bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 23.05.2018 | Vārda dienas: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
LatviaLatvija

Nekustamie īpašumi šogad deg biežāk nekā pērn

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUJa pērn kopumā reģistrēti 4 062 nekustamā īpašuma degšanas gadījumi, tad šī gada septiņos mēnešos jau 2 428, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika.

Šogad būtiski palielinājies arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par īpašumiem radītajiem bojājumiem ugunsgrēku rezultātā. Ja 2012.gadā kopumā saņemti 108 atlīdzības pieteikumi par ugunsgrēka radītajiem bojājumiem, tad šī gada astoņos mēnešos jau 114, portālam BNN norāda apdrošināšanas kompānijā BTA Insurance Company SE.

Biežākie ugunsgrēku iemesli pēdējā laikā bijuši saistīti ar neprofesionāli uzstādītām apkures sistēmām vai dūmvadu bojājumiem, kas radušies nepareizas dūmvadu tīrīšanas rezultātā. Lai mazinātu ugunsgrēku izcelšanās iespējamību, eksperti aicina iedzīvotājus laicīgi parūpēties par privātmāju dūmvadu un apkures sistēmu tehnisko stāvokli, apkopes darbus uzticot profesionāļiem.

«Ļoti bīstami ir ugunsgrēki, kuru iemesls ir sodrēju aizdegšanās dūmvados. Krāsns dūmošana vai skursteņa vilkmes samazināšanās ir pirmās pazīmes, kas liecina, ka skurstenī sakrājušies sodrēji, tāpēc steidzami būtu jāveic dūmvada tīrīšana. Ja metāla skurstenī aizdegas sodrēji, tad degšanas rezultātā temperatūra var sasniegt pat 1 000 grādus pēc Celsija un vairāk, un karstuma ietekmē notiek skursteņa un ēkas konstrukciju deformācija. Lai mazinātu uguns riska iespējamību, atsākot lietot apkures sistēmas rudens sezonā, ir svarīgi tieši pirms apkures sezonas sākuma profesionāli veikt dūmvadu un apkures sistēmu apkopes darbus,» komentē BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece.

Normatīvajos aktos noteikts, ka dūmvadi, kuriem pievienotas gāzes iekārtas, un gāzes iekārtu ventilācijas kanāli ir regulāri jāpārbauda un jāattīra.

Ķieģeļu dūmvadu pārbaude un attīrīšana jāveic ne retāk kā reizi gadā, ķieģeļu dūmvadi ar oderējumu un metāla dūmvadi jāpārbauda un jāattīra ne retāk kā reizi divos gados, bet ventilācijas kanālu pārbaude un attīrīšana jāveic ne retāk kā reizi trijos gados. Savukārt apkures iekārtas un ierīces jāpārbauda divas reizes gadā, un, ja nepieciešams, jāattīra no sodrējiem, sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā vienu reizi mēnesī ilgdedzes apkures krāsnīm un divas reizes mēnesī citām apkures ierīcēm.

«Ministru kabineta noteikumos ir teikts, ka skursteņu tīrīšana ir jāuztic sertificētiem skursteņslauķiem, kas nodrošinās kvalitatīvu skursteņu iztīrīšanu no sodrējiem un pārliecināsies, ka dūmvadu var droši ekspluatēt arī turpmāk. Protams, skursteņus var tīrīt arī mājas iedzīvotāji, dedzinot dabīgus (alkšņu malka) vai ķīmiski ražotus materiālus, kā arī papildus mehāniski tīrot skursteni. Taču šādas tīrīšanas rezultāts var būt apšaubāms un nenodrošināt nepieciešamo kvalitāti dūmvada darbībai un drošības noteikumiem. Mana pieredze liecina, ka visbiežāk pašu spēkiem tīrīt skursteni izvēlas cilvēki Latvijas lauku reģionos, kur arī notiek biežākie degšanas gadījumi,» stāsta Latvijas skursteņslaucītāju amata brālības prezidents Māris Bambis.

