bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 26.01.2015 | Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis
LatviaLatvija

Lombards24.lv: sliktā reputācija traucē lombardiem atrast darbiniekus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+7 no 11)

Lombards24.lv valdes priekšsēdētājs Agris Evertovskis

Cilvēkiem par lombardiem ir vairāki aplami priekšstati, attiecībā gan uz to darbības mērķiem, gan procesiem, uzskata Latvijas lielākā lombardu tīkla Lombards24.lv valdes priekšsēdētājs Agris Evertovskis, piebilstot, ka negatīvā reputācija bieži vien traucē atrast kompetentus darbiniekus, neskatoties uz konkurētspējīgu algas samaksu.

Tāpat intervijā portālam BNN viņš norāda, ka profesionāļi zagļi nekad nevērsīsies ar zagtām mantām lombardos, bet drīzāk dosies uz krāmu tirgu vai pārdos profesionāliem zagto mantu uzpircējiem.

Kā kļuvāt par lombardu nozares pārstāvi?

2008. gadā mans draugs, kurš jau bija darbojies lombardu nozarē daudzus gadus, piedāvāja man kopā ar viņu atvērt lombardu. Tas bija tāds laiks, kad bija brīva nauda, un gribējās attīstīt nelielu papildus biznesu. Sākotnēji mēs atvērām vienu lombardu, Dzirnavu ielā 119. Bizness izrādījās diezgan veiksmīgs, pusgada laikā mēs jau sasniedzām peļņu.

Vēlāk man pazīstams finanšu investors piedāvāja attīstīt šo nozari, un izveidot modernu lombarda tīklu. Tad, kad sākām 2009. gada oktobrī mēs desmit mēneša laikā atvērām piecdesmit filiāles, šobrīd 31 pilsētās ir 62 filiāles, un tuvāko divu mēnešu laikā tiek plānots atvērt vēl sešas filiāles.

Kas Jūsuprāt ir Jūsu veiksmes kritēriji?

Ir tāds priekšstats, jāatzīst gan, ka ne bez iemesla, ka lombardos iekšā ir nesmuki, tumšs, darbinieki īgni, citos pat iekšā ir netīrs. Mūsu ideja bija izveidot augstāka līmeņa lombardu, gan attiecībā uz telpām, kurās ir lieli skatlogi, gan mērķis bija pievēst pastiprinātu uzmanību klientu apkalpošanas kvalitātei.

Kāds ir lombardu tirgus Latvijā? Varbūt varat minēt kādas tendences?

Šobrīd lombardu skaits Latvijā sasniedz aptuveni 250 filiāles, savukārt attiecībā uz uzņēmumiem, kas tos pārvalda, ir vairāki lombardu tīkli, lielākie ir kādi četri, tad ir mazāki tīkli un individuālie komersanti. Šobrīd pieņemt likums, ar mērķi sakārtot tirgu. Lombardiem ir jāpērk licence, kas izmaksā 50 000 latu, un šīs nauda paredzēta kontroles nodrošināšanai, kā arī negodīgas uzņēmējdarbības izskaušanai, lai ierobežotu tos komersantus, kas, piemēram, pārdod mantas, kuras ir ieķīlātas un kurām nav iestājies kredīta atmaksas termiņš, pārkāpjot līguma noteikumus.

Attiecībā uz tendencēm. Daudziem uzņēmējiem radās priekšstats, ka krīzes laikā «ejošais» biznes ir, teiksim, bulciņas, lietotie apģērbi un lombardi, domājot, ka šīs sfēras krīzes laikā nestrādā ar «mīnusiem». Tādējādi daudzi uzņēmēji krīzes laikā atvēra savus lombardus, līdz ar to lombarda konkurence pastiprinājās un to izskats arī mainījās. Taču tie lombardi, kas bija pirms tam, lielākoties nepievērsa īpašu vērību ne merčendaizingam, ne apkalpošanai.

Kā lombardu uzņēmējdarbību ietekmējusi krīze?

Cilvēkiem par lombardiem ir divi galvenie priekšstati, viens ir iepriekš minētais – lombardiem krīzē veicas, un otrs, ka lielākā daļa mantu tā arī paliek pie mums. Šie abi uzskati ir aplami. Pirmkārt, krīzē lombardiem iet sliktāk nekā ekonomiskā augšupejā, tāpēc, ka recesijas laikā cilvēki ir pasīvāki. Mūsu bizness ir naudas aizdošana, un ekonomikas augšupejā cilvēki vairāk aizņemas, viņiem ir stabilāki, regulārāki ienākumi, līdz ar to – viņi zina precīzi, kad aizdevumu varēs atdot. Cilvēks zina, ka konkrētajā datumā ir alga, un, ja viņam līdz algai kaut kas pietrūkst, viņš atnāk un ieķīlā mantu. Ja ir pilnīga krīze, cilvēks ir bez darba un viņam ir televizors, viņš to nenesīs uz lombardu, bet gan pārdos pats caur sludinājumu un dabūs vairāk naudas. Tāpat ekonomikas augšupejas laikā ir vairāk klientu, kas nodarbojas ar uzņēmējdarbību , viņiem vajag īstermiņa aizdevumu – nopirkt kādu iekārtu vai kaut ko saremontēt, vai pasūtīt preci – tad viņi ieķīlā kaut ko lielāku, piemēram, kādu lielāku zelta izstrādājumu vai automašīnu. Tādiem cilvēkiem uzņēmējdarbība krīzes laikā parasti  nenotiek.

Un otrs priekšstats, ka cilvēki lombardā atstāj mantas, arī ir kļūdains. Lombardā atnestās mantas cilvēkiem parasti ir vajadzīgas. Piemēram, ja cilvēkam ir pulkstenis par 2 000 latu un viņam steidzami vajag naudu, viņš nevar aiziet ar šo pulksteni uz banku un aizņemties naudu. Tā it kā ir vērtīga lieta, taču pretī par to nedos aizdevumu. Viņam ir iespēja iet uz lombardu, kur viņam pret pulksteni iedos 1 000 latus, un viņš ir pilnīgi pārliecināts, ka, atgriežoties un samaksājot procentus, viņš šo mantu atgūs atpakaļ. No visām mantām, ko cilvēki ieķīlā, neizpērk tik kādus 15%. 85% tiek izpirkti, un šim skaitlim ir tendence pieaugt.

Ir, protams, gadījumi, kad cilvēks ir izmisumā un dodas uz lombardu, taču šis procents ir ļoti mazs. Mēs uzpērkam mantas, vienlaicīgi atzīstot, ka tas nav tik izdevīgi, jo cilvēks var saņemt vairāk naudu par mantu, ja viņš to notirgo.

Kā Jūs ir ietekmējis zelta cenas kāpums? Vai ir pieaudzis zelta pārdevēju skaits?

Tas, ka zelta cena pakāpeniski ceļas ir labāk nekā, ja tā pakāpeniski kristos, jo pēdējā gadījumā, piemēram, ja cilvēks ir ieķīlājis zelta izstrādājumu un nav atnācis viņu izpirkt, mēs saņemam, iespējams, pat mazāk naudas, nekā mēs viņam aizdevām. Atbildot uz jautājumu, vai zelta cenai pieaugot, mēs vairāk nopelnam, es teiktu, ka nē. Zelta vērtībai kāpjot, konkurenti paaugstina savu likmi, cik tiek izsniegts pret zeltu. Tādā veidā šī proporcija tiek sabalansēta. Kad mēs sākām, tad mēs par vienu gramu zelta izmaksājām 6 latus, tagad tie ir 14 – 15 lati.

Nav arī tā, ka cilvēki cenas dēļ nes vairāk zeltu uz lombardiem. Aktivitāti ietekmē vasaras un ziemas sezonas – rudenī, ziemā lombardiem ir vairāk klientu, nekā vasarā, kad cilvēki atpūšas, sēņo, lasa ogas.

Kas ir tās preces, kas visbiežāk tiek nodotas lombardā?

Pārsvarā cilvēki nes zeltu, sudrabu, tāpēc, ka tie ir vērtīgi un tos ir viegli atnest. Daudz tiek nesta elektronika, lielākā kategorija šeit ir mobilie telefoni, no lielām kategorijām vērts minēt arī  televizorus, DVD atskaņotājus, radiotehniku, elektroinstrumentus, mazāk ir pulksteņu, sadzīves tehnikas.

Kā tiek noteikta mantas vērtība?

Izplatītākajām mantām pieņēmēji zina vērtējumus no galvas. Specifiskākām un retākām mantām pieņēmējs skatās, cik šāda tipa lieta ir vērta internetā. Izejot no tā, par cik mantu iespējams pārdot, mēs visbiežāk piedāvājam vērtējumu robežās no 50 – 70%. Šādi tiek ņemts vērā risks, ja cilvēks neatnāk izpirkt mantu, un mums tā ir jāpārdod. Tām precēm, kas ir specifiskas un kuras ir grūti pārdot, procents no vērtējuma, ko iespējams saņemt. ir mazāks. Piemēram, ja atnes atnes slēpes vasarā – procents mazāks, ziemā – lielāks.

Kā Jūs ir vērtējat lēmumu par lombardu darba laiku ierobežojumu? Kādu ietekmi, Jūsuprāt, tas veido, vai šādi var apkarot zagto mantu nodošanu?

Versija, kāpēc šāds ierobežojums ir pieņemts, ir, lai cīnītos ar zagtām mantām, iespējams, lai uzlabotu sabiedrības tikumību, lai naktīs nedauzās apkārt. Lai sasniegtu šādu mērķi, varēja rīkoties savādāk, jo nav jau tā, ka naktīs nes zagtās mantas un dienās – nezagtās. Turklāt valdība varēja iesākumā izveidot ciešāku sadarbību starp policiju un lombardiem. Ikvienam cilvēkam pirms mantas ieķīlāšanas ir jāuzrāda pase, tāpēc, ja mums būtu zagto mantu fotogrāfijas vai saraksti, mēs pat varētu šos zagļus aizturēt, jo no zagtām mantām mēs zaudējam – tas nav mūsu bizness. Taču tādas organizētas valsts mēroga sadarbības nav.

Vai pēc šī ierobežojuma ieviešanas izjūtat lombarda apmeklētāju skaita sarukumu?

Laika ierobežojums nedaudz ietekmējis izsniegto kredītu apmēru, kurš krities aptuveni par 15%. Protams, ja cilvēkam vajag naudu, viņš atnāks arī no rīta.

Tas, ko valsts šī likuma ieviešanā zaudēja, ir, ka mēs par kādiem 20 – 30% samazinājām darbinieku skaitu, līdz ar to procentuāli samazinājies arī nodokļu daudzums, ko mēs maksājam valstij, un palielinājās bezdarbs.

Runājot par izvairīšanos no zagto mantu pieņemšanas, ir kādi ieteikumi?

Tas, ar ko valdībai vajadzēja sākt, apkarojot zagto mantu tālāko izplatību, ir nevis cīnīties ar lombardiem, kuri pieraksta preces sniedzēja datus un glabā mantu, bet gan apkarot zagto mantu uzpircējus, piemēram, centrālās stacijas rajonā, krāmu tirgos. Tur šo zagto mantu aprite ir simts reizes lielāka nekā visos lombardos kopā. Pieredzējis zaglis nekad nenesīs mantu uz lombardu, jo zina, ka viņam būs sevi jāidentificē.

Ir lombardi, kas joprojām strādā pa naktīm, neņemot vērā ierobežojumu, bet vienkārši pārsaucoties par mantu uzpirkšanu vai komisijas veikalu, kas ir tieši tas, ko valdība nevēlējās. tā rezultātā tādi lombardi kā mēs no tā ciešam. Tāpēc likums ir diezgan nepilnīgs.

Šis bija vairāk politisks lēmums, iespējams bija kaut kāds sabiedrības spiediens, šāds likums bija populārs. Taču pēc būtības tas neatrisina ne zagto mantu aprites, ne sabiedrības tikumības jautājumus.

Vai Jūs kaut kā pārbaudāt, vai manta nav zagta?

Uz mantas jau nekad nav rakstīts, ka tā ir zagta. Bet, ja rodas aizdomas, pieņēmējs, piemēram, ja prece ir dators, var pajautāt paroli, parametrus. Ja tas cilvēka īpašums, viņš noteikti zinās, kāda ir operatīvā atmiņa, cik liels ir cietais disks. Nevar būt astoņpadsmit gadīgam jaunietim datorā arhitektūras projekti. Ir kaut kādi kritēriji, pēc kuriem mēs vērtējam tos. Rezultātā mēs šo preci vienkārši neņemam.

Vai ir kaut kāds pastāvīgs klientu kontingents?

Liela daļa klientu ir pastāvīgie, jo došanās uz lombardu tomēr ir intīms process. Tā kā, piemēram, tu ej pie viena zobārsta, tā arī tu apmeklē vienu lombardu. Cilvēkam ir būtiski, ir zināt, ka ar viņa ieķīlāto mantu nekas nenotiek, būtiska ir arī apkalpošanas kvalitāte, viņš zina nosacījums.

Jāpiebilst, ka visā pasaulē īstermiņa aizdevuma tirgus ir milzīgs, arī Latvijā, piemēram, interneta aizdevumu tirgus ir vērienīgs. Tomēr jāņem vērā, ka tas nav pieejams cilvēkiem, kuriem ir slikta kredītvēsture, un tādu cilvēku ir ļoti daudz, tāpat šis tirgus nav pieejams tiem, kas nav interneta lietotāji, un tādu, pēc statistikas, ir aptuveni puse no Latvijas iedzīvotājiem. Tātad , ja pietrūkst naudas,viņiem atliek aizņemties no kaimiņa vai no lombarda. Nesen ieviesām jaunu produktu – kredītu bez ķīlas līdz 100 latiem. Tas ir orientēts un cilvēkiem ar labu kredītvēsturi un regulāriem ienākumiem, kuri nav interneta lietotāji.

Vai, Jūsuprāt, Latvijā priekšstats par lombardiem kādreiz mainīsies?

Sabiedriskā doma mainās ļoti, ļoti lēni. Es pieļauju, ka kādreiz lombardiem bijusi labāka reputācija, Latvijā pirmais lombards bijis jau pirms kara, un arī pasaulē lombardi radušies vēl pirms bankām. Būtībā lombards pilda tādu kā sociālo funkciju. Gadījumā, ja cilvēkam pietrūkst nauda, bet kaimiņš un banka to nedot, viņam vienīgais glābiņš ir lombards. Nevar jau ēst zemi.

Šīs negatīvā, vispārinātā uzskata dēļ mūsu uzņēmums ir saskāries ar problēmu kompetentu darbinieku atrašanā. Daudzi cilvēki pat nepieļauj domu, ka varētu strādāt lombardā, kaut arī šis darbs savā būtībā nav sliktāks par, piemēram, pārdevēja amatu Statoil, turklāt algas ir ļoti konkurētspējīgas.


Pievienot komentāru

 1. Saldo saka:

  esmu jau sen atklājis, ka lombards ir normāla vieta, kur var iegādāties arī saplīsušas mantas, kas noder, ja vajadzīga kāda detaļa. Nu bet jāatzīst, ka tā sliktā aura atsaucas uz to, ka šķiet, ka šīs preces, kas tur pārdodas, ir bēdu māktas. Es domāju tāpēc arī cilvēki neiedomājas par šādu darba vietu.

  +1 0 -1 0

 2. Bold saka:

  es domāju, ka reputācija lombardiem nekad nemainīsies, kaut gan šī ir izsmeļoša intervija, un vismaz man priekšstats nedaudz mainājās uz pozitīvāko pusi. Katram biznesam jau ir savas labās un sliktās puses.

  +1 0 -1 0

 3. DEXTER saka:

  Interesanta intervija,
  Paldies

  +1 0 -1 0

 4. Karma saka:

  Šis bizness nekad nebūs nekas pozitīvs un manuprāt reti kurš grib strādāt lombardos un saskarties ar narkomāniem, zagļiem, bomžiem ikdienā. Kā jau minēja cilvēki, pat, ja mantas nav zagtas viņas ir bēdu māktas.
  Pats īpašnieks arī ar skumjām acīm, neizskatās laimīgs, noteikti arī sliktā aura apkārt ietekmējusi, tā kā nav ko brīnīties, ka cilvēkus šī nozare nesaista.

  +1 0 -1 0

  • Slaviks saka:

   Piedod, bet tev nav taisnība, uz lombardu nestaiga tadi zagļi, bomži un narkomani, kadus rada filmas, tadiem vienkarši nav ko nodod (narkomani, bomži) bet zaglis nerisķes atstat savus datus lombarda.

   Par bedu maktam mantam… Darbinieks taču ne uz majam tas nes.
   80% cilveku perk drebes sekondhand (humpalas ta saucamas), un tas drebes nav bēdu maktas? Un tas drebes tiešam lielaku laiku ir pie jums.

   Cilveki kuri negrib tadas mantas ieperkas butikos, nevis humpalos un lombardos.

   +1 0 -1 0

 5. Samanta saka:

  Tiešām, bēdu māktas iestādes… bet bizness ir bizness. Izklausās uzņēmīgs cilvēks.

  +1 0 -1 0

 6. Darbinieks saka:

  Nav tā, ka nāk tikai narkomāni, alkoholiķi un bezpajumtnieki. Ir ļoti daudz, kā lai pasaka, vidējā slāņa cilvēki. Kā Agris teica, ja vajadzīga mazliet nauda līdz algai, lai nebūtu jālūdz draugiem, radiem, paziņām, tad lombards ir ļoti laba alternatīva. Nemaz nerunājot par, tiešām, turīgiem cilvēkiem, kam ekstremālā situācijā ir nepieciešama noteikta naudas summa.
  Kontakts ar “nevēlamu” kontingentu sabiedrībai RIMI kasierei ir daudz lielāks.
  Bet par to auru, tas jau ir no katra cilvēka atkarīgs. Kā saka, viss sākas galvā…
  Strādāju nu jau kā gadu, un sūdzēties nevaru ne par ko. Darba samaksa ir ļoti apmierinoša. Un tas, ka trūkst kārtīgu darbinieku, tas tiešām ir dīvaini – Latvijā ir tik liels bezdarba līmenis, bet strādāt negrib. Tur jau parādās slinkums….

  +1 0 -1 0

 7. izabella saka:

  Tiešām interesanta un aktuālā intervija!!! Paldies!!!

  +1 0 -1 0

 8. LO saka:

  Malacis, Agri!

  +1 0 -1 0

 9. Barr,John Winson saka:

  pacēlums kredīta pakalpojums

  Vai esat bijis meklē naudu?? un jūs nezināt, ko darīt, vai Jums ir finanšu problēmas, kurus nepieciešams atrisināt ar naudu, šeit ir jums iespēju, lai jūs varētu greifers savu aizdevumu bez kavēšanās vai vilšanās jebkura veida, lūdzu, sazinieties ar mums šodien, (solidrockloanfirmplc.01@gmail.com) Mēs esam, lai pārliecinātos, jums smaidu pēc jums jūsu kredīta,

  +1 0 -1 0

 10. Clark Lindson saka:

  atbrīvošanas aizdevumu piedāvājums

  Vai jums nepieciešama kredītu? vai vēlaties atbrīvot jūsu self no finanšu ierobežojumiem
  šeit ir pārbaudītas un patiesas avotu, jūsu ienākumiem, kas dos jums labi dzīvo, ir jums parādu, vai jūs vēlaties uzsākt biznesu, nāc clarklindsonloanfirm.01@gmail.com mēs dodam no aizdevuma bez kavēšanās, jo Bībele saka, Lūkas 10:11, jautājiet, un tas tiks jums dots, un meklēt, un jūs atrast un klauvēt ir atvērta. klauvē pie (clarklindsonloanfirm.01@gmail.com) šodien un savu dzīvi nekad nebūs to pašu vēlreiz.

  +1 0 -1 0

 11. carrin saka:

  Vai jums ir nepieciešams steidzami kredītu? sazinieties ar mums tagad, izmantojot šo e-pastu: carrinbrown@blumail.org

  +1 0 -1 0

 12. Mr Excel saka:

  Mēs piedāvājam dažādus aizdevumus privātpersonām (Personal Loan), un sadarboties struktūrām ar procentu likmi 3% gadā annul.This ir palīdzēt jums izpildīt savas finansiālās saistības, jo īpaši uz notiekošo pasaules finanšu krīzi. Jūs varat aizņemties no 1000 – 50000000 (mārciņas, eiro vai dolāru) par papildu izmeklēšanu, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu (excelservices.managementonline@gmail.com) Sveicieni.

  +1 0 -1 0

 13. brīvība aizdevums investīciju saka:

  Mēs esam šeit, lai palīdzētu jums iegūt aizdevumu ar 3% un nav kredīta pārbaude, mēs piedāvājam aizdevumu personas aizdevumu parādu konsolidācijai, riska kapitāls, biznesa aizdevumi, izglītība aizdevumi, hipotekāro kredītu, vai “kredītu jebkāda iemesla dēļ.” Tomēr mūsu metode piedāvā iespēju norādīt nepieciešamo aizdevuma summu un ilgumu, jūs varat atļauties. (libertyloaninvestment@ymail.com).

  +1 0 -1 0

 14. becky saka:

  Sveiki, es esmu kundze Bekija Ovia, privāto aizdevumu aizdevējs, kas dod dzīves laikā iespēja aizdevumiem. Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai jums ir nepieciešama kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? tu esi ticis noraidīts, bankām un citām finanšu iestādēm? Vai jums ir nepieciešams konsolidāciju aizdevumu vai hipotēku? meklēt ne vairāk, jo mēs esam šeit, lai visas jūsu finanšu problēmas pagātnē. Mēs aizdevumu fondiem, lai personām, kurām nepieciešama finansiāla palīdzība, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksātu rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību ar likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs padarīt uzticamu un saņēmēju palīdzību, un būs gatavi Jums piedāvāt aizdevumu. Tātad, sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (beckyovia99@live.co.uk)

  +1 0 -1 0

 15. Agnesina Perrin saka:

  Noguris tikt noraidīti ar banku esat noguris
  Jums nav uzzināt pēc jūsu problēmu. Kredīta piedāvājums
  starp indivīdiem no 1000 € līdz 500.000 €. Patiesībā es esmu
  jo īpaši, lai pagrieztu kontu un palīdzēt
  cilvēki, es piedāvāt aizdevumus, sākot no 1000 € līdz € 500,000 likmi
  procentus no 3%. Tātad, ja jūs vēlaties, projekts vai
  nopirkt automašīnu vai māju sīkumi. Jūtieties brīvi, lai mani
  kontakts. agnesina.perrin@gmail.com

  +1 0 -1 0

 16. Agnesina Perrin saka:

  Aizdevuma piedāvājums starp īpaši nopietni 72h laikā visvairāk
  Es esmu pensijā baņķieris, kurš strādā ar sirdi
  banka. Man ir daudz naudas savā kontā, un manas bažas ir palīdzēt
  cilvēki nav līdzekļu, lai veiktu savu projektu, es varu palīdzēt
  nopietni un godīgi, kas var atmaksāt aizdevumu laikā
  normāli. Tas atstās uzdevumu cieši sadarbojas
  ar manu advokātu procedūras, ko izmanto, lai veiktu šo
  darījums. Es piedāvāju īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa aizdevumus no
  1000 € līdz 500,000 € un ārpus tās. Mans rags ir ar
  3% procenti.
  Te ir mana e-pasta adrese: agnesina.perrin@gmail.com

  +1 0 -1 0

Ukraina pievienojas Rietumvalstu sankcijām pret Krieviju

Ukraina pievienojas Rietumvalstu sankcijām pret Krieviju un gatavos iesniegumu Hāgas tribunālam par noziegumiem pret cilvēci, kas pastrādāti Ukrainā pērn un šogad.

Grieķijas vēlēšanu ietekmē naftas cenas noslīd par procentu

Naftas cenas pasaulē pirmdien, 26.janvārī, noslīdējušas par vairāk nekā vienu procentu saistībā ar prognozēm, ka Grieķijas ārkārtas parlamenta vēlēšanu uzvarētāji «Radikālo kreiso partiju koalīcija», cenšoties panākt labākus Grieķijas starptautiskā aizņēmuma nosacījums, vēl vairāk vājinās gauso eirozonas ekonomisko izaugsmi.

Automašīnu Mazda pārdošanas apjomi Latvijā auguši par trešdaļu

Pērn pārdošanas apjomi jauniem Mazda markas automobiļiem salīdzinājumā ar 2013.gadu Latvijā pieauguši par teju trešdaļu jeb 31%.

Grieķijā parlamenta vēlēšanās uzvar pret taupības politiku noskaņota partija

Grieķijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās, kas aizvadītas svētdien, 25.janvārī, uzvarējusi pret taupības politiku noskaņotā «Radikālo kreiso partiju koalīcija». Tās vadītājs Aleksis Tspirass pēc provizorisko rezultātu paziņošanas spolījis izbeigt «piecus gadus ciesto pazemojumu un sāpes», vēršoties pret to, veidu kādā iepriekšējās valdība vedusi valsti ārā no dziļas ekonomiskās «dižķibeles».

Centrālcietumā ieslodzīto rokās nonāk slepeni dokumenti

Aizvadītā gada vasarā Centrālcietumā ieslodzīto rokās nonāca ierobežotas pieejamības informācija par citiem ieslodzītajiem. Šie dokumenti satur informāciju par pašu notiesāto, piemēram, pēc kādiem pantiem viņš ir tiesāts, kādas viņam ir sodāmības.

Volkswagen dīleri organizējuši iepirkumus amatpersonu vietā

Volkswagen automašīnu tirgotāju savstarpējā e-pasta sarakste atklāj, ka uzņēmumi, visticamāk, paši piedalījušies publisko iepirkumu konkursu organizēšanā.

Ekonomikas dienasgrāmata. Pelnīt aizdodot tuvākajam

«Kā rāda pētījumu centra SKDS veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti 69,6% aptaujāto neatbalsta š.g. 1.janvārī spēkā stājušos mikrouzņēmumu nodokļa palielinājumu no 9% uz 11%,» Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu uzmanību 21.janvāra sēdē paziņoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Sievietes vairāk nekā vīriešus satrauc militārā drošība Latvijā

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ir satraukušies par ekonomisko un sociālo drošību, bet nedaudz retāk cilvēkus satrauc militārā un politiskā drošība Latvijā.

Latvija uz Ukrainu sūtīs deviņus strāvas ģeneratorus un 4 000 segu

Atsaucoties uz aicinājumu sniegt palīdzību kara plosītajai Ukrainai, Latvija uz Ukrainu nosūtīs deviņus strāvas ģeneratorus un 4 000 segu, humānās palīdzības apjomam un transportēšanas izmaksām sasniedzot 103 000 eiro.

Piena kvotu pārsniegums Latvijai draud ar divu miljonu eiro soda naudu

Šajā kvotas gadā tiek prognozēta kvotas pārpilde par 101%, kas Latvijai varētu veidot vairāk nekā divus miljonus eiro lielu soda naudu, piektdien, 23.janvārī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sēdē norādīja Lauksaimniecības datu centra direktora vietniece Erna Galvanovska.

Re&Re neatzīst Zolitūdes civillietas traģēdijas prasību

Būvuzņēmums Re&Re neatzīst tā dēvēto Zolitūdes traģēdijas civillietas prasību, piektdien, 23.janvārī Rīgas apgabaltiesā skatāmajā civillietā pauda būvuzņēmuma Re&Re pārstāvis zvērināts advokāts Uģis Grūbe.

Pusgada laikā no apgrozības izņemti 507 000 viltotu eiro banknošu

Aizvadītā gada otrajā pusgadā kopumā no apgrozības tika izņemti 507 000 viltotu eiro banknošu - par 44% vairāk nekā 2013.gada tajā pašā laika periodā.

Bauskas mērs: Lemberga nepārdomātie izteikumi liecina par takta trūkumu un lielummāniju

Basketbola kluba Ventspils prezidenta, Ventspils mēra Aivara Lemberga izteikumi par basketbola zāli Bauskā un šīs vietas nodēvēšana par «pažobeli» ir lielummānija, kas aizvaino cita novada iedzīvotājus, pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Ukrainā, iespējams, kritis pirmais ar Latviju saistīts kaujinieks

Ukrainā teroristu rindās varētu būt gājis bojā pirmais ar Latviju saistītais kaujinieks, liecina konfliktam Ukrainā veltītās vietnēs ievietota informācija.

Latvija uz Ķīnu eksportēs auzu biezputras

Latvijas graudu pārstrādātājs AS Rīgas Dzirnavnieks sācis eksportēt uz Ķīnu Herkuless auzu biezputras ar speciāli šim tirgum izvēlētām un pielāgotām garšām. Pirmās produkcijas piegādes uz Honkongu, kas ir līdz šim tālākais uzņēmuma eksporta tirgus austrumu virzienā, ir jau veiktas.

Rīgā rīkos ieslodzītās ukraiņu lidotājas Nadijas Savčenko atbalsta akciju

Latvijas ukraiņu kongress aicina Latvijas iedzīvotājus atbalstīt Krievijā ieslodzīto ukraiņu militāro lidotāju Nadiju Savčenko. Atbalsta akcija notiks pirmdien, 26.janvārī, - dienā, kad atklās Eiropas Padomes parlamentāro asambleju, kurā Ukrainu būtu jāpārstāv Savčenko.

Ventspils kungi un policijas autoparks – atklājies, kurš ar ko brauc

Izdevies noskaidrot, kuras Ventspils domes amatpersonas patiesībā izmanto dārgās luksusautomašīnas, kas oficiāli reģistrētas kā pilsētas pašvaldības policijai piederošas.

Braukšana pa galvenajiem ceļiem – apmierinoša; uz reģionālajiem - apgrūtināta

Braukšana pa valsts galvenajiem autoceļiem 23.janvārī esot apmierinoša, un brauktuves ir nokaisītas, ziņo VAS Latvijas Valsts ceļi. Tikmēr braukšanu pa reģionālajiem autoceļiem daudzviet apgrūtina izveidojies apledojums.

Eksperti: Streļčenoka izvērtēšana visiem nāktu tikai par labu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju nedrīkst sadalīt, savukārt tā nodošana Iekšlietu ministrijas pakļautībā biroju faktiski iznicinātu. Bet, ja beidzot būtu izvērtēta biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka atbilstība amatam, visiem būtu tikai labāk, uzskata nevalstiskā sektora eksperti.

ECB precizē, ar kādu finanšu programmu tā «sildīs» eirozonas ekonomiku

Eirozonas monetārās politikas veidotājs - Eiropas Centrālā banka - ceturtdien, 22.janvārī, paziņojusi par lēmumu uzsākt apjomīgu «kvantitatīvās mīkstināšanas» programmu, lai stimulētu eirozonas gauso ekonomisko izaugsmi un palielinātu inflāciju līdz ekonomikai «veselīgam» līmenim.

VID apsver iespēju slēgt Gan Bei, jo krāpšanās turpinās

Tā kā restorānos Gan Bei joprojām tiek turpinātas krāpnieciskas darbības ar kases aparātiem, Valsts ieņēmumu dienests patlaban jau izskata iespēju slēgt vai nu kādu šī uzņēmuma struktūrvienību, vai apturēt visu uzņēmuma darbību, norāda VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Janvāra nogalē lielākajā Latvijas daļā valdīs atkusnis

Nākamās nedēļas otrajā pusē – janvāra pēdējās dienās – Latvijā atkal valdīs tā sauktie Atlantijas cikloni. Gaidāmi nokrišņi - galvenokārt slapjš sniegs un sniegs, turklāt tie būs ievērojami intensīvāki.

Deputāts Kaimiņš rosina vērtēt NEPLP locekļu atbildību

Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāts Arturs Kaimiņš iesniegumā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai pieprasa Nacionālo elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomei skaidrot piešķirto valsts budžeta līdzekļu izmantošanas lietderību un efektivitāti, kā arī Latvijas plašsaziņas līdzekļu konkurētspējas veicināšanu un vienlīdzīgas darbības nodrošināšanu.

TM pieprasa atsaukt grozījumus likumā Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ir pieprasījis atsaukt Valsts sekretāru sanāksmē 2015.gada 15.janvārī izsludinātos un sabiedrībā pretrunīgi vērtētos grozījumus likumā Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem.

Baldones observatorijā atklātām mazajām planētām doti Latvijas zinātnieku vārdi

Tagad Saules sistēmā riņķo arī asteroīdi Blumbahs un Canders, iemūžinot divu izcilu Latvijas zinātnieku vārdus. Šis panākums sasniegts vairāku pētījuma gadu rezultātā Latvijas Universitātes Astronomijas institūta Baldones observatorijā.

Lasītākie

Komentētākie

Jaunākie komentāri