību, nabadzīgo un sociāli atstumto cilvēku nodarbinātību, invalīdu tiesību un interešu aizsardzību, kā arī jauniešu-bezdarbnieku atbalstu.

Organizācijas pārstāvji sagatavojuši ieteikumus ministrijai arī citu jautājumu risināšanai. Piemēram, sociālo un darba lietu jomas eksperts Norberts Snarskis vēstulē LM rosinājis ar nodokli neapliekamo ienākumu līmeni noteikt vismaz minimālās algas apmērā, kā arī novērst subjektīvo faktoru pielietošanu un prasīt stingra standarta un objektīvu kritēriju ievērošanu atbildīgo amatpersonu darbībā.

EAPN-Latvia bērnu tiesību un interešu aizsardzības jomas eksperte Lelde Cālīte aicinājusi ministriju veikt pasākumus normatīvo aktu ievērošanas uzraudzības uzlabošanai bērnu tiesību aizsardzības jomā, kā arī izstrādāt starpinstitucionālas sadarbības modeli un valsts līmenī koordinēt sociālo darbinieku metodisko vadību bērnu aizsardzībai.

Mārīte Rozentāle, kura ir EAPN-Latvia sociālās iekļaušanas politikas koordinēšanas jomas eksperte, aicinājusi kopā ar NVO, darba ņēmēju un devēju organizācijām vienoties par Latvijas attīstībai atbilstošu modeli nodarbinātības jomā, kā arī veicināt nabadzīgo un sociāli atstumto cilvēku iespējas pašiem sākt uzņēmējdarbību, tostarp attīstīt sociālo uzņēmumu.

NVO izglītības, kultūras un sporta veicināšanas jomas eksperte Baiba Giptere vēstulē Reiram un ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (V) aicinājusi ministrijas stimulēt mazā biznesa programmu attīstību visos reģionos, iesaistot to plānošanā NVO, kā arī veikt pasākumus birokrātiskā sloga mazināšanai un konkurētspējas paaugstināšanai attiecībā uz mazajiem uzņēmējiem.

Savukārt vēstulē labklājības ministram un veselības ministrei Andai Čakšai organizācijas invalīdu tiesību un interešu aizsardzības jomas eksperts Jānis Stjadja ierosinājis veikt pasākumus rehabilitācijas programmu uzlabošanai un pilnveidošanai, kā arī pieejamības nodrošināšanai atbilstošajos termiņos attiecībā uz cilvēkiem ar invaliditāti.

Jaunatnes nodarbinātības veicināšanas jomas eksperte Sarma Brauna LM aicinājusi stimulēt pētījumus Latvijas reģionos saistībā ar trūcīgo jauniešu vajadzībām un interesēm, kā arī stimulēt informācijas pieejamību Latvijas jauniešiem-bezdarbniekiem par atbalsta programmām izglītībai un nodarbinātībai.

Vienlaikus dzimumu līdztiesības veicināšanas jomas eksperte Elīna Ālere-Fogele aicinājusi ministriju aktivizēt Dzimumu līdztiesības komitejas darbību un pilnvērtīgāk izmantot komitejai piešķirtās pilnvaras, lai aktualizētu un stiprinātu dzimumu līdztiesību nodarbinātības jomā un ienākumu palielināšanā līdzvērtīgi sievietēm un vīriešiem.

Tāpat EAPN-Latvia eksperti vairākkārtīgi norādījuši, ka nepieciešams aktivizēt sadarbību ar NVO, piesaistot dažādus projektus nevalstiskajam sektoram, kā arī nodrošinot speciālistu dalību dažādu jautājumu risināšanā, publisko līdzekļu izmantošanas plānošanas procesos un līdzekļu izmantošanas kontrolē.

Priekšlikumi sagatavoti Latvijas NVO fonda finansētā projektā «Atbalsts NVO ieguldījumam nabadzīgo cilvēku interešu aizstāvībā». NVO eksperti projekta īstenošanas laikā iepazinušies ar dažādiem pētījumiem, likumiem, statistikas datiem, kā arī maijā veikuši iedzīvotāju aptauju Latgales reģionā, bet jūlijā diskutējuši ar biedrību un nodibinājumu pārstāvjiem, kā arī ar LM, Centrālās statistikas pārvaldes un Latvijas Universitātes speciālistiem sanāksmēs Rīgā un Siguldā.

Ref:224.000.103.1891


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Gaismas parāde, smiekli, svinības

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Delfi.lv: FKTK jau svētdien brīdinājusi, ka ABLV Bank situācija var provocēt naudas aizplūdi no četrām bankām

Finanšu un kapitāla tirgus komisija jau svētdien, 18.februārī, brīdinājusi par risku, ka gadījumā, ja AS ABLV Bank nekavējoties neatsāks pildīt maksājumus ASV dolāros, tas var provocēt naudas līdzekļu aizplūdi no citām bankām Latvijā un izraisīt noguldījumu aizplūdi vismaz no četrām kredītiestādēm, liecina portāla Delfi rīcībā esoša FKTK vēstule.

Regulators lemj par 2 komersantu darbības apturēšanu elektronisko sakaru nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, veicot elektronisko sakaru komersantu uzraudzību, konstatējusi, ka divi elektronisko sakaru komersanti - SIA Foco 16 un SIA Olaines KTV - atkārtoti gada laikā izdarījuši administratīvo pārkāpumu, neizpildot pienākumu iesniegt Regulatoram tā pieprasīto informāciju un ievērot vispārējās atļaujas noteikumus.

Latvijas iedzīvotāji kritiski par valsts politiku sabiedrības veselības jomā

Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka Latvijas valdības īstenotā sabiedrības veselības politika raksturojama drīzāk kā neefektīva. 83% no Kantar TNS aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem norādījuši, ka atbildīgajām valsts iestādēm būtu jāinformē sabiedrība par dažādu nikotīnu saturošo produktu ietekmi uz cilvēku veselību, tai skaitā, par tādiem, kuri no tiem ir mazāk kaitīgi nekā cigaretes.

SEB banka: Darba kļūs vairāk, darbinieki izvēlīgāki

«Atrast vai nomainīt darbu kļūs vieglāk un ātrāk. Lielākas iespējas būs reģiona centros un pilsētās, īpaši Rīgā un Pierīgā. Reģionos iespēju būs mazāk, kaut pieprasījums pēc darbiniekiem būs vērojams arī tur, Taču tas, būs interesenti, noteiks atalgojums, sadzīves apstākļi. To trūkums būs viens no mudinājumiem iedzīvotājiem turpināt migrēt uz pilsētām, gan mainīt nodarbošanos,» prognozē SEB bankas Makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

ABLV Bank vadītājs apgalvo, ka banka ir gatava maksājumu ierobežojumu atcelšanai

 ABLV Bank ir gatava maksājumu ierobežojumu atcelšanai, ceturtdien preses konferencē paziņoja bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis.

Baltijas valstu prezidentu un Trampa tikšanās notiks aprīlī

Triju Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās notiks šī gada 3.aprīlī Vašingtonā, ceturtdien, 22.februārī, preses konferencē pēc tikšanās ar ASV valsts sekretāra vietnieku Džonu Salivanu apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

2017.gadā Latvijā bija nodarbināti 62,9% iedzīvotāju

2017.gadā Latvijā bija nodarbināti 894,8 tūkstoši jeb 62,9% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Vairāki jauni satiksmes ierobežojumi Latvijas galvaspilsētā

Saistībā ar kanalizācijas kolektora avārijas darbiem no piektdienas, 23.februāra, pulksten 23.30 līdz pirmdienas, 26.februāra, pulksten 5.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Lāčplēša ielas un Ernesta Birznieka-Upīša ielas krustojumā un slēgta transportlīdzekļu satiksme Ernesta Birznieka-Upīša ielā no Lāčplēša ielas puses.

Tiek apstiprināta EP nostāja par Eiropas nākotnes budžetu

Eiropas Parlamenta Budžeta komiteja apstiprināja nostāju par nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, kas stāsies spēkā ar 2021.gadu.

Lembergam neesot iespējams pilnvērtīgi organizēt savu privāto dzīvi, jo uz tiesas sēdēm jāierodās parāk bieži

Rīgas apgabaltiesa noraidījusi smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga lūgumu turpmāk organizēt tiesas sēdes tikai trīs reizes nedēļā, nevis četras, kā tas bija nolemts līdz šim, vēsta ziņu portāls Ventspilnieks.lv.

Rīgā sākas stikla šķirošanas akcija

Rīgā tiek uzsākta stikla šķirošanas akcija, kuras mērķis ir būtiski palielināt stikla kā otrreizēji pārstrādājamās izejvielas šķirošanas, savākšanas un nodošanas pārstrādei apjomus Rīgā.

2017.gadā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 8,7%

2017.gadā 85,4 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar 2016.gadu, bezdarbnieku skaits ir sarucis par 9,9 tūkstošiem jeb 10,4%.

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji nav gatavi piemaksāt par depozīta sistēmas ieviešanu

Latvijas iedzīvotāji piesardzīgi vērtē Vides un reģionālās attīstības ministrijas ieceri ieviest jaunu atkritumu šķirošanas sistēmu, un pilnībā to atbalsta vien 29% aptaujāto, liecina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas un pētījumu centra SKDS janvārī veiktā aptauja.

Balta: Janvārī autovadītājus visbiežāk pievīlis dzinējs un akumulators

Šī gada janvārī saņemti 583 izsaukumi no autovadītājiem, kuri sava transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa dēļ negaidīti nonākuši grūtībās uz ceļa. Izsaukumu iemesls visbiežāk bijis dzinēja vai akumulatora darbības traucējumi, liecina apdrošinātāji.

LTAB izskatījis 2 479 sūdzības par OCTA apdrošinātāju pieņemtajiem lēmumiem

Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs, laika posmā no 2008.gada 1.janvāra līdz 2017.gada 31.decembrim, saņēmis un izskatījis 2 479 sūdzības par apdrošināšanas sabiedrību pieņemtajiem lēmumiem OCTA atlīdzību izmaksu lietās un rīcības atbilstību OCTA likumam. 506 gadījumos sniegts atzinums, ka apdrošināšanas sabiedrības pieņemtais lēmums ir nepamatots.

Kušners: ECB ir izteikti neapmierināta ar Rimšēviča funkcionalitātes ierobežošanu

Eiropas Centrālā banka ir izteikti neapmierināta ar tās padomes locekļa - Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča funkcionalitātes ierobežošanu, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes teic Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners.

Tūristu skaits Jūrmalā pērn pieaudzis par 22%

Tūristu skaits Jūrmalas pilsētā 2017.gadā pieaudzis par 22% salīdzinājumā ar 2016.gadu. 2017.gadā Jūrmala bijusi otrs iecienītākais galamērķis uzreiz pēc galvaspilsētas Rīgas kā ārvalstu, tā Latvijas ceļotājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kālezerā nevarēs veikt rūpniecisko zveju

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos. Grozījumu projekts paredz rūpnieciskās zvejas aizliegumu Kālzerā.

Aizsardzības nozares iepirkumiem šogad plānoti 234 miljoni eiro

Šogad aizsardzības nozares iepirkumiem plānoti 234 miljoni eiro, un lielākie finanšu resursi paredzēti transportlīdzekļu, munīcijas, bruņojuma un individuālā ekipējuma iegādei, vēsta Aizsardzības ministrijā.

Veselības inspekcijas pārbaude Ainažos varētu noslēgties marta beigās

Veselības inspekcija pārbaudi bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži plāno veikt līdz 30.martam, aģentūru informē inspekcijas pārstāve Līga Jeroščeva.

Atceltas OIK atļaujas vēl piecām AER koģenerācijas elektrostacijām

Ekonomikas ministrija pieņēmusi lēmumus par atļauju atcelšanu pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros vēl piecām atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijām: SIA Madonas Eko, SIA Eiro-Āzijas investīciju aģentūra, SIA EVOKEM, SIA M Parks, SIA Eco Latvis.

SM: Šogad būvēs un remontēs ap 1'300 kilometru valsts autoceļu

Šogad būvdarbi notiks autoceļu 152 objektos apmēram 1 300 kilometru garumā, kas ir vairāk nekā pērn, kad būvdarbi notika 1100 kilometros valsts autoceļu, vēsta satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Maizīti virza SAB vadītāja amatam arī uz nākamo pilnvaru termiņu

Nacionālā drošības padome lēmusi izvirzīt pašreizējo Satversmes aizsardzības biroja direktoru Jāni Maizīti arī nākamajām pilnvaru termiņam uz SAB vadītāja amatu. Par Maizīša atkārtotu apstiprināšanu šajā amatā būs jālemj Saeimai.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

No piektdienas, 23. februāra, atrasties uz ledus drīkstēs uz Bābelīša ezera, Gaiļezera, Velnezera, Dambjapurva ezera, Ķengaraga dīķa, Mazjumpravas muižas dīķa, Bolderājas karjera un ūdenstilpju Uzvaras parkā, Viesturdārzā un Vladimira Kudojara parkā.