Jāpiebilst, ka pērn par īpašumiem radītiem bojājumiem ugunsgrēku rezultātā BTA izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzības 752 101 latu apmērā, savukārt šī gada astoņos mēnešos – jau 729 153 latus. 2012.gadā lielākā apdrošināšanas atlīdzība 259 698 latu apmērā, tika izmaksāta par ugunsgrēkā nodegušo atpūtas kompleksu Pāvilostā. Šogad lielākā atlīdzība par ugunsgrēka radītiem postījumiem 79 068 latu apmērā izmaksāta par kādu Siguldas novadā nodegušu privātmāju, kur ugunsgrēku izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā.

102.000.102.5333


Pievienot komentāru

No jūlija OIK fiksētā daļa elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%

No 1.jūlija obligātās iepirkumu komponentes fiksētā daļa visiem elektroenerģijas lietotājiem saruks par 27,8%, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Turcijā strauji pazeminās nacionālās valūtas vērtība

Turcijas nacionālā valūta lira nedēļas pirmajās dienās zaudējusi piecus procentus no tās vērtības pret Amerikas Savienoto Valstu dolāru. Politiskajā jomā Turcijā spēkā ir ārkārtas stāvoklis, un jūnijā gaidāmas ārkārtas parlamenta un prezidenta vēlēšanas.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā aprīlī palielinājies par 0,6%

Ražotāju cenu līmenis 2018.gada aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijas rūpniecībā palielinājies par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 1%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,3%.

Gadu pirms Eiropas vēlēšanām par tās ieguvumiem pārliecināti 70% iedzīvotāju

Valsts dalība Eiropas Savienībā ir «laba lieta» – atbilstoši jaunākā Eiropas Parlamenta Eirobarometra pētījuma rezultātiem Latvijā tā uzskata 52% iedzīvotāju.

Igaunijas prezidente apmeklē Ukrainas austrumus, kur pastiprinājusies karadarbība

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) devusies oficiālā vizītē uz Ukrainu, kur iecerētas tikšanās ar augstākajām ukraiņu amatpersonām un arī joprojām kara plosītā Donbasa reģiona apmeklējums.

Rosina arī privātajās augstskolās un koledžās noteikt aizliegumu studijām krievu valodā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina privātajām augstskolām un koledžām piemērot valsts augstskolām jau noteiktos ierobežojumus saistībā ar pienākumu studiju programmas īstenot latviešu valodā vai kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām, kas nozīmētu aizliegumu studiju programmas īstenot krievu valodā.

Lauksaimnieki pieteikušies platību maksājumiem: saņemti 57 176 iesniegumi

Līdz šā gada 22.maijam Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā saņemti 57 176 iesniegumus platību maksājumiem bez kavējuma sankcijām. Platību maksājumiem vēl var pieteikties līdz 15.jūnijam, bet šajā gadījumā atbalstu samazina 1% apmērā par katru nokavēto darbadienu.

Tallinā populārāki kļūst diennakts lielveikali

Tallinā pieprasījumu pēc diennakts pārtikas veikaliem ievērojis Somijas lielveikalu tīkls Prisma, kam Igaunijas galvaspilsētā drīzumā būšot trīs mazumtirdzniecības vietas, kuras strādās cauru diennakti un septiņas dienas nedēļā.

Ašeradens: KP un SPRK apvienošana ir īstenojama; tas jāpaveic nākamajai valdībai

Konkurences padomes un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apvienošana ir īstenojama un tas jāpaveic nākamajai valdībai, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Pieaug to uzņēmumu skaits, kuru darbinieki šķiro atkritumus

Noslēgusies AS Latvijas Zaļais punkts, biroja preču tirgotāja SIA Officeday Latvia un SIA Fazer Latvija kopīgā bateriju vākšanas kampaņa. Kampaņas astoņos mēnešos vairāk nekā 100 uzņēmumu savāca 1 104 kg izlietoto bateriju.

AS Augstsprieguma tīkls šogad attīstībā ieguldīs 89,05 miljonu eiro

Latvijas Pārvades sistēmas operators AS Augstsprieguma tīkls šogad attīstībā ieguldīs 89,05 miljonus eiro, no kuriem 29,8 miljoni ir Eiropas Savienības līdzfinansējums.

ASV atteiksies no banku kontroles noteikumiem, kas ieviesti dižķibeles laikā

Amerikas Savienotajam Valstīm tiecoties mīkstināt banku paškontroles un uzraudzības noteikumus, kas tika ieviesti globālās finanšu krīzes iespaidā, ASV Kongress atbalstījis stingro prasību mīkstināšanu.

Biržu indeksi krītas ASV un pieaug Eiropā, naftas cenas sarūk Ņujorkā un kāpj Londonā

ASV biržu indeksi otrdien, 22.maijā, kritušies, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa piezīmēm par tirdzniecību un ģeopolitiku.

Valsts kontrole: Valstī beidzot ir jāsakārto izdienas pensiju sistēma

Latvijā beidzot ir jāsakārto sensitīvā izdienas pensiju sistēma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma teic valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Izglītības komisija virza likumprojektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 22.maijā, lēmusi konceptuāli atbalstīt un virzīt izskatīšanai Saeimā jaunu likumprojektu Rīgas Latviešu biedrības nama atbalstam, ziņo Saeimas Preses dienests.

Cukerbergs EP atvainojas par Facebook lomu Cambridge Analytica skandālā

Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs Eiropas Parlamentā ir atvainojies par sociālā tīkla lomu lietotāju datu vākšanas skandālā ap uzņēmumu Cambridge Analytica un par atļaušanu sociālajā tīklā izplatīt viltus ziņas.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā plāno likt iestādīt jaunus

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, konceptuāli lēma Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Efektivizēs strīdu izskatīšanu maksātnespējas procesā

Saeimas Juridiskās komisijas deputāti otrdien, 22.maijā, galīgajam lasījumam parlamentā atbalstījuši grozījumus Maksātnespējas likumā un saistītos grozījumus Civilprocesa likumā. Grozījumi paredz efektivizēt esošo kārtību un strīdus par tiesībām kreditoru prasījumu atzīšanas procesā izskatīt paātrinātā un vienkāršotā civilprocesā.

Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta grozījumus Nacionālās drošības likumā

Lai pilnveidotu tiesisko regulējumu valsts aizsardzības jomā, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 22.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Nacionālās drošības likumā. Likumprojektā definēti visaptverošas valsts aizsardzības pamatprincipi, kā arī precizēti gadījumi, kad Ministru kabinets ir tiesīgs pieņemt lēmumu par zemessargu un rezerves karavīru mobilizāciju. 

Sola stratēģiju mediķu iztrūkuma «aizpildīšanai» līdz ar pagarinātā normālā darba laika atcelšanu

Tiek veidota skaidra stratēģija, kā līdz ar Satversmes tiesas sprieduma izpildi nozarē aizpildīt cilvēkresursu iztrūkumu, pēc tikšanās ar slimnīcu pārstāvjiem  norāda veselības ministre Anda Čakša.

DP: Esot brīvībā, Lindermans var kavēt izmeklēšanu lietā pret viņu

Drošības policija uzskata, ka aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu un par masu nekārtību organizēšanu turētais prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans, atrodoties brīvībā, var kavēt pirmstiesas izmeklēšanu.

Ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijā līdz gada beigām var sarukt līdz 19%

Šā gada beigās ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijā varētu samazināties līdz 24%, bet, ja Latvijā neatgriezīsies patlaban iesaldētie ABLV Bank ārvalstu noguldījumi, tad līdz 19%,  Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē prognozē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle, Regulējošo prasību un statistikas departamenta direktore Ludmila Vojevoda.

Ventspils brīvostas prasības pret Kālija parku izskatīšanu atliek līdz novembrim

Kurzemes rajona tiesa Ventspilī otrdien, 22.maijā, līdz 12.novembrim atlika tiesas sēdi, kurā plānots skatīt Ventspils brīvostas pārvaldes prasību lauzt ar AS Kālija parks noslēgtos zemes un piestātņu nomas līgumus, informē tiesā.

Pagarina satiksmes ierobežojumus Matīsa ielā

Saistībā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem no 24.maija līdz 30.maijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Matīsa ielā, 50 m garā posmā no Brīvības ielas.

Latvijas PrivatBank auditētie zaudējumi pērn – 6,533 miljoni eiro; revidenta atzinums ar iebildi

Latvijas PrivatBank pagājušajā gadā strādāja ar auditētajiem zaudējumiem 6,533 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina bankas publiskotais gada pārskats. Savukārt PrivatBank grupas zaudējumi bija 5,378 miljoni eiro pretstatā peļņai 2016.gadā.

Jaunākie komentāri