bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 16.01.2018 | Vārda dienas: Lida, Lidija
LatviaLatvija

Nekustamie īpašumi šogad deg biežāk nekā pērn

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUJa pērn kopumā reģistrēti 4 062 nekustamā īpašuma degšanas gadījumi, tad šī gada septiņos mēnešos jau 2 428, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika.

Šogad būtiski palielinājies arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par īpašumiem radītajiem bojājumiem ugunsgrēku rezultātā. Ja 2012.gadā kopumā saņemti 108 atlīdzības pieteikumi par ugunsgrēka radītajiem bojājumiem, tad šī gada astoņos mēnešos jau 114, portālam BNN norāda apdrošināšanas kompānijā BTA Insurance Company SE.

Biežākie ugunsgrēku iemesli pēdējā laikā bijuši saistīti ar neprofesionāli uzstādītām apkures sistēmām vai dūmvadu bojājumiem, kas radušies nepareizas dūmvadu tīrīšanas rezultātā. Lai mazinātu ugunsgrēku izcelšanās iespējamību, eksperti aicina iedzīvotājus laicīgi parūpēties par privātmāju dūmvadu un apkures sistēmu tehnisko stāvokli, apkopes darbus uzticot profesionāļiem.

«Ļoti bīstami ir ugunsgrēki, kuru iemesls ir sodrēju aizdegšanās dūmvados. Krāsns dūmošana vai skursteņa vilkmes samazināšanās ir pirmās pazīmes, kas liecina, ka skurstenī sakrājušies sodrēji, tāpēc steidzami būtu jāveic dūmvada tīrīšana. Ja metāla skurstenī aizdegas sodrēji, tad degšanas rezultātā temperatūra var sasniegt pat 1 000 grādus pēc Celsija un vairāk, un karstuma ietekmē notiek skursteņa un ēkas konstrukciju deformācija. Lai mazinātu uguns riska iespējamību, atsākot lietot apkures sistēmas rudens sezonā, ir svarīgi tieši pirms apkures sezonas sākuma profesionāli veikt dūmvadu un apkures sistēmu apkopes darbus,» komentē BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece.

Normatīvajos aktos noteikts, ka dūmvadi, kuriem pievienotas gāzes iekārtas, un gāzes iekārtu ventilācijas kanāli ir regulāri jāpārbauda un jāattīra.

Ķieģeļu dūmvadu pārbaude un attīrīšana jāveic ne retāk kā reizi gadā, ķieģeļu dūmvadi ar oderējumu un metāla dūmvadi jāpārbauda un jāattīra ne retāk kā reizi divos gados, bet ventilācijas kanālu pārbaude un attīrīšana jāveic ne retāk kā reizi trijos gados. Savukārt apkures iekārtas un ierīces jāpārbauda divas reizes gadā, un, ja nepieciešams, jāattīra no sodrējiem, sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā vienu reizi mēnesī ilgdedzes apkures krāsnīm un divas reizes mēnesī citām apkures ierīcēm.

«Ministru kabineta noteikumos ir teikts, ka skursteņu tīrīšana ir jāuztic sertificētiem skursteņslauķiem, kas nodrošinās kvalitatīvu skursteņu iztīrīšanu no sodrējiem un pārliecināsies, ka dūmvadu var droši ekspluatēt arī turpmāk. Protams, skursteņus var tīrīt arī mājas iedzīvotāji, dedzinot dabīgus (alkšņu malka) vai ķīmiski ražotus materiālus, kā arī papildus mehāniski tīrot skursteni. Taču šādas tīrīšanas rezultāts var būt apšaubāms un nenodrošināt nepieciešamo kvalitāti dūmvada darbībai un drošības noteikumiem. Mana pieredze liecina, ka visbiežāk pašu spēkiem tīrīt skursteni izvēlas cilvēki Latvijas lauku reģionos, kur arī notiek biežākie degšanas gadījumi,» stāsta Latvijas skursteņslaucītāju amata brālības prezidents Māris Bambis.

Jāpiebilst, ka pērn par īpašumiem radītiem bojājumiem ugunsgrēku rezultātā BTA izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzības 752 101 latu apmērā, savukārt šī gada astoņos mēnešos – jau 729 153 latus. 2012.gadā lielākā apdrošināšanas atlīdzība 259 698 latu apmērā, tika izmaksāta par ugunsgrēkā nodegušo atpūtas kompleksu Pāvilostā. Šogad lielākā atlīdzība par ugunsgrēka radītiem postījumiem 79 068 latu apmērā izmaksāta par kādu Siguldas novadā nodegušu privātmāju, kur ugunsgrēku izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā.

102.000.102.5333


Pievienot komentāru

Volkswagen komerctransports uzstādījis jaunu pārdošanas rekordu

Pērn Volkswagen komerctransports visā pasaulē pārdevis gandrīz pusmiljonu jeb 497 900 automašīnas, uzstādot jaunu rekordu.

Pētījums: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju neuzticas līdzcilvēkiem

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka lielākajai daļai cilvēku nevar uzticēties, kamēr pilnībā uzticēties ir gatavi vien 5%. Savukārt lēmumu pieņēmējiem uzticas mazāk nekā piektā daļa Latvijas iedzīvotāju.

Ekonomikas eksperts: Gaidāms labs gads investoriem

«Arī šis gads solās būt labs investoriem, jo globālā ekonomika aug un uzņēmumu peļņa ir ar augšupejošu tendenci,» norāda Luminor ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Rumānijā valdības vadītājs, jau otrais septiņu mēnešu laikā

Rumānijā septiņu mēnešu laikā atkāpies otrais premjerministrs Mihajs Tudose, kurš līdzīgi kā iepriekšējais valdības vadītājs zaudējis paša pārstāvētās Sociāldemokrātiskās partijas atbalstu.

Pilsētas īpašuma komiteja atbalsta vairāku graustu sakārtošanu piespiedu kārtā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti atbalsta vairāku pilsētā atrodošos graustu sakārtošanu piespiedu kārtā. Tās ir būves Bauskas ielā 69, Bauskas ielā 69A, Miera ielā 14 un Jāņa Asara ielā 22.

NA: Domei jāizvērtē partnerības pieeja Āgenskalna tirgus attīstībā

Rīgas domes deputātiem ir jāizvēlas, vai slēgtā Āgenskalna tirgus situācijā svarīgākais ir temps vai kvalitāte. Ir divas iespējas: forsēt slēgtā tirgus attīstību ar izsoli par ilgtermiņa nomas tiesībām vai pirms gala lēmuma veltīt laiku, lai izvērtētu publiskās privātās partnerības modeļa iespēju. To paredz Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas deputātu sagatavotais priekšlikums RD Pilsētas īpašuma komitejas sēdei.

Rubenim mākslinieciskajā jomā svarīgākais ir gatavošanās Nacionālā teātra simtgadei

Mākslinieciskajā jomā svarīgākais ir gatavošanās Nacionālā teātra simtgadei, līdz kurai ir atlicis gads, atzīst teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis.

Eksperts: Graudu cenas lielā mērā ietekmē politiskā situācija pasaulē

Patlaban graudu cenas ir stabilizējušās un joprojām ir salīdzinoši zemas, saka Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža. «Graudu cenas ir tajā pašā zemajā līmenī, kurā tās ir kopš [pagājušā gada] rudens, vasaras,» teic Ruža.

LPS aicina mazināt birokrātisko slogu dokumentu iesniegšanai Zemesgrāmatā

Ministru kabinets neatbalsta Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājumu - atļaut nostiprinājuma lūgumus Zemesgrāmatā iesniegt arī bez notāru starpniecības.

Pērn nedaudz sarucis nodotā piena apmērs; arī govju skaits turpināja samazināties

Pagājušajā gadā zemnieku nodotā svaigpiena apmērs salīdzinājumā ar 2016.gadu ir samazinājies par 0,1% līdz 813 463 043 kilogramiem, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.

Latvijā janvārī-novembrī starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā pērn janvārī-novembrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Kuldīgā, Gulbenē un Balvos pazeminās slimnīcas līmeni, Siguldā, Tukumā, Alūksnē un Preiļos - paaugstinās

No veselības aprūpes sistēmas reformā iecerētajiem četriem slimnīcu aprūpes līmeņiem, Veselības ministrija vēlas pāriet uz pieciem, kā rezultātā Kuldīgā, Gulbenē un Balvos slimnīcas līmenis pazemināsies, bet Siguldā, Tukumā, Alūksnē un Preiļos - paaugstināsies.

Saeimā iesniegti paraksti par Kopdzīves likuma iniciatīvu

Latvijas attīstībai valdes priekšsēdētājs Juris Pūce Saeimā iesniedzis portālā Manabalss savāktos parakstus par Kopdzīves likuma iniciatīvu.

Apdrošinātājs: Katra astotā auto avārija krustojumos ir smaga

Apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company apkopotie dati rāda, ka aptuveni katrā astotajā pērn notikušajā sadursmē krustojumos automašīnas cietušas tik pamatīgi, ka remontā bija nepieciešams ieguldīt vairāk nekā tūkstoti eiro.

Grieķijā streiko par tiesībām streikot

Grieķijā apturēti daļa sabiedriskā transporta pakalpojumu, jo pasažieru pārvadājumos un gaisa satiksmes regulēšanā nodarbinātie grieķi pirmdien, 15.janvārī, devušies streikā, lai protestētu pret to, kas viņu skatījumā ir valdības mēģinājumi ierobežot arodbiedrību tiesības rīkot streikus.

Japānas aģentūra R&I paaugstina Latvijas kredītreitingu uz A-

Japānas kredītreitingu aģentūra Rating and Investment Information, Inc. paziņojusi par Latvijas kredītreitinga paaugstināšanu no BBB+ uz A-, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu, vēsta Valsts kase.

Prognoze: 2018.gadā Eiropas apakšveļas tirgū gaidāms stabils 2-3% pieaugums

Eiropas apakšveļas tirgū pēdējos gados ir bijis mērens pieaugums un 2018.gadā paredzams stabils 2-3% pieaugums, apakšveļas tirgum atgūstot savu vietu pasaules tirgū, prognozē European Lingerie Group AS izpilddirektors Pēters Partma.

KVV Liepājas metalurgu pārdos izsolē

Maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas administrators Guntars Koris pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot izsolē, informē administratora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Tiesai nodota krimināllieta par mēģinājumu noslepkavot divas personas

Latgales tiesas apgabala prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu par mēģinājumu noslepkavot divas personas sevišķi pastiprinošos apstākļos. Apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, ar šaujamieroci sašāvis divus cietušos, kuri uzturējušies ēkā blakus dzīvojamai mājai. Cietušie palikuši dzīvi.

Tele2 mobilo datu patēriņš pērn audzis 2,5 reizes; viesabonēšanā 6,5 reizes

2017.gadā mobilo sakaru operatora Tele2 klientu patērēto mobilo datu apjoms pieaudzis 2,5 reizes, savukārt viesabonēšanā izlietoto mobilo datu apjoms pieaudzis 6,5 reizes.

Kaimiņvalsts jūras ostu apgrozījums pērn pieaudzis par 9%, Latvijā 2% kritums

«Kopējais apgrozījums Krievijas jūras ostās aizvadītajā gadā pieaudzis līdz 787 milj. tonnu, liecina Krievijas Jūras un upju transporta federālās aģentūras dati. Kaimiņvalsts stividori salīdzinājumā ar 2016.gadu apkalpojuši par 7,2% vairāk lejamkravu, kuru apjoms sasniedzis 414 milj. t. Savukārt sauskravu kopējais apgrozījums pieaudzis par 11,1% līdz 373 milj. t, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Igaunijas jauno ceļa nodokļa apmaksu peļ kravu pārvadātāji

Igaunijā no 2018.gada sākuma spēkā ir jauns ceļa nodoklis kravu pārvadātājiem, un pēc pirmajām divām tā piemērošanas nedēļām Igaunijas Starptautisko Ceļu pārvadātāju asociācija norādījusi, ka būtisks trūkums nodokļa iekasēšanā ir tas, ka maksājumu nevar veikt degvielas uzpildes stacijās.

Ilvess aicina izveidot pasaules kiberdrošības aliansi

Bijušais Igaunijas prezidents, kiberdrošības aktīvists Tomass Hendriks Ilvess norādījis, ka pasaules demokrātiskajām valstīm būtu jāizveido kopīga kiberdrošības organizācija, kuras pamatā būt NATO dalībvalstis.

Rīgas Centrāltirgū 2 gados pasākumiem un reklāmām iztērēts vairāk nekā 104 000 eiro

Nepilnu divu gadu laikā Rīgas Centrāltirgus dažādiem popularizēšanas pasākumiem un reklāmas materiālu izvietošanai iztērējis 104 426 eiro, liecina sniegtā Rīgas domes Finanšu departamenta informācija.

Olaines cietumā plāno būvēt jaunu mācību centru korekcijas dienestu personālam

Šī gada 15. un 16.janvārī Tieslietu ministrijā norisināsies Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021.gada plānošanas perioda sanāksme, kurā pārrunās programmas Uzlabota korekcijas dienestu sistēma īstenošanu, kā ietvaros Olaines cietuma teritorijā iecerēts būvēt jaunu mācību centru korekcijas dienestu darbiniekiem